PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Xen + SolusVM از ابتدا تا انتها

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 00:04
با سلام به همه عزیازن و اساتید
همیشه از مجازی ساز وی ام ور استفاده کردم و با توجه به نیاز که دارم ( سفارش وتحویل بصورت اماده و اتوماتیک و امکان نصب او اس و موادر مشابه توسط خود کاربر ) قصد دارم که از مجازی ساز Xen + SolusVM استفاده کنم

در مورد این مجازی ساز باید بگم که اطلاعاتی ندارم و درحد صفر میشه گفت هست اطلاعاتم

یه نگاهی کردم ظاهرا این 3 مدل زن را داریم
حالا خواستم ببنم کدوم نسخه بهتر از همه هست و مزایا و معایب هرکدوم چی هست
و در نحایت روش نصب و راه اندزای از ابتدا تا مرحله اخر
دوستانی که کارکردین لطفا توضیح بدین انشالله که یه تاپیک جامع میشه برای دیگر دوستانیکه مایل هستنداز این مجازی ساز استفاده کنند

Xen Paravirtualization
Xen HVM
Citrix - XenServer

از ابتدا اینکه چه نسخه لینوکسی نیاز هست
بعد اینکه چطور باید پارتیشن بندی بشه چون تا جایی که دیدم ظاهرا باید پارتیشن بندی بصورت lvm باشه
وکالا هر چیزی که نیاز هست

دوستان یه نیم نگاهی همبه این تاپیک داشته باشید

http://www.webhostingtalk.ir/f187/71583

منتظر یازی سبز دوستان هستیم

danitfk
February 10th, 2013, 00:12
واقعا از کیانی ممنونم که همچین تاپیکی ایجاد کردن.. ;) :53:

چند وقتی هست ایده اینکه از vmware به citrix xen کوچ کنیم دارم..

داخل این انجمن فکر کنم جابرخان (j4b3r گیتفا) اطلاعات خوبی در این زمینه دارند امیدوارم راهنمایی کنن :)

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 00:18
واقعا از کیانی ممنونم که همچین تاپیکی ایجاد کردن.. ;) :53:

چند وقتی هست ایده اینکه از vmware به citrix xen کوچ کنیم دارم..

داخل این انجمن فکر کنم جابرخان (j4b3r گیتفا) اطلاعات خوبی در این زمینه دارند امیدوارم راهنمایی کنن :)
خواهش عزیز
و یک نکته این که سیتریکس زن باز یکی از این 3نسخه هست که ابتدا میخواهیم ببنم کدوم کیاز این 3 مورد زا همه بهتر هست و مزایای و معایب هرکدوم بدونیم که بعدش

اون که بهتر هست زوم کنیم و مرحله نصب و را اندزای و استارتش را اوکی کنیم

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 00:21
این موادر هم فکرکنم درادامه بحثها بعداز به نتیجه رسدین دنبال باید کنیم

اول اینکه ایا با مدلهای مختلف هارد مشکلی ندارن و همچنین اینکه مدلهای مختلف رید توی این مجازی ساز ایا ساپورت میشن و اگر میشن به چه صورت هستش

fr0nk
February 10th, 2013, 01:05
من که در حد اساتید نیستم(کلا در سطحی نیستم که بخوام به کسی چیزی یاد بدم)یه سری اطلاعات کوچیک دارم که به اشتراک میزارم شاید به درد کسی بخوره

اگه اشتباه میگم ممنون میشم دوستان اطلاح کنند
Xen Paravirtualization
Xen HVM
دو تکنولوژی استفاده شده در کرنل مجازی ساز xen هستند،میشه تعریفشون کرد ( به ترتیب از بالا به پایین) : None Hardware-assisted و Hardware-assisted

در تکنولوژی اول شما سخت افزار رو مجازی سازی روش انجام نمیده،میشه تعریف کرد روی پروسه ها و هسته سیستم عامل مجازی سازی رو انجام میدید،در این حالت hypervisor و OS توی یک حلقه (ring) دیگه اجرا میشند و ماشین های مجازی روی ring جداگونه

اما در تکنولوژی دوم که به Fully Virtualization هم معروفه شما همه سخت افزار و منابع رو مجازی میکنید،حتی Bios و USB Controller ها رو

