PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل ورشکست شدن شرکت های بزرگ و کوچک هاستینگ

par30webhost
December 7th, 2012, 11:07
دوستان به نظرتون دلیل ورشکست شدن شرکت های بزرگ و کوچک هاستینگ چیه؟

ببنید نمی تونیم همه چی رو تقصیر قیمت دلار بیندازیم چون خیلی شرکت های دیگه هم هستند که با وجود قیمت دلار هنوز هم فروش خوبی دارند.

به نظر شما دلیل یا دلایل اصلی چیه؟

mirhendi
December 7th, 2012, 11:09
نه همش هم تقصیر دلار نیست!!
بعضو شرکت ها راه و رسم سی پنل و سیاست اون اشنا نیستن
اینم میشه یه دلیل
مثلا حتی بعضو از اینا نمی دونند که چی کار کنند تا بدون دامنه دات کام ریسلرر یا مستر بدند

mehrshad.ho
December 7th, 2012, 11:09
روحیه ضعیف بزرگترین دلیل هست

mirhendi
December 7th, 2012, 11:12
روحیه ضعیف بزرگترین دلیل هست
درسته این حرف ولی 1 درصد 99 در صد دیگه ماله همون دلار و سی پنله که البته قضیه یک شبه پولدار شدنو اینا هم هست

par30webhost
December 7th, 2012, 11:14
نه همش هم تقصیر دلار نیست!!
بعضو شرکت ها راه و رسم سی پنل و سیاست اون اشنا نیستن
اینم میشه یه دلیل
مثلا حتی بعضو از اینا نمی دونند که چی کار کنند تا بدون دامنه دات کام ریسلرر یا مستر بدند

بیشتر هاستینگ ها دارن از سی پنل به دایرکت ادمین رو میارند
پس این دلیل خوبی نیست.

mirhendi
December 7th, 2012, 11:17
بیشتر هاستینگ ها دارن از سی پنل به دایرکت ادمین رو میارند
پس این دلیل خوبی نیست.
خوب شرکت ها دارند روی میارند مشتریا هنوز همون عادت را دارند و این طور میشه که بعضیا ورشکست میشند

mehrshad.ho
December 7th, 2012, 11:19
درسته این حرف ولی 1 درصد 99 در صد دیگه ماله همون دلار و سی پنله که البته قضیه یک شبه پولدار شدنو اینا هم هست[/indent]
[/color][/right]

دلار که بالا رفت اتفاقا خیلی به نفع ما شد
چرا مشکلات تحریم و بقیه چیزا رو ما نداریم ؟
مشکل فقط cpanel هست مگه ؟

par30webhost
December 7th, 2012, 11:20
خوب شرکت ها دارند روی میارند مشتریا هنوز همون عادت را دارند و این طور میشه که بعضیا ورشکست میشند[/indent]
[/color][/right]

ببخشید چه عادتی؟

mirhendi
December 7th, 2012, 11:20
منظورم از عادت اینه که همه با دایرکت ادمین کار نکردند و به سی پنل عادت کردند
تازه یه مشکل دیگه ای هم که داره اینه که همه دیگه از سرور به رسلرر راه افتادند و همینجوور کلاه برداری می کنند و نظر مشتریان را نابود می کنند
شما خودت ببین هاست 97 خودش ریسلرر داره خودش هم کلاه برداری می کنه سند و مدرک هم داریم که به زوودی رو می کنیم
وقتی همه میگند هاست 97 خوبه
ممشتری میبینه کلاه برداره
بعد نظر همه بد میشه دیگه

par30webhost
December 7th, 2012, 11:23
این سخته که بگیم بالا رفتن دلار به نفع ما شد
سروری که قبلا 300 تومان بوده شده 600 تومان در حالی که درآمد همونه

mirhendi
December 7th, 2012, 11:28
منم کاملا این حرف را نقض می کنم
نه عزیزم مشکل اگه فقط و فقط سی پنل بود همه میرفتن دایرکت ادمین دیگه یه نفر هم سی پنل روی نمی اورد
مشکل اینه که رووز به رووز لاینسس ها گرونتر میشه
یه سرور با 100 گیگ رم ببین چه قیمتی پیدا کرده که الان همه میررن یا وی پی اس میگیرند یک گیگ هاست را میدهند 200 هزار تومان یا میرن ریسلرر میگیرند و ..... ورشکست میشند پس دلار هم یه ربطاشه

mehrshad.ho
December 7th, 2012, 11:31
این سخته که بگیم بالا رفتن دلار به نفع ما شد
سروری که قبلا 300 تومان بوده شده 600 تومان در حالی که درآمد همونه

