PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال بسيار مهم در مورد روشن گذاشتن دائم Laptop

Ariya
February 11th, 2013, 14:31
با سلام خدمت تمامي دوستان عزيز و گرامي.

مختصر و مفيد ميگم !

آقا يكي از دوستان من يك لپتاپ Asus K40IE داره.

ميخواد 24 ساعت براي دانلود روشن بزارتش.

البته بايد بگم كه براش يك كول پت ( زير لپ تاپ ) كه داراي يك فن بزرگ هست و هوا رو از پايين به بالا پمپ ميكنه گذاشته كه لپ تاپ الان روي اون هست.

ميخواست ببينه لپ تابو 24 ساعت روشن بزاره براش مشكلي پيش نمياد و يا صدمه اي بهش وارد نميشه ؟

منكه بهشون گفتم فكر نكم با اين اوضاعي كه ميگي مشكلي پيش بياد ولي بهر حال نظر شما دوستان و استادان گرامي شرطه !

گفتم يك تاپيك بزنم لينك بدم خودش بياد ببينه.

آخرين ركورد روشن گذاشتن لپتابشم 2 روز يكسره روشن بودن هست !

با تشكر فراوان.

هميشه سلامت و شاد باشيد.

ارادتمند شما.

آريا.

k1ll3revil
February 11th, 2013, 16:18
یک ماه صبح و شب یکی از لپتابام روشن بود طوریشم نشد!بعدخودم خجالتم شد خاموشش کردم
یک هفته روشن بودن لپ تاپ که چیزی عادی بوده واسم و هیچکدومشونم بازم طوری نشده
مارک ها ی لپ تاپها
دل
ای ماشین
سامسونگ
اچ پی

mirhendi
February 11th, 2013, 16:25
نه مشکلی پیش نمیاد
من ی لبتاپ تاشتم بنده خدا 6 روز هم روشن بود اخ نمیگفت :)) دیگه میخواستم کم کم برم تو کاره راهندازی سرور با لب تاپ !!!
:71:

danitfk
February 11th, 2013, 16:52
برای استفاده 4-5 ماه هم شاید مشکلی پیش نیاد ..

توجه هم داشته باشید cpu لپ تاپ همیشه روی 100٪ نباشه ٰ چون بمشکل میخوره.

alef1
February 11th, 2013, 16:59
سلام
نکته بسیار مهم در این حالت میزان عمر مفید هارد دیسک هست که باید بهش توجه کنید
همچنین توصیه میشه که از پروفایل کاری High Performance استفاده کنید
اگر توضیح بیشتری لازم بود بفرمایید

Ariya
February 11th, 2013, 21:33
با سلام و تشكر.

دوستان ديگر نظري ندارند ؟

با تشكر.

Mehrvarzan
February 22nd, 2013, 10:34
سلام
نه بابا هیچ مشکلی پیش نمیاد.
خود لپ تاپ ها میتونند خودشون رو خنک نگه دارن پس نیازی به خاموش کردنش نیست. به قول شما خجالت میکشی من گاهی اوقات دلم براش میسوزه میگم گناه داره یه کم استراحت کنه وگرنه تقریبا همیشه روشن هست. الان چهار ساله دارم باهاش اینجوری کار میکنم عین مرد کار میکنه..

فقط چند وقت پیش یه مشکل بزرگ پیدا کردن اون هم هنگ کردن شدید بود که هیچ کاری نمیشد کرد و وقتی بازش کردم دیدم تا دلت بخواد خاک و پرز فرش داخلشه همشون رو با دستم در اوردم سیستم رو تمیز کردم و بستم مشکل حل شد

.:d

sina_mech
February 22nd, 2013, 10:39
لپ تاپ من 98 ساعت روشن بود .. البته با کول پد.. و cpu اش در تمام مدت 100% بود! در کل، اتفاقی نمیوفته!

AhriMAN_7211
February 22nd, 2013, 13:13
سلام

باطری چی خراب نمی شه همش تو شارژ هست ؟:-?

Sec
February 22nd, 2013, 13:25
سلام

باطری چی خراب نمی شه همش تو شارژ هست ؟:-?

