PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يك مشكل بزرگ با كامپيوتر خانگي

mersad-mr
December 13th, 2012, 10:52
با سلام دوستان عزيز
من چند روزي هست كامپيوترم دچار مشكل شده .
من كامپيوترم جون فن براش زياد گذاشتم اصلا خاموش نميكنمش 10-15 روز بك بار . اين موضوع الان چند سالي هست كه ايجوري .
اما الان 1 ماه مشكلم اين هست كه مثلاٌ هر 3-4 ساعت ميبينم سيستم كند ميشه.
بدنه كيس جايي كه سي پي يو هست داغ ميشه . مصرف سي پي يو رو از توي task manager چك مي كنم
ميبينم مصرف سي پي يو شده 80-100 % همش هم ماله يه برنامه به نام SBUpdate.exe هستش.
اينو كه end procses مي كنم دوباره مصرف عادي ميشه دما عادي ميشه و بعد از 2-3 ساعت مجدد.....

چي هست مشكل ؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

ERfan.Taleghani
December 13th, 2012, 10:54
سلام عزیز. مشکل ویروس و یا تروجان هستش. برای خود من هم این مورد ها پیش آمده

سیستم را از نو نصب کنید . آنتی ویروس رو نصب کنید و بروز رسانی کنید. تا زمانی که کاملا به روز رسانی نشده هیچ درایوی رو باز نکنید. بعد از اسکن کامل نتیجه معلوم میشه !

p30speed
December 13th, 2012, 10:56
دوست عزیز سی پی رو باز کردن خمیر سیلیکون بزنید. تا حرارت به خوبی انتقال پیدا کند
رادیاتور فن رو هم تمیز کنید.

mersad-mr
December 13th, 2012, 11:02

سیستم را از نو نصب کنید . آنتی ویروس رو نصب کنید و بروز رسانی کنید. تا زمانی که کاملا به روز رسانی نشده هیچ درایوی رو باز نکنید. بعد از اسکن کامل نتیجه معلوم میشه !

ممنونم از پاسختون .آنتي ويروس حتما اصل باشه يا فرقي نداره؟

دوست عزیز سی پی رو باز کردن خمیر سیلیکون بزنید. تا حرارت به خوبی انتقال پیدا کند

ممنونم از شما . آره بايد همين كارو كنم.

≡ ALEX ≡
December 13th, 2012, 11:03

خمیر سیلیکون چند سالی هست که دیگه توصیه نمیشه دوست عزیز. بهترین پیشنهاد استفاده از یک خنک کننده مناسب هستش. اگر می خواهید حداقل هزینه رو بکنید مدل V8 یا V10 خنک کننده های CoolerMaster پیشنهاد میشه. اگر هم خرج درست حسابی کنید می تونید از یک کیس ویژه با پشتیبانی از خنک کننده های مایع مثلا ازت استفاده کنید.

p30speed
December 13th, 2012, 11:11
خمیر سیلیکون چند سالی هست که دیگه توصیه نمیشه دوست عزیز. بهترین پیشنهاد استفاده از یک خنک کننده مناسب هستش. اگر می خواهید حداقل هزینه رو بکنید مدل V8 یا V10 خنک کننده های CoolerMaster پیشنهاد میشه. اگر هم خرج درست حسابی کنید می تونید از یک کیس ویژه با پشتیبانی از خنک کننده های مایع مثلا ازت استفاده کنید.

منبع این خبر که خمیر سلیکون استفاده نشه کجاست؟

HyperServer
December 13th, 2012, 11:26
با سلام دوستان عزيز
من چند روزي هست كامپيوترم دچار مشكل شده .
من كامپيوترم جون فن براش زياد گذاشتم اصلا خاموش نميكنمش 10-15 روز بك بار . اين موضوع الان چند سالي هست كه ايجوري .
اما الان 1 ماه مشكلم اين هست كه مثلاٌ هر 3-4 ساعت ميبينم سيستم كند ميشه.
بدنه كيس جايي كه سي پي يو هست داغ ميشه . مصرف سي پي يو رو از توي task manager چك مي كنم
ميبينم مصرف سي پي يو شده 80-100 % همش هم ماله يه برنامه به نام SBUpdate.exe هستش.
اينو كه end procses مي كنم دوباره مصرف عادي ميشه دما عادي ميشه و بعد از 2-3 ساعت مجدد.....

چي هست مشكل ؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

این فایل مربوط به download accelerator متعلق به کمپانی speedbit هست. برنامه را حذف کنید و بعد از ریستارت آخرین نسخه از برنامه را دریافت و نصب کنید.

ممنونم از پاسختون .آنتي ويروس حتما اصل باشه يا فرقي نداره؟

ممنونم از شما . آره بايد همين كارو كنم.

چرا انقدر جو میدید :دی :| ؟

اینکه حدود 2 تا 3 ساعت cpu usage در سیستم 100% باشه طبیعی هست که سیستم کند بشه....مشکل حرارتی هم نداره. احتمال داره فایل مذکور در loop بیفته.

≡ ALEX ≡
December 13th, 2012, 11:58

اینی که گفتم خبر نبود!! عرض کردم بنا به دلایلی دیگه توصیه نمیشه. مورد اول اینکه با تکنولوژی های جدید Cooling دیگر به راهکار های ثانویه برای کاهش دمای پردازنده ها نیازی نیست. ثانیا خمیر سیلیکونی که شما در ایران پیدا می کنید معمولا از انواع نا مرغوب هستش و تاثیر چندانی نداره، چه بسا اینکه تاثیر مع*** هم داشته باشه. ضمنا خمیر سیلیکون اگر زیاد بمونه و خشک بشه باز هم باعث تاثیر منفی میشه. از کثیف کاری و سمی بودنش هم می گذریم...