PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی دیتا سنتر عمومی و مدرن در ایران

nezam5480
January 27th, 2013, 20:46
با سلام.
ما تصمیم داریم یه دیتا سنتر مدرن و پیشرفته در ایران راه اندازی کنیم.
از لحاظ بودجه حدود 600 تا 700 میلیون میتونیم با وام و اعضای شرکت جور کنیم.(غیر از هزینه ی زمین)
2 عدد سوله به مساحت 150 متر موجود میباشد.(
سرعت اینترنتی که توافق شده با مخابرات تا 155 مگ با حجم نامحدود میتونن ارئه کنند.
حالا میخواستم بدونم چه مقدار رک نیاز داریم تا بتونه جواب گوی نیاز ما حداقل برای 3 تا 4 سال اینده باشه.(غیر از این 300 متر)
این مقدار رک ها حداقل چقدر فضا نیاز دارن؟
چه مقدار فضا برای اتاق مانیتورینگ نیاز داریم
غیر از اتاق سرور و اتاق مانیتورینگ چه جا های دیگه ای نیاز داریم
اصلا این کار توی ایران به صرفه هست؟
اگه کسی هست که بتونه به من کمک کنه ممنون میشم

i-whost
January 27th, 2013, 20:49
:) بزارید بانک سودش بگیرید

این 155 مگ نامحدود چه قیمتی دادند؟

amirfateh
January 27th, 2013, 20:52
باسلام،
در صورت امکان اطلاعات بیشتری در مورد شرکت پخ کنید
می تونیم خدمت شما برسیم برای مشاوره و...

باتشکر،
فاتح

barfhost
January 27th, 2013, 20:53
دوست عزیز راه اندازی دیتاسنتر در ایران کاری اشتباه است

بهتره بزارید بانک با خیال راحت سود بگیرید

Pro
January 27th, 2013, 21:08
فکر نکنم بتونید با 700-800 میلیون یک دیتاسنتر مجهز بزنید .. اونم با این تحریم ها..
بهترین راه اینه که پولتون رو بزارید بانک.

amirfateh
January 27th, 2013, 21:15

موافق شما نیستیم،
لطفا دلایل منطقی ،فنی و توجیه مالی ذکر کنید.

fanous_m
January 27th, 2013, 21:17
فقط ماشبن زیر پای صاحب دیتاسنتر ها 400 500 میلیون هست

داودی
January 27th, 2013, 21:27
حداقل 100 میلیون تومان هزینه سیستم خنک کنندگی می شه
300 میلیون تومان هزینه پشتیبانی برق شما می شه
حداقل 100 میلیون هزینه سوییچ و روتر ها خواهد بود ( اصولی شروع کنید )
20 ملیون تومانی هزینه رک متوسط می شه برای شروع
وب سایت کمترین خرج 1 الی 2 تومان
خوب پارتیشن بندی داخلی سوله و .... حداقل 40 میلیون
40 میلیون وسایل کار ، مثل کامپیوتر و ....
50 تا 100 میلیون هزینه کشیدن فیبر می شه
100 میلیون هم هزینه سرور هاتون برای شروع خواهد بود
یه 50 تومان هم هزینه مشاوره و .... در نظر بگیرید

این ها نوشته بنده نیست و کسی برای بنده توضیح دادن
اگر خواستید پ.خ بزنید

amirfateh
January 27th, 2013, 21:39

اگر خواستید پ.خ بزنید
قربان به نظر شما در عرض چند دقیقه می شود کل هزینه ها را دقیق برآورد کرد؟

موافقم که کار پر هزینه ای هست اما با اتخاذ تمهیداتی می توان با مبالغی که این دوستمون فرمودن کار رو استارت زد، به شرطی که محیط فیزیکی تفریبا استاندارد و مهیا باشد

barfhost
January 27th, 2013, 22:10
موافق شما نیستیم،
لطفا دلایل منطقی ،فنی و توجیه مالی ذکر کنید.

ما در ایران به دلیل و منطق کاری نداریم ، سرمایه و پارتی با اینا کار داریم

این کار بزرگترین اشتباه در زندگیشون هست و مطمئن باشید کل سرمایه از دست میره!

صدا و سیما خودش با این همه سرمایه ! یه دیتا سنتر زده که مشکلات زیادی داره ... پارس انلاین و بقیه هم که تکلیفش روشنه !

اگه این بنده خدا 2 3 میلیارد میتونه هزینه کنه میشه بهش امید داشت ( داشتن پارتی و دیگر مسائل بماند )

با وجود دیتاسنترهایی که در ایران هستن ایشون چند سال باید از جیب هزینه کنن این دیتاسنترها اجازه نمیدن ایشون شناخته بشه!

و مهمترین مشکل تحریم

اگر قصد راه اندازی چنین کاری دارن باید خارج از ایران برن با این کار خیلی راحت میتونن اقامتم بگیرن

onogh
January 27th, 2013, 22:13
ریسک بسیار بزرگیه...
من پیشنهاد میکنم انجام ندید...

داودی
January 27th, 2013, 22:28
قربان به نظر شما در عرض چند دقیقه می شود کل هزینه ها را دقیق برآورد کرد؟

موافقم که کار پر هزینه ای هست اما با اتخاذ تمهیداتی می توان با مبالغی که این دوستمون فرمودن کار رو استارت زد، به شرطی که محیط فیزیکی تفریبا استاندارد و مهیا باشد
بله ، ولی حدود هزینه های کار همین خواهد بود
ولی این هزینه کلی هست برای شروع کار
البته اگر دلار 1000 تومان بود هزینه هاشون بسیار کمتر می شد

sadeght
January 27th, 2013, 22:49
من به نظرم کسی که می داند پاسخ دهد و بالاخره تجربه دارد و تحقیق کرده است .

نه این هر کسی که می یاد یک نظری می زاره و می ره و این درست نیست. چون بر اساس حرف هست نه مستندات.

موفق باشید

i-whost
January 27th, 2013, 23:10
من به نظرم کسی که می داند پاسخ دهد و بالاخره تجربه دارد و تحقیق کرده است .

نه این هر کسی که می یاد یک نظری می زاره و می ره و این درست نیست. چون بر اساس حرف هست نه مستندات.

موفق باشید

دوست عزیز ایشون دارند وام میگیرند سرمایه ای از خودشان ندارند! شما فکر میکنین با این مقدار پول چقدر سرور میتونند ارائه بدهند؟ هر وقت ایشون سرمایه داشتند میتونند وارد بشن! با این وضعیت بازار ایران

habiballah
January 27th, 2013, 23:19
من هم نظرم این است که انجام بدهید دیتاسنتر طوری است که اگر اپ تایم و پورت خوبی داشته باشید و متناسب به ثیمت دیتا سنتر های خارجی قیمت مناسبی ارایه بدهید مطمئن باشید که کارتون میگیزه .الان بسیاری از سایت ها نیاز دارند که برروی سرورهای داخلی بیایند بنابراین با قراردادن قیمت هایی که به صورت علمی انالیز شده و قرار داده بشه حتما دارای سود خواهد بود من خودم دز سایت دیتاسنترمپ نگاه کردم ایران فقط 4 دی سی داشت که با توجه به مقدار سایت های فارسی زبان بسیار کم میباشد .

isteek
January 27th, 2013, 23:27
با سلام.
از لحاظ بودجه حدود 600 تا 700 میلیون میتونیم با وام و اعضای شرکت جور کنیم.(غیر از هزینه ی زمین)
سرعت اینترنتی که توافق شده با مخابرات تا 155 مگ با حجم نامحدود میتونن ارئه کنند.
حالا میخواستم بدونم چه مقدار رک نیاز داریم تا بتونه جواب گوی نیاز ما حداقل برای 3 تا 4 سال اینده باشه.(غیر از این 300 متر)

دوست عزیز اصلا توصیه نمی شود قیمت بالای دلار

خرید Device های مربوطه (Firewall + Sw layer 2 -3 + Server + San ) برای راه اندازی دیتاسنتر

Cooling Syatem برای Server Farm

ساختار Power مربوط به Bulding ها و Server Farm

بستر ارتباطی Server Farm

در تمامی موارد بالا از برند های خارجی استفاده میشود

--فازهای نیاز سنجی ( طراحی و مطالعه و امکان سنجی ) + طراحی + پیاده سازی + تست و مستند سازی و ......

-- فاز بعدی تعمیر و نگهداری است که با توجه به وسعت و میزان سرور ها و سرویس ها صورت می گیرد

بحث های Hardening و Loadbalancing Redundancy , .....

Reliable نبودن Provider ها و نپذیرفتن SLA ( اینم بگم خود من بشخصه در این مورد چون با بیش از دو تا Provider بزرگ سر و کار داشتم زمان DownTime اصلان زیر بار نمیرن)

و وقتی یک دیتا سنتر با قطعی در یستر bgp خودش روبرو شه دیگه فاجعه است

بحث گرفتن مشاور و کارشناس شبکه هم جای خود

شما قیمت محصولات HP . Cisco . promise تولیدات San + Server + Switch دارن رو بگیرید متوجه می شود

در شرایط فعلی تمامی هزینه ها بالا + ( موجود بودن چندین ISP که شعبات دیتاسنتر ان ها سرویس های مختلفی رو به مشتریان میدهند )

این کار جز اتلاف وقت و هزینه نتیجه ای دربر ندارد

حتی اگر سرمایه هم داشتید این کار رو نکنید

بنده چون هم تجربه کار + مدارک بین الملی شبکه رو دارم اصلا توصیه نمی کنم

hosinaa
January 27th, 2013, 23:49
در زمینه معماری و فضا سازی این دیتاسنتر بنده میتونم کمکتون کنم !

parsdrive
January 27th, 2013, 23:57
شما این هزینه رو بلکه بیشتر روش بذارین و با دریافت تسهیلات از کشورهای پیشرفته، دیتاسنتر رو اونجا ها بنا کنید امیدی هست که جهانی بشید و سرمایتون برگرده و به مرور تبدیل به سود بشه.
هاست ایران بدلیل مشکلات بسیار زیادی که داره حتی شما اگر بهترین سرویس رو هم فراهم کنین هرگز اعتماد مشتری رو جلب نخواهید کرد. عمده مشتریان هاست های ایران یا شرکت ها و سازمان های دولتی هستند که یا دیتاسنتر دارند یا با دیتاسنتر های معتبر مثل افرانت و پارس آنلاین قرار داد دارند یا اینکه افرادی هستند که محض تجربه جهت فروش هاست به دیگران از شما سرور خریداری می کنند و بعد از مدت کوتاهی بدلیل خرابی بازار میدون رو خالی می کنند و شما می مونید و ملیون ها هزینه ای که بر باد رفته. اصلا فکرش رو در ایران نکنید.

با آرزوی موفقیت برای شما.

babelirani
January 28th, 2013, 00:28
با سلام خدمت شما دوست عزیز

اول از اینکه میخواید در این راه پا بزارید به شما تبریک میگم

ولی بهتون میگم با همچین سرمایه ای اونم با وجود اوردن وام اصلا" روی سرمایه گذاری روی دیتاسنتر داخلی سرمایه گذاری نکنید

در سال های گذشته که هزینه ها خیلی کمتر بود شما با 600-700 میلیون نمیتونستید دیتاسنتر بسیار خوبی رو ایجاد کنید و اقدام به ارائه سرور کنید حالا که هزینه بسیار بالا تر رفته ( 3 برابر شده تقریبا" ) اصلا" دیگه نمیشه روی پولتون برای سرمایه گذاری و ایجاد یک دیتاسنتر فکر کنید

بهتره به گزینه های دیگری فکر کنید

CityKala.net
January 28th, 2013, 00:38
پول = بانک = سود
با این دلار
همه چی ضرر میشه سودی نخواهد داشت
یکی از دوستان من اومد این کار رو انجام بدیم تجهیزات خرید بعد فهمید چه سخته
بعد رفت همرو فروخت + ضرر اومد رفت بانک گذاشت پولاشو الان از سودش کاملا راضی هست:دی

hack2hacker
January 28th, 2013, 00:57
به نظر من یه ISP شاخ را بندازید
توی ایران همه Isp ها تعطیلن

sainaweb
January 28th, 2013, 02:57
دوست عزیز شرایط مشابه شما را داشتیم تا چند روز پیش ولی با مشاوره با شرکت فناوری اطلاعات توسعه سامان (‌ ts.co.ir ) که دیتاسنتر فوق العاده مجهز و مدرنی دارن مشکل ما حل شد و برای اتاق سرور ما چند راهکار دادن (‌ با این سرمایه ها فقط میشه اتاق سرور داشت یدونه نه دیتاسنتر :دی )‌

شما چند متر با مرکز دیتا شهرتون فاصله دارین ؟‌ هزینه فیبر و . . . . برای فاصله یک کیلومتری بیش سرمایه شما میشه تقریبا

به نظر بنده با شرکت توسن ( Tosan.Com ) دیتاسنتر بانک ها رو طراحی میکنه و شرکت ts.co.ir توسعه سامان تماس بگیرید .

