PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Over sell چیست ؟

centralhop
January 11th, 2013, 21:00
بعضی ها از من میپرسن چرا قیمت سرور های شما گرونه ؟ در جواب باید بگم که ما Over sell نمی کنیم حالا ببینیم این Over sell چیه ؟

بر فرض مثال من یه سرور گرفتم 150 یرو ضرب در 4300 تومن میشه 645000 تومن

استاندار ساخت وی پی اس بر روی سرور با پرت 1 گیگ 20 عدد هستش حالا ما اگه بخواهیم 645000 رو بر 20 تقسیم کنیم قیمت هر وی پی اس میشه 32250 که باید حداقل بین 35000 تا 40000 تومن بدی که خودت هم سود کنی حالا اگه رم یک گیگ رو بدی 20000 باید 40 تا 50 عدد سرور وی پی اس بسازی تا هزینه سرور رو در بیاری به این میگن Over sell

http://www.webhostingtalk.ir/f15/68730/

najvahost
January 11th, 2013, 21:04
در این مطلب می خوایم در مورد فروش اورسل هاست (over sell) یا فروش بیش از ظرفیت واقعی صحبت کنیم.
این واژه در بحث هاست و هاستینگ بیشتر مربوط به سرویسهای اشتراکی ماننده هاست اشتراکی یا سرور مجازی و سرویسهای مانند اینها می شود.
در سرور و هاست فروش اورسل هاست می تواند مربوط به پارامترهایی همچون فضا، پهنای باند، پردازنده (cpu)، حافظه ی موقت (ram)، ظرفیت پورت و … باشد.

http://www.tehranhost.com/needfi/uploads/2012/12/oversell.jpg (http://www.tehranhost.com/needfi/uploads/2012/12/oversell.jpg) فرض بگیرید که شما به عنوان فروشنده ی هاست (http://www.tehranhost.com) ده گیگابایت فضا در اختیار دارید و می خواهید آنرا با تقسیم کردن به قطعات 1 گیگابایتی به ده نفر بفروشید اما از آنجا که ممکن است تعدادی از مشتریان شما از تمام یک گیگابایت فضای خریداری شده ی خود استفاده نکنند (اغلب اینگونه است) و شما بتوانید این ده گیگ را 15 نفر و هر نفر یک گیگابایت بفروشید، در اینجا شما 15 گیگابایت هاست فروخته اید در حالی که تنها ده گیگابایت فضا در اختیار داشته اید.
در واقع شما ظرفیتی که قبلا آنرا فروخته اید اما چون توسط مشتریانتان استفاده نشده است از روش فروش اورسل هاست استفاده کرده اید. این موضوع در هاستینگ می تواند برای موارد دیگر در هاستینگ نیز صادق باشد.. مثلا همه ی کاربران از تمام ظرفیت پهنای باند، تمام ظرفیت رم یا پردازنده ای که آنرا خریداری کرده اند استفاده نمی کنند بنابراین شما ممکن است بتوانید هر کدام از این ها را به روش اورسل به میزان بیشتری به هر کدام از مشتریانتان واگذار کنید.
اما یکی از اساسی ترین سوالاتی که ممکن است در این بحث به وجود بیاید که آیا انجام این کار از جانب فروشنده نوعی کلاه برداری و عدم صداقت با مشتریان نیست؟ برای اینکه به این سوال پاسخ مثبت بدهیم رعایت شرایطی ضروری است که در ادامه خواهد آمد بدین معنا که تخطی از هر کدام از موارد زیر سبب خواهد شد که فروش اورسل هاست کاری غیرقانونی باشد:
1- تضمین دسترسی مشتری به تمام امکانات خریداری شده در هر زمان
2- عدم کاهش سرعت یا کیفیت سرویس بر اثر اورسل کردن سرویس
3- صداقت با مشتری در اعلام ویژگی های سرویس فروخته شده
4- تاثیر دادن این کار بر کاهش قیمت تمام شده ی سرویس برای مشتری
در صورت رعایت شرایط فوق فروش اورسل هاست نه تنها کاری غیر قانونی نیست بلکه به معنی استفاده ی صحیح از تمام ظرفیت منابع و امکانات و ارائه ی سرویسهایی رقابتی تر از لحاظ قیمت است که به سود مشتری نیز خواهد بود.

