PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال : vps برای سایت با بازدید بالا

sina1
December 16th, 2012, 11:59
سلام/ من یه سایت دارم که هر روز داره بازدیدش بیشتر میشه. مشخصات سایت : 1- ویبولتین نال شده(انجمن) + وردپرس 2- کاربران آنلاین همزمان در اوج بازدید 300-450 3- بازدید روزانه 50 هزار 5 - ای پی روزانه 10-15 هزار 6- حجم بزرگترین دیتابس 3 گیگ توی 1 ماه 3 تا هاست عوض کردم .. از همه هاست ها هم پلن پربازدید گرفتم ولی با افزایش بازدید به طور موقت سایت دون میشه برای مدتی کوتاه بهشون هم می گم می گن مصرفت بالاست ...می گم من پلن پربازدید گرفتم .. جواب درستی نمی دن. برای همین می خوام vps بگیرم... تا الان هم با vps کار نکردم و با مدیریت اون آشنایی ندارم . حالا من چند سوال دارم: 1- می تونم خودم با کار کردن مدیریت وی پی اس رو بر عهده بگیرم یعنی با گذشت زمان یاد می گیرم؟؟ یا اینکه به مدیریت رو بدم به خود شرکت هاستینگ که هزینه هم می گیره؟ 2- گفتن علاوه بر هزینه vps برای cpanel باید ماهی 15 دلار بدین .... یعنی باید جتما cpanel داشته باشم؟؟؟ 3- با vps با رم 2 دیگه مشکل دون شدن و کاهش سرعت نخواهم داشت؟ 4- از نظر امنیت چه جوره؟؟ 5 -

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:01
کارنشد نداره

رم 2 گیگ داریم تا 2 گیگ سی پی یو از همه چیز مهم تر هست و پورت و نوع هارد !

درکل شما نیاز به کانفیگ و هزینه اولیه دارید مدیریت خاصی هم نداره برای بعد

اگر دارید حرفه ای کار میکنید باید واقعا یه سرور اختصاصی بگیرید و یا یه vps با منابع بالا و واقعی

sina1
December 16th, 2012, 12:06
کارنشد نداره

اگر دارید حرفه ای کار میکنید باید واقعا یه سرور اختصاصی بگیرید و یا یه vps با منابع بالا و واقعی

یعنی می گید برای مدیریت هزینه اضاف ندم دیگه و خودم برعهده بگیرم؟؟
چون صحبت کردم گفتن ما براتون مثل سرورهای دیگه امتیتش رو بالا می بریم و کانفیگ می کنیم و بهتون میدیم.
چون من واقعا وقت نمی کنم دیگه به vps برسم و مدیریتش کنم اگه دردسر داره

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:08
بازم تکرار میکنم هزینه کانفیگ اولیه داره منظور شما از مدیریت چیه

sina1
December 16th, 2012, 12:10
کانفیگ اولیه که می دونم که اکثرا رایگان انجام میدن ...
مدیریت : مانیتورینگ ، امنیت ، مشکلی پیش بیاد و ...

websazha
December 16th, 2012, 12:11
سلام
باید سرور مجازی با کیفیت و منابع اختصاصی 100% اختصاصی نه... تهبه کنید که مقداری هزینه دارد.
کانفینگ های اولیه cpanel یا دایرکت ادمین اول آخر هست اگر روی اختصاصی یا مجازی برید.
که نیاز هست همیشه این پنل ها مدارم آپدیت بشن نه اینکه یه کانفینگ امنیتی خوبی هم انجام شد دیگه تمام رفت تا 3 سال دیگه دست بش نزنید !
یک سری سرور های نیمه اختصاصی با هزینه های کم با منابع اشتراکی برای فروش همکاران داراند مکاتبه کنید شاید به کار شما بیاد.

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:12
البته حتما نیاز به سی پنل و دایرکت ادمین نیست تا هزینه کمتر شه

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:13
کانفیگ اولیه که می دونم که اکثرا رایگان انجام میدن ...
مدیریت : مانیتورینگ ، امنیت ، مشکلی پیش بیاد و ...

گی گفته این چیزا رایگان هست !!!

کانفیگ امنیتی هزینه داره

sina1
December 16th, 2012, 12:15
سلام
باید سرور مجازی با کیفیت و منابع اختصاصی 100% اختصاصی نه... تهبه کنید که مقداری هزینه دارد.
کانفینگ های اولیه cpanel یا دایرکت ادمین اول آخر هست اگر روی اختصاصی یا مجازی برید.
که نیاز هست همیشه این پنل ها مدارم آپدیت بشن نه اینکه یه کانفینگ امنیتی خوبی هم انجام شد دیگه تمام رفت تا 3 سال دیگه دست بش نزنید !
یک سری سرور های نیمه اختصاصی با هزینه های کم با منابع اشتراکی برای فروش همکاران داراند مکاتبه کنید شاید به کار شما بیاد.

