PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زلزله اي شدید "سراوان" استان "سيستان بلوچستان" را لرزاند / زمين‌لرزه برخي از كشورهاي حوزه خليج‌فارس را لرزاند + جزئیات

paradiseserver
April 16th, 2013, 16:13
زلزله‌ای بی‌سابقه 7.5 ریشتری ایران را تکان داد

زلزله‌ای بالای 7/5 ریشتری در استان سراوان‌ موجب وقوع زمین لرزه در کرمان ، سیستان و بلوچستان و بوشهر و سایر استان ‌های هم‌جوار شد.

دکتر آریایی‌نژاد عضو کمیسیون بهداشت درمان مجلس با اعلام این زلزله بزرگ در 16 سال اخیر بی‌سابقه بوده است اظهار داشت: این زلزله نه تنها ایران را بلکه بخش‌هایی از پاکستان؛ شرق عربستان و هند را به لرزه در آورده است.

وی تاکید کرد: منطقه سراوان‌ با جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر به شدت آسیب دیده و نیروهای امدادی به سرعت به منطقه در حال اعزام‌اند
متاسفانه با توجه به اینکه برق و تلفن منطقه قطع شده است فعلا اطلاعات تکمیلی در این زمینه در دسترس نیست.

https://www.yjc.ir/files/fa/news/1392/1/27/1007490_738.png

تاريخ وقوع زلزله:
سه شنبه، 27 فروردين 1392 در 15:14:17
(وقت محلي - تهران)
2013-04-16 10:44:17
(UTC)

بزرگي زلزله:
۷.۵

نوع بزرگي:
MW

موقعيت رومركز زلزله:
۲۸.۰۴ شمالي و ۶۲.۰۳ شرقي

عمق:
۱۸ كيلومتر

عدم قطعيت مكاني:
۰.۸۷+/- كيلومتر در جهت شمالي - جنوبي
۱.۱۱+/- كيلومتر در جهت شرقي - غربي

منطقه:

استان سیستان و بلوچستان

فاصله‌ها:

81 كيلومتري سراوان، سیستان و بلوچستان
83 كيلومتري خاش، سیستان و بلوچستان
85 كيلومتري سوران، سیستان و بلوچستان
1314 كيلومتري تهران، تهران

منبع:

موسسه ژئوفيزيك، دانشگاه تهران

عكس ماهواره‌اي منطقه (http://maps.google.com/maps?q=28.04+62.03&ll=28.04+62.03&spn=2,2&t=h&hl=e)
(توسط Google maps)

12495
صبر ایران من رو فقط ایوب داره

paradiseserver
April 16th, 2013, 16:21
ایلنا: ‌ زلزله‌ای به وسعت ۷/۵ ریشتر سروان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

به گزارش ایلنا، این زلزله دقایقی پیش14: 15 رخ داد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، با تایید خبر این زلزله گفت: این زلزله در بخش‌های جنوبی كشور به ثبت رسیده است.

وی از اعزام گروه‌های ارزیاب سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مناطق زلزله زده شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: هنوز گزارشی از خسارات‌های احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

این خبر تکمیل می‌شود.

tehvps
April 16th, 2013, 16:31
خدا رحم کنه، خیلی شدید بوده

YekServer.org
April 16th, 2013, 16:32
خدا صبر بده به ایران!

paradiseserver
April 16th, 2013, 16:33
خدا رحم کنه، خیلی شدید بوده

از اعماق وجودم دعا میکنم برای کسی اتفاقی نیافتاده باشه :(

tehvps
April 16th, 2013, 16:37
در خبرها اومده به دلیل عمق زیاد زلزله در زمین تلفات زیادی نخواهد داشت :

خبرآنلاین - زلزله 7.5 ریشتری در سراوان/ بزرگترین زلزله ایران در نیم قرن گذشته/ تصویر ماهواره ای کانون حادثه/ احتمالا تلفات پایین است (http://www.khabaronline.ir/detail/287106/society/events)

besthosti.com
April 16th, 2013, 16:38
امیدورام خسارت جانی نداشته باشه .
خسارت مالی زیاد مهم نیست

paradiseserver
April 16th, 2013, 16:41
دست‌کم ۴۰ نفر در زمین‌لرزه شدید استان سیستان و بلوچستان کشته شده‌اند.

