PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وام موسسه مهر وطن

eh3@n
March 27th, 2013, 09:14
سلام دوستان

شاید این مسئله ربطی به اینجا نداشته باشه ولی بازگو کردنش در بین همکاران و انتقال و استفاده از تجارب آن ها شاید چنان بدم نباشه

مسئله اینه بنده 3 ماه پیش مقداری پس انداز داشتم تو حساب بانک ملتم اما یک روز اس ام اسی از طرف بانک مهر وطن اومد و شرایط عالی برای وام داشت

4% کارمزد بدون بهره و با اقساط مناسب

به این صورت بود که 3 ماه پول رو میخوابوندی بعد از 3 ماه به اندازه ی پولت بهت وام می دادند

منم که 6 فروردین سال 92 موعد وامم بود دیروز به بانک مراجعه کردم گفتم چه مدارکی لازمه برای وامم ! گفتن دستور اومده هیچ پرونده ای دیگه قبول نکنیم !!!!!

گفتم یعنی چه رو دفترچه ای که 3 ماه پیش گرفتم نوشته بعد از 3 ماه باید وام رو بدین عرض کردن به ما مربوط نیست فعلا پرونده های ماه 12 رو هم نگرفتیم دستور از بالا اومده نمی تونیم!!!!!!!!

گفتم راه چاره چیه ؟ گفتن فعلا 1 ماه دیگه هم پول رو بخوابونین شاید شرایطمون بهتر شد !

دوستان به نظر شما به این بانک که در قبال وعدشون این جواب رو به بنده دادن اعتمادی هست که یکماه دیگه هم پول رو بخوابونم ؟

paradiseserver
March 27th, 2013, 09:59
:71:

persianboy
March 27th, 2013, 10:10
فکر کنم اون اوایل که زیاد تبلیغ میکردن و همه جا از این بانک صحبت میشد زیاد وام دادن و شاید الان بودجه کافی ندارن
کسانی که از این بانک وام گرفتن بهتر میتونن نظر بدن

haftsepehr
March 27th, 2013, 12:54
به نظر بنده تماس بگیرید حراست ومطرح کنید در صورتیکه موفق واقع نشد با رده های بالاتر (حراست بانک مرکزی ) تماس بگیرید نشد یک تماس با 20:30 بگیرید رسانه ایش کنید تا با سرمایه مردم بازی نکنند.

666regab
March 27th, 2013, 12:58
مهر وطن فکر می کنم قبلا یکی از بانکهای تات یا چی بود که به دلیل مشکلاتی که داشت توسط بانک مرکزی پلمپ گردید و مجوزش باطل شد بعدش صاحبش با چند نفر دیگه یک بانک جدید زدند ....

k1ll3revil
March 27th, 2013, 13:58
شکایت کنی و وقتی در دفترچه ات نوشته حتما به جوابش می رسی!واسه شروع برو سازمان بازرسی توی هرشهرم هست دیگه خودشون بهت میگن چکار کنی!
مدارکت رو هم ببر

besthosti.com
March 27th, 2013, 15:18
به این جا ها بانک نمیگن به این ها میگن گاو صندوق بابا بزرگ

mehdi.gh
March 27th, 2013, 16:15
اگر وقت دارید برین این راه هایی که دوستان گفتند اقدام کنید ببینین اگه به نتیجه رسیدید که هیچ
اگه نرسیدیدن نزارین حتی یک روز هم بموه تو اون حساب
این ها کارشون همینه موقعی که پول میدین با احترام برخورد میکنن وقتی میخوان پول بدن فقط دست به سر میکنن :71:

eh3@n
March 27th, 2013, 16:25
میگم تا بعد از تعطیلات صبر کنم و بعد از اون اقدام کنم

haftsepehr
March 27th, 2013, 17:58
میگم تا بعد از تعطیلات صبر کنم و بعد از اون اقدام کنم

یک روزش هم دیره .

besthosti.com
March 27th, 2013, 18:00
صبر کنید حالا ببینید شاید دوباره درست شد
ایران که شب میخوابی روز بلند میشی قانون عوض شده

kianesfahan
March 27th, 2013, 21:08
شرمنده از استاتر محترم . اما خوب برای بنده هم یک سوال پیش اومده گفتم اینجا مطرح کنم شاید دوستان به این مشکل برخورد کرده باشن و راه حلی بدانند .

وقتی که وام میگیری ضامن که حتما ازمون میخوان . اما جدیدا به این مشکل روبه رو شدیم که وقتی قسط های وام را چند روز دیر ببری اگه پول توی حسابت داشته باشی از حسابت کم می کنند بعدش بهت پیامک میدن !!!

