PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزایش شدید لود پردازنده سرور - بسیار مهم

downp30
January 9th, 2013, 05:54
با سلام بنده وب سرورم لایت اسپید هست (تریال) - دوستان 4 پردازنده هست روی سرورم و 4 گیگ رم . زمانی که کاکنت ها به سرور بنده حدود 600 به بالا میشود مصرف پردازنده بسیار بالا میرود حتی یک موقع تا 10 هم رفت یعنی 10 هسته و چراغ قرمز شد(از سی پنل استفاده می شود) بعضی وقت ها هم که همین حدود کانکت هست حدود 3 هسته را میگیرد ( میشه گفت یکم قاط دارد)
دوستان چیکار کنیم که با افزایش کانکت ها به سرور مصرف پردازنده زیاد بالا نرود و بهینه سازی شده باشد... اگر اموزش و یا راه کاری هست بفرمایید
یک سوال دیگر:آیا به نظر شما این مشکل از لایسنس لایت اسپید نیست که تریال هست ؟0چون شنیده بودم تریال فقط 2 هسته ساپورت می کند

mamali5
January 9th, 2013, 06:13
با سلام

این مورد به خیلی چیزا بستگی داره.
از سرور مجازی استفاده میکنید؟
سیستم مدیریت محتوا؟
مشخصت سخت افزاری(پردازنده چند GHz)؟

موفق باشید

downp30
January 9th, 2013, 06:50
ببینید مجازی هست سرور .. سیستم مدیریت محتوا هم که خب همه چیز هست توی سرور نیوک وردپرس و...(دوتا هم سیستم مدیریت محتوای اختصاصی هست)
پردازنده هم 3 گیگاهرتز هست ..... دوستان چیکار کنیم ؟ مشکل چی هست ؟ اتفاقا میشه گفت دیشب یک سی ام اس اختصاصی که اضافه کردم اینطوری شد تا دیروز خوب بود و اینطوری نمیشد ... البته فکر نکنم مشکل از اون باشه......دوستان نظر شما چی هست؟

SASHAELIT
January 10th, 2013, 17:47
سلام..منم همین مشکل رو داشتم...کسی کمکم نکرد..همه پول میخوان....اما مشکل من حل شد
تمام بدبختی ها از کانفیگ اشتباه mysql هستش.....حتما روی تک تک سرور های مجازیتون یک کرون جاب دو تا سه دقیقه ای برای ریلود کردن mysql قرار بدین..... هم چنین httpd رو هم هر پنج دقیقه.....اگه هزار نفر هم کانکت بشن اگه یک هسته از سرور رو مصرف کرد بیا اینجا به من فهش بده..ممنونم از شما

sudo
January 10th, 2013, 18:14
سلام
در صورت تمایل میتوانید اطلاعات سرور مجازیتان را در اختیار بنده بگذارید تا من بررسی کنم.

SASHAELIT
January 11th, 2013, 22:41
سلام مجدد..دوست عزیز من مدیر یک شبکه اجتماعی رسمی هستم.......دیتا بیس یک مشکل جدی برای من بوده..من چندین وی پی اس رو مدیریت میکردم......اکنون به شما اطمینان میدم که مشکل کند شدن ناگهانی یک وی پی اس بعد از مررو یک یا دو ماه از تنظیمات این کانفیگ تنها نیست..
بنده شب و روز روی فایل my.conf کار کردم و در نهایت به یک نتیجه کلی رسیدم......

اکنون اینو اینجا قرار میدم.....تا همه شما عزیزان استفاده کنید
[mysqld]
socket = /var/lib/mysql/mysql.sock
safe-show-database
old-password=1
max_connections=151
interactive_timeout=50
wait_timeout=10
connect_timeout=10
thread_cache_size=0
key_buffer=7M
join_buffer=1M
max_allowed_packet=16M
table_cache=1024
sort_buffer=2M
record_buffer=2M
thread_cache_size=128
max_user_connections=30
read_rnd_buffer_size=256k
low_priority_updates=1
concurrent_insert=2

thread_concurrency=4
myisam_sort_buffer_size=141M
query_cache_limit=2M
query_cache_size=2M
query_cache_type=1

old-passwords = 1

توجه توجه
در صورتی که سرور شما بعد از مدت یک ماه یا دو ماه شدیدا کند شده...این مشکل از بازدید بالا یا کم بود منابع نیست......نیاز به ارتقاع ندارید.. بنده تنها با دریافت هزینه سرور شما را درست مانند روز اول که خریداری کرده بودید روان و سریع کرده و به شما تحویل خواهم داد....
هر کسی که دیتا بیس آن کند میشود بعد از عبور آپ تایم سرور از چند دقیقه کلا سرور دان میشود....من با تضمین اعلام میکنم نیاز به ارتقاع ندارید و به من بسپارید. با تشکر

fr0nk
January 11th, 2013, 22:44
یک نکته کلی میگم نه برای این تاپیک و این کانفیگ

هیچ وقت کانفیگ دوتا سرور شبیه هم نیست حتی با منابع یکسان،هر کانفیگ فقط برای همون سروره پس خواهشا سعی نکنید با کپی کردن یک کانفیگ که یک جا عالی بوده اینجا هم همون benchmark رو بگیرید

