PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور amd یا intel؟؟؟؟

Sajad
March 7th, 2009, 11:09
سلام دوستان.
با توجه به تجربیات خودم و شنیده هایی از دیگران در کامپیوترهای pc سی پی یو های اینتل قدرتمندتر هستند و برای کارهای سنگین استفاده میشن در حالی که amdها زود داغ میکنند و کارایی مناسبی ندارند.
میخواستم بدونم آیا سی پی یوی

2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC (2 x 4 x 2.1 GHZ)
برای یک سرور با فشار بالا (میزبانی سیستم های وبلاگ دهی و همچنین چندین سایت دیگر) مناسب است؟
این نوع سی پی یو از amd در چه رده ای از cpuهای اینتل قرار میگیره؟

Soheil Extreme
March 7th, 2009, 11:21
سلام دوستان.
با توجه به تجربیات خودم و شنیده هایی از دیگران در کامپیوترهای pc سی پی یو های اینتل قدرتمندتر هستند و برای کارهای سنگین استفاده میشن در حالی که amdها زود داغ میکنند و کارایی مناسبی ندارند.
میخواستم بدونم آیا سی پی یوی

2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC (2 x 4 x 2.1 GHZ)
برای یک سرور با فشار بالا (میزبانی سیستم های وبلاگ دهی و همچنین چندین سایت دیگر) مناسب است؟
این نوع سی پی یو از amd در چه رده ای از cpuهای اینتل قرار میگیره؟

دوست گرامی وقتی صحبت از سخت افزار میشه شاید من بتونم بیشتر از تمام پستهایی که دادم مفید تر واقع بشم اینو بهتون بگم که هیچ وقت مقایسه پلتفرم اینتل وای ام دی نتیجه نداشته این دوغول پردازنده ساز دنیا روز به روز در حال گسترش پردازنده های خود هستند .اما اینتل الان 3سال هست که از موقع بیرون دادن نسل Core 2 Q/E خود دنیا رو از ان خود کرد و AMD رو بطور کامل از قدرت کنار از .الان هم با ساخت پردازنده توانای Core i7 و هسته نهالم خود بطور کامل AMD را از صحنه بیرون کرده وشرکت اینتل برای مدیران سدیتا سنتر دنیا دیو زمانه یعنی
Core i7 965 Extreme رو الان اماده کرده با 250وات قدرت و 3.2گیگاهرتز سرعت که البته این پردازنده تا میزان 9.56گیگاهرتز توسط استاد Fuger از ایالات متحده اورکلاک شده و روی یک سرور همین الان با سرعت38.6گیگاهرتز درحال فعالیت هست قیمت این پردازنده در بازار 1370دلار میباشد.اما راجب به پست شما هیچگاه نمیتوان گفت چون مثلا یک محصول که شما نام بردید وقیمت جهانی ان الان 89دلار است را برویم با قیمت همسان پلترفم اینتل مثلا Core 2 Dou e6550
که تقریبا از رده خارج شده مقایسه کنیم.حتی در این قسمت هم Core 2 اینتل پیشه میگیره.اما اینو بگمن با امدن پردازنده های قدرتمند Phenum2 به بازار های جهانی AMD اظهار کرده که با اینتل نبرد واقعی خواهد کرد ونهالم رو شکست خواهد داد که این امر رو کارشناسان اینتل و حرفه ای های پردازنده امری خیالی توصیف کرده اند.اما AMD هنوز در سری جدید محصولات خود نامی از پردازنده ای برای سرورها نبرده وهم اکنون باید منتظر ماند در 3ماه سوم سال 2009 AMD سی پی یو مخصوص سرور را به بازار عرضه کند.اما در حال حاظر فقط Core i7 وفقط هسته توانای نهالم دنیار ا به دست خود گرفته است

Sajad
March 7th, 2009, 12:50
اما AMD هنوز در سری جدید محصولات خود نامی از پردازنده ای برای سرورها نبرده وهم اکنون باید منتظر ماند در 3ماه سوم سال 2009 AMD سی پی یو مخصوص سرور را به بازار عرضه کند.اما در حال حاظر فقط Core i7 وفقط هسته توانای نهالم دنیار ا به دست خود گرفته است

این cpuای که من گذاشتم برای pc هست؟ راستش رو بخواهید من توی سفارشات یک سرور اختصاصی این رو دیدم که برام سوال شد!

