PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا لینوکس برای من بهتره یا ویندوز؟ شما قضاوت کنید

EsiKhoshDast
March 13th, 2013, 15:47
سلام به همگی دوستان عزیز

دوستان بنده یک اسکریپت بازی دارم که مصرف سخت افزاری بالایی داره زبان برنامه نویسی پی اچ پی ، جاوا اسکریپت هستش و مسلما پایگاه داده MySQL نیاز داره. حالا من میخواستم سوالی رو مطرح کنم ببینم شما چی پیشنهاد میکنید!

سیستم مورد نیاز من به شرح زیر هست:

سی پی یو : حداقل 2هسته 3.200
رم : حداقل 2گیگ ( پیشنهاد خودم 4 گیگ هست)
محل سرور : ایران

حالا من با توضیحات بالا میخوام سرور مجازی ایران بگیرم! که هم کاربر من از سرعت لود بالا لذت ببره و هم خودم مشکلی نداشته باشم.

"به نظر شما من بهتره از لینوکس استفاده کنم یا ویندوز؟"

توضیحاتی هم بدم که پست های دیگه رو خوندم و خودم هم اطلاعاتی دارم مثلا پی اچ پی روی لینوکس بهتره و ... اما باز هم دوستانی که دستی توی سرور مجازی و حتی سرور اختصاصی دارن لطفا راهنمایی کنن و نظراتشون رو بدن! بنده مثلا میخوام ببینم کدوم سیستم عامل از نظر سخت افزاری کمتر مصرف میکنه و مناسب گیم به زبان پی اچ پی هست.

دوستانی هم که سرور مجازی یا اختصاصی ایران با قیمت مناسب ارایه میدن لطفا آفر خودشون رو قرار بدن.

ممنون از همگی
موفق باشید

taghikhani
March 13th, 2013, 15:59
به نظر من تحت هر شرایطی ویندوز بهتره. هیچ تفاوتی هم توی کامپایل php بین ویندوز و لینوکس وجود نداره.

avalhost
March 13th, 2013, 16:01
لینوکس از لحاظ پایداری و مصرف سخت افزار و همینطور سازگاری بهتر با php بهتر هست

tizparvaz
March 13th, 2013, 16:22
سلام
اگر مصرف کمتر سخت افزار رو میخواید لینوکس بهتر هست
البته بهینه سازی مهمه

EsiKhoshDast
March 13th, 2013, 16:27
دوستان ممنون از نظراتتون

از نظر کانفیگ (بهینه سازی و کانفیگ) که بالاتربن کیفیت رو در لینوکس داشته باشم. راهنمایی کنید و قیمت و هزینه مربوطه رو اعلام کنید.

iranian-portal
March 13th, 2013, 16:30
من فقط لینوکس رو پیشنهاد می کنم!
وب سرویس ها و بهینه سازی هایی که امروزه برای لینوکس وجود داره و صورت گرفته
به هیچ عنوان قابل مقایسه با ویندوز نیست!!!!!!!!!!
بر فرض مثال (کاری با تحریم ها و سرور ایران بودن و ... ندارم کلی میگم)
شما یک لایت اسپید یا حتی آپاچ با کانفیگ سطح الف بده برات انجام بدن
سی پنل رو هم بهینه سازی کنید
مطمئن باشید مصرف منابع نصف میشه!!!!

هرچیزی را بهر کاری ساختند :دی

etanol
March 13th, 2013, 16:33
لینوکس بهتره.

EsiKhoshDast
March 13th, 2013, 16:40
حالا اینجا علاوه بر بحث سیستم عامل بحث وب سرور هم میاد وسط که فکر میکنم بین لایت اسپید، اپاچی و انجین ایکس بهترینش برای بازی انجین ایکس هست. حالا دوستان اگر کسی تخصص داره توی کانفیگ سرور لینوکس و وب سرور انجین ایکس لطفا راهنمایی کنه و اگر جایی رو میشاسه که کانفیگ رو انجام میدن لطفا بگه و ارجاع بده.

اگر هم نظری درباره وب سرور دارید ممنون میشم بحث کنیم

≡ ALEX ≡
March 13th, 2013, 16:52
حالا اینجا علاوه بر بحث سیستم عامل بحث وب سرور هم میاد وسط که فکر میکنم بین لایت اسپید، اپاچی و انجین ایکس بهترینش برای بازی انجین ایکس هست. حالا دوستان اگر کسی تخصص داره توی کانفیگ سرور لینوکس و وب سرور انجین ایکس لطفا راهنمایی کنه و اگر جایی رو میشاسه که کانفیگ رو انجام میدن لطفا بگه و ارجاع بده.