منبع : تهران هاست (http://www.tehranhost.com/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B3%D9%84-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/)

s98
January 11th, 2013, 21:12
اور سل یعنی فروش بیش از حد مجاز (در 1 جمله گفتم )

alaviyoon
January 11th, 2013, 21:29
خیلی ممنون .
ولی حالا از کجا باید بفهمیم کدوم شرکتا اورسل نمیکنند ؟

majidisaloo1
January 11th, 2013, 21:34
خیلی ممنون .

این که میگین بیشترین ظرفیت سرور حتما باید 20 تا باشه کاملا غلط هست
وضعیت اور سل از کیفیت سخت افزار و کشش سرور مشخص میشود

از جای خاصی نمیشه فهمید وقتی شما یک روطز سرعتت خوب بود یک روز بد احتمال 90 درصد اور پسل یا منابع اشتراکی در کار هستش

habiballahafg
January 11th, 2013, 21:50
اور سل بستگی به قدرت سروری داره که اور سل بشه بگذارد من یک واقعیتی را بگم و ان هم این که تقریبا ۱۰۰ در صد فروشندگان اور سل میکنند اگر نکنند که هزینه سرور در نمیاد

centralhop
January 11th, 2013, 21:51
خیلی ممنون .

کاری نداره شما اطلاهات سرور و دیتا سنتر رو بگیر بعد حساب کن ببین چند براش تموم میشه سرور ها رو داره چند میده مشخص میشه ؟

mohamad2314
January 11th, 2013, 21:54
کلا با یکم توجه و بررسی سرعت و کشش سروز میشه فهمید ..

madvps
January 11th, 2013, 22:11
خوب آخه طرف که کیفیت براش مهمه مطمئن باشید با تضمین کیفیت سرویس میگیره و اونیم که فقط به دنبال ارزون بودن هستش دیگه نباید گلایه داشته باشه. واقعیت امر اینه طرف میاد رم 1گیگ رو میده 15 تا 20 تومان معلومه دنبال چی هست میخواد از سرور نهایت سود رو ببره اینو دیگه باید بفهمید بعضی ها میان میگن نه بابا من سرور گرفتم خیلی هم عالی بوده و جواب داده !! اینم در جواب باید بگم بله طرف شاید هنوز سرورش جا داره و منابع داره ولی همین که یه کم بگذره مشخص میشه کیفیت به چه صورت هست ( یکی هم اینکه طرف اطلاعات خاصی در مورد سرویس مناسب نداره و به هر سرویسی که قطع نشه میگه خوب این تعریفش از سرور خوب هست!! ) اونوقت هست که قطع شدن ها شروع میشه داون شدن ها شروع میشه و طرف میاد قر میزنه چرا ال شد چرا بل شد خوب چشت کور دندت نرم خودت قبول کردی با خواست خودت گرفتی و مطمئنا دونستی ولی ریسکش رو قبول کردی دیگه قر زدنت واسه چیه :-|:)

sgighost
January 11th, 2013, 23:59
ممنون مفید بود

centralhop
January 12th, 2013, 06:13
این که میگین بیشترین ظرفیت سرور حتما باید 20 تا باشه کاملا غلط هست
وضعیت اور سل از کیفیت سخت افزار و کشش سرور مشخص میشود

از جای خاصی نمیشه فهمید وقتی شما یک روطز سرعتت خوب بود یک روز بد احتمال 90 درصد اور پسل یا منابع اشتراکی در کار هستش

البته من نوشتم برای سرور با پرت یک 20 تا من خودم اینجوری سرور میدم مشتری هر زمان بخواد هم با تم نشونش میدم چند تا سرور هستش !!!!

