PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر بدید ... (Debian or CentSO)

TukaNet
January 13th, 2010, 00:20
من قصد داشتم روی سروری که در ایران دارم vmware نصب کنم که این موضوع تبدیل شد به یه مشکل بزرگ برای من

vmware 2.0.1 که روی centos کرش کرد و کار نکرد
esxi 4.1 هم متاسفانه با کارت های شبکه من مشکل داشت و سازگار نبود و کلا نصب نشد

حالا پیشنهاد می کنید دبیان نصب کنم و از 2.0.1 استفاده کنم یا روی centos از نسخه 1.0.9 استفاده کنم؟

در ضمن از دوستان حرفه ای هرکس در مورد esxi کاملا وارد هستند پیغام خصوصی بدند چون یه کار دیگه هم دارم

متشکرم

---------- Post added 10-01-13 at 12:20 AM ---------- Previous post was 10-01-12 at 11:55 PM ----------

anyone ?

rayannet
January 13th, 2010, 00:23
Vmware ESX 3.5 نیاز به کارت شبکه اضافه ندارد میتوانید نسخه 3.5 که کاملا رایگان است نصب کنید

Roka
January 13th, 2010, 00:29
شما اگه روی Debian 5.0 64bit نصب کنید مشکلی از نظر کاری ندارید ، ولی اصولاً برای سرور فقط centos پیشنهاد میشود !

در مورد اینکه کرش کرد که مشکلش رو من میتونم حل کنم !!!
شما centos 5.4 64bit نصب کنی با یه خورده دستکاری کردن میشه راهش انداخت !

الان سرور خودم توی دیتاسنتر WeHostWebsite با cpu xeon و سیستم عامل centos 5.4 64bit روش Vmware server 2 هست ( آخرین نسخه ) و هیچ مشکلی هم نداره !
( البته اولش خیلی مشکل داشت ، کرش میشد و .... که مجبور شدم یه مدت از Debian استفاده کنم ولی بعد که مشکل رو حل کردم به همون Centos برگشتم و دقیقاً درک کردم که برای سرور فقط و فقط و فقط و .... فقط CentOS :d )

TukaNet
January 13th, 2010, 00:37
Vmware ESX 3.5 نیاز به کارت شبکه اضافه ندارد میتوانید نسخه 3.5 که کاملا رایگان است نصب کنید

مشکل من کارت شبکه اضافی نیست ، خود مادربورد دو تا نتورک آداپتر (لن) داره ولی مشکل اینجاست که esx میگه این آداپتر های سازگار نیستند ...

---------- Post added at 12:32 AM ---------- Previous post was at 12:29 AM ----------

البته برای اینکه esxi تمام کارت های شبکه رو شناسایی کنه و مشکلی نداشته باشه یک راه هست و اون هم کمپایل سورس esxi هست
ولی این کار هم از محدوده توانایی من خارج هست و من نمی تونم این کار رو انجام بدم ولی اگر اساتید راهنمایی کنند می تونم انجامش بدم ...

---------- Post added at 12:37 AM ---------- Previous post was at 12:32 AM ----------

شما اگه روی Debian 5.0 64bit نصب کنید مشکلی از نظر کاری ندارید ، ولی اصولاً برای سرور فقط centos پیشنهاد میشود !

الان سرور خودم توی دیتاسنتر WeHostWebsite با cpu xeon و سیستم عامل centos 5.4 64bit روش Vmware server 2 هست ( آخرین نسخه ) و هیچ مشکلی هم نداره !
( البته اولش خیلی مشکل داشت ، کرش میشد و .... که مجبور شدم یه مدت از Debian استفاده کنم ولی بعد که مشکل رو حل کردم به همون Centos برگشتم و دقیقاً درک کردم که برای سرور فقط و فقط و فقط و .... فقط CentOS :d )

آقای خرم آبادی شما یک آموزش قرار داده بودید برای این کار که به صورت pdf بود ولی اگه بتونید این مورد رو در یک آموزش خودتون توضیح بدید خیلی ممنون میشم ...

