PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل مشکل اخیر سرور های هتزنر پرشین هویز مشخص شد!

tehvps
January 10th, 2013, 19:47
آرزو امیری
کارمندان
1391/10/20 20:45

یکی از پنل ها به دلیل مشکلات Abuse فراوان از سوی مشتریان آن پنل چند روز پیش مسدود شد و توانستیم با پیگیری آنرا بازگشایی کنیم.
اما این بازشایی موقت و تنها برای 3 روز است تا شما اطلاعات خود را بردارید
چون هتزنر دیگر سرورهای این پنل را تمدید نمی کند.

بنابراین سرور شما با IP (شماره IP سرور مشتری) بعد از یکشنبه از طرف دیتاسنتر بصورت یکطرفه کنسل خواهد گردید.
لازم است نسبت به جابجایی و انتقال فورا اقدام شود.

ما در حال حاظر قابلیت سرویس دهی از سرور 4 یو (آلمان و آمریکا) یا هتزنر در پنل دیگری را نیز داریم که در صورت لزوم قابل ارائه در آنجا نیز هست.

danitfk
January 10th, 2013, 19:50
Abuse کاربرای ایرانی هم داخل Hetzner و XLHost جدیدا مشکل بوجود آورده.. :-؟

habiballahafg
January 10th, 2013, 21:57
Abuse کاربرای ایرانی هم داخل Hetzner و XLHost جدیدا مشکل بوجود آورده.. :-؟
اره کم کم دیگه واقعا داره مشکل ساز میشه

Kian
January 10th, 2013, 23:42
بیشتر بخاطر نصب ویندوزهای کرک شده- ارسال اسپم- استفاده از سرورها برای وی+پی -ان و ... هست که مثلا با وی+پی _ان ، اتک یا دیفیس و ... می کنند و باعث بدنامی و گرفتاری کاربران ایرانی میشوند

Iran Web Host
January 11th, 2013, 00:50
و صد البته سرویس دهنده هم باید ابیوز رو سریع به دست کاربر برسونه و اون رو ملزم به پاسخگویی کنه !

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

delta
January 11th, 2013, 01:13
تو بحث آخر تاپیک سرور هتزنر کارمند پرشین هویز یک حرفی زده بود که واقعا ناراحت شدم..برگشته بود گفته بود برای کسانی که توهین کردند متاسفیم!! در صورتی که این مشتری بود که باید برای شما متاسف باشه و شما به جای اینکه ازا ول جریان رو به مشتری اطلاع رسانی کنید و هر لحظه خبر رو به گوش مشتری برسونید سکوت کردید و این یعنی توهین مستقیم شما به مشتریهاتون.. شما حتی یکبار هم پوزش رسمی نخواستید و دو روز تمام به مشتریها استرس وارد کردید که بسیار جبران ناپذیره. به جای توضیحات همش فرار کردید و حتی حرفی نزدید و الان که سرورها باز شده تازه دارید خبر رسانی میکنید که مطمئن باشید دیگر هنای شما رنگی نداره و شما کلا از اعتبار افتادید. و این حرکت شما نقل به نقل میچرخه و اگر مشتری بخواد از کسی راجب شما سوال بپرسه مطمئن باشید همه از شما بد خواهند گفت.
مشکل برای همه پیش میاد.برای بزرگترین سرویس دهنده ها هم پیش میاد.اما مشتری رو به حال خود و افکار خود رها نمیکنند و هر بار خبر تکمیلی بهش میدند و نگران نمیزارنش.ما برای شما متاسفیم..

alione
January 11th, 2013, 02:43
دوستان الان دقیقا چه اتفاقی میوفته کدوم میزبانان هاست از کار میوفتن ؟!
برای ما وب مسترا الان بهترین کار چیه ما که چیزی از هاست سرمون نمیشه میشه راهنمایی کنید ؟!
الان هاست هایی مثل میزبان هاست و پارس وی پی اس و ....... هم همین مشک رو حواهند داشت ؟!

Ashkankamangar.ir
January 11th, 2013, 03:44
دوستان الان دقیقا چه اتفاقی میوفته کدوم میزبانان هاست از کار میوفتن ؟!
برای ما وب مسترا الان بهترین کار چیه ما که چیزی از هاست سرمون نمیشه میشه راهنمایی کنید ؟!
الان هاست هایی مثل میزبان هاست و پارس وی پی اس و ....... هم همین مشک رو حواهند داشت ؟!