Anjoman
January 12th, 2013, 08:20
البته من نوشتم برای سرور با پرت یک 20 تا من خودم اینجوری سرور میدم مشتری هر زمان بخواد هم با تم نشونش میدم چند تا سرور هستش !!!!

به قول خارجی ها که میگن اسپک انگلیش حالا من هم میگم فارسی صحبت کن :-p

خوب پس شد واسه یه سرور 20 تا وی پی اس؟ از طرفی میگین هزینه سرور حدود 700 تومن میشه و نتیجه گرفتین که باید هر وی پی اس و 40 بفروشین که سود کنه

این وسط یه سوال پیش میاد اگه اکثرا از شما اومدن همون سرویس 256 مگ رو گرفتن

لیست قیمت بر اساس رم سرور ها

60000 تومان RAM:2048MB

40000 تومان RAM:1024MB

30000 تومان RAM:512MB

20000 تومان RAM:256MB

فروش سرور مجازی - امریکا . کانادا . سوئیس . ایتالیا . آلمان . فرانسه . هلند . انگلیس و ...

لطفا اگر سوالی دارید با یاهو ای دی تماس بگیرید
wiki.online@att.net
سبد خرید - CentralHOP (http://www.centralhop.ir/cart.php)

به کسانی که از ما سرور خریداری می کنند خدمات ویژه ای خواهیم داد
:53:

مثل بالا
حالا اگر فقط 20 تا وی پی اس بدی که دوباره میشه نصف هزینه سرور ضرر

پس نتیجه
یا باید شما هم یه 30 40 تایی وی پی اس بدی تا هزینه ها در بیاد و سود کنی یا هم هیچی

حالا نتیجه گیری من

همه اورسل میکنن و فقط کسانی شاید نکنند که مثلا بگن رم سرور 24 هست 20 تاش رو و پی اس میدیم اونم همه یا یک گیگ یا بالاتر در غیر این صورت میشه اورسل

نتیجه گیری کلی

بسته به نوع مشتری که کم کار باشه یا پرکار تعداد وی پی اس ها روی یه سرور معلوم میشه
مخصوصا تو ساعتهای پیک

یه مشتری پرکار با یه وی پی اس با رم 512 میتونه بیش از نیمی از منابع سرور رو راحت استفاده کنه (دانلود + آپلود + فشرده سازی (همون رار و زیپ کردن)به طور همزمان)

majid99
January 12th, 2013, 10:10
با تشکر از همه بچه هایی که اطلاعات خودشونودر اختیار دیگران میگذارند

j4b3r
January 12th, 2013, 10:16
سلام
دوستانی که میخوان مطمئن باشند سرور مجازی اونها oversell نیست،
سرور citrix xen بگیرید.
توی این مجازی ساز امکان فروش بیش از حد RAM نیست.
البته خیلی خیلی کم هستند فروشندگانی که از این مجازی ساز استفاده میکنند. دلیلش هم فقط اینه که فروشنده نمیتونه oversell کنه!

sky98
January 13th, 2013, 10:15
تا 25٪ روی سرور اورسل کردن ایردی نداره - اگه سخت افزار اجازه بدن:53:

sky98
January 13th, 2013, 10:18
سلام
دوستانی که میخوان مطمئن باشند سرور مجازی اونها oversell نیست،
سرور citrix xen بگیرید.
توی این مجازی ساز امکان فروش بیش از حد RAM نیست.
البته خیلی خیلی کم هستند فروشندگانی که از این مجازی ساز استفاده میکنند. دلیلش هم فقط اینه که فروشنده نمیتونه oversell کنه!
روی زن هم Balloon ram رو دازیم که براحتی میشه oversell کرد:53:

j4b3r
January 13th, 2013, 10:36
روی زن هم Balloon ram رو دازیم که براحتی میشه oversell کرد:53:
قبلا در مورد بالون هم بحث شد دوست عزیز
در سیتریکس امکان استفاده از بالون نیست.
در زن معمولی با کانفیگ خاص میشه استفاده کرد.

centralhop
January 13th, 2013, 12:30
خیلی ممنون .