Roka
January 13th, 2010, 00:43
آقای خرم آبادی شما یک آموزش قرار داده بودید برای این کار که به صورت pdf بود ولی اگه بتونید این مورد رو در یک آموزش خودتون توضیح بدید خیلی ممنون میشم ...

ooooooooooo بیخیال بابا ، اونو که خود vmware زده بود فقط هم روی centos 5.2 کار میداد اگرم یه اشتباه میکردی کلاً کار نمیکرد
این قضیه جدیده :d

باشه چشم ! طی چند روز آینده میزارمش ، میخوام یه آموزش دقیق نصب Vmware از چند زاویه بزارم ( توی حالت های مختلف ) بنویسم که هر کسی که برای اولین بار به ssh وصل بشه بتونه نصب کنه:67:

TukaNet
January 13th, 2010, 01:09
خوب حالا این راه جدید رو بگید ، گیره همین موندم ....

Woshka
January 13th, 2010, 01:15
debian
چون کنترل پنل هاستی خفن تر از سی پنل داره که رایگانه
البته میگن باگ زیاد داره p-:

Arashdn
January 13th, 2010, 10:11
شما اگه روی debian 5.0 64bit نصب کنید مشکلی از نظر کاری ندارید ، ولی اصولاً برای سرور فقط centos پیشنهاد میشود !

الان سرور خودم توی دیتاسنتر wehostwebsite با cpu xeon و سیستم عامل centos 5.4 64bit روش vmware server 2 هست ( آخرین نسخه ) و هیچ مشکلی هم نداره !
( البته اولش خیلی مشکل داشت ، کرش میشد و .... که مجبور شدم یه مدت از debian استفاده کنم ولی بعد که مشکل رو حل کردم به همون centos برگشتم و دقیقاً درک کردم که برای سرور فقط و فقط و فقط و .... فقط centos :d )
ممکنه بگید چطور وی ام ور رو سنت او اس 64 بیتی نصبکنیم؟

چون کنترل پنل هاستی خفن تر از سی پنل داره که رایگانه
بیشتر توضیح بدید

sharax
June 19th, 2010, 16:41
Roka جان منتظر آموزش هستیم و روش اجرای vmware 2.0 روی centOS 5.4 64bit
با تشکر

Arashdn
June 20th, 2010, 07:26
وی ام ور سرور 2 چیز بیخودیه
قویا توصیه میکنم برید سراغ ای اس ایکس آی

Roka
June 20th, 2010, 10:21
Roka جان منتظر آموزش هستیم و روش اجرای vmware 2.0 روی centOS 5.4 64bit
با تشکر

راستش یه زمانی با vmware server کار میکردم و میدونستم خیلی ضعیف هست و مشکل داره ولی نمیدونستم چقدر ! بعد که با سایر مجازی ساز ها کار کردم فهمیدم نزدیک به چند ماه فقط ضرر میکردم رو Vmware server !

الانم این مشکل آموزشش همه جا هست ( حتی آموزش خیلی ساده با 4 تا دستور ) ولی از نظر من این مجازی ساز اینقدر ضعیف هست که اصلاً توصیه نمیکنم کسی ازش استفاده کنه ! ( برا همین آموزشش رو نمیزارم )

sharax
June 20th, 2010, 12:07
به نظر شما چی نصب کنم؟
کیفیت مثل همین vmware داشته باشه و کارایی هم همینجور و در حد امکان بشه پنل هم داد به مشتری! رایگاه یا کرکش هم موجود باشه:ی

Roka
June 20th, 2010, 12:18
رایگان بخوای
vmware esxi
xen ciritix

sharax
June 20th, 2010, 12:50
Roka جان یک سوال ناشیانه! گفتم دیگه تایپیک نزنم جای دیگه!
این esxi یک سیستم عامل هست یا نه مثل vmware server خودمون میمونه!
نصبش روی سرور لینوکس امکانپذیره یا نه؟ (آموزش veria به صورت گرافیکی بود و گفت با سیدی)
من میخوام خودم نصب کنم و به دیتاسنتر ندم

Roka
June 20th, 2010, 13:39
Vmware esx
vmware esxI
xen ciritix
سیستم عامل هستند و یا دیتاسنتر باید نصب کنه یا kvm بگیرید ( اگه دیتاسنتر نصب کنه بهتر هست )