PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونگی راه اندازی یک isp

abod_black
January 7th, 2010, 12:38
سلام خدمت اساتید
من میخوام یه شرکت سرویس اینترنتی را بندازم.
و میخوام e1 داشته باشم.
میخواستم بدونم هزینه راه اندازی یک ISP در یه شهر کوچک و یوزر 40 یا 30 تا.
چه وسایلی هایی میخواد و چقدر هزینه بر هسش؟

next
January 7th, 2010, 14:17
عزيز اول بايد ديد مخابرات e1 رو با چه تجهيزاتي به شما ميده . رايجترين تكنولوژي موذم هاي TELAPS هستش. اگه فرض كنيم بخواي يه ركي جمع كني كه تا 3 سال خيالت راحت باشه (يعني روتر AS5300 و مودم telaps و خط تلفن هات رو هم با SHDSL siemence بگيري و يه سرور خوب هم واس اكانتينگ و كش داشته باشي) يه رك datasheen , power majol , light majol و اينجور خرت و پرت ها رو هم كه جمع بزني يه 6-7 ميليوني ميشه. اينا فقط هزينه سخت افزار بود. گرفتن جواز و سپرده و اينجور چيزا هم 4-5 تومني ميخواد.
اگه سوالي بود ميتونيد با خود بنده تماس بگيريد:
09369693339 آريايي (مدير دپارتمان شبكه شركت بهسامان)

abod_black
January 7th, 2010, 20:02
برا مجوز 4-5 واسه پیش هست؟

TukaNet
January 7th, 2010, 23:46
سعی کنید کلا طرف سیستم دایال آپ نرید ، الان شاید نسبت به سرمایه درآمد خوبی داشته باشه ولی دو ، سال بعد اوضاع خیلی تغییر می کنه
با یک کم سرمایه گذاری بیشتر می تونید سرویس dsl ارائه بدید که هم بهتر هست و هم جا برای گسترش زیاد داره ...

Khashayar
January 7th, 2010, 23:47
کلا همش خلاصه می شه تو داشتن پارتی .... ;;)

abod_black
January 8th, 2010, 00:17
من شنیدم 5 میلیونی بیشتر نیس
آیا امکان داره؟

lkmew
January 8th, 2010, 18:18
مگه دادن مجوز isp قطع نشده بود؟
یعنی هنوز مجوز میدن؟

next
January 8th, 2010, 18:30
دوست عزيز ؛ تا جايي كه من ميدونم و چند مدت پيش يه مجوز ISP گرفتم، فقط 3 ميليون سپرده ميخواد كه بايد به حساب بخوابوني تا بانك بهت ضمانتنامه بده كه بديش به تنظيم مقررات. مبالغ شيريني و ثبت شركت و ساير هزينه ها رو هم كه حساب كني يه 4-5 تومني بايد صرف ثبت شركت و عضويت شوراي عالي انفورماتيك و پروانه ISP بكني.
البته اگه تو يه شهر كوچيكي كه رقيب دايل آپ داري ولي رقيب DSL نداري توصيه ميكنم برو سمت DSL.
اگه احساس كردي اجاره پورت DSL مقرون به صرفه نيست، ميتوني از wireless هم جواب بگيري كه معمولا تو شهر هاي كوچيك جايگزين مناسبي براي ADSL هست

abod_black
January 8th, 2010, 21:29
اینجا ADSL داریم ولی WireLess نداریمو
هزینه Wireless چفد در میاد تو یه شهر کوچک؟

next
January 9th, 2010, 15:10
Wisp تكنولوژي بود كه يه زماني تو اروپا رايج بود و زماني كه ليز لاين يا دي اس ال نباشه واير لس گزينه خوبيه.
من با تجربه اي كه دارم (تا امروز 3 تا wisp راه اندازي كردم) هر دكلي كه شما ميزنيد با هزينه تقريبي 400000 تومان تقريبان يك قطاع 60 درجه به شعاع 1 كيلومتر رو به خوبي پوشش ميده به طوري كه كاربر با يه كارت شبكه ساده لپ تاپ يا pci مي تونه كانكت شه. تو فاصله هاي بيشتر كاربر ميتونه از يه اكسس پوينت ساده 60 - 70 تومني استفاده كنه
به هر حال انتخاب با شماست كه چه محدوده اي رو بخواين پوشش بدين ( كه معلوم بشه چند تا دكل احتياجه)
اگه ميخوايد اطلاعات تكميل تر كسب كنيد يا تا شماره شزكت يا همراه بنده كه تو پست قبلي گذاشته بودم تماس بگيريد