PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگاه load balancing

3245
December 3rd, 2012, 16:17
با سلام
لطفا دوستان نظرشون رو در مورد دستگاه load balancing بگن که نحوه کار به چه صورت است
از فردی شنیدم که به میشه مثلا 10 تا اینترنت 128 (بطور مثال) بهش وصل کنیم، سپس از اونطرف اگر مثلا هر ADSL 128 ده کیلوبایت دانلود بده، خروجی میشه 100 کیلوبایت، ایا همینطور هست؟
اگر اینطور نیست
دستگاهی هست که این کار را کند؟
2-حدود قیمت این دستگاه را کسی داره؟
3-این کار من معقولانه است؟ + اینکه بجز این دستگاه که گفتم، مشابه دارد که راحت تر از این باشد؟
دقیقا من میخوام اینرنتی راه بندازم که پورتش بالا باشد + اینکه قطعی بسیار کمی داشته باشه (وقتی از چندتاسرویس دهنده بگیرم و اگر یکی قطع بشه چندتای دیگه هستن و فقط سرعت کم میشه.)

پیشاپیش ممنون از پاسخ شما
ارادت

Reza.exe
December 3rd, 2012, 22:41
با میکروتیک می تونید همچین کاری کنید
حدود 600 تومن براتون خرج داره

3245
December 3rd, 2012, 23:28
با میکروتیک می تونید همچین کاری کنید
حدود 600 تومن براتون خرج داره

با میکروتیک مجازی نمیشه این کار رو کرد؟
خوب load balancing برای همین کار هست و قیمتش نصف هست با چهار پورت ورودی
ایا میکروتیک محدودیت ورودی لن داره؟

the_coder
December 4th, 2012, 14:54
با سلام
لطفا دوستان نظرشون رو در مورد دستگاه load balancing بگن که نحوه کار به چه صورت است
از فردی شنیدم که به میشه مثلا 10 تا اینترنت 128 (بطور مثال) بهش وصل کنیم، سپس از اونطرف اگر مثلا هر ADSL 128 ده کیلوبایت دانلود بده، خروجی میشه 100 کیلوبایت، ایا همینطور هست؟
اگر اینطور نیست
دستگاهی هست که این کار را کند؟
2-حدود قیمت این دستگاه را کسی داره؟
3-این کار من معقولانه است؟ + اینکه بجز این دستگاه که گفتم، مشابه دارد که راحت تر از این باشد؟
دقیقا من میخوام اینرنتی راه بندازم که پورتش بالا باشد + اینکه قطعی بسیار کمی داشته باشه (وقتی از چندتاسرویس دهنده بگیرم و اگر یکی قطع بشه چندتای دیگه هستن و فقط سرعت کم میشه.)

پیشاپیش ممنون از پاسخ شما
ارادت
سلام
با load balancer میشه چند ورودی وارد کرد و یک خروجی دریافت کرد و هزار تا کار دیگه باید دید قصد شما دقیقا چیه
مدل دستگاه بستگی به این داره که بخواید چی کار کنید .
مثلا بعضی وقت ها فقط می خواید 2 تا اینترنتتون رو یکی کنید
بعضی وقت ها می خواید مثلا ای پی هایی که روی لینک 1 هست رو خارج کنید و روت کنید
و...... (بستگی به کارایی باید مدل انتخاب کنید)
با میکروتیک ، load balancer tp-link و dlink هم میشه این کار رو کرد اما مدلی که واقعا جواب بده peplink هست
peplink هم قیمتش بالای 1 تومن هست
مثلا مدلی که فقط 2 تا ورودی بگیره و یک خروجی بده حدود 1500 هست
مثلا بخواید مدلی بگیرید که 2 تا پورت ورودی داشته باشه ای پی های یک لینک رو خارج و روت کنید حدود 4 تومن هست
یا مدلی بگیرید که علاوه بر امکانات بالا 