PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلو لپتاپ

khaf_0
December 4th, 2012, 20:27
با سلام

آیا مکانی هست که لپ تاپ هایمان را در آنجا به جای راک میزبانی کنند؟نیست؟خوب باید باشه.

لپ تاپ میزبانی میکنه و دیگه نیازی به یو پی اس نیست.

فقط یک لینک اینترنت + ای پی ثابت.

آره فکر خوبی بود ببینیم کی زودتر شروع میکنه.

خلاصه وقتی کسی این سیستم را راه اندازی کرد یک ندای هم به ما بده.

با تشکر

parsdrive
December 4th, 2012, 21:04
ایده خیلی خوبیه! البته در موردش فکر نکرده بودم اما از نظر هزینه باید خیلی به صرفه باشه و از طرفی نگهداریش هم به سختی و شرایط سرور نیست.

Ramin
December 4th, 2012, 21:09
کدام لپ تاپ 395 روز سال بدون حتی یک ثانیه وقفه فعال باقی می ماند؟
باطری کدام لپ تاپ 365 روز به صورت متناوب زیر فشار قرار می گیرد؟( اگر باطری را خارج کنید و تنها برق باشد که عملا تفکر شما مبنی بر عدم نیاز به ups باطل می شود )
هارد لپ تاپ ها حداکثر چقدر است؟ سرعت رایت و خواندن اطلاعات این هارد ها به صورت میانگین؟آیا هارد یک لپ تاپ این قابلیت را دارد 24 ساعت و متناوب زیر فشار باشد؟
گذشته از موارد بالا آیا لپ تاپ برای این موارد ساخته شده است؟ قطعات موجود در لپ تاپ قابلیت تحمل این کاربرد را دارند؟
بهتر است کمی فکر کنید و تنها با اتکا بر این مورد که اگر برق نباشد لپ تاپ روشن باقی می ماند استفاده به عنوان سرور را اجرایی نکنید !

parsdrive
December 4th, 2012, 21:17
باید خدمت شما عرض کنم که لپ تاپ بنده در طول سال از 365 روز به جرات میگم 360 روز حداقل روشن هست و فعالیت روزانه اون از 22 ساعت در روز کمتر نمیشه. لپ تاپ شما رو نمی دونم لپ تاپ بنده که قطعا تاب این کار رو داره. در ضمن هارد دیسک سرور مگه چه قابلیتی داره که هارد لپ تاپ نداره؟! هم ساده میشه هم اینکه تعویض بشه و اس اس دی گذاشت.

Argus Monitoring بصورت ثانیه ای دمای قطعات رو کنترل می کنه روی لپ تاپ. هیچوقت دمای پردازنده از 70 و دمای هارد دیسک از 50 در روز های گرم تابستون فراتر نرفته با توجه به اینکه از هیچ وسیله سرمازایی استفاده نمیشه حالا در یک دیتاسنتر که بخوبی امکانات میزبانی فراهم هست.

لپ تاپ برای میزبانی تحت چه فشاری میخواد قرار بگیره؟! لپ تاپی که 360 روز سال روشن هست و مشکلی نداشته با میزبانی چه مشکلی میخواد داشته باشه!

لطفا دوستان مطلع در بحث شرکت کنید و نظرتون رو بگید.

khaf_0
December 4th, 2012, 21:17
جون هرکی دوست دارید به فکر این نیفتید که میزبانیش را در خونه و مغره و... قرار بدید.

این کار باید توسط یک دیتاسنتر قرار بگیرد.

مزایای دارد مثلا" یک ماه میزبانی سرور را به پارس آنلاین می دهم بعد اگه نخواستیم می ریم دفتر شرکت میگیم آقا لطفا" لپ تاپ ما رو بدین بریم دنبال کارمون.خوب این سرور نیست که بعدا" ندونی چیکارش کنی یک لپ تاپ که به راحتی میتونی استفادش کنی ، هرجا ، هر وقت...

