PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروش adsl متوقف شد !!!

Saati
December 16th, 2012, 14:00
فروش ADSL متوقف شد (http://www.asriran.com/fa/news/246252/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-adsl-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%B4%D8%AF)

شرکت ها به بهانه افزایش تعرفه پهنای باند فروش ADSL را متوقف کرده اند.

تلنا نوشت، در پی اعلام مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات که منجر به افزایش 50 درصدی قیمت پهنای باند اینترنتی که در اختیار شرکت های ندا قرار می گیرد؛ شرکت های ندا فروش خود را متوقف کرده اند.

بر اساس این گزارش کم فروشی شرکت های بخش خصوصی تا آنجا پیش رفته که اخیرا در برخی از سایت های این شرکت ها زمان فروش خود را تنها محدود به فروش یک ماهه نموده اند.
بنا به گفته یکی از مدیران شرکت PAP اگر زیر ساخت به عنوان تامین کننده پهنای باند تخفیفاتی را برای شرکت های PAP در نظر نگیرد بزودی بخش خصوصی فعال در این حوزه با سرمایه گذاری های بالا نابودی می شوند.

محمد علی فرقانی معاون وزیر ارتباطات نیز در این رابطه اظهار داشت: حدود 5 ماه است که شرکت ارتباطات زیرساخت با ضرر اینترنت کشور را تامین می‌کند و دیگر ادامه این روند ممکن نیست.

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که افزایش قیمتی که توانسته شرکت زیر ساخت را در عرض 5 ماه به زانو درآورد چند ماه طول می کشد بخش خصوصی که تا به حال در رقابت با مخابرات ضعیف و لاغر شده چند ماه طول می کشد تا از میدان رقابت خارج شود.

این در حالی است که شرکت مخابرات به خاطر هزینه تمام شده پایین از یک سو و رقابت سرسختانه با شرکت های PAP از سوی دیگر به راحتی می تواند از آب گلآلود ماهی گرفته و یکه تاز بازار اینترنت پرسرعت کشور شود تا آنجا که اخیرا اعلام شده مخابرات بابت تخلیه خطوط دو هزار تومان خسارت و بابت رانژه خطوط نیز سه هزار تومان از شرکت ها دریافت می کند .

البته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به این نکته اشاره کرده که در صورت بازگشت شرایط به حالت قبل و کاهش نرخ ارز به تعرفه قبلی، تعرفه‌ها نیز بازگشت داده خواهد شد.اما این امیدواری زمانی مفید خواهد بود که بعد از التهابات ناشی از تحریم و بازگشت به شرایط عادی مشتری به نام شرکت های ندا برای شرکت زیر ساخت باقی مانده باشد.

منبع (http://www.asriran.com/fa/news/246252/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-adsl-%D9%85%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%B4%D8%AF)

shahab-f
December 16th, 2012, 14:01
عجب !!!

Saati
December 16th, 2012, 14:08
عجب !!!
شنیدیم قیمت حجم دو برابر شده ولی با این خبر شوکه شدم :دی
هر چند باز هم نمیشه مطمئن بود ..

m2n
December 16th, 2012, 14:11
عجب شیر تو شیری شده یه بار بگن قطع می کنیم از این بهتره یه امکان به درد بخور تو ایران اینترنت هست اونم می خوان گند بزنن :62:

pc.rootall
December 16th, 2012, 14:20
:dیه چیزی نسبتا ارزون بود که اونم دو برابر کردن

اینطوری پیش بره فک کنم اینترنت برامون بشه حسرت (:|:-s

serverstar.ir
December 16th, 2012, 14:28
ترافیک براشون نامحدوده !!! دارن کاسبی میکنن

samansystems
December 16th, 2012, 14:32
چرا بايد شرکت زير ساخت تنها متولی اينترنت باشه ؟

m2coyote
December 16th, 2012, 14:45
40% کشیدن رو پهنای باند

از این ور 2.4 ترابایت پهنای باند وارد کشور شده.پس چی شد؟کجا رفت؟جای اینکه ارزون شه ....