این که مشکلی نداره! ما هم هزینه که از مشتری میگیریم رو 2 برابر می کنیم
این وسط اونا که رم 1 گیگ رو میدن 10 تومان ضرر می کنند و میگن بازار خرابه
اکثر کسانی که سرور رو به قیمت درست خرید می کنند همه مشتری دائمی هستند و همیشه تمدید می کنند

lived
December 7th, 2012, 11:35

ببنید نمی تونیم همه چی رو تقصیر قیمت دلار بیندازیم چون خیلی شرکت های دیگه هم هستند که با وجود قیمت دلار هنوز هم فروش خوبی دارند.

این چه حرفیه
گرونی ارز اولین دلیل ورشکستگیه صنایع کوچک شده
شما مگه توی بخش فروش شرکتهای مختلف حضور داری که ازشون خبر داری؟؟؟

par30webhost
December 7th, 2012, 11:35
اکثر کسانی که سرور رو به قیمت درست خرید می کنند همه مشتری دائمی هستند و همیشه تمدید می کنند
ایرانی جماعت دنبال چیز ارزونه دیروز مشتری اومده میگه چرا سرور رم 1 شما 29 تومان هست؟ جای دیگه میده 13 تومان
آخه من چی بگم؟
بازار ایران بدون قانونه
بقالی ها هم صنف دارند و قیمت مشخص ولی ما نداریم

shahab-f
December 7th, 2012, 11:48
به نظر بنده بزرگتری مشکل اینه که بچه های 14-15 ساله ( تو این انجمن هم زیاد هستند ) که الان وقت درس و مشقشونه میان با یک رسلر گرفتند یا فروش درصدی گند میزنند تا بازار کار شرکت های بزرگتر ما ایرانی ها هم که همه دنباله چیزه مفت هرجا قیمت ارزون بده تو الویته برامون -
این یه قانون دست تو هرکاری زیاد شه گند زده میشه تو اون کار
همه چیو سر دلار نریزید با بالا بردن قیمت سرویس های میشه فشار دلار رو کاهش داد مشتری هم عقل داره میفهمه که دلار گرون شده مجبوره برای یه وی پی اس 512 بیشتر پول بده نسبت به قبل ،
بزرگترین دلیل همون موضوع اولی هست که عرض کردم.

گزینه ورود بچه مدرسه ای ها به بازار هاستینگ رو هم به نظر سنجی اضافه کنید

mirhendi
December 7th, 2012, 11:49

بله برای شما راحته که 10 تومان را سال بعد بکنید 20 تومان ساله بعد بدین 30 تومان ولی اگه همه اینکار را کنند
حالا که هرکی سازه خودش را میزنه باید کم بدی کم بخوری
صنف هم کاره خوبی نیست چون باید مالیات بدی بعدش اگه می خوای مالیات بدی برو ثبت شرکت کن بعد خودم برات مشتری میارم
فقط اگه می شد یه صنفی بود که فقط قیمت تایین می کرد هرکی کمتر میداد را ***** میکرد و هرکی بشتر میداد را هم همینطور این دیگه عالی میشد

paradiseserver
December 7th, 2012, 12:26

درود

یکی از دلایل اینه که دلار قیمتش بالاست
و یکی هم سرمایه گذاری کمه توی این کار
و صنف مربوطه نداره

shivahost
December 7th, 2012, 12:37
مشکل رو بیرون از مسائل داخلی خودمون هم باید جستجو کنیم و ببینیم چرا یک مشتری حاضر نیست برای سال جدید سایت خودش را تمدید کنه؟ اوضاع اقتصادی مردم خرابه و خیلی ها قید داشتن سایت را زده اند حتی با همان قیمت سال گذشته.... نگهداشتن مشتری قدیم سخت شده دیگه چه برسه به جذب مشتری جدید....