پس
1-برق
2-اینترنت پرسرعت
3-امنیت

parsdrive
December 4th, 2012, 21:20
خوب ما هم منظورمون استفاده در دیتاسنتر هست عزیز نه در منزل!

khaf_0
December 4th, 2012, 21:24
عزیزم من نه نیار

چه بخوایم چه نخوایم این اتفاق رخ میده!ما مطرح کردیم!

فرض کن بخواهی مثلا" عرض می کنم بشینید فیلم بازی برنامه دانلود کنید،یا میزبانی وب سایت شخصی خودتون را انجام بدهید یا هزاران کار دیگر...

میتونید 1 ماه لپ تاپتون را در دیتا سنتر قرار بدهید و ماه دیگر تحویل بگیرید یا اینکه برای ابد بزارید اونجا و هزینه ماهیانه پرداخت کنید.

خوب نکته دیگر دوست من شما خودت قضاوت کن مگر آپ تایم اینترنت ما چقدر است که لپ تاپ نکشه؟:d

mr-secret
December 4th, 2012, 22:33
یه سوال ساده ایا این همه دیتاسنتر این کار به فکرشون رسیده ؟ 100% رسیده و میشه گفت جوابگو نیست که بخوایم اینکارو انجام بدید به خیلی دلایل که ما نمیدونیم!

parsdrive
December 4th, 2012, 22:52
بله اگر شدنی بود که از همه زودتر خود این دیتاسنتر ها این پلن رو پیاده می کردند با هزینه ای خیلی کمتر.

hadi_am
December 4th, 2012, 23:12
خب دوستان به چند نکته اینجا توجه نکردین:
1: سی پی یو لپ تاب از core i7 بیشتر نمیشه وحتی قابلیت افزایش رو نداره
2:هارد فقط یکدونه جواب میده و اونم تا 2 ترا بستگی به نوع پردازنده داره
3: هیچ کودوم از سرور های ویندوز نمیخورن و خودتون روش سیستم نصب میکنین ولی اگه به لپ تاب پایین تر از اون ویندوز و یا سیستم عاملی که داره روش نصب کنی دچار مشکل فنی میشه و سرعت خیلی خیلی پایین میاد
4: فن خیلی ضعیف سیستم برای خنک کردن تشکیلات داخلی
5: برای استفاده باید همیشه صفحه ی لپ تاب باز باشه این یعنی جای 3-4 یونیت سرور E3 رو میگیره
6: باطری لپ تاب در صورتی که بیشتر زمان مصرفش استفاده شه به مشکل میخوره در واقع باید هر روز فقط یک بار شارژ بشه اونم در بهترین شرایط و بهترین باطری ها 4 ساعت و زمانی که برنامه کار میکنن این زمان به 1الی 1.5 کاهش پیدا کنهدر ضمن استفاده مدام از باطری باعث میشه تا ماده ای که داخل باطری هستش با خود سیستم و بیرون ترشح کنه و باعث آلودگی بشه

اگه قانع نشدید بازم دلیل بیارم

parsdrive
December 4th, 2012, 23:24
تشکر از توضیحات شما
اصلا بحث جدال ندارم فقط برای مواردی که فرمودید جواب هایی دارم ببینید درسته:

1. خوب قابلیت افزایش برای پردازنده لپ تاپ نباشه. سرور های ایران در مقایسه با سرور های اونطرف از نظر فنی معمولا خیلی پایینتر و تعرفه هاشونم بیشتر هست(خیلی بیشتر)
حالا پردازنده همین باشه.

2. خوب یک لپ تاپ با هارد 500 در ایران خوبه دیگه. اکثر سرور های ایران همین 500 رو دارند(چندجایی مشخصات سرور بود و خوندم). در ضمن نمیشه هارد اکسترنال اضافه کرد؟!

