PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در ibsng در lan

masooumi
April 3rd, 2013, 22:12
سلام

من برای یک اکانتینگ یک شبکه LAN از ibsng استفاده کردم ، ما یک کامپیوتر داریم که دو تا کارت شبکه داره ، کارت اول (eth0) به مودم adsl وصله و اینترنت داره و eth1 هم به سویچ شبکه وصله و می خواهیم که کاربران از اون طریق این کارت و به وسیله کانکشن و اکانتینگ که روی این کامپیوتر وصل هست ، اینترنت رو دریافت کنند. حالا طبق آموزش های همین سایت ibsng و pptpd و ... نصب شد و همه چیز درسته و یوزر می تونه کانکت بشه ولی وقتی کانکت میشه ، اینترنت نداره .(فقط کانکت میشه)

آی پی مودم adsl هم 192.168.10.1 هست و کامپیوتر که روش اکانتینگ هست هم آی پی کارت eth0 اون رو برابر 192.168.10.10 قرار دادیم و کارت eth1 رو هم 192.168.1.1 گذاشتیم و رنج آی پی شبکه متثل به کارت eth1 هم 192.168.1.2 تا 192.168.1.50 هست.

فکر کردم مشکل از فایروال هست و اون رو هم خاموش کردم ولی همچنان مشکل باپرجاست.

دوستان کسی راه حلی نداره؟ یا تجربه مشابه؟

badsector
April 5th, 2013, 20:13
اینترنت روی IBSng شیر کردید ؟

دستور هایی که برای شیر کردن اینترنت زدید رو بگید احتمالا یه جایی یه اشتباهی میکنید

masooumi
April 5th, 2013, 20:50
اینترنت روی IBSng شیر کردید ؟

دستور هایی که برای شیر کردن اینترنت زدید رو بگید احتمالا یه جایی یه اشتباهی میکنید

سلام

ممنون از توجه شما

من از طریق این فایل نصب کردم (فایل پیوست) ولی توی این دستورات زیر مشکل داشتم .

sysctl -p
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
iptables -t nat -D POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
iptables -A INPUT -i eth0 -p tcp --dport 1723 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -i eth0 -p gre -j ACCEPT
iptables -A FORWARD -i ppp+ -o eth0 -j ACCEPT
iptables -A FORWARD -i eth0 -o ppp+ -j ACCEPT
/sbin/service iptables save

الان دوباره با دستور زیر کلا کانفیگ های iptables رو پاک کردم و دوباره دستورات بالا را زدم.

iptables -F
# iptables -X
# iptables -Z

حالا باز برعکس شده همه چیز ، یعنی یوزر های که از کارت دوم به ibsng کانکت می شوند ، چه کانکت باشند و چه کانکت نباشند ، اینترنت دارند.

(کارت eth0 به اینترنت وصل است از طریق مودم adsl و کارت eth1 هم در شبکه هست.)

اینقدر با این سر و کله زدم و جستجو کردم که دارم دیونه میشم.

badsector
April 5th, 2013, 21:31
کلا فکر کنم اشتباه زیاد داشتی تو نصب
از اول سنت او اس بریز و نصب کن

masooumi
April 5th, 2013, 22:19
کلا فکر کنم اشتباه زیاد داشتی تو نصب
از اول سنت او اس بریز و نصب کن

اوکی ، الان دوباره تست می کنم. فقط این فایل متنی نصب اوکی هست؟ و همچنین دستورات iptables

electronics_85
September 2nd, 2013, 16:26
باسلام
فکر کنم مشکل شما رو بدونم
اولا که توی حط سوم باید حتما در قسمت eth0 باید حتما lan اینترنتت باشه
پورت های 1812 و 1813 هم باید باز بشه
خط 6 و 7 هم باید به جای eth0 باید eth1 وارد کنیم
این خط هم باید وارد بشه
iptables -t filter -I FORWARD -p tcp -m tcp --tcp-flag SYN,RST SYN -m tcpmss --mss 1300:8000 -j TCPMSS --set-mss 1300