Soheil Extreme
March 7th, 2009, 16:05
این cpuای که من گذاشتم برای pc هست؟ راستش رو بخواهید من توی سفارشات یک سرور اختصاصی این رو دیدم که برام سوال شد!

دوست گرامی Optron از محصولات سری K8 کمپانی AMD میباشد.وطبق گفته دپارتمان مرکزی AMD این پردازنده دارای سوکت AmD939 میباشد وقابلیت نصب روی مادربوردهای دیکتاپ را نیز داراست

Sajad
March 7th, 2009, 20:21
دوست عزیز ممنون میشم ساده تر توضیح بدین که من مجبور نشم چند بار سوالمو بپرسم. با توضیح شما دوباره این سوال به ذهنم خورد که مادربورد دیکتاپ همون مادربرد های سرور هستن؟

Soheil Extreme
March 7th, 2009, 20:43
دوست عزیز ممنون میشم ساده تر توضیح بدین که من مجبور نشم چند بار سوالمو بپرسم. با توضیح شما دوباره این سوال به ذهنم خورد که مادربورد دیکتاپ همون مادربرد های سرور هستن؟

ببینید Mainboard ها هم میتونن برا دسکتاپ استفاده بشن هم سرور.همونطوری که Q6600 که یه پردازنده 4هسته برای دسکتاپ هست امروزه تو سرورا استفاده میشه.اما باید گفت که کمپانی های سازنده روی برخی محصولاتشون برچسب سرور میزنند که این محصول انحصاری برای سرور ساخته شده و این بدین معنا نیست که نمیتونید برا دسکتاپ استفادش کنید.شما اگر سوکتتون با پردازندتون بخوره هم میتونید تو سرور هم دسکتاپ استفاده کنید البته پردازنده های سرور معمولا دارای خصوصیت پردازش سریع اطلاعت بودند که امروزه با پیشرفت پردازنده ها پردازنده های دسکتاپ Multi tasking شون از پردازنده های سرور حتی سریعتر شده

Sajad
March 7th, 2009, 20:52
بسیار عالی. حال که شما از نظر سخت افزار حرفه ای هستید ممنون میشم در مورد این تجهیزات زیر برای میزبانی 1000 سایت با آمار میانگین 50هزار بازدید و همچنین 5 vps که دوباره جداگانه خودشان تعدادی سایت رو میزبانی میکنندبه سرور زیر نیاز دارم یا کمتر یا بیشتر؟
cpu: 2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC
CPU-Details: 2 x 4 x 2.1 GHZ
ram: 16gig
3 تا هارد
raid1: hardware
100mb port
ممنون.

Soheil Extreme
March 7th, 2009, 21:29
بسیار عالی. حال که شما از نظر سخت افزار حرفه ای هستید ممنون میشم در مورد این تجهیزات زیر برای میزبانی 1000 سایت با آمار میانگین 50هزار بازدید و همچنین 5 vps که دوباره جداگانه خودشان تعدادی سایت رو میزبانی میکنندبه سرور زیر نیاز دارم یا کمتر یا بیشتر؟
cpu: 2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC
CPU-Details: 2 x 4 x 2.1 GHZ
ram: 16gig
3 تا هارد
raid1: hardware
100mb port
ممنون.
دوست عزیز برای سخن شما هیچکس نمیتواند دقیق بگوید اما پیش بینی من این است که شما برای خواسته هایتان به سرور زیر نیاز دارید چون ان قطعاتی که نام بردید ضعیف است:
CPU: Core i7 965Extreme
Ram:16GB DDR3 OCZ Bus 1600
4HDD For Raid 0
Port:1000GB

