PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید وی پی اس

a30redel
February 14th, 2013, 01:45
سلام خدمت دوستان
درخواست یک راهنمایی رو داشتم برای خرید وی پی اس

میخوام یه وی پی اس بگیرم ولی خب اینقدر مطلب در این مورد هست که ادم گیج میشه
تو سایت یه چند تا اموزش دیدم مثل این :
http://www.webhostingtalk.ir/f14/12956/
که توش ذکر شده بود مثلا هر وی پی اسی که با VMware ESX / ESXi مجازی سازی شده بود منابعی که میدن اختصاصیه
کاش تو همین خلاصه میشد و برای انتخاب دیگه دغدغه نداشتیم
ولی خب جاهایی شنیدم که تو این مجازی ساز هم میشه منابع اشتراکی تعریف کرد
اینه که کارو رو ست میکنه

یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم از دوستان صاحب علم توضیح بدن

1-قبل از خرید با توجه به جزئیاتی که توی هر سایت هست از چه طریقی بفهمیم که منابعی که میدن اختصاصی هست یا اشتراکی
ایا از روی همین مجازی ساز میشه فهمید ؛اگه اره باید چه مجازی سازی داشته باشه

2- بعد از خرید وی پی اس ، چجوری بفهمیم وی پی اسی که گرفتیم دارای منابع اشتراکی هست یا اختصاصی

3 یه سوال در حد خیلی اماتور
یه سرور اختصاصی با این منابع :
Cpu : 2 x Intel® Xeon® , 2.40 GHz , Ram : 1024MB

فرقش با این وی پی اس در چیه
Cpu : 2 x Intel® Xeon® , 3.20 GHz , Ram : 2048MB

این یعنی سرویس مجازی قوی تره ؟؟؟؟؟؟؟؟
اینو با این مثال در نظر بگیرید که وی پی اس منابع اختصاصی بده

4- توی یه سایت این افر رو میدن ماهانه 27000 تومن

Cpu : 2 x Intel® Xeon® Pro E5620 , 2.40 GHz
Ram : 1536MB
Hard Disk : 25 GB
Bandwidth : Unlimited
Network Port : 1 Gbps / 10 Gbps

ولی یه جای دیگه دقیقا همین سرویس رو میدن 90000 تومن

چرا اینقدر اختلاف قیمت؟؟!!!! ؛ ایا این اخلاف قیمت دلیلی هست برای فهمیدن اینکه هر کدوم گرون تر بود داره منابع اختصاصی میده؟؛ در حالی که هر دو ادعای منابع اختصاصی رو دارند

5- تو نت نمیگییم ادم درستکار و منصف نیست
ولی قبول کنید اکثرا به فکر درامد هستند و کم گیر میاد ادمی که واقعا در حد همون پولی که میگیره سرویس بده ؛ هر کسی به فکر منفعت خودشه

واقعا کسانی که مثل بنده از سرور چیزی نمیدونن و اطلاعات جامعی ندارند از کجا باید بفهمن سرویسی که دارند استفاده میکنن حقشون هست یا فروشنده داره کم کاری میکنه

لطفا یه راهنمایی بکنید تا بتوینم از حق ( همون پولی که داریم برای یک سرور میدیم) خودمون دفاع بکنیم تا کسی بابت بی اطلاعی ما از سرور ازمون سو استفاده نکنه

در پایان عذر خواهی میکنم ؛ چون به هر حال هم هستند فروشنده های با خدا و منصف ،
عرایض فقط بابت این بود که امثال من یاد بگیریم که نزاریم کسی حقمون رو بخوره
من تو دو سال گذشته ، شاید نزدیک به 10 تا وی پی اس و شرکت عوض کردم که خدایی و الحق هیچ کدوم مثل هاست دی ال وی پی اس نداد ؛
افسوس که رفتند

ممنون میشم از دوستان یه توضیح جامع بدن تا بتونم منبعد یه وی پی اس و یه شرکت معتبر رو انتخاب کنم
پول اصلا مهم نیست ؛ مهم اینه واقعا در حد همون پولی که میگیرن سرویس بدن که متاسفانه بعضی ها نمیدن و اینه که ما هم نمیتونیم چیزی بگیم چون اطلاعاتی نداریم که از حقمون دفاع بکنیم

sefaresh68
February 14th, 2013, 02:15
irwebco.com

سرویسهای مناسبی داره و پشتیبانی 24 ساعته :x

bronze
February 14th, 2013, 02:20
vps هایی که با vmware ارائه می شوند که اکثرا هم با همیم مجازی ساز هستند اکثرا oversell دارند.

