PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست توضیح کامل در مورد nginx

shadow
February 16th, 2013, 11:17
با سلام
دوستان واقعا من موندم از وب سرور رایگان مثل ngnix چرا باید هزینه لایسنس ماهیانه واسه پلاگینش پرداخت کنیم ؟
اصل کار رو وب سرور و کانفیگش انجام میده ، بعد ی سری سودجو اومدن پلاگین نوشتن ماهیانه پول میگیرن از مردم
آخه مگه چه خدمات وابسته به اونا ارائه میدن ؟
من چند جا پلاگین های مختلف دیدم و قیمت های متفاوت، نمیخوام نام ببرم
ولی ماهی 6.500 هم بوده
لایف تایم 80 تومن هم بوده
نسخه خارجی danginx هم بوده
--------
حالا یکی بیاد واسم روشن کنه که این وب سرور چون مثل لایت اسپید پولی نیست ، ی سری آدم باید بیان از این سوء استفاده کنن و ملت رو سر کیسه کنن ؟
یکم منصف باشین بابا ، لینوکسه !!!
------
کسی اگه اطلاعات کاملی در این مورد داره بیاد ی توضیحی بده ،ممنون میشم

iranwebwork
February 16th, 2013, 11:26
برادر من اولا می توانید نخرید و یا یکی بنویسید خودتون استفاده کنید. ( پلاگین رو منظورم هست چون پول بابت پلاگین گرفته می شه نه nginx )
ثانیا شما بهرته قوانین مربوط به متن باز و همچنین بحث copy left رو کمی مرور بفرمایید. پایه خیلی چیز ها متن باز هست اما شخصی آمده داره تغییراتی میده روش یا redis می کنه، با رعایت قوانین copy left هیچ منعی نداره. دوست داره اصلا برای پشتیبانیش پول بگیره. این دوستان هم برای وب سرور پول نمی گیرند . بابت پلاگینی که نوشته شده یا از جایی تهیه کردن و می فروشن پول می گیرن. در ضمن اگر شما بلد هستید کانفیگش رو بفیه رو مثل خودتون نبینید. شاید دیگران بلد نباشند به خوبی شما و یا اصلا بلد نباشند و نیاز به یک اینترفیس داشته باشند. شایدم بلد باشن و برای راحتی کار نیاز به اینترفیس رو بهر بدونن. بالاخره دلایل استفاده بسیار است.
مثال اون سیستم عامل رد هت که برای پشتیبانی و یا یک سری برنامه های خاص خودش پول میگره! یا cloud linux و .... که به همین صورت هست
در ضمن وب سرور لایت اسپید به غیر از یک نسخه ، پولی هست

shadow
February 16th, 2013, 11:29
برادر من اولا می توانید نخرید و یا یکی بنویسید خودتون استفاده کنید.
ثانیا شما بهرته قوانین مربوط به متن باز و همچنین بحث copy left رو کمی مرور بفرمایید. پایه خیلی چیز ها متن باز هست اما شخصی آمده داره تغییراتی میده روش یا redis می کنه، با رعایت قوانین copy left هیچ منعی نداره. دوست داره اصلا برای پشتیبانیش پول بگیره. این دوستان هم برای وب سرور پول نمی گیرند . بابت پلاگینی که نوشته شده یا از جایی تهیه کردن و می فروشن پول می گیرن.
مثال اون سیستم عامل رد هت که برای پشتیبانی و یا یک سری برنامه های خاص خودش پول میگره! یا cloud linux و .... که به همین صورت هست
در ضمن وب سرور لایت اسپید به غیر از یک نسخه ، پولی هست