ممنون از اطلاعاتتون ولی من هنوز جواب سوالم رو نگرفتم - پست اول -

1- می تونم خودم با کار کردن مدیریت وی پی اس رو بر عهده بگیرم یعنی با گذشت زمان یاد می گیرم؟؟ یا اینکه به مدیریت رو بدم به خود شرکت هاستینگ که هزینه هم می گیره؟
2- گفتن علاوه بر هزینه vps برای cpanel باید ماهی 15 دلار بدین .... یعنی باید جتما cpanel داشته باشم؟؟؟
4- از نظر امنیت چه جوره؟؟
5 -

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:22
ممنون از اطلاعاتتون ولی من هنوز جواب سوالم رو نگرفتم - پست اول -

1- می تونم خودم با کار کردن مدیریت وی پی اس رو بر عهده بگیرم یعنی با گذشت زمان یاد می گیرم؟؟ یا اینکه به مدیریت رو بدم به خود شرکت هاستینگ که هزینه هم می گیره؟
2- گفتن علاوه بر هزینه vps برای cpanel باید ماهی 15 دلار بدین .... یعنی باید جتما cpanel داشته باشم؟؟؟
4- از نظر امنیت چه جوره؟؟
5 -

اینکار رو پیشنهاد نمیکنم چون

اول هرکس راه خوشو باید بره
دوم اینکه بعید میدونم سریع به او دانش برسید که بخواید این ریسک رو بگنی و سایت رو به خطر بندازی

sina1
December 16th, 2012, 12:27

دوم اینکه بعید میدونم سریع به او دانش برسید که بخواید این ریسک رو بگنی و سایت رو به خطر بندازی

شما که گفتین بعد از کانفیگ اولیه و امنیت دیگه بعدش مدیریتی نداره

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:31
شما که گفتین بعد از کانفیگ اولیه و امنیت دیگه بعدش مدیریتی نداره

اصلا دنبالش نرو شما ::دی

sina1
December 16th, 2012, 12:51
ممنون از راهنمایتون // به مشتری هاتون هم همینجور پاسخگو هستین

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:57
ممنون از راهنمایتون // به مشتری هاتون هم همینجور پاسخگو هستین

اول اینکه توجه کنید چندین بار پاسخ واضح داده شده

دوم با این حرف میخواید بگید ما وظیفه ای نسبت به شما داشتیم که انجام ندادیم ؟؟؟

اگرکسی اینجا مطبی بنویسه داره لطف میکنه و بدهکار نیستش
شما در ازای پاسخ یه تشکر هم نمیکنید !!!
انتظار شما خیلی زیاده ماشاالله

sina1
December 16th, 2012, 13:04
اول اینکه توجه کنید چندین بار پاسخ واضح داده شده

دوم با این حرف میخواید بگید ما وظیفه ای نسبت به شما داشتیم که انجام ندادیم ؟؟؟

اگرکسی اینجا مطبی بنویسه داره لطف میکنه و بدهکار نیستش
شما در ازای پاسخ یه تشکر هم نمیکنید !!!
انتظار شما خیلی زیاده ماشاالله

ممکنه بگید کدوم پاسختون واضح بود؟/
من 4 تا سوال پرسیدم ولی کدوم جواب داده شد.. فقط گفتین مدیریتش اینجوره و..- پست اول منو دوباره بخونید لطفا -
من کی گفتم شما نسبت به من وظیفه دارین .. مگه من به شما گفتم بیاین به من جواب بدین خود شما اومدین پست زدید که فک کنم اصلا پست منم نخوندین

sina1
December 16th, 2012, 13:06
اصلا دنبالش نرو شما ::دی

کارنشد نداره

بازم تکرار میکنم هزینه کانفیگ اولیه داره منظور شما از مدیریت چیه

این جواب های شماست که به من دادین .. از نظر خودتون جواب هاتون کاملا روشنه چون خودتون در این زمینه اطلاعات دارین ...
به هر حال ممنون که وقت گذاشتین

