PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش ری استور (ریکاوری) کردن بک اپ در سی پنل و دایرکت ادمین ... به طور خلاصه

30SecondToMars
December 5th, 2012, 15:29
دیدم بعضی هاستینگ ها دارن پول 10 تومن و 20 تومن بابت ری استور کردن بک اپ میگیرن ، خیلی ناراحت شدم . این پولا خوردن نداره .

به نظرم نباید از این هاستینگ ها هاست گرفت ، ادمی که صداقت و تعهد تو کارش نباشه به درد نمیخوره . چون همه جای دنیا رایگان این کار انجام میگیره و وظیفه ی هاستینگه .

من تا دو هفته پیش تصور میکرم کار سختیه و به مشکل میخورم ،اما بعد از انجام کار دیدم هیچی نیست .

به همه ی اماتور ها توصیه میکنم خودشون این کار رو انجام بدن تا یاد بگیرن .

:111:آموزش به صورت خلاصه :69:

1- از پنل قبلی یک فول بک اپ بگیرید

2- این فایل زیپ را به هاست جدید لیچ کنید . یا به صورت دستی اپلود کنید (نرم افزار SmartFTP Client خوبه ) .

3 -در هاست جدید زپ رو باز کنید و داخل فولدر public_html هر چی دارین رو کپی کنید به هاست جدید . این از فایل هاتون .

اما دیتابیس :

4 - داخل یک از فولدرها هم یک فایل هست به اسم دیتابیس YourDatabase.SQL که معمولا زیپه ،

اگر هم زیپ نبود زیپش کن به زیپی با فرمت tar.gz .

که حجم دیتابیس رو مثلا از 25 مگ به 1 مگ تبدیل میکنه .

5- فایل زیپ رو دانلود کنید داخل کامپیوتر .

6- خوب، داخل هاست جدید یک یوز و دیتابیس به اسم دیتابیس و یوزر قبلی بسازید

7- در داخل php my admin داخل دیتابیس، فایل زیپ رو ایمپورت کنید

الان کار تمومه .....

ربطی هم به دایرکت ادمین و سی پنل و از این چیزا نداره .اینا فقط پنل هستند و اصلا مهم نیست .

موفق باشید ...:111:

+irtci+
December 9th, 2012, 23:05
خیلی دنبال این مطلب بودم.ممنون

sgighost
January 9th, 2013, 15:34
خیلی ممنون خیلی مفید بود . یه نکته ::
" آقایون چیزی که ایشون گفتن صحیحه و یک سری از هاستینگ ها این کارو میکنن و حتی بعضی ها هم از این ها هم بدتر هستن و برای نصب سیستم های مدیریت محتوا مثل جوملا و ... من دیدم که شده 30000 تومن هم گرفتن لطفا این مطلب رو منتشر کنید تا همه بدونن تا سرشون کلاه نره "
با تشکر

seyyed_ahmad
January 9th, 2013, 18:04
حالا اگه حجم دیتابیس به جای مثلا 25 مگ بود 800 مگ . باط هم باید دانلود و دوباره اپلود کرد ؟

sgighost
January 9th, 2013, 18:20
حالا اگه حجم دیتابیس به جای مثلا 25 مگ بود 800 مگ . باط هم باید دانلود و دوباره اپلود کرد ؟

اون موقع آدرس لینک مستقیم رو باید بدید به سرورتون تا اون براتون ببره
موفق باشید

bamba
March 17th, 2013, 13:30
ممنون از آموزش
فقط اگه یوزر و دیتابیس قبلی سایتمون یادمون رفت و تو هیچ فایلی هم نتونستیم اطلاعاتشو پیدا کنیم چی؟

cacodemon
March 17th, 2013, 14:25
ممنون از آموزش
فقط اگه یوزر و دیتابیس قبلی سایتمون یادمون رفت و تو هیچ فایلی هم نتونستیم اطلاعاتشو پیدا کنیم چی؟

بسته به اینکه از چه سیستم ( سایت) استفاده میکنید حتما داخل فایل های هاست یه فایل به اسم کانفیگ یا حالا نام مشابه این هست که اطلاعات دیتابیس توش هست

Sent from my iPad using Tapatalk HD

shivahost
March 17th, 2013, 14:29
در این روش ایمیل ها، ساب دامین ها، اددان دامین ها ، کران جاب ها و ... را هم باید مجددا کنید.

safinoor
March 17th, 2013, 17:04
در این روش ایمیل ها، ساب دامین ها، اددان دامین ها ، کران جاب ها و ... را هم باید مجددا کنید.

تایید میشه !
چنانچه پنل ها یکی هستش و مدیر سرور هستید بهتره دستور ریستور رو تو ssh بزنید این دردسر ها هم نداشته باشید .

برای اون دسته افراد هم متاسفام که هزینه میگیرند برای اینکار (صد در صد رسیلری هستند)

compiler
March 17th, 2013, 17:23
تو انتقال دستی تنها چیزی که مهمه انتقال دیتا بیس هاست . فایل ها که دیگه چیز خاصی نیست

فقط یادتون باشه مالکیت فایل ها بعد از اکسترکت کردن فایل فشرده root:root خواهد بود که به user:user تغییرش بدید

برای ریستور کردن دیتابیس ها هم اول فایل my.cnf رو ادیت کنید و بر اساس نیازتون پارامتر max_allowed_packet رو مقدار دهی کنید و mysql رو رویستارت کنید

با روش زیر هم دیتابیس ها رو ریستور کنید :

ریستور کردن و بازیابی فایل mysql با پسوند .sql در محیط ssh لینوکس (http://compiler.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-mysql-ssh-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3/)

اگر ssh ندارید هم با mysql dumper این کارو راحت میتونید انجام بدید

cacodemon
March 17th, 2013, 19:58
تایید میشه !
چنانچه پنل ها یکی هستش و مدیر سرور هستید بهتره دستور ریستور رو تو ssh بزنید این دردسر ها هم نداشته باشید .

برای اون دسته افراد هم متاسفام که هزینه میگیرند برای اینکار (صد در صد رسیلری هستند)

میشه دستور ssh برای این کار بگید؟

Sent from my iPad using Tapatalk HD

safinoor
March 17th, 2013, 21:04
بله .
برای ریستور کردن فول بکاپ در کنترل پنل های سی پنل از دستور زیر استفاده کنید :

/scripts/restorepkg --force name.tar.gz

جای name.tar.gz نام فایل فول بکاپ رو بدید .

sababazar1
August 13th, 2013, 11:00
مرسی.واقعا عالی بود .
در ضمن تکمیلش کنم : اگه حجم دیتا بیس زیاد بود به راحتی میتونید یه وی پی اس ویندوز از یکی قرض کنید و انجام بدید

saaer_hosting
June 11th, 2014, 13:18
سلام دوستان به یه دونه مشکل برخوردم تو رو خدا کمکم کنید

الان حجمش دیتابیس من 15 مگ هستش اون دستوری رو هم که توی پست بالا گفتن فرمت رو عوص کنید عوض کردم به این شکل >> yourdatabase.sql.tar.gz

که از 15 مگ تبدیل شد به 2 مگ و خورده ایی وقتی ایمپورتشس کردم بازم ارور داد که حجمش زیاده دیگه من نمیدونم چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید فوریه

sababazar1
June 11th, 2014, 13:25
سلام
به مدیر هاستتون اطلاع بدید .واستون زیادش میکنن
یا دیتا بیس رو داخل فایل ها اپلود کنید و ادرس اون رو به مدیر هاستتون بدید تا واستون از ssh ایمپورت کنن
موفق و موید باشید
اعیاد شعبانیه خوش بگذره