PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه سروری برای اینگونه سایت ها پیشنهاد میدید؟

Sajad
January 23rd, 2010, 13:36
سلام.
یه سایتی هست روزانه 20هزار بازدید داره به طور میانگین.
در ضمن از مطالب این سایت هم زیاد کپی میشه و داخل اون مطالب عکس هایی هست که داخل سایت های دیگه از سروری که این سایت روش هست لود میشه. (گفتم که ناگفته نماند)
به طور کلی در هر لحظه حدود 100 آیپی به این سایت کانکشن دارن. حالا جدا از اینکه هر کدومشون چند تا پیج باز کردن. یعنی میانگین هر کسی 3 تا پیج باز کنه میشه 300 پیج.
دیتابیس سایت هم طوری هست که شدیدا به سرور فشار میاره که فکر میکنم چون سیستم دیتالایف هست اینطوری باشه ! کلا با cms دیتالایف مشکلات زیادی داشتم. از جمله وجود شل در میان بعضی فایل ها و کرش دیتابیس و دان کردن مدام mysql و غیره.

دوستان چه سروری رو برای این سایت پیشنهاد میدند ؟
هاست اشتراکی پیدا میشه که همچین سایتی رو بدون دردسر میزبانی کنه ؟

تشکر.

Arashdn
January 23rd, 2010, 13:53
به نظر من یه دونه سرور با رم 2 و سی پی یو Core 2 Duo یا اگر خواستی خیلی مایع بزاری Core 2 Quad با پنل دایرکت ادمین

P-CO
January 23rd, 2010, 13:59
با سلام، میتونین یک سرور با سی پی یو Intel Core 2 Duo E6420 با 2گیگابایت رم بگیرین یا یک Q6600 با 2گیگابایت رم تفاوت قیمت زیادی هم ندارن.

خواستید تماس بگیرید یا پ.خ بدید، بیشتر باهم صحبت کنیم.

موفق باشید.

Woshka
January 23rd, 2010, 14:09
رم شرط اصلی رو یک سایت با بازدید زیاده
یک سی پسیو quad جواب میده ولی رم حتما باید 9 تا رو باشه

IFACO.Net
January 23rd, 2010, 14:18
دیتالایف خیلی سنگین هست اونهم با این بازدید بالایی که گفتید ، پس به هیچ عنوان از هاست اشتراکی استفاده نکنید

برای سرور هم یکی از سرور هایی که دوستان گفتند خوب هستند منتها لینوکس رو حتما 64 بیت نصب کنید تا رم زیاد رو ساپورت کنه تا بعدا که خواستید رم زیاد کنید هم مشکلی پیش نیاد

موفق باشید

Sajad
January 23rd, 2010, 14:42
دیتالایف خیلی سنگین هست اونهم با این بازدید بالایی که گفتید ، پس به هیچ عنوان از هاست اشتراکی استفاده نکنید

سنگین بودنش بخاطر پروسس های دیتابیس هست درسته ؟ به نظر شما اگه cms رو تغییر بدم فشار کمتر میشه ؟

در مورد پیشنهاد دوستان هم حس میکنم درست باشه . رم 2 گیگ ! که البته فکر میکنم اگر درست کانفیگ بشه 1 گیگ هم کفایت میکنه... cpu هم حداقل quad میخواد. دقت کنید اینجا بخش درخواست سرور نیست که بخواهید آفر بدید اما قیمت های حدودی در مورد سروری که این سایت نیاز داره رو بگید ممنون میشم. (آفر باشه برای بعد)

Woshka
January 23rd, 2010, 14:48
عزیزم هر ری***ت از آپاچی مقداری از رمو اشغال میکنه
هر کسی هم که میاد تو اینجور سایت ها دست کم 10 تا ری***ت میده
سایتی داریم که روزی 8000 تا ویزیت داره در اوجش 3900 مگ از رمو اشغال میکنه
wordpress هم هست که سنگین نیست

Sajad
January 23rd, 2010, 14:52
عزیزم هر ری***ت از آپاچی مقداری از رمو اشغال میکنه
هر کسی هم که میاد تو اینجور سایت ها دست کم 10 تا ری***ت میده
سایتی داریم که روزی 8000 تا ویزیت داره در اوجش 3900 مگ از رمو اشغال میکنه
wordpress هم هست که سنگین نیست

خوب بعضی از این ری***ت ها واقعا سبک هست و در حد باز کردن عکس هست. ولی در کل حق با شماست اساسی اگه بخواهیم حساب کنیم نیاز به رم بیشتری داریم.
در مورد وردپرس هم تا جایی که تجربه بهم نشون داده در صورتی که افزونه هاش زیاد بشه هزار برابر بدتر از دیتالایف هست ! نظر خودم روی جوملا و نیوک هست. نظر شماها چیه ؟

packsaft
January 23rd, 2010, 14:56
اولا که رو هاست اشتراکی عمرا کسی قبول کنه، قبول کنه هم مشکلی پیش بیاد فورا باید منتقل کنی که دردسرش بیشتر از حالا میشه
نیاز به یه در حد سرور متوسط نه لزوما چهار هسته ای با رم 2 گیگ هست

ولی به نظر من رو خود سی ام اس وقت بزار اگه وقت داری چون خیلی برات به صرفه میشه تازه یه سری مشکلات رو هم میونه این کار حل میکنی (باگ و ...)

