PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید و فروش کنترل شده در وب هاستینگ

serverstar.ir
December 16th, 2012, 10:45
با سلام

تو این انجمن خیلیها خرید و فروش میکنند و دارن درصدی رو با استفاده از انجمن درمیارن
خیلیها درست کار میکنند اما خیلیها هم پول بعضی از کاربران رو برداشتند و دیگه خبری ازشون نیست
به نظر بنده مدیران میتونن راحت خرید و فروش رو کنترل کنند حالا شاید چیزی که من میگم بی ربط باشه یا باربط

اما اگر همه کسایی که میخوان آفر فروش بدند باید مورد تایید انجمن باشند نه اینکه چند نفر که معلوم نیست کی هست بیاد تایید کنه
انجمن باید تایید کنه به این صورت تمامی کسانی که میخوان شفاف کار کنن مدارک خودشون رو برای مدیران ارسال کنند و بعد از بررسی مدیر اون شخص رو تایید کنه که وجود خارجی داره :::دی

البته نه مجانی یه هزینه هم بابت حق زحمه مدیر پرداخت بشه

این چیزی که گفته شد چیزی بود که تو ذهن بنده بوده حالا دوستان میتونن کاملش کنن !

درکل خیلیها دوست دارن خرید و فروش کنترل شده باشه حد اقل تو این انجمن !!!

serverstar.ir
December 16th, 2012, 11:34
کسی نظری نداره !

RoobinaServer
December 16th, 2012, 12:10
ما خیلی از مشتریهامون از خارج از همین انجمن هستند میشه گفت 90% اونها و بیرون هستند کلا از دنیای مجازی.

و بیشتر هم چون پای سیستم هستیم میام.

ولی در کل نظر خوبیه ولی خب قانون وب هاستینگ تالک نقض میشه :

7- مسئولیت خرید و فروش های انجام شده در سایت به عهده طرفین می باشد و انجمن وب هاستینگ تاک هیچ مسئولیتی بر عهده ندارد .

در کل فکر نکنم عملی بشه. بارها چنین صحبت هایی شده که آخر یه مدیر اومده همین خط بالا را گذاشته و گفته نمیشه. (تاپیک هایی که بالای 10 صفحه رسیدن و هی نظر دادن)

یا حق

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:19
ما که نگفتیم مشتریان همه از این انجمن هستند

اما این درست نیست که خیلیها اینجا بخوان پول کسیو بگیرندو بعد پیداشون نشه !

این یک مشکل هست

Hostpolis
December 16th, 2012, 12:26
بنده درگیر بازار ایران نیستم خیلی. با اینکه ما درصدی از مشتریانمون رو از این انجمن میگیریم ولی فکر میکنم وظیفه بازارسازی بر گردن انجمن نباشه بهتره.

بعضی از اعضا اینجا اقدام به راه اندازی سایت هایی کردند که جهت معرفی شرکت های میزبانی بود. به تعدادی از این دوستان گفتم که این کار درست هست و ما حمایت همه جوره میکنیم ولی متاسفانه پشتکار کافی نبود.

شرکتی مثل ما هم نمیتونه هم سرویس دهنده باشه هم معرف بقیه. اخلاق بازار این رو توجیه نمیکنه.

بازارساز باید مستقل از آموزشگر (انجمن) و بازاری (سرویس دهنده) باشه.

اگر یک نفر متولی باشه که با کنترل و نظارت کار بکنه ما حمایت میکنیم.

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:28
چرا تو کشور ما هاستینگ کنترل شده نیست !!!

vp_server
December 16th, 2012, 12:29
دقیقا این کار برای چی انجام میشه؟!
عدم کلاهـ.برداری؟!

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:30
دقیقا این کار برای چی انجام میشه؟!
عدم کلاهـ.برداری؟!

یه دور بخون بد نیست !

ilmavps
December 16th, 2012, 12:32
خدا را شکر بعد از جریان اون دوستمون متولد 72 دیگه مشکل خاصی در انجمن نبوده

بهتر هست به جای اینکه این همه تایپک در مورد قوانین فروش ایجاد بشه کمی در ساخت اموزش های جدید کمک بشه اینجا فقط فروشگاه نیست

Hostpolis
December 16th, 2012, 12:34
کنترل جایی معنی میده که نیازش هم باشه. بازار هاستینگ ایران کوچک هست. برای همین هزینه کنترل از هزینه ساخت بازار بیشتر میشه. این بازار حتی به بلوغ نرسیده.

هاست گیتور چند ماه پیش به قیمت بالای 270 میلیون دلار فروخته شد. فکر میکنید ارزش کل بازار هاستینگ ایران به 10 میلیون دلار میرسه که ارزش نظارت داشته باشه؟

هر چیزی موقع نیازش بوجود میاد. متولیانی باید باشند که کارشون این باشه. مثال میزنم: قبلا همه روزنامه عصر ارتباط میخوندند (زمان ما...) الان همه وبلاگینا و نارنجی و ... مرور میکنند. این افراد حس کردند که نیازش هست و دنبالش رفتند و جا انداختند.