حتی قبلش هم خبر نمی دن !!

من رفتم میگم چرا این کار را می کنید میگن طبق قانون هست . میگم من به بانک اعتماد کردم و پولمو گذاشتم توی این بانک شما ضامن را پس برای چی خواستین . وظیفه ضامن چی هست ؟ شاید این پولو مال شخص دیگری بوده توی حساب من هست . میگن به ما ربطی نداره .

کلا حرفشون منطقی نیست . و کارشون دقیقا د ز د ی به حساب می یاد . چون قسط را هم که دیر ببری سودشو ازت میگیرن .

حالا قراره به حراست بانک مرکزی زنگ بزنم و سوال بپرسم . ایا واقعا حق دارن چنین کاری را بکنند ؟
مجوز دارن ؟

haftsepehr
March 27th, 2013, 21:42
شرمنده از استاتر محترم . اما خوب برای بنده هم یک سوال پیش اومده گفتم اینجا مطرح کنم شاید دوستان به این مشکل برخورد کرده باشن و راه حلی بدانند .

وقتی که وام میگیری ضامن که حتما ازمون میخوان . اما جدیدا به این مشکل روبه رو شدیم که وقتی قسط های وام را چند روز دیر ببری اگه پول توی حسابت داشته باشی از حسابت کم می کنند بعدش بهت پیامک میدن !!!

حتی قبلش هم خبر نمی دن !!

من رفتم میگم چرا این کار را می کنید میگن طبق قانون هست . میگم من به بانک اعتماد کردم و پولمو گذاشتم توی این بانک شما ضامن را پس برای چی خواستین . وظیفه ضامن چی هست ؟ شاید این پولو مال شخص دیگری بوده توی حساب من هست . میگن به ما ربطی نداره .

کلا حرفشون منطقی نیست . و کارشون دقیقا د ز د ی به حساب می یاد . چون قسط را هم که دیر ببری سودشو ازت میگیرن .

حالا قراره به حراست بانک مرکزی زنگ بزنم و سوال بپرسم . ایا واقعا حق دارن چنین کاری را بکنند ؟
مجوز دارن ؟
این مورد برای بنده پیش اومده - از حساب خودم کسر شده - اگه تو حساب خودتون نداشته باشید بعد ضامن و ...

melivps
April 5th, 2013, 21:32
بدون شرح !!!!

hasun
April 6th, 2013, 02:49
یادش بخیر، قدیما یکی بود به یکی دیگه میگفت بانکا رو کردین حیاط خلوت دولت :65:

eh3@n
April 6th, 2013, 17:31
زنگ زدم شعبه ارومیه گفتن بیستم احتمالا دوباره پرونده قبول میکنیم ببینم چی میشه

saamy
April 9th, 2013, 01:40
با سلام
بنظر من هرچه زودتر برای برداشت اصل پولت اقدام کن چون مدتی که باید میمونده تموم شده و الان اصل مبلغ آزاده درضمن از من بعنوان یکی از کارمندای این موسسه از تهران اینو داشته باش که باتوجه به اوضاع درهم مملکت و اینکه مجوز موسسه فقط تا ماه بعد یعنی اردیبهشت اعتبار داره،بهتر با احتیاط تر اقدام کنی...:-s

novintak2
April 9th, 2013, 09:47
شما که امتیازت پر شده بهترین کاری که می تونی نزار الکی پولت بیوفته اونجا حساب قرض الحسنه رو توش 10 هزار بزار پولت رو جابجا کن یا وعده بگیر با دست خط که الان سپردت داره می ره تو چهار ماه الویت چی کی دین باز پرداختت رو بیشتر کن یا مبلغ وامت رو یک عمرا دارم با همه موسسه ها کله می زنم می دونم چه آدمایی هستن بابت اضافه موندن پولت الویت بگیریا ...............