Pro
January 28th, 2013, 09:36
دوست عزیز شرایط مشابه شما را داشتیم تا چند روز پیش ولی با مشاوره با شرکت فناوری اطلاعات توسعه سامان (‌ ts.co.ir ) که دیتاسنتر فوق العاده مجهز و مدرنی دارن مشکل ما حل شد و برای اتاق سرور ما چند راهکار دادن (‌ با این سرمایه ها فقط میشه اتاق سرور داشت یدونه نه دیتاسنتر :دی )‌

شما چند متر با مرکز دیتا شهرتون فاصله دارین ؟‌ هزینه فیبر و . . . . برای فاصله یک کیلومتری بیش سرمایه شما میشه تقریبا

به نظر بنده با شرکت توسن ( Tosan.Com ) دیتاسنتر بانک ها رو طراحی میکنه و شرکت ts.co.ir توسعه سامان تماس بگیرید .
با نظر شما کاملآ موافق هستم بهتر هست با چند شرکت متخصص تماس بگیرید

3245
January 28th, 2013, 10:07
بنده دنبال همچین کاری چند وقت پیش بودم، خلاصه و صریح میگم نهایت استفاده را ببرید:
1- اینجور که بنده اطلاع دارم، قیمت اینترنت 50 مگ یا 20 مگ، دقیق یادم نیست، ماهیانه 40 میلیون تومان هست، که طبق مستندات دانشگاه ملی در شهرهای مختلف از این سرویس در حال استفاده است.
2- قیمت هر سرور به ریال ایران (به قیمت روز) رو حساب کنید، اصلا به صرفه نیست.
3- متاسفانه دوستان مخابرات اصلا اصلا اصلا اصلا همکاری لازم را نمیکنن، در واقع تخصص لازم را ندارند.
4- مجوز از زیرساخت بخواید بگیرید، یا میباید مقامی شبیه به مقام ریاست جمهور داشته باشید، یا جیبتون سوراخ بزرگی داشته باشه (ممکنه به برخی ها بر بخوره، اما واقعیت مطلب که بنده متوجه شدم همین بود) من فکر میکنم
5- من رفتم مخابرات، یه بنده خدایی به من گفت، تو! تو! میخوای دیتاسنتر راه بندازی؟!! گفتم بله، گفت پسرم، میدونی دیتاسنتر بووق 20متر زیر زمین بتن ریخته، 20متر بالای زمین؟(شبیه همین حرفها)، من در جواب گفتم در واقع من شروع کار هستم، این موارد رو برای شروع نیاز ندارم، و میتونم توی 2تا رک و در سوله خودمان انجام دهیم، اما متاسفانه در کشور ما در حال حاضر اینجوری نیست. هرچند میدونم شما سوله هایی دارید، اما موارد دیگه رو سخت میشه تهیه کرد.
6- اگر واقعا علاقه دارید، شروع کنید، انشالله خیر هست، و موفق میشید اگر پای همه چیزش بیستید.

3245
January 28th, 2013, 10:11

دقیقا درسته، متاسفانه نبودن تجهیزات در ایران + کافی نبودن تخصص متخصصان مخابراتی، باعث افزایش هزینه ها و ندادن مجوز ها میشه.
اگر اگر اگر تخصص کافی را دوستان مخابراتی داشتند، نمیگفتند اینترنت 1 یا 2 مگ را به افراد عادی نمیدهیم چون ممکن است جاسوسی کنند!!! واقعیت مطلب و حرف مخابرات در برابر سوال ماست، لطفا مدیران انجمن به عنوان بحث سیاسی نگیرن این موضوع را.

ارادت:53:

3245
January 28th, 2013, 10:12

دقیقا درسته، متاسفانه نبودن تجهیزات در ایران + کافی نبودن تخصص متخصصان مخابراتی، باعث افزایش هزینه ها و ندادن مجوز ها میشه.
اگر اگر اگر تخصص کافی را دوستان مخابراتی داشتند، نمیگفتند اینترنت 1 یا 2 مگ را به افراد عادی نمیدهیم چون ممکن است جاسوسی کنند!!! واقعیت مطلب و حرف مخابرات در برابر سوال ماست، لطفا مدیران انجمن به عنوان بحث سیاسی نگیرن این موضوع را.

ارادت:53:

amirfateh
January 28th, 2013, 10:21
نگرانی های دوستان صحیح هست،
اما همه وضع موجود رو در نظر می گیرند، باید به آینده هم فکر کرد، بالاخره اوضاع مملکت از شرایط خارج میشه
برای شروع هم می وتنید تجهیزات خریداری کنید و در یکی از دیتاسنترهای استاندارد چندین متر مربع فضا اجاره کنید و و تجهیزات خودتون: رک، سوئیچ و .... را بکار بگیرید

3245
January 28th, 2013, 10:26
نگرانی های دوستان صحیح هست،
اما همه وضع موجود رو در نظر می گیرند، باید به آینده هم فکر کرد، بالاخره اوضاع مملکت از شرایط خارج میشه
برای شروع هم می وتنید تجهیزات خریداری کنید و در یکی از دیتاسنترهای استاندارد چندین متر مربع فضا اجاره کنید و و تجهیزات خودتون: رک، سوئیچ و .... را بکار بگیرید

حرف شما صحیح، اما نمیشه با احتمالات این مقدار پول که وام هست رو به بازار انداخت و احتمال داد که اوضاع مملکت بهتر میشه...

amirfateh
January 28th, 2013, 10:32
الان مشتری داخل کشور رو به افزایش هست،
به علاوه دوستان باید هم بازاریابی قوی داشته باشند و سعی کنند خدماتشون رو به شرکت های بزرگ و سازمانها ارائه کنند و به دنبال هاست فروختن نباشند.

Kian
January 28th, 2013, 11:36
بهترین راهکار شما: اجاره رک اختصاصی + کولوکیشن در پارس آنلاین و یا افرانت و خرید سرور به انداز مورد نیاز.

ruhy
January 28th, 2013, 12:34
دوستان احساستی نشن یکی یه پستی داد و رفت شما هنوز درگیرش هستید ؟

SV24.CO
January 28th, 2013, 12:44
شما حساب کن پولتو تبدیل به سکه طلا بکنی بزاری تو خونه بیشتر میره روش یا اینکه این کار رو بکنی سودش از اون بیشتره :)
دو دو تا چهار تا ساده

habiballah
January 28th, 2013, 13:10
شما حساب کن پولتو تبدیل به سکه طلا بکنی بزاری تو خونه بیشتر میره روش یا اینکه این کار رو بکنی سودش از اون بیشتره :)
دو دو تا چهار تا ساده
هر کسی میاد پست میزنه که من این مقدار سرمایه دارم .سریع همه میان میگن بذار بانک یا سکه بخر و .....
بگذارید در یک بخشی سرمایه گذاری کنه ارزش این کار خیلی بیشتر از خرید سکه و ... هستش .امیدوارم منظ.ر خرف من را فهمیده باشید

SV24.CO
January 28th, 2013, 13:15
هر کسی میاد پست میزنه که من این مقدار سرمایه دارم .سریع همه میان میگن بذار بانک یا سکه بخر و .....
بگذارید در یک بخشی سرمایه گذاری کنه ارزش این کار خیلی بیشتر از خرید سکه و ... هستش .امیدوارم منظ.ر خرف من را فهمیده باشید

دوست من باید یک حاشیه امنیتی برای سرمایه گذاری باشه . بد میگم؟

sadeght
January 28th, 2013, 14:08
دوست من باید یک حاشیه امنیتی برای سرمایه گذاری باشه . بد میگم؟

بله بد که می گید خیلی بده یعنی چی قرار نیست که همه بیان سکه و.. بخرن بعد می گیم چرا اوضاع این طوریه !

SV24.CO
January 28th, 2013, 14:26
بله بد که می گید خیلی بده یعنی چی قرار نیست که همه بیان سکه و.. بخرن بعد می گیم چرا اوضاع این طوریه !

شما 600 میلیون داشته باشی این کار رو میکنی؟!
آدم وقتی یه حرفی میزنه خودشو میزاره جای اون طرف بعد حرف میزنه ، بله رو منبر رفتن کار آسونیه و ما ایرانیا هم خوب بلدیم رو منبر بریم و برای ملت اراجیف ببافیم (البته ملت بی عقل ، شامل همه نمیشه) .
600 میلیون با سکه بخوابه با وضعیت نابسامان اقتصادی ایران 1 سال دیگه احتمالا میشه 1 میلیارد شاید هم بیشتر . دیتاسنتر با این وضعیت خرج خودشو در بیاره هنر کرده سود پیشکش .
خداوند یه چیزی به انسان داده به نام تفکر از توهم خارج بشید لطفا .

habiballah
January 28th, 2013, 14:33
انصافا من اگر داشته باشم قطعا این کار را میکنم .
حتی حاضرم سرمایه خودم را بیشتر کنم و با سرمایه بیشتر در ایم کار شرکت کنم .

hosinaa
January 28th, 2013, 15:13
با سلام خدمت شما دوست عزیز

اول از اینکه میخواید در این راه پا بزارید به شما تبریک میگم

ولی بهتون میگم با همچین سرمایه ای اونم با وجود اوردن وام اصلا" روی سرمایه گذاری روی دیتاسنتر داخلی سرمایه گذاری نکنید

در سال های گذشته که هزینه ها خیلی کمتر بود شما با 600-700 میلیون نمیتونستید دیتاسنتر بسیار خوبی رو ایجاد کنید و اقدام به ارائه سرور کنید حالا که هزینه بسیار بالا تر رفته ( 3 برابر شده تقریبا" ) اصلا" دیگه نمیشه روی پولتون برای سرمایه گذاری و ایجاد یک دیتاسنتر فکر کنید

بهتره به گزینه های دیگری فکر کنید

موافق صحبت ایشون هستم

sadeght
January 28th, 2013, 16:19
شما 600 میلیون داشته باشی این کار رو میکنی؟!
آدم وقتی یه حرفی میزنه خودشو میزاره جای اون طرف بعد حرف میزنه ، بله رو منبر رفتن کار آسونیه و ما ایرانیا هم خوب بلدیم رو منبر بریم و برای ملت اراجیف ببافیم (البته ملت بی عقل ، شامل همه نمیشه) .
600 میلیون با سکه بخوابه با وضعیت نابسامان اقتصادی ایران 1 سال دیگه احتمالا میشه 1 میلیارد شاید هم بیشتر . دیتاسنتر با این وضعیت خرج خودشو در بیاره هنر کرده سود پیشکش .
خداوند یه چیزی به انسان داده به نام تفکر از توهم خارج بشید لطفا .

به نظرم این راهنمایی خوبی نیست که بهشون این پیشنهاد رو بدید در ضمن بنده در توهم نیستم شما به فکر چیزهای دیگه ای هستید !

و بجای راهنمایی درست پیشنهاد خرید سکه این موارد می کنید که اصلا مناسب نیست .

کمی بیشتر و بهتر فکر کنید خوب هست...

SV24.CO
January 28th, 2013, 18:34
به نظرم این راهنمایی خوبی نیست که بهشون این پیشنهاد رو بدید در ضمن بنده در توهم نیستم شما به فکر چیزهای دیگه ای هستید !

و بجای راهنمایی درست پیشنهاد خرید سکه این موارد می کنید که اصلا مناسب نیست .

کمی بیشتر و بهتر فکر کنید خوب هست...