babelirani
December 16th, 2012, 14:11
سلام/ من یه سایت دارم که هر روز داره بازدیدش بیشتر میشه. مشخصات سایت : 1- ویبولتین نال شده(انجمن) + وردپرس 2- کاربران آنلاین همزمان در اوج بازدید 300-450 3- بازدید روزانه 50 هزار 5 - ای پی روزانه 10-15 هزار 6- حجم بزرگترین دیتابس 3 گیگ توی 1 ماه 3 تا هاست عوض کردم .. از همه هاست ها هم پلن پربازدید گرفتم ولی با افزایش بازدید به طور موقت سایت دون میشه برای مدتی کوتاه بهشون هم می گم می گن مصرفت بالاست ...می گم من پلن پربازدید گرفتم .. جواب درستی نمی دن. برای همین می خوام vps بگیرم... تا الان هم با vps کار نکردم و با مدیریت اون آشنایی ندارم . حالا من چند سوال دارم: 1- می تونم خودم با کار کردن مدیریت وی پی اس رو بر عهده بگیرم یعنی با گذشت زمان یاد می گیرم؟؟ یا اینکه به مدیریت رو بدم به خود شرکت هاستینگ که هزینه هم می گیره؟ 2- گفتن علاوه بر هزینه vps برای cpanel باید ماهی 15 دلار بدین .... یعنی باید جتما cpanel داشته باشم؟؟؟ 3- با vps با رم 2 دیگه مشکل دون شدن و کاهش سرعت نخواهم داشت؟ 4- از نظر امنیت چه جوره؟؟ 5 -

با سلام

1.بهتره در اول به فردی که مهارت این کارو داره بسپرید بعد کم کم خودتون سعی در یادگیری کنید

2.چون بهتره از VPS لینوکس استفاده کنید میتونید از پنل های Cpanel,Dirext Admin And Koloxo استفاده کنید که CPanel و Direct admin ماهنه باید پول بدید ولی Direct admin ارزون تره ولی Koloxo رایگانه

3. سرعت و دون شدن سایت به رم به تنهایی بستگی نداره به CPu و هارد سرور هم بستگی داره . سعی کنید Vps با 2 گیگ رم 2000 هرتز Cpu و هارد SSD بگیرید اگه دیدید سرعت کمه افزایش بدید ولی حتما" از جایی بگیرید که اختصاصی این رم و CPu رو بهتون بدم

4.امنیت بستگی به کانفیگ فردی داره که براتون انجام میده

parsserver
December 16th, 2012, 16:29
سلام
شما باید ابتدا از کم به بیش حرکت کنید
هر کسی ممکنه با بدست آوردن تجربه کاری رو کاملا یاد بگیره
شما با انواع شرکت ها و با انواع هاست و فضا ها کار کردید
درسته؟
اما نتیجه جالبی نگرفتید!!
بنظرم شما ابتدا از یه شرکت معتبر و حرفه ای که سابقه داشته باشه و محصولات با کیفیتی ارائه می ده
یه سرور مجازی لینوکس با رم 4 گیگ و پردازنده با کیفیت تهیه کنید سپس از شرکت مورد نظر بخواین کانفینگ و نصب سی پنل یا دایرکت ادمین هم براتون انجام بده
""" چون شما خودتون می خواین از پنل ها استفاده کنید بنظرم از همون دایرکت استفاده کنید بهتره """
هزینه لاینسس دایرکت ادمین ماهانه هم حدوده : 10.000 تومان کم و بیشه « برا وی پی اس »
البته یه پنل رایگان هم به اسم Koloxo وجود داره می تونید سایتتون با اون راه بندازید
سروری که درخور شما باشه ندارم اما با اطلاعاتی که تو امضاء هست تماس بگیرید مشاوره بدم خدمتتون
موفق باشید
یا علی

sina1
December 16th, 2012, 16:50
با سلام

1.بهتره در اول به فردی که مهارت این کارو داره بسپرید بعد کم کم خودتون سعی در یادگیری کنید

2.چون بهتره از VPS لینوکس استفاده کنید میتونید از پنل های Cpanel,Dirext Admin And Koloxo استفاده کنید که CPanel و Direct admin ماهنه باید پول بدید ولی Direct admin ارزون تره ولی Koloxo رایگانه

3. سرعت و دون شدن سایت به رم به تنهایی بستگی نداره به CPu و هارد سرور هم بستگی داره . سعی کنید Vps با 2 گیگ رم 2000 هرتز Cpu و هارد SSD بگیرید اگه دیدید سرعت کمه افزایش بدید ولی حتما" از جایی بگیرید که اختصاصی این رم و CPu رو بهتون بدم

4.امنیت بستگی به کانفیگ فردی داره که براتون انجام میده

سلام
شما باید ابتدا از کم به بیش حرکت کنید
هر کسی ممکنه با بدست آوردن تجربه کاری رو کاملا یاد بگیره
شما با انواع شرکت ها و با انواع هاست و فضا ها کار کردید
درسته؟
اما نتیجه جالبی نگرفتید!!
بنظرم شما ابتدا از یه شرکت معتبر و حرفه ای که سابقه داشته باشه و محصولات با کیفیتی ارائه می ده
یه سرور مجازی لینوکس با رم 4 گیگ و پردازنده با کیفیت تهیه کنید سپس از شرکت مورد نظر بخواین کانفینگ و نصب سی پنل یا دایرکت ادمین هم براتون انجام بده
""" چون شما خودتون می خواین از پنل ها استفاده کنید بنظرم از همون دایرکت استفاده کنید بهتره """
هزینه لاینسس دایرکت ادمین ماهانه هم حدوده : 10.000 تومان کم و بیشه « برا وی پی اس »
البته یه پنل رایگان هم به اسم Koloxo وجود داره می تونید سایتتون با اون راه بندازید
سروری که درخور شما باشه ندارم اما با اطلاعاتی که تو امضاء هست تماس بگیرید مشاوره بدم خدمتتون
موفق باشید
یا علی