از چی بگم برات ...............

aryadad
April 9th, 2013, 10:08
اینا بانک نیستن و موسسه هستن! شما اول ببینید مجوز بانک مرکزی برای فعالیت دارند؟ یا کلا غیرقانونی کار می کنند!

mhy
April 9th, 2013, 11:30
تنها "مهر"ی که بانک هست، "بانک قرض الحسنه مهر ایران" هست که از اول هم بانک بود و بعنوان بانک راه اندازی شد، بقیه شون همه مؤسسه هستن، حتی "بانک مهر اقتصاد" هم همون مؤسسه ی بسیجیانه که هنوز هم عضو شتاب نیست وگزنه "مهر وطن" و "مهر رسالت" و غیره همه شون مثل این صندوق های مساجد می مونن که چون یه کم سرمایه شون بالاتر بوده بهشون مجوز مؤسسه داده اند !!!!!

eh3@n
April 10th, 2013, 09:05
خدا لعنتشون کنه

هر روز یک بهانه میارن

دیروز رفتم بانک میگن چون یکشنبه تعطیله پرونده نمیگیریم میفته دوشنبه

آخه چه ربطی داره

تازه برگشته با لحن کاملا حق طلبانه میگه هنوز پرونده های ماه قبل هم جلوتر از شمان چرا عجله می کنید :|

haftsepehr
April 10th, 2013, 09:23
حراست که داره - تماس بگیر

eh3@n
April 10th, 2013, 09:35
حراست که داره - تماس بگیر

مثلا حراست چه جوابی میده به بنده ؟

mehdi.gh
April 10th, 2013, 09:58
آقا برو پولتو وردار اینا کارشون اینه
موقع گرفتن پول با احترام حرف میزنن
موقع دادن پول یک بلایی سر آدم میارن که پشیمون بشه وام بگیره @-)

eh3@n
April 20th, 2013, 10:25
امروز بعد از سه هفته قرار شده تکمیل پرونده کنن فقط !

برم بانک ببینم باز چه خوابی برام دیدن

sari
April 24th, 2013, 21:11
سلام دوستان. منم تو طرح طلایی موسسه مهر وطن شرکت کردم بعد 3 ماه که رفتم وام بگیرم اول گفتن ایام عیده و سیستم ها قطعه باید 15 فروردین تشریف بیارین بعدش که رفتم همون جوابی که به دوستمون دادن به منم دادن. منم گفتم باشه ، الان که بعد 4 ماه رفتم چنان شرایط سختی رو برای ضمانت میخوان که بیخیال وام شدم. ضامن اگر کارمند باشه علاوه بر حکم کارگزینی و فیش حقوقی یا فیش کسر اقساط باید یه چک به مبلغ 120درصد وام دریافتی( یعنی 20 درصد بیشتر از مبلغ وام ) که به نام خود ضامن باشه و تا حالا برگشتی هم نخورده باشه و کارکرد حسابشم مورد تایید بانک مربوطه باشه را باید بده. در ضمن خود ضامن باید تو موسسه حساب بانکی باز کنه. خود وام گیرنده هم باید سفته با مبلغ 120 درصد مبلغ وام دریافتی را تهیه و به موسسه تحویل بده!!!!!!!!!! من که پشیمون شدم فقط 4 ماه پولم بیخودی خوابید. روز ی که رفتم حساب باز کنم اول در مورد ضامن پرسیدم گفتن کارمند باشه فیش حقوقی داشته باشه حله همون موقع تاکید کردم که چک نمیخواین گفتن نه الان که یادآوری کردم گفتن دستور از بالا اومده. نمیدونم این بالا کجاست. دفتر مرکزیشونم فقط هزینه تلفنمو برد بالا. :(

ezat1
April 24th, 2013, 21:37
سلام دوستان. منم تو طرح طلایی موسسه مهر وطن شرکت کردم بعد 3 ماه که رفتم وام بگیرم اول گفتن ایام عیده و سیستم ها قطعه باید 15 فروردین تشریف بیارین بعدش که رفتم همون جوابی که به دوستمون دادن به منم دادن. منم گفتم باشه ، الان که بعد 4 ماه رفتم چنان شرایط سختی رو برای ضمانت میخوان که بیخیال وام شدم. ضامن اگر کارمند باشه علاوه بر حکم کارگزینی و فیش حقوقی یا فیش کسر اقساط باید یه چک به مبلغ 120درصد وام دریافتی( یعنی 20 درصد بیشتر از مبلغ وام ) که به نام خود ضامن باشه و تا حالا برگشتی هم نخورده باشه و کارکرد حسابشم مورد تایید بانک مربوطه باشه را باید بده. در ضمن خود ضامن باید تو موسسه حساب بانکی باز کنه. خود وام گیرنده هم باید سفته با مبلغ 120 درصد مبلغ وام دریافتی را تهیه و به موسسه تحویل بده!!!!!!!!!! من که پشیمون شدم فقط 4 ماه پولم بیخودی خوابید. روز ی که رفتم حساب باز کنم اول در مورد ضامن پرسیدم گفتن کارمند باشه فیش حقوقی داشته باشه حله همون موقع تاکید کردم که چک نمیخواین گفتن نه الان که یادآوری کردم گفتن دستور از بالا اومده. نمیدونم این بالا کجاست. دفتر مرکزیشونم فقط هزینه تلفنمو برد بالا. :(