اگر منظورتون از میزبان هاست ""میزبان سایت " هست که باید بگم ما که سرور هامون از آمریکاست و مستقیم و بدون رابط سرور میخریم

بذارید براتون توضیح بدم دیتاسنتر هتزنر آلمان برای خرید ازش باید حساب بانکی وریفای شده داشته باشید
ایرانیها هم برای اینکه دردسر حساب های بانکی خارجی رو نداشته باشند از یک فرد که حساب بانکی داره سرور میخرند
یعنی سرور های این افراد در اصل در پنل شخصی پرداخت کننده ی دلار قرار میگیره و این افراد به ریال به اون فرد پول میدند و اون هم به یورو سرور ها رو تمدید میکنه
خب الان مثلا این فرد برای 150 نفر سرور خریده و در پنلش 150 سرور هست وقتی برای برخی از سرورها ابیوز (سوء استفاده) میاد هتزنر هم به جای برخورد با سرور با اون فرد پرداخت کننده ی دلار برخورد میکنه و یعنی چیکار میکنه؟
میاد کل سررو های پنل اون فرد رو میبنده و اینجوری میشه که خیلی ها که بنده های خدا نه ابیوزی دارند نه گناهی کردند سرور هاشون بسته میشه

در مورد ما که گفتم ما اصلا هتزنر سرور نداریم ما سرور هامون از آمریکا و در پنل شخصی خودمونه و خودمون پرداخت میکنیم
آقای زمانی (پارس وی پی اس ) هم مثل ما
موفق باشید

tizparvaz
January 11th, 2013, 04:00
منظور اون دوستمون میزبانها بود

Hostpolis
January 11th, 2013, 04:07
در پاسخ به همه همکاران که خودشون رو خیلی محق میدونند نسبت به دریافت abuse و یا مشکلات شرکت پرشین هویز و مقصر دونستن آنها برای ارسال نکردن abuse ها.

1- اطلاع دادن abuse نه وظیفه دیتاسنتر هست و نه وظیفه نمایندش. تنها وظیفه دیتاسنتر برطرف کردنش هست.
2- هیچ شرکت عاقلی نمیاد کسب و کار و سرمایه چندین میلیون دلاری رو به خاطر بی مسئولیتی یه نوجوان 16 ساله که به دلیل عدم تجربه دردسر ساز میشه به خطر بندازه.

در ایران به دلیل مسائل مدیریتی و سرمایه ای شرکت های بزرگ کمتر ایجاد میشن ولی شرکت های کوچک و خانگی مثل قارچ تولید میشن ولی رشد نمیکنن. علت عدم رشد این شرکت ها نداشتن تجربه هست.

به جای خاله زنک بازی و داد و فریاد پشت شرکتی که سرمایش رو درگیر کرده از اتفاقاتی که میوفته درس بگیرید. اگر سرویس دهنده هستید بک آپ تهیه کنید. اگر وی پی اس میفروشید، یاد بگیرید که چطور abuse رو کنترل کنید و جلوش رو بگیرید.

هر شرکتی جای هتزنر بود این پنل رو میبست. مثال نزدیک میزنم براتون، امیدوارم مشترکین ما که در این فروم هستند، حرف من رو تائید کنند.

ما 1 سال بدون اینکه آی پی لیست شده داشته باشیم سرویس میدادیم و به درخواست کاربر پورت 25 رو باز میکردیم. (برای ایران)

3 هفته پیش در پی درخواست همزمان چند تا مشتری که هرکدوم 3-4 تا سرور داشتند 2 تا سوئیچ که برای ایران داریم و باز کردیم و پورت 25 آزاد شد.

نتیجه اینکه هنوز 20 روز نشده کل بلوک آی پی 2000 تایی که به ایرانیا اختصاص دادیم لیست شده! و دوباره داریم پورت 25 رو میبندیم.