4reza
December 7th, 2012, 12:42
1-به نظر من هم خیلی از ما ایرانی ها و حتی خود من به سی پنل عادت کردیم تو این چند وقته که هاست دی ال
داره جمع میکنه تو انجمن های وبمستری خیلی هاست های خوب را به خاطر نداشتن سی پنل رد کردند دوستان
وگفتند چون سی پنل نیست برای ما راحت نیست و....
2-یکی دیگر از دلایل اینکه اینقدر شرکت های کلاهبرداری زیاد شده که کسی هم بخواهد صادقانه کار کنه کمتر بهش اعتماد میشه وتا جا بیوفته
کلی هزینه باید از جیب پرداخت میکنه.

3-متاسفانه بعضی اوقات وقتی یک شرکت هاستینگی بزرگ میشه ومشتریان خودشو پیدا میکنه مغرور میشه و رفتارش با مشتری عوض میشه
و مشتری های کوچیک را محل نمیذاره که باعث اثر منفی در ذهن مشتری میشه ودر آینده بزگترین ضربه ها را به اون شرکت وارد میکنه
4-متاسفانه بعضی از نمایندگان از اعتمادمشتری و حتی خود هاستینگ سو استفاده می کنند و مثلا سروری را که گنجایش 10 نفر آنلاین را داره
می فرمایند تا 100 نفر آنلاین ظرفیت داره وباقی ماجرا....

mirhendi
December 7th, 2012, 12:46
مشکل رو بیرون از مسائل داخلی خودمون هم باید جستجو کنیم و ببینیم چرا یک مشتری حاضر نیست برای سال جدید سایت خودش را تمدید کنه؟ اوضاع اقتصادی مردم خرابه و خیلی ها قید داشتن سایت را زده اند حتی با همان قیمت سال گذشته.... نگهداشتن مشتری قدیم سخت شده دیگه چه برسه به جذب مشتری جدید....
مشتری میگه من 10 تا سایت دارم دارم ماهی 40 تومان پوله هاست می دم خوب برم یه نمایندگی بخرم وبعد هم میره یه نمایندگی میخره بعد میگه بزار پولشم در بیاد یه هاستینگ بزنم
یکی دیگه از مشکلاتش اینه که مشتری عزیز اعتماد نمی کنه و میره سراغ شرکت های بزرگ اونا هم با یک تشر ور شکست میشند و نمی تونند پوله مشتری ر پس بدهند و شرکت های کوچیک هم از بی مشتری ورکشت می شند همه هم به این نماد اطمینان نگاه می کنند که گرفتنش 10 دقیقه هم کار نداره بابا اینا اعتمادی بهش نیست
هاستین از اینا داره ولی مدام سروراش می پکه

lمن 3 ساله هاستینگ دارم
میدونم دیگه چی به چیه
هرکی دنبال یه میزبان خوب میگرده بگه تا بهش پ.خ بدهم چون نمیشه اینجا افر داد
نظر مشتریا هم شرطه ها

vistaperes
December 7th, 2012, 12:50
(:| یه حسابدار ندارند

agarb98
December 7th, 2012, 12:52
اصلا به ارز ربطی نداره شامل میشه ولی اونقدر نیست که ورشکستی داشته باشه .

باید مدیریت در اصول کار قرار بگیره .

vatandl.net
December 7th, 2012, 12:55
اصلا به ارز ربطی نداره شامل میشه ولی اونقدر نیست که ورشکستی داشته باشه .

باید مدیریت در اصول کار قرار بگیره .
با این حرفتون مخالفم
خود ارز باعث ایجاد مشکلات بعدی میشه

shivahost
December 7th, 2012, 12:57
با این حرفتون مخالفم
خود ارز باعث ایجاد مشکلات بعدی میشه

موافقم، افزایش نرخ ارز در همه ابعاد جامعه اثر گذاشته و به همه فشار آورده، درآمدها در هیچ شغلی افزایش لازم را نداشته و فقط هزینه ها زیاد شده و دلیل اصلیش هم افزایش نرخ ارز هست. این فشار اقتصادی باعث کم شدن فروش کالاهای لوکس و غیر ضروری از جمله هاست شده است....

RoobinaServer
December 7th, 2012, 13:25
موافقم، افزایش نرخ ارز در همه ابعاد جامعه اثر گذاشته و به همه فشار آورده، درآمدها در هیچ شغلی افزایش لازم را نداشته و فقط هزینه ها زیاد شده و دلیل اصلیش هم افزایش نرخ ارز هست. این فشار اقتصادی باعث کم شدن فروش کالاهای لوکس و غیر ضروری از جمله هاست شده است....