به این ترتیب شما میشه گفت یه سیستم کاملا شخصی با منابع شخصی دارید،در این حالت Xen از Qemu ببرای تکنیک شبیه سازی قطعات استفاده میکنه ( روش قبلی دیگه به شبیه سازی نیاز نداشت)

به همین دلیل معمولا XEN PV از XEN HVM سریع تره ( البته میتونید از PV-on-HVM هم برای بالا بردن کارایی استفاده کنید)

اما (تا اونجا که من میدونم) PV بیشتر به هماهنگی هسته سیستم عامل حساسه، برای همین بهترین عملکرد رو روی Linux kernel های سازگار داره ( تا جایی که من یادمه با ویندوز مشکل داشت)

اما HVM دیگه اینطور نیست و اون مشکل هماهنگی هسته سیستم عامل رو نداره

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

اما برای نصب (کوتاه توضیح رو میگم اگه به توضیح بیشتر نیاز بود بگید بلد بودم توضیح بدم )

برای نصب Xen شما به پارتیشن های Boot,Root,Swap,LVM نیاز دارید که معمولا 100 مگ بوت،60-110 گیگ روت ، 3-6 گیگ Swap (که میتونید به پارتیشن های کوچک تر برای بالا بردن کارایی تبدیل کنید)

بعد هم کرنل XEN رو با YUM نصب میکنید ( حالا در حالت HVM یا PV)بعد هم فایل grub رو برای بوت شدن از کرنل xen تغییر میدید

بعد نصب هم برای نصب solusvm شما به یک سرور slave و یک master نیاز دارید که slave روی سرور اختصاصی و master روی یک سرور مجازی (معمولا ) راه اندازی میشه

(برای نصب دستورات رو نگفتم چون دیدم شاید دوستان بدونند بازم اگه مشکلی بود بگید اضافه کنم)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در هر حال Xen یکی از بهترین تکنولوژی های مجازی سازی حال حاضره ولی هنوز تو کشور ما خیلی جانیافتاده (شاید چون قابل اورسل نیست :دی)(البته برای ROI هم زیاد جا افتاده نیست :دی)
اما اگه یکم سختی اولش رو تحمل کنید واقعا از نظر بقیه موارد خیالتون راحته

این اندک علم من بود ، امیدوارم تونسته باشم کای انجام داده باشم

پ.ن:اساتید گرامی اگه اشتباه داشتم ممنون میشم گوشزد کنید

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 01:24
با تشکر

جهت پارتیشن بنید تا حدودی ظاهرا اموزشهای کاملی هستدر لینکهای زیر

که توی نت هم اکثر جاها از این توضیحات استاده کردن لینک زیر

آموزش کامل نصب HyperVM + XEN و پارتیشن بندی LVM (http://www.webhostingtalk.ir/f68/2359)

همچنین یکسری توی این تاپیک هست

درخواست آموزش نصب و پارتیشن بندی Xen برای SolusVM (http://www.webhostingtalk.ir/f68/30465)

همچنیین جهت یادگیر ی این تاپکیمفیدی میتونه باشه جهت پارتیشن بندی نوع LVM
آموزش تصویری پارتیشن بندی در لینوکس بصورت LVM (http://admins.ir/v2/articles/linux/list/190-lvm.html)

ولی نکته مهم و اصلی اینه که از کدوم نسخه باید استفاده کنم که بهترین پرفرمانس و کارایی داشته باشه مرجله اول انتخاب نوع درستش هست همچنینی همانطور یکه گفتم نوع دیگریاز زن هستش سیتریکس Citrix - XenServer

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 01:29
در کل هدف اصلی اینه ادغام با whmcs هست
یعنی می تونید پس از پرداخت ، وی پی اس خودکار ایجاد بشه و تحویل مشتری بشه هم از اتلاف وقت جلوگیری میکنه هم مشتری با سفارش همون موقع سرورش تحیول میگره هم پنل کاملی در اختیار کاربر هست برای مدیریت وی پی اس خودش و همچنین امکان نصب مجددسیستم عامل و کلی موارد دیگر