البته تنها دیتا سنتری که قرار است سروری با این سی پی یو به بیرون دهد دیتا سنتر
Rokscom است که قرار است از ناه اینده در سایت اصلی خود قرار دهد اما پیش بینی میشود ماهانه 800دلار برای این سرور طلب کند

WGB
March 8th, 2009, 08:17
سهیل جان اینجوری که من از حرفهای شما برداشت کردم شما amd رو خارج شده میدونید.اما یک سوال
اولین شرکتی که سیپیو 2 هسته ای رو وارد بازار کرد اینتل بود یا ای ام دی؟

Soheil Extreme
March 8th, 2009, 09:38
سهیل جان اینجوری که من از حرفهای شما برداشت کردم شما amd رو خارج شده میدونید.اما یک سوال
اولین شرکتی که سیپیو 2 هسته ای رو وارد بازار کرد اینتل بود یا ای ام دی؟

دوست گرامی من هیچوقت AMD را از رده خارج نمیکنم وهمچنان AMD را رقیی پرقدرت برای اینتل میدانم.اما اینکه کدام شرکت اول دوهسته ای میسازد را نباید دقت کرد باید بهترین هارو به یادسپرد .
دوهسته ای که AMD ساخت با بافر Ciledom1250 خود واسم رمز Athlon X2 و همچنین کش بسیار ضعیف و فناوری ساخت قدیمیه 90نانومتری ساخته شد در حالیکه که Intelتوانا در حال تمرکز روی فناوری ساخت 45نانومتری میبود.وپس از اینکه AMD محصولات دوهسته ای خود را به بازار ارائه کرد تا چند مدت کسی نبود وتنها بود اما با عرضه اولین خانواده Duall Core اینتل تن AMD بهلرزه در اومد.درسته این خانواده با اسم رمز Cavsh Varsh فناوری 65نانو داشت در حالیکه AMD در شروع 90نانو بود.واین یک موفقیت برای اینتل به شمار میومد.اینتل برروی این خانواده تمرکز نکرد وسراغ به قول خودش دیو زمانه یعنی خانواده 2هسته ای و4هسته ای Core 2 Q/E رفت البته با فناوری ساخت 45نانو و AMD به مدت 2سال درجای خودش داره درجا میزنه وحتی 4هسته ای فنوم هم که تو بازاره و قوی ترین پردازنده AMD فعلا AMD Phenum9950 نام دارد با 195وات قدرت دمای فوق اعالده بالایی را به وجود میاورد که حتی خود AMD در خنک کردن خوب ان ناتوان ماند.واما اینتل Core 2 را وارد بازار کرد.جهان را به دست خود گرفت جهان را فتح کرد.همه چیز به نفع اینتل است اما پس از 3سال AMD تازه به فکر این رسیده که بیاد 45نانومتری بده بازار که محصولات Phenum2 رو شامل میشود.که به بازار هم فرستاده اما توی هر بنچ مارکی که میخواهید من بزارم سی پی یو Phenum 2 در مقایسه با Core i7 حدودا 59درصد ضعیفتر عمل میکنه والانم که اینتل اعلام کرده پردازنده با اسم رمز Lard Koper رو با فناوری ساخت 32نانومتر در 3ماهه سوم سال جاری به بازار ارائه میکند و پیش بینی میشود بازهم برای 1یا 2سال جهان فروش شماره 1 را به خودش اختصاص میدهد.
دوست عزیز من AMD را فراموش نکرده ام.اما شما در نظر داشته باشید قدرت و سرعت را وقتی میفهمید که پردازنده زیر روی سیستمتون باشه واونوقت میاد همینجا اعلام میکنید که AMD بره شرکتشو ببنده بهتره
فقط Core i7 940@2.9GH Quad Core @11600GH And 120Wat

Sajad
March 8th, 2009, 10:50
دوست عزیز برای سخن شما هیچکس نمیتواند دقیق بگوید اما پیش بینی من این است که شما برای خواسته هایتان به سرور زیر نیاز دارید چون ان قطعاتی که نام بردید ضعیف است:
CPU: Core i7 965Extreme
Ram:16GB DDR3 OCZ Bus 1600
4HDD For Raid 0
Port:1000GB