3. مگه نمیشه ویندوز سرور یا یکی از نسخه های لینوکس رو روی لپتاپ نصب کرد؟

4.در سخت ترین شرایط برای یک کامپیوتر که اجرای بازی های سنگین هست دمای درونی لپ تاپ از 75 درجه بیشتر نشده. گرمای تولید شده در سرور شدن لپ تاپ بیشتره؟

5. نیازی به باز بودن نیست. چرا حتما باید باز باشه؟ خوب صفحه رو می بندیم روی لپ تاپ دیگه

6. الان حدودا نزدیک 800 روز هست لپ تاپ بنده بصورت مداوم برای دانلود شبانه روزی روشن هست و برای باطری مشکلی پیش نیومده. این حرفتون که استفاده مداوم باطری هم باعث نشتی لیتیوم درون اون میشه رو اصلا قبول ندارم چون به هیچ وجه علمی و مورد تائید نیست. نمونش لپ تاپ بنده. این مورد در هیچ جایی ذکر نشده(منبع لطفا)

اگر مایلید پاسخ بدید(اصلا نمیخوام حرفای شما رو زیر سوال ببرم فقط سوالات ذهنی خودم)

hadi_am
December 5th, 2012, 00:14
1. خوب قابلیت افزایش برای پردازنده لپ تاپ نباشه. سرور های ایران در مقایسه با سرور های اونطرف از نظر فنی معمولا خیلی پایینتر و تعرفه هاشونم بیشتر هست(خیلی بیشتر)
حالا پردازنده همین باشه.

خب معمولا افراد به دنبال کیمت هستند و نه به دنبال کمیت در ضمن الان بیشتر کاربران ایرانی به دنبال گیم سرور هستند که این به طور کلی به سیستم فشار میاره

2. خوب یک لپ تاپ با هارد 500 در ایران خوبه دیگه. اکثر سرور های ایران همین 500 رو دارند(چندجایی مشخصات سرور بود و خوندم). در ضمن نمیشه هارد اکسترنال اضافه کرد؟!

چرا نمیشه اضافه کرد اضافه میشه کرد ولی هارد های اسکترنال برای این کار طراحی نشدن خب اگه اینطوری بود اسمشو میذاشتن اینترنال دیگه خب چه کاریه؟
خب حالا اگه هاردتون سوخت چی؟؟؟
برای موارد اضطراری باید یه هارد اضافی رو سرور باشه تا بک آپ رو برداره

3. مگه نمیشه ویندوز سرور یا یکی از نسخه های لینوکس رو روی لپتاپ نصب کرد؟

تا آخریین دفعه خیر امکانش نیست مگر با مجازی سازی و اینم بگم باید از نت قوی تری نسبت به نت سرور ها استفاده کرد در واقع تو این روش باید دسترسی مداوم به ویندوز داشته باشی در صورتی که مجازی ساز mware بر روی سیستم نصب کنید

4.در سخت ترین شرایط برای یک کامپیوتر که اجرای بازی های سنگین هست دمای درونی لپ تاپ از 75 درجه بیشتر نشده. گرمای تولید شده در سرور شدن لپ تاپ بیشتره؟

بیشتر لپ تاب های برای بازی طراحی شدن ولی نه برای سرور

5. نیازی به باز بودن نیست. چرا حتما باید باز باشه؟ خوب صفحه رو می بندیم روی لپ تاپ دیگه

تعداد معدودی مارک وجود داره که هنگار بسته شدن در لپ تاب خاموش نمشن ولی بعد از گذشت مدت زمانی به حالت خواب در میاد و در ضمن فشاری که لپ تاب های دیگه به صفحه ی لپ تاب وارد میکنه رو شما حساب نمیکنین؟؟

فشار زیاد باعث فشار به مانیتور میشه

6. الان حدودا نزدیک 800 روز هست لپ تاپ بنده بصورت مداوم برای دانلود شبانه روزی روشن هست و برای باطری مشکلی پیش نیومده. این حرفتون که استفاده مداوم باطری هم باعث نشتی لیتیوم درون اون میشه رو اصلا قبول ندارم چون به هیچ وجه علمی و مورد تائید نیست. نمونش لپ تاپ بنده. این مورد در هیچ جایی ذکر نشده(منبع لطفا)

منبع نداره تجربه ثابت کرده

چون من خودم شخصا به چند مورد از اینا برخوردم

حتما مدل لپتابتون رو هم ذکر کنید من حتما بخرم واسه فروش به مشتری ها چون انگار برند خوبی هستش

اگه هم پیدا نکردم لپ تابتو خریدارم هر قیمتی که بگی!!!