پس دوستان و اساتید بهترین نسخه که میشه برای این مجازی ساز انتخاب کرد برای هدف فوق کدوم هستش که وان نسخه + SolusVM نصب و را اندازی کرد

fr0nk
February 10th, 2013, 01:31
تا اونجایی که من میدونم:
HVM و PV دوتا کرنل هستن و روی centos نصب میشن

اما xen-server یه سیستم عامل هست و از بیس خودش نصب میشه

پیشنهاد من XEN-HVM یا PV on HVM هستش

fr0nk
February 10th, 2013, 01:33
HVM و PV هر دو برای integrate با whmcs مناسب هستن

فقط برای نصب و راه اندازی توسط کاربر باید برای هر سیستم عامل تمپلت رو بزارید و ip ها رو هم توی پنل assign کنید

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 01:48
ایا Citrix - XenServer
integrate با whmcs میشه یا نیمشه همچنین
ایا میشه از سیتریکس + سلو استفاده کرد البته جواب قسمت دوم فکرمیکنم منفی باشه چون توی سایتش اسمی از این مدل مدل زن نبرده و فقط گفته
with full OpenVZ, Linux KVM, Xen Paravirtualization and Xen HVM support

SolusVM Virtual Server Control Panel (http://www.solusvm.com)
البته بازهم منتظر نظر اساتید هستیم

fr0nk
February 10th, 2013, 01:52
اونطور که من میدونم نه

پ.ن : کلا از نظر عملکرد و امکانات ترجیح میدم (نظر شخصی و تجربه اندک من و دوستان) از گزینه 3 ( Xen Server ) استفاده نکنم برای فروش سرور مجازی

اما در مورد integrate شدن Addon module داره whmcs برای اینکار (اینو یادمه 100% نیست بازم باید دوستانی که کار کردن نظر بدن)

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 02:14
اونطور که من میدونم نه

پ.ن : کلا از نظر عملکرد و امکانات ترجیح میدم (نظر شخصی و تجربه اندک من و دوستان) از گزینه 3 ( Xen Server ) استفاده نکنم برای فروش سرور مجازی

اما در مورد integrate شدن Addon module داره whmcs برای اینکار (اینو یادمه 100% نیست بازم باید دوستانی که کار کردن نظر بدن)

دلیل ومستندات ایا دلیل خاصی داره که باری فروش سرور مجازی سیتریکس مناسب نیست
البته همانطوری که در ابتدا هم گفتم در مرحله اول انتخاب صحیح نوع زن وهست و بعدش مرحله به مرحله جلو میریم
متاسفانه الان ساعت از 2 نصفه شب گزشته و همکارن انلاین نیستند انشاله فردا دیگر دوستان هم شرکت میکنند و یه نتیجهگیری درستی از این قضیه میکنیم

sadegh.nikaein
February 10th, 2013, 02:34
بنده اگر جای شما بودم از kvm استفاده میکردم

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 04:52
بنده اگر جای شما بودم از kvm استفاده میکردم

اگر دلیل خوبی داشته باشدی 100% همینکار انجام میدم

در کل هدف اصلی اینه ادغام با whmcs هست
یعنی می تونید پس از پرداخت ، وی پی اس خودکار ایجاد بشه و تحویل مشتری بشه هم از اتلاف وقت جلوگیری میکنه هم مشتری با سفارش همون موقع سرورش تحیول میگره هم پنل کاملی در اختیار کاربر هست برای مدیریت وی پی اس خودش و همچنین امکان نصب مجددسیستم عامل و کلی موارد دیگر

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 15:28
در حال جستجو بودم که با لینک زیر برخورد کردم، برام تعجب انگیز بوده:
Xen (2.6.26-2-xen-amd64) on VMware Workstation Boot OK (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&ved=0CGQQtwIwBQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dhvo 6frJKuP0&ei=Y04XUYyrJ8XRtQbsoIH4Cg&usg=AFQjCNE6xAJpJvYIWW2X7XMBe8AZH--8hQ&sig2=hWTeBd2z_jMYl2oMCNU6Uw)

(البته کامل متوجه نشدم، سرعت پایین هست این چند روز فقط یه نگاه سطحی به فیلم انداختم)