فعلا در ایران بهترین کار جلوگیری از سوختن سرمایه هست :)

noucamp
January 28th, 2013, 21:53
بده سکه و ارز بگیر بهترین سرمایه گذاری در ایران سکه و ارز هست

noucamp
January 28th, 2013, 21:56

سکه چیکار داره به وضع موجود؟
انگاری خودتون هم باورتون شده خرید و سکه و ارز توسط ه چ ر :)) و بقیه باعث وضع فعلی شده
وضع موجود دلیلش تو کاناداست و انگلستان و سوییس و خاوری و خاوری ها وباقی بالایی ها اره داداش:-|

ehsan_296
January 28th, 2013, 23:29
بهترین کار اینه که پشتیبانی دولتی داشته باشی در کنار سرمایه گذاری خصوصی. یعنی یه جورایی دولت کمک کنه :)

فکر نمی کنم کار عقلانی باشه اینکه به تنهایی بخوای این کار رو انجام بدی تو این وضع اقتصادی

iranwebwork
January 29th, 2013, 17:27
قصد بد یا نا امید کردم ندارم اما با چیزی که شما می خواین که مدرن و استاندارد باشه حداقل باید حدود 3 میلیارد تومن هزینه کنی که اصلا صرفی نداره این کار رو فعلا داخل ایران انجام بدی ( البته با توجه به حرف خودتون که میگید استاندارد و مدرن ) اما به قول دوستان بزن تو کار سرمایه گزاری های دیگه یا سود بانکی
در ضمن پول شما حدودا کفاف 14 ماه پهنای باند شما رو می ده. خرج بسیار زیاد برق تجهیز به 2 منبع تغزیه مجزا به غیر برق، حقوق کارکنان ، هزینه های جانبی و .. رو هم باید در نظر گرفت که خوشبینانه در نظر بگیریم توی چند ماه اول به مشکل بر می خورید و البته که مشکلات تهیه آی پی هم بهش بر می خورید

Pro
January 29th, 2013, 20:38
دوستان عذر میخوام بابیت این سوال
چند دیتاسنتر دولی داخل ایران داریم؟
میشه نام هاشون رو بگید؟
ممنون

mem2in
January 29th, 2013, 21:22
برای راه اندازی یک پروژه حرفه ای باید با یک تیم قوی چند ماه مطالعه حرفه ای کرد و جزیی ترین موارد رو بررسی کرد که متاسفانه در ایران چیزی بعنوان مطالعه و تحقیق وجود ندارد

nezam5480
February 10th, 2013, 23:49
خب من واقعا از همه ی دوستان ممونم.این کار واقعا کار خوبی هست و با شرایطی که دوستان گفتم غیر از اینکه خودمو بد بخت کتم چیزی گیرم نمیاد.......به امید روزی که بقیهی ی کشورا بیان از دیتا سنتر های ما سرور بگیرن.با تشکر از همه.

CrisS
February 11th, 2013, 00:04
فکر نکنم آی پی ایران به درد کسی بخوره بیشتر کسایی که سرور مجازی میگیرن تو ایران معلومه واسه چه کاری میخوان

Woshka
February 11th, 2013, 03:52
یک دیتاسنتر مجهز و مدرن باید ضد زلزله باشه و از اول برای دیتاسنتر بنا بشه نه ایکه توی سوله!
فقط با مصالحی که خرج ساختش هست میشه حدود یک میلیارد
تا اینجاشو انجام بدید میره فاز بعدی

یادتون نره ایران زلزله خیز هست پس باید از قبل برنامه ریزی کنید
155 مگ هم خیلی کم هست
حتی 3 تا مشتری هم جواب نمیده!

sadegh.nikaein
February 11th, 2013, 04:50
مشکل نه راهندازی هست نه هزینه ی ان نه نگه داری و نه ساختمان و تمام موارد دیگر
فقط و فقط پهنای باند که ان هم وجود ندارد و رقابتی نیست درنتیجه تلاش نکنید .

shahram5452
February 11th, 2013, 22:53
بزرگترین مشکل شما تحریم ها هستش اونم با خرید سخت افزار های مجهز فایر وال ها و این ها هم بماند

eskelet-sokhte
February 13th, 2013, 15:38
با اجازه ی دوستان.میدونم دیره ولی خوب نظرمو میدم.دوست عزیز زدن دیتاسنتر توی ایران خیلی خوب نیست و از لحاظ مالی کم میارین.میتونین چیز ساده ای راه اندازی کنین ولی خیلی خوب در نمیاد باید حد اقل با 8-9 ملیارد شروع کنین چیز بسیار عالی در میاد و خیلی خیلی خوب هم میشه.ولی دردسر زیاد داره و...

≡ ALEX ≡
February 14th, 2013, 04:50
با سلام.

بودجه تون خیلی پایین هست، مگر اینکه از یکسری استاندار های بگذرید و یک دیتاسنتر کوچک و جمع و جور در سطح پایین تر از عادی راه اندازی کنید. چه برسه به اینکه دلار فعلی رشد 4.5 برابری داشته و بنده با همان دلار 1200 نظرم رو گفتم. مورد بعدی میزان ریسک و صرفه اقتصادی انجام چنین کاری در ایران است، که زیاد جالب و قابل توجه نیست و ریسک پایینی هم نخواهد داشت؛ مهمترین مشکلات موجود در این مورد عبارتند از: نبود زیر ساخت های لازم مخابراتی، کمبود سرعت و پهنای باند، پایدار نبودن لینک های تقضیه کننده اینرنت ایران، تحریم ها، مشکلات دولتی و کارشکنی ها و دردسر های ایجاد شده ناشی از آن، هزینه های سنگین و بیشتر نسبت به سایر کشور ها، پایدار نبودن وضعیت اقتصادی کشور، عدم آشنایی بازار هدف ایرانی به میزان کافی، هزینه سنگین تبلیغات (بازاریابی در ایران مثل عروسک بازی است؛ لذا جذب بازار هدف تخصصی ویژه را می طلبد و هزینه ای مضاعف)، عدم پایداری نظام سیاسی، احتمال وقوع بلایای طبیعی و مخصوصا غیر طبیعی، نبود نیروی متخصص و متجرب به میزان کافی (و در نتیجه عدم توانایی شرکت در تضمین Uptime و عدم خرابی و پشتیبانی مناسب)، نبود مدیریت مناسب (در تمامی زمینه ها) و ... .

ضمنا توجه داشته باشید که یک دیتاسنتر عادی رو بخواهید توی خاک آمریکا راه اندازی کنید، حداقل فوت مربعی بین 800 تا 1500 دلار هزینه خواهد داشت، و معمولا دیتاسنتری زیر 80,000 فیت مربع راه اندازی نمیشه. این حداقل هزینه هست و برای یک دیتاسنتر درجه 1 با تکنولوژی های نوین روز هزینه ها بالاتر نیز خواهد رفت.

parvanee
April 23rd, 2013, 16:54
امیدوارم موفق بشید و موفق باشید.

alireza9549
April 24th, 2013, 16:35
با سلام . یکی از بهترین تجارت ها در جهان میباشد . کار خیلی بزرگ

یکی از بهترین کشور ها برای این کار ایران میباشد .هزینه برق پایین میباشد و هزینه حقوق برای مهندس ها .

ولی مشکل ف*ل*ت*ر*ی*ن .

مشکل مجوز های بسیار سخت . مشکل در جمع اوری سخت افزار ها مشکل در نبود اینترنت های پرسرعت و کم هزینه

اگر شما میتوانید این چند مشکل بزرگ خود را حل کنید تمام کاربران انجام برای کمک به شما حاضر هستن .

موفق و پیروز باشید

SV24.CO
April 24th, 2013, 16:38
حتما به کشورهای دیگه هم سرور اجاره بدید تا لذت ببرند :d

cserver.ir
April 24th, 2013, 17:51
حتما به کشورهای دیگه هم سرور اجاره بدید تا لذت ببرند
شاید جالب باشه ، ولی شما داخل Webhostingtalk.com برید تاپیک های دیتاسنتر های کره ی شمالی رو ببینید ، هم متقضی بالایی دارن و هم فروش بالایی ( البته فروش بالا که خیر ، نسبت به خودشون .. ) جالبه که ماکزمیم پورتی که ارائه میدهند 10مگابیت هست .

fa.6364
April 25th, 2013, 21:36
به نظر بنده داخل ایران سرمایه گذاری نکنید بهتر هست.

khanihost.com
April 25th, 2013, 22:54
با اجازه ی دوستان.میدونم دیره ولی خوب نظرمو میدم.دوست عزیز زدن دیتاسنتر توی ایران خیلی خوب نیست و از لحاظ مالی کم میارین.میتونین چیز ساده ای راه اندازی کنین ولی خیلی خوب در نمیاد باید حد اقل با 8-9 ملیارد شروع کنین چیز بسیار عالی در میاد و خیلی خیلی خوب هم میشه.ولی دردسر زیاد داره و... 8.9 میلیار میدی یه خیابون میخری میدی اجاره ===================================== تویه ایرانی چیزی نمیشه سرمایه گذاری کرد.. چون تهش ضرر هست مگر اینکه زمین خریداری کنید

EliteFieldMarshal
May 6th, 2013, 19:41
چرا باعث میشید که ما دنبال هارجی ها باشیم برا دیتاسنتر.
دوستانی که دیتاسنتر میخوان بزنن دمشون گرم.
وقتی اینترنت ملی بیاد دیتاسنتر های ایرانی جون میگیرن.
اگه غیر اینه بگین؟؟؟!!

ra3ou1
May 6th, 2013, 19:54
سلام

دوست عزیز بودجه شما برای اینکار کافی نیست

البته درصورتی که جواز گرفته باشید میتوانید روی آن وام دریافت کنید (البته اگه کنسل نشده باشه)

این مبلغی که ذکر کردین هزینه تجهیزات شما هم نمیشه مگر اینکه از پورت isp های دیگه استفاده کنید و سرویس بدید

هزینه پورت هم که داخل ایران ....

همه اینها به کنار شما باید با شرکتهای بزرگی بتوانید رقابت کنید که با این هزینه نمیشه!!!

مگر اینکه ایده ای در ارائه خدمات داشته باشید یا با فکر جلو اومده باشید

که در هر صورت رقابت سختی هست و پشتوانه قوی می خواد

پیشنهاد میکنم جای دیگه سرمایه گذاری کنید

با این حال فرمایشی بود در خدمتم

msmhost.net
May 7th, 2013, 12:59
با توجه همه گفته ها اگر جای شما بودم این همبلغ را در نفت و سهام هزینه می کردم در صورت تمایل به من پیام بدید با سپاس

jenatmilad
May 7th, 2013, 13:29
به نظر من یه ISP شاخ را بندازید
توی ایران همه Isp ها تعطیلن
خیلی خلاصه بگم. دوستان بنده با 6 میلیارد نتونستم راه بندازم. ایشالاه از 5 6 ماه دیگه میرم ترکیه.اونجا راه میندازم.زیر 5 میلیارد خرج ور میداره.خودم الان توی آی اس پی هستم. مشکلات و سیستم هارو میشناسم.

میدونم ایران از چه کشور های پهنای باند میگیره.با چه قیمتی میگیره. چه ضرر هایی داره و چه سود هایی داره.اول از همه بگم سودی برای شما با این وضعیت سیاسی بین مخابرات و دیتا سنتر های خصوصی نداره.

مخابرات هم اگر رئیش ارتباطات باشی بیشتر از 1گیگ پرت نمیدن و نمیتونن بدن. (البته با سرمایه بالای 5 میلیارد) .جدا از کیفیت در کشور سرور ها خیلی مهم هستن. رابطه و خرج ما بین کشور های اروپایی برای ورود تجهیزات پایینه. از لحاظ سیاسی. مشکلات تحریمی و قیمت ها.و مشکلی درگیری مالی ایران و روسیه برای کمبود پهنای باند که این چند روز شاهد مشکلات سرعت هستید. کلا برای شروع سرمایه زیر 1 میلیارد اشتباهه. شروع کار ه زیر 3 4 میلیارد اشتباهه. هرچه قدر هم که زرنگ باشید مشکلات مالی نمیذاره. پیشنهاد من اینه سرمایه رو توی کشور های دیگه خرج کنید.

eskelet-sokhte
May 8th, 2013, 15:10
چرا باعث میشید که ما دنبال هارجی ها باشیم برا دیتاسنتر.
دوستانی که دیتاسنتر میخوان بزنن دمشون گرم.
وقتی اینترنت ملی بیاد دیتاسنتر های ایرانی جون میگیرن.
اگه غیر اینه بگین؟؟؟!!