با سلام

من که از اول این تاپیک را نخواندم اما ضمن تایید صحبت های شیوا هاست عزیز

باید ذکر کنم در موقع افزایش دلار هم هنوز که هنوزه خیلی ها داشتن سرورهای مجازی رم فلان با قیمت شارژ ایرانسل هم میدادن.

-مدیریت درست نداشتن در قیمت گذاری
-مدیریت درست نداشتن بازار هاستینگ ایران
-مدیریت درست نداشتن در راه های رقابتی (قیمت کمتر دادن فقط رقابت نیست)
-مدیریت درست نداشتن کشور در پائین نگه داشتن نرخ ارز
و ...

به نظر من هر اتفاقی میفتاد اگر هاست فروش ها و هاستینگ ها مدیریت داشتند اینجوری نمیشد تا چند سال پیش شاید 3 یا 4 سال پیش همه هاست میخریدن مثلا 5 تومن بعد سرور مجازی میشد میگفتن اوه خیلی گرانه ولش کن

الان تاپیک درخواست میزنن سرور 7 تومن - سرور زیر یا خود 10 تومن.

همین میشه دیگه :)

ارادتمند سجادیه
یا حق

vatandl.net
December 7th, 2012, 13:30
دوست خوبم roobinaserver عزیز
اونی که ارزون میده شاید خودشم موافق ارزون فروشی نباشه
اگه دیده باشید بیشتر کسایی که ارزون میدن تازه کار هستن یا میخوانن یه جایی واسه خودشون باز کنن
واسه جلب اعتماد و مطر ح کردن خودشون بین رقبا مجبور به ارزون فروش میشن و این ارزون فروشی در همه جای دنیا هست و نمیشه منکرش شد
به نظر خودتون اگر کسی مشتری داشته باشه و بدونه که اگه قیمت رو بالا ببره بازم ازش خرید میشه بازم ارزون میده؟
این ارزون فروشی راهی واسه بقا در میان شرکت های با سابقه هاستینگ هست
امیدوارم حرف هام رو تایید کنید

RoobinaServer
December 7th, 2012, 13:38
اگه دیده باشید بیشتر کسایی که ارزون میدن تازه کار هستن یا میخوانن یه جایی واسه خودشون باز کنن
واسه جلب اعتماد و مزرح کردن خودشون بین رقبا مجبور به ارزون فروش میشن و این ارزون فروشی در همه جای دنیا هست و نمیشه منکرش شد
به نظر خودتون اگر کسی مشتری داشته باشه و بدونه که اگه قیمت رو بالا ببره بازم ازش خرید میشه بازم ارزو نمیده؟

سلام

عزیز جان منم یکی مثل شمام کی هستم که حرف کسی رو تایید یا رد کنم بنده نظرم رو میگم.

از نظر من حرفتون کاملا درسته و تایید نظر خودم رو میکنم :ی

اما خب اگر دقت کنید روبینا سرور یک زمانی سرور 256 رم میداد ماهانه 8 تومن. قبل گرانی ها.

بله بنده هم منکر این نمیشم برای جذب و بالا کشیدن و اسم در کردن قیمت پائین میدن به قول معروف این هم یک نوع تبلیغه و از جیبشون هزینه سرور را میدن یا نقطه سر به سر.

بنده حرفم کاملا با کسایی هست که همیشه همین قیمت میدن و بعد ورشکست میشن.(حالا کار به هاستینگ های بزرگ و کوچک ندارم کلی عرض کردم.)

مثلا با این قیمت دادن میخوان رقابتی داشته باشن با کسایی که در این زمینه فعالیت میکنن و سرور میفروشن با قیمت پائین یا حتی به مثلا 200 تا مشتری فعلیشون قانع نیستن و همینطور به ارزان فروشی ادامه میدن تا مشتری ها خیلی خیلی بیشتر بشن هر روز یه جورایی دوست دارن فقط مشتری سرازیر بشه هر روز. و با این کار کل بازار هاستینگ ایران که فعلا قانونی نداره تو این بی قانونی خراب میشه.

دوستی دارم در همین شرکت های هاستینگ که اول خیلی ارزان میدادن ولی الان رم 256 شاید 20 هم ندن. کیفیت در عوض فول.و مشتریهاشونم پرداخت میکنن هر ماه چون کیفیت داره.