لینک زیر هم توضیحی خوبی داده (مقایسه Vmware با Xen)
VMWare or Xen? Depends on Your Fluency in Linux (http://www.enterprisenetworkingplanet.com/linux_unix/article.php/3836936/VMWare-or-Xen--Depends-on-Your-Fluency-in-Linux.htm)

با تشکر
عزیز هدف مقایسه نیست

در کل هدف از استفاده از ا این مجازی ساز و اداغام با whmsc هستش جهت مواردیکه درپستهای قبلی گفته شده

DATAFARM.IR
February 10th, 2013, 15:59
کاش سوالات خودتون رو بصورت کامل ارائه می‌کردید، تا یک تاپیک مفیدتری رو شاهد باشیم، درهرصورت بنده با توجه به سابقه کار با مجازی ساز xen توضیحاتی ارائه می‌کنم، درصورتی که سوالی برای شما پیش آمد بپرسید، تا پاسخ‌گو باشم.

- بنده مخالف استفاده از سولوس هستم، چون این پنل بیشتر از آنکه کارایی کافی را داشته باشید، با سیستم slave و master منابع شما رو هدر خواهد داد، و استفاده master در یک سرور مجازی اشتباه سنگینی است، درصورتی که سرور اختصاصی دارید سولوس گزینه مناسبی است.
- پیشنهاد بنده استفاده از پنل بسیار قدرتمند Virtualizor که کاربرپسند نیز هست، رو ارائه می‌کنم، از داشتن این پنل هیچکس ناراضی نخواد بود، چون نیازی به slave و master ندارد و اینکه پایداری بهتری هم دارد...
- از xen برای ارائه ویندوز استفاده نکنید، چون اگر مثلا یک ویندوز Template کنید با هارد 30گیگابایت، این هارد بدون باز شدن و تغییر uuid با حجم اولیه ذخیره می‌شود، که این مورد در لینوکس HVM وجود ندارد، درثانی XEN بعلت نداشتن pv tools برای ویندوز سرعت به مراتب پایین‌تری از سیتریکس ارائه خواهد داد.
- از Xen برای لینوکس و میکروتیک می‌توان استفاده کرد، کیفیت هسته‌های یونیکسی بسیار بالاست.
- فرق pv و hvm در هسته است، در hvm شما هسته لینوکس کاملاً اختصاصی دارید، امّا در pv هسته لینوکس(اوبونتو یا سنتو یا...) همگی کرنل el5 سنتو است... pv مانند نصب vmtools روی ماشین‌های مجازی vmware citrix کار میکند.
- kvm به هیچ عنوان kvm را برای ویندوز پیشنهاد نمی‌کنم، چون بدون نصب درایورها شما امکان استفاده حداکثری از هارد را ندارید، امّا در لینوکس عملکردی حیرت‌انگیز دارد...
- فرق kvm و xen (حتی باقی مجازی سازها) شما در kvm پردازنده نیز بصورت کامل شبیه‌سازی می‌شود و با نام qemu شناخته می‌شود و هیچ ارتباطی با پردازنده اصلی ندارد و عموما تعداد هسته مجازی بیش از هسته واقعی است، مثلاً پردازنده 4 هسته بدون هسته مجازی روی kvm دارای 16 هسته مجازی است.

درضمن پنل virtualizor.com

سوالی بود بپرسید.

DATAFARM.IR
February 10th, 2013, 16:03
اینا هم بدرد شما خواهد خورد.

http://www.webhostingtalk.ir/f10/26933/
http://www.webhostingtalk.ir/f10/26928/

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 16:11
با این مواردی که ذکر کردین یک جورایی نظرمون در مورد این تغیر میکنه فکرکنم

90تا 95% مشترها ویندوز هستند
درکل ما از همه موارد وی ام ور راضی بودیم و هستیم ولی به این دلیل
ر کل هدف اصلی اینه ادغام با whmcs هست
یعنی می تونید پس از پرداخت ، وی پی اس خودکار ایجاد بشه و تحویل مشتری بشه هم از اتلاف وقت جلوگیری میکنه هم مشتری با سفارش همون موقع سرورش تحیول میگره هم پنل کاملی در اختیار کاربر هست برای مدیریت وی پی اس خودش و همچنین امکان نصب مجددسیستم عامل و کلی موارد دیگر بدنبال مجزای ساز جایگزین هستیم