سلام دوست گرامی.باید خدمتتون عرض شود ک با این نت ایران واقعا دیتاسنتر زدن همش ضرره.
بله،اگه نت ملی بشه طبق قول هایی که دادن رئیسا نت خوب میشه.ولی خوب هنوز هیچی مشخص نیست.مفوق باشید

IraniyanHost.Co
May 13th, 2013, 15:47
دوست گرامی احتمالا شما اطلاعات درستی ندارید شما با این پول حتی نمیتونید مجوز شروع کار رو بگیرید شما برای گرفتن مجوز باید وثیقه 200 میلیاردی بگذارید پیش سازمان تنظیم مقررات .دیتا سنترهای افرا نت و پارس دیتا این پول فقط حقوق ماهانه کارمنداشون هست.... با این پول شما میتونید فقط یه شرکت هاستینگ راه اندازی کنید....

eskelet-sokhte
May 20th, 2013, 12:32
سلام.دوستان یه پیشنهادی دارم.توی همین تاپیک چندین نفر گفتند ک میخوان برن دنبالش.چرا همگیتون باهم نمیشین؟5 نفر هم باشید نفری 200 ملیون بدین میشه 1 ملیارد ک البته صد درصد بیشتر از 5 نفر هستین.همین آقای استاتر گفته 800 ملیون تومن میتونه بده خوبه 3-4 نفر دیگه هم کمک کنین.یه دیتاسنتر خوب راه بندازین.درسته خیلی مملکت ما عقبه از جاهای دیگه ولی خوب میشه بردش بالا.همین پارس آنلاین و... فک نمیکنم بیشتر از 2 ملیارد تومن پول گذاشته باشن برای راه اندازی و شروع کار الان دارن مثلا x تومنی در میارن.پولارو جمع کنین.قطره قطره جمع گردد وانگهی اقیانوس شود:دی
امید وارم تونسته باشم منظورمو برسونم.موفق باشید

alireza.076
May 20th, 2013, 13:19
یه جور میگید انگاری 1 میلیارد 100 تا تک تومنی هست :دی
دلتون خوشه ها!!!

eskelet-sokhte
May 20th, 2013, 13:21
یه جور میگید انگاری 1 میلیارد 100 تا تک تومنی هست :دی
دلتون خوشه ها!!!
100 تا تک تومنی نیست ولی میشه کاری کرد ک عین 100 تا تک تومنی بشه!

eskelet-sokhte
May 20th, 2013, 13:22
استارتر عزیز اد کن یه پیشنهاد برات دارم:
ali_es@ymail.com

liveserver
May 24th, 2013, 02:47
100 تا تک تومنی نیست ولی میشه کاری کرد ک عین 100 تا تک تومنی بشه!
با گفته شما بسیار موافق هستم !

liveserver
May 24th, 2013, 02:49
با توجه همه گفته ها اگر جای شما بودم این همبلغ را در نفت و سهام هزینه می کردم در صورت تمایل به من پیام بدید با سپاس
دوست عزیز سهام هم بالا و پایینی زیادی داره .

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 10:33
دوست عزیز سهام هم بالا و پایینی زیادی داره .

با گفته شما موافقم

:d

MR-Vazin
May 24th, 2013, 10:56

بانک گذاشتن خودش باعث میشه که اوضاع کشور به اینی که هست تبدیل بشه.....
فکر اقتصادی و بازی داشته باشید....

فکر نکنم بتونید با 700-800 میلیون یک دیتاسنتر مجهز بزنید .. اونم با این تحریم ها..
بهترین راه اینه که پولتون رو بزارید بانک.

موافقم!
شما دیتا سنتر مدرن رو با 800 ملیون میخواید بزنید؟
عزیزم فکر کنم شما اصلاً شرکتتون دفتر کوچکی باشد!
میدونید الان شرکتهای ایرانی که اتفاقا خیلی فاصله دارند تا کشورهای در حال توسعه.... ساختمونهاشون چقدر ارزش داره؟ ساختمان خالی؟
من با 50 ملیارد تومان میخواستم وارد بشم... البته وام!.... که فکر کردم الان زمانش نیست و باید بیشتر از اینها سرمایه داشته باشیم...نه اینکه حالا وام هم باشه...

فقط ماشبن زیر پای صاحب دیتاسنتر ها 400 500 میلیون هست
عزیزم میلیارد
500 ملیارد تومان... که البته لامبورگینی داره صاحب .......... بله...... 2 تلریارد....!!!! با قیمت دلار فعلی..!!!

اگر خواستید پ.خ بزنید

ایشون نوشتند عمومی.... و مدرن.....

ما در ایران به دلیل و منطق کاری نداریم ، سرمایه و پارتی با اینا کار داریم

این کار بزرگترین اشتباه در زندگیشون هست و مطمئن باشید کل سرمایه از دست میره!

صدا و سیما خودش با این همه سرمایه ! یه دیتا سنتر زده که مشکلات زیادی داره ... پارس انلاین و بقیه هم که تکلیفش روشنه !

اگه این بنده خدا 2 3 میلیارد میتونه هزینه کنه میشه بهش امید داشت ( داشتن پارتی و دیگر مسائل بماند )

با وجود دیتاسنترهایی که در ایران هستن ایشون چند سال باید از جیب هزینه کنن این دیتاسنترها اجازه نمیدن ایشون شناخته بشه!

و مهمترین مشکل تحریم

اگر قصد راه اندازی چنین کاری دارن باید خارج از ایران برن با این کار خیلی راحت میتونن اقامتم بگیرن

عزیزم شما خودتون با بند پ پیش میرید؟
پارتی؟ (:|
عزیز شما همینجایی که هستید بمونید....
پارتی رو شما هم دارید اگر نداشتید اصلا براتون مهم نبود... همه چیز پارتی بازی نیست...
اون صدا و سیما قدرت داره...
دیتا سنتر صدا و سیما؟ عمومی شده؟ به شما سرویس میده؟
:-b

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 11:03
سلام به تمامی دوستان.یه پیشنهاد دارم برای استارتر محترم:

چرا از مخابرات اینترنت نمیگیریو با خرید یه چندتا دستگاه سرور دیتاسنتر خونگی راه نمیندازی و سرور های اختصاصیتو اجاره بدی؟کار دیتاسنترو میکنی فقط با هزینه کمتر.اگه خواسته باشی بنده میتونم بهت کمک بکنم!بزرگترین مشکل الان فقط اینترنت هست که اگه 700-800 ملیون تومن داشته باشی فک کنم کافی باشه.برای خرید سرور نیازی نیست ک بری کیس بزرگ و ... بگیری.اینا هم سرور هستن اینجا رو نگاه کن:

قیمت خرید و فروش سرور Server (http://www.rayaneh.com/cat-102.aspx)
من خودم 2 رم 4 گیگشو خریدم قبلا ولی متاسفانه چون نت ایران خیلی اذیت میکرد به 3 ماه نرسید ک مجبور شدم بفروشمشون.
اگه اطلاعات عمومیت زیاد باشه و تخصص در اینکار داشته باشی راه حلی ک من گفتمو پیش بورو مطمئنان میشه روش حساب کرد.موفق باشید

viasky
May 24th, 2013, 11:07
من کلا نظرم اینه که هر کاری که میخواید استارت بزنید
از کم شروع کنید - هم هزینه کمتر میشه و مدیریت کاملتر و آسانتر میشه و همچنین تجربه هم بالا میره.......

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 11:09
من کلا نظرم اینه که هر کاری که میخواید استارت بزنید
از کم شروع کنید - هم هزینه کمتر میشه و مدیریت کاملتر و آسانتر میشه و همچنین تجربه هم بالا میره.......

سلام دوست گرامی ممنون از نظرتون.باپیشنهاد بنده موافق هستین؟

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 11:11
بروبچ فک کنم این همه داریم نظر میدیم سر کاری باشه
استارتر فک کنم نزدیک به 2 هفته ای میشه ک آن نشده.فک کنم فقط برای افزایش پستاش تاپیک زده.ولی خوب بحثو ادامه میدیم ما.شاید منم جوووووو گیر شدم یه دیتاسنتر خونگی زدم!

viasky
May 24th, 2013, 11:14
سلام دوست گرامی ممنون از نظرتون.باپیشنهاد بنده موافق هستین؟
بله
البته بنده هم فکرنکم این تاپیک خیلی جدی باشه
فقط سعی شده یک بحث جدید راه بیفته
احتمال نمیدم عملی پشتش باشه

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 11:19
بله
البته بنده هم فکرنکم این تاپیک خیلی جدی باشه
فقط سعی شده یک بحث جدید راه بیفته
احتمال نمیدم عملی پشتش باشه

بروبچ بیاین یکمی پول بذاریم روی هم دیگه یه همچین جایی رو راه بندازیم.البته نه دیتاسنتر مدرن و عمومی توی ایران.یه دیتاسنتر خونگی و کوچیک توی ایران.هم داریم کار دیتاسنتری انجام میدیم و هم داریم سرور اختصاصی اجاره میدیم و پول در میاریم.من الان ب مخابرات زنگ میزنم قیمت نت رو میگیرم.با عموم هم صحبت میکنم یه طبقه از خونش خالیه میشه از اونجا استفاده کرد:d
بیاید.اینم از جاش:dاصلی ترینش نبود ولی یکی از جز های مهمش بود:d

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 11:26
بروبچ بیاین یکمی پول بذاریم روی هم دیگه یه همچین جایی رو راه بندازیم.البته نه دیتاسنتر مدرن و عمومی توی ایران.یه دیتاسنتر خونگی و کوچیک توی ایران.هم داریم کار دیتاسنتری انجام میدیم و هم داریم سرور اختصاصی اجاره میدیم و پول در میاریم.من الان ب مخابرات زنگ میزنم قیمت نت رو میگیرم.با عموم هم صحبت میکنم یه طبقه از خونش خالیه میشه از اونجا استفاده کرد:d
بیاید.اینم از جاش:dاصلی ترینش نبود ولی یکی از جز های مهمش بود:d

یا امام حسین:d
زنگ زدم مخابرات میگه بیشترین سرعتی ک میتونن بدن 2 مگه هست اونم تازه توی کل ایران این سرعته هیچ کس بیشتر نمیده:59:
پس چطوری دیتاسنتر های پارس آنلاین و... سرعت 10-15 مگ دارن؟

alireza.076
May 24th, 2013, 11:27
بروبچ فک کنم این همه داریم نظر میدیم سر کاری باشه
استارتر فک کنم نزدیک به 2 هفته ای میشه ک آن نشده.فک کنم فقط برای افزایش پستاش تاپیک زده.ولی خوب بحثو ادامه میدیم ما.شاید منم جوووووو گیر شدم یه دیتاسنتر خونگی زدم!

خدا امسال به دادمون برسه
پارسال میخوابیدند صبح پامیشدند مشیدند فروشنده هاست
آلان میخوابند صبح پا میشن فکر کنم دیتاسنتر بزنند!!!!! =P~=P~=P~=P~

دوست عزیز، قبل از اینکه کاری رو شروع کنید برید ببینید چرا قبل از شما هیچ کسی انجام نداده؟!!
اگر به این راحتی بود که جو گیر بشید بزنید تو کاره فروش سرور، که دیگه قبل از شما 1000 نفر این کار رو انجام داده بودند
فقط دارید زمان خود را تلف میکنید، به جای اینکه بشینید الکی هی تاپیک کپک زده رو بالا بیارید و این اسپم ها رو بنویسید، برید 2 تا پست بخونید یکم سوادتون بره بالا، شاید جو گیر شدید رفتید توی فروش سرور، یکم سواد کاری رو داشته باشید، یه جا به دردتون بخوره نه این چیزا
دیتاسنتر رو شما فرض بگیرید کارخونه هست (فرض گرفتیم، منظورم خود کارخونه نبوده)
شما بروید 3 تا از قطعه های کارخونه رو بگیرید میتونید شروع به کار کنید و جنس تولید کنید؟
آب برريال گاز، تجهیزات، کارمند ها و .... کلی هزینه میبره، دیتاسنتر هم همینطور
شما حداقل نیاز به یه توربین بخار 1000 واتی نیاز دارید هنگام قطعی برق، برق دیتاسنتر رو ساپورت بده
حداقل 50 تا ups نیاز دارید، که هر کدومش 1 ملیون تومن (البته نرخ قدیم بود آلان نمیدونم)هست
ساختار شبکه خودش خیلی ... که دانش من نمیکشه
چند تا حداقل باید مهندس سیسکو داشته باشید کلی حقوق میخوان
cage rach switch, ...
اینا فقط یه بخشی هست از کار
حتی قرار گرفتن لامپ برای روشنایی اتقا باید یه حد استاندارد باشه شما خودتون فکرشو بکنید!
باید کلی تجهیزات خنک کننده بزارید

فرض کنید مثلا وسط تابستون، توی اتاق خونتون دیتاسنتر راه انداختید! ظهر نمیتونید واردش بشید، از گرما میشه مثل کورهی پخت نون!
زمستون نمیتونی بخوابی چون یه کولر 30 هزار بالا سرته داره کار میکنه
به این ها هم فکر کن عزیز
حتی باید از مخابراتت یه کابل بکشی بیاری خونت چون زیر ساخت شبکه ی شهری ایران قدیمی هست، نهایتا بتونی ازش 10 20 مگ بکشی
یکم عاقلانه فکر کنید

