PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاموش کردن سرور اختصاصی بدلیل ست کردن ایپی غیر مجاز

MagicVps.Com
January 21st, 2010, 02:06
با سلام

ما یه سروری از یکی از شرکتها گرفته بودیم حدود 12 روز تاپایان شارج سرور باقی مونده بودش که دیدیم مشتری تماس گرفته و میگه که سرور وصل نیمشه و مشکل داره
ما هم چک کردم دیدیم ایپی پینگ نمیشه و نگاه کردم دیدم که کلا سرور اصلی هم دان شده

و متوجه شدم یک ایمیل امده که توی اون گفته شده بخاطر استفاده غیر مجاز از ایپی کل سرور خاموش کردن و من باید 30 ایرو جریمه بدم

حالا نکته مهم این ایپی که اعلام شده من اصلا نمیدونم مال کی و کجا بوده و اصلا توی رنج ایپی سرور نبوده که من بخوام ست کنم یا مشتری

نکته بعدی اصلا ایا امکانش هست هر ایپی از هرجا ادم گیرش بیاد بیاد روی سرور ست کنه و سرور کار کنه و فعال بشه که بعد دیتا سنتر بخواد ببنده سرور را
تا اون جای که میدونم موقع ست کردن اگر ایپی مال سرور نباش اصلا خطا میده و فعال نمیشه

منتظر نظرات دوستان هستم تا بعد از اینکه قضیه مشخص شد

اگر ایی پی مورد نظر بزنید میبیند که با این پیج روبرو میشد
https://91.205.172.237/
VMware ESXi 4
Welcome

مشخصات سرور اصلی و ایپیها
-------------
Main IP: 93.104.208.83
Root Password: ********(به بزرگی و کوچکی حساس است)

دانلود Management Console:
https://93.104.208.83/client/VMware-viclient.exe

اطلاعات IP های اضافه:
93.104.210.228 تا 93.104.210.239

Here are the network details:
Network: 93.104.210.0
Gateway: 93.104.210.1
Netmask: 255.255.255.0

-------------
ایپی که گفته شده غیر مجاز ست شده

91.205.172.237

--------------------------
متن که ارسال شده برای من البته از طرف شرکتی که من سرور ازش گرفتم البته دیتا سنتر فرستاده و اونها هم فرستادن

در متن زیر ایمیل اخطار و جریمه 30 یورو برای بازگشایی سرور شما به دلیل سوء استفاده در IP که متعلق به شما نبوده (91.205.172.237) آمده است.
برای بازگشائی مجدد سرور بایستی این هزینه فوراً پرداخت و پس از باز شدن سرور سریعاً IP شماره 91.205.172.237 در هر کجا که Set شده حذف شود.

Dear Mr *****,

We are terribly sorry to inform you, that we were forced to suspend your
colo-server with the main-ip 93.104.208.83 without prior notification.

We have found out that this server is using the ip address 91.205.172.237.
This is the ip address of a high important infrastructure server, so we had to
take immediate action.

We regret to advise, that the reactivation of this server requires a service
charge of 30.00 EUR.
Please confirm that you agree to this fee.

After receiving your agreement, we can reactivate your server provided that,
you will remove this ip address immediately.

If you have any questions or need help, please don't hesitate to contact us.

--
Best regards,

Robert Walter

baghebahar
January 21st, 2010, 02:23
جالبه.
گیگا هم رفته تو گیر الکی :59:
جا داره نماینده فروش بیاد و در این رابطه توضیح بدن

AfraWeb.net
January 21st, 2010, 03:00
charge of 30.00 EUR.

خوب راهی وجود نداره باید 30 یورو رو پرداخت کنید و به سرعت ای پی رو پاک کنید .

MagicVps.Com
January 21st, 2010, 03:33
جالبه.

نماینده فروش هم همین متن فرستاده دیگه وچی بوده از سمت خودش بوده چون ............. تا بعد

we regret to advise, that the reactivation of this server requires a service
charge of 30.00 eur.