حالا باز بجای سلو هم اگر Virtualizor قوی تر باشه و بهرت خوب از این استفاده میکنم اگر رون هدف و یناز ما را پاسخگو باشه

درکل ما 3مدل زن را اسم بدریم که بدونم کدوم یکی کارای بهتر داره و کیفت بهتر که انتخاب کنیم و بعد ادامه موارد پیش بریم و همچنان در این مودر هنوز نتیجه گیری نشده
بعضیاز دوستانهم مجزای ساز کی ویام پینهاد دادن

درکل برای یانکه دوستان بهتر نظر بدین 90% سفارشات ویندوز میباشد

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 16:22
دوستان یه نیم نگاهی همبه این تاپیک داشته باشید

مقایسه SolusVM و Virtualizor (http://www.webhostingtalk.ir/f187/71583)

DATAFARM.IR
February 10th, 2013, 16:26
با این مواردی که ذکر کردین یک جورایی نظرمون در مورد این تغیر میکنه فکرکنم

90تا 95% مشترها ویندوز هستند
درکل ما از همه موارد وی ام ور راضی بودیم و هستیم ولی به این دلیل بدنبال مجزای ساز جایگزین هستیم

حالا باز بجای سلو هم اگر Virtualizor قوی تر باشه و بهرت خوب از این استفاده میکنم اگر رون هدف و یناز ما را پاسخگو باشه

نمیدونم سیاست پکیج‌های ویندوز شما چطور هست!
امّا اگر هاردتون بالاست(مثل زمانی که بنده در ایران سرور ارائه می‌کردم) XEN در ویندوز به فلاکت خواهد افتاد.
هارد بالا هم منظور از 10 گیگابایت بیشتر است...
اگر هارد کم دارید و برای master هم سرور اختصاصی دارید، به نظرم سلوس گزینه خوبی است.
اگر هارد کم دارید و برای master جائی ندارید و مشتری لینوکس و میکرو دارید، بنده virtualizor رو پیشنهاد می‌دهم.
اگر هارد زیاد دارید، به نظر بنده از خیر اتومیشن بگذرید...

البته این مورد رو هم عرض بکنم، نسخه 4 XEN این مشکل رو رفع کرده ولی خب، جرات نمی‌کنند در پنل‌ها وارد کنند، چون عموم API ها عوض شده و پنل باهاش مچ نمیشه...
-------------------------------------------------------------------
در xen اگر شما مثلا 32گیگابایت هارد دارید، 2گیگابایت برای سیستم کنار گذاشتید، 30گیگابایت خالی خواهد ماند، اگر یک سرور با 2گیگ رم درست کنید، میزان موجودی رم 28گیگابایت است، یعنی رم بصورت اختصاصی است، البته خوشبختانه هنوز دوستان ایرانی توانایی اورسل ندارند وگرنه این بخش هم به فلاکت می‌افتاد.
-----------------------------------------------------------------
lvm بصورت کامل با رید(من فقط با مدل Areca 1210 تست کردم) مچ نیست
نحوه اد شدن هاردها در lvm بدون رید بدین شکل است.
مثال:
شما 4عدد هارد 250 گیگابایتی دارید.
80گیگابایت از هارد شماره یک را به سرور برای قراردادن تمپلیتها تخصیص دادید
میخواهید یک سرور ایجاد بکنید با هارد 10 گیگابایت، این سرور روی هارد 1 ایجاد می‌شود، و تا زمانی که هارد شماره 1 پر نشود هارد 2 استفاده نمی‌شود...
اما ما یک راه حل داشتیم...
هاردهای 250گیگابایتی رو با پارتیشن‌های 230 گیگابایتی پر میکردیم، سپس شروع میکردیم سرور ساختن، و اگر کم می‌آمد از 230گیگابایت کم میکردیم تا بار هارد توزیع شود...

درکل xen بدون مشکل نیست...