اگر هم نظری درباره وب سرور دارید ممنون میشم بحث کنیم

صفحه اصلی پورتال - Config-Server (http://my.config-server.ir)

magicpowers
March 13th, 2013, 17:59
لینوکس بهتره

allbert
March 13th, 2013, 18:07
لینوکس

centOS 6 64bit

موفق باشید

reza*
March 13th, 2013, 18:15
لینوکس - لایت اسپید

compiler
March 13th, 2013, 18:28
اصلا هیچ ارتباطی به زمینه کاری اسکریپتتون نداره

همین که میگید بر پایه php و mysql هست یعنی فقط لینوکس

ویندوز اصلا برای این کار ساخته نشده

ورژن لینوکسی که استفاده میکنید هم فقط بستگی به مهارت و تبحر شما در مدیریت اون توزیع خاص از لینوکس داره

CentOS از این جهت توصیه میشه که تقریبا بیشتر لینوکس کارا باهاش راحت هستند و تسلط دارن و یکی از بزرگ ترین کامیونیتی ها رو هم داره ولی توزیع هایی مثل Debian و Ubuntu و ... هم بسیار پایدار و امن هستند

موفق باشید

mobinhost.david@gmail.com
March 13th, 2013, 18:29
100 %لینوکس برای کار شما مناسبتر هست
از نظر کانفیگ . و هزینه ها ی اون
روی لینوکس هزینه ی کمتری ازتون میگیرن . و کیفیت و سازگاری بالاتری داره برای مصرف منابع هم به شدت مناسب تر هست
در ضمن طبق تجربه میگم ابیوز های مربوط به لینوکس به شدت کمتر از ویندوز هست

دقیق چه بازی رو نیاز دارید ؟؟؟؟

EsiKhoshDast
March 13th, 2013, 18:40
100 %لینوکس برای کار شما مناسبتر هست
از نظر کانفیگ . و هزینه ها ی اون
روی لینوکس هزینه ی کمتری ازتون میگیرن . و کیفیت و سازگاری بالاتری داره برای مصرف منابع هم به شدت مناسب تر هست
در ضمن طبق تجربه میگم ابیوز های مربوط به لینوکس به شدت کمتر از ویندوز هست

دقیق چه بازی رو نیاز دارید ؟؟؟؟

بنده به شخصه در حال تکمیل اسکریپت بازی تراوین ورژن ۴ هستم و میخوام این اسکریپت رو استفاده کنم . و این اسکریپت هم به اندازه خودش سنگین هست.

آیا آشنایی دارید برای کانفیگ سرور که بهترین کیفیت رو داشته باشم؟
یکی از دوستان یک سایتی رو دادن که اگه بخوام طبق اون هزینه کنم فقط باید 100هزار تومن بدم برای کانفیگ لینوکس و حدود 100هزار تومن دیگه هم بدم برای کانفیگ nginx که به نظرم پول زیادی هست! علاوه بر این بین 100تا 200هزار تومن هم هزینه وی پی اس میخواد بشه خودتون حسابش رو بکنید....

≡ ALEX ≡
March 13th, 2013, 18:58
بنده به شخصه در حال تکمیل اسکریپت بازی تراوین ورژن ۴ هستم و میخوام این اسکریپت رو استفاده کنم . و این اسکریپت هم به اندازه خودش سنگین هست.

آیا آشنایی دارید برای کانفیگ سرور که بهترین کیفیت رو داشته باشم؟
یکی از دوستان یک سایتی رو دادن که اگه بخوام طبق اون هزینه کنم فقط باید 100هزار تومن بدم برای کانفیگ لینوکس و حدود 100هزار تومن دیگه هم بدم برای کانفیگ nginx که به نظرم پول زیادی هست! علاوه بر این بین 100تا 200هزار تومن هم هزینه وی پی اس میخواد بشه خودتون حسابش رو بکنید....

هزینه کلی شما بدین صورت خواهد بود:

1. هزینه VPS بصورت ماهیانه
2. هزینه لایسنس های مورد نیاز بصورت ماهیانه
3. هزینه نصب و کانفیگ لینوکس فقط یکبار (در نصب لینوکس فقط چند نکته می بایست رعایت بشه و در صورتیکه Service Provider شما عملیات نصب رو انجام میده، هزینه خاصی متوجه شما نخواهد بود)
4. هزینه میزان سازی و بهینه سازی سیستم فقط یکبار
5. هزینه ایمن سازی سیستم فقط یکبار

البته قیمت هایی که مشاهده کردید کانفیگ بصورت حرفه ای بود (یک level پایین تر از کانفیگ طلایی که برای کسی انجام نمی شود) و در صورتیکه نیاز سطح پایین تری دارید می توانید تیکت داده و پس از مذاکره و مشاوره با ما، راهکار و قیمت اختصاصی خود را دریافت کنید.

موفق باشید

March 13th, 2013, 19:34
من اسکریپت تراویان با قیمت مناسب و سرور مناسب تحویلتون میدم با تمام کانفیگ ها تست خواستین سرور فعلی مشتریم رو میتونی ببینی

که هم سرور و. هم کانفیگ با خودم هست

EsiKhoshDast
March 13th, 2013, 19:41
من اسکریپت تراویان با قیمت مناسب و سرور مناسب تحویلتون میدم با تمام کانفیگ ها تست خواستین سرور فعلی مشتریم رو میتونی ببینی

که هم سرور و. هم کانفیگ با خودم هست

سلام بنده اسکریپت نمیخواستم ولی شما لینک رو بدید تا تست کنم اگر خوب باشه شاید مزاحم شدم.

March 13th, 2013, 19:50
براتون پیام خصوصی شد

دوست عزیز من سرور با کانفیگ کامل و سرعت لود بالا تقدیمت می کنم

شما دقیق به چه چیزی احتیاج دارید ؟؟

EsiKhoshDast
March 13th, 2013, 20:10
براتون پیام خصوصی شد

دوست عزیز من سرور با کانفیگ کامل و سرعت لود بالا تقدیمت می کنم

شما دقیق به چه چیزی احتیاج دارید ؟؟

جواب شما داده شد.