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 11:42
خدا امسال به دادمون برسه
پارسال میخوابیدند صبح پامیشدند مشیدند فروشنده هاست
آلان میخوابند صبح پا میشن فکر کنم دیتاسنتر بزنند!!!!! =P~=P~=P~=P~

دوست عزیز، قبل از اینکه کاری رو شروع کنید برید ببینید چرا قبل از شما هیچ کسی انجام نداده؟!!
اگر به این راحتی بود که جو گیر بشید بزنید تو کاره فروش سرور، که دیگه قبل از شما 1000 نفر این کار رو انجام داده بودند
فقط دارید زمان خود را تلف میکنید، به جای اینکه بشینید الکی هی تاپیک کپک زده رو بالا بیارید و این اسپم ها رو بنویسید، برید 2 تا پست بخونید یکم سوادتون بره بالا، شاید جو گیر شدید رفتید توی فروش سرور، یکم سواد کاری رو داشته باشید، یه جا به دردتون بخوره نه این چیزا
دیتاسنتر رو شما فرض بگیرید کارخونه هست (فرض گرفتیم، منظورم خود کارخونه نبوده)
شما بروید 3 تا از قطعه های کارخونه رو بگیرید میتونید شروع به کار کنید و جنس تولید کنید؟
آب برريال گاز، تجهیزات، کارمند ها و .... کلی هزینه میبره، دیتاسنتر هم همینطور
شما حداقل نیاز به یه توربین بخار 1000 واتی نیاز دارید هنگام قطعی برق، برق دیتاسنتر رو ساپورت بده
حداقل 50 تا ups نیاز دارید، که هر کدومش 1 ملیون تومن (البته نرخ قدیم بود آلان نمیدونم)هست
ساختار شبکه خودش خیلی ... که دانش من نمیکشه
چند تا حداقل باید مهندس سیسکو داشته باشید کلی حقوق میخوان
cage rach switch, ...
اینا فقط یه بخشی هست از کار
حتی قرار گرفتن لامپ برای روشنایی اتقا باید یه حد استاندارد باشه شما خودتون فکرشو بکنید!
باید کلی تجهیزات خنک کننده بزارید

فرض کنید مثلا وسط تابستون، توی اتاق خونتون دیتاسنتر راه انداختید! ظهر نمیتونید واردش بشید، از گرما میشه مثل کورهی پخت نون!
زمستون نمیتونی بخوابی چون یه کولر 30 هزار بالا سرته داره کار میکنه
به این ها هم فکر کن عزیز
حتی باید از مخابراتت یه کابل بکشی بیاری خونت چون زیر ساخت شبکه ی شهری ایران قدیمی هست، نهایتا بتونی ازش 10 20 مگ بکشی
یکم عاقلانه فکر کنید

سلام دوست عزیز.ممنون از نظرتون.در مورد فروش سرور ک باید خدمتتون عرض شود ک بنده اطلاعات کافی دارم و 8 سال هم سابقه کار دارم ک به دلایلی سایتم رو گذاشتم ک نار و تا چند روز دیگه بالا میاد
بابت دیتاسنتر هم عزیز باید خدمتتون عرض شود ک من نگفتم (راه اندازی دیتاسنتر عمومی و مدرن در ایران)گفتم(راه اندازی دیتاسنتر کوچیک و خونگی)
ماشالله همگی توی این انجمن برا خودشون مهندسا و اطلاعات کافی دارن و میتونن کمک کنن.بزرگترین مشکل الان یکی مالی (ک میشه حلش کرد) و دیگری نت هست (ک کمی اذیت میکنه)دستگاه خنک کننده و تامین برق رو قبلا بنده سوال کردم نزدیک به 10 الی 20 ملیون تومن بیشتر نمیشه.اگه بشه نت رو درستش کرد میشه ، میشه یه نفر پیدا کرد ک سرمایه گذاری کنه روی این پروژه.امید وارم پاسخ درست و مناسبی بهتون داده باشم.بازهم تشکر میکنم از پاسختون.موفق باشید

viasky
May 24th, 2013, 11:44
البته این چیزی که شما ازش تعریف میکنید عملا دیتاسنتر نیست
ولی میشه بله
قابل پیاده سازی هست

alireza.076
May 24th, 2013, 12:05
سلام دوست عزیز.ممنون از نظرتون.در مورد فروش سرور ک باید خدمتتون عرض شود ک بنده اطلاعات کافی دارم و 8 سال هم سابقه کار دارم ک به دلایلی سایتم رو گذاشتم ک نار و تا چند روز دیگه بالا میاد
بابت دیتاسنتر هم عزیز باید خدمتتون عرض شود ک من نگفتم (راه اندازی دیتاسنتر عمومی و مدرن در ایران)گفتم(راه اندازی دیتاسنتر کوچیک و خونگی)
ماشالله همگی توی این انجمن برا خودشون مهندسا و اطلاعات کافی دارن و میتونن کمک کنن.بزرگترین مشکل الان یکی مالی (ک میشه حلش کرد) و دیگری نت هست (ک کمی اذیت میکنه)دستگاه خنک کننده و تامین برق رو قبلا بنده سوال کردم نزدیک به 10 الی 20 ملیون تومن بیشتر نمیشه.اگه بشه نت رو درستش کرد میشه ، میشه یه نفر پیدا کرد ک سرمایه گذاری کنه روی این پروژه.امید وارم پاسخ درست و مناسبی بهتون داده باشم.بازهم تشکر میکنم از پاسختون.موفق باشید

نمیدونم چرا این ایرانی جماعت تا یه چیزی رو خودشون تجربه نکنند و ضررشو نبینند گوش نمیدند
بر میگرده سر موضوع دیتاشک، امودم هر چی گفتم آقا نرید پشیمون میشید نرید این، فلان مشکلات رو داره اما کسی گوش نداد
یکی از صمیمی ترین دوستان بنده هر چی بهش گفتم گوش نکرد گفت نه خیلی خوبه خیای عالیه، آخرش هاردش سوخت فهمید که چه افتضاحی (وقتی که از یه هارد چند سال کار بکشی چه انتضاری میشه داشت)

سر موضوع شما باید بگیم که اگر واقعا 8 ساله در این کار میباشید برام جای تعجبه که همچین حرفی رو میزدند!!!
من آلان 2 ساله که در این کار هستم و بیشتر فوت و فن این کار هارو میدونم، از خودم که این ها رو نسخاتم، یه تاپیکی هم هستش داخل همین انجمن یه سرچی بزنید پیدا میکنید، که در مورد چیز های مورد نیاز برای راه اندازی دیتاسنتر داده شده بد نیست یه مطالعه کنید، بعدشم، بنده ccna میخونم و با ساختار شبکه این چیز ها آشنایی دارم، نیازی نمیبینم که شما به بنده تیکه بندازید که هرکی از راه میرسه خودش رو مهندس بدونه!
شما فقط دارید با ظاهر کار نگاه میکنید،
شما با این نرخ دلار عزیز یه کولر جنرال 12 هزار از بانه بخوایید بخرید 1.600.000 تومن پولش میشه (همین 2 روز پیش یکی سفارش دادیم)
شما فقط یه سرور بخواید بخرید، فقط یکی با رم 16 گیگ براتون 5 ملیون تومن آب میخوره
حالا برای راه اندازیه دیتاسنتر برای اینکه بازه داشته باشید حداقل باید دیگه 20 تا که بخرید! که برایتون 100 ملیون فقط آب میخوره
سویچ و کیج و فایروال از چیز های خیلی ضروری هستند که شما باید حتما خریداری کنید حالا چه خونگی چه مدرن چه ...

همچنین در مورد سرمایه گذار دل نبندید! بنده حتی با آقای مهدی زاده(نمیدونم آشنایی دارید باهاشون یا خیر، اما اکثر بازاری های تهران مخصوصا توی بازار نفت با ایشون آشنایی دارند، حتی توی همین گیلان، از 20 کیلموتری رشت کنار همهی کمربندی ها میدیدی لولهی آب و فاضلاب بوده که کل این ها رو ایشون با پول خودشون وارد کشور کردند، یک استان!!! رو) بگذریم، با ایشون حرف زدم، پرسیدم چرا دیتاسنتر راه اندازی نمیکنید؟ گفتش که من دنبال چیزی میرم که زود بازده داشته باشه، نه بعد از 3 4سال در حالی که 100 ملیون برای ایشون جز رقم حساب نمیشه
شما هم مطمعا باشید که بقیه سرمایه گذار ها هم همین فکر طرز رو دارند
باور اگر ندارید، بروید اول دینباله سرمایه گذار بعد کارتون رو شروع کنید و اینجا به این و اون تیکه بندازید
موفق باشید

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 12:31
سلام عزیز.بنده اصلا تیکه ننداختم و کاملا حرفمو جدی زدم و اصلا منظورم هم با شما نبود.درسته میدونم خیلی هزینه بره و خیلی زحمت میخواد ولی عزیز بنده چندی پیش 3 تا سرور خریدم و راه اندازی کردم باسرعت 2 مگ.خیلی سرعت سرورام پایین بود ولی برای استفاده شخصی میخواستم.کل هزینه ای ک میخادم ماهی15 ملیون تومن بود.(سرورا همشون رم 4 بودن و از رایانه دات کام خریداری شده بودند)15 ملیون 3 تا سرور رم 4 گیگ.فرض میگیریم 6 تا رم 4 گیگ میخوایم
2*15=30ملیون
رم 8 رو فرض میگیریم 3 تاش 30 ملیون
2*30=60ملیون
رم 16 فرض میگیریم 70 ملیون سه تاش
2*70=140 ملیون
رم32 فرض میگیریم 3 تاش 200 ملیون
200*2=400
خوب حالا به نظر شما این همه سرور با 700-800 ملیون تومن ک آقای استاتر گفتن نمیشه خرید؟بعدشم!اگه سرورای خوبی داشته باشی و پورت و پهنای باند خوبی بدی مطمئنا در عرض 2-3 ماه جا میوفتی و کارت میگیره.البته قبول دارم اون 700-800 ملیونی ک آقای استاتر گفتم خیلی کمه و باید خیلی بهش اضافه بشه ولی برای شروع حد اکثرش 1 ملیاردو 400-500 ملیونه.میدونم خیلی زیاده ولی خوب داریم در موردش بحث میکنیم نه کسی فعلا قراره این دیتاسنترو راه بندازه و نه....
موفق باشید

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 12:32
انگاری من استارتر این تاپیکم:d
من دارم این تاپیکو میچرخونم:d

viasky
May 24th, 2013, 12:36
آقا این بحث ها بیهودست
چون کسی به تنهایی این کار و انجام نمیده
معمولا فعالیت نیمه خصوصی میشه
فکر نکنم کسی برای شروع بخواد به تنهایی ستارت بزنه
چون کسی بدش نمیاد حمایت دولت هم داشته باشه
مثل سرور رسانه - پارس آنلاین و........

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 12:38
آقا این بحث ها بیهودست

فکر بدی هم نیست:dباید با دولت هم یه صحبتی کرد:d
صدو یک درصد دولت کمک نمیکنه چووووووون هم در گیر انتخابات هست و هم سه تا دیتاسنتر قوی خودش داره

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 12:41
آقا این بحث ها بیهودست

میشه آدرس سایت این سیما رسانه رو بدین؟

alireza.076
May 24th, 2013, 12:42
سلام عزیز.بنده اصلا تیکه ننداختم و کاملا حرفمو جدی زدم و اصلا منظورم هم با شما نبود.درسته میدونم خیلی هزینه بره و خیلی زحمت میخواد ولی عزیز بنده چندی پیش 3 تا سرور خریدم و راه اندازی کردم باسرعت 2 مگ.خیلی سرعت سرورام پایین بود ولی برای استفاده شخصی میخواستم.کل هزینه ای ک میخادم ماهی15 ملیون تومن بود.(سرورا همشون رم 4 بودن و از رایانه دات کام خریداری شده بودند)15 ملیون 3 تا سرور رم 4 گیگ.فرض میگیریم 6 تا رم 4 گیگ میخوایم
2*15=30ملیون
2*30=60ملیون
2*70=140 ملیون
200*2=400
خوب حالا به نظر شما این همه سرور با 700-800 ملیون تومن ک آقای استاتر گفتن نمیشه خرید؟بعدشم!اگه سرورای خوبی داشته باشی و پورت و پهنای باند خوبی بدی مطمئنا در عرض 2-3 ماه جا میوفتی و کارت میگیره.البته قبول دارم اون 700-800 ملیونی ک آقای استاتر گفتم خیلی کمه و باید خیلی بهش اضافه بشه ولی برای شروع حد اکثرش 1 ملیاردو 400-500 ملیونه.میدونم خیلی زیاده ولی خوب داریم در موردش بحث میکنیم نه کسی فعلا قراره این دیتاسنترو راه بندازه و نه....
موفق باشید

عزیز، مگه فقط پول سرور هست؟!!
بقیه رو هم حاب کنید دیگه عزیز

آلان شما یه اینترنت 2 مگ نامحدود بیگیری ماهی برات 250 هزار تومن میفته، شما برای هر سرور حداخل پورت 100 مگ نیاز دارید، حالا بگیم بین 4 تا سرور بتونی شیر کنی
پورت 100 مگ داخل ایران حداقلش برات 20 30ملیون یا بیشتر ماهی میوفته
تازه باز هم میگم، باید بری از مخابرات به خونت کابل بکشی (:|
عزیز کیج، فایروال، سویچ، توربین، ups ، دستگاه خنک کننده، مخصوصا موارد امنیتی

یعنی شما 100 ملیون تومن قطاعات رو میخوای توی اتقاق خوابت قرار بدی؟ بهتره به یه پزشک مراجعه کنید ...

viasky
May 24th, 2013, 12:42
منظورم سروش سیما بود
سروش رسانه
من برای اونجا کار می کنم

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 12:45
یعنی شما 100 ملیون تومن قطاعات رو میخوای توی اتقاق خوابت قرار بدی؟ بهتره به یه پزشک مراجعه کنید ...