======================================
http://www.virtualizor.com/wiki/Main_Page
http://www.virtualizor.com/wiki/WHMCS_Module

لینک آخری رو ببینید.

fr0nk
February 10th, 2013, 16:30
کاش سوالات خودتون رو بصورت کامل ارائه می‌کردید، تا یک تاپیک مفیدتری رو شاهد باشیم، درهرصورت بنده با توجه به سابقه کار با مجازی ساز xen توضیحاتی ارائه می‌کنم، درصورتی که سوالی برای شما پیش آمد بپرسید، تا پاسخ‌گو باشم.

- بنده مخالف استفاده از سولوس هستم، چون این پنل بیشتر از آنکه کارایی کافی را داشته باشید، با سیستم slave و master منابع شما رو هدر خواهد داد، و استفاده master در یک سرور مجازی اشتباه سنگینی است، درصورتی که سرور اختصاصی دارید سولوس گزینه مناسبی است.
- پیشنهاد بنده استفاده از پنل بسیار قدرتمند Virtualizor که کاربرپسند نیز هست، رو ارائه می‌کنم، از داشتن این پنل هیچکس ناراضی نخواد بود، چون نیازی به slave و master ندارد و اینکه پایداری بهتری هم دارد...
- از xen برای ارائه ویندوز استفاده نکنید، چون اگر مثلا یک ویندوز Template کنید با هارد 30گیگابایت، این هارد بدون باز شدن و تغییر uuid با حجم اولیه ذخیره می‌شود، که این مورد در لینوکس HVM وجود ندارد، درثانی XEN بعلت نداشتن pv tools برای ویندوز سرعت به مراتب پایین‌تری از سیتریکس ارائه خواهد داد.
- از Xen برای لینوکس و میکروتیک می‌توان استفاده کرد، کیفیت هسته‌های یونیکسی بسیار بالاست.
- فرق pv و hvm در هسته است، در hvm شما هسته لینوکس کاملاً اختصاصی دارید، امّا در pv هسته لینوکس(اوبونتو یا سنتو یا...) همگی کرنل el5 سنتو است... pv مانند نصب vmtools روی ماشین‌های مجازی vmware citrix کار میکند.
- kvm به هیچ عنوان kvm را برای ویندوز پیشنهاد نمی‌کنم، چون بدون نصب درایورها شما امکان استفاده حداکثری از هارد را ندارید، امّا در لینوکس عملکردی حیرت‌انگیز دارد...
- فرق kvm و xen (حتی باقی مجازی سازها) شما در kvm پردازنده نیز بصورت کامل شبیه‌سازی می‌شود و با نام qemu شناخته می‌شود و هیچ ارتباطی با پردازنده اصلی ندارد و عموما تعداد هسته مجازی بیش از هسته واقعی است، مثلاً پردازنده 4 هسته بدون هسته مجازی روی kvm دارای 16 هسته مجازی است.

درضمن پنل virtualizor.com

سوالی بود بپرسید.

1-با این مورد موافقم که به خاطر استفاده از 2 قسمت منابع بیشتری رو میطلبه،اما یه خوبی داره که میشه با master به راحتی چندین سرور رو در یک زمان مدیریت کنید

2-با این پنل در اون سطحی خیلی کار نکردم که بتونم به صورت قطعی تایید یا رد کنم،اما یک زمان کوتاهی که داشتیم ازش رضایت داشتیم

3-قسمت اول صحبتتون رو دقیقا متوجه منظور نشدم اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

اما در مورد سرعت پایین برای ویندوز این مورد کلا HVM نسبت به PV سرعتش کمی پایین تر هست ، که اون هم خودشون تایید کردن و دلیل هم استفاده از emulator برای emulate کردن منابع سخت افزاری برای ارائه مجازی سازی در سطح سخت افزاره

4-این گفتتون فکر کنم بیشتر در مورد PV صدق میکنه

5-از این بابت مطمئنید ؟ که فقط بحث هسته هستش؟چون تا جایی که علم کم من میگه + منابع خود XEN کلا دوتا تکنیک متفاوت ارائه میدن،یکی بحث مجازی سازی کامل و در سطح نرم افزار و سخت افزاره اما PV بیشتر بحثش مجازی سازی کرنل مورد استفاده و جدا کردن رینگ پروسه ها از سیستم عامل و Hypervisor هست