من نگفتم برای وب سرور پول میگیرن دوست عزیز ، گفتم برای پلاگینی که فقط یک اتصاله بین کنترل پنل و وب سرور چرا باید هزینه ماهیانه دریافت بشه
میگم وقتی nginx رایگانه ، چون رایگانه و بهتر از لایت اسپیده پولی ، حتما باید اینجوری مردمو سرکیشه کنن ؟

iranwebwork
February 16th, 2013, 11:33
آهان منظورتون این هست؟ ببینید nginix هم یک وب سرور بسیار قوی و مناسب به خصوص برای سایت های دانلود و هاست های غیر اشتراکی هست. خوب یک شخص می تواند در برابر پول لایت اسپید با این گرونی ماهی 5 تومن بده برای پلاگین nginx و یا یه پولی بده به یک نفر تا براش nginx رو کانفیگ کنه. راه استفاده زیاده. چون nginx هم وب سرور قدرتمندی هست. هرچند به شخصه تجربه کار با لایت اسپید و آپاچی رو داشتم

iranwebwork
February 16th, 2013, 11:37
البته به یه نکته هم باید دقت کنید که هر کسی/ شرکتی business model ای که استفاده می کنه متفاوت هست و به یک دلیلی ( هزینه هایی می کنه یا هرچیز دیگر ) یک قیمتی رو مطرح می کنه. مشتری یا با نوع سرویس و قیمت کنار میاد یا نمیاد. اگر اومد که هیچ و حق اعتراض بعدی هم ندارد و یا اگر حس کرد گرونه یا خدایی نکرده کلاه برداری یا هرچیزه دیگه سراغ اون شرکت یا خدمات نمیره ...

shingo
February 16th, 2013, 11:37
سرکیسه چیه دوست عزیز؟شما چرا انتظار داری همه چیو مفت بدست بیاری؟اون اقایون بخاطره دانششون و زحمتی که برای کانفیگ و پشتیبانیش میکشن هزینه دریافت می کنن
هر چیزی که به لینوکس و اپن سورس ربط داشته باشه که رایگان نیست.رد هت سی پنل لایت اسپید و ... همه اینها بخاطر سرویسی که میدن هزینه دریافت می کنند

shadow
February 16th, 2013, 11:38
آهان منظورتون این هست؟ ببینید nginix هم یک وب سرور بسیار قوی و مناسب به خصوص برای سایت های دانلود و هاست های غیر اشتراکی هست. خوب یک شخص می تواند در برابر پول لایت اسپید با این گرونی ماهی 5 تومن بده برای پلاگین nginx و یا یه پولی بده به یک نفر تا براش nginx رو کانفیگ کنه. راه استفاده زیاده. چون nginx هم وب سرور قدرتمندی هست. هرچند به شخصه تجربه کار با لایت اسپید و آپاچی رو داشتم
فکر کنم منظورم رو خوب نرسوندم
پلاگین رایگانی برای استفاده از nginx با دایرکت ادمین هست یا خیر ؟
حالا هزینه کانفیگ بحثش جداست

shadow
February 16th, 2013, 11:41
سرکیشه چیه دوست عزیز؟شما چرا انتظار داری همه چیو مفت بدست بیاری؟اون اقایون بخاطره دانششون و زحمتی که برای کانفیگ و پشتیبانیش میکشن هزینه دریافت می کنن
هر چیزی که به لینوکس و اپن سورس ربط داشته باشه که رایگان نیست.رد هت سی پنل لایت اسپید و ... همه اینها بخاطر سرویسی که میدن هزینه دریافت می کنند
هزینه برای اتصال یک وب سرور رایگان به کنترل پنل یکم خلاف انسانیته
نهایتش خوب بیان بگن قیمت پلاگین اینقد + کانفیگ = تمام
این که هر ماه هزینه بگیرن دور از انصافه

iranwebwork
February 16th, 2013, 11:43
من پلاگین رایگان ندیدم. اما خوب بین رایگان و پولی هم فرق وجود داره. چیزی که رایگان نباید انتظار پشتیبانی ، بر طرف کردن باگ و ... باشید.

