PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه مشورتی با اونایی که زیاد با وی ام ور کار کردن

Arashdn
January 26th, 2010, 13:57
سلام
من دارم یه سرور میگیرم
احتمالا Q9550 یا زئون های کواد کور و اگه خودم رو خیلی تحت فشار بزارم از سری 54 زئون
رم 8 گیگ هست
به نظرتون Vmware server 22 نصب کنم یا ESXI ؟
در ای اس ایکس آی اون مشکل بالا موندن لود در لینوکس حل شده؟
محیط کاری ای ایکس اس آی چجوریاس؟
واسه وی ام 2 چه سیستم عاملی توصیه میشه؟

Woshka
January 26th, 2010, 14:00
از gnax ؟

Arashdn
January 26th, 2010, 14:19
دیتاسنتر فعلا مشخص نیست
حالا دیتاسنتر چه ربطی داره ؟؟؟

Aria
January 26th, 2010, 16:50
سلام.

متاسفانه باید این حقیقت رو بازگو کرد که با توجه به آخرین مکاتبات ما با شرکت VMWare و در خواست ما از ایشان جهت بررسی و حل مشکل glibc در سیستم عامل CentOS 5.4 64bit پس از روزها بحث و گفتگو توسط ایمیل با یکی از دوستان من در دیتاسنتر، شرکت VMWare اعلام کرد که این نرم افزار رایگان هست و سطح پشتیبانی بدون هیچ گارانتی بوده و ما ترجیه میدیم وقتمون رو روی برنامه های Enterprise و Commercial خودمون بزاریم و اشکالات اونها رو اول برطرف کنیم تا اینکه وقتمون رو روی برنامه های رایگانمون بزاریم که *تنها* جهت آزمایش قدرت و کیفیت محصولات ما به صورت رایگان ارائه شدند.

پس من پیشنهاد می کنم که:

1. مجازی سایت مستقل ESXi
2. مجازی ساز هایی مثل OpenVZ که بهترین های لینوکس هستند.
3. مجازی ساز KVM که در حال حاظر بسیار عالی جواب داده و به صورت رایگان روی CentOS و RedHat نصب میشه.
4. اگر مشکل به Oversell *نکردن* ندارید، حتماً از HyperV و Citrix Xen استفاده کنید (نه Xen ).

*** نکات بالا تظرات و تجربیات شخصی من بود و بدون هیچ تضمینی ارائه شدند.

با تشکر.

Veria
January 26th, 2010, 17:12
من مدتهاست که از ESXi استفاده میکنم.
کاملا هم راضی هستم.
1-2 مورد ایراد کوچیک هم هست که قابل چشم پوشیه و با برنامه های دیگه میشه رفع کرد.

---------- Post added at 05:12 PM ---------- Previous post was at 05:11 PM ----------

قبل از خرید سوال کنید که ساپورت میکنه سرور هاشون یا نه.

TukaNet
January 26th, 2010, 17:22
با تشکر از آقای نعمانی (veria) که خیلی در این مورد کمکم کردند
من هم دقیقا از Q9550 استفاده می کنم ، ولی با vmware server 2.0.2 مشکل داشت و کرش می کرد
بهتر هست از ESXi استفاده کنید ... در حد تیم ملیه :d

Arashdn
January 26th, 2010, 19:39
سلام.

متاسفانه باید این حقیقت رو بازگو کرد که با توجه به آخرین مکاتبات ما با شرکت vmware و در خواست ما از ایشان جهت بررسی و حل مشکل glibc در سیستم عامل centos 5.4 64bit پس از روزها بحث و گفتگو توسط ایمیل با یکی از دوستان من در دیتاسنتر، شرکت vmware اعلام کرد که این نرم افزار رایگان هست و سطح پشتیبانی بدون هیچ گارانتی بوده و ما ترجیه میدیم وقتمون رو روی برنامه های enterprise و commercial خودمون بزاریم و اشکالات اونها رو اول برطرف کنیم تا اینکه وقتمون رو روی برنامه های رایگانمون بزاریم که *تنها* جهت آزمایش قدرت و کیفیت محصولات ما به صورت رایگان ارائه شدند.

پس من پیشنهاد می کنم که:

1. مجازی سایت مستقل esxi
2. مجازی ساز هایی مثل openvz که بهترین های لینوکس هستند.
3. مجازی ساز kvm که در حال حاظر بسیار عالی جواب داده و به صورت رایگان روی centos و redhat نصب میشه.
4. اگر مشکل به oversell *نکردن* ندارید، حتماً از hyperv و citrix xen استفاده کنید (نه xen ).

*** نکات بالا تظرات و تجربیات شخصی من بود و بدون هیچ تضمینی ارائه شدند.

با تشکر.
من میخوام هم لینوکس بدم هم وین
پس مورد 4 فایده نداره

مورد 3 هم اصلا نشنیدم

Aria
January 26th, 2010, 20:35
سلام.

تا جایی که من خبر دارم و کم و بیش با Citrix Xen کار کردم، هم ویندوز روش نصب میشه و هم لینوکس و مشکلی هم نداره.

در مورد Hyper-V هم که اصلاً حرفی درش نیست که بهترین دنیا هست و ما الان عملاً *همه چیز* روش نصب کردیم !

با تشکر.

Arashdn
January 26th, 2010, 20:51
تا جایی که من خبر دارم و کم و بیش با Citrix Xen کار کردم، هم ویندوز روش نصب میشه و هم لینوکس و مشکلی هم نداره.
سایت سازندش؟

persian.developer
January 27th, 2010, 01:15
سایت سازندش؟

سلام
Citrix Systems Products -- XenServer XenServer (http://www.xensource.com/)

Woshka
January 27th, 2010, 01:33
دیتاسنتر فعلا مشخص نیست
حالا دیتاسنتر چه ربطی داره ؟؟؟
D:
چون آخه فقط gnax اینجور کانفیگو عینا میده :)
خاموش شدن خودکار سرورها
خاموش شدن سرور ها وقتی لودشون بره بالا مثلا وقتی ویندوز رو بزاری دیفرگ کنه
کرش مداوم
و.و.و.و.و................

Arashdn
January 27th, 2010, 14:07
خب حالا exsi بزنم یا وی ام 2؟
فقط 2 تا نظر بود
روکا جان شما هم ممکنه نظر بدی (البته اگر افتخار بدن و تاپیک ما رو ببینن)

Veria
January 27th, 2010, 14:37
شما نمی تونید vm2 رو با esx مقایسه کنید.
بین این دوتا قطعا esx بهتره.

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:34 PM ----------

اگه تصمیم به esx گرفتید یاهو پی ام بدید تا بیشتر بگم ازش ;)

Arashdn
January 27th, 2010, 15:41
esx نه esxi

Veria
January 27th, 2010, 15:48
فرقی نداره.
از لحاظ یک سری امکانات پیشرفته تفاوت دارن. وگرنه اصلش یکیه.