توی یه سایت این افر رو میدن ماهانه 27000 تومن

بستگی به این داره که cpu را به چه نسبتی بین کاربرها تقسیم کنند.
این مقدار رم هم با توجه به قیمت یا oversell هست یا اشتراکی.

پول اصلا مهم نیست ؛ مهم اینه واقعا در حد همون پولی که میگیرن سرویس بدن که متاسفانه بعضی ها نمیدن و اینه که ما هم نمیتونیم چیزی بگیم چون اطلاعاتی نداریم که از حقمون دفاع بکنیم

اگر پول دارید سرور اختصاصی از یک شرکت معتبر بگیرید. حداقل می فهمید همه چی دست خود شماست.
فقط در این صورت باید کانفیگ و مسائل امنیتی رو خودتون انجام دهید.

a30redel
February 14th, 2013, 14:02
ممنون از نظر دوستان
منتظر صحبتهای تکمیلی هستم

کسی شرکت معتبری البته با پشتیبانی عالی در نظر داره برای گرفتن سرور اختصاصی
فقط برای میزبانی سایت هست

dedserver
February 14th, 2013, 14:27
دلیل اختلاف قیمت ها همگی بستگی به مقدار اورسل می باشد یکی سرور با رم 24 را 30 تا وی پی اس روش بالا میاره و یکی هم روش 24 تا بالا میاره .

a30redel
February 15th, 2013, 14:51
دلیل اختلاف قیمت ها همگی بستگی به مقدار اورسل می باشد یکی سرور با رم 24 را 30 تا وی پی اس روش بالا میاره و یکی هم روش 24 تا بالا میاره .

سلام
وقتی خود ارائه دهنده همچین چیزی رو اعلام نمیکنه ؛ کاربری مثل من چجوری باید از این قضیه اطلاع پیدا کنیم تا بدونیم سرویسی که میدن چجوریه

shingo
February 15th, 2013, 15:05
همیشه سعی کنید قبل خرید تحقیق کنید و از مشتریانی که تو تاپیک ازشون سرویس دارن سوال کنید.اگه دنبال سرویس با کیفیت و پشتیبانی خوب هم هستید کلا رو سرورهای ارزون خط بکشید

موفق باشید :53:

tizparvaz
February 15th, 2013, 15:36
سلام خدمت دوستان
درخواست یک راهنمایی رو داشتم برای خرید وی پی اس

میخوام یه وی پی اس بگیرم ولی خب اینقدر مطلب در این مورد هست که ادم گیج میشه
تو سایت یه چند تا اموزش دیدم مثل این :
http://www.webhostingtalk.ir/f14/12956/
که توش ذکر شده بود مثلا هر وی پی اسی که با VMware ESX / ESXi مجازی سازی شده بود منابعی که میدن اختصاصیه
کاش تو همین خلاصه میشد و برای انتخاب دیگه دغدغه نداشتیم
ولی خب جاهایی شنیدم که تو این مجازی ساز هم میشه منابع اشتراکی تعریف کرد
اینه که کارو رو ست میکنه

یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم از دوستان صاحب علم توضیح بدن

1-قبل از خرید با توجه به جزئیاتی که توی هر سایت هست از چه طریقی بفهمیم که منابعی که میدن اختصاصی هست یا اشتراکی

2- بعد از خرید وی پی اس ، چجوری بفهمیم وی پی اسی که گرفتیم دارای منابع اشتراکی هست یا اختصاصی

چرا اینقدر اختلاف قیمت؟؟!!!! ؛ ایا این اخلاف قیمت دلیلی هست برای فهمیدن اینکه هر کدوم گرون تر بود داره منابع اختصاصی میده؟؛ در حالی که هر دو ادعای منابع اختصاصی رو دارند

ولی قبول کنید اکثرا به فکر درامد هستند و کم گیر میاد ادمی که واقعا در حد همون پولی که میگیره سرویس بده ؛ هر کسی به فکر منفعت خودشه

واقعا کسانی که مثل بنده از سرور چیزی نمیدونن و اطلاعات جامعی ندارند از کجا باید بفهمن سرویسی که دارند استفاده میکنن حقشون هست یا فروشنده داره کم کاری میکنه

لطفا یه راهنمایی بکنید تا بتوینم از حق ( همون پولی که داریم برای یک سرور میدیم) خودمون دفاع بکنیم تا کسی بابت بی اطلاعی ما از سرور ازمون سو استفاده نکنه