shahab-f
December 16th, 2012, 14:47
مخابرات الان گرون کرده قیمتاشو ؟؟؟؟

paradiseserver
December 16th, 2012, 17:37
توی شهر ما که خبری نیست

به قول اون فیلمه خبری در شهر نیست
من دیروز رفتم ثبت نام کردم

Ashkankamangar.ir
December 16th, 2012, 17:41
یه مودم جی اس ام خریدم برای روز مبادا

1eng.ir
December 16th, 2012, 18:14
دینگ دینگ http://cdn1.iconfinder.com/data/icons/bijou/7/Tick.png
هر روز بدتر از دیروز

:55:

coloserver
December 16th, 2012, 18:19
فقط adsl یا وایمکس هم هست؟

vpspro.org
December 16th, 2012, 19:19
اوضاع ثبت نام توی شهر ما برای مخابرات خوبه ( فعلا با قیمت قبلی حجم 2 برابر دارن میدم ) اما از نظر کیفی مخابرات واقعا داغون شده .

yekmobile.com
December 16th, 2012, 20:10
سلام
صبانت که گرون نکرده ;;)

psfa
December 16th, 2012, 20:22
برای ما هم فعلا گرون نشده

rezaei1374
December 16th, 2012, 20:44
پیشگامان هم تخفیف گزاشته :دی
شایعه هست احتمالا

m-esm
December 16th, 2012, 20:46
آساتک و شهراد نت هم گرون نکردن :)

habiballahafg
December 16th, 2012, 22:17
من فکر نمیکنم که بتونن گرون کنند چون الان همه دارن میگن که باید کاربرانی که از نت پور سرعت استفاده میکنه را افزایش دهیم

serverstar.ir
December 16th, 2012, 22:24
قراره گرون بشه 50%

hadi_am
December 16th, 2012, 22:31
شاتل نه تنها گرونه نکرده بله ارزون تر شد و سرعتشم بالا رفته

DeltaGostar
December 16th, 2012, 22:45
اقا من چیزی نمیتونم بگم و دفاع کنم از کسی . اما متاسفانه یکی از کارشناسان پیمانکاری شرکت ارتباطات زیر ساخت هستم .
هیچ جا نخواستم مسائلی رو باز کنم اما میتونم با دلیل و مدرک بگم
این شرکت
حتی توی این 3 سال یک خودکار برای کارای اداری خودش به ما نداده است
فرش نماز خانه مان را شخصی آورده ایم
کاغذ باطله ارگان های دیگه را به جای کاغذ پرینتی و اصلی استفاده میکنم
حقوق یک کارگر معمولی داریم و کسورات خیلی بالایی از ما کسر میشود
افتضاح ترین ارگان تازه کار کشور مان هست

در صورت که برای ترانزیت یک STM1 اینترنت به مخابرات ماهانه 40 میلیون میگرید
ترانزیت بین الملی از voip و هزار نوع خدمات مختلف دارد که تمامشون میلیادری درآمد زا هستن
هیچ چیزی تغییر نکرده است که آقای تقی پور بخواهد همچین طرحی بدهد .

ما هزینه ترانزیت اینترنت به آسیای میانه را به صورت دلار نقد از کشور روسیه و افغانستان و ارمنستان و ترکمنستان میگیرم . حال بلفرض ارز هم بالا رفته باشه پس چیزی عوض نخواهد شد
از این جیب به آن جیب میشود
در ضمن طی این مدت حقوق یک کارمندش یک هزار تومن بالا نرفته است حالا افزایش 70 درصدی برای چیست؟
مشکل اصلی . این هست که وزیر راه و ترابری و شهرسازی <> جایش در یک روز با وزیرارتباطات عوض میشود عاقبت کار چنین هست که بود

serverstar.ir
December 16th, 2012, 22:47
تو کانل تلوزیونی دیدم که قراره گرون بشه البته 1 هفته پیش !