6-در مورد قسمت ویندوز ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

اگه موردی اشتباه گفتم ممنون میشم اصلاح کنید و این موارد بیشتر مورد بحث قرار بگیره

j4b3r
February 10th, 2013, 16:33
سلام
ما یه دونه xen داریم حالا هر شرکتی از این هسته استفاده کرده و پنل یا سیستم عاملی تولید کرده
مثل سیتریکس که بیشتر راه حل سازمانی هست و برای این موارد مجازی سازی توصیه نمیشه میشه طوری سیتریکس رو ایجاد کرد که با whmcs مچ بشه ولی پلاگین خوبی نداره
مورد دوم پلن های شبیه cloudmin و سولوس وی ام و .... چندین پنل دیکه هست که رابط گرافیکی و تحت وب راحتی دارن و به راحتی میتونید مجازی سازی کنید
و مهم تر از همه برای شما این که به یوزر پنل بدید و اتوماتیک ساخته بشه سرور مجازی
این پنل ها هم همه تقریبا شبیه هم هستند و تفاوت خاصی ندارند.
بهترین حالت برای مجازی ساز ویندوز هم سیتریکس هست که حدود ۳ سال هست ما استفاده میکنیم و مشتری ها هم بسیار راضی هستند

sadegh.nikaein
February 10th, 2013, 16:44
همانطور که دوست عزیز ذکر کردن و کاملا درست با ویندوز مشکلاتی وجود دارد با اینکه مقایسه خیلی قدیمی هست اما کاملا معتبر هر چند که در این مدت گذشته هر 2 پیشرفت هایی داشتند
XenVsKVM - Linux Virtualization Wiki (http://virt.kernelnewbies.org/XenVsKVM)

DATAFARM.IR
February 10th, 2013, 16:44
1-با این مورد موافقم که به خاطر استفاده از 2 قسمت منابع بیشتری رو میطلبه،اما یه خوبی داره که میشه با master به راحتی چندین سرور رو در یک زمان مدیریت کنید

3-قسمت اول صحبتتون رو دقیقا متوجه منظور نشدم اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

اما در مورد سرعت پایین برای ویندوز این مورد کلا HVM نسبت به PV سرعتش کمی پایین تر هست ، که اون هم خودشون تایید کردن و دلیل هم استفاده از emulator برای emulate کردن منابع سخت افزاری برای ارائه مجازی سازی در سطح سخت افزاره

4-این گفتتون فکر کنم بیشتر در مورد PV صدق میکنه

5-از این بابت مطمئنید ؟ که فقط بحث هسته هستش؟چون تا جایی که علم کم من میگه + منابع خود XEN کلا دوتا تکنیک متفاوت ارائه میدن،یکی بحث مجازی سازی کامل و در سطح نرم افزار و سخت افزاره اما PV بیشتر بحثش مجازی سازی کرنل مورد استفاده و جدا کردن رینگ پروسه ها از سیستم عامل و Hypervisor هست

6-در مورد قسمت ویندوز ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

اگه موردی اشتباه گفتم ممنون میشم اصلاح کنید و این موارد بیشتر مورد بحث قرار بگیره

1- در virtualizor هم این قابلیت هست، ولی اجبار به استفاده ندارید، در virtualizor یک سرور رو میتونید مختار به مستر تبدیل کنید بدون صرف منابع، و با api با سرورهای دیگر در ارتباط است، نه بصورت ارتباط شبکه‌ای کامل و ترافیکی...

3- xen به محتویات هارد لینوکس دسترسی دارد، ولی به محتویات هارد ویندوز(برای تمپلیتگیری) دسترسی ندارد، برای همین حجم هارد تمپلیت می‌شود حجم خود تمپلیت(نه حجم مصرفی مانند vmware)
hvm بعلت ندادن pv tools این مشکل را دارد، که البته نقطه قوت hvm است(چون اختصاصی محض است)

4- در قیاس با مصرف xen در ویندوز عرض شد...

5- hvm یک سرور مجازی است بدون هیچ دخل و تصرفی از طرف کرنل مادر، امّا pv بصورت کامل از کرنل مادر استفاده می‌کند، کرنل pv بهطور کامل اختصاصی نیست، برای همین قابلیت tun tap بصورت پیشفرض فعال نیست.