خوب راهی وجود نداره باید 30 یورو رو پرداخت کنید و به سرعت ای پی رو پاک کنید .
رفیق موضع اینه که از سمت ما ایپی ست نشده اصلا که ما بخواهیم حذف کنیم

اینو که میدونم که گفته 30 ایرو باید پرداخت کنم تا باز بشه و حذف بشه ولی من میخوام این قضیه برسی بشه اخه مگر میشه ما یک ایپی الکی ست کنیم روی سرور و بعد هم اکتیو بشه شما چرا دیگه این حرف خنده دار میزنید ایپی اگر ست بشه و جزو ایپهای سرور نباشه چطور فعال میشه ممکنه بگید

شما الان برید روی یکی ازوی پی اس هاتون یک ایپی الکی ست کنید ببینید اصلا اون ایپی فعال میشه که دیتا سنتر بخواد متوجه بشه وگیر بده

AfraWeb.net
January 21st, 2010, 03:47
نماینده فروش هم همین متن فرستاده دیگه وچی بوده از سمت خودش بوده چون ............. تا بعد

اینو که میدونم که گفته 30 ایرو باید پرداخت کنم تا باز بشه و حذف بشه ولی من میخوام این قضیه برسی بشه اخه مگر میشه ما یک ایپی الکی ست کنیم روی سرور و بعد هم اکتیو بشه شما چرا دیگه این حرف خنده دار میزنید ایپی اگر ست بشه و جزو ایپهای سرور نباشه چطور فعال میشه ممکنه بگید

شما الان برید روی یکی ازوی پی اس هاتون یک ایپی الکی ست کنید ببینید اصلا اون ایپی فعال میشه که دیتا سنتر بخواد متوجه بشه وگیر بده

پیشنهاد میکنم تو فروم wht.com یک تاپیک بزنید مطمعن باشید زودتر به نتیجه میرسید همه نوشته ها ومدارک را ارائه کنید . و همزمان با گیگا در ارتباط باشید .

مشکل زیاده این تاپیک را ببنید فقط لازم هست متوجه بشن شما از ایران هستید به هر نحوی سعی میکنن از شما سوئ استفاده نمایند و هزینه ازتون بگیرن . اگر امکانش رو دارید تماس تلفنی برقرار نمایید و پیگیری نمایید .

http://www.webhostingtalk.ir/f59/name-com-scammed-me-7024/

---------- Post added at 03:47 AM ---------- Previous post was at 03:43 AM ----------

جالبه.

فکر نمیکنم این شرکت در ایران نمایندگی فروش رسمی داشته باشه که بخواد و بیاد توضیح بده

MihanNet
January 21st, 2010, 11:29
پيشنهاد مي كنم تو webhostingtalk.com (www.webhostingtalk.com) تاپيك بزني كه ازشون ناراضي هستي درجا جواب ميدن و مشكلت حل مي كنند
البته قبلش يه ايميل بزن به ساپورت كه ميخوام اين كارو انجام بدم

Shc
January 21st, 2010, 12:27
فکر نمیکنم این شرکت در ایران نمایندگی فروش رسمی داشته باشه که بخواد و بیاد توضیح بده

شرکت گذرگاه جهانی محلات(پرشین هویز)

rayannet
January 21st, 2010, 12:46
تا اونجایی که من اطلاع دارم هر iPدر سرور های گیگا ادد شود گیگا ان سرور را خاموش و جریمه خواهد کرد.
بله بعد از 2-3 روز متوجه خواهند شد. شما اگر ای پی دیگری اضافه کنید کار میکند.

AfraWeb.net
January 21st, 2010, 12:56
شرکت گذرگاه جهانی محلات(پرشین هویز)

دوست عزیز ایشون بطور مستقیم خریداری کردن و چه ارتباطی میتونه با این شرکت داشته باشه .

HugeServer
January 21st, 2010, 15:25
با سلام

ما یه سروری از یکی از شرکتها گرفته بودیم حدود 12 روز تاپایان شارج سرور باقی مونده بودش که دیدیم مشتری تماس گرفته و میگه که سرور وصل نیمشه و مشکل داره
ما هم چک کردم دیدیم ایپی پینگ نمیشه و نگاه کردم دیدم که کلا سرور اصلی هم دان شده

و متوجه شدم یک ایمیل امده که توی اون گفته شده بخاطر استفاده غیر مجاز از ایپی کل سرور خاموش کردن و من باید 30 ایرو جریمه بدم

حالا نکته مهم این ایپی که اعلام شده من اصلا نمیدونم مال کی و کجا بوده و اصلا توی رنج ایپی سرور نبوده که من بخوام ست کنم یا مشتری