مرکز لرزه‌نگاری ایران اعلام کرد زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۵ مقیاس ریشتر روز سه‌شنبه (۲۷ فروردین) استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

مرکز این زمین لرزه در ۸۱ کیلومتری شمال شهر سراوان گزارش شده است.

سازمان زمین‌شناسی امریکا بزرگی این زمین زلزله را ۷.۸ مقیاس ریشتر گزارش داد و گفت شدت آن در دهلی نو، پایتخت هند، نیز احساس شد.

پرس تی وی

Na3er
April 16th, 2013, 16:45
زلزله کار طبیعی زمین هست و هیچ تعجبی ندارد که چرا روی میدهد انچه عجیب هست رفتار ماست که با دانستن این موضوع زیرسقف نا امن میخوابیم در ژاپن بطور متوالی این اتفاق میافتد در وسط شهر های بزرگ و خون از دماغ کسی نمی اید هر عقل سلیمی میداند که علاج واقعه قبل از وقوع هست نه بعد از آن به امید اینکه جان انسان در این سرزمین بدون در نظر گرفتن اعتقادات محترم و والا شمرده شود

mohsen12
April 16th, 2013, 16:50
این زلزله ها اصلا طبیعی نیست و داریم مدام شهید میدیم ..

Mihan-VPS
April 16th, 2013, 17:05
باز هم زلزله سنگین ... :(

haftsepehr
April 16th, 2013, 17:11
یکی از مشتری های ما (فرمانداری) اونجا هستن تماس گرفتم جواب ندادن بعد 10 تا پیام مثل اینکه رسیده بود گفتن فقط خدا رو شکر که عمق زلزله زیاد بوده ...
میخواستیم امروز سایتشون و تحویل بدیم.

paradiseserver
April 16th, 2013, 17:24
شبکه تلویزیونی پرس تی وی تاکنون مرگ دست کم 40 نفر را تایید کرده است.
بازتاب رسانه های خارجی از زلزله 7.8 ریشتری در سیستان و بلوچستان/دوبی برج خلیفه را تخلیه کرد

زاهدان تسلیت

leonr2
April 16th, 2013, 17:48
خدا رحم کنه
چرا انقدر زلزله اخه !!!!!
2روز پیش یه جا خوندم یه موسسه جهانی به ایران اعلام خطر کرده برای زلزله شدید ولی من که نشنیدم اعلام کنن
تسلیت به هر حال :(

Bannned
April 16th, 2013, 17:52

ممنون میشم جملتوو باز کنید!!
منم مشکوکم به این زمین لرزه ها واقعیت.

YekServer.org
April 16th, 2013, 20:34

جون هرکی دوست داری، این مسائل طبیعی رو سیاسی نکن و به انرژی اتمی و اینا نچسونید! /:)

sardarn
April 16th, 2013, 20:54
سلام
من الان اونجا هستم.کشته نداده فقط چند زخمی.خبر کشته ها تکذیب شده.به خاطر عمق 95 کیلومتری خسارت نداره.مرکزش هم منطقه بدون سکنه بوده

sarwhost
April 16th, 2013, 21:01
سلام
من الان اونجا هستم.کشته نداده فقط چند زخمی.خبر کشته ها تکذیب شده.به خاطر عمق 95 کیلومتری خسارت نداره.مرکزش هم منطقه بدون سکنه بوده

شنیدن کی بود مانند دیدن
خدارا شکر

besthosti.com
April 16th, 2013, 21:30
خدارا شکر این یکی مثب بم نشد .