برای چه قدر ؟ این شرایط رو دارن ؟

eAsia
April 25th, 2013, 02:19
متاسفانه در بسياري از موسسات به تنها چيزي كه فكر نميكنن حق و حقوق مشترياشونه.
متاسفانه اسمشم ميزارن بانكداري اسلامي تا يكي هم مياد بهشون اعتراض ميكنه سريع يه قانون جديد در مياد كه در لواي بانكداري بدون ربا ديگه با مستندات قانوني راحت تر به خدماتشون(كه البته خدمت به سود خودشون نه مشتري) برسن.

eh3@n
April 26th, 2013, 20:35

بله درسته برای منم این شرایط رو گفتن

به همه شرایط هم عمل کردم !

گفتن برین تا 1 ماه دیگه باهاتون تماس می گیریم که بیاین امضای نهایی رو بزنین و بعد از یک ماه دیگه وامتون رو میدیم ( به گفته خودشون تا اینجا دو ماه دیگه ) مملکته ما داریم /:)

در ضمن پول هم حق ندارین از حسابتون برداشت کنید

eh3@n
May 12th, 2013, 18:32
امروز با یک ماه و دو هفته تاخیر فعلا برام تکمیل پرونده کردن ! هنوز به مرکز ارسال نشده !

mehdi.gh
May 12th, 2013, 22:04
عزیز مبلغ وام شما چقدر هست ؟
4 ماه که پولتون رو استفاده کردن ازش
نزدیک 2 ماه هم هست دارین برای وام تلاش میکنید
میشه 6 ماه
تو این شش ماه پولتون رو یه جای خوب سرمایه گذاری کرده بودین کلی سود کرده بودین

قزوین هاست
May 13th, 2013, 00:04
إ؟!
من تازه میخواستم برم واسه وام؛یعنی نرم!؟!

eh3@n
May 13th, 2013, 16:31
عزیز مبلغ وام شما چقدر هست ؟
4 ماه که پولتون رو استفاده کردن ازش
نزدیک 2 ماه هم هست دارین برای وام تلاش میکنید
میشه 6 ماه
تو این شش ماه پولتون رو یه جای خوب سرمایه گذاری کرده بودین کلی سود کرده بودین

5 میلیون تومان

وام من سه ماهه بود

بله متاسفانه

در ضمن فرمودن همون اول کار سود رو هم کم میکنند

eh3@n
May 13th, 2013, 16:33
إ؟!
من تازه میخواستم برم واسه وام؛یعنی نرم!؟!

طبق تجربه من در این چند ماه فعلا بهترین بانک برای وام انصار است که اول از همه توجه کنید از لحاط ضامن مشکلی نداشته باشید

ezat1
May 13th, 2013, 20:44
سلام 15 روز دیگه باید سر بزنم ببینم وام چی شد نتیجه رو اینجا میگم .

eh3@n
May 17th, 2013, 15:39
تا امروز به جایی نرسیدیم ولی قراره فردا پول خودمو پس بدن !!!!!!

ezat1
May 17th, 2013, 16:56
تا امروز به جایی نرسیدیم ولی قراره فردا پول خودمو پس بدن !!!!!!

تازه پول خودتو ؟ مگر میشود ؟

GEO
May 17th, 2013, 22:59
روز روشن توی مملکت اسلامی ربا خوری میکند این موسسه ها
من 4 سال پیش از موسسه بیجیان اون زمان که الان اسمش مهر هست 10 میلیون وام گرفتم مثلا 13%
از 10 تومن 2 تومن رو توی حساب بلوکه کردند تا قسطها تموم بشه ، 500 تومن درجا کارمزد و بیمه وام کم کردند و 7500 به من دادند
بعد از 3 سال 11800 پس گرفتند
حالا پیدا کنید جارو کش حیاط خلوت را

کاری از دستمون جلوی اینجور رفتارها بر نمیاد جز اینکه پشتیبانی نکنیم ، بعد از این جریان کل پولم رو از این موسسه خارج کردم ، مشتری برای سیستم و لپ تاپ اقساط هم معرفی میکردم قطع کردم
هر قدر هم زنگ زدند ، گفتم کار نمیکنم باهاتون

