PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آپدیت سرور

alri
January 18th, 2013, 15:44
دوستان نمی دونم اینجا جای سوالم هست یا نه . اگر نبود به جای درست انتقال بدید .
یه سوالی دارم که چند وقته ذهنم رو به خودش مشغول کرده . یکی دوبار تو سایت دیدم در موردش صحبت بشه ولی از پاسخ ها چیزی دستگیرم نشد .
اما سوالم اینجا است . که فرض کنید ما یه سرور مجازی یا فیزیکی داشته باشیم . باید اونو همیشه update نگه داریم تا مشکل امنیتی براش پیش نیاد . درسته ؟ حالا سوال من اینجا است که وقتی با ssh به سرور مجازیمون وصل می شیم . برای آپدیت کردن از سرعت اینترنت ما استفاده میشه . یا اون پورتی که vps با شبکه جهانی ارتباط داره . چرا که مثلا سرعت ما نهایتا ۲mb بیشتر نیست . با این سرعت که نمیشه هر هفته هر روز یا هر هفته سیستم رو آپدیت کرد .
چیزی که به ذهنم رسیده اینه که ما وصل میشیم به اون سرور و اون سرور با سرعت بالایی که به شبکه جهانی متصل هست . به دریافت و فرستادن اطلاعات می پردازه . این جمله درست هست یا خیر ؟
همین قضیه برای سایت های دانلود فایل هم صادق هست . چه جوری مثلا ۱۰ گیگ فایل رو آپلود می کنند و برا دانلود می گذارند . با سرعت ۲ مگ که باشه که این موضوع محاله .
لطفا راهنمایی کنید .
شاید اگه یه vps داشتم به جوابم می رسیدم و مزاحم دوستان نمی شدم .

safinoor
January 18th, 2013, 16:39
درود .

ببینید آپدیت کردن سرور از طریق ssh مستقیما از اینترنت سرور استفاده می کنه نه اسپید اینترنت شما !

هرچی سرعت پورت سرور و سرعت نت سرور بالا باشه طبیعتا آپدیت زودتر انجام میشه

بدرود .

alri
January 18th, 2013, 19:29
پس با این وجود وقتی میگن مثلا پورت شبکه 100 مگ هست یا 1 گیگ است . سرعت دانلود تو اون شبکه 100 مگ برثانیه هست دیگه . یعنی مثلا لینوکس cent os که 700 مگ هست رو تو هفت ثانیه می گیره . نه ؟
اگر این جوری باشه استفاده از سیستم های کلود برای رایانه های شخصی بسیار ایده آل میشه . شبکه های اونها معمولا پورت 1 گیگ داره . راحت طرف می تونه سیستمش رو از هر جهت به روز نگه داره . ولی فقط میتونه دانلود و نصب کنه . اجراش دیگه با کامپیوتر خودش باید باشه که سرعتش 2مگ بیشتر نیست .