PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کولوکیشن در اروپا و امریکا

kingserver
January 9th, 2013, 01:56
سلام علیکم
بعد از گذشت مدت زمان از فعالیت که داشتیم تصمیم گرفتم کولوکشن انجام بدیم در دیتاسنتر اروپایی یا امریکایی
قطعات سرور که مد نظر بنده هست در پایین ذکر شده

سرور اول:
cpu:dual xeon e5620
ram:6*16GB ddr3 1600
HDD:green cavir black 4*2000GB

سرور دوم:
cpu: dual e5-2420
ram:4*32GB

مادربرد هم قابلیت این رو داشته باشه دو عدد پورت 1گیگابایت بر ثانیه بشه وصل کرد بهش
خوب مدل مادر بورد chasasis یا سوپر میکرو الان حضور ذهن ندارم ولی هر کدومش که بهتر بود با ذکر دلیل بگین
هارد هم تا 8عدد ساپورت کنهه مادربورد سرور فعلا 4تا هارد میزارم بعدا اگر نیاز بود اظافه می کنم
رم هم مارک خوب با باس خوب
سی پی یو هم هر چی قوی تر باشه بهتر هست چون برای مچازی سازی میخوام و تعداد کاربرا زیاد هست که بیشتر از سی پی یو و رم و هارد استفاده می کنن

خوب به نظر شما سرور که میخوایم در شرایط فعلی چقدر هزینه خرید ان میشه ؟
هزینه اجاره فضای سرور ؟
هزینه اینترنت 1عدد پورت یک گیگابایت باشه که سرعت دانلود حد اقل 80مگابایت بده
ترافیک هم حد اقل ماهیانه:30ترابایت الی 50ترابایات
تعداد ای پی مد نظر واسه استارت کار :128ا ای پی

به نظترون کدوم دیتاسنتر واسه کولو خوبه و قوانین ابیوز هم خیلی سختگیرانه نباشه ار کاربری تخلف کرد دیتاسنتر بتونیم از طریق مکاتبه ایمیل مشکل رو حل کنیم و دیتاسنتر گیر نباشه بگه چرا دیداس شد و دلیلش رو جتما باید بگی و...............
منتظر راهنمایی هستم

amirlord
January 9th, 2013, 02:42
سلام علیکم
بعد از گذشت مدت زمان از فعالیت که داشتیم تصمیم گرفتم کولوکشن انجام بدیم در دیتاسنتر اروپایی یا امریکایی
قطعات سرور که مد نظر بنده هست در پایین ذکر شده

سرور اول:
cpu:dual xeon e5620
ram:6*16GB ddr3 1600

سرور دوم:
cpu: dual e5-2420
ram:4*32GB

مادربرد هم قابلیت این رو داشته باشه دو عدد پورت 1گیگابایت بر ثانیه بشه وصل کرد بهش
خوب مدل مادر بورد chasasis یا سوپر میکرو الان حضور ذهن ندارم ولی هر کدومش که بهتر بود با ذکر دلیل بگین
هارد هم تا 8عدد ساپورت کنهه مادربورد سرور فعلا 4تا هارد میزارم بعدا اگر نیاز بود اظافه می کنم
رم هم مارک خوب با باس خوب
سی پی یو هم هر چی قوی تر باشه بهتر هست چون برای مچازی سازی میخوام و تعداد کاربرا زیاد هست که بیشتر از سی پی یو و رم و هارد استفاده می کنن

خوب به نظر شما سرور که میخوایم در شرایط فعلی چقدر هزینه خرید ان میشه ؟
هزینه اجاره فضای سرور ؟
هزینه اینترنت 1عدد پورت یک گیگابایت باشه که سرعت دانلود حد اقل 80مگابایت بده
ترافیک هم حد اقل ماهیانه:30ترابایت الی 50ترابایات
تعداد ای پی مد نظر واسه استارت کار :128ا ای پی

به نظترون کدوم دیتاسنتر واسه کولو خوبه و قوانین ابیوز هم خیلی سختگیرانه نباشه ار کاربری تخلف کرد دیتاسنتر بتونیم از طریق مکاتبه ایمیل مشکل رو حل کنیم و دیتاسنتر گیر نباشه بگه چرا دیداس شد و دلیلش رو جتما باید بگی و...............
منتظر راهنمایی هستم

سلام

سرور اول اصلا مناسب نیست و بسیار قدیمی هست . و مقدار رمی که در نظر گرفتید یعنی 96 گیگ بسیار بسیار زیاد هست برای اون سی پی یو و رم 1600 که پشتیبانی نمی کنه سری 5600 .
توصیه ی من استفاده از Single Xeon E5 1650 یا 1660 به جای dual 5620 هست ! رم هم بهترین حالت برای استفاده ی مجازی سازی 32 گیگ هست به نظرم . اگر میخواید بیشتر ببندید بهتره Dual CPU کانفیگ کنید .

