PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاورده در مورد سررو ویندوز

Desperados
February 1st, 2010, 21:50
سلام
قصد راه اندازی سرور ویندوز و فروش هاست اشتراکی ویندوز دارم.

سرور مد نظر :
Dual Intel Xeon processors at 3.2Ghz
8GB DDR-2 RAM, Upgradeable to 12GB
x 500GB S-ATA Hard Drives
Hardware RAID with 256MB of memory

سیستم عامل مورد نظر :

Windows 2008 Standard

کنترل پانل مورد نظر :

Plesk 9.3.0

بانک اطلاعاتی مورد نظر :

MS SQL 2008 Standard
MS SQL 2005 Standard

حالا سوالات من :

1-ترکیب این سخت افزار و نرم افزار با هم مناسب هست با بازدهی خوب ؟
2-برای MS SQL ها باید لایسنس جدا از Plesk Powerpack بگیرم و اگر جواب بله هست قیمت چطور هست و به چه صورت هست ماهانه , سالانه و ...
3-MS SQL 2008 کافی هست ؟ یعنی ورژن های پایین تر رو هم ساپورت میکنه یا خیر و یا حتماً باید 2005 هم نصب کنم

LoveLife
February 2nd, 2010, 00:42
دوست عزیز تخصص من ویندوز هست !
اولا بگم ویندوز 2008 بابت پرمیشن هاش مشکل می خوری اگه وارد نباشی !
بابت اس کی ال می تونی هزینه لایسنس ندی ! ولی حتما 2005 استفاده کن ! 2008 حتما باید اورجینال باشه ! چون امنیت رو به شدت پایین می یاره نسبت به 2005 !
پلسک که حتما باید پاور پک رو بگیری تا sa بانک رو بشناسه !
در ضمن باید هزینه بشتر ویندوز بدید ! چون 2تا سی پی یو دارید ! و البته هزینه 2 تا اس کیو ال ! ا
در ضمن سرور رو هزینه اون رو کمتر کن !
یه سرور اضافه بگیر مثلا cor2due اس کی ال و بک آپ رو روی اون اجرا کن ! خیلی تاثیر داره !
پاور پک 10 دلار هست هزینه اون !

Desperados
February 2nd, 2010, 11:29
دوست عزیز تخصص من ویندوز هست !
اولا بگم ویندوز 2008 بابت پرمیشن هاش مشکل می خوری اگه وارد نباشی !
بابت اس کی ال می تونی هزینه لایسنس ندی ! ولی حتما 2005 استفاده کن ! 2008 حتما باید اورجینال باشه ! چون امنیت رو به شدت پایین می یاره نسبت به 2005 !
پلسک که حتما باید پاور پک رو بگیری تا sa بانک رو بشناسه !
در ضمن باید هزینه بشتر ویندوز بدید ! چون 2تا سی پی یو دارید ! و البته هزینه 2 تا اس کیو ال ! ا
در ضمن سرور رو هزینه اون رو کمتر کن !
یه سرور اضافه بگیر مثلا cor2due اس کی ال و بک آپ رو روی اون اجرا کن ! خیلی تاثیر داره !
پاور پک 10 دلار هست هزینه اون !

ممنون بابت پاسخ
پرمیشن ها منظور چی هست و خیلی سخت هست باهاش کنار اومند ؟ من دفعه اول هست کلاً اومد سمت ویندوز و چیزی اطلاع ندارم ازش ولی نباید غیر ممکن باشه.

الان قیمت 2008 و 2003 یکی هست ولی خوب حتماً 2008 باید بهتر از 2003 باشه !
اس کیو ال هم هزینش موردی نیست فقط سوالم اینکه که اگر 2008 بگیرم افرادی که سیستم هایی بر مبنای 2005 دارند می توانند استفاده کنند ؟

چرا اکثر هاستینگ ها هم 2005 ارائه می دهند و هم 2008 ؟

Aria
February 2nd, 2010, 13:57
سلام.

عملاً نمیشه گفت کدام ورژن ویندوز بهتر هست و این رو ذکر کنم که ویندوز 2000 هم هنوز در حال استفاده هست و موارد مصرف خاص خودش رو داره.

در ادامه صحبت همکار عزیز LoveLife میتونم موارد زیر رو ذکر کنم:

ویندوز 2008 تکنولوژی جدید هست و CPU های انتخابی شما به شدت قدیمی هستند و به اندازه یک CPU 3220 هم جواب نخواهند داد و کیفیتی که ویندوز سرور 2008 داره رو لمس نخواهید کرد و همینطور هزینه دو CPU لایسنس برای ویندوز حساب میشه که این خودش هزینه اضافه و بی دلیل هست در صورتی که شما می تونید با یک سرور مثلاً سری 3200 با کیفیت بیشتر، هزینه مشابه و یا حتی کمتری پرداخت کنید و از تکنولوژی جدیدتر نسبت به سرور ذکر شده برخوردار بشید.