من خودم به شخصه 25 عدد بیشتر نمی سازم مشتری هم هر زمان بخواد بهش تم میدم بهترین راه حل فکر کنم این باشه !!!!!

armanforghani
January 14th, 2013, 16:55
این تاپیک یک امتیاز مثبت برای مصرف کننده داره و آن هم حساس شدن در مورد اورسل هست. اما بسیاری از نظرات اعتبار علمی نداره

centralhop
January 16th, 2013, 11:27
این تاپیک یک امتیاز مثبت برای مصرف کننده داره و آن هم حساس شدن در مورد اورسل هست. اما بسیاری از نظرات اعتبار علمی نداره

به نظر من خیلی خوبه مشتری بفهمه سرور یک گیگ 15000 تومان با 40000 تومان چه فرقی داره !!!

shingo
January 16th, 2013, 11:52
بله همینطوره بهترین کار تو این زمینه اطلاع رسانیه تا مشتریا قول نخورند و ضرر ندن

felfel
January 25th, 2013, 12:44
سرعت دانلود سرور هم ربطی به اورسل داره ؟
مثلا سروری که پورتش 1 گیگ باشه باید چند اسپید دانلودش باشه حدودا

habiballahafg
January 25th, 2013, 12:56
سلام سروری که پورت ۱ گیگ داره میبایست در حالت استاندارد ۱۲۰ مگا بیت دانلود بده ۱۰۲۴ /۸
ولی اگر اور سل شده باشه که مشخس هست که کمتر میده ،البته هر وقت که کمتر شد دلیل بر اورسل نیست چون بعضی اوقات ممکن است که به دلیل دیگر کم بشه

felfel
January 25th, 2013, 17:58
سرور من معمولا 4 5 mb هست دانلودش از جای خوب البته .... ؟

habiballahafg
January 25th, 2013, 18:01
پورت سرور اصلی ۱۰۰ مگ هستش به همین دلیل با اندکی اورسل کم میشه

hossein_n
January 26th, 2013, 06:35
/:)میگما من اگه بخام فروشگاه هاست بزنم کسی هست بهم کمک کنه؟
اسکریپتم نصب کردم!
صفحه اصلی پورتال - فروشگاه هاستینگ و وی پی اس ماه ست (http://mahsat.ir/fo/)
میگم با این مشخصات میتونم چنتا وی پی اس 1 گیگ رمو 2 هسته سی پی یو بدم؟
مال هتزنره
D-EX4

CPU : Intel® Core™ i7-2600 Processor
RAM : 16G Ram DDR3
Hard : 2 x 3 TB SATA 6 Gb/s HDD
Port : 100Mbps Port - 10TB Outbound + Free Inbound

--------------
من الان از یکی یه وی پی اس گرفتم سرعتو رمو سی پیو زیاد ازیت نمیکنه ! اما وقی میخام چیزی کپی و کنم تو یه درایو دیگه سرعت هارد ار 2 مگ بیشتر نمیشه !!
100 بارم بهش گفتم !!
به نظر شما اورسل کرده؟
ممنون دوستان!