shadow
February 16th, 2013, 11:46
من پلاگین رایگان ندیدم. اما خوب بین رایگان و پولی هم فرق وجود داره. چیزی که رایگان نباید انتظار پشتیبانی ، بر طرف کردن باگ و ... باشید.
جایی سراغ دارید پلاگین لایف تایم بده ؟ + پشتیبانی ؟
ماهانه خنده داره ، سرور که اجاره نکردیم که ماهیانه پول بدیم
تا جایی که بنده دیدم تو 10 سالی که وب کار میکنم پلاگین رو پولش رو یک بار میگرفتن
دیگه بقیه به نظر من سودجو ن

compiler
February 16th, 2013, 11:59
با سلام
دوستان واقعا من موندم از وب سرور رایگان مثل ngnix چرا باید هزینه لایسنس ماهیانه واسه پلاگینش پرداخت کنیم ؟
اصل کار رو وب سرور و کانفیگش انجام میده ، بعد ی سری سودجو اومدن پلاگین نوشتن ماهیانه پول میگیرن از مردم
آخه مگه چه خدمات وابسته به اونا ارائه میدن ؟
من چند جا پلاگین های مختلف دیدم و قیمت های متفاوت، نمیخوام نام ببرم
ولی ماهی 6.500 هم بوده
لایف تایم 80 تومن هم بوده
نسخه خارجی danginx هم بوده
--------
حالا یکی بیاد واسم روشن کنه که این وب سرور چون مثل لایت اسپید پولی نیست ، ی سری آدم باید بیان از این سوء استفاده کنن و ملت رو سر کیسه کنن ؟
یکم منصف باشین بابا ، لینوکسه !!!
------
کسی اگه اطلاعات کاملی در این مورد داره بیاد ی توضیحی بده ،ممنون میشم

این افراد سود جوی خدا نشناس#-o پلاگینی طراحی کرده اند که به شما این امکان را میدهد که بدون داشنت کوچکترین اطلاعاتی در مورد کانفیگ nginx (کانفیگ حرفه ای nginx کار هر کسی نیست) با اجرای یه چیز مسخره مثل sh install.sh بتونی جلوی آپاچیت نصبش کنی و از سرعتش لذت ببری!!! کلا فلسفش با اینکه از بیس nxinx نصب کنی فرق داره و همچنان آپاچی وخود خواهد داشت

shadow
February 16th, 2013, 12:23
این افراد سود جوی خدا نشناس#-o پلاگینی طراحی کرده اند که به شما این امکان را میدهد که بدون داشنت کوچکترین اطلاعاتی در مورد کانفیگ nginx (کانفیگ حرفه ای nginx کار هر کسی نیست) با اجرای یه چیز مسخره مثل sh install.sh بتونی جلوی آپاچیت نصبش کنی و از سرعتش لذت ببری!!! کلا فلسفش با اینکه از بیس nxinx نصب کنی فرق داره و همچنان آپاچی وخود خواهد داشت

داداش !!
اگه غیر این بود من نمیرفتم دنبالش ! کاملا واقفم به چیزی که میخوام
ولی هزینه ماهیانه واسه پلاگین سودجوییه
پلاگین ی هزینه اولیه داره که خریداری و نصب و کانفیگ میشه
حالا اگه شما راه حلی داری بگو ، من چن جا دیدم dangnix رو 15 روز رایگانشو کرک کرده بودن ، خیلی هم راضی بودن
ولی من تا بشه نمیخوام کرک کنم و میخوام ی نسخه بخرم ، ولی نه به صورت پرداخت ماهیانه :| که تا چند سال آینده بخوام پول بدم به سازنده یا ادیت کننده یا هرچی که اسمش رو میزارن
ی لایسنس دایرکت ادمین لایف تایم گرفتم 220 تومن دارم حالشو میبرم ، لازم هم نیست ماهی 25 تومن بدم
اصلشم همینه

asbux
February 16th, 2013, 12:38
اگر سراغ داری دایرکت ادمین لایف تایم به من هم معرفی کن

bronze
February 16th, 2013, 12:38
سلام
خودتون کانفیگش رو یاد بگیرید پولی به کسی ندید.
یاد چند نفر دیگه هم بدید.

