PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینترنت از ابتدای آذر ماه گران می شود !!

X2Maxer
December 12th, 2012, 11:41
همان طور که در جدول دیده می شود، بر اساس این سقف تعرفه، شرکت زیرساخت عملا بابت هر stm1 معادل ۵۴ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان از شرکت های توزیع کننده پهنای باند isdp پول خواهد گرفت. در عین حال بر اساس تبصره ۳ همین مصوبه، کلیه تخفیف های در نظر گرفته شده در بند ۲-۱ مصوبه جلسه شماره ۴۹ همین کمیسیون و بند ۲ مصوبه ۸۶ حذف می شود.

این تخفیف‌ها مواردی بود که قیمت پهنای باند را برای شرکت های isdp از ۴۶ میلیون تومان مصوب به ۳۷ میلیون تومان می رساند. به این ترتیب با ابلاغ و اجرای این مصوبه جدید توسط شرکت زیرساخت، ناگهان قیمت پهنای باند بین الملل از ۳۷ میلیون تومان به ۵۵ میلیون تومان رسیده است.

از سوی دیگر تخفیف ۲۰ درصدی خاص شرکت‌های pap هم با ابلاغ مصوبات جدید حذف شده است.

اما این همه ماجرا نیست. در حالی که مقرر شده بود قیمت پهنای باند بالاتر از یک stm1 به صورت پلکانی ارزان تر محاسبه شود، بر اساس مصوبه حتی اگر stm4 یا stm16 خریداری شود، خریدار باید به همان میزان (۴ یا ۱۶ برابر قیمت stm1) به زیرساخت بپردازد؛ چون در در تبصره ۲ همین مصوبه به وضوح ذکر شده است که: «برای پهنای باندهای بالاتر از ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه، تعرفه به صورت خطی و بر اساس مضارب stm1 محاسبه خواهد شد.»

دلایل افزایش

پیشتر، محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده بود که افزایش قیمت ارز و منع شرکت دولتی زیرساخت از استفاده از ارز مرجع و حتی ارز مبادله‌ای، موجب افزایش شدید هزینه‌ها و بدهکاری این شرکت به طرف قراردادهای خارجی شده است.

خسروی اعلام کرده بود که در شرایط موجود باید قیمت پهنای باند افزایش یابد و با همین استدلال پیشنهاد سقف تعرفه به کمیسیون تنظیم مقررات ارایه شده است.

اما در سوی دیگر ماجرا، ارایه دهندگان پهنای باند هستند که ناگهان با افزایش کمرشکن ۵۰ درصدی در هزینه پهنای باند مواجه می شوند؛ افزایشی که می‌تواند هزینه کلی ارایه خدمات این شرکت ها را ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش دهد، افزایشی که مشخص نیست در سبد هزینه خانوار ایرانی وارد نمی شود، تحمل می شود یا به صورت حذف اینترنت نمایان خواهد شد.

barfhost
December 12th, 2012, 11:54
همان طور که در جدول دیده می شود

من جدولی ندیدم :دی

چه چیزی یا چه جنسی افزایش قیمت نداشته که این دومیش باشه

MUV
December 12th, 2012, 11:54
عجب دوره ای هستش ها!!!!!!

ققنوس
December 12th, 2012, 11:59
اينتر نت من كه رفت بالا هزينش

كلي تعرفه هم نهادن كه من موندم كدومشون را انتخاب كنم

كلا قاطي كردم

مگه تا به امروز چقدر ما در امد داشتيم ازش كه حالا اينقدر بايد هزينه براش بديم !

barfhost
December 12th, 2012, 12:02
اينتر نت من كه رفت بالا هزينش

كلي تعرفه هم نهادن كه من موندم كدومشون را انتخاب كنم

كلا قاطي كردم

مگه تا به امروز چقدر ما در امد داشتيم ازش كه حالا اينقدر بايد هزينه براش بديم !

شما ساکن کجا هستید؟ و از کجا adsl گرفتین؟

MehrPC
December 12th, 2012, 12:07
اینترنت گرون شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیگه وقت شورش هست

ققنوس
December 12th, 2012, 12:10
شما ساکن کجا هستید؟ و از کجا adsl گرفتین؟

من بوشهر تبليغ نشه خليج فارس انلاين

ولي خدايش پشتيبانيشون عاليه :69:

shahab-f
December 12th, 2012, 12:11
هیچی دیگه همه چی رفت بالا دلمون خوش بود قیمت اینترنتمون ثابته که اینم ....

dertgtr
December 12th, 2012, 12:26
من تو یه خبر خوندم تا 50 درصد قیمت پهنای باند رو گرون می کنند ای اس پی ها ! عجب !
پ.ن : با این افزایش قیمت هاست و وی پی اس هم گرون میشه؟:دی

ققنوس
December 12th, 2012, 12:27
تو همين حين اينتر نت ما پريد و من مجبور شدم تمديد كنم ;;)

mizbanaval
December 12th, 2012, 12:35
من تو یه خبر خوندم تا 50 درصد قیمت پهنای باند رو گرون می کنند ای اس پی ها ! عجب !
پ.ن : با این افزایش قیمت هاست و وی پی اس هم گرون میشه؟:دی

گرون ؟ یک چیزی کفتی جزو محالاته :39:
ارزون میشه حالا میبینی من شک ندارم مگه دلار چند برابر شد قیمت ها افزایش پیدا کرد؟>:d

majidisaloo1
December 12th, 2012, 13:01
نمیره بالا
بازار رقابتی مطمئن باشین گرون نمیشه که هیچ ارزون هم میشه
شما میومدین نمایشگاه ببینین چه قیمت های بود اونجا ....

CrisS
December 12th, 2012, 15:14
گرونیش که بماند ترافیک مثل ماست مصرف میشه :39:

salem
December 12th, 2012, 15:15
isp ما که از دیروز گرون کرده هزینه رانژه که 10000تومان بود شده 15000تومان هزینه adsl هم کلا 20 درصد کشیدن روش قبلا هر چند میدادی 20 درصد بیا روش از ماه بعد اون مبلغ رو باید پرداخت کنی

mahkoom021
December 12th, 2012, 22:14
تا قیمتارو ترتیب اثر ندادن برید 1 ساله شارژ کنید :)