SASHAELIT
January 11th, 2013, 23:18
سلام دوست عزیز..ممنونم از توجه شما.
اما هدف من از آن پارامتر ها آن اعداد نبود...در پست های قبلی دیدید که دوستان یک اسکریپت آنالیز معرفی فرمودند....بعد از اجرای آن اسکریپت اعداد معرفی شده را در این پارامتر ها قرار دهید....
تلاش سه شبانه روزی اینجانب تنها در قرار دادن پارامتر ها بوده نه اعداد...زیرا اگر یک پارامتر اشتباه باشد mysql بعد از اولین ریستارت مسیر سوکت را نخواهد شناخت و لود نخواهد شد.
و در نهایت عرض کنم که قرار دادن این پارامتر ها تنها سرعت عملکرد mysql را در حالت نرمال افزایش خواهد داد...به طوری که table ها فورا اوپتیمایز و یا ریپیر میشوند...صفحه ها فورا بالا می آید. و سرعت کانکت شدن وب به صفحه بیشتر میشود..
اما اینکه سرعت لود سرور بالا میرود یک بحث تخصصی دیگر است که از طریق حل کردن آن نان حلال به دست می آورم... این که این کانفیگ را اینجا قرار دادم تنها برای این که میدانم افرادی مانند من هستند که mysql آن ها کمی کند شده و دیر لود میشود.....:53:

iMohsen
January 11th, 2013, 23:20
با سلام بنده وب سرورم لایت اسپید هست (تریال) - دوستان 4 پردازنده هست روی سرورم و 4 گیگ رم . زمانی که کاکنت ها به سرور بنده حدود 600 به بالا میشود مصرف پردازنده بسیار بالا میرود حتی یک موقع تا 10 هم رفت یعنی 10 هسته و چراغ قرمز شد(از سی پنل استفاده می شود) بعضی وقت ها هم که همین حدود کانکت هست حدود 3 هسته را میگیرد ( میشه گفت یکم قاط دارد)
دوستان چیکار کنیم که با افزایش کانکت ها به سرور مصرف پردازنده زیاد بالا نرود و بهینه سازی شده باشد... اگر اموزش و یا راه کاری هست بفرمایید
یک سوال دیگر:آیا به نظر شما این مشکل از لایسنس لایت اسپید نیست که تریال هست ؟0چون شنیده بودم تریال فقط 2 هسته ساپورت می کند

لطفا یک تصویر از بخش Realtime stats بزارید .
یک تصویر هم از بخش تنظیمات Server بزارید .
آیا از Suexec استفاده میکنید ؟
آیا تنظیمات مربوط به External App رو تغییر دادید ؟

یک نکته کلی میگم نه برای این تاپیک و این کانفیگ

هیچ وقت کانفیگ دوتا سرور شبیه هم نیست حتی با منابع یکسان،هر کانفیگ فقط برای همون سروره پس خواهشا سعی نکنید با کپی کردن یک کانفیگ که یک جا عالی بوده اینجا هم همون benchmark رو بگیرید

آقا خدا خیرت بده . تازه جالبه که میفرمایند اگر سرور شما ظرف چند دقیقه داون میشه من حتما درستش میکنم !

SASHAELIT
January 11th, 2013, 23:21
با 100 % اطمینان عرض میکنم با هر سروری که mysql v 5.1 که معمولا روی اکثر سرور های ایرانی نصب هستش مانند موشک عمل خواهد کرد.... ربطی به پنل یا سیستم عامل سرور ندارد...

SASHAELIT
January 11th, 2013, 23:24
بله دوست عزیز......بعضی سرور ها بعد از مرور یک ماه کم کم کند شده....و دان میشوند که عده ای آن را ناشی از افزایش حجم دیتا بیس یا افزایش بازدید میدانند..در صورتی که این طور نیست..
با همان سرور میتوانید کار خود را انجام دهید و نیاز به ارتقاع نیست

CityKala.net
January 11th, 2013, 23:36
بله دوست عزیز......بعضی سرور ها بعد از مرور یک ماه کم کم کند شده....و دان میشوند که عده ای آن را ناشی از افزایش حجم دیتا بیس یا افزایش بازدید میدانند..در صورتی که این طور نیست..
با همان سرور میتوانید کار خود را انجام دهید و نیاز به ارتقاع نیست

با سلام
همکاران راست میگن
کانفیگ هر جا نمیتونه یک چیز باشه
ما کانفیگ آپاچ سرور خودمون رو یک سرور مثل مال خودمون وقتی قرار دادیم
کلا آپاچ داون شد
زمانی که تنظیمات رو مبتنی بر اطلاعات و مشخصات سرور اوکی کردیم
سرور عین موشک شد!
هر کانفیگی هر جایی جواب نمیده
این رو مد نظر داشته باشید

SASHAELIT
January 12th, 2013, 14:07
دوست عزیزم..آپاچی رو اصلا با mysql مقایسه نفرمایید....100 % درسته اگه من تنظیمانت آپاچی یک سرور که مثلا لینوکس هستش رو بیارم کپی کنم روی یک سر.ور دیگه آپاچی دیگه پینگ نمیده..... آپاچی تنها کافیه یک ویریگول توی httpd.conf وارد کنید تا لود نشه.....در تنظیمات آپاچی بهتره تنها پارامتر های اعداد را کمی دستکاری کرد و اگر alive time off هستش رو به on تبدیل کرد...هر سروری بعد از نصب اصلا نیاز به دستکاری یا کپی تنظیمات دیگری ندارد...

اصلا پیشنهاد من اینه که my.conf رو دست نزنید...اگر هم باز کردید چیزی توش بود همه رو پاک کنید و تنها پارامتر های اول یعنی

mysqld]
socket = /var/lib/mysql/mysql.sock

max_connections=؟؟؟
را قرار بدید بعد ضخیره کنید و بعد اس کیو ال را ریستارت بدید...میبینید که فورا ریستارت میشود...
چون در این حالت pid خود را از mysql safe گرفته و تنها دستورات pid و max connection را ار my.conf میگیرد..... دوستان عزیز اگر اگر این روش را هم امتحان کنید 100% جواب مثبت خواهید گرفت....تشکر یادتون نره