یک بانک قرض الحسنه تازه بانک شده داریم به اسم رسالت که منشا گرفته از استان ما (کرمان) هست بقیه جاها هم شعبه داره با کارکرد حساب هر 3 ماه 1.5 برابر مدت و یک برابر مبلغ وام 2% پرداخت میکنه ، البته 15 روز بعد از تکمیل پرونده پول میره به حساب
من راضیم از کار کردن باهاشون
البته سیاستهای موسسه ها یک طرف و کارمندها و مسئول شعبه هم یکطرف ، برای راه اومدن با مشتری دستشون بازه

شیدا حسنی
May 18th, 2013, 11:41
میخواستم شرایط جدید وام رو برام نوضیح بدید

شیدا حسنی
May 18th, 2013, 11:50
شرایطموسسه رشالت رو میدونید چیه ؟

شیدا حسنی
May 18th, 2013, 11:55
طبق تجربه من در این چند ماه فعلا بهترین بانک برای وام انصار است که اول از همه توجه کنید از لحاط ضامن مشکلی نداشته باشید

من شرایط وامشون رو فقط میخاستم بدونم

GEO
May 18th, 2013, 12:45
شرایطموسسه رشالت رو میدونید چیه ؟

مثل همه موسسه های دیگه ضامن کارمند و چک میگیره سفته هم از وام گیرنده در صورتیکه چک نداشته باشه
برای مبالغ بالای 20 تومن هم فکر کنم باید وثیقه ملکی داشته باشید

انصار 4% هست و اگر اشتباه نکنم به کسانی که شرایط خاص بسیج فعال و ....
اما رسالت برای همه 2% هست

دوستانی هم که دنبال سرمایه گذاری هستند ، امتیاز حساب این بانک رسالت داره هر میلیون یک ساله 140 تومن خیلی راحت خرید و فروش میشه بین کسانی که سپرده داشتند و ....
حلال حرومش با اونهایی که استفاده میکنند

eh3@n
May 19th, 2013, 11:49
مثل همه موسسه های دیگه ضامن کارمند و چک میگیره سفته هم از وام گیرنده در صورتیکه چک نداشته باشه
برای مبالغ بالای 20 تومن هم فکر کنم باید وثیقه ملکی داشته باشید

انصار 4% هست و اگر اشتباه نکنم به کسانی که شرایط خاص بسیج فعال و ....
اما رسالت برای همه 2% هست

دوستانی هم که دنبال سرمایه گذاری هستند ، امتیاز حساب این بانک رسالت داره هر میلیون یک ساله 140 تومن خیلی راحت خرید و فروش میشه بین کسانی که سپرده داشتند و ....
حلال حرومش با اونهایی که استفاده میکنند

حرف دوستمون تایید میشه

البته کارمزدش 4 % نیست بیشتره

یک طرح دارن بعد از 20 روز دو برابر مبلغ خودتون رو بهتون وام میدن مثلا 5 تومان بزارین بعد از 20 روز 5 تومان وام میدن بهتون که 2.5 میلیون اون باید تو حساب بمونه و 15 درصد کارمزد هم میگیرند

البته طرح 4 ماهه هم دارن که شرایطش بهتره و کارمزد کمتر

بایدخیالتون از طرف ضامن بسیجی راحت باشه بعد سراغ این بانک برین در کل این بانک به شدت تایید میشه همه چیزش طبق روال معمولی طی میشه

با خودشون تماس بگیرین بهتره 02148089

eh3@n
May 19th, 2013, 11:50
دیروز رفتم پولمو ( پول خودم که برای وام خوابونده بودم ) بگیرم 100 تومان ازش کم کردن و با هزار منت و به گفتهی خودشون پارتی بازی پول خودمو بهم پس دادن اینا وامو چجوری می خوان بدن پس :))

در ضمن گفتن کارمزد 4 درصد نیست و چیزی حدود 7 درصد برای من کارمزد زدن که از مبلغ کلی وام کم میشه ( روی دفترچه اندازه کله رئیس بانک زده ارائه تهسیلات با 4 درصد کارمزد عکس دفترچه رو براتون آپلود میکنم )

mhy
May 23rd, 2013, 23:50
موسسه رسالت و اینها رو ول کنید، دو صفحه قبل هم گفتم، تنها بانک قرض الحسنه ی درست و حسابی که نزدیک فقط چند هزار نفر رو توی نفت و چند هزار نفر رو توی سپاه وامای قرض الحسنه داده، "بانک قرض الحسنه مهر ایران" هست که سالهاست داره کار میکنه، بقیه شون تعطیلن!!من قطعا از این پستم هیچ پورسانتی نمیگیرم اما حیفه پولتون رو جاهای دیگه هدر بدید، حتی تا 10 تومن هم طی قراردادهایی به اشخاص میدن

eh3@n
May 30th, 2013, 12:47
عجب داستانی شده این تاپیک !

