PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : cloudlinux یا centos

mehranshirazi
December 23rd, 2012, 18:41
سلام

به نظرتون cloudlinux خوبه یا centos

وب سرور litespeed

astro.alireza
December 23rd, 2012, 21:52
شما با centos شروع کنید. کارتون که بزرگتر شد می تونید cloudlinux رو روی سرورتون نصب کنید بدون مشکل.
cloudlinux همون centos هست فقط فرقش اینه که به شما اجازه می ده منابع رو برای یوزرها و پروسس ها محدود کنید که برای مدیر سرور خوب ولی برای مشتری مطلوب نیست.

≡ ALEX ≡
December 23rd, 2012, 22:38
CloudLinux بر پایه CentOS هستش و مختص سرور های وب هاستینگ توسعه داده شده. هدف از توسعه CloudLinux افزایش پایداری سرور های وب هاستینگ، افزایش راندمان کاری و نیز افزایش امنیت در هسته سیستم عامل بوده است. همچنین قابلیت محدود کردن منابع برای هر یوزر توسط یک پلاگین برای کنترل پنل هاستینگ مهیا شده و از مصرف بیش از حد منابع سرور توسط یک یا تعداد محدودی از یوزر ها جلوگیری به عمل می آورد و این قابلیت موجب برقراری عدالت و نیز ایجاد رضایت در همه یوزر ها (به دلیل پایداری و در دسترس بودن منابع کافی) می گردد. این سیستم با LiteSpeed به طور کامل سازگاری داشته و در کنار آن کارایی بسیار خوبی را ارایه می دهد.

mehranshirazi
December 24th, 2012, 00:41
مگر با لایت اسپید امکان محدود سازی نیست؟

تا اونجا که میدونم لایست اسپید چنین قابلیتی رو داره

سوال بعدی لایست اسپید یا آپاچی؟

≡ ALEX ≡
December 24th, 2012, 00:47
مگر با لایت اسپید امکان محدود سازی نیست؟

تا اونجا که میدونم لایست اسپید چنین قابلیتی رو داره

سوال بعدی لایست اسپید یا آپاچی؟

محدودیت مصرف در منابع اصلی سیستم همچون CPU و RAM و ... رو به این صورت نداره، ویژگی های اصلی CloudLinux هم در سطر اول اشاره کردم و شما الزامی به نصب پلاگین لیمیت کاربران ندارید. خود CloudLinux امنیت و کارایی سرور شما رو بسیار بهبود می بخشه.

LiteSpeed هم با هسته Apache کار می کنه و در واقع آپاچی رو بهینه کرده و نیز یکسری ویژگی دیگر برای امنیت، پایداری و سرعت به آن اضافه می کند. میشه گفت به جای تنظیم دستی و طاقت فرسای Apache و نصب برنامه های مختلف برای ایجاد یکسری ویژگی ها، بهتره از LiteSpeed که بصورت آماده همه این ها رو در اختیار شما می گذاره استفاده کنید.

fr0nk
December 24th, 2012, 15:53
البته این رو هم اشاره کنم هر کدوم از این وب سرور ها با کانفیگ خیلی عملکرد بهتری میدن و در حالت دیفالت اون کارایی کاملشون رو ندارن

شاید شما بتونید با یه apache full config از یه لایت اسپید با کانفیگ اماتور خیلی بهتر عملکرد بگیرید

≡ ALEX ≡
December 24th, 2012, 16:10
البته این رو هم اشاره کنم هر کدوم از این وب سرور ها با کانفیگ خیلی عملکرد بهتری میدن و در حالت دیفالت اون کارایی کاملشون رو ندارن

شاید شما بتونید با یه apache full config از یه لایت اسپید با کانفیگ اماتور خیلی بهتر عملکرد بگیرید

بنده متخصص Performance هم هستم. از یک ترکیبی بخصوص از LiteSpeed و کانفیگ های مربوطه نتیجه بسیار درخشان تری گرفتم نسبت به یک Apache خشک و خالی کانفیگ شده. همانطور که قبلا عرض کردم LiteSpeed دارای هسته Apache هستش و امکانات دیگری رو به مجموعه اضافه کرده. با یک کانفیگ کامل و بهره گیری از چند مورد دیگر نتیجه بسیار بهتری میشه از LS گرفت.

fr0nk
December 24th, 2012, 19:08
بنده متخصص Performance هم هستم. از یک ترکیبی بخصوص از LiteSpeed و کانفیگ های مربوطه نتیجه بسیار درخشان تری گرفتم نسبت به یک Apache خشک و خالی کانفیگ شده. همانطور که قبلا عرض کردم LiteSpeed دارای هسته Apache هستش و امکانات دیگری رو به مجموعه اضافه کرده. با یک کانفیگ کامل و بهره گیری از چند مورد دیگر نتیجه بسیار بهتری میشه از LS گرفت.

دوست عزیز حرف شما متینه

منم دوتا رو با کانفیگ طلایی در نظر نگرفتم

دقت کنید تو نوشته میبینید نوشتم یه اپاچی فول کانفیگ با یه لایت اسپید با کانفیگ اماتور

پیروز باشید

melivps
April 5th, 2013, 16:28
بنده با fr0nkموافقم بسته به توانایی ادمین در جهت پیکر بندی سرور بستگی داره