TARIMEHR
December 16th, 2012, 23:01
این شایعات کار خانوما هست یا آقایون؟

شاتلی که از ما هر ماه ۲۵ تومن میگرفت با ترافیک اضافه این ماه فاکتور زد ۲۱۷۰۰

اینا واقعا دارن ضرر میدن بخاطر نرخ ارز؟
پس چرا اصل پول رو نمیگیرن و تخفیف هم میدن؟

mahkoom021
December 16th, 2012, 23:26
اینم مثل ماشین میشه
فعلا هی میان حرفشو راه میندازن که واسه ملت گرون شدن نت عادی شه
بعد یهو گرون میکنن
بالاخره مسئولین این بخش از مسئولین قسمتای دیگه چی کم دارن ؟
باید اینا هم چند تا ماهی صید کنن ;)

m2coyote
December 16th, 2012, 23:44
adsl رو شاید اینطوری یهویی گرون نکنند.البته نمیشه گفت

اما دوروز پیش زنگ زدم پهنای باند بگیرم گفتن که 40% افزایش داده شده و مخابرات اعلام کرده و از این به بعد اینطوریه.وگرنه منم الان از نوین نت 4 مگ دارم خیلی ام ارزونه.تغییری هم ندادند اما وقتی باهاشون حرف زدم اینطوری گفتند

البته میدونیم که ISP نمیاد به خاطر مردم ضرر رو تحمل کنه.

Hostpolis
December 17th, 2012, 01:24
این خبر بیشتر شبیه به آماده سازی افکار عمومی برای کاهش سرعت اینترنت هست تا یه دلیل منطقی.

فایبر متوسط 25 سال عمر داره و هزینه نگهداری ماهانه زیادی نداره اونم در سطح یک کشور.

خطوط تلفنی هزینه نگهداریش از طریق آبونمان تامین میشه.

هزینه تامین اینترنت کل ایران (اگر از ایران پول بگیرن برای اینترنت) شاید به زور به 20 هزار دلار در ماه برسه. (به ISP ها و ISDP های بزرگ در سراسر دنیا، carrier ها نرخی زیر 50 سنت به ازای هر مگ میدن)

iranian-portal
December 17th, 2012, 02:39
اینترنت؟!!! دل خوش سیری چند؟
در سطح کلان نگاه کنید دوستان
بودجه یک مملکت هنوز تنظیم نشده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وارد دی ماه شدیم و هنوز بودجه بی بودجه!!!!!
دوستانی که رشته حسابداری اقتصاد و مدیریت هستن می دونن که این یعنی چی!!!
جالب اینجاست که آقای احمدی نژاد با سپاه بر سر فروش اموال دولت یا تجهیزات سپاه برای تامین بودجه آموزش و پرورش درگیر هستند!!!

بدون شک وقتی سران دولتی درگیر چنین مسائل مهمی هستن نظارت و پیگیری ها کمتر میشه
نتیجه هم دو تا آدم سودجو و خرده پا مثل همین شرکت ارتباطات زیر ساخت میاد نرخ تعیین می کنه!!!!
به هر حال تو این وضعیت هرکی می خواد یک جور سود کنه!!!!!

TARIMEHR
December 17th, 2012, 09:39
حاج اقایان محترم خودتون دارین دسی دسی گرونش میکنین

اینم ایمیل شاتل امروز
دارن ورشکسته میشن؟
2 گیگ ترافیک هدیه به مناسبت سالگرد تاسیس گروه شرکت های شاتل

اینم تصویر
10362

حالا یه روز بگین لامپ تصویر زمین خاموش میشه
یه روز بگین اینترنت گرون میشه

abasaqa
December 17th, 2012, 12:18
نگران نباشید:d

بزودی گوی رقابت رو از کره شمالی می گیرم:d و میشیم اول از نظر اینترنت.