هنوز خبری از چیزی به عنوان وام نشده !

eh3@n
June 7th, 2013, 09:01
یک هفته دیگر هم گذشته و خبری نیست

mehdi.gh
June 7th, 2013, 13:53
من اون موقع بهتون گفتم پولتو بورو وردار
نزار بمونه
این همه وقته از پولت دارن استفاده میکنن

sari
June 9th, 2013, 09:40
بله درسته برای منم این شرایط رو گفتن

به همه شرایط هم عمل کردم !

گفتن برین تا 1 ماه دیگه باهاتون تماس می گیریم که بیاین امضای نهایی رو بزنین و بعد از یک ماه دیگه وامتون رو میدیم ( به گفته خودشون تا اینجا دو ماه دیگه ) مملکته ما داریم /:)

در ضمن پول هم حق ندارین از حسابتون برداشت کنید

امروز 19 خرداد 92 ولی هنوز موفق به اخذ وام نشدم. 10 اردیبهشتم پروندمو تکمیل کردم و امضا رو هم خودم هم ضامنم زدیم. میرم اونجا میگین نیاز نیست شما بیایین ما خودمون تماس میگیریم!!! فکر کنم زمانی که وام به دستم برسه باید 2 تا قسط معوقه داشته باشم که با جریمه پرداخت کنم.

eh3@n
June 9th, 2013, 10:58
بعد از 6 ماه از وام 3 ماهه من ! امروز تماس گرفتم گفتن پول تو حسابتونه ( یعنی با 3 ماه تاخیر )

برم ببینم به این پول میرسم یا نه نتیجه رو اعلام میکنم

eh3@n
June 9th, 2013, 11:01
امروز 19 خرداد 92 ولی هنوز موفق به اخذ وام نشدم. 10 اردیبهشتم پروندمو تکمیل کردم و امضا رو هم خودم هم ضامنم زدیم. میرم اونجا میگین نیاز نیست شما بیایین ما خودمون تماس میگیریم!!! فکر کنم زمانی که وام به دستم برسه باید 2 تا قسط معوقه داشته باشم که با جریمه پرداخت کنم.

انشالله شما هم به پولتون میرسین

من یک ماه پیش تکمیل پرونده کردم فکر کنم شما هم باید یک ماه صبر کنید

روی همه ی پول هم حساب نکنید سود 6 درصد از شما همون لحظه که پول رو میدن کم می کنند

eh3@n
June 9th, 2013, 11:02
من اون موقع بهتون گفتم پولتو بورو وردار
نزار بمونه
این همه وقته از پولت دارن استفاده میکنن

پول رو 1 ماه پیش که تکمیل پرونده کردم برداشتم و در همین تاپیک هم گفتم عزیز

eh3@n
June 9th, 2013, 12:10
صبح زنگ زدم رئیسشون گفت موجودی نداریم 1 ساعت دیگه تشریف بیارین

رفتم بانک میگن رئیس نیست برین فردا بیاین

خدا شاهده دیگه به قدری اعصابم رو داغون کردن که همه پول رو همونجا بکنم تو حلق تک تکشون آخه آدم چقد ظرفیت داره

eh3@n
June 10th, 2013, 14:57
امروز وام رو گرفتم :)