ایراد کار دیتاسنتر و پرشین هویز نیست. جای دیگه جستجو کنید.

haftsepehr
January 11th, 2013, 09:58
تو بحث آخر تاپیک سرور هتزنر کارمند پرشین هویز یک حرفی زده بود که واقعا ناراحت شدم..برگشته بود گفته بود برای کسانی که توهین کردند متاسفیم!! در صورتی که این مشتری بود که باید برای شما متاسف باشه و شما به جای اینکه ازا ول جریان رو به مشتری اطلاع رسانی کنید و هر لحظه خبر رو به گوش مشتری برسونید سکوت کردید و این یعنی توهین مستقیم شما به مشتریهاتون.. شما حتی یکبار هم پوزش رسمی نخواستید و دو روز تمام به مشتریها استرس وارد کردید که بسیار جبران ناپذیره. به جای توضیحات همش فرار کردید و حتی حرفی نزدید و الان که سرورها باز شده تازه دارید خبر رسانی میکنید که مطمئن باشید دیگر هنای شما رنگی نداره و شما کلا از اعتبار افتادید. و این حرکت شما نقل به نقل میچرخه و اگر مشتری بخواد از کسی راجب شما سوال بپرسه مطمئن باشید همه از شما بد خواهند گفت.
مشکل برای همه پیش میاد.برای بزرگترین سرویس دهنده ها هم پیش میاد.اما مشتری رو به حال خود و افکار خود رها نمیکنند و هر بار خبر تکمیلی بهش میدند و نگران نمیزارنش.ما برای شما متاسفیم..

صد در صد موافقم.
تو این مدت هر مشتری با ما تماس گرفت ما کاملا صادقانه باهاش صحبت کردیم و اونم قبول کرد
حتی نزاشتیم یک مشتری ناراضی بمونه غیر از مشتری های دولتی که سریع انتقال دادیم رو سرور ایران و اعلام کردیم این کار برای ما هزینه بر هست و تمام هزینه ها رو پرداخت کردن.
اما تو همین مدت من غیر از سرور از یکی از همکارا یک ریسلر هم برای یکی از بچه های شرکت گرفته بودم متاسفانه با همکارم تماس گرفتم که بگم عزیز من ، بکاپ داری یا نه دیدم به به 2 تا گوشیش خاموشه گفتم اینا چطوری مشتری داری کنن ما چطوری
حتی امروز صبح ساعت 8 از یکی از مراکز دولتی طرف قرارداد تماس گرفتن تشکر هم کردن - عزیزان درست پشتیبانی کنید

Iran Web Host
January 11th, 2013, 10:44
در پاسخ به همه همکاران که خودشون رو خیلی محق میدونند نسبت به دریافت abuse و یا مشکلات شرکت پرشین هویز و مقصر دونستن آنها برای ارسال نکردن abuse ها.

1- اطلاع دادن abuse نه وظیفه دیتاسنتر هست و نه وظیفه نمایندش. تنها وظیفه دیتاسنتر برطرف کردنش هست.

سلام
خیلی ببخشید جناب راستگو
پس وظیفه چه کسی هست ابیوز رو به اطلاع یوزر نهایی برسونه و در صورت حل نشدن مشکل باهاش برخورد کنه؟
هتزنر کلا چیزی به نام نماینده نداره
یوزر نهایی از نظر دیتاسنتر همون صاحب پنل هست که باید پاسخگو باشه :53:

Hostpolis
January 11th, 2013, 10:55
سلام
خیلی ببخشید جناب راستگو
پس وظیفه چه کسی هست ابیوز رو به اطلاع یوزر نهایی برسونه و در صورت حل نشدن مشکل باهاش برخورد کنه؟
هتزنر کلا چیزی به نام نماینده نداره
یوزر نهایی از نظر دیتاسنتر همون صاحب پنل هست که باید پاسخگو باشه :53:

وظیفه دیتاسنتر نیست که ابیوز رو به اطلاع مشترک برسونه ولی این وظیفه رو داره که در صورتی که قرار داد بلند مدت با دیتاسنتر بسته شد از طریق RWhois یا SWIP آی پی ها رو به نام مشتری بزنه که abuse برای مشترک بره.

این سبک کاری به دلیل رقابت اشتباه هست. هم در هتزنر، هم جاهایی که برای رقابت از کیفیت کار میزنن.

از طرف دیگه واقعا چیزی به نام Abuse نباید وجود داشته باشه. کاربر باید اینقدر مسئول باشه که به شبکه صدمه نزنه. برمیگردیم به همون قرارداد. اگر شما قرارداد رو زیر پا بگذارید، قرارداد شما با توجه به مفادش کنسل میشه و شما مجبور هستید که باقی مانده مبلغ رو پرداخت کنید. به این میگن مسئولیت پذیری.