ارادتمند سجادیه
یا حق

vatandl.net
December 7th, 2012, 13:46
بنده حرفم کاملا با کسایی هست که همیشه همین قیمت میدن و بعد ورشکست میشن.(حالا کار به هاستینگ های بزرگ و کوچک ندارم کلی عرض کردم.)

1-اونی که همیشه همین قیمت میده شاید مشتری های زیادی رو نتونسه جذب کنه
2-شاید فقط واسه همین ارزون فروشیش بوده که تعداد محدودی ازش سرویس میگرفتند و با افزایش قیمت پراکنده بشن
3-شاید به کمترین درآمد قانع بوده
4-شایدم رو این کار به عنوان شغل و درآمد اصلی حساب باز نکرده باشه
و دلایل دیگر
این ارزون فروشی معضل هاستینگ جهانی هست و نه فقط ایران
ولی در ایران بدتره
طرف وقتی به دنبال کار میگره و میبینه کاری واسش پیدا نمیشه روی میاره به اینترنت
از فروش قند شکن شروع میکنه تا میرسه با هاستینگ
بحث من اینه که ارزون فروشی یه بحث کاملا جداست و نباید قاطی مسائلی مانند ورشکستگی بشه

RoobinaServer
December 7th, 2012, 13:52
1-اونی که همیشه همین قیمت میده شاید مشتری های زیادی رو نتونسه جذب کنه
2-شاید فقط واسه همین ارزون فروشیش بوده که تعداد محدودی ازش سرویس میگرفتند و با افزایش قیمت پراکنده بشن
3-شاید به کمترین درآمد قانع بوده
4-شایدم رو این کار به عنوان شغل و درآمد اصلی حساب باز نکرده باشه
و دلایل دیگر
این ارزون فروشی معضل هاستینگ جهانی هست و نه فقط ایران
ولی در ایران بدتره
طرف وقتی به دنبال کار میگره و میبینه کاری واسش پیدا نمیشه روی میاره به اینترنت
از فروش قند شکن شروع میکنه تا میرسه با هاستینگ
بحث من اینه که ارزون فروشی یه بحث کاملا جداست و نباید قاطی مسائلی مانند ورشکستگی بشه

مورد 2 از نظر من اشتباهه چرا که اگر کیفیت باشه مشتری بیشتر میشه.

همین هاست دی ال ارزان مگر نمیداد ؟ کیفیت داشت که مشتری جذب میکرد و اگر گران هم میکرد مشتریهاش 90% نمیرفتن.(البته هاست دی ال ورشکست نشد نمیخوام صحبتش باز بشه فقط مثال کاری بود)

بخوایم نخوایم کم پولی که به ارز کشور و ارزان فروشی مربوط میشه قاطی ورشکستگی میشه.

وقتی ارز از 1200 میشه 3400 بعد قیمت یه هاستینگ همان قیمت قدیم هست و باعث کم درآمدن هزینه سرور و ورشکستگیش میشه این به نظرتون دلیلی برای عدم مدیریت صحیح مدیریت فروش یا هاستینگ و ارزان فروشی بیمورد نیست ؟ نمونش میهن هاست که چند تا از همین دوستان در انجمن میگفتن هنوز داره دلار 800 تومنی حساب میکرده.(از ریز جریان و درست یا غلط بودن اطلاع ندارم ولی سرویس هاشون ارزان بود)

vatandl.net
December 7th, 2012, 13:55
من حرف شما رو قبول دارم
ولی اگه طرف قیمت ها رو کاهش نده بازم ورشکست میشه :)
hostdl هم جریانش کاملا فرق داره
سرمایه گذاری بسیار زیادی کردن و این باعث شد خودشون رو از بقیه رقبا جدا کنن

shahab-f
December 7th, 2012, 13:57
واسه جلب اعتماد و مطر ح کردن خودشون بین رقبا مجبور به ارزون فروش میشن و این ارزون فروشی در همه جای دنیا هست و نمیشه منکرش شد
به نظر خودتون اگر کسی مشتری داشته باشه و بدونه که اگه قیمت رو بالا ببره بازم ازش خرید میشه بازم ارزون میده؟