نکته: کره شمالی رو با جنوبی اشتباه نکنید.
نکته 2: اگر در مورد کره شمالی خبر ندارید توی گوگل بنویسید: کره شمالی!

amirhoseyn
December 17th, 2012, 12:59
الان مخابرات اینترنت میده ؟ یا اونم متوقف کرده فعلا ؟

DeltaGostar
December 17th, 2012, 18:09
امروز زنگ زدم مخابرات - میگه تمام شد نامحدود - فقط گیگ شارژی ارائه میشود به نرخ نسبتا بالا

lovemusic
December 17th, 2012, 18:26
خدا خودش بخیر کنه مثل اینکه دیگه باید با اینترنت هم خدافظی کنیم

rodfile.ir
December 17th, 2012, 18:31
امروز زنگ زدم مخابرات - میگه تمام شد نامحدود - فقط گیگ شارژی ارائه میشود به نرخ نسبتا بالا

من مخابرات دارم

دهنم داره سرویس میشه

http://www.webhostingtalk.ir/f203/66416/

abasaqa
December 17th, 2012, 18:35
من مخابرات دارم

دهنم داره سرویس میشه

http://www.webhostingtalk.ir/f203/66416/

افا رود فایل هم اینجاست:d

سلام عرض شد.
اکانتاتون رو ارزون کردید؟
لیچر رپید و نت لود گذاشتین؟:53:

rodfile.ir
December 17th, 2012, 18:44
افا رود فایل هم اینجاست:d

سلام عرض شد.
اکانتاتون رو ارزون کردید؟
لیچر رپید و نت لود گذاشتین؟:53:

سلام من دوست ایشون هستم دامنه بنده ای آر هست

ایشون خیلی وقته اینجا عضو هستن ولی با نام دیگه

DeltaGostar
December 17th, 2012, 20:59
مشکل لود سنگین و تایم اوت از 13 روز پیش دارم دقیقا که خدا رو شکر کنسل کردیم مخابرات - آسیا تیک یا همون تیچ گرفتم به نرخ قبلی و نامحدود

abasaqa
December 17th, 2012, 21:01
یه مدت دیگه میشه اینترنت سهمیه! ماهی یک گیگ برای هر شخص حقیقی!

حالا ببینید من کی گفتم:39:

serverstar.ir
December 17th, 2012, 21:04
من نمیدونم این بحث واسه چیه آقا گرون شده دیگه فقط همین !

abasaqa
December 17th, 2012, 21:14
من نمیدونم این بحث واسه چیه آقا گرون شده دیگه فقط همین !

به نظرت چه دلیلی داریم؟

اینترنتی که کمتر از چند سنت براشون خرج داره رو بدن بیست سی هزار تومن؟

اگر فکر می کنی قیمت اینترنت واقعا اینقدر گرونه باید لینک زیر رو ببینی:

http://www.audienciaelectronica.net/wp-content/uploads/2010/04/Grafico_costo_Int.jpg

اینم منبعش:
Internet Speeds Around the World [infographic] (http://dailyinfographic.com/internet-speeds-around-the-world-infographic)

serverstar.ir
December 17th, 2012, 21:17
ما انتخابی نداریم

abasaqa
December 17th, 2012, 21:23
ما انتخابی نداریم

نداشتن انتخاب دلیل بر تائید کردن و فراموش کردن مبحث نیست.

قطعا همان طوری که کارگزار اینترنت بر محتوای سایت ها نظر اعمال می نمائید، کاربران اینترنت نیز حداقل باید بتوانند در مورد مقدار نامعقول قیمت اینترنت نظری، نقدی ، چیزی بگویند

TARIMEHR
December 21st, 2012, 04:08
هدیه شاتل برای مشتریان به مناسبت سالگرد تاسیس شرکت (http://online.shatel.ir/0f11173d1493729cebc19ba3d4080377#)مشترک گرامی،
مفتخریم از این که گروه شرکت­های شاتل نه سال پر از پویایی و تلاش شبانه­ روزی و مستمر را برای ارایه­ ی سرویس اینترنت پرسرعت با بهترین کیفیت ممکن به مشتریان سراسر کشور را پشت سر نهاده و اینک در آستانه­ ی ورود به دهمین سال فعالیت خود، عزم خود را بیش از پیش جزم ساخته است تا همچنان بتواند خدماتی نوین بر پایه­ ی آخرین دستاوردهای روز دنیا در اختیار مشتریان این مرز و بوم قرار دهد.
به همین مناسبت، علاقه­ مندیم به اطلاع مشتریان عزیز برسانیم به مناسبت سالگرد تاسیس شرکت شاتل، هدایای زیر به تفکیک سرویس­های مختلف به مشتریان عزیز خانواده­ ی بزرگ شاتل در سراسر کشور اختصاص خواهد یافت.