البته تنها دیتا سنتری که قرار است سروری با این سی پی یو به بیرون دهد دیتا سنتر
Rokscom است که قرار است از ناه اینده در سایت اصلی خود قرار دهد اما پیش بینی میشود ماهانه 800دلار برای این سرور طلب کند

خوب من هم به یک پیش بینی نیاز داشتم.
قیمت برای من مهم نیست . مهم کیفیت کارم هست. خوب به هر حال کی از قیمت کم و کیفیت عالی بدش میاد؟
در ضمن یک نکته فراموش کردم بگم که این سرور قسمتی از سرورهای دیگه رو در بر میگیره. یعنی بار سیستم و سایت ها بر روی چند سرور تقسیم میشه! و این آماری که من دادم نهایت رو گفتم تا زمانی که به این آمار میرسم مشکل نداشته باشم شاید برای شروع آمارم تقریباً 70% اون آماری که گفتم باشه.
دلیل شما رو مبنی بر اینکه چرا 4 هارد دیسک نیاز دارم رو نفهمیدم!
در مورد پورت چندان مشکلی ندارم میتونم به راحتی ارتقا بدم
رم هم که خودم 16 گیگ پیشنهاد دادم و تکنولوژیش رو فقط نمیدونم که باید با دیتاسنتر هماهنگ شم.
در حال حاضر اینطور که من میدونم دیتاسنتر فقط از سی پی یو های amd استفاده میکنه. با کدوم سی پی یو از این مدل میتونم اینکار رو انجام بدم؟
ممنون از جوابتون.

Soheil Extreme
March 8th, 2009, 11:11
خوب من هم به یک پیش بینی نیاز داشتم.
قیمت برای من مهم نیست . مهم کیفیت کارم هست. خوب به هر حال کی از قیمت کم و کیفیت عالی بدش میاد؟
در ضمن یک نکته فراموش کردم بگم که این سرور قسمتی از سرورهای دیگه رو در بر میگیره. یعنی بار سیستم و سایت ها بر روی چند سرور تقسیم میشه! و این آماری که من دادم نهایت رو گفتم تا زمانی که به این آمار میرسم مشکل نداشته باشم شاید برای شروع آمارم تقریباً 70% اون آماری که گفتم باشه.
دلیل شما رو مبنی بر اینکه چرا 4 هارد دیسک نیاز دارم رو نفهمیدم!
در مورد پورت چندان مشکلی ندارم میتونم به راحتی ارتقا بدم
رم هم که خودم 16 گیگ پیشنهاد دادم و تکنولوژیش رو فقط نمیدونم که باید با دیتاسنتر هماهنگ شم.
در حال حاضر اینطور که من میدونم دیتاسنتر فقط از سی پی یو های amd استفاده میکنه. با کدوم سی پی یو از این مدل میتونم اینکار رو انجام بدم؟
ممنون از جوابتون.
شما در ابتدا کلیه پردازنده هایی رو که دیتا سنترت ارائه میکنه رو پست بده من بهترینش رو بهت پیشهناد بدم ولی درمورد هارد من گفتم استفاده کنی از Raid10 نه رید0.رید 10 به حداقل 4هارد نیاز دارد وسرعت چند برابر رید 0 است