نکته بعدی اصلا ایا امکانش هست هر ایپی از هرجا ادم گیرش بیاد بیاد روی سرور ست کنه و سرور کار کنه و فعال بشه که بعد دیتا سنتر بخواد ببنده سرور را
تا اون جای که میدونم موقع ست کردن اگر ایپی مال سرور نباش اصلا خطا میده و فعال نمیشه

منتظر نظرات دوستان هستم تا بعد از اینکه قضیه مشخص شد

اگر ایی پی مورد نظر بزنید میبیند که با این پیج روبرو میشد
https://91.205.172.237/
VMware ESXi 4
Welcome

مشخصات سرور اصلی و ایپیها
-------------
Main IP: 93.104.208.83
Root Password: ********(به بزرگی و کوچکی حساس است)

دانلود Management Console:
https://93.104.208.83/client/VMware-viclient.exe

اطلاعات IP های اضافه:

-------------
ایپی که گفته شده غیر مجاز ست شده

91.205.172.237

--------------------------
متن که ارسال شده برای من البته از طرف شرکتی که من سرور ازش گرفتم البته دیتا سنتر فرستاده و اونها هم فرستادن

در متن زیر ایمیل اخطار و جریمه 30 یورو برای بازگشایی سرور شما به دلیل سوء استفاده در IP که متعلق به شما نبوده (91.205.172.237) آمده است.
برای بازگشائی مجدد سرور بایستی این هزینه فوراً پرداخت و پس از باز شدن سرور سریعاً IP شماره 91.205.172.237 در هر کجا که Set شده حذف شود.

Dear Mr *****,

We are terribly sorry to inform you, that we were forced to suspend your
colo-server with the main-ip 93.104.208.83 without prior notification.

We have found out that this server is using the ip address 91.205.172.237.
This is the ip address of a high important infrastructure server, so we had to
take immediate action.

charge of 30.00 EUR.

If you have any questions or need help, please don't hesitate to contact us.

--
Best regards,

Robert Walter
...

MagicVps.Com
January 21st, 2010, 15:35
تا اونجایی که من اطلاع دارم هر ipدر سرور های گیگا ادد شود گیگا ان سرور را خاموش و جریمه خواهد کرد.
بله بعد از 2-3 روز متوجه خواهند شد. شما اگر ای پی دیگری اضافه کنید کار میکند.

دوست عزیز مگر میشه هر ایپی گیر از هر جا گیر ادم بیاد .بشه ست کرد و اون ایپی هم فعال بشه
یعنی این قدر مسخره هستش

rayannet
January 21st, 2010, 15:41
دوست عزیز مگر میشه هر ایپی گیر از هر جا گیر ادم بیاد .بشه ست کرد و اون ایپی هم فعال بشه
یعنی این قدر مسخره هستش

بله حتی اگر ای پی از دیتاسنتر دیگر باشد !!
حتی من این مشکل در دیتاسنتر کارو هم داشتم دیتاسنتر اشتباه ای پی داده بود من روی ویندوز ادد کرده بودم یکبار ای پی که در IE میزدیم پلسک میومد یکبار Apache سرور ما !! که روی سرور ما اصلا Apache نصب نبود که بعد دیتاسنتر گفت که اشتباه ای پی دادیم. :">

Sepahrad
January 21st, 2010, 15:45
دوست عزیز GIGA .

نمیدونم رابطتون با دیتاسنتر چگونه هست اما همیشه بهتر هست که از نمایندگان یا کسایی که رابطشون خوبه بگیرید که تذکر داده بشه اول و بعد Shutdown . تا زمانی که انشالله تعداد سرور هاتون بره بالا و خودتون مستقیما بگیرید که احترام ویژه ای برای شما قائل بشند .

موفق باشید :53:

Aria
January 21st, 2010, 17:44
سلام.

یک سری نکات کلی که مربوط به این مورد هست و هیچ یک از دوستان کوچکترین اشاره ای که بهش نکردند هیچ، حتی متاسفانه اطلاعات غلط هم دادند که این درست نیست و بهتر هست تا از چیزی مطمعن نیستید، صحبتی در موردش نکنید تا در حرفه ای بودن شما در کارتون شک و شبحه ایجاد نشه !