برای سرور دوم باز توصیه ی من استفاده از 2620 به جای 2420 هست . مقدار رم هم 64 گیگابایت . اگر میخواید 128 گیگ ببندید فکر نمی کنم بتونید توی این زمان به راحتی و با قیمت مناسبت رم 32 گیگابایتی گیر بیارید و مجبور میشید از 16 گیگابایتی استفاده کنید .
میشه گفت همه ی بورد های سوپرمیکرو های جدید دوتا پورت برای شبکه دارند و بعضی مواقع یک پورت اختصاصی برای IPMI و از این بابت مشکلی نیست .
برای این که از 8 هارد استفاده کنید یا باید کیس 1 یونیت تهیه کنید که در نتیجه باید هارد 2.5 اینچی تهیه کنید که هزینه تون باز بیشتر میشه و در غیر این صورت کیس 2 یونیت که همون 3.5 اینچی .
یک نکته هم بگم بیشتر مادربورد های سوپرمیکرو که الان برای فروش هست دو عدد SATA3 پشتیبانی میکنند و بقیه پورت هاش SATA2 هست . بهتر هست raid card هم تهیه کنید .

با توجه به مشخصاتی که گفتید و من کمی اصلاح کردم شما قیمت کیس اولی رو از 3000 دلار و دومی رو از 4000 دلار یا کمتر و بیشتر در نظر بگیرید .

به ندرت کسی برای این سرور ها سینگل می گیره با پورت دیتاسنتر . بهتر هست پهنای باند $/mbps خریداری کنید که کیفیت براتون تضمین شده باشه .
در دیتاسنتر های امریکایی با کیفیتی که شما میخواید برای هر mbps حداقل باید 3 دلار در بهترین حالت ممکند و معمولا باید 5 تا 7 دلار هزینه کنید .
برای آی پی هم در امریکا که از سرویس دهنده ی آی پی ARIN هست ؛ سخت گیری های خاص خودش رو داره و نسبت به اروپا که RIPE هست خیلی سخت تر آی پی می دهند . برای این مقدار آی پی حتما نیاز به justification پیدا میکنید . کمتر جایی هم هست که این مقدار آی پی رو بصورت یک جا به شما بده . معمولا ساب نت پایین تر به شما میدن و وقتی پر کردید با ارائه justification ساب نت بالاتر بهتون میدن .

و در آخر برای آفر در حال حاضر فکر میکنم رک ما در نیویورک جای خالی نداشته باشد . فردا پیگیری میکنم و بهتون خبر میدم که امکان سرویس دهی به شما هست یا خیر .
اگر مایل به راهنمایی بیشتر هستید از طریق ایمیل داخل امضا با من در تماس باشید .
با آرزوی موفقیت برای شما .

dreamdata
January 9th, 2013, 04:58
سلام.

SUPERMICRO
قطعات نو
6017R-TDF
2XE5-2620
64G ram ( 4X16G ) DDR3
2X2TB Western Digital Black 64MB
+
1TB Western Digital Black 64MB
----------------------
2800 دلار
3000 دلار اگر 4 تا هارد 2 ترابایت داشته باشه
اگر بخواید رید کنترلر هم داشته باشه 3500 دلار میشه حدودا
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
نکته : بهتره که هارد های RE4 با رید کنترلر کار کنند تا هماهنگی بیشتری بینشون باشه
و معمولا اگر قرار باشه هارد ها رید نباشن بهتره از Black استفاده بشه ( وقتی رید نداریم به سبب مدت زمان بسیار پایین " نوشتن اطلاعات " در هارد های آر ای 4 ( اینترپرایز سری - رید ادیشن ) بهتره ازشون استفاده نشه )
بابت پهنای باند و آی پی هم صحبت میکنیم.