واقعیت های بالا در آمریکای شمالی و اروپا و بعضی کشورهای شرق آسیا رواج داره.

Iran Web Host
January 11th, 2013, 11:03
در حال حاضر آی پی ها به نام هتزنر هست و abuse ها رو خودشون رسیدگی می کنن (البته امکان تغییر رو هم گذاشته)
حرف شما صحیح ولی فعلا پروسه کاری هتزنر جوری هست که خودش ابیوز رو ایمیل میکنه به دارنده اکانت و ازش میخواد که اول مشکل رو حل کنه و بعد هم statement ارسال کنه! اگه پاسخ نده آی پی رو نال روت میکنه.
ولی وقتی اکانت ساسپند میشه یعنی کار از یک و دو ابیوز گذشته بوده ! :53:

Kian
January 11th, 2013, 20:53

این قسمت از حرف شما به این شکل درست نیست، اول اینکه در هتزنر و خیلی از دیتاسنترهای دیگر هویز ای پی ها را به نام مشتری نمیزنند و دوم اینکه مثلا در یک سرور هاستینگ اشتراکی که صدها سایت دارد و هزارن نوع اسکریپت مختلف توسط کاربران نصب میشوند که برخی از آنها باگ دارند و هر چقدر هم که امنیت سرور بالا باشد باز هم هر لحظه احتمال هک شدن و سوء استفاده هکر ها از سایتهای باگدار وجود دارد ، پس دیتاسنتر و یا نماینده اش باید موارد abuse را سریعا به صاحب سرور اطلاع بدهند و مالک سرور هم وظیفه دارد که سریعا آن مشکل را رفع و به دیتاسنتر و نماینده اش گزارش نماید و این قانون رفع Abuse در همه دیتاسنترها می باشد
ضمنا مشکل Abuse بیشتر سرورهای ایرانی ناشی از استفاده از سرور جهت وی +پی _ان و موارد مشابه که از طریق آن سرورها اعمال خلاف قوانین بین المللی بسیاری مانند اتک - اسپم و ... توسط برخی کاربران ایرانی انجام میشود و باعث بروز مشکل Abuse های فراوان میشوند

jalalkor
January 11th, 2013, 21:08
سرور بنده هنوز هم باز نشده به من گفتند شما در پنل دیگری بودید و جزو این جریانات مسدود شدن نیستید ولی هنوز هم خبری نیست و همچنان سرور من بسته باقی مونده از روز دوشنبه هفته قبل این همه اعتبار هیچ میشه جواب مشترکین رو چی بگیم ولی قسمت پشتیبانی اینقد بیخیال هستند نمی دونم چرا

s98
January 11th, 2013, 21:16
Abuse هتزنر این روز ها خیلی شده.

من چندتا را می شناسم که طی 2 هفته پیش سرور هایشان مسدود شدن

این روزها نمی دانم باید چیکار کنیمااااااااااااااااااااا ااااااااااااا

habiballahafg
January 11th, 2013, 21:18
این مشکل abuse ها در دیتا سنتر هتزنر برای ایرانی ها به صورت ریشه ای هست و باید با فرهنگ سازی حلش کنند

mehrdadtt
January 11th, 2013, 21:22
نزدیک 4 روزه دیگه که سایت من رو هواست
قول داده بودن که امشب دیگه سایت بیاد بالا اما هنوز...
ما هم به کاربرامون پیام دادیم و بهشون قول دادیم
واثعا دیگه بریدم
هرچی زحمت کشده بودم به فنا رفت
این بی مشئولیتا باعثش چیه
ضرری که من کردمو کی باید بده
کاربرای من چه گناهی کردن که به من اعتماد کردن

