PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وب سرور مناسب برای سایت هایی با پردازش بالا

mehdi.gpr
December 28th, 2012, 16:27
سلام دوستان

ممنونم میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنند

در حال حاضر چند وب سایت دارم که اکثرشون پردازشی هستن تا دانلودی ( فایل های استاتیک ) و بعضی هاشون هم با وردپرس طراحی شدن که معمولا در اونها از htaccess. و rewrite استفاده میکنم.

دوستان با توجه به اینکه سایت های من بیشتر درخواست هاشون حالت پردازشی دارن پیشنهاد چی هست ؟ در حال حاضر با بعضی هاشون به دلیل ترافیک بالاشون دارم به مشکل می خورم و در طول روز در ساعات پرترافیک عملکردشون کند میشه.

پ ن : سایت های من شاید 10% موارد استاتیک دارن و بیشتر درخواست هاشون پردازشی هست.

مرسی

habiballahafg
December 28th, 2012, 16:33
به نظر من استفاده از ngix توصیه میشه که در کنارش آپاچی هم باشه (البته لایت اسپید هم خوب هست )

sadeght
December 28th, 2012, 19:07
لایت اسپید برای کار شما مناسب هست ولی هزینه های بالایی دارد با توجه به نرخ ارز دارد و اذیت می شوید کمی در مورد هزینه ها .

nginx در کنار اپاچی استفاده کنید خوب هست و اگر دایرکت ادمین باشید از پلاگین اقای فتاحی که بهینه شده است و بدون نیاز به کانفینگ پر دردسر ساز و مشکل

از آن پلاگین می توانید استفاده کنید.

موفق باشید

danitfk
December 28th, 2012, 19:11
به نظر من استفاده از ngix توصیه میشه که در کنارش آپاچی هم باشه (البته لایت اسپید هم خوب هست )
وقتی rewrite و htaccess دان nginx به کار نمیاد دوست من !
-------------------------
varnish برای هاست دانلود حرفه ای فوق العاده مناسبه .
لایت اسپید هم اگر کسیو ندارید آپاچی رو عالی کانفیگ کنه خوبه.

uper
December 28th, 2012, 19:12
بازدید سایت ها در روز چقدر هست؟ و چه مقدار از منابع شما رو مصرف می کنند؟

mehdi.gpr
December 28th, 2012, 20:41
وقتی rewrite و htaccess دان nginx به کار نمیاد دوست من !
-------------------------
varnish برای هاست دانلود حرفه ای فوق العاده مناسبه .
لایت اسپید هم اگر کسیو ندارید آپاچی رو عالی کانفیگ کنه خوبه.

دوست عزیز فکر میکنم بخاطر همین مسئله دوستان nginx و apache رو در کنار هم توصیه کردند که مشکلی از این جهت نداشته باشم.

mehdi.gpr
December 28th, 2012, 20:43
بازدید سایت ها در روز چقدر هست؟ و چه مقدار از منابع شما رو مصرف می کنند؟

آمار دقیق نیست و هر روز متغیره ولی خوب رو به افزایش و اکثر درخواست های وب سایت ها کوئری های دیتابیس هست و کامپایل های اسکریپتی.

mehdi.gpr
December 28th, 2012, 20:45
دوستان یک مطلب دیگه :

پیشنهاد هایی که NginX و apache در کنار هم هست ، آیا به اینصورت کانفیگ انجام بشه باعث کندی بیشتر نخواهد شد مثلا فقط apache باشه چون صرفا یک وب سرور داره فعالیت میکنه بار کمتری روی سیستم نیست ؟؟

ممنون

uper
December 28th, 2012, 20:51
آمار دقیق نیست و هر روز متغیره ولی خوب رو به افزایش و اکثر درخواست های وب سایت ها کوئری های دیتابیس هست و کامپایل های اسکریپتی.

بحث نرم افزار و وب سرور یک طرف داستان هست و از طرف دیگه بحث سخت افزاری هست که سرور شما داره. اگر بخواهید که به جواب درست و منطقی برسید باید جزئیات بیشتری رو در نظر بگیرید.

om!d-D
December 28th, 2012, 21:08
برای مورد شما بهترین گزینه آپاچی هست ... آپاچی رو یک متخصص بهینه کند جوبی قانع کننده میگیرید ... پولتون رو به جای پرداخت ماهانه برای لایت اسپید بدید کانفیگ کنه واستون آپاچی رو ... یکبار :)

fr0nk
December 30th, 2012, 11:45
با توجه به تعداد هسته های پردازنده،فرکانس پردازنده،میزان رم بهتر میشه نظر داد

اما : استفاده از nginx به عنوان یک reverse ***** خوبه

اما خوده nginx به تنهایی هم میتونه استفاده بشه

برای مشکل .htaccess هم هستن دوستانی که rewrite میکنه

و پلاگین هایی مثله cpnginx یا پلاگین اقای فتاحی خودشون compatible میکنه فایل ها رو

در هر حال برای هر کدوم شما باید هزینه کانفیگ رو بدید چون بدون انجام کانفیگ هیچ کارائی خاصی ندارن

از نظر من بدید سرور رو nginx کامل کانفیگ بشه + rewrite کردن htaccess ها بازخورد خوبی داره

mehdi.gpr
January 4th, 2013, 15:49
با توجه به تعداد هسته های پردازنده،فرکانس پردازنده،میزان رم بهتر میشه نظر داد

اما : استفاده از nginx به عنوان یک reverse ***** خوبه

اما خوده nginx به تنهایی هم میتونه استفاده بشه

برای مشکل .htaccess هم هستن دوستانی که rewrite میکنه

و پلاگین هایی مثله cpnginx یا پلاگین اقای فتاحی خودشون compatible میکنه فایل ها رو

در هر حال برای هر کدوم شما باید هزینه کانفیگ رو بدید چون بدون انجام کانفیگ هیچ کارائی خاصی ندارن

از نظر من بدید سرور رو nginx کامل کانفیگ بشه + rewrite کردن htaccess ها بازخورد خوبی داره

دوست عزیز ممنون میشم در رابطه با "استفاده از nginx " به صورت یک reverse **** توضیح بدید.
چند جای دیگه هم من این مطلب رو خوندم ولی هیچ اطلاعاتی در رابطه با این موضوع ندارم و اصلا نمی دونم چه مفهومی داره ؟

مرسی

nginxweb
January 6th, 2013, 05:26
زمانی که nginx بصورت reverse ***** در کنار اپاچی کار میکنه تمامی ماژول ها و مدهای اپاچی مثل ModRewrite براحتی کار میکنه و جای نگرانی نیست روی هاستینگ و sharing host هم میتونید استفاده کنید بدون هیچ موردی چون ترافیک از پورت 80 به پورت nginx منتقل میشه