شرح

هدیه شاتل

زمان اختصاص

دارندگان سرویس­ های اختصاصی (Dedicated)

یک ماه کسپرسکی رایگان

1 دی ماه 1391

دارندگان سرویس های ویژه آرت

یک ماه کسپرسکی رایگان

1 دی ماه 1391

دارندگان کلیه­ ی سرویس­ های اکو و اکو آفیس

2 گیگ ترافیک رایگان

28 آذر ماه 1391

دارندگان کلیه­ ی سرویس­ های اکولایت

0/5 گیگ ترافیک رایگان

28 آذر ماه 1391

گفتنی­ ست، هدایای یاد شده برای مشتریان دارنده سرویس­ های اکو به مشترکینی اختصاص خواهد یافت که در زمان تخصیص هدیه، در حال استفاده و یا قطع به علت اتمام ترافیک باشند. مشتریانی که درخواست تغییر سرویس ایشان در سیستم ثبت و فعال شده است، مشمول این طرح نخواهند بود.
این هدایا شامل مشتریان کلیه­ ی شهرهای استان تهران، کلیه­ ی شهرهای استان­ اصفهان، کلیه­ ی شهرهای استان مازندران، کلیه­ی شهرهای استان آذربایجان شرقی، کلیه­ ی شهرهای استان اردبیل، کلیه­ ی شهرهای استان سمنان، کلیه­ ی شهرهای استان کرمان، ارومیه، شیراز، مشهد، بیرجند، بجنورد، سبزوار، نیشابور، اهواز، دزفول، باوی، ماهشهر، زاهدان، قم، قزوین، محمدیه قزوین، کرمانشاه، کرج، رشت، لاهیجان، لنگرود، اراک، ساوه، همدان، اردکان، زنجان و میبد خواهد بود.

با امید و آرزوی موفقیت­ های روزافزون

گروه شرکت­ های شاتل

====================
دو گیگ اضافه ی ما شارژ شد
حالا واقعا میخواد گرون یا قطع بشه؟
شرکت ها بخاطر افزایش نرخ ارز دارن ورشکست میشن/؟

هدیه هاشون پس برا چیه؟
تخفیف تمدید هم که دارن

abasaqa
December 21st, 2012, 10:41
====================
دو گیگ اضافه ی ما شارژ شد
حالا واقعا میخواد گرون یا قطع بشه؟
شرکت ها بخاطر افزایش نرخ ارز دارن ورشکست میشن/؟

هدیه هاشون پس برا چیه؟
تخفیف تمدید هم که دارن

والا من دوچیز توی اینترنت ایران ندیدم:
1. ثبات
2. پیشرفت

با دو گیگ هم نمیشه خوش بین شد.:-p وقتی ثبات و امنیت اقتصادی نباشه، اینا چجوری خدمات میدن؟ گیرم باز یه چیز دیگه تحریم شد. اونوقت چیکار کنیم؟
گیرم تحریم جدید زند، آی پی ایرانی توی آمریکا و اروپا باز نشد! بعد اینا بیان 10 گیگ شارژ بدن#-o فایدش؟

دادا اوضاع خعلی بده. خعلی...:-s

TARIMEHR
December 21st, 2012, 14:36
والا من دوچیز توی اینترنت ایران ندیدم:
1. ثبات
2. پیشرفت

با دو گیگ هم نمیشه خوش بین شد.:-p وقتی ثبات و امنیت اقتصادی نباشه، اینا چجوری خدمات میدن؟ گیرم باز یه چیز دیگه تحریم شد. اونوقت چیکار کنیم؟
گیرم تحریم جدید زند، آی پی ایرانی توی آمریکا و اروپا باز نشد! بعد اینا بیان 10 گیگ شارژ بدن#-o فایدش؟