رفتم گفت بورو با علیرضا بیا:->

viasky
May 24th, 2013, 12:51
این آقا به همه درگیره ولش کن
عزیزم این فکری که شما داری خوبه
اما اگر مثلا رومانی بودی یا اکراین واست جواب میداد
به شرایط ایران نمی خوره

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 12:54
به شرایط ایران نمی خوره

مشکل همینجاست ک توی ایرانیم.یه مشکلی هست.اونم اینه ک اگه اسپانسر مالی پیدا کردیم اونوقت چک سفید امضا میخواد برای تضمین درآمد مثلا توی 6 ماه.حالا اومدیمو این درآمد کمی کاهش یافت.اونوقت من باید برم آب خنک بوخورم:d
ولی نه شوخی کردم.بابت چک که شوخی نکردم ولی خوب...بزگترین مشکل همین نت ایرانه.بوبچ یه راهنمایی بکنین چطوری باید نت باسرعت 10 مگ بگیریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

viasky
May 24th, 2013, 12:56
مشکل همینجاست ک توی ایرانیم.یه مشکلی هست.اونم اینه ک اگه اسپانسر مالی پیدا کردیم اونوقت چک سفید امضا میخواد برای تضمین درآمد مثلا توی 6 ماه.حالا اومدیمو این درآمد کمی کاهش یافت.اونوقت من باید برم آب خنک بوخورم:d
ولی نه شوخی کردم.بابت چک که شوخی نکردم ولی خوب...بزگترین مشکل همین نت ایرانه.بوبچ یه راهنمایی بکنین چطوری باید نت باسرعت 10 مگ بگیریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقا اصلا نت با سرعت 100 مگابایت به شما بدن
یعنی با این سرعت دانلود کنی
پایداری بستر تبادل اطلاعات و چکار کنیم؟
شک نکنید یکه قطع شدن مکرر پایه ثابت فعالیت شما میشه

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 12:59
آقا اصلا نت با سرعت 100 مگابایت به شما بدن
یعنی با این سرعت دانلود کنی
پایداری بستر تبادل اطلاعات و چکار کنیم؟
شک نکنید یکه قطع شدن مکرر پایه ثابت فعالیت شما میشه

(:|

alireza.076
May 24th, 2013, 13:01
به شرایط ایران نمی خوره

خوبه خودتم داری میگی به شرایط ایران نمیخوره
منم یه ساعته دارم همین رو میگم.
این بار آخره که چیزی نمگم به طرز حرفزنتون، از دفع بعد مطمعا باشید ساکت نممونم از این بی فرهنگ بازیتون

viasky
May 24th, 2013, 13:10
نه عزیزم شما یه چیزی میگی اما دوستان از روی حیا جوابت و نمیدن
ولی من دقیقا مثل خودتم
اجازه هم نمیدونم به کسی توهین کنی
اگه بری بقیه دکتر تجویز می کنی من خودم درستت می کنم دوست گرامی
باتشکر از همه

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 13:17
خوبه خودتم داری میگی به شرایط ایران نمیخوره
منم یه ساعته دارم همین رو میگم.
این بار آخره که چیزی نمگم به طرز حرفزنتون، از دفع بعد مطمعا باشید ساکت نممونم از این بی فرهنگ بازیتون

نه عزیزم شما یه چیزی میگی اما دوستان از روی حیا جوابت و نمیدن
ولی من دقیقا مثل خودتم
اجازه هم نمیدونم به کسی توهین کنی
اگه بری بقیه دکتر تجویز می کنی من خودم درستت می کنم دوست گرامی
باتشکر از همه

آقایون اینجا محل جنگو دعوا نیست.اگه نمیتونین توی اینجور بحثایی درست شرکت بکنین ، اصلا شرکت نکنین بهتره!موفق باشید

Bullet-Vps.us
May 24th, 2013, 13:23
بابا طرف 700 تومنشو خرج کرده تا الان شما بیخیال نشدین :d

eskelet-sokhte
May 24th, 2013, 13:26
بابا طرف 700 تومنشو خرج کرده تا الان شما بیخیال نشدین :d

میدونم روی شوخی گفتی و لی من جوابتو میدم:

اگه تیک اولو درست بخونی نوشته میخوان وام بگیرن و دیتاسنتر راه بندازن!

MehrganWeb
May 24th, 2013, 17:47
متاسفانه همکاران دنباله بهونه اند به جونهم بپرن:59:
بحث رو ادامه ندید استارتر خیلی وقته نیسته!:->

nezam5480
June 6th, 2013, 22:03
ما هستیم و پشتای شمارو دنبال میکنیم ولی با این جرفا هنوز جواب درستی نگرفتیم وگر نه سرمایه ما اماده هست

danitfk
June 8th, 2013, 02:24
ما هستیم و پشتای شمارو دنبال میکنیم ولی با این جرفا هنوز جواب درستی نگرفتیم وگر نه سرمایه ما اماده هست

چرا داخل ایران؟
نه پهنای باند درستی داره و نه تحصیلات درست حسابی میدند.
سوییت یا حتی فلور داخل کشورهایی مثل کانادا / آمریکا بگیرید با این مقدار سرمایه هم اقامت دائم به شما میدند.

besthosti.com
June 8th, 2013, 03:04
نظر من هم با danitfk یکی هست
در ایران شما زیاد موفق نمیشید در یکی از دیتاسنتر های اروپا یا امریکا و یا کانادا کیج یا چندین رک خریداری کنید به نظر من بهتر است می تونید در سطح جهانی سرویس ارایه بدهین ولی اگر در ایران کار کنید شما محدود به ایران هستید الان مدیران هاستینگ ها تعداد سرور های خارج از کشورشون بیشتر از سرور های داخل ایران است
به نظر من بهتر است همین کار را بکنید موفق تر خواهیم شد چه بسا با رشد کارتون تونیستید یک دیتاسنتر به صورت جدا از سایر دیتاسنتر ها راه اندازی کنید و به کسب و کار خود بتونید رونق ببخشید .

nezam5480
June 8th, 2013, 15:55
جرف شما درست دوست عزیز.اما برای این کار باید در کشور خارجی اقامت بگیریم اونوقت کر اینجاشو بکنین که 1 سر باید اونجا باشیم یه سر ایران پیش خانواده.اگه توی اون دیتا سنتر ها رک و سرور خریداری کنیم با این قیمت حدود 50 میلیون تومن چند تا سرور میشه خردید؟
دیتا سنتر مثل ایران فقط هزینه نگهداری می***ه؟
میشه یکم توضیحات بیشتر بدین

danitfk
June 8th, 2013, 18:59
جرف شما درست دوست عزیز.اما برای این کار باید در کشور خارجی اقامت بگیریم اونوقت کر اینجاشو بکنین که 1 سر باید اونجا باشیم یه سر ایران پیش خانواده.اگه توی اون دیتا سنتر ها رک و سرور خریداری کنیم با این قیمت حدود 50 میلیون تومن چند تا سرور میشه خردید؟
دیتا سنتر مثل ایران فقط هزینه نگهداری می***ه؟
میشه یکم توضیحات بیشتر بدین
با 50 میلیون تومن یک رک را شاید با قطعات دست دوم بتونید پر کنید.
اگر قیمت دقیق سخت افزار های موجود ارزان و مناسب میخواید تماس بگیرید البته فقط در آمریکا (colocation [at] weltvps.com)
در مورد اقامت هم چرا دوباره برگردید ایران پیش خانواده؟ همونجا خانواده تشکیل بدید! :d

ParsNetwork
June 8th, 2013, 19:10
دوسته عزیز توصیه می کنم از این فکر این کار در حال حاضر دوری کنید تا قیمت ارز در کشور سامان پیدا کنه به این شکل نمیشه
با 50 میلیون تومان با این قیمت ارز به جایی نخواهید رسید کمی که 2 2 تا 4 تا کنید متوجه منظورم خواهید شد
فعلا صبور باشید و عجله نکنید ....

eskelet-sokhte
June 8th, 2013, 19:15
اگر قیمت دقیق سخت افزار های موجود ارزان و مناسب میخواید تماس بگیرید البته فقط در آمریکا (colocation [at] weltvps.com)
در مورد اقامت هم چرا دوباره برگردید ایران پیش خانواده؟ همونجا خانواده تشکیل بدید! :d

فک نکنم با 50 تومن بتونن پیدا کنن چیزی!حیف ک ایران نت دوروستو حسابی نداره!حیف!

منظورتون الان با کیه شما؟

TARIMEHR
June 8th, 2013, 23:09
2*15=30ملیون
2*30=60ملیون
2*70=140 ملیون
200*2=400
موفق باشید

اطلاعات ندارید اظهار نظر نکنید

استارتر محترم شما اول سراغه علم هاستینگ برید
بعد از کولوکیشن شروع کنید تا برسید به رک و روم و بعد دیتاسنتر
تو همون مرحله ی کولو بازار دستتون میوفته و اونوقت میتونید تصمیم بگیرید که ادامه بدید یا متوقف بشید

دیتاسنتر هزینه میلیاردی داره نه میلیونی
بالای 20 میلیارد یه دیتاسنتر معمولی تو ایران میشه بنا کرد که ریسکش الان بالاست
انتظار بازدهی در کوتاه مدت هم نداشته باشید
فعلا بهتره این کار توسط دولت گسترش پیدا کنه

i-whost
June 8th, 2013, 23:16
اطلاعات ندارید اظهار نظر نکنید

استارتر محترم شما اول سراغه علم هاستینگ برید
بعد از کولوکیشن شروع کنید تا برسید به رک و روم و بعد دیتاسنتر
تو همون مرحله ی کولو بازار دستتون میوفته و اونوقت میتونید تصمیم بگیرید که ادامه بدید یا متوقف بشید

دیتاسنتر هزینه میلیاردی داره نه میلیونی
بالای 20 میلیارد یه دیتاسنتر معمولی تو ایران میشه بنا کرد که ریسکش الان بالاست
انتظار بازدهی در کوتاه مدت هم نداشته باشید
فعلا بهتره این کار توسط دولت گسترش پیدا کنه

ایشون زیاد تو رویا هستن جدی نگیرید قبلا سایت های cpanel alexa google و... زدن جدیدا دیتاسنتر هم داشتن رو نمیکردن :)

sarwhost
June 9th, 2013, 00:41
ایشون زیاد تو رویا هستن جدی نگیرید قبلا سایت های cpanel alexa google و... زدن جدیدا دیتاسنتر هم داشتن رو نمیکردن :)
ای کلک :)) دیگه معروف شده
من نمیخوام فاز منفی بدم اما بنظر من ایران بیخیال شید چندتا سرور تو خارج فعلا کلو کنید و همچنین چندتا توی یکی از دیتاسنترهای خوب ایران افرانت یا تبیان بعد که کارتون را افتاد تصمیم خوب میتونید بگیرید مثلا اجاره اتاق توی یه دیتاسنتر خارجی

ParsNetwork
June 10th, 2013, 22:38
فعلا در همون خارج از کشور هم صرف اقتصادی نداره - مگر اینکه ارز از گذشته ذخیره کرده باشید و الا به هیچ عنوان صرفه اقتصادی نداره
صبور باشید ...

sos666
June 13th, 2013, 14:19
صفحات خیلی زیاد شدن و من صفحات وسطی رو نخوندم، اما پیشنهاد من اینه که بازار رو ببینید اول!
برای این کار هم می تونید ابتدای امر، با یک رک شروع کنید، اون هم در یک کشوری دیگر!
فکر می کنم با وضعیت درآمدی ایرانیان و ریسک بالای این قبیل اقدامات، بهتره که قدم به قدم جلو رفت!