WGB
March 8th, 2009, 13:50
دوست گرامی من هیچوقت amd را از رده خارج نمیکنم وهمچنان amd را رقیی پرقدرت برای اینتل میدانم.اما اینکه کدام شرکت اول دوهسته ای میسازد را نباید دقت کرد باید بهترین هارو به یادسپرد .
دوهسته ای که amd ساخت با بافر ciledom1250 خود واسم رمز athlon x2 و همچنین کش بسیار ضعیف و فناوری ساخت قدیمیه 90نانومتری ساخته شد در حالیکه که intelتوانا در حال تمرکز روی فناوری ساخت 45نانومتری میبود.وپس از اینکه amd محصولات دوهسته ای خود را به بازار ارائه کرد تا چند مدت کسی نبود وتنها بود اما با عرضه اولین خانواده duall core اینتل تن amd بهلرزه در اومد.درسته این خانواده با اسم رمز cavsh varsh فناوری 65نانو داشت در حالیکه amd در شروع 90نانو بود.واین یک موفقیت برای اینتل به شمار میومد.اینتل برروی این خانواده تمرکز نکرد وسراغ به قول خودش دیو زمانه یعنی خانواده 2هسته ای و4هسته ای core 2 q/e رفت البته با فناوری ساخت 45نانو و amd به مدت 2سال درجای خودش داره درجا میزنه وحتی 4هسته ای فنوم هم که تو بازاره و قوی ترین پردازنده amd فعلا amd phenum9950 نام دارد با 195وات قدرت دمای فوق اعالده بالایی را به وجود میاورد که حتی خود amd در خنک کردن خوب ان ناتوان ماند.واما اینتل core 2 را وارد بازار کرد.جهان را به دست خود گرفت جهان را فتح کرد.همه چیز به نفع اینتل است اما پس از 3سال amd تازه به فکر این رسیده که بیاد 45نانومتری بده بازار که محصولات phenum2 رو شامل میشود.که به بازار هم فرستاده اما توی هر بنچ مارکی که میخواهید من بزارم سی پی یو phenum 2 در مقایسه با core i7 حدودا 59درصد ضعیفتر عمل میکنه والانم که اینتل اعلام کرده پردازنده با اسم رمز lard koper رو با فناوری ساخت 32نانومتر در 3ماهه سوم سال جاری به بازار ارائه میکند و پیش بینی میشود بازهم برای 1یا 2سال جهان فروش شماره 1 را به خودش اختصاص میدهد.
دوست عزیز من amd را فراموش نکرده ام.اما شما در نظر داشته باشید قدرت و سرعت را وقتی میفهمید که پردازنده زیر روی سیستمتون باشه واونوقت میاد همینجا اعلام میکنید که amd بره شرکتشو ببنده بهتره
فقط core i7 940@2.9gh quad core @11600gh and 120wat

حقیقتا باید گفت شما در مورد سخت افزار وارد هستید.ولی اینو قبول داری که اینتل به ای ام دی بابت سیپیو 2 هسته ای خندید همینطور که الان به نسل جدید ای ام دی میخنده.ولی باید منتظر بود

Sajad
March 8th, 2009, 14:39
بابت raidها نگران نباشید. سرور از raid5 هم برخوردار هست
پردازنده ها از پکیج کم به زیاد:
Opteron 1216 HE DC
Opteron 1218 HE DC
Opteron "Budapest" 1352 QC
Opteron "Budapest" 1356 QC
2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC

Soheil Extreme
March 8th, 2009, 18:53
2 x Opteron "Barcelona" 2352 Q
کمکتون میکنه.عزیزم رید5 به درد کار شما نمیخوره.اصلا میدونید رید 5مال چیه؟هر ریدی برای یک منظور هست

Sajad
March 8th, 2009, 21:49
رید 5 تقریبا مث رید1 عمل میکنه اما با یه سری تفاوت ها!
ممنون میشم توضیح بیشتر شما بدید. البته نرید مطالب رو کپی کنید بیارید. اون مطالب رو هزار بار خوندم!!!! شما به طور خیلی خیلی ساده و مختصر و در سطح تازه کار توضیح بدید!!!!

Soheil Extreme
March 8th, 2009, 22:39
رید 5 تقریبا مث رید1 عمل میکنه اما با یه سری تفاوت ها!
ممنون میشم توضیح بیشتر شما بدید. البته نرید مطالب رو کپی کنید بیارید. اون مطالب رو هزار بار خوندم!!!! شما به طور خیلی خیلی ساده و مختصر و در سطح تازه کار توضیح بدید!!!!