دادا اوضاع خعلی بده. خعلی...:-s

با دو گیگ خوش بین نمیشیم. اما دو گیگ به هزاران کاربر رو چطور ؟

چند ماه پیش که نرخ ارز همه مشکل داشتن اینا 3 گیگ بخاطر تولد هدیه دادن چی؟
اینا به کنار نرخ ثابت ماهانه 25 تومن بود اینا روش 4 تومن تخفیف زدن چی؟

به نظرم دوستان عزیز بجای شایعه پراکنی برید گوگل دنبال یه آموزش بگردید

abasaqa
December 21st, 2012, 14:41
به نظرم دوستان عزیز بجای شایعه پراکنی برید گوگل دنبال یه آموزش بگردید

چشم. =((
شما استادید:53:

Amir.Mansoury
December 21st, 2012, 14:45
با اینکه من از پیشگامان اشتراک نامحدود دارم باز هم به همه کاربران یک گیگابایت هدیه شب یلدا داد.

فکر کنم حداقل برای پیشگامان مشکلی ایجاد بشه. زیر ساخت قوی و اختصاصی داره این شرکت.

Mehrvarzan
December 25th, 2012, 22:01
سلام به تمامی دوستان.
اینجور نیست که هزینه خرید پهنای باند توسط شرکت های خصوصی از مخابرات 50 درصد افزایش داده شده باشه.

به صورت معمول شرکت مخابرات به شرکت های خصوصی تخفیف 25 درصدی در پهنای باند میداد ولی به صورت ناگهانی و یکجانبه این تخفیف رو حذف کرد و علاوه بر این 17 درصد قیمت ها رو هم افزایش داد. در پی این اقدام شرکت های خصوصی مجبور به افزایش نرخ های خودشون شدند و یا بعضی سرویس ها رو حذف کردند.

در این وضعیت مخابرات با به جریان انداختن جشنواره زمستانه که خرید اینترنت به صورت یک ساله و پهنای دوبرابر بود تونست جایی برای خودش باز کنه. اینجور که مشخصه مخابرات قصد داره کم کم شرکت های خصوصی رو کنار بزنه.
حدود یک هفته پیش بود که اینترنت شرکت مخابرات شدیدا مشکل پیدا کرد(بوشهر اینجوری بود از بقیه کشور خبر ندارم). به شکلی که نصف رو اینترنت کامل قطع بود و بقیه موارد هم مشکل شدید پینگ وجود داشت. بعد از رفع قطعی های طولانی قطعی ها خیلی کم شد ولی مشکل بسیار بزرگ request time out به وجود اومد. به شکلی که شخص من صبح از ساعت 7 که از اینترنت استفاده میکنه تا ساعت 11 صبح مشکلی نیست ولی بعد از اون تا نیمه های شب شدیدا مشکل گم شدن پینگ ها وجود داره. پشتیبانی این مشکل رو از gateway اینترنت کشور میدونه که مشخص هم نیست کی حل میشه.

من یه احتمال میدم اینکه دلیل این اتفاقات راه اندازی اینترانت در سطح کشور هست. چرا که با اضافه شدن اینترانت پهنای باند داخلی از خارجی جدا میشه و طبیعتا قیمت پهنای باند خارجی بیشتر خواهد بود و با این وجود ممکن هست هزینه اینترانت از هزینه اینترنت قبلی یه مقدار کمتر باشه.

متاسفانه چون هماهنگی کافی در سطح جامعه مجازی ایرانی وجود نداره این اتفاقات هرازچندگاهی توی ایران رخ میده و هیچ اتفاقی هم نمیوفته.. بهترین راه سازماندگی کاربران هست و اعتراض دسته جمعی ، هماهنگ شده و صلح آمیز.
برای مثال میشه طی یک حرکت هماهنگ تمامی سایت ها به مدت مشخص توسط صاحبان بسته بشن و یا هر چیز دیگه.

یا علی