در ضمن اگه قیمت پایین لپ تاب که 1 فن برای خنک نگه داشتن داخل و بدنه و کلا تشکیلات میشه ( به جز اونی که کنارش هست) باید در دمای مناسب باشه چون...

در ضمن رم بیشتر لپ تاب ها از 8 بیشتر قابل ارتقا نیست من پایین یه چند تا لپ تاب با ذکر قیمت میگم خودتون مقایسه کنین

ببینین میصرفه یا نه به خدا سرور ارزشش بیشتره:

G75VW (http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G75VW/#specifications)

The Ultimate Fighting Machine (http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G75VW/#specifications)

الان خودم از این مدل بالا دارم این 2 فن اضافی علاوه بر اون 2 تا فن داره که فقط وقتی بازی رو اجرا میکنی کار میکنه گرافیک فوق العاده و سرعت بالای رم ادمو به اوج میبره..با اینکه رم 16 گیگی داره ولی سی پی یو core i7 داره
قیمتشم من وقتی خریدم 4میلیون 200 هزار تومان بود علاوه بر این هارد ssd و sata توش داره در واقع یه چیزی بگم سه بعدیه اصلا بازی توش لذت میده ولی خداییش ارزش کولو کردنشو داره؟

Stay Cool with Metallic Chic (http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K43SD/#specifications)

این اونقدر چیز جالبی نیست ولی قیمت خیلی بالایی داره این لپ تاب آخرین باری که قیمت گرفتم 2 میلیون و154 هزار تومن بود

ولی همون سرور ارزششو خیلی داره

من اولی رو به دومی بیشتر ترجیح میدم

در ضمن اصلا هم بدم نمیاد ج بدم چون اطلاعات عمومی دوستان هم بالا میره

تشکرم بزنین دیگه دستم خسته شد اینقدر تایپ کردم

parsdrive
December 5th, 2012, 00:32
درود
اول از همه تشکر رو زدم چون اینقدر تایپ واقعا ارزش تشکر رو داره: تشکر!

در مورد هارد با شما موافقم. بله هارد پشتیبان خیلی مهمه.

در واقع همه پاسخ هاتون قانع کننده بود.

در مورد بسته شدن درب لپ تاپ و عدم خاموشی از تنظیمات خود ویندوز هست در قسمت power settings فکر نکنم به برند مربوط بشه. شما مگر لپ تاپی سراغ دارید که این تنظیمات در اون انجام نشه و لزوما تحت هر شرایطی با بستن درب بره روی اسلیپ؟

من که خودم رو اصلا حرفه ای نمیدونم که بخوام این حرف رو بزنم! ولی در مورد شما میگم که ایسوس واقعا انتخاب حرفه ای هاست. در مقاله ای خونده بودم از هر 5 کامپیوتری که در دنیا تولید میشه یکی حتما از یکی یا چند قطعه کمپانی ایسوس استفاه کرده. در واقع ایسوس قطعه ساز هست و بر خلاف خیلی تولیدکننده های لپ تاپ که اسمبل می کنن بهترین قطعات رو در لپ تاپ های خودش بکار میبره. تابحال مقاله منفی یا نظر بدی از ایسوس نه خوندم و نه شندیم(وافعاً!)