داودی
February 16th, 2013, 12:56
داداش !!
اگه غیر این بود من نمیرفتم دنبالش ! کاملا واقفم به چیزی که میخوام
ولی هزینه ماهیانه واسه پلاگین سودجوییه
پلاگین ی هزینه اولیه داره که خریداری و نصب و کانفیگ میشه
حالا اگه شما راه حلی داری بگو ، من چن جا دیدم dangnix رو 15 روز رایگانشو کرک کرده بودن ، خیلی هم راضی بودن
ولی من تا بشه نمیخوام کرک کنم و میخوام ی نسخه بخرم ، ولی نه به صورت پرداخت ماهیانه :| که تا چند سال آینده بخوام پول بدم به سازنده یا ادیت کننده یا هرچی که اسمش رو میزارن
ی لایسنس دایرکت ادمین لایف تایم گرفتم 220 تومن دارم حالشو میبرم ، لازم هم نیست ماهی 25 تومن بدم
اصلشم همینه
پشتیبانی هزینه نداره ؟
رفع عیب نداره ؟
تخصص شما چی هست ؟ می شه بدونم ؟

shadow
February 16th, 2013, 14:30
اگر سراغ داری دایرکت ادمین لایف تایم به من هم معرفی کن

هستش تو همین فروم بگردی زیاده

shadow
February 16th, 2013, 14:31
سلام
خودتون کانفیگش رو یاد بگیرید پولی به کسی ندید.
یاد چند نفر دیگه هم بدید.
تنها جواب معقول این تاپیک تا العان همینه
خوب بسیار عالی ، رفرنس داری دوست عزیز ؟

shadow
February 16th, 2013, 14:35
پشتیبانی هزینه نداره ؟
رفع عیب نداره ؟
تخصص شما چی هست ؟ می شه بدونم ؟

من برنامه نویس ام ، تحت وب بیشتر !
من قراردادهایی که با مشتریام مینویسم از این قراره
1- پیشتیانی گارانتی یک ساله که هرمشکلی داشتن تحت سی ام اس " اختصاصی خودشون " واسشون رفع کنم
2- وارانتی ! وارانتی هم یعنی من تا ی مدت زمان مشخص مثلا 3 سال، خدمات با اخذ هزینه به مشتری داده میشه
----------
ولی این پلاگینیه که نوشته شده ، باید واسش یک بار هزینه لایف تایم بگیرن ، نمیشه که برای استفاده از این پلاگین که شاید 2 بار در سال هم پچ واسش نیاد من هر ماه پول بدم که

bronze
February 16th, 2013, 17:01
تنها جواب معقول این تاپیک تا العان همینه
خوب بسیار عالی ، رفرنس داری دوست عزیز ؟

توی وب بگردید فارسی انگلیسی ..

beniii
February 16th, 2013, 20:03
من نگفتم برای وب سرور پول میگیرن دوست عزیز ، گفتم برای پلاگینی که فقط یک اتصاله بین کنترل پنل و وب سرور چرا باید هزینه ماهیانه دریافت بشه
میگم وقتی nginx رایگانه ، چون رایگانه و بهتر از لایت اسپیده پولی ، حتما باید اینجوری مردمو سرکیشه کنن ؟

یک شرکت ایرانی داره پلاگین رو شخصی سازی میکنه و می خواد در جهت حرکت تبلیغاتی اونو رایگان رو سرویس هاش ارائه کنه.
اما چون هنوز این پروژه کامل نشده نمی تونم اسم شرکت رو بگم.
ولی بزودی خبرش می رسه

beniii
February 16th, 2013, 20:05
این لینک رو ببینید می تونه کمکتون کنه:
RHEL / Centos 6: Install Nginx Using Yum Command (http://www.cyberciti.biz/faq/install-nginx-centos-rhel-6-server-rpm-using-yum-command/)