بازار هاستینگ نیاز به افراد مستقل داره برای وبلاگ نوشتن، تست هاست ها، مصاحبه، رده بندی....

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:38
کنترل جایی معنی میده که نیازش هم باشه. بازار هاستینگ ایران کوچک هست. برای همین هزینه کنترل از هزینه ساخت بازار بیشتر میشه. این بازار حتی به بلوغ نرسیده.

هاست گیتور چند ماه پیش به قیمت بالای 270 میلیون دلار فروخته شد. فکر میکنید ارزش کل بازار هاستینگ ایران به 10 میلیون دلار میرسه که ارزش نظارت داشته باشه؟

هر چیزی موقع نیازش بوجود میاد. متولیانی باید باشند که کارشون این باشه. مثال میزنم: قبلا همه روزنامه عصر ارتباط میخوندند (زمان ما...) الان همه وبلاگینا و نارنجی و ... مرور میکنند. این افراد حس کردند که نیازش هست و دنبالش رفتند و جا انداختند.

بازار هاستینگ نیاز به افراد مستقل داره برای وبلاگ نوشتن، تست هاست ها، مصاحبه، رده بندی....

درسته اما اگه اینطور بمونه هیچوقت به بلوغ نمیرسه

Clark
December 16th, 2012, 12:43
سلام
این موضوع به من ربطی نداره ولی به هر حال
این کار مسئولیت میاره که هر کسی حاظر نمیشه گردن بگیره چون مثلا می گم بیشتریا فرانتورک رو قبول داشتن ولی حالا حق یا ناحق خراب کاری کرد اگه یه نفر مسئول کنترل باشه شما از اون بدبخت هم گله می کنی با این که اون روحشم ممکنه از ماجرا خبر نداشته باشه (مثال زدم )
یا هر چی شکایت به اون می کنن که اقا شما فلانی رو تایید کردید ولی سر مارو کلاه گزاشت و ...............
و هزار یک چیز دیگه
تایید باید همراه با نظارت باشه و مداوم بر کار های یک عضو نظارت بشه که شک دارم فروشنده های عزیز همه حاظر بشن که با این فرد همکاری کنن
البته نظر من , و امکان داره بشه از یک جای شروع کرد

Hostpolis
December 16th, 2012, 12:45
درسته اما اگه اینطور بمونه هیچوقت به بلوغ نمیرسه

قبول دارم ولی چند تا نکته رو فراموش نکنیم.

1- این بنای کج از بیخ کجه. اتحادیه ISP ها هم اقدامات خوبی نکرده. اونها تاثیر گذارترند تا ما.
2- همونطور که گفتم بازارسازی باید توسط واحد مستقل باشه وگرنه منجر میشه به انحصار یا انحصار چند جانبه. چیزی که تو ایران مردم در بازار لوازم خانگی و صوتی تصویری و موبایل دارند تجربه میکنند. 2-3 تا مارک کل بازار رو قبضه کردند. البته این دید شخصی هست.
3- برای بقای هر ارگان داینامیکی یک حداقل مشترک نیاز هست که ضامن بقای اون بشه (Critical Mass) هنوز در هاستینگ به این حجم نرسیدیم. در ایران شاید فلان تعداد دامنه و سایت باشه. ولی توزیع نابرابره. 70 میلیون نفر اسمی از دامنه و هاست نشنیدن و 7 میلیون نفر، هر کدوم 20-30 تا دامنه ثبت کردند. این نیاز به آموزش داره.

m2n
December 16th, 2012, 12:48
سلام
این کار مسئولیت میاره که هر کسی حاظر نمیشه گردن بگیره چون مثلا می گم بیشتریا فرانتورک رو قبول داشتن ولی حالا حق یا ناحق خراب کاری کرد اگه یه نفر مسئول کنترل باشه شما از اون بدبخت هم گله می کنی با این که اون روحشم ممکنه از ماجرا خبر نداشته باشه (مثال زدم )
یا هر چی شکایت به اون می کنن که اقا شما فلانی رو تایید کردید ولی سر مارو کلاه گزاشت و ...............
و هزار یک چیز دیگه
تایید باید همراه با نظارت باشه و مداوم بر کار های یک عضو نظارت بشه که شک دارم فروشنده های عزیز همه حاظر بشن که با این فرد همکاری کنن

کاملا درسته

الان صاحبش میرسه این تاپیک میره رو هوا(:|

Hostpolis
December 16th, 2012, 12:49
سلام
و هزار یک چیز دیگه

کاملا صحیح میفرمائید شما. نظارت هم جزئی از کنترل هست. با نظارت و کنترل تام هم نمیشه تضمین کرد که کسی کلاهبرداری نمیکنه. این کارها فقط ورود و خروج رو سخت تر میکنه. بحث فرانتورک موردی هست که بارها تکرار خواهد شد. (من شخصا از کم و کیف قضیه با خبر نیستم و مجاز به اظهار نظر نیستم)

شاید موردی که امثال ما دل بهش بستیم این باشه که مردم بیشتر بجای خرید از واسطه ها یا مستقیم خرید کنند یا از شرکت هایی مثل ما که سرمایه گذاری کردند خرید کنند. به هر حال به لحاظ حقوقی خیلی فرق هست بین اینکه سرور در پنل با آدرس ایمیل شما باشه یا در پنل با آدرس ایمیل شخص دیگه.