من تو دو سال گذشته ، شاید نزدیک به 10 تا وی پی اس و شرکت عوض کردم که خدایی و الحق هیچ کدوم مثل هاست دی ال وی پی اس نداد ؛
افسوس که رفتند

ممنون میشم از دوستان یه توضیح جامع بدن تا بتونم منبعد یه وی پی اس و یه شرکت معتبر رو انتخاب کنم

سلام
تصمیم گرفتم این پست شمارو تمام و کمال جواب بدم پس با دقت مطالعه کنید

اولین نکته اینکه نوع سیستم مجازی ساز به هبچ عنوان واهی بر اختصاصی یا اشتراکی بودن منابع نیست ، در مورد وی ام ویر میگم چون خودمون از وی ام ویر استفاده میکنیم سرور مجازی که میگیرید به 2 روش میتونید متوجه منابعش بشید که به چه شکل به شما داده شده
1 - دادن پنل مجازی ساز + دسترسی های لازمه (99% افرادی که اورسل دارن این پنل رو ارائه نمیدن چون کاربر به سادگی منابع حقیقی وی پی اس خودش رو میبینه )
2 - تست با استفاده از تجربه (مونیتور پرفورمانس وی پی اس در زمان انجام فعالیت )

در خصوص مورد بالا اگر به شما پنل مجازی ساز یا پنل تحت وب داده بشه میتونید از قسمت ریسورس مابع اختصاص داده شده به وی پی استونرو ببینید اینجا دقیقا همونجایی که محدودیت از سمت سرویس دهنده ایجاد میشه

اگر منابع کاملا اختصاصی داده شده باشه و اورسل هم انجام نشده باشه تنها تفاوت روی هارد هست ، سرور مجازی هر قدر هم اختصاصی باشه به هر حال از نظر هارد در بهترین حالت شرکت ارائه دهنده روی هر هارد 13 الی 15 عدد وی پی اس رو قرار میده (این عدد برای سرویس دهنده های با کیفیت هست ) در مورد پردازنده و رم سرور مجازی که معرفی کردید قوی تر هست البته نباید از سخت افزار و تایمی که سخت افزار استفاده میشده هم بگذریم اینم اهمیت داره

هر دو از یک دیتاسنتر ؟ هر دو به یک شکل پشتیبانی میکنن ؟ آیا سایتی که میده 27 تومن به شما پنل مجازی ساز رو میده (با دسترسی لازم) ؟ پهنای باند چطور ؟ ضمنن این مدل سرورها معمولا سرورهای خیلی شلوغی هستن و یکمم دردسرشون زیاده چه برای کاربر چه برای سرویس دهنده

در کشورد ما هر کسی ادعا کرد من از کاری که انجام میدم به فکر درآمد خودم نیستم و میخوام به ملت خدمت کنم قشنگ پشت دستتونرو با زاویه مناسب و شتاب خوب بزنید تو دهنش ، این حرف دروغی بیش نیست هر کس که داره کار میکه به فکر درآمد و رفع نیاز خودش هست . هر سرویس با هر قیمتی برای سرویس دهنده سود خواهد داشت و این اولین ملاک یک معامله هست (win - win) هم شما استفاده میکنید هم سرویس دهنده و نباید سود کردن سرویس دهنده رو به حساب آدم بدی بودنش بذارید به هر حال اونم از گوشت ، پوست استخان ساخته شده و نیاز به تغذیه ، بهداشت ، تفریح و روحیه داره

در این مورد یک مقدار کارتون سخته اما پیشنهاد میکنم از جایی بگیرید که حداقل این پنل تحت وب و یا پنل مجازی ساز رو بهتون بدن از روی قیمت هم میشه حدس زد سرویس که به شما میدن چی هست

افسوس که رفتند

در آخر امیدوارم جوابهاتونرو گرفته باشید
فروش سرور مجازی با منابع اشتراکی (اشتراکی و نه اورسل اینا با هم فرق داره ) نه عیبه نه ***یه و نه کار بد به شرط اینکه با ادعای منابع لختصاصی فروخته نشه و انصاف رو رعایت کنند

پیروز باشید

hoomanonline
August 31st, 2013, 19:52
من از این سایت که مدیرش یکی از دوستان دوست بنده هست و بنابر پیشنهاد دوستم بود خرید کردم. خیلی راضیم. قیمتاش نسبت به امکاناتش عالیه و سرعت و ساپورت خوبی هم دارن. خیلی امکانتاشون به مرور داره اضافه میشه
partonet.com
شما هم نگاهی بهش بندازین شاید گره گشا بود
یاحق