در مورد بانک اطلاعاتی SQL هم اگر سایت های مشتریان شما نیاز به Agent Hosting ندارند (که معملاً هیچ شرکت بزرگی هم این امکان رو به مشتری نمیده !!! ) بهتر هست از ورژن Express استفاده کنید که من خودم در سرور های شرکت های بزرگ هاستینگ ایرانی که همه باهاشون آشنا هستند، نصب و راه اندازی کردم و بدون مشکل در حال فعالیت هست (فقط حتماً Advanced Package به همراه Service pack 3 رو نصب کنید) و هر یک از ورژن های 2005 یا 2008 رو (بسته به نیاز مشتریانتون) میتونید روی سرور راه اندازی کنید.

مشکلاتی از قبیل Idle processor و Black Screen و Application Management Weakness و ... در واقع مواردی هستند که کماکان ویندوز 2008 ازشون رنج میبره (اطلاعات بیشتر، گوگل کنید) ولی در ویندوز 2003 **** در صورت config شدن صحیح **** با کمترین درصد خطا فعالیت می کنه و هاستینگ آرام و بی دردسری رو به صاحب سرور تحویل خواهد داد (همینطور پر سود).

در مورد Control Panel هم اگر سرور مدیریت شده هست و دیتاسنتر در موارد ویندوز قدرت مانور داره، از DotNetPanel استفاده کنید و از مزایای جدید این Panel قدرتمند بهره ببرید.

** نکته کلیدی و ریز: پیشنهاد می کنم از ویندوز 2003/2008 ورژن Enterprise استفاده کنید و ****** حتماً 32 بیت **** که میتونه بیشتر از 32 گیگابایت RAM رو در ورژن 32 بیتی پشتیبانی کنه که در کار هاستینگ 32 بیتی بودن ویندوز سرور بسیار معثر هست!

با تشکر.

LoveLife
February 2nd, 2010, 15:15
ممنون بابت پاسخ
پرمیشن ها منظور چی هست و خیلی سخت هست باهاش کنار اومند ؟ من دفعه اول هست کلاً اومد سمت ویندوز و چیزی اطلاع ندارم ازش ولی نباید غیر ممکن باشه.

الان قیمت 2008 و 2003 یکی هست ولی خوب حتماً 2008 باید بهتر از 2003 باشه !
اس کیو ال هم هزینش موردی نیست فقط سوالم اینکه که اگر 2008 بگیرم افرادی که سیستم هایی بر مبنای 2005 دارند می توانند استفاده کنند ؟

چرا اکثر هاستینگ ها هم 2005 ارائه می دهند و هم 2008 ؟

مشکلاتی که آقای آریا ذکر کردند ! هنوز تو ویندوز 2008 هست !
البته IIS ویندوز 2008 به گفته خود مایکروسافت تو لود سریع تر هست ( این طور هم هست ) ولی مشکلاتی هنوز داره !
اس کیو ال رو هزینه نکن همون Express رو نصب کن !
بابت سوال ، شما از پایین می تونید برید بالا ولی از بالا به پایین نمی شه ! یعنی 2000 رو می شه تو 2008 ایمپورت کرد ! ولی 2008 رو نمی شه تو 2005 ایمپورت کرد ( واقعا درد سره )!
شما 2005 رو استفاده کن که جوابشو پس داده !
آقای آریا هم بابت سرور توضیح دادند که سرور رو پایین تر بیارید ! هزینه ویندوز پایین بیاد و البته کارایی بیشتر !
البته تجربه شخصی من اینه اگه سرور بانک اطلاعاتی جدا باشه خیلی جواب گویی بهتری به دست می یارید ! ( البته استاندارد هم همین هست )
در کنارش هم می تونید بک آپ مجازا تو سرور جداگانه هم داشته باشید

Desperados
February 2nd, 2010, 23:52
پس با توجه به صحبت های دوستان متخصص ویندوز 2003 مناسب تر هست
و با توجه به اینکه اس کیو ال 2008 نسخه های پایین تر هم می تونه ساپورت کنه 2008 Express نصب کنم بهتره فکر کنم همان نسخه که جناب آریا گفتند
ویندوز 2003 با اس کیو ال 2008 سازگار هست ؟

LoveLife
February 3rd, 2010, 00:08
بله سازگار هست !
ولی 2003 رو نصب کنید خیلی بهتر هست !
چون خیلی کم دیدم سمت 2008 برند چون هنوز جواب خودشو پس نداده !

---------- Post added at 08:38 PM ---------- Previous post was at 08:38 PM ----------

با یاهوم تماس بگیر بیشتر کمکت کنم !

Desperados
February 3rd, 2010, 07:56
(فقط حتماً Advanced Package به همراه Service pack 3 رو نصب کنید)

این نسخه بیشتر از یک CPU رو پشتیبانی می کند ؟ چون Express فقط 1 پردازنده رو پشتیبانی میکنه تا جایی که در تفاوت نسخه ها من دیدم.

Aria
February 3rd, 2010, 09:40
سلام.

این مورد اصلاً احمیت نداره چون سرور بانک اطلاعاتی SQL در حالت عادی و استفاده استاندارد، حتی 5% هم از یک CPU معمولی Xeon مصرف نمی کنه!

درضمن، میتونی از این لینک برای دریافت برنامه با Advanced Service استفاده کنی که در طرف راست تصویر مشخص هست:

http://www.microsoft.com/express/Database/

با تشکر.