(البته این یک پیشنهاد شخصیه برای درآمد، نه برای آبادانی کشور و ...)

guerillamethod
June 21st, 2013, 04:16
عذر می خواهم اگر موضوع قدیمیست امّا فکر کردم این مسئله یکی از مشکلات اساسی اینترنت ما شده!

برای زدن یک مرکز داده مدرن که با استانداردهای اروپا و آمریکا بنا بشه، تقریبا در ایران غیر ممکن است.

البته ایران امتیازات خوبی دارد. مثلا سوخت دیزل در ایران بسیار ارزان و مثلا در مقایسه با بریتانیا که مثلا Shell داره میده لیتری 1.49£ واقعا ناچیزه! به علاوه ایران می تواند از صفحات خورشیدی استفاده کند که فقط هزینه اولّیه نصب و خریداری تجهیزات و باقی آن بیش از 300 روز آفتابی در بعضی مناطق ایران!

مشکل سوم بحث انتقال آی پی می باشد که در حال حاضر ایران به روتر هایی رد امارات و ترکیه متصل می باشد

منبع: The Geopolitics of Iranian Connectivity - Renesys (http://www.renesys.com/2010/02/irans-internet-the-geopolitics/)

. اتفاقا یک فراهم کننده اینترنت به نام cogent در ترکیه اینترنت دارد!
13900
منبع: cogent وبسایت

ایران در کنار لوله های گازی که به ترکیه کشیده، کابل های فیبر هم کشیده و به آنکارا و استانبول مستفم route دارد.

حال اگر یک ترانزیت مستقیم به روتر cogent در استانبول وصل شود، ایران توسط فیبر نوری به کل اروپا و نیویورک و مونترال وصل می شود و این یعنی پینگ 70ms یا کمتر به دورترین مسافت ها با در نظر گرفتن سرعت نور و اینکه هر 186 مایل، 1میلی ثانیه به پینگ اضافه می شود (بدون در نظر گرفتن موارد دیگر دخیل)

امّا مسئله تحریم ها و بحث انتقال پول هم مطرح است هم اینکه قانون *****ینگ در ایران !

مورد دیگر بحث آدرس های اینترنتی یا IP ها هست.
Ripe مسئول این امر برای حوزه ایران و ترکیه است و با شناخت بستر ضعیف و انحصاری ایران استفاده از آی پی ورژن 6 منتفی می شود! البته پارسال Ripe اعلام کرده که به آخرین سابنت 8/ رسیده 255.0.0.0 و متاسفانه به هیچ مشترک جدید سابنتی بزرگ تر از 24/ 255.255.255.0 داده نمی شود! این بدین معاست که نهاینا می شود 256 آدرس اینترنتی خریداری کرد!
برای اطلاعات بیشتر به این مقالات مراجعه کنید!
Don't Panic! It's only the internet running out of IP addresses
IP v4 Exhaustion

البته مشکلات دیگر هم هستند و خوش حال می شوم شما هم به آنها اشاره کنید تا در نهایت به یک راه حل برسیم!

danitfk
June 21st, 2013, 04:59
فک نکنم با 50 تومن بتونن پیدا کنن چیزی!حیف ک ایران نت دوروستو حسابی نداره!حیف!
اگر به پست من دقت میکردید:

حتی با هزینه ای کمتر از 40 میلیون میشه 40سرور دل با 2 پردازنده و چه و چه و چه دست دوم خرید.

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f196/13900-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-networkmap_global_large-png

به به , گل بود به سبزه نیز آراسته شد ,

اگر ایران از این موقعیت استفاده کنه بسیار عالی میشه ,

با این شرایط اقتصادی فعلی و توان مالی سرویس دهنده ها , اکثر سرویس دهنده (من جمله مجموعه ما) از سرویس دهنده هایی بعضا" استفاده میکنه که پروایدر اصلی پهنای باند آن Cognet هست , اگر پهنای باند ایران از Cognet هم تامین بشه و با توجه به قیمتی که این سرویس دهنده داره , اکثر پهنای باند کشور ما از کاگنت باشه پینگ بسیار بسیار بسیار خوبی به سرورهای خودمون خواهیم داشت.

eskelet-sokhte
June 21st, 2013, 11:05
عذر می خواهم اگر موضوع قدیمیست امّا فکر کردم این مسئله یکی از مشکلات اساسی اینترنت ما شده!

برای زدن یک مرکز داده مدرن که با استانداردهای اروپا و آمریکا بنا بشه، تقریبا در ایران غیر ممکن است.

البته ایران امتیازات خوبی دارد. مثلا سوخت دیزل در ایران بسیار ارزان و مثلا در مقایسه با بریتانیا که مثلا Shell داره میده لیتری 1.49£ واقعا ناچیزه! به علاوه ایران می تواند از صفحات خورشیدی استفاده کند که فقط هزینه اولّیه نصب و خریداری تجهیزات و باقی آن بیش از 300 روز آفتابی در بعضی مناطق ایران!

مشکل سوم بحث انتقال آی پی می باشد که در حال حاضر ایران به روتر هایی رد امارات و ترکیه متصل می باشد

منبع: The Geopolitics of Iranian Connectivity - Renesys (http://www.renesys.com/2010/02/irans-internet-the-geopolitics/)

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f196/13900-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-networkmap_global_large-png

ایران در کنار لوله های گازی که به ترکیه کشیده، کابل های فیبر هم کشیده و به آنکارا و استانبول مستفم route دارد.

حال اگر یک ترانزیت مستقیم به روتر cogent در استانبول وصل شود، ایران توسط فیبر نوری به کل اروپا و نیویورک و مونترال وصل می شود و این یعنی پینگ 70ms یا کمتر به دورترین مسافت ها با در نظر گرفتن سرعت نور و اینکه هر 186 مایل، 1میلی ثانیه به پینگ اضافه می شود (بدون در نظر گرفتن موارد دیگر دخیل)

امّا مسئله تحریم ها و بحث انتقال پول هم مطرح است هم اینکه قانون *****ینگ در ایران !

مورد دیگر بحث آدرس های اینترنتی یا IP ها هست.
Ripe مسئول این امر برای حوزه ایران و ترکیه است و با شناخت بستر ضعیف و انحصاری ایران استفاده از آی پی ورژن 6 منتفی می شود! البته پارسال Ripe اعلام کرده که به آخرین سابنت 8/ رسیده 255.0.0.0 و متاسفانه به هیچ مشترک جدید سابنتی بزرگ تر از 24/ 255.255.255.0 داده نمی شود! این بدین معاست که نهاینا می شود 256 آدرس اینترنتی خریداری کرد!
برای اطلاعات بیشتر به این مقالات مراجعه کنید!
Don't Panic! It's only the internet running out of IP addresses
IP v4 Exhaustion

البته مشکلات دیگر هم هستند و خوش حال می شوم شما هم به آنها اشاره کنید تا در نهایت به یک راه حل برسیم!
سلام.عزیز خیر موضوع خیلی هم قدیمی نیست.خوبه ک این موضوع ادامه پیدا کنه و شاید دیتاسنتر جدیدی در ایران راه بیفتد.مشکل اصلی ما پوله اگه پول باه میشه بیه رو ردیفش کرد.پارس آنلاین,افرانت و... اینا بودجه کافی داشتن پیگیرش شدند،مهندس های مربوطه پیدا کردند،تحقیقات کردند،کارمند استخدام کردند و الان شدن غول ایران!
موفق باشید

joorabeban
June 21st, 2013, 15:57
جناب استارتر اگر هنوز راه اقدامی برای راه اندازی نکرده اید و استارت نشده پروژه شما ، که ظاهرا اینطور به نظر میرسه از تحقیقات و چیزهایی که رسیدید بگید برای علاقه مندان.

guerillamethod
June 21st, 2013, 16:45
این کار بدون حمایت دولت اصلا امکانپذیر نیست

دیتا سنتر زدن به این راحتی ها هم که فکر می کنید نیست. البته در کشور های دیگر می تونه راحت تر باشه چون تحریم ها وجود نداره.
اما اونا هم مشکلات خاص خودشون رو دارن

اولش دیدم نوشتید ۱۵۰ مگ پهنای باند می ده به شما مخابرات. این پهنای باند بسیار کمتر از استاندارد های مراکز داده دیگر جاهای جهان است و به راحتی با یک flood کل شبکه مسدود می شود
به علاوه چیزی که مخابرات ایران بدهد کیفیتی ندارد و عاقبتی جز پشیمونی نداره

به شما می گویم که امروز ایران حتی یک دیتا سنتر مدرن نداره و اگر شما می خواهیید اولین نفری باشید که آن را بنا می کنید، باید جنبه سود دهی رو کاملا فراموش کنید
این خانه از پایبست ویران است
خواجه در فکر طرح ایوان است

speedy
June 21st, 2013, 20:25
فکر کنم منظورشون stm1 بوده و این پهنا باند و زیرساخت میده نه مخابرات
هزینه یک ماه حدود 45 میلیون تومان هست
تامین برق ، پهنای باند، جذب مشتری ، رعایت قوانین ایران(چه شامل قوانین وضع شده و چه شامل قوانین من در آوردی)

nikit
June 23rd, 2013, 05:11
اگر به پست من دقت میکردید:

حتی با هزینه ای کمتر از 40 میلیون میشه 40سرور دل با 2 پردازنده و چه و چه و چه دست دوم خرید.

40 تا سرور؟!! یه سرور با 2 پردازنده l5420 تقریبا 1500$ قیمت داره، منظوت کهآفر کلوکشن دیتاسنتر که توی مدت زمان خاصی باید توی همون دیتاسنتر کلو باشه نیست؟×
40 میلیون 40 سرور، هز سرور 1 میلیون، من خریدارم با این نرخ ارز

amirlord
June 23rd, 2013, 05:37
40 تا سرور؟!! یه سرور با 2 پردازنده l5420 تقریبا 1500$ قیمت داره، منظوت کهآفر کلوکشن دیتاسنتر که توی مدت زمان خاصی باید توی همون دیتاسنتر کلو باشه نیست؟×
میشه خیلی راحت ثابت کرد که حرف شما اشتباه هست بدون نیاز به مراجع به سایت های فروش سخت افزار .
الان مشاهده میشه که سرور های Dual L5420 با قیمت های حدود 50 تا 70 دلار ماهیانه فروخته میشه و عموما همین هست .
فرض میکنیم 60 دلار فروخته میشه و در اینجا 30 دلار حداقل خرج کولو میشه . با توجه به این که مصرف برق زیادی دارند این سرور ها این 30 دلار خیلی خوشبینانه هست . 30 دلار سود می مونه که اینم خالص نیست اما ما فرض میکنیم خالص هست .
در این صورت این سرویس دهنده برای برگشتن سرمایه ش باید 50 ماه صبر کنه و مداوم این سرور رو اجاره بده که 4 سال و 2 ماه میشه ! در خوشبینانه ترین جالت که 4 سال بدون مشکل کار کنه .
که این سرمایه گذاری مسخره ترین سرمایه گذاری ممکن میشود . پس فرض خلف باطل است ! در نتیجه این سرور 1500 باکس نیست .
اگر سرمایه دارید میتونید با ایمیل من تماس بگیرید تا راهنماییتون بکنم در این زمینه :) ( ایمیل در امضا )

nikit
June 23rd, 2013, 06:06
میشه خیلی راحت ثابت کرد که حرف شما اشتباه هست بدون نیاز به مراجع به سایت های فروش سخت افزار .
الان مشاهده میشه که سرور های Dual L5420 با قیمت های حدود 50 تا 70 دلار ماهیانه فروخته میشه و عموما همین هست .
فرض میکنیم 60 دلار فروخته میشه و در اینجا 30 دلار حداقل خرج کولو میشه . با توجه به این که مصرف برق زیادی دارند این سرور ها این 30 دلار خیلی خوشبینانه هست . 30 دلار سود می مونه که اینم خالص نیست اما ما فرض میکنیم خالص هست .
در این صورت این سرویس دهنده برای برگشتن سرمایه ش باید 50 ماه صبر کنه و مداوم این سرور رو اجاره بده که 4 سال و 2 ماه میشه ! در خوشبینانه ترین جالت که 4 سال بدون مشکل کار کنه .
که این سرمایه گذاری مسخره ترین سرمایه گذاری ممکن میشود . پس فرض خلف باطل است ! در نتیجه این سرور 1500 باکس نیست .
اگر سرمایه دارید میتونید با ایمیل من تماس بگیرید تا راهنماییتون بکنم در این زمینه :) ( ایمیل در امضا )

