PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستمی وایرلس با برد شعاعی بیشتر از 5 کیلومتر

Web-Lovers
March 14th, 2013, 08:10
سلام
دوستان من یک یک سیستم می خواهم که بردم بیشتر از 5 کیلومتر باشه و این امکان وجود داشته باشه به صورت شعاعی این برد را داشته باشم
باید از چه سیستمی استفاده کنم تا این برد را برام فراهم کنه
مهم نیست رنج فرکانسی چقدره مهم اینه که برد فراهم بشه به صورت Omni باشه و شعاع را پوشش بدهد.

اگر برد بیشتر هم بشه مشکلی نیست.

taghi.karimi
March 14th, 2013, 09:57
درود

دلیل استفاده از امنی چی هست ؟

رادیو سمت اکسس در نقطه هست که به 5 کیلومتر اطراف خود مشرف باشد ؟

tizparvaz
March 14th, 2013, 13:31
درود

دلیل استفاده از امنی چی هست ؟

رادیو سمت اکسس در نقطه هست که به 5 کیلومتر اطراف خود مشرف باشد ؟

رادیو معمولا پوینت تو پوینت هست
ایشون گفتن
به صورت شعاعی 5 کیلومتر میخوان

معمولا اومنیبیشترین حدش 2 الی 3 کیلومتر پوشش میده احتمالا باید از 2 تا استفاده کنید

k1ll3revil
March 14th, 2013, 14:42
میتونی از نانو استیشن 5استفاده کنی جواب میده

Web-Lovers
March 14th, 2013, 21:31
خب من دستگاه دارم که متحرک هست حالا می خواهم با برد زیاد بهش متصل بشوم نانو استیشن 5 میشه دیتا شیتش را بدهید؟
نانو مگه سکتوری نیست آنتنش اون وقت چطوری می تونم بهش متصل بشوم

taghi.karimi
March 14th, 2013, 22:51
رادیو معمولا پوینت تو پوینت هست
ایشون گفتن
به صورت شعاعی 5 کیلومتر میخوان

معمولا اومنیبیشترین حدش 2 الی 3 کیلومتر پوشش میده احتمالا باید از 2 تا استفاده کنید

درود

لینک پوینت تو پوینت با وضع کنونی بازار و قیمت رادیو ها تقریبا برای اشخاص به صرفه نیست .

انتن امنی بستگی دارد اومنی چی باشد و چه دستگاهی با چه توانی برای پردازش قرار دهید.ضمنا محل قرار گیری امنی هم بسیار در شعاع تحت پوشش تاثیر دارد.

ضمنا انتن امنی غیر قانونی میباشد.اما کمتر دیده شده که سازمان تنظیم مقررات پیگیری کنند.مگر در موارد ریپورت.

خب من دستگاه دارم که متحرک هست حالا می خواهم با برد زیاد بهش متصل بشوم نانو استیشن 5 میشه دیتا شیتش را بدهید؟
نانو مگه سکتوری نیست آنتنش اون وقت چطوری می تونم بهش متصل بشوم

نانو استیشن 5.8 خود حالت امنی دارد.
نانو 2.4 این حالت را نسبت به 5.8 کمتر انجام میدهد و خاصیت امنی بودنش کمتر هست.

دوست عزیز شما هر وسیله ای که بخواید باهاش وصل بشید اولا احتمال 90% باند 2.4 هست که مواردی مثل لبتاب یا گوشی و یا تبلت توان این را ندارند که که در این فاصله اون هم در حرکت دیتا منتقل کنند.مگر از گیرنده ها یو اس بی که پردازش بالاتری دارند استفاده کنید.

ضمنا تمامی این موارد به عینه انجام شده و در محیط های مختلف جواب های کم و بیش این چنین خواهد داشت.

موفق باشید.

lo0ord
March 15th, 2013, 00:33
دوست عزیز من خودم بیشتر از 5 کیلومتر هم با NAno station M 5 اوکی کردم. ولی من تو این فکرم دستگاه شما چیه که میخوای وصل کنی؟؟؟
اگر فرکانس 2 باشه که این 5 کیلومتر رو باید بیخیال شی.

Web-Lovers
March 15th, 2013, 07:23
سلام اصلا مهم نیست که فرکانس چقدر باشه چون قرار اطلاعات روبات متحرک را بگیره و بعد ما در یک ایستگاه ثابت بهش وصل بشیم.
قیمتش اصلا مهم نیست فقط چیزی که هست محدودیت داریم مثلا آنتن 12dBi اومنی را نمی تونیم روش وصل کنیم خیلی بزرگه

taghi.karimi
March 15th, 2013, 10:06
سلام اصلا مهم نیست که فرکانس چقدر باشه چون قرار اطلاعات روبات متحرک را بگیره و بعد ما در یک ایستگاه ثابت بهش وصل بشیم.
قیمتش اصلا مهم نیست فقط چیزی که هست محدودیت داریم مثلا آنتن 12dBi اومنی را نمی تونیم روش وصل کنیم خیلی بزرگه

جناب منظورتون چی هست مهم نیست فرکانس چقدر باشه ؟

اگر بخواید از امنی استفاده کنید باید رو باند 2.4 گیگاهرتز باشه.
ضمنا با توجه به موردی که فرمودین شما نمیتونید از دستگاه هایی مانند نانو و یا لوکو در سمت رباتتون استفاده کنید به چند دلیل :
-اول اینکه این دستگاه ها به برق 220 برای تبدیل نیاز دارند.
دوم اینکه این دستگاه ها برای دید مستقیم هستند.(البته میشه به صورت غیر مستقیم هم استفاده کرد اما لوز دیتا بالا میره.)

.پس به فکر یک دستگاه تقویت سیگنال و یا گیرنده قوی مثل همین مودم های آلفا باشید.و اگر الان امنی دارید تست کنید.بنده این اطمینان رو میدم تو این مسافت هیچ دیتایی رد و بدل نخواهد شد.شاید اصلا اکسس هم توسط رادیو سمت ربات شناسایی نشود.

یک مورد رو پاسخ بدید.این پروژه شما روی محیط شهری هست یا فضای باز و بدون مانع ؟

Web-Lovers
March 15th, 2013, 11:00
محیط باز هست تقریبا مانع نداریم مگر خود روبات مانع باشه.
در مورد برق 220 خوب میشه PoE را باز کرد دید چطوری هست همون ولتاز را بگذاریم روی کابل شبکه.

یک نکته ای که هست آنتن 12 دی بی خیلی بزرگ و نمی تونیم وصلش کنیم