6- دقیقاً کدوم بخش رو؟

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 16:49
سلام
ما یه دونه xen داریم حالا هر شرکتی از این هسته استفاده کرده و پنل یا سیستم عاملی تولید کرده
مثل سیتریکس که بیشتر راه حل سازمانی هست و برای این موارد مجازی سازی توصیه نمیشه میشه طوری سیتریکس رو ایجاد کرد که با whmcs مچ بشه ولی پلاگین خوبی نداره
مورد دوم پلن های شبیه cloudmin و سولوس وی ام و .... چندین پنل دیکه هست که رابط گرافیکی و تحت وب راحتی دارن و به راحتی میتونید مجازی سازی کنید
و مهم تر از همه برای شما این که به یوزر پنل بدید و اتوماتیک ساخته بشه سرور مجازی
این پنل ها هم همه تقریبا شبیه هم هستند و تفاوت خاصی ندارند.
بهترین حالت برای مجازی ساز ویندوز هم سیتریکس هست که حدود ۳ سال هست ما استفاده میکنیم و مشتری ها هم بسیار راضی هستند

عزیز النا این دوتا گفته شما همدیگکر نقض میکنند که اخرش خوبه یا بده سیتریکس

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 16:54
لطفا دوستانی که همیشه از این مجزای ساز دفاع کردن توی تاپیک شرکت کنند و دانستهای خودشون اینجا بکن و راهنمایی کنند

بعداز به نتیجه رسیدن برای موارد نصب و کانفیگ بصورت تجاری هم مشکلی زا بابت هزینه نیست و هزنیه میشه باری دوستانی که بوصتر کامل بلد باشن و بخوان اموزش بدن
فعلا اول باید نتیجه یگری بشه و بببنم واقعا اون کارایی و موردهایکه مد نظر هست جوابگو هست یا خیر

DATAFARM.IR
February 10th, 2013, 16:58
لطفا دوستانی که همیشه از این مجزای ساز دفاع کردن توی تاپیک شرکت کنند و دانستهای خودشون اینجا بکن و راهنمایی کنند

بعداز به نتیجه رسیدن برای موارد نصب و کانفیگ بصورت تجاری هم مشکلی زا بابت هزینه نیست و هزنیه میشه باری دوستانی که بوصتر کامل بلد باشن و بخوان اموزش بدن
فعلا اول باید نتیجه یگری بشه و بببنم واقعا اون کارایی و موردهایکه مد نظر هست جوابگو هست یا خیر
خیر!!!
برای استفاده از ویندوز کارایی کمتر از vmware خواهد داشت...

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 17:12
خیر!!!
برای استفاده از ویندوز کارایی کمتر از vmware خواهد داشت...

فکر میکنم با اینکه توی تاپیک فقط چند نفر نظر دادن ولی با توجه به موارد وتوضیحات و مشکلاتی هرکدوم از این مدلهای زن دارن فکرمیکنم باید بخیال اتوماسیون شد و از همون وی ام ور esxi که حک طلا داره استفاده کرد

البته قابل ذکر هست که وی امورهم حالت اتوماسیون و اتوماتیمک داره ولیینه بصورت دیفالت بلکه بصورت پکیجهای کاملا تجاری که برای موارد کوچیک شاید صرفه اقتصادی نداشته باشه
ولی خوب قابل تحول هست که بصورت تقریبانیمه اتوماتیک ازش استفاده کرد

مزیتهایی که ویامور داره داره واقعا طلا هست

j4b3r
February 10th, 2013, 17:23
عزیز النا این دوتا گفته شما همدیگکر نقض میکنند که اخرش خوبه یا بده سیتریکس

عزیزسیتریکس همانند vmware بیشتر برای راهحل های سازمانی استفاده میشه
در دیتاسنترها و محاسبان ابری
حالا برای مجازی ساز ویندوز روی سیترکی جواب خوبی میده ولی اینو مدنظر داشته باشید
نمیشه خوب رو اتوماسیونش کار کرد .
پلایگین هست که امکاناتش ۱۰٪ سولوس وی ام هم نیست.

MagicVps.Com
February 10th, 2013, 19:20
نظرات دیگر دوستان