mkhdcivil1358
July 19th, 2013, 04:00
با سلام
بذارید یه موضوعی رو بهتون بگم شاید تکلیف شما و همه دوستان روشن بشه!
بنده مهندسم. مهندس عمران. سرم تو حساب و کتابه و از ریاضیات و آمار سر در میارم.
اول بگم تو این مملکت اگه یه بانک یا موسسه بخواد صرفا وام قرض الحسنه بده اون هم در حد کلان فقط یه کلاهبرداریه! در ادامه توضیحات تکمیلی رو عرض می‌کنم.
بنده 7 ماه پیش از طرق مختلف از تاسیس شعب موسسه مهر وطن و نحوه وام دهی آن اطلاع یافتم. چون عاقبیت این موسسات را میدانم به سخره گرفته و توجهی ننمودم. لیکن در یکی از شهرستانها، عموی اینجانب رئیس یکی از شعب این موسسه شد و بنده با این فرض که اگر بخواهد اتفاقی بیافتد من زودتر متوجه شده و اقدام می‌کنم 10میلیون تومان حساب باز گردم. دقیقا 26 آذر 91، البته فقط خدا خدا میکردم که خوش شانس باشم و قبل از ورشکستگی این موسسه، وامم را بگیرم. چهار روز بعد عموی اینجانب با من تماس گرفته و گفت بیایید و حسابتون رو عوض کنید و مدت بازه سپرده گذاریتون رو مشخص کنید. البته توجیه اونا این بود که بانک میخواد بدونه چگونه باید به مشتریها پاسخ بده. ولی من مطمئن شدم که این کار یعنی شروع فرآیند کلاهبردای که باز در ادامه توضیح می‌دهم.!!!
ماه پنجم یعنی اواخر خرداد به تصمیم گرفتم که بیخیال 6 ماه بشم و برم وامم رو بگیرم. اتفاقا رفتم. ولی به دلیل نقص در مدارک کارم طول کشید و بیخیال شدم. گفیم تا حالا صبر کردیم یه ماه دیگه روش! تا دو هفته پیش از طریق تلویزیون ادغام این موسسه را در بانک رسالت اعلام کردند و بنده گفتم فاتحه! هم اکنون که این متن رو می‌نویسم هنوز حتی پول خودم رو نگرفتم. البته کلا بیخیال وام شدم چون میدونم خبری نیست. به دوستان هم عرض می‌کنم بیخیال شن. چون واسه گرفتن وام یا ضرر و زیان باید یه کفش فولادی پا کنن و راهی دادگاه شن که به نظر من نمیصرفه.
حال چجوری میگم این موسسات کلا کلاهبردایه!
ما مهندسها عموما وقتی میخوایم چیزی رو تحلیل کنیم اون رو خیلی اگزجره یا بزرگنمایی میکنیم تا بهترین و بدترین حالتشون بتونیم تحلیل کنیم. شما فرض کنید که یک موسسه یا بانک میخواد تازه شروع به کار کنه. این بانک فکر میکنه در طول 5 سال فعالیتش بتونه 10 میلیون نفر رو جذب کنه و هر نفر بطور متوسط 10 میلیون تومان سپرده گذاری کنه. حالا اگه فکر کنیم که این بانک در بهترین وضعیت و خوش شانس ترین حالت باشه! در این صورت یکدفعه همه 10 میلیون نفر در ماه اول نفری 10 میلیون سرمایه گذاری میکنن و میخوان بعد از 6 ماه به اندازه موجودیشون وام قرض الحسنه دریافت کنن. یعنی بانک باید بعد از 6 ماه نفری 20 میلیون به سپرده گذاران بده. من از شما میپرسم؟! کدوم موسسه مالی و اقتصادی میتونه از پول من و شما در طول 6 ماه دو برابر سود ببره تا بتونه به تعهدش در مورد دادن وام عمل کنه. مطمئنا هیچ بنگاه اقتصادی قادر به انجام این کار نبوده و نیست. پس فقط و فقط این موسسات می‌تونن کلاهبردار باشن. البته اگه دادن وام قرض الحسنه در کنار دیگر کارهای بانکی نظیر حساب بلند مدت و . . . باشه و به افراد محدود و خاص وام بدهند این شاید کمی منطقی باشه ولی همونطور که گفتم وقتی یه موسسه میاد و میگه صرفا وام قرض الحسنه میدم فقط کلاهبرداریه!!!
قضیه مشخص کردن مدت سپرده گذاری چیه؟! تو مباحث آماری این موسسات در یک بازه ی زمانی، پیک سرمایه را جمع میکنند و از آنجا به بعد در صورت ادامه کار سرمایه هاشون رو بصورت وام دادن واگذار میکنن. یعنی کیسه شون خالی می‌شه. حال اگه بانک بدونه چه کسانی در چه زمانی موعد وام گرفتنشون فرا رسیده، می‌تونه دقیقا اون پیک رو مشخص کنه و اونجا اعلام ورشکستگی یا ادغام کنه و از تعهداتش شونه خالی کنه. همین موضوعی که در مورد موسسه مهر وطن اتفاق افتاد. نکته جالب اینکه در دفترچه حساب، فقط نوشته شده حساب قرض الحسنه و هیچ اثری از افتتاح حساب جهت دریافت وام در اون ذکر نشده! یعنی کی گفته که به شما قراره 6 ماه دیگه وام بدهند اون هم با شرایطی که شما می‌گید!!!! یعنی حرفتون هیچ جا سندیت نداره و شما از روز اول می‌خواستید واسه رضای خدا حساب قرض الحسنه باز کنید!!!!!!!!!!!
حال سوال اینجاست که این موسسات چگونه با حساب ساده و سرانگشتی که کردم می‌تونن از بانک مرکزی مجوز بگیرن. یعنی متخصصان و خبرگان بانکداری بانک مرکزی این حساب سرانگشتی رو هم بلد نیستند؟!
البته که کاملا به موضوع احاطه دارند. پس چرا به این موسسات مجوز می‌دهند؟!!!!
تنها توضیحی که الان می‌تونم بدم اینه که این کار با اطلاع و هماهنگی کامل بانک مرکزی اتفاق افتاده باشه! وقتی وضعیت اقتصادی نابسامان شد و کنترل نقدینگی از دست دولت خارج شده و به سمت طلا، دلار، مسکن ، اتوموبیل و ... هجوم می‌برند دولت بفکر می‌افتد با هر روش هر چند سخیف و بقول معروف نامردی! این نقدینگی رو از سطح جامعه جمع کنه. کارهایی از قبیل: ثبت نام حج، ثبت نام سکه، فروش اوراق بهادار، افزایش سود بانکی، پیش فروش بی حساب و کتاب خودرو و . . .
ولی جمع آوری نقدینگی در موسسات قرض الحسنه شاید جزء آخرین و نامردانه ترین روشها باشه. با این کار در زمان کم پول بسیار هنگفتی جمع شده و در زمان سررسید تعهد، با ترفندهای مختلف از زیر آن شانه خالی می‌کنند. حال پیدا کنید پرتقال فروش را...
با این توضیحات حالا فکر می‌کنید می‌توانید با شکایت و پیگیری حقتان را از این موسسه یا دولت بگیرید. دولتی که خود بصورت علنی از مردمش کلاهبرداری می‌کند آیا می‌تواند جوابگوی شاکیان باشد.
این چند ستر را نوشتم تا تکلیف همه شما و ما روشن شود.
بنده صرفا با این انگیزه که شاید ورشکستگی موسسه پس از اخذ وام اینجانب اتفاق بیافتد سپرده گذار کرده و الان هم خیلی ناراحت نیستم. چون ریسک کارم را میدانستم. ولی واقعا چند درصد از مردم از این حقیقت آگاهند.
در دین ما قمار حرام است. زیرا در قمار سرمایه خود را در دست بخت و اقبال و شانس قرار می‌دهید و احتمال از دست دادن آن است. حال چگونه در این مملکت قمار حرام است ولی این شیوه کلاهبرداری که هیچ شانسی برای سپرده گذار نبوده و قطعا اغلب قریب به اتفاق آنها ضرر خواهند نمود، آزاد است. در قمار شما 50درصد احتمال برنده شدن را دارید. ولی در اینگونه سرمایه گذاریها، شما از قبل بازنده‌اید.
من کلیه مسئولینی که دانسته و ندانسته با سرمایه و اعتماد و اعتقادات مردم با این شیوه کثیف برخورد میکنند را به خدا واگذار نموده و از خداوند خاری آنها را در دنیا و آخرت آرزومندم.