لپ تاپ شما که خیلی حرفه ای هست برای بنده اصلا قابل قیاس نیست!
من F83SE دارم:

http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/F83Se/

والا فکر نمی کنم اصلا ارزش خرید داشته باشه برای شما چون اولا دیگه فکر نکنم تولید بشه و دوما بنده 2 سال پیش این رو 1150000 خریده بودم. ولی با وجود پولی که دارم اما اصلا دلم نمیاد این رو ردش کنم چون واقعا یک مورد منفی حتی در اجرای بازی های سنگین امروزی رو هم ازش ندیدم(بجز مکس پین 3 ! )

فکر کنم همه لپ تاپ ها اینطوری باشند. من اولین تجربم در مورد لپ تاپ بود که اینو خریدم و شکر خدا خیلی خیلی راضیم. مگه لپ تاپ های دیگه شب و روز روشن باشند مشکلی براشون پیش میاد؟ همه بدون مشکل کار می کنند دیگه اینطوری نیست؟

parsianweb
December 5th, 2012, 00:34
اگر در مشهد هستید توس آشنا می تونه کمکتون کنه

parsdrive
December 5th, 2012, 00:47
شما این لپ تاپ رو چه زمانی 4 تومان خریدید؟ واقعا عالیه اصلا این کانفیگ رو تابحال ندیده بودم. 3 ترا فقط هارد داره؟ شما فروشنده لپ تاپ هم هستی؟

mr-secret
December 5th, 2012, 01:07
با جناب hadi_an (http://www.webhostingtalk.ir/member/27424/) موافقم و منم دقیق همین مشکلاتو میخواستم بگم البته برای کار سرور باید خیلی دلیل دیگه هم داشته باشه و همینا کفایت نمکینه
یه چیز هم هست که بحث ارزش ! چیزی که در دیتاسنتر جا اشغال میکنه و خرج داره باید ارزش داشته باشه نه اینکه ما بیایم ببینیم وقتی 1 سرور معمولی بزاریم جای 2 تا لپ تاپ همون بازده و هزینه رو داشته باشه

mr-secret
December 5th, 2012, 01:27
اگه بخوام یه سرور بخرم و بدم به ديتاسنتر پارس آنلاين ، ماهيانه بايد چقدر بدم ؟

جسارت نباشه ولی فکر نمیکنید برای سوالتون باید تاپیک جدیدی باز کنید؟

khaf_0
December 5th, 2012, 10:05
با سلام خدمت دوست گرامی

آیا شما میخواهید با یک لپ تاپ سایتی همچون burst.net راه اندازی کنید؟ چندتا از دوستانی می میشناسید دارند از سرورهای core i7 استفاده می کنند؟2 ترابایت هارد مگر شوخی هست؟آقا لپ تاپ من 4 سی پی یو core i7 داره!!! خوب آخه شمایی که نظر میدید و میخواهید ما رو قانع کنید بگید ببینم نهایت پورتی که از دیتا سنتر های ایرانی میتونید بگیرید چقدر است؟بر فرض مثال 100 مگابیت باشد.حالا با توجه به مثال سی پی یو و هارد و رم که زدید می فرمائید که پهنای باند هم باید 4 گیگابیت باشد نه؟یا 1 گیگ.ولی بهتون بگم که سرورهای ایرانی که تا حالا بنده تست کردم هیچکدوم سرعت دانلودش به 3 مگابایت نرسیده یعنی من سرور ندیدم که پورت 30 مگ واقعی داشته باشه البته 30 مگابیت.

در نتیجه این سرور فقط میتونه برای کارهای شخصی - شرکتی جواب گو باشه نه برای میزبانی تجاری و وب هاستینگ.

اگه سوالی بود بفرمائید تا روشنتون کنم :d

khaf_0
December 5th, 2012, 10:14
نکته آموزشی

آقایون توجه داشته باشید!

برای اینکه از لپ تاپ به صورت در بسته استفاده کنید:58::58:(بله در بسته) از روش زیر استفاده نمائید.

Start->ControlPanel->Power Options->Choose What Closing The Lid Does->When i close the lid ->On batter & on power=>Do nothing

به همین راحتی به همین خوشمزگی ، ماکارونی بوق...که تبلیق (غ) نشه

همش برای خنده!