خلاصه، مختصر، مفید:

یک دیتاسنتر دو رنج آی پی داره (برای مثال)

10.10.10.000
11.11.11.000

به شما یک دسته آی پی 32 تایی داده که:

10.10.10.2 تا 10.10.10.30 هست (که 29 عدد آی پی قابل مصرف هستش)

چگونه یک دیتاسنتر این کار رو انجام میده ؟

در Switch اصلی که Port سرور شما بهش متصل هست، در بخش Access Restrictions و در زیر شاخه IP Arrangement میاد به شما یک Subnet به حالت /27 میده !

در این حالت، اگر سیستم های ارتباطی داخلی دیتاسنتر که بین Network Node و Switch های مصرف کننده ارتباط بر قرار می کنه، درست تنظیم شده باشه دسترسی به تمامی رنج های دیگه، حتی یک IP بالاتر از رنج تنظیم شده برای شما، امکان پذیر نیست و سرور شما در صورت تنظیم IP ای که در لیست IP های اختصاص یافته به شما نیست، بر روی سرور اصلی یا VPS های روی سرور و یا هر قسمت دیگه، بعد از Ping کردن اون IP به پیقام Destination Unreachable برخورد خواهید کرد که معنی اون مشخص هست.

ممکن هست شما یا من و یا حتی تیم فنی دیتاسنتر، به اشتباه یک IP رو بر روی سرور شما تنظیم کنند.

در اون صورت باید شبکه یک **** دیتاسنتر **** به هم بریزه ؟؟؟ آیا این از نظر شما مضحک نیست ؟؟؟

در کل نتیجه ای که میشه گرفت این هست:

به نظرم بهتر هست خیلی محترمانه، به شرکت گیگا یا هر جای دیگه که این مشکل پیش اومده، ایمیل بزنید و ازشون بخواید که در نوع بستن شبکه هشون بیشتر دقت کنند و هزینه اشتباه بسیار غیر حرفه ای خودشون رو در کمال بی شرمی و گستاخی از مشتری طلب نکنند !!!!!

از دوستان عزیز و محترمی همچون BestServer.IR دیگر نمایندگان محترم این شرکت هم تقاضا دارم این مورد رو به گوش شرکت های طرف قرارداد خودشون برسونند و هر چه سریعتر از ریخته شدن آبروی خودشون جلوگیری کنند !!

**** صحبت های من تنها جنبه آموزش و پیشنهاد داشت ...!

با تشکر.

goldstar
January 21st, 2010, 18:02
سلام
در تکمیل صحبتهای آریا باید بگم که من هم اولین باریه که چنین چیزی دیدم و یک لحظه شک کردم شاید دیتاسنترهای دیگه هم شبکه شون به همین صورت باشه!
بعد هم ایشون اصلا از این آی پی خبر نداشتند چطوری بر روی سرور ست کردن؟
به نظر من پیگیری کنید و این 50 هزار تومان مفت رو ندین(بحث پولش نیست بحث حق شماست)

Veria
January 21st, 2010, 18:44
آی پی های گیگا به همین صورت هست.
یعنی به شما بلاک آی پی نمیدن. مثلا به شما 10.10.10.2 تا 20 رو میدن به نفر بعدی 21 تا 40 و...
و gateway و ... هم مشترک هست. همینه که مشکل رو ایجاد میکنه.
متاسفانه زمانی هم که ما از کارو سرور داشتیم اونجا هم به همین صورت بود (الان نمیدونم)
اما دیتاسنتر فعلی که هستیم (و اکثر دیتاسنترهای معتبر که دیدم) آی پی رو به صورت بلاک به شما میدن نه...

Aria
January 21st, 2010, 19:13
آی پی های گیگا به همین صورت هست.
یعنی به شما بلاک آی پی نمیدن. مثلا به شما 10.10.10.2 تا 20 رو میدن به نفر بعدی 21 تا 40 و...
و gateway و ... هم مشترک هست. همینه که مشکل رو ایجاد میکنه.
متاسفانه زمانی هم که ما از کارو سرور داشتیم اونجا هم به همین صورت بود (الان نمیدونم)
اما دیتاسنتر فعلی که هستیم (و اکثر دیتاسنترهای معتبر که دیدم) آی پی رو به صورت بلاک به شما میدن نه...

سلام.

چیزی که با چشم می بینم رو باور نمی کنم !!

اگر صحبت شما صحیح باشه و گیگا داره از این روش استفاده می کنه، افسوس می خورم به حال تمامی دوستانی که از این !!!!شرکت!!!!! سرور دارن!!!!