serverstar.ir
December 16th, 2012, 12:49
کاش ما هم نظم داشتیم تو این سیستم

amirhoseyn
December 16th, 2012, 13:12
خدا را شکر بعد از جریان اون دوستمون متولد 72 دیگه مشکل خاصی در انجمن نبوده

بهتر هست به جای اینکه این همه تایپک در مورد قوانین فروش ایجاد بشه کمی در ساخت اموزش های جدید کمک بشه اینجا فقط فروشگاه نیست

با ایشون کاملا موافقم متاسفانه اینجا به یک فروشگاه تبدیل شده تا یک انجمن وب هاستینگ به نظر من باید تعداد پست هارو برای افر دادن بیشتر کرد مثلا بالای 400 یعنی افرادی که پست هاشون بالای 400 تاس فقط میتونند آفر بدند اینجوری کم تر شاهد آفر ها مضخرف هستم که مثل سرور مجازی 1 گیگ ماهی 11 تومن

mizbanaval
December 16th, 2012, 16:47
سلام دوستان
پیشنهاد جالبی بود ولی واقعا نمیشه جلوی کلاه برداری ها رو گرفت اسمش روشه دنیای مجازی . اینجا مشتریا مجازی هستند -پرداخت ها مجازی هستند- فروشنده ها مجازی هستند-همه چیز مجازی هست و حالت فیزیکی نداره که بشه جلوش رو گرفت
ولی در کل بشخصه بیشتر از قیمت گذاری های دوستان گله دارم تا این داستان ها بنظرم اگه قیمت گذاری ها استاندارد بشه خیلی ازین موارد جلوش گرفته میشه مثلا در این چند ماه خیلی از هاستینگ ها بدون هیچ تسویه حسابی کارشون رو تعطیل کردن و اطلاعات مردم از بین رفت خوب دلیل این موضوع 100 درصد برمیگرده به قیمت گذاری ها متاسفانه مبنای رقابت شده قیمت قیمت قیمت .. :-s
موفق باشید

Hostpolis
December 16th, 2012, 21:08
سلام دوستان
پیشنهاد جالبی بود ولی واقعا نمیشه جلوی کلاه برداری ها رو گرفت اسمش روشه دنیای مجازی . اینجا مشتریا مجازی هستند -پرداخت ها مجازی هستند- فروشنده ها مجازی هستند-همه چیز مجازی هست و حالت فیزیکی نداره که بشه جلوش رو گرفت
ولی در کل بشخصه بیشتر از قیمت گذاری های دوستان گله دارم تا این داستان ها بنظرم اگه قیمت گذاری ها استاندارد بشه خیلی ازین موارد جلوش گرفته میشه مثلا در این چند ماه خیلی از هاستینگ ها بدون هیچ تسویه حسابی کارشون رو تعطیل کردن و اطلاعات مردم از بین رفت خوب دلیل این موضوع 100 درصد برمیگرده به قیمت گذاری ها متاسفانه مبنای رقابت شده قیمت قیمت قیمت .. :-s
موفق باشید

قیمت گذاری باید بر مبنای رقابت باشه. قیمت گذاری صحیح یعنی قیمتی که عرضه و تقاضا تعیین کنه. بهترین نوع بازار، بازاری هست که عواملش آموزش دیده باشند و اطلاعات در جریان باشه، ورود و خروج آزاد باشه و قیمت بر اساس عرضه و تقاضا تعیین بشه.

هر جا شما کنترل رو نهادینه کنید میشه وضع فعلی اقتصاد ایران.

در ضمن یکی از میوه های دنیای مجازی گردش اطلاعات و شفاف سازی بازار هست. این باعث میشه کلاهبرداری کم بشه کما اینکه در آمریکای شمالی و اروپا شده. این مورد بیشتر فرهنگی هست تا تکنولوژیکی. تو گوگل درباره e-readiness جستجو کنید کمی روی زاویه دیدتون تاثیر میگذاره.

habiballahafg
December 16th, 2012, 22:37
من حرف های هاست پلیس را تایید میکنم (البته تا ان جای که خوندم )
ولی به نظر من نظرات باشه بد نیست چون شما الان نگاه کنید هر کسی از راه میاد در این بازار شرکت میکنه (البته به همه دوستان بر نخوره ،خودم را هم میگم) وقتی که نظرات نباشه و بازار ایران طبق گفته هاست پلیس که کوچیک هست و به بلوغ نرسیده که من هم تایید میکنه، همین حرف ایشون را. نباید نظارت داشته باشه
به طور مثال یکی میاد یه سایت هاستینگ میزنه میاد اینجا خوب تبلیغ میکنه واصلا پشتیبانی و کیفیت نداره و ... یکی مشتری ساده میاد از ان خرید میکنه ولی اصلا رضی نیست حالا باید چی کار کنه باید بسازه متاسفانه تا اینجا یکی میاد تاپیک میزنه همه تایید میکنه ،مشتری هم فکر میکنه که ایشون آدم حسابی است