مشتری اگر عقل و تجربه داشته باشه سمت قیمت ارزون نمیره

vatandl.net
December 7th, 2012, 13:58
کسی که ورشکستگی خودشو نزدیک میبینه رو میاره به ارزون فروشی تا بتونه هزینه سرور رو دربیاره
اگه طرف بدونه با گرون فروشی و افزایش قیمت بازم مشتری داره چرا ارزون بفروشه؟؟؟

RoobinaServer
December 7th, 2012, 14:01
من حرف شما رو قبول دارم
ولی اگه طرف قیمت ها رو کاهش نده بازم ورشکست میشه :)
hostdl هم جریانش کاملا فرق داره
سرمایه گذاری بسیار زیادی کردن و این باعث شد خودشون رو از بقیه رقبا جدا کنن

کاهش داریم تا کاهش. آفر فروش داریم تا آفر. ارزان فروشی داریم تا ارزان فروشی.این ها به نظرم ارزان فروشی نیست خودکشیه.

هر چیزی حدی داره بیش از حد کشنده میشه حتی. آدم میره دکتر میگه دارو بخور چون میخواد زودتر خوب بشه نباید کل داروها رو یک جا بخوره که ، زمان داره.

مثال زدم میهن هاست رو بالا براتون. این کاهش نبود عدم مدیریت صحیح فروش بود.

بله و آخر هم با عدم مدیریت درست بر قوانین ..... (بماند) ..... باعث بسته شدن هاستینگشون شد.(در جریان کارشون هستم در دنیای حقیقی)

یا حق

RoobinaServer
December 7th, 2012, 14:03
کسی که ورشکستگی خودشو نزدیک میبینه رو میاره به ارزون فروشی تا بتونه هزینه سرور رو دربیاره
اگه طرف بدونه با گرون فروشی و افزایش قیمت بازم مشتری داره چرا ارزون بفروشه؟؟؟

چون بالا گفتم :

مثلا با این قیمت دادن میخوان رقابتی داشته باشن با کسایی که در این زمینه فعالیت میکنن و سرور میفروشن با قیمت پائین یا حتی به مثلا 200 تا مشتری فعلیشون قانع نیستن و همینطور به ارزان فروشی ادامه میدن تا مشتری ها خیلی خیلی بیشتر بشن هر روز یه جورایی دوست دارن فقط مشتری سرازیر بشه هر روز. و با این کار کل بازار هاستینگ ایران که فعلا قانونی نداره تو این بی قانونی خراب میشه.

vatandl.net
December 7th, 2012, 14:03
نباید به خود ارزون فروشی دقت کرد
مهم ریشه ی ارزون فروشی هست
که چرا و به چه دلیل مجبور به ارزون فروشی شدن؟!

mirhendi
December 7th, 2012, 14:21
(:| یه حسابدار ندارند
یعنی پکیدم از خنده

جدا از این حرفا
منظور دوستمون این نیست که ورشکست میشند منظورش اینه که خیلی سوده کمی می خوره بهشون اونا هم قید کار را می زنند
خوب هرچی دلار ارزونتر باشه سود بیشتری می کنند
البته یه راه داره
این که ما الان بیایم بین خودمون یه صنف ایجاد کنیم بدون دولتی هممون مردونه قول بدیم مثلا هاست یک گیگ را کمتر از 26 ندیم بجر افرادی که می خوان رایگان بدهند و یه تیم بشیم تو سایت هامون یه نماد داشته باشیم که همون جزء این تیمیم
ره که دوستانی که هاستینگ دارند بیان عضو شندو طبق یه قیمت خواصی کار کنند
که هم کسی ورشکست نشه هم یه جور صمیمیتی به وجود بیاد اگه قرار باشه این روشمون را ادامه بدیم که واقعا هممون ور شکست میشیم
لطفا مواقا اعلام کنند
هممون رویه یه قیمته خاصی جنس بدیم

mirhendi
December 7th, 2012, 14:29
درسته ولی واقعا همیشه ارزونی بد نیست بعضیا واقعا مجبور اند برن سراغ قیمت کم تا مشتری پیدا کنند
چرا درک نمی کنید