Hostpolis
January 11th, 2013, 21:22
این قسمت از حرف شما به این شکل درست نیست، اول اینکه در هتزنر و خیلی از دیتاسنترهای دیگر هویز ای پی ها را به نام مشتری نمیزنند و دوم اینکه مثلا در یک سرور هاستینگ اشتراکی که صدها سایت دارد و هزارن نوع اسکریپت مختلف توسط کاربران نصب میشوند که برخی از آنها باگ دارند و هر چقدر هم که امنیت سرور بالا باشد باز هم هر لحظه احتمال هک شدن و سوء استفاده هکر ها از سایتهای باگدار وجود دارد ، پس دیتاسنتر و یا نماینده اش باید موارد abuse را سریعا به صاحب سرور اطلاع بدهند و مالک سرور هم وظیفه دارد که سریعا آن مشکل را رفع و به دیتاسنتر و نماینده اش گزارش نماید و این قانون رفع Abuse در همه دیتاسنترها می باشد
ضمنا مشکل Abuse بیشتر سرورهای ایرانی ناشی از استفاده از سرور جهت وی +پی _ان و موارد مشابه که از طریق آن سرورها اعمال خلاف قوانین بین المللی بسیاری مانند اتک - اسپم و ... توسط برخی کاربران ایرانی انجام میشود و باعث بروز مشکل Abuse های فراوان میشوند

صحیح و غلط برنمیگرده به حرف بنده.

استاندارد ها و code of ethics اینترنت و سایت ARIN و RIPE بهتر مورد رو توضیح میدند. خدا رو شکر فعلا اینترنت دست شرکت های اینترنتی اداره میشه.

وای به حال کاربران ایرانی اگر موجی که سازمان ملل افتاده برای تصدی اینترنت در UN، اون وقت شرایط این مدیران هاستینگ که افراد مسئولی نیستند شدیدا دشوار میشه.

fr0nk
January 11th, 2013, 21:50
اقا راستگو درست می فرمایند

ببخشید اینطور صحبت میکنم ولی خیلی از دوستانی که تو کار هاستینگ و فروش سرور هستند هنوز نمیدونند وقتی میخوان زمان زیادی رو با یک دیتاسنتر کار کنند چطور وضع ایپی هاشون رو کنترل کنند

فرض میکنیم اصلا دوستان نمی تونن ( به دلیل سیاست هتزنر) ایپی ها رو به نام مشترک بزنن،نمیتونن کاربرشون رو کنترل کنند؟نمیتونند بعد اطلاع از مورد استفاده مشترک (وقتی قادر به کنترل شبکه سرویس خودشون نیستند)بهش سرویس بدنند

الان تو هتزنر با ست کردن درست یک روتر جلوی خیلی از مشکلات ابیوز رو میشه گرفت ( 100 درصد نیست اما تا حد زیادی جلوگیری میکننه که )(استفاده های دیگه روتر برای سرویس ها رو در نظر نمیگیریم)

بعد این موارد میرسیم به مواردی مثل Backup ، دوستانی که اینقدر تو اون تاپیک گفتن اطلاعات ما مهم بوده،چرا به فکر تهیه و استفاده از یک سرور بکاپ خارج از دیتاسنتر (یا حداقل خارج از پنل اون دوست عزیز) نبودند؟

مشکل از پرشین هویز نیست،بیشتر این مشکل به خاطر استفاده نا درست و نا اگاهانه کاربر هم هست

وگرنه الان خیلیا (غیر ایرانی یا ایرانی ) دارن با این دیتاسنتر کار میکنند چرا اونها این مشکل رو ندارند ؟

این مشکلات ابیوز رو میشه کنترل کرد ولی در صورت مدیریت درست،کانفیگ و استفاده درست از روتر،اگه از تمپلیت ویندوز استفاده میکنید حداقل روش وقت بذارید برای کانفیگ فایروال و موارد دیگه

این مشکلات هم تا زمانی که دوستان بدون هیچ گونه دانشی از مدیریت سرور میشه مدیر بیش از 6-7 تا سرور پیش میاد

jalalkor
January 15th, 2013, 02:02
سرور منو که هیچ ابیوزی نداشت و بدون اطلاع قبلی مسدود کردند و حتی حاضر نشدن برای چند ساعات باز کنند که من بک آپ بگیرم و از دوستان خواهشی که دارم از این دیتا سنتر سرور نگیرند و اونهای هم که سرور می فروشند برای مشترک خود از این دیتا سنتر تهیه نککند تا مثل من 67 وب سایتم از بین نره واقعا دیتا سنتر مسخره ای هستش

mehrdadtt
January 15th, 2013, 15:16
پدر من یکی که دراومد
سایتم هنوز مشکل داره
نیم ساعت هست 1ساعت نیست
همشم میگن صبر کن صبر کن
ای خداا