ممنونم
من با مدیر سرور صحبت کردم .. چون الان هم روی هاست اونها هستم.
به هاست مجازی بهم پیشنهاد دادن و گفتن که مثل سرورهای دیگه برات کانفیگ می کنیم و امنیتش رو مثل اونها انجام میدیم برات ..
ولی cpanel پانزده - 15- دلار در ماه برات هزینه داره علاوه بر هزینه سرور

1- به نظرتون همون Koloxo که رایگانه یا دایرکت ادمین که کمتره بگیرم؟؟ چون فقط برای کنترل پهنای باند ، وارد فایل منجر شدن ، اضاف کردن ساب دامین ، چک کردن ایمیل و همین کارای ابتدای وارد cpanel تو این چند سالی که سایت داشتم شدم ... خب اگر اون دوتا پنل دیگه کارم رو راه میندازن چرا ماهی 15 دلار بدم برای cpanel??

2-این که اونها گفتن کانفیگ می کنند و امنیتش رو برام اکی می کنند .. مثلا هر چند وقت 1 بار لازمه که امنیتش چک شه ؟ یا کانفینگش هم بخوره ؟؟ و از مجا بدونم امنیتش اومده پایین ؟

babelirani
December 16th, 2012, 16:56
ممنونم
به هاست مجازی بهم پیشنهاد دادن و گفتن که مثل سرورهای دیگه برات کانفیگ می کنیم و امنیتش رو مثل اونها انجام میدیم برات ..

1- به نظرتون همون Koloxo که رایگانه یا دایرکت ادمین که کمتره بگیرم؟؟ چون فقط برای کنترل پهنای باند ، وارد فایل منجر شدن ، اضاف کردن ساب دامین ، چک کردن ایمیل و همین کارای ابتدای وارد cpanel تو این چند سالی که سایت داشتم شدم ... خب اگر اون دوتا پنل دیگه کارم رو راه میندازن چرا ماهی 15 دلار بدم برای cpanel??

2-این که اونها گفتن کانفیگ می کنند و امنیتش رو برام اکی می کنند .. مثلا هر چند وقت 1 بار لازمه که امنیتش چک شه ؟ یا کانفینگش هم بخوره ؟؟ و از مجا بدونم امنیتش اومده پایین ؟

دوست عزیز در مورد Koloxo متاسفانه مشکلاتی داره که از نظر بنده بهتره سمتش نرید چون پنل رایگانی هستش و چندان روش کار نمیشه ( منظور باگ و ... هستش ) ولی در مورد دایرکت ادمین تمام نیازهاتون رو براورده میکنه و هزینه ی کمتری براتون در برداره فقط تنها مشکلی که الان بسیاری از دوستان دارن اینکه به سی پنل عادت کردن وگرنه دایرکت ادمین پنل بسیار خوبی هستش

ببنید دوست عزیز امینت رو نمیشه گفت هر چند وقت یک بار چک کرد ولی معمولا" بعد از اینکه کانفیگ اولیه سرور رو انجام دادن بهتره هر ماه 1 بار یا هر 2 ماه یکبار حداقل بهشون بگید که براتون یه چک بکنن برای شل و ... البته پنل های دایرکت ادمین و سی پنل خودشون باگ های بسیاری رو بعد از پیدا کردن توسط اپگرید براتون حل میکنن ولی بازم نیاز به تنظیمات امنیتی هستش

ولی بهتون پیشنهاد میکنم بعد از اینکه سرور رو تحویل گرفتید خودتونم دنبالش برید تا چیزهایی یاد بگیرید

موفق باشید

parsserver
December 16th, 2012, 17:01
ممنونم

ببیند سینا جان
بنظرم دایرکت ادمین نصب کنی بهتره و انتقال و تبدیلشم مدت زمان بسیار بسیار کوتاهی هست
و به نظر من همون دایرکت رو بگیر که هزینه تم کم بشه
برای پاسخ به سوال 2
بنظرم هر 3 ماه سرور تو بدی چک کنند بهتره
و برای تعویض کانقینگ اینا فکر کنم بهترینش اینه که هر 1 سال انجام بشه ( البته برای سایت شما)
اینم بگم که حتما و حتما سرور خوب و با کیفیتی باشه که سایتت به نابودی نره
و اینم بگم که اگه بخوای دایرکت نصب کنی یه سرور از ایران بگیره که سرعتشم عالی باشه
امری بود در خدمتم
یا علی