PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی جهت خرید labtop

loginvps.com
December 13th, 2012, 03:41
سلام

از تیتر تاپیک دیگه معلوم هست چی میخوام
لطفا کسی اسپم نکند اگر وارد هستید فقط جوابی جهت راهنمایی بفرمایید
تشکر پشاپیش از نظرات شما

من میخواهم یک لپ تاپ جدید خریداری کنم چند چیز برام مهم هست و فقط از 2 برند asus و sony میخواهم که بنظر من عالی هستند در این ضمینه و در ایران هم راحت یافت می شوند !

cpu حتما میخواهم i7 باشد باتری و ترجیحا 9 سلولی و وزن پایین (هرچه کمتر بهتر )
از سری s لب تاپ های سونی vaio هم بخاطر وزن کم و سبک بودن مورد پسند هستند
گرافیک برام مهم نیست - رم هم برام مهم نیست مینیمام 4 گیگابایت کار منو راه میندازه
قیمت تا 3 میلیون مناسب هست
ظرفیت هارد مهم نیست اما اگر ssd باشد بهتر است

ASUS - N53Sn & k43 از برند ایسوس رو مد نظر دارم اما وزن زیاد آن باعث شد تاپیک بزنم و راهنمایی بخوامکسی اگه مدلی سراغ داره وزن و مشخصات رو بگه ممنون میشم

≡ ALEX ≡
December 13th, 2012, 07:22
اولین بحثی که مطرح نوع استفاده شما هست. کلاس های مختلفی رو هر شرکت ارایه میده که برای نیاز های متفاوت طراحی شده اند. آیا یک کاربر عادی هستید که فقط وب گردی می کنه و با نرم افزار های ساده مثل Office سر و کار داره یا یک کاربر حرفه ای که نیاز به پردازش سریع داره؟! آیا گیم باز هستید؟ آیا لپ تاپ را برای کاربری خانگی نیاز دارید یا تجاری؟!

بحث بعدی اینه که آمار سری های وارداتی مشکل دار رو داشته باشید و بدونید کدام سری ها فروش بیشتری دارند و کدام سری مرجوعی بیشتر. اینطوری میتونید لپ تاپی با سخت افزار سالم خریداری کنید.

در مورد برند نباید تعصب داشت، البته برند های آشغال بازار معرف حضور همه هستند مثل MSI... لپ تاپ را باید از روی مشخصات سخت افزاری، کیفیت ساخت بدنه و تجهیزات جانبی، کامل بودن و صحت عملکرد اجزاء جانبی همچون صفحه نمایش و اسپیکر ها و ... انتخاب نمود. و اگر دقت لازم را به خرج ندهید بعد از خرید و گذشتن اندکی زمان پشیمان خواهید شد.

و حالا نظر شخصی بنده: برای کارهای تجاری و به اصطلاح بیزینس که نیاز به حمل لپ تاپ به محل کار، کار کردن در زیر نور آفتاب، ریختن مایعات بر روی دستگاه، امنیت درد مقابل سرقت یا دستکاری همکاران و ... مطرح هست باید لپ تاپی با وزن مناسب، صفحه نمایش بدون بازتاب (غیر براق)، مقاوم در برابر نفوذ مایعات، دارای feature های امنیتی همانند سنسور اثر انگشت و ... را خریداری کرد. برای این حالت کاری بنده سری بیزینس شرکت HP رو پیشنهاد می کنم همچون مدل های سری 4530s و 4540s که با کانفیگ های سخت افزاری مختلف عرضه می شوند. برای کارکرد خانگی که نیاز به صفحه نمایش بزرگتر و راحت تر هستش و بهترین کانفیگ سخت افزاری و وزن لپ تاپ هم اهمیت چندانی نداره (چون تعداد دفعات حمل و نقل بسیار کمتر هستش) سری Mobile Workstation این شرکت پیشنهاد میشه. حالا چرا گیر دادم به HP ؟! چون فعلا یکی از برند های خوب بازار هستش که کیفیت ساخت بالایی رو ارایه میده و سری های بدون مشکلی رو داشته. سونی بیشتر پول اسم اش رو میگیره تا سخت افزار، ایسوس های فعلی کیفیت ساخت چندان مطلوبی ندارند مخصوصا سری ASPIRE ای که من دیدم، گرچه مدل های بسیار با کیفیت هم در بین شان یافت می شود که از لحاظ امکانات جانبی به پای مدل های معرفی شده از HP نمی رسند. Dell هم در حال حاضر مدل خاصی بیرون نداده که ارزش صحبت داشته باشه. و ... .

معرفی برند و مدل لپ تاپ کاملا بسته به زمان داره. در هر زمان یک برند با یک یا دو سری می درخشه. و از نظر من فعلا HP نسبت به بقیه سر تره. این رو در حالی میگم که از همه برند ها و مدل ها تا بحال لپ تاپ داشته ام یا در خانواده خریداری شده. البته بحث Apple جداست ولی به درد هر کسی هم نمیخوره که جای بحث خودش رو داره.