البته برای اینکه بیشتر نخندیم این نکته را یاد آور بشم که!
در قسمت پاور آپشن حتما" زمان خواب و خاموش شده سیستم را روی never قرار بدهید که ییهو سرورتون خاموش نشه=P~

shahmoradi
December 5th, 2012, 11:00
تا حالا لپ تاپ تون رو چه قدر روشن گذاشتین؟
فکر نکنم بشه 365 روز سال روشن بمونه می سوزه

من الان با لپ تاپم روزی حداقل به مدت 15 ساعت دانلود می کنم زیر لپ تاپ یه خنک کننده گذاشتم که یه فن خیلی بزرگ داره برق فن از usb تامین می شد من توی خنک کننده را باز کردم و برق فن رو وصل کردم به یه آدپتور 12 ولتی متغییر که از 1.5 ولت داره تا 12 ولت.وقتی رو 12 میذارم فن با سرعت بیشتری می چرخه و لپ تاپ کاملا خنک می مونه بارها دیدم که فن خود لپ تاپم اصلا دور تندش روشن نمیشه چون زیر لپ تاپ خیلی خنکه فقط گوشه پایین سمت چپ گرم میشه که فکر کنم اونجا هاردشه
ولی وقتی که خنک کننده خاموشه یا برق کمتری داره (3 ولت) فن خود لپ تاپ دور تندش روشن میشه و صداش کاملا مشخصه به نظرم با این خنک کننده های مشتی و دادن برق بیشتر به فن تا 24 ولت می توان حسابی لپ تاپ را خنک کرد ولی با این شرایط بازم فکر نکنم بشه 365 روز سال روشن بمونه

khaf_0
December 5th, 2012, 11:04
خدا را شکر

آقایون گرامی چرا به 365 روز سال فکر میکنید؟بابا به 30 روز ماه فکر کنید،اگه بد بود بیا لپ تاپت رو ببر.میگیم تو دیتا سنتر 1 کولر هم بزارن، دیگه؟

hadi_am
December 5th, 2012, 14:07
شما این لپ تاپ رو چه زمانی 4 تومان خریدید؟ واقعا عالیه اصلا این کانفیگ رو تابحال ندیده بودم. 3 ترا فقط هارد داره؟ شما فروشنده لپ تاپ هم هستی؟

میشه گفت سه ماه از ورود به بازارش نگذشته اینو من 2 ماه پیش خریدم
نه 3 ترا هارد نداره 2 تا هارد داره که اونم بسته به نوع درخواست برات میفرستن من یه هارد 1 ترا و یه 256 ssd روش گرفتم
بله فروشنده لپ تاب هستم تو اردبیل

با جناب hadi_an (http://www.webhostingtalk.ir/member/27424/)
موافقم و منم دقیق همین مشکلاتو میخواستم بگم البته برای کار سرور باید خیلی دلیل دیگه هم داشته باشه و همینا کفایت نمکینه
یه چیز هم هست که بحث ارزش ! چیزی که در دیتاسنتر جا اشغال میکنه و خرج داره باید ارزش داشته باشه نه اینکه ما بیایم ببینیم وقتی 1 سرور معمولی بزاریم جای 2 تا لپ تاپ همون بازده و هزینه رو داشته باشه

ممنونم دوست عزیز..منم اینو میگم وقتی قراره 4 تومن بدیم دو 2 تا لپتاب کولوم کنیم میدیم 1 سرور با 2 برابر منابع خرید میکنیم

با سلام خدمت دوست گرامی

آیا شما میخواهید با یک لپ تاپ سایتی همچون burst.net راه اندازی کنید؟ چندتا از دوستانی می میشناسید دارند از سرورهای core i7 استفاده می کنند؟2 ترابایت هارد مگر شوخی هست؟آقا لپ تاپ من 4 سی پی یو core i7 داره!!! خوب آخه شمایی که نظر میدید و میخواهید ما رو قانع کنید بگید ببینم نهایت پورتی که از دیتا سنتر های ایرانی میتونید بگیرید چقدر است؟بر فرض مثال 100 مگابیت باشد.حالا با توجه به مثال سی پی یو و هارد و رم که زدید می فرمائید که پهنای باند هم باید 4 گیگابیت باشد نه؟یا 1 گیگ.ولی بهتون بگم که سرورهای ایرانی که تا حالا بنده تست کردم هیچکدوم سرعت دانلودش به 3 مگابایت نرسیده یعنی من سرور ندیدم که پورت 30 مگ واقعی داشته باشه البته 30 مگابیت.