اگر برق منطقه شهری مشکل قطعی زیاد نداره باطری رو بردارید و مستقیم کنید جریان برق لپ تاپ رو .
من لپ تاپ dell 5110 دارم که کلا این سری 51 مشکل هواکشی دارن و همیشه داغ کار میکنند ولی 24 ساعت روشنه تا الان چیزیش نشده

irantk
February 22nd, 2013, 13:34
سلام
اشکال نداره عزیز
ولی باید جایی که میزارید زیاد گرم نباشه
برای باطری هم مشکل نداره چون وقتی باطری روی حالت شارژ حداکثر هست اتوماتیک شارژ باطری قطع میشه

AhriMAN_7211
February 22nd, 2013, 13:37
اگر برق منطقه شهری مشکل قطعی زیاد نداره باطری رو بردارید و مستقیم کنید جریان برق لپ تاپ رو .
من لپ تاپ dell 5110 دارم که کلا این سری 51 مشکل هواکشی دارن و همیشه داغ کار میکنند ولی 24 ساعت روشنه تا الان چیزیش نشده

یعنی بدونه باطری مشکلی ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیش نمی یاد برقش مستقیم می شه ؟

ASPAD.IR
February 22nd, 2013, 13:40
خوب وقتی به شارژر وصل باشه در کل حتی اگه لازم نیست زیاد روشن باشه هم درستش اینه که باتری تو دستگاه نباشه
من یه Dell Studio 1557 Deluxe که فک کنم هیچکس نداره دارم ، تا 5 روزم بوده که دلم براش سوخت خاموشش کردم بعد تا یه ماه احساس گناه می کردم :71:

Sec
February 22nd, 2013, 13:41
یعنی بدونه باطری مشکلی ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیش نمی یاد برقش مستقیم می شه ؟

اگر برق منطقه نوسان نداره هیچ مشکلی پیش نمیاد

AhriMAN_7211
February 22nd, 2013, 13:44
ممنون از نظر دوستان درباره ی باطری لپ تاپ :x

Woshka
February 22nd, 2013, 13:52
کول پدی که برقشو از خود لپتاپ میگیره خودش برای لپتاپ ضرر داره

hack2hacker
February 22nd, 2013, 13:57
لپ تاب دوست من hp بود
یک ماه ازش زیاد کار کشید
صدای فن cpu بلند شد
لپ تاب باز کردیم فن cpu آب شده بود :71:

alimosavi
February 22nd, 2013, 19:02
من پنج ساله لپتاب Asus ام روشن بوده تقریبا همیشه . از فاصله یک متری پرت شده رو زمین . اینور و اونور می برش روشن این موش تو دستم می گیرم . من موندم چجوری اینطوری کار می کنه.
تنها یه مشکل داره اینکه باطریش بیشتر از 20 دقیقه دووم نداره چون تموم این 5 سال به برق بوده اکثرا باطریشم روش بوده ...

ماشالله بهش :)

mirhendi
February 22nd, 2013, 19:23
من پنج ساله لپتاب asus ام روشن بوده تقریبا همیشه . از فاصله یک متری پرت شده رو زمین . اینور و اونور می برش روشن این موش تو دستم می گیرم . من موندم چجوری اینطوری کار می کنه.
تنها یه مشکل داره اینکه باطریش بیشتر از 20 دقیقه دووم نداره چون تموم این 5 سال به برق بوده اکثرا باطریشم روش بوده ...

ماشالله بهش :)

دمش گرم اااا عجب چیزیه

Mehrvarzan
February 22nd, 2013, 23:48
عزیز اشتباه نکن
باتری رو در بیار وقتی تو برق هست.
بر خلاف چیزی که عموم فکر میکنند لپ تاپ بعد از کامل شدن شارژ باتری اصلا مستقیم نمیشه و همیشه از باتری استفاده میکنه و هم زمان باتری رو هم شارژ میکنه. این باعث میشه باتری به فنا بره.
در کل اگه بیشتر وقتا خونه هست باتری رو در بیار و همیشه از برق استفاده کن فقط ماهی یه بار باتری رو بزار سر جاش فول شارژ کن (در حالت خاموش بهتره) بعد برق رو ازش جدا کن و شارژشو مصرف کن.

اینو از تجربه خودم دارم میگم