PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد سرویس های Cloud

mohammadi.payam
March 21st, 2013, 00:14
سلام ،

چند تا سوال داشتم ، اساتید لطفا :)) !
لطفا نگید قبلا بحث شده چون خیلی سرچ کردم به نتایج جالبی نرسیدم :|

1. سرویس های کلود چی هستن . چطور کار می کنن ؟ مثلا VMWare vCloud چطوری کار می کنه ؟
2. برای کلود سرور باید چند تا سرور کنار هم باشن یا میشه چند جای مختلف باشن . هزینه هاش چطوریه ؟ کیفیت کارش چطوره ؟ مصرف پهنای باندش چقدره ؟ باید کولو کرد ؟ از طریق اینترنت میشه این کار رو کرد ؟
3. برای وصل کردن چند سرور به هم آیا نیاز به سخت افزار خاصی هست ؟
4. تفاوت Cluster کردن با این سرویس های کلود چیه ؟
5. فرض کنید من دو تا سرور دارم یکی آلمان یکی هلند سرور اصلی آلمانه . می خوام جوری تنظیم کنم DNS هارو که هر لحظه خواستم دیگه آلمان سرویس دهی نکنه و فقط هلند سرویس دهی کنه . حالا محتوای سایت ها هرچی می خواد باشه . می خوام بدون تنظیم دوباره DNS ها دامنه بره روی سرور هلند . امکان پذیر هست ؟
6. تفاوت Xen Cloud Platform با vmware vcloud چیه ؟

danitfk
March 21st, 2013, 00:20
سلام ؛

این بحث که میفرمایید دو سرور به اون شکل باشه ، کلاسترینگ هست.

در مورد کلود برای مجازی سازی پیشنهاد می کنم این ویدیو ببینید :60:

OnApp Cloud v3.0 (http://player.vimeo.com/video/59975984?title=0&byline=0&portrait=0&autoplay=1;)

mohammadi.payam
March 21st, 2013, 00:24
سلام ؛

این بحث که میفرمایید دو سرور به اون شکل باشه ، کلاسترینگ هست.

در مورد کلود برای مجازی سازی پیشنهاد می کنم این ویدیو ببینید :60:

OnApp Cloud v3.0 (http://player.vimeo.com/video/59975984?title=0&byline=0&portrait=0&autoplay=1;)

بقیه اش ؟! :))

RayanDade
March 21st, 2013, 01:31
کلود یعنی یه سرور میخری فقط هزینه برق و نگه داری و پهنای باند رو میدی
اجبار نیست کلو کنید میتونید اجاره کنید
بله قابل خرید از طریق اینترنت هست
کیفیت سرور بستگی به خودتون داره
هر سرور به درد بخور 6 تا 10 میلیون هزینه داره
وقتی از چند سرور به صورت مشترک استفاده بشه به صورتی میگن کلاستر اگر درست گفته باشم
dns ها قابل تنظیم هستن

sherman2000
April 14th, 2013, 18:43
کلود یعنی یه سرور میخری فقط هزینه برق و نگه داری و پهنای باند رو میدی
اجبار نیست کلو کنید میتونید اجاره کنید
بله قابل خرید از طریق اینترنت هست
کیفیت سرور بستگی به خودتون داره
هر سرور به درد بخور 6 تا 10 میلیون هزینه داره
وقتی از چند سرور به صورت مشترک استفاده بشه به صورتی میگن کلاستر اگر درست گفته باشم
dns ها قابل تنظیم هستن

مجید جان اینی که شما میگید Colocation کلوکیشن نه کلود :-o cloud /:)

تکنولوژی کلود امکان استفاده از منابع اختصاصی همزمان از سخت افزار مشترک رو فراهم می کنند، بصورت نرم افزاری و البته با ایجاد کرنل جداگانه و روش هایی که دارند...
هزینه ها رو قطعاً کاهش می دن.
حتماً نیاز نیست سرورها کلاستر بشن، ممکن فقط از یک سرور استفاده شده باشه ولی تکنولوژی مورد استفاده ابری هست.
از هر دو مجازی ساز برای ایجاد سرور مجازی ابری استفاده میشه که سرو مجازی ایجاد شده با عنوان سرور هیبرید شناخته و ارائه میشود.

مطالعه کنید: vCloud - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/VCloud)

RayanDade
April 15th, 2013, 03:09
مجید جان اینی که شما میگید Colocation کلوکیشن نه کلود :-o cloud /:)

تکنولوژی کلود امکان استفاده از منابع اختصاصی همزمان از سخت افزار مشترک رو فراهم می کنند، بصورت نرم افزاری و البته با ایجاد کرنل جداگانه و روش هایی که دارند...
هزینه ها رو قطعاً کاهش می دن.
حتماً نیاز نیست سرورها کلاستر بشن، ممکن فقط از یک سرور استفاده شده باشه ولی تکنولوژی مورد استفاده ابری هست.
از هر دو مجازی ساز برای ایجاد سرور مجازی ابری استفاده میشه که سرو مجازی ایجاد شده با عنوان سرور هیبرید شناخته و ارائه میشود.

بله عاقبت ج دادن نصف شب میشه همین :دی

من فکر کردم ایشون نوشتن کولو