در نتیجه این سرور فقط میتونه برای کارهای شخصی - شرکتی جواب گو باشه نه برای میزبانی تجاری و وب هاستینگ.

اگه سوالی بود بفرمائید تا روشنتون کنم

خب فکر میکنی از لپ تاب بیشتر میتونی سرعت بگیری؟؟؟

بذار یه چیز بگم اینقدر مردم تو کشور های مختلف جهان وجود داره یعنی عقلشون نمیرسیده؟؟(قصد جسارت نداشتم)

نکته آموزشی

آقایون توجه داشته باشید!

برای اینکه از لپ تاپ به صورت در بسته استفاده کنید:58::58:
(بله در بسته) از روش زیر استفاده نمائید.

Start->ControlPanel->Power Options->Choose What Closing The Lid Does->When i close the lid ->On batter & on power=>Do nothing

به همین راحتی به همین خوشمزگی ، ماکارونی بوق...که تبلیق (غ) نشه

همش برای خنده!

البته برای اینکه بیشتر نخندیم این نکته را یاد آور بشم که!
در قسمت پاور آپشن حتما" زمان خواب و خاموش شده سیستم را روی never قرار بدهید که ییهو سرورتون خاموش نشه

خب تو بعضی از برند ها وقتی میذاریش رو never وقتی صفحه رو میبندی به حالت resume windows میشه که این تو هیچ جایی امکان تغییرش نیست

من الان با لپ تاپم روزی حداقل به مدت 15 ساعت دانلود می کنم زیر لپ تاپ یه خنک کننده گذاشتم که یه فن خیلی بزرگ داره برق فن از usb تامین می شد من توی خنک کننده را باز کردم و برق فن رو وصل کردم به یه آدپتور 12 ولتی متغییر که از 1.5 ولت داره تا 12 ولت.وقتی رو 12 میذارم فن با سرعت بیشتری می چرخه و لپ تاپ کاملا خنک می مونه بارها دیدم که فن خود لپ تاپم اصلا دور تندش روشن نمیشه چون زیر لپ تاپ خیلی خنکه فقط گوشه پایین سمت چپ گرم میشه که فکر کنم اونجا هاردشه
ولی وقتی که خنک کننده خاموشه یا برق کمتری داره (3 ولت) فن خود لپ تاپ دور تندش روشن میشه و صداش کاملا مشخصه به نظرم با این خنک کننده های مشتی و دادن برق بیشتر به فن تا 24 ولت می توان حسابی لپ تاپ را خنک کرد ولی با این شرایط بازم فکر نکنم بشه 365 روز سال روشن بمونه

خب مجبور نیستیم اینکارو کنیم یه سرور میخریم ازششم بالاتره و راحت تر

خدا را شکر

آقایون گرامی چرا به 365 روز سال فکر میکنید؟بابا به 30 روز ماه فکر کنید،اگه بد بود بیا لپ تاپت رو ببر.میگیم تو دیتا سنتر 1 کولر هم بزارن، دیگه؟

شما حاضرین اگه به لپ تاب من یه خش کوتاد تمام خسارتشو بدین؟؟
چون خش و این چیزا جزئ گارانتی حساب نمیشه

Ramin
December 5th, 2012, 15:13

Acer?

khaf_0
December 5th, 2012, 17:48
با سلام و احترام

آقایون مراحل اولیه این کار در دیتا سنتر ******* مورد بررسی قرار گرفته و به زودی میتونید لپ تاپ هاتون را با پست سفارشی از سرارسر ایران به ****** بفرستید و شرکت ******* میزبان لپ تاپ شما خواهد شد.