دوست عزیز من فکر نکنم تا حالا راجب سخت افزار مطلب از جایی کپی کرده باشم.
اولا که برای راه اندازی رید5 به حداقل 3هاردیسک نیاز است لطفا نحوه صحبت خود را اصلاح فرمایید.مثل اینکه 4تا کلام اموزش بخوای بدی بهت تهمت هم میزنن.عجب مردمی داره ایران
در ضمن قصد تهمت به کسی رو نداشتم اما همیشه استثنا وجود داره
در ضمن رید ها شبیه هم نیستند ویک فناوریه که هرکدوم برای یک کاری هستند

Sajad
March 8th, 2009, 23:00
دوست عزیز من فکر نکنم تا حالا راجب سخت افزار مطلب از جایی کپی کرده باشم.
اولا که برای راه اندازی رید5 به حداقل 3هاردیسک نیاز است لطفا نحوه صحبت خود را اصلاح فرمایید.مثل اینکه 4تا کلام اموزش بخوای بدی بهت تهمت هم میزنن.عجب مردمی داره ایران
در ضمن قصد تهمت به کسی رو نداشتم اما همیشه استثنا وجود داره
در ضمن رید ها شبیه هم نیستند ویک فناوریه که هرکدوم برای یک کاری هستند

عزیز دلم شرمنده من اصلا منظورم شما نبودی! من گفتم اون مطالبی که در مورد raid هست و همه جا بدون اینکه دانشی داشته باشن فقط کپیش میکنن برا ملت میذارن. (منظورم این بود کس دیگه برام نیاد اونا رو بذاره و از شما خواستم که برام توضیح بدید)
در مورد رید5 هم من توی توضیحاتم نوشتم سرور دارای 3 هارد دیسک هست!...
من مشکلی روی رید ها ندارم! در مورد سخت افزارهایی نظیر cpu و رم بیشتر اطلاعات نیاز دارم!

Sajad
March 8th, 2009, 23:04
راستی من تاپیک که بررسی میکنم بالاخره به این نتیجه میرسم که سخت افزاری که خودم انتخاب کرده بودم طبق توضیحات گرانبهای شما هم چندان ضعیف نیست برای کارم...
لطفاً برای اینکه کمتر با مساله دان شدن مواجه شم در مورد بهترین انتخاب در رید کمک کنید.

Vahid
March 8th, 2009, 23:27
لطفاً برای اینکه کمتر با مساله دان شدن مواجه شم در مورد بهترین انتخاب در رید کمک کنید.
مشخصات سخت افزاری دلیل بر جلوگیری از دان شدن نمیشه
مدیریت صحیح جلوگیری میکنه از دان شدن سرور

Soheil Extreme
March 8th, 2009, 23:45
من باوحید جان کاملا موافقم.اما وحید جان فرض کن 1000تا یوزر داری Multi Tasking ضعیف یه پردازنده میتونه همه کاربرا رو توی wait نگه داره بعد به نوبت بیان بالا که این خیلی بده وقتی هم که تازه بخوای دسترسی رو برای 200نفر باز بزاری بقیه باز نشن خوب این خیلی بده.بعدش پردازنده ونوع دسترسی به فایل ها در پیکره بندی Raid اینجاست که به کار میرسه.اما به غیر از این مورد حق با وحید جان هست

Sajad
March 9th, 2009, 08:53
خوب اینو قبول دارم دوستان عزیز.
منیج کردن خیلی مهمه.
اما فرض کنید من میتونم با یه vps با رم 128 . هارد 5گیگ تکی . cpuاشتراکی ضعیف و ... اونا رو مدیریت کنم؟
خوب منظور من اینه که از لحاظ سخت افزاری کم نباشه برای اون موارد... منیج کردن بجای خود.

Sajad
March 10th, 2009, 14:14
خوب دوستان تقریباً تصمیم گرفتم همین سرور رو بردارم. چون دیگه بهتر از این از لحاظ سخت افزار و قیمت پیدا نمیشه...
ممنون از همکاریتون

Sajad
March 10th, 2009, 14:14
خوب دوستان تقریباً تصمیم گرفتم همین سرور رو بردارم. چون دیگه بهتر از این از لحاظ سخت افزار و قیمت پیدا نمیشه...
ممنون از همکاریتون