فرض شما این رو میرسونه که قیمت سرور اختصاصی داخل بازار با دیتاشنتر یکی هست، اما من این فکر رو نمیکنم،این بر میگرده به سیاست دیتاسنتر
آلان شما با این قیمت بازار نگاه کنید، یه سی پی یو i3 2120 تقریبا 400 تومن هزینش هستش، مادر بود هم فرض 200 یه رم 4 گیگ هم 100 هارد 500 هم فکر کنم 100 یه پاور گرین 330 هم 120 تومن (تقریب زدم) اینجوری میشه 900 تومن، با این حال کسی میره سخت افزار با این مشخصات میگریه برای خودش؟ خوب همه میرند سرور 8 هسته ای میگیرند دیگه!
حرفم برای خریدار بودن من الکی نیست، واقعا خریدارم با این مشخصات، برای دانشگاه نیاز داریم تعداد بالا

amirlord
June 23rd, 2013, 06:44
فرض شما این رو میرسونه که قیمت سرور اختصاصی داخل بازار با دیتاشنتر یکی هست، اما من این فکر رو نمیکنم،این بر میگرده به سیاست دیتاسنتر
آلان شما با این قیمت بازار نگاه کنید، یه سی پی یو i3 2120 تقریبا 400 تومن هزینش هستش، مادر بود هم فرض 200 یه رم 4 گیگ هم 100 هارد 500 هم فکر کنم 100 یه پاور گرین 330 هم 120 تومن (تقریب زدم) اینجوری میشه 900 تومن، با این حال کسی میره سخت افزار با این مشخصات میگریه برای خودش؟ خوب همه میرند سرور 8 هسته ای میگیرند دیگه!
حرفم برای خریدار بودن من الکی نیست، واقعا خریدارم با این مشخصات، برای دانشگاه نیاز داریم تعداد بالا
ایران بازار سرور نداره اصولا . کسی بخواد تعداد بالا بخره باید وارد کنه . حرف منم روی سرور های خارج از کشور بود . بحث تاپیک در مورد دیتاسنتر و تعداد عمده سرور بود و واقعیت این هست که اگر کسی عمده بخره بصورت کانتینر از خارج از کشور هزینه ها خیلی پایین تر از اونی هست که فکر میکنید حتی با دلار امروزی .
اصولا دیتاسنتر هایی که فقط سرویس کولوکیشن ارائه می دهند مانوری روی سخت افزار نمیدهند و خودشون رو درگیر دردسر های فروش سخت افزار نمی کنند و سود چندانی هم براشون نداره و بعضا فقط جهت جذب مشتری و راه انداختن کار مشتری هست .
بصورت کلی بحث دیتاسنتر در ایران با این که محدودیت های خرید سخت افزار زیاد هست ولی با کمی ترفند میشه سخت افزار تعداد و با قیمت مناسب تهیه کرد . ولی بحثی که روی پهنای باند هست مشکلی نیست که به این زودیا و به این راحتیا حل بشه . به همین دلیله که منطقی نیست مرکز داده غیر دولتی در ایران .
کشور های دور و بر خودمون هم همین مشکلات رو دارند حتی ترکیه ، آذربایجان ، امارات که ما خودمون از اونا پهنای باند تهیه میکنیم . و دلیلش هم سیاسی بودن این منطقه هست . منطقه ی خاورمیانه ثبات سیاسی ، اقتصادی و جغرافیایی نداره و در حال حاضر ریسک بسیار بزرگی هست .
شما دوست عزیز هم اگر مایل به خرید تعداد بالای سرور هستید با یکی از شرکت های فروش سرور دست دوم در امریکا تماس بگیرید ، هماهنگ کنید که بسته هارو از فرودگاه همون شهر به یکی از فرودگاه های امارات Cargo اصطلاحا Freight کنند و یا اگر شهر بندری هست بصورت کانتینر 20فوت به بندر های امارات برسونند و از اونجا بارتون رو سوار لنج کنید و ایران تحویل بگیرید .

danitfk
June 23rd, 2013, 06:50
برای خرید هماهنگ کنید ( colocation [at]weltvps.com )

Dell CS24-SC
16GB DDR2 Memory of RAM
4x750GB SATA-II Hard Disks
Intel Gigabit Dual 10/100/1000

90 روز هم گارانتی داره ,
با این نرخ ارز بنده به شما 40 سرور از این مدل میدم , تماس بگیرید !

nikit
June 23rd, 2013, 13:52

Dell CS24-SC
16GB DDR2 Memory of RAM

90 روز هم گارانتی داره ,

امکان وارد کردن به ایران (5 تا سرور) چقدر در میاد؟ البته برای شروع کاره

eskelet-sokhte
June 23rd, 2013, 18:31
دوستان اگه اشتباه نکنم دیتاسنتر پارس آنلاین اینترنت میده بهمون و همچنین یه اتاق(خودمونی)تا سرورامونو بذاریم توش و از اینترنت دیتاسنتر استفاده میشه کرد.استارتر محترم اگه واقعا این هزینه ای ک گفتین میتونین بکنین یا علی.هزینه ماهانه دریافت میکنه و سرور هم ک میشه از سایت رایانه دات کام گرفت.موفق باشید

liveserver
June 29th, 2013, 12:16

Dell CS24-SC
16GB DDR2 Memory of RAM

90 روز هم گارانتی داره ,
ما یک دونه از این سرور میخواییم ؟ امکانش هست ؟

nikit
June 29th, 2013, 12:27
ما یک دونه از این سرور میخواییم ؟ امکانش هست ؟

خود سرور 300$ + 300$ پول پست هست

liveserver
June 29th, 2013, 12:34
خود سرور 300$ + 300$ پول پست هست
الان هزینه کلی این سرور همراه با پست چقدر در میاد ؟
و اینکه برای مجازی سازی جواب میده ؟

nikit
June 29th, 2013, 12:41
الان هزینه کلی این سرور همراه با پست چقدر در میاد ؟
و اینکه برای مجازی سازی جواب میده ؟
بله، با خودشون تماس بگیرید ایمیل قرار دادند

Kian
June 29th, 2013, 12:49
بطور کلی دستگاه ها و ماشین آلات بیش از 4 سال کارکرد در کشورهای پیشرفته، از رده خارج محسوب میشوند و به عنوان اجناس اسقاطی و دورانداختنی به آنها نگاه می کنند و به همین خاطر شرکت های بازیافت آنها را بطور رایگان و یا با قیمت های بسیار ارزان ارزان، جمع آوری می کنند و به کشورهای در حال توسعه ارسال می کنند از جمله این ماشین آلات و دستگاه ها می توان به خودرو - پرینتر و فکس - ماشین آلات راه سازی و در حیطه هاستینگ به سخت افزار سرور و .... می توان اشاره کرد، مثلا قیمت یک خودرو پرادو مدل 2003 کاملا سالم دست دوم در انگلستان 3500 پوند می باشد و همینطور سخت افزار های چند سال کارکرده سرور هم با قیمت های بسیار پایین تر از قیمت اصلی ارائه میشود و این همان علت ارزانی سخت افزار سرور و یا سایر دستگاه ها و ... در کشورهای پیشرفته می باشد

guerillamethod
June 30th, 2013, 03:32
بطور کلی دستگاه ها و ماشین آلات بیش از 4 سال کارکرد در کشورهای پیشرفته، از رده خارج محسوب میشوند و به عنوان اجناس اسقاطی و دورانداختنی به آنها نگاه می کنند و به همین خاطر شرکت های بازیافت آنها را بطور رایگان و یا با قیمت های بسیار ارزان ارزان، جمع آوری می کنند و به کشورهای در حال توسعه ارسال می کنند از جمله این ماشین آلات و دستگاه ها می توان به خودرو - پرینتر و فکس - ماشین آلات راه سازی و در حیطه هاستینگ به سخت افزار سرور و .... می توان اشاره کرد، مثلا قیمت یک خودرو پرادو مدل 2003 کاملا سالم دست دوم در انگلستان 3500 پوند می باشد و همینطور سخت افزار های چند سال کارکرده سرور هم با قیمت های بسیار پایین تر از قیمت اصلی ارائه میشود و این همان علت ارزانی سخت افزار سرور و یا سایر دستگاه ها و ... در کشورهای پیشرفته می باشد
دقیقا!
بعد ملت هم می رن سرور هایی رو می خرن که 2008 کاملا از راده خارج شده اند و جالب سریع روش ESXi می ریزند و شروع می کنند VPS دادن!

بعد شما توقع داری در ایران دیتاسنتر "مدرن" زده بشه ؟

hfuhost
September 14th, 2013, 19:18
مجبورا دوست عزیز وگرنه مرض ندارن که باید هزینه بدن یا وایسدن از عمر سیستم بگذره کرک بیاد واسه همینه ما عقبیم
با این دلار به این گندگی

amirhosseinsalavati
September 14th, 2013, 19:36
چرا همه پست های ناامید کننده می دن بله میشه با این هزینه زد اما نمیشه یک دفعه یک دیتاسنتز مدرن درست کرد
شما از پاینه شروع کن با 50 تا سیستم شروع کن با هزینه کم شروع کن الان نصفی از دیتاسنتز های افرانت و پارس آنلاین خالی هست شما با کم درست کن انشا الله موفق می شید و خود ما کاربران انجمن ازت خرید می کنیم قیمت مناسب بدی البته

eskelet-sokhte
September 14th, 2013, 23:10
قیمت مناسب بدی البته

داداش سر چهار را که نیست از الان میخوای چونه بزنی:d
یه سوال دارم.چرا شما ها هی تاپیکو میارینش بالا؟وقتی که استارتر محترم تاپیک میزنه بعد غیب میشه و هر 10 قرن یه بار میاد جواب میده ، چه کازیه که ما هی دنبال اینو بگیریم.واقعا دوستان دستشون درد نکنه تا جایی که تونستن اطلاعات دادن.من هم که یه پیشنهاد دادم بهشون دیگه چی نیاز دارن!!!!
موفق باشید

amirhosseinsalavati
September 15th, 2013, 09:07
داداش سر چهار را که نیست از الان میخوای چونه بزنی:d

یه سوال دارم.چرا شما ها هی تاپیکو میارینش بالا؟وقتی که استارتر محترم تاپیک میزنه بعد غیب میشه و هر 10 قرن یه بار میاد جواب میده ، چه کازیه که ما هی دنبال اینو بگیریم.واقعا دوستان دستشون درد نکنه تا جایی که تونستن اطلاعات دادن.من هم که یه پیشنهاد دادم بهشون دیگه چی نیاز دارن!!!!
موفق باشید
این دوستم راست می گه دوستان از گجا معلوم طرف سر کارمو نزاشته فردا منم میام تایبیک می زنم 100 میلیارد دارم و می خوام دیتاسنتز بزنم

faslesard
November 3rd, 2013, 17:13
با سلام.

سلام

از این که بعضی از دوستان گفتند بزارید بانک سودش را بخورید واقعا متاسفم

حالا که یک انسان شریف پیدا شده سرمایه گذاری کنه برای آینده ی این مملکت باید کمکش کنیم یا منصرفش کنیم؟

دوست عزیز شما میتونید یه سری به سایت انجمن دیتاسنتر ایران (http://www.irandcf.com) بزنید اونجا کلی اطلاعات در مورد طراحی دیتاسنتر وجود داره

این سایت هم (http://www.datacenterdesign.ir)در مورد طراحی مرکز داده اطلاعات خوبی داره.

در مورد طراحی مرکز داده اگه اطلاعات فنی و علمی خواستید باید بگم که دو استاندارد وجود داره یکی TIA942 (http://www.tia942.ir) و یکی Bicsi 002-2011 (http://www.bicsi002.ir)که میتونید از طریق این سایت ها در موردش اطلاعات جمع کنید

امیدوارم در کارتون موفق بشید و به عنوان یک کارآفرین و سرمایه گذار دلسوز این مملکت همیشه سربلند باشید

چند لینک مفید برای علاقه مندان به مرکز داده ، اتاق سرور و دیتاسنتر

www.tia942.ir (http://www.tia942.ir)
www.bicsi002.ir (http://www.bicsi002.ir)
www.datacenterForum.ir (http://www.datacenterForum.ir)
www.datacenterdesign.ir (http://www.datacenterdesign.ir)
www.datacenterdesigner.ir (http://www.datacenterdesigner.ir)

hanzaleh
July 8th, 2014, 01:23
آقا ما حمایت می کنیم استارت بزن
ما کار آفرین ها رو دوست داریم