tab22tab
January 26th, 2013, 15:36
OVER SELL یه مسئله اساسی هست ، که به سیاست یه فروشنده بر میگرده 100 البته!
فروشنده چی میفروشه به خودش ربط داره اینجا هم اسمی نمیبرم که کسی بعد ها ناراحت بشه!
یه مدت پیش دیتاسنتر X اومد یه آفر زد 96 گیگ رم و دوال سی پی یو بعدشم گفتش که یه پورت 10 گیگ میدیم ( خوبه زیرش هم نوشته بود 500 مگا بیت گارانتی میکنم! )
بعدش مردم هم دیدن! اوه! خوبه دیگه 96 گیگ رمه منم میام 120 تا وی پی اس ( نمیگم 1 گیگ ، نمیگم 2 گیگ اصلا 512 رم باشه! ) روش میزنم میفروشم به مردم دیگه!!!!
:||||||
این اورسله محضه !!! میگید رم زیاد نفروخته که! خب صد البته همینه ! این بنده خدا رم زیاد نفروخته!! ولی مگه فقط سرور رمه؟؟؟؟
نصف کسانی که سطح علمی پایینی دارن و عموما یه سرور 16 گیگ رم میگیرن شروع میکنن اصلا توجهی به هیچی ندارن و تجربه ای ندارن این حرفا رو میزنن! جابر عزیز درست فرمودن و کاملا حرفشون تایید میشه که citrix xen بخرید!
ولی جابر جان فکر میکنی روی این سرور 96 گیگ رم چی بشه؟!
چه افتضاحی روی هارد پیش میاد؟؟؟ چه افتضاحی روی پورت؟؟؟ کش سی پی یو چی؟ همش سواپ میکنه روی رم! اینجاس که میگن اورسل!
واسه اینه که سرور های 16 گیگ و یا 32 گیگ معمولی که دارند عموم فروشنده ها مشکلی پیدا نمیکنه چون اینجا رم زیاد مشکلی پیدا نمیکنه ! مشکل اصلی هم در بالا بهش اشاره کردم اشتراک گذاری بسیار بالای منالع دیگر سرور هستش !

alireza.076
January 26th, 2013, 16:02
به نظر من خیلی خوبه مشتری بفهمه سرور یک گیگ 15000 تومان با 40000 تومان چه فرقی داره !!!

همیشه قیمت نشان دهنده ی کیفیت نمیباشد، درسته که بین آفر 15 تومن با 40 تومن فرق میباشد اما
فروشنده ای که سرویس کولوکشن ارائه میدهد میتوان گفت نصف هزینه اجارهی یک سرور اختصاصی را پرداخت میکند
مثلا، سرویس با رم 32 گیگ و سی پی یو حدودا 25 گیگاهرتز تک یونیت برای فروشنده ماهی فقط 30 $ در می آید و هزینه ایپی نیز نصف میشود (هر ایپی 5 سنت) در حالی که بر روی سرور اجاره ای میشود 1 دلار
فرض 16 $ نیز هم هزینه ایپی که با هم میشود 46 دلار آیا حتما باید فروشنده به قیمت بالا ارائه دهد؟

آفر دیتاسنتر xlhost بنده خرید کردم با دلار بانکی تمدید میکنم ماهانه، آیا پایین بودن قیمت سرویس های بنده نشان دهندهی پایین بودن کیفیت میباشد؟

سلام سروری که پورت ۱ گیگ داره میبایست در حالت استاندارد ۱۲۰ مگا بیت دانلود بده ۱۰۲۴ /۸
ولی اگر اور سل شده باشه که مشخس هست که کمتر میده ،البته هر وقت که کمتر شد دلیل بر اورسل نیست چون بعضی اوقات ممکن است که به دلیل دیگر کم بشه

این حرف نیز اشتباه میباشد، شما بر روی هر سرور مجازی 1 پورت اختصاصی 1 گیگابیتی قرار میدهید که میبایست 120 مگابایت سرعت بدهد؟
یعنی پیش نمی آید بین 20 نفر مثلا کاربر 15 نفر همزمان با هم دانلود کنند؟ در آن زمان شما میفرمایید سرویس اورسل شده است؟
شما با پورت 1 گیگابیتی از هر لوکیشنی که دانلود میکنید 120 مگابایت سرعت میدهد؟!!

Quality
January 26th, 2013, 16:05
پست مفیدی بود ممنون