تنها برای اطلاع شما می گم:
به این روش میگن Random Pool Arrangement که عملاً در سیستم های خانگی، شرکت های خصوصی و شبکه های بین دو مشتری (peer to peer) استفاده میشه که نیاز به امنیت و دقت عمل ندارند.

*** یک مورد جالب، اگر این مورد صحیح باشه، کافی هست یکی از دوستان یک سرور یا VPS در اختیار من یا هر کس دیگه که با شبکه های دیتاسنتر آشنا هست (مثل وحید یا دوستان دیگر) بزاره و ما در عرض 1 ساعت، به راحتی کل دیتاسنتر رو مختل می کنیم !!!

به خداوندی خدا باورم نمیشه چیزی که میشنوم واقعیت داشته باشه چون حتی شرکت های آشغالی مثل VRTServers هم دیگه این روش رو استفاده نمی کنند .....!!

با تشکر.

MagicVps.Com
January 21st, 2010, 19:22
اگر واقعا اینطور یباشه که این یک باگ بسیار بزرگ هست و این باگ از سمت دیتا سنتر بوده شاید یکنفر بیاد مثلا این کار انجام بده برای ضربه زدنه به شخصی که سرور در اختیارش هست

نکته بعدی اینکه من کلا روی این سررور 2تا ویپی اس داشتم یکی که برای کارهای خودم بوده که از طریق اون به سرورهای دیگم وصل میشدم پس از طرف خود من این کتار صورت نگرفته

و دیگری که تنها حداکثر بین 24 ساعت تا 32 ساعت حداکثر زمانی بود که دست کاربر بوده .قطع شده اون کاربر هم کلا از این قضیا بیخبر بوده و این ایپی را ست نکرده مطمن هستم

و نکته مهمتر به فرض که اینطور هست (البته اینکه شما مگید صحیحه دقیقا همینطوری که ایپیها پشت سر هم به مشتریها تحویل داده میشه حالا ممکنه یا یه تعداد اختلاف برای جلوگیری از خطای احتمالی )

اصلا به هیچ طریقی این رنج 2 تا ایپی با هم سازگار نبوده که بگم مشتری هم امد اشتباهی تغیر داده و اونها را زده از هر 4تا تا عدد حتی یکشون هم با هم مشابه نیست یکی با 91 شروع شده یکی با 93 بعدیش 205 اون یکی 204 و الی اخر

Veria
January 21st, 2010, 19:25
شما این رو ببینید. معلومه از چه روشی استفاده شده.

اطلاعات IP های اضافه:

Arashdn
January 21st, 2010, 21:38
سلام.

چیزی که با چشم می بینم رو باور نمی کنم !!

اگر صحبت شما صحیح باشه و گیگا داره از این روش استفاده می کنه، افسوس می خورم به حال تمامی دوستانی که از این !!!!شرکت!!!!! سرور دارن!!!!

تنها برای اطلاع شما می گم:
به این روش میگن random pool arrangement که عملاً در سیستم های خانگی، شرکت های خصوصی و شبکه های بین دو مشتری (peer to peer) استفاده میشه که نیاز به امنیت و دقت عمل ندارند.

*** یک مورد جالب، اگر این مورد صحیح باشه، کافی هست یکی از دوستان یک سرور یا vps در اختیار من یا هر کس دیگه که با شبکه های دیتاسنتر آشنا هست (مثل وحید یا دوستان دیگر) بزاره و ما در عرض 1 ساعت، به راحتی کل دیتاسنتر رو مختل می کنیم !!!

به خداوندی خدا باورم نمیشه چیزی که میشنوم واقعیت داشته باشه چون حتی شرکت های آشغالی مثل vrtservers هم دیگه این روش رو استفاده نمی کنند .....!!

با تشکر.
ورلد استریم هم اینجوره و اونم آشغال ...

HugeServer
January 21st, 2010, 23:37
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز. بنده خیلی‌ منتظر موندم که جناب آقای یار محمدی که خودشون رو نماینده معرفی‌ کردند، جواب این پست رو بعدند، ولی‌ متاسفانه مثل اینکه سرشون شلوغ بوده و یا اینکه کلا به اینجا سر نزدند، به هر حال وظیفه دونستم که با گیگا تماس بگیرم و دلیل این مشکل رو در نتورک گیگا جویا بشم. با توجه به اینکه بیشتر دوستان عزیز این خصلت گیگا را میداند که نتورک خودشون را توسط متخصصان خودشون طراحی و اجرا کرده اند و شبکه به صورتی‌ که بیشتر دیتا سنتر‌ها استفاده میکنند نمی‌باشد، بلکه طراحی اختصاصی و یا ویژه برای خودشون دارا هستن.