موفق باشید

mr-secret
December 13th, 2012, 14:59
Asus A53

i7 / 6 / 750 / 2gb

2350t

در مورد باطری باید جدا واسش بگیری

TARIMEHR
December 13th, 2012, 15:14
DELL 5110

procee intel core 17 -2670 QM 2.2 Ghz
ram : 8 G
hard : 700
gerafic :2 G

قبل عید گرفتم 1600 الان نمیدونم چنده
اما راضی هستم
باتریش هم خودش 9 سلولی بود

loginvps.com
December 13th, 2012, 16:05
اولین بحثی که مطرح نوع استفاده شما هست. کلاس های مختلفی رو هر شرکت ارایه میده که برای نیاز های متفاوت طراحی شده اند. آیا یک کاربر عادی هستید که فقط وب گردی می کنه و با نرم افزار های ساده مثل Office سر و کار داره یا یک کاربر حرفه ای که نیاز به پردازش سریع داره؟! آیا گیم باز هستید؟ آیا لپ تاپ را برای کاربری خانگی نیاز دارید یا تجاری؟!

بحث بعدی اینه که آمار سری های وارداتی مشکل دار رو داشته باشید و بدونید کدام سری ها فروش بیشتری دارند و کدام سری مرجوعی بیشتر. اینطوری میتونید لپ تاپی با سخت افزار سالم خریداری کنید.

در مورد برند نباید تعصب داشت، البته برند های آشغال بازار معرف حضور همه هستند مثل MSI... لپ تاپ را باید از روی مشخصات سخت افزاری، کیفیت ساخت بدنه و تجهیزات جانبی، کامل بودن و صحت عملکرد اجزاء جانبی همچون صفحه نمایش و اسپیکر ها و ... انتخاب نمود. و اگر دقت لازم را به خرج ندهید بعد از خرید و گذشتن اندکی زمان پشیمان خواهید شد.

و حالا نظر شخصی بنده: برای کارهای تجاری و به اصطلاح بیزینس که نیاز به حمل لپ تاپ به محل کار، کار کردن در زیر نور آفتاب، ریختن مایعات بر روی دستگاه، امنیت درد مقابل سرقت یا دستکاری همکاران و ... مطرح هست باید لپ تاپی با وزن مناسب، صفحه نمایش بدون بازتاب (غیر براق)، مقاوم در برابر نفوذ مایعات، دارای feature های امنیتی همانند سنسور اثر انگشت و ... را خریداری کرد. برای این حالت کاری بنده سری بیزینس شرکت HP رو پیشنهاد می کنم همچون مدل های سری 4530s و 4540s که با کانفیگ های سخت افزاری مختلف عرضه می شوند. برای کارکرد خانگی که نیاز به صفحه نمایش بزرگتر و راحت تر هستش و بهترین کانفیگ سخت افزاری و وزن لپ تاپ هم اهمیت چندانی نداره (چون تعداد دفعات حمل و نقل بسیار کمتر هستش) سری Mobile Workstation این شرکت پیشنهاد میشه. حالا چرا گیر دادم به HP ؟! چون فعلا یکی از برند های خوب بازار هستش که کیفیت ساخت بالایی رو ارایه میده و سری های بدون مشکلی رو داشته. سونی بیشتر پول اسم اش رو میگیره تا سخت افزار، ایسوس های فعلی کیفیت ساخت چندان مطلوبی ندارند مخصوصا سری ASPIRE ای که من دیدم، گرچه مدل های بسیار با کیفیت هم در بین شان یافت می شود که از لحاظ امکانات جانبی به پای مدل های معرفی شده از HP نمی رسند. Dell هم در حال حاضر مدل خاصی بیرون نداده که ارزش صحبت داشته باشه. و ... .

معرفی برند و مدل لپ تاپ کاملا بسته به زمان داره. در هر زمان یک برند با یک یا دو سری می درخشه. و از نظر من فعلا HP نسبت به بقیه سر تره. این رو در حالی میگم که از همه برند ها و مدل ها تا بحال لپ تاپ داشته ام یا در خانواده خریداری شده. البته بحث Apple جداست ولی به درد هر کسی هم نمیخوره که جای بحث خودش رو داره.

موفق باشید

تشکر از پاسختون
منم خدمتتون عارض شدم که از دو برند ایسوس و سونی و الان سامسونگ رو هم اضافه میکنم که گفتند کیفیت ساخت بالایی داره آفر می خواهم
و کاری که استفاده میکنم هم گفتم برای پردازش بالا میخوام و وزن کم

Soney Vaio s - vpcsb18gg
مثلا این مدل عالیه برای من ولی از هرجایی پرسیدم تموم شده

asus k45vd (http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K45VD/) هم از گزینه های مناسبی هست اما وزن بالای 2.5 کیلو باعث شده بیشتر بررسی کنم ببینم آفر بهتر گیر میاد یا نه

برای سامسونگ هم دو مدل
Samsung 530U4B Battery Tips 14-inch Ultrabook-the Samsung 530U4B ultrabook with photos (http://www.todaybattery.com/today/2012/04/23/14-inch-ultrabook-the-samsung-530u4b-ultrabook-with-photos/)samsung 550p5c 【高清图】三星(samsung)550P5C-S01图片 图60-ZOL中关村在线 (http://detail.zol.com.cn/picture_index_938/index9374125_0_p327018.shtml)

پیشنهاد شده خدا کنه مثل گوشی هاشون نباشه :دی

دوستان اگر راهنمایی می کنید فقط کامل باشه
متشکر

loginvps.com
December 13th, 2012, 16:18
Asus A53

i7 / 6 / 750 / 2gb

2350t

در مورد باطری باید جدا واسش بگیری

اگر منظورتون Asus A53 SV هست اصلا گزینه خوبی نیست
وزن : 2.6 کیلو گرمنوع باتری : 2 Hours باطری ضعیف وزن بالا - من دنبال راحتی هستم نه ناراحتی :59:

loginvps.com
December 13th, 2012, 16:25
با سی پی یو Ivy Bridge و هارد ssd کسی آفر نداره؟