HADNEZ-ICT
December 7th, 2012, 14:32
شرکت های بزرگ هیچ وقت به خاطر دلار و از این مباحث کارشون تمام نمی شه
مطئن باشید بعضی موقع ها صلاح بر این هست که بگن سرویس نمی دهیم
شرکت های کوچک هم که اون موقع که دلار ارزون بود هم بیشتر یک یا دو سال سر پا نبودن و می رفتند دنبال کارشون

mirhendi
December 7th, 2012, 14:32

درسته ولی واقعا همیشه ارزونی بد نیست بعضیا واقعا مجبور اند برن سراغ قیمت کم تا مشتری پیدا کنند
چرا درک نمی کنید

mirhendi
December 7th, 2012, 14:40
ادامه بحث در اینجا (http://www.webhostingtalk.ir/f118/65491/#post609790)
http://www.webhostingtalk.ir/f118/65491/#post609790

parsavps.ir
December 7th, 2012, 14:48
توی این وضعیت یا باید از کیفیت زد که فروش خوبی داشته باشید

یا باید قیمت ها رو بالا برد همین !

mirhendi
December 7th, 2012, 14:58
ادامه بحث در اینجا (http://www.webhostingtalk.ir/f118/65491/#post609790)

http://www.webhostingtalk.ir/f118/65491/#post609790
لطفا دیگه پست ندید چون اون بالا را بخونید دیگه کامل مشخص میشه

jazebeh
December 7th, 2012, 17:45
بزرگترین دلیل وارد شدن افراد ناآشنا و مبتدی و بعضا سودجو هست. این افراد ضمن خراب کردن روند طبیعی بازار و ارایه سرویس های ارزان و بی کیفیت در ابتدا عملا اکثر بازار شرکت های خوب و معتبر را گرفته و با کیفیت پایین و بی تجربگی هایی که باعث اتفاق افتادن مسایل مختلف مانند بسته شدن سرور، تحریم سی پنل و ... علاوه بر اینکه خود را از بین می برند اعتماد مشتری را به دیگران نیز نابود می کنند و اینجاست که خیلی از حرف ها به شعار تبدیل شده است.

parsianweb
December 7th, 2012, 19:13
تاثیر مستقیم دلار رو نمیشه بی تاثیر دونست

Hostpolis
December 7th, 2012, 19:24
این مورد فقط تو ایران اتفاق نمی افته و سراسری هست.

در آمریکا ظرف 1 سال اخیر خیلی از شرکت های هاستینگ بفروش رسیدند.

از نظر من عمده ترین دلیل، تغییر تکنولوژی هست که اکثر شرکت ها نمی تونن نهادینه بکنن. کلا هر موقع که تغییر کلی اتفاق بیوفته، ریزش زیاده.

تو ایران عواملی مثل تغییر، دلار، سوء مدیریت و بی تجربگی مدیران بخش هاستینگ به دلیل نبودن در بازار، نداشتن استراتژی بازاریابی و و و عامل این ریزش ها هستند. مجددا به نظرم دلار کمترین سهم رو داره.

amirfateh
December 7th, 2012, 20:22
این مورد فقط تو ایران اتفاق نمی افته و سراسری هست.

در آمریکا ظرف 1 سال اخیر خیلی از شرکت های هاستینگ بفروش رسیدند.

از نظر من عمده ترین دلیل، تغییر تکنولوژی هست که اکثر شرکت ها نمی تونن نهادینه بکنن. کلا هر موقع که تغییر کلی اتفاق بیوفته، ریزش زیاده.

تو ایران عواملی مثل تغییر، دلار، سوء مدیریت و بی تجربگی مدیران بخش هاستینگ به دلیل نبودن در بازار، نداشتن استراتژی بازاریابی و و و عامل این ریزش ها هستند. مجددا به نظرم دلار کمترین سهم رو داره.
با تشکر از دوست خوبم آقای راستگو
یک دلیل مهم دیگه که شاید در مورد خیلی از دوستان وب هاستینگ تاک صدق کنه، بنیه مالی ضعیف هست که باعٍث میشه دوستان نتونند نواسانات رو تحمل کنند
که این می تونه باعث عدم اتخاذ استراتژی مشخص برای بازاریابی و ... بشه.
به عبارت کلی خیلی از دوستان فکر می کنند با سرمایه بسیار اندک در این کار میشه پول پارو کرد! در صورتیکه هزینه های پنهان این کار مثل دانش فنی ، پشتیبانی و...
خیلی ارزشمند و گران قیمت هستند که با تحصیل و چند سال تجربه و خاک صحنه خوردن به دست میاد.