حالا بریم سر اصل مطلب، با تماسی که بنده با گیگا داشتم جواب آنها به صورت زیر بوده، البته با عرض معذرت به زبان آلمانی‌ هست که بعضی‌ جاهارو ترجمه و باز می‌کنم.

grundsätzlich gilt: Es ist absolut unerheblich, in welchem subnetz sich die
haupt-ip des servers befindet. Sie selbst haben viele zusatz-ip adressen von
uns zugeteilt bekommen und kaum eine befindet sich im selben subnetz wie die
ihrer hauptserver.

Aus diesem grund senden wir jedem kunden zusätzliche netzwerkinformationen zu.
Um diese herauszubekommen reicht theoretisch aber auch simples ausprobieren -
der geschätzte aufwand hierfür beträgt 5 minuten.

Das manuelle routen von ip-adressen mit hilfe von unseren routern ist absolut
untauglich für die zuordnung von ip-adressen. Der hiermit verbundene aufwand
würde - wie mein kollege bereits sagte - die kosten einer einzigen
zusätzlichen ip-adresse enorm in die höhe treiben. Ohne eine gewisse
setup-gebühr pro ip würden wir in einem solchen fall nicht auskommen. Zumal es
rein aus sicht der netzwerktechnik die grundlagen von geswitchten netzwerken
durcheinander wirft.

Bitte lassen sie mich hierzu kurz die "funktion" von switches und routern in
einem netzwerk erklären:

Wir gehen davon aus, dass unser ziel-server die bezeichnung 'a', unser router
die bezeichnung 'r' und unser switch die bezeichnung 's' besitzt. Nun
versuchen sie sich via ssh auf server 'a' zu verbinden. Router 'r' nimmt die
damit verbundene anfrage an und fragt in das netzwerk hinein "wer kennt a?".
Switch 's' antwortet: "ich kenne a!". Prinzipiell ist hier die aufgabe von
router 'r' bereits erledigt. Dieser übergibt die arbeit nun an switch 's'.
Switch 's' wiederrum weiß exakt, an welchem port sich server 'a' befindet und
leitet den datenverkehr an diesen weiter. Selbstverständlich ist dies eine auf
das absolut nötigste (!) reduzierte darstellung. Der eigentliche ablauf
gestaltet sich um einige schritte komplizierter und überschreitet den rahmen
dieser e-mail.

Entscheidend aber ist, dass netzwerkkomponenten wie router und switches nur
die rolle von vermittlern übernehmen. Die flexibilität, die ein ip-netzwerk
mit sich bringt würde durch starre routen (manuell im router eingegeben -
verbleichbar mit einer route aus ihrem navigationssystem) verloren gehen.

Bitte versuchen sie, ihrem freund die situation so einmal näher zu bringen.
Die verantwortung, dass der bei uns gemietete bzw. - im falle von colocation -
untergebrachte server bei unserem kunden, und somit ihrem freund, liegt.

Ein eintrag bei wht hilft, und da bin ich mir sicher sind sie meiner ansicht,
in einem solchen fall keinem von uns.

Sind noch weitere fragen offen, so sind sie herzlichst willkommen, sich wieder
an uns zu wenden.

--
mit freundlichen grüßen

christian fischer
technischer support / technical support

giga-hosting gmbh
aschauer straße 32a
81549 münchen
giga-hosting.biz - php-, cgi-, ssl-support - mysql-datenbank - webspace ab 2,99 (http://www.giga-hosting.biz)

e-mail: support@giga-hosting.biz
tel.: +49 (0) 89 212 683 72
fax: +49 (0) 89 216 658 62

خوب به عنوانه سوال اول که از ساپورت محترم گیگا پرسیده بودم این بود که چرا هم چین اتفاقی‌ باید می‌افتد، و یا کلا چطوری شده که آای پی‌ سرور دیگر رو تونستن بدست بیارن که روی سرور خودشون ست کنند، و یک حمصهین بحرانی پیش بیاد. جواب گیگا بنا به پاراگراف اول این بوده که کلا این کار غیر قابل انجام هست و یا اینکه سخت هست که آی‌پی سرور دیگری رو کسی‌ پیدا کند و همچنین گتوی و مسک اون آای پی‌ رو بتونه ست کنه در صورتی‌ که کلا رنج آای پی‌ مشخص نبود. و اینکه چرا حمصهین کاری میکنند و به صورت بلاک آای پی‌ هارو فروش نمیکنن، هم این بوده که چون اگه بخواهند حمصهین کاری کنند باید هزینه ستاپ بالایی‌ بگیرند برای آای پی‌ ها، همون مشکلی‌ که ovh دارد، ولی‌ داره با اون کنار میاد.