خرید سرور که کاری نداره (اگه هزینه زیاد مهم نیست) ولی کار رو سی ام اس خیلی بهتره بعدا هم مشکلی پیش اومد تا یه جایی عیار دستت میاد چی به چیه راحت حلش میکنی

IFACO.Net
January 23rd, 2010, 15:00
سنگین بودنش بخاطر پروسس های دیتابیس هست درسته ؟ به نظر شما اگه cms رو تغییر بدم فشار کمتر میشه ؟

متاسفانه اکثر cms های اوپن سورس به خاطر دلایل خاصی کدهای php اوپتیمایز نشده ای دارند و شدیدا از منابع سرورها استفاده می کنند ، بطور مثال ما سایتی تفریحی داریم که مصرف منابع سرور آن ( که یک طراح بصورت اختصاصی ، طراحی و کدنویسی کرده است و روانه 50 هزار بازدید دارد) ، از سایت دیگری که با یکی از هم اوپن سورس های رایگان راه اندازی شده است ، نصف می باشد یعنی سایت کدنویسی شده اختصاصی ، نصف سیستم اوپن سورس منابع را مصرف می کند در صورتی که بازدید سایت با سیستم اختصاصی از سایت دیگر بیشتر است !

Sajad
January 23rd, 2010, 15:12
اولا که رو هاست اشتراکی عمرا کسی قبول کنه، قبول کنه هم مشکلی پیش بیاد فورا باید منتقل کنی که دردسرش بیشتر از حالا میشه
نیاز به یه در حد سرور متوسط نه لزوما چهار هسته ای با رم 2 گیگ هست

ولی به نظر من رو خود سی ام اس وقت بزار اگه وقت داری چون خیلی برات به صرفه میشه تازه یه سری مشکلات رو هم میونه این کار حل میکنی (باگ و ...)

خرید سرور که کاری نداره (اگه هزینه زیاد مهم نیست) ولی کار رو سی ام اس خیلی بهتره بعدا هم مشکلی پیش اومد تا یه جایی عیار دستت میاد چی به چیه راحت حلش میکنی

رو این مورد کار شد ولی نتیجه گرفته نشد. (کار روی cms البته خیلی کم کار شد ! )
در مورد سرور هم خودم هم گفتم سرور با مشخصات کمتر هم کار راه انداز هست ولی خیلی اساسی نیست.

alimosavi
January 23rd, 2010, 15:14
دروپال اگر ماجول زیادی نداشته باشی مصرفی نداره ...

afrateam
January 23rd, 2010, 15:20
پیشنهاد من وردپرس هست که اگه یه افزونه کش روش نصب کنی تقریبا تبدیل میشه به یه سایت استاتیک
من روی سرور یکی از دوستان یه وردپرس نصب کردم و یه لینک گذاشتم تو بالاترین
آنلاین ها که به 50 رسید mysql رو ترکوند و سایت های روی سرور همه ارور دیتابیس میدادن...
بعد از نصب افزونه کش همزمان چندتا لینک تو بالاترین فرستادم و 250 تا آنلاین شد.. با 250 تا آنلاین هم مشکلی نداشته روی هاست اشتراکی

پیشنهاد من یه وی پی اس + وردپرس + پلاگین کش

packsaft
January 23rd, 2010, 15:21
رو این مورد کار شد ولی نتیجه گرفته نشد. (کار روی cms البته خیلی کم کار شد ! )
در مورد سرور هم خودم هم گفتم سرور با مشخصات کمتر هم کار راه انداز هست ولی خیلی اساسی نیست.

نشد که باید خوب وقت بزاری برا اینجور کارا

راه اساسی فقط کار رو سی ام اسه البته به نظر من

Sajad
January 23rd, 2010, 15:25
پیشنهاد من وردپرس هست که اگه یه افزونه کش روش نصب کنی تقریبا تبدیل میشه به یه سایت استاتیک
آنلاین ها که به 50 رسید mysql رو ترکوند و سایت های روی سرور همه ارور دیتابیس میدادن...
بعد از نصب افزونه کش همزمان چندتا لینک تو بالاترین فرستادم و 250 تا آنلاین شد.. با 250 تا آنلاین هم مشکلی نداشته روی هاست اشتراکی

میشه آدرس این سایت رو بدی ؟ میخوام چک کنم ببینم در یک رده هستند با این سایتی که من میگم یا نه ! اگه عمومی نمیخوای بدی پ خ کن . مرسی

---------- Post added at 03:25 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

نشد که باید خوب وقت بزاری برا اینجور کارا

راه اساسی فقط کار رو سی ام اسه البته به نظر من

دقیقا من هم همین پیشنهاد رو به صاحب سایت دادم که روی cms کار کن وگرنه سایتت در اصل چندان سنگین نیست. اما ظاهرا فکر میکنن مشکل از طرف سرورشون هست.

packsaft
January 23rd, 2010, 15:31

یعنی به خاطر این پلاگین کل سی ام اس عوض بشه؟

برای کاری که شما میفرمایین میشه تو هر پیج یه کد اضافه بشه (به صورت دیفالت نه دونه دونه) که این کار رو بکنه نیازی به پلاگین هم نیست

Arashdn
January 23rd, 2010, 15:34
سجاد جان گفتی قیمت بدیم
این پلان دوم ایکس ال هاسته
Q6600
Ram : 2
Hard : 250
85 $

afrateam
January 23rd, 2010, 15:37
میشه آدرس این سایت رو بدی ؟ میخوام چک کنم ببینم در یک رده هستند با این سایتی که من میگم یا نه ! اگه عمومی نمیخوای بدی پ خ کن . مرسی

پ.خ شد..

Veria
January 23rd, 2010, 15:46
اکثر cms سیستم کش رو دارن. من با دیتالایف کار نکردم. اما مثلا جوملا به صورت پیشفرض کش روش نصبه و فقط باید فعال بشه.

Woshka
January 23rd, 2010, 16:41
خوب بعضی از این ری***ت ها واقعا سبک هست و در حد باز کردن عکس هست. ولی در کل حق با شماست اساسی اگه بخواهیم حساب کنیم نیاز به رم بیشتری داریم.
در مورد وردپرس هم تا جایی که تجربه بهم نشون داده در صورتی که افزونه هاش زیاد بشه هزار برابر بدتر از دیتالایف هست ! نظر خودم روی جوملا و نیوک هست. نظر شماها چیه ؟

افزونه رو همه چی همینطوره
این سایتی هم که من گفتم یه وبلاگه با عکسو مطالب و تعدادی کلیپ کم حجم
مواقعی 3 گیگ از رمو میگیره
روزانه 8000 تا بازدید داره

LoveLife
January 23rd, 2010, 17:43
بهترین سی ام اس رایگان جوملا هست !
ورد پرس افزونه خوراکش رو نصب می کنی که هیچی دیگه !
سیستم کش جوملا قوی هست !
ولی سئوی جوملا سخت تر از ورد پرس هست

Rapid
January 23rd, 2010, 17:54
جوملا سنگينه

amiri113
January 23rd, 2010, 18:11
سلام.
یه سایتی هست روزانه 20هزار بازدید داره به طور میانگین.
در ضمن از مطالب این سایت هم زیاد کپی میشه و داخل اون مطالب عکس هایی هست که داخل سایت های دیگه از سروری که این سایت روش هست لود میشه. (گفتم که ناگفته نماند)
به طور کلی در هر لحظه حدود 100 آیپی به این سایت کانکشن دارن. حالا جدا از اینکه هر کدومشون چند تا پیج باز کردن. یعنی میانگین هر کسی 3 تا پیج باز کنه میشه 300 پیج.
دیتابیس سایت هم طوری هست که شدیدا به سرور فشار میاره که فکر میکنم چون سیستم دیتالایف هست اینطوری باشه ! کلا با cms دیتالایف مشکلات زیادی داشتم. از جمله وجود شل در میان بعضی فایل ها و کرش دیتابیس و دان کردن مدام mysql و غیره.

دوستان چه سروری رو برای این سایت پیشنهاد میدند ؟
هاست اشتراکی پیدا میشه که همچین سایتی رو بدون دردسر میزبانی کنه ؟

تشکر.

بزار يک مثال بزنم که تا حداقل 100 بازديد خيالت رو راحت کنم.
ما روی وبلاگ های آفتاب لاگ روزانه حدود 70 تا 80 هزار بازديد داريم.
برای اين کار 2 تا vps رو روی يک سرور تعریف کرديم.
هر دو از وب سرور lighttpd استفاده ميکنن.
يکي برای سروری که وبلاگ ها روش بالا مياد مثلا تيم مديريت آفتاب لاگ (http://info.pib.ir) و يکی هم برای سايت اصلی مثلا http://www.aftablog.com ديتابیس که mysql هستش روی سرور وبلاگ ها هستش.
ازونطرف ما به هر کاربر 200 مگابايت فضا برای آپلود عکس ميديم که اين فضا رو سرور سايت هستش.
سرور اول (سرور وبلاگ ها) 1.5 گيگ رم گارانتی شده داره و سرور دوم (سرور سايت) 1 گيگ رم گارانتی شده.

پيشنهاد من به شما اينه که اول از همه از وب سرور lighttpd استفاده کنی!
خيلی از مشکلاتت حل ميشه.
برای مرحله بعد جدا کردن سرور عکسات هستش و بعد هم جدا کردن سرور mysql

فعلا پيشنهاد ميکنم وب سرورت رو عوض کنی و اگر پيشنهاد خوبی خواستی با ما تماس بگير 88012882

با تشکر
علی امیری

faratools
December 3rd, 2011, 16:04
دوست عزیز
رم و سی پی یو و . . . مهم هست . اما کانفیگ سرور خیلی مهمتره !