به امید اینکه روزی همه اون هایی که دنبال کسب و کار درست و باکیفیت هستند موفق بشند.

Hostpolis
December 7th, 2012, 20:37
یک دلیل مهم دیگه که شاید در مورد خیلی از دوستان وب هاستینگ تاک صدق کنه، بنیه مالی ضعیف هست که باعٍث میشه دوستان نتونند نواسانات رو تحمل کنند
به عبارت کلی خیلی از دوستان فکر می کنند با سرمایه بسیار اندک در این کار میشه پول پارو کرد! در صورتیکه هزینه های پنهان این کار مثل دانش فنی ، پشتیبانی و...
خیلی ارزشمند و گران قیمت هستند که با تحصیل و چند سال تجربه و خاک صحنه خوردن به دست میاد.

به امید اینکه روزی همه اون هایی که دنبال کسب و کار درست و باکیفیت هستند موفق بشند.

بحث سرمایه و میزانش رو کاملا قبول دارم آقای فاتح. مخصوصا الان با توجه به آسانتر شدن ورود و خروج به بازار، طبیعتا شرکت هایی موفق تر هستند که سرمایه بیشتری دارند و توان و استراتژی مناسبی برای سرمایه گذاری دارند.

البته روند بازار به نظرم یه روند متعادل هست. به نوعی که کم کم، تمرکز از ارائه سرویس زیرساختی میره به تولید اپلیکیشن، محتوا و محصولات تحت وب. این روند شاید 10 سال پیش در آمریکای شمالی اتفاق افتاد. وقتی که عمده سرویس پرووایدر ها جمع کردند و تعداد معدودی باقی موندن و عمده تمرکز به نرم افزار رفت.

برای همین هست که شرکت های زیرساختی هم قوی تر شدند. نمونش شرکت هایی مثل Level3 و Cogent که بیشترین زیرساخت اینترنتی در جهان رو دارند مدیون همین افت و خیز ها هستند.

در کل به نظرم روند خوبی تو ایران داره جلو میره.

HyperServer
December 7th, 2012, 21:14

اصلی ترین همین مورد(سرمایه) هست... بعد نوسانات ارزی

نه تنها در این زمینه کاری...بلکه در زمینه های کاری دیگر افراد و شرکت هایی که دارای سرمایه پشتیبان هستند در حال تزریق سرمایه و سرپا نگه داشتن شرکت هستند.

در حال حاضر شرایط مانند یک شناگری هست که در دریای پر موج هست...اونی که سرمایه پشتیبان داره و به کارش تزریق میکنه سرش رو روی آب نگه میداره و اونی که نداره کم کم ... !

از لحاظ مدیریت استراتژیک 90% شرکت ها استراتژی بقا رو انتخاب کردند و فقط کژ دار و مریض منتظر هستند ببینند در این 2 3 ماه منتهی به اواخر سال اوضاع اقتصادی کشور که متاثر از تصمیمات c ia c هستند به چه صورت در میاد!

par30webhost
December 8th, 2012, 16:11
یعنی پکیدم از خنده

جدا از این حرفا
منظور دوستمون این نیست که ورشکست میشند منظورش اینه که خیلی سوده کمی می خوره بهشون اونا هم قید کار را می زنند
خوب هرچی دلار ارزونتر باشه سود بیشتری می کنند
البته یه راه داره
این که ما الان بیایم بین خودمون یه صنف ایجاد کنیم بدون دولتی هممون مردونه قول بدیم مثلا هاست یک گیگ را کمتر از 26 ندیم بجر افرادی که می خوان رایگان بدهند و یه تیم بشیم تو سایت هامون یه نماد داشته باشیم که همون جزء این تیمیم
ره که دوستانی که هاستینگ دارند بیان عضو شندو طبق یه قیمت خواصی کار کنند
که هم کسی ورشکست نشه هم یه جور صمیمیتی به وجود بیاد اگه قرار باشه این روشمون را ادامه بدیم که واقعا هممون ور شکست میشیم
لطفا مواقا اعلام کنند
هممون رویه یه قیمته خاصی جنس بدیم
من کاملا مخالفم مثلا به فرض شما که نمایندگی داری و ماهی 20 تومان می دی باید با کسی که ماهیانه 4 یا 5 ملیون خرج سرورش میشه و کیفیت داره باید قیمت هاشون برابر باشه؟