قیمت میزبانی برای لپ تاپ های شما به صورت ذیل میباشد.

کلیه قیمت ها به ریال و برای دوره زمانی یک ماه میباشد.

1-پورت اتصال در کلیه سرورها 100 مگابیت شیر شده می باشد.

2-به هر سرور 3 ای پی استاتیک ولید ارائه میشود.

هزینه ماهیانه بین 70000-100000 ریال بسته به میل دیتاسنتر و میزان برق مصرفی لپ تاپ شما میباشد.

پشتیبانی جهت ریست ، خاموش و روش کردن سرورها از طریق شماره تلفن 021******* در ساعات اداری یا بخش پشتیبانی انجام میگیرد.

2 شنبه و 4 شنبه میتوانید جهت دریافت لپ تاپ ها به آدرس تهران ****** ********* ******** ****** مراجعه فرمائید.

سوالی بود من ********** در خدمت شما هستم.

hadi_am
December 5th, 2012, 18:29
با سلام و احترام

آقایون مراحل اولیه این کار در دیتا سنتر ******* مورد بررسی قرار گرفته و به زودی میتونید لپ تاپ هاتون را با پست سفارشی از سرارسر ایران به ****** بفرستید و شرکت ******* میزبان لپ تاپ شما خواهد شد.

قیمت میزبانی برای لپ تاپ های شما به صورت ذیل میباشد.

کلیه قیمت ها به ریال و برای دوره زمانی یک ماه میباشد.

1-پورت اتصال در کلیه سرورها 100 مگابیت شیر شده می باشد.

2-به هر سرور 3 ای پی استاتیک ولید ارائه میشود.

هزینه ماهیانه بین 70000-100000 ریال بسته به میل دیتاسنتر و میزان برق مصرفی لپ تاپ شما میباشد.

پشتیبانی جهت ریست ، خاموش و روش کردن سرورها از طریق شماره تلفن 021******* در ساعات اداری یا بخش پشتیبانی انجام میگیرد.

2 شنبه و 4 شنبه میتوانید جهت دریافت لپ تاپ ها به آدرس تهران ****** ********* ******** ****** مراجعه فرمائید.

سوالی بود من ********** در خدمت شما هستم.

هدفتون از این کار چیه؟

khaf_0
December 5th, 2012, 18:35
با سلام

هدف بنده این است که دوست من این کار راه اندازی میشه اینکه بگیم لپ تاپ من میکشه یا نمیکشه مهم نیست،مهم اینه که این سرویس راه اندازی بشه و هرکس خواست و فکر میکنه لپ تاپش میکشه این کار را انجام بده.

یعنی شما در اجرائی شده این سیستم تردید دارید؟

khaf_0
December 5th, 2012, 18:49
بررسی این موضوع از ابعاد دیگر

امنیت اطلاعات چقدر برای شما مهم است؟

-اینکه اطلاعات در سرور خودتان میزبانی شود یا اینکه عضوی از یک سرور اشتراکی باشید برای شما اهمیت ندارد؟

-آیا خرابی احتمالی که توسط یک نود در یک سرور اشتراکی میتواند ایجاد کند،به شما صدمه نمی زند؟

-انجام کارهای گرافیکی و ...

hadi_am
December 5th, 2012, 19:17
خب کی گفت سرور اشتراکی؟؟؟

خب چرا کولو نکنیم؟؟
کاملا اختصاصی هستش

شما اصلا حساب کن راه افتاد شما حاضرین خسارتی و خشی که به بدنه این لپ تاب وارد میشه رو بید؟

khaf_0
December 5th, 2012, 19:29
با سلام

این سوال خوبی بود.

در سوال شما نکته نهفته است،وآن هم این است که شما هم تمایل به این کار دارید.

خود اولا" بنده توانایی و امکانات و پارتی انجام این کار را ندارم.

ثانیا" قرار نیست که لپ تا ها را روی سر هم بگذارند.

ثالثا" در دیتاسنتر قرار است نگه داری شود .
...