netmelli
July 19th, 2013, 11:32
برادر جان این مهر میهن بانک نیست
یک موسسه مالی اعتباری هست
حدود دو سال پیش من هم تو موسسه ولعصر پول گذاشتم برای وام
25 میلیون تومان گذاشته بودم
بعد از 5 ماه بانک ورشکست شد و کم مونده بود پول خودمم بپره
والا از نظر من بردار پولت رو
چون از موسسه ها و بانک های ایرانی هیچ آبی گرم نمیشه حقیقتش
مگه این که وام های بهره بالا بگیری
من الان وام گرفتم از موسسه مهر 10 میلیون
ولی سودش 28 درصد هست
یعنی همون صدی سه تومن که عین نوزول هست
از نظر من خدا پدر نوزول خور های این مملکت رو بیامرزه که بانک ها روی اونا رو سیاه کردن

پولت رو بردار
از وام خبری نیست
شک نکن

ameri
July 19th, 2013, 22:29
بنده مهندسم. مهندس عمران. سرم تو حساب و کتابه و از ریاضیات و آمار سر در میارم.

ما مهندسها عموما وقتی میخوایم چیزی رو تحلیل کنیم اون رو خیلی اگزجره یا بزرگنمایی میکنیم

خدا حفظ کنه شما مهندس هارو!