در پاراگراف شماره ۴ به بد کمی‌ در باره شبکه خودشون توضیح دادن، که برای دوستان دیگه هم روشن بشه. که گفت شده اگه سرور را a در نظر بگیریم و router رو هم r بگیریم، و همچنین s را سویچ در نظر بگیریم، شبکه یک هم چین روشی‌ را پیش خواهد گرفت : به طور مثل شما آدرس آای پی‌ سرور خودتون رو میزنید، که به سرور a وصل شود، حال روتر r شروع به سوال کردن می‌کند، که کدوم سرور id / ا رو میشناسد و این آای پی‌ مال کدوم یکی‌ از شما‌ها هست. حال سویچ s جواب میده که من این رو میشناسم و مال سرور‌های من هست، و همین گونه این روش ادامه پیدا می‌کند تا به مقصد برسد، که در این روش بعضی‌ وقتها این جور مشکلات پیش میاد، که مثلا جفت این آای پی‌‌هایی‌ که دوست ما اعلام کردن رو یک سویچ بشناسد و این باعث می‌شه که یک مشکل اختلال پیش بیاد.

البته قابل توجه تمامی دوستان، که این مشکل اصلا به آای پی‌‌های اضافی مربوط نمیشوند، و شما نمیتوانید هم چین کاری را با آای پی‌‌های اضافی انجام بدهید. این مشکل فقط بعضی‌ وقتها اون هم بصورت خیلی‌ خیلی‌ کم برای دو سرور که در یک سویچ باشند پیش خواهد آمد که باز هم امکانش به قول آلمانیا زلتن هست.

البته از اونجایی که بنده از گفت گوی ساپورت گیگا متوجه شده ام، گفت شده که ایشون که سرور را الان دارند، از یک کسی‌ خریداری کرده اند، که دارای کلو هستند، و با داشتن کلو هر کسی‌ دارای یک پانل آی‌پی می‌باشد، که با این پانل میتواند آای پی‌ هارو روی سرور‌های خودش ست کند. حل در قسمت بعدی گفت شده که : بعضی‌ وقت‌ها هم این امکان وجود دارد که این مشکل از همون پانل آای پی‌‌های صاحب کلو
باشد، البته فقط بعضی‌ وقت ها، که آای پی‌ را اشتباها ست کرده باشه به یکی‌ از سرور‌ها و ..

در آخر هم ایشون ذکر کرده که با این دوستمون صحبت کنیم و متقاعد کنیم که مشکل پیش اومده حل شده است، و اگر هم خواستند میتونند در WHT پست بدند، که مطمئن هستند از گیگا طرفداری میشود.

به هر حال بنده وظیفه دونستهام که به عنوانه یک فروشنده سرور‌های گیگا این توضیحات را ارایه بدم. اگر مشکلی‌ باز هم بود بفرمایید تا با گیگا در میان بذاریم

MagicVps.Com
January 22nd, 2010, 00:46
ضمن تشکر از پیگیریهای شما دوست عزیز

باید بگم که این اقا یعنی جناب یارمحمدی در این قضیه حتی به اندازه سر سوزن همکاری نکردن وقتی هم بهشون گفتم که اطلاعات بیشتر بدین چیزی نگفتن و فقط شماره تیک گیگا دادن که من خودم برسی کنم در صورتی که موقع خرید شرط بر این بود که ساپورت کنه که اصلا ساپورتی در کار نبوده

MagicVps.Com
January 22nd, 2010, 03:55
خوب این هم متنی که موقع خرید گفته شده بوده و مثلا قول داده بودن ساپورت کنند
-------------------------------------
در صورتی که ابتدا یک تست بدین از صحت درست کار کردن ویندوز روی مجازی ساز من میخوام این سرور را البته با ساپورت در ساعات اداری که شرکت جهت پاسوخ گویی اعلام کرده تلفن ثابت و موبایل

که من فقط صدای این اقا را فردای همون روزی که سرور گرفتم شنیدم و از 48 ساعت بعد دیگه نتونستم باشون صحبت کنم من حدود 4 یا 5 بار شرکت تماس گرفتتم ساعت کاری شرکت ( چون در غیر از ساعت کاری که اصلا کسی شرکت نیست و روی پیغامگیره که اون زمان من کاری ندارم ) این 4 یا 5 دفعه هم صبح و هم بعدظهر منشی شرکت میگفتند نیستند موبایلشون هم تماس میگرفتم فقط روی پیغام گیر بود کاری به تیکت من ندارم چون از اول گفته بودم ساپورت تلفنی میخوام

از: سیستم پشتیبانی فنی شركت گذرگاه جهاني (ثبت: 602)

--------------------------------------------------------------------------------

با سلام و درود؛

جوک نیست.
اینکار انجام شده است. یقیناً یکی از vps های مشتری های شما اینکار را کرده است.
تیکت شماره [Ticket#2010011410002656] در این خصوص شماره شناسایی در گیگا است.
شما می توانید خودتان موضوع را بررسی کنید.

فاکتور 45000 تومان برای جریمه unsuspend ایجاد شده است.
پس از پرداخت به ما اطلاع دهید.

-----
پیروز باشید،
مسعود یارمحمدی
کارشناس فنی سطح 1

--------------------------------------
این هم جوابی که من گفتم این حرف جوک بوده و اطلاعات بیشتر اعلام کنید که در بالا داده شده
جالبه گفتن خودتون میتونید برسی کنید اینهم جواب شخص فروشنده و کسی که ادعای نمایندگی این شرکت داره و حتی حاضر نشده هیچ گونه و حرکتی کنه چرا که سرور را پولش گرفته
اینطور افراد ولی باید بدونند که فقط فروش ماه اول نیست و مشتری ماه بعد دیگه پشت سرش نگاه نمیکنه همنطور یکه دیگه شارجش هم نکردم و البته این 10 یا 12 روز را بدهکار هستند

و این پولی که دادم مطمنابرای ایشون حلال نیست و از گلوشون پایین نمیره
مثلا خود من هر زمان شخصی سوال کنه در مورد این اقا مطمنا این شخص توصیه نمیشه بدست اوردن اعتبار توی زمینه هاستینگ و فروش سرور خیلی مهم هستش

درس عبرتی بشه برای بقیه که نرن از هر شخصی سرور بگیرن

Aria
January 22nd, 2010, 16:39
سلام.

ببخشید که اینطور میگم، ولی درس عبرت بشه برای شما (هیمنطور دیگر دوستان) که به خدااااا هیچ ارزونی بی علت نیست !!

موفق باشید به هر حال!

با تشکر.

MagicVps.Com
January 22nd, 2010, 17:55
سلام.

ببخشید که اینطور میگم، ولی درس عبرت بشه برای شما (هیمنطور دیگر دوستان) که به خدااااا هیچ ارزونی بی علت نیست !!

موفق باشید به هر حال!

با تشکر.

دوست عزیز اصلا بحث سر ارزونی نیست و یا گرونی اینو بگم که من این دیتا سنتر خیلی راضی هستم از هم از لحاظ قیمت هم از لحاظ سرعت دانلود و اپلود

در ضمن النان که این حرف زدی هر زمان دوست داشتی یکی از اون وی پی اسهای مال امریکات بده من هم یک ویپیاس از این شرکت چند تا فایل همزان روی دوتا سرور تست میکنم و نتیجه را از لحاظ سرعت دانلود اپلود و اپلود اینجا میزارم که ببنیم ایا اینکه ارزونه بوقل شما مشکلش چیه ما 5 ماه سرور دارم و توی این مدت 1 یا دوبار مجور شدم سرور ریستارت کنم که اونهم تقصیر خودم بود و سرر مشکلی نداشت

که دفعه دیگه این قضیه نگی که هیچ اروزنی بی دلیل نیست بله اینطور هست ولی نه برای هرجا و هرچیزی

مشکل اصلی سر واسطه وفروشنده بوده که نتونسته ساپورت خوبی بده و این قضیه را به خوبی حل کنه وحاضرنشده قضیه را پیگیر ی کنه

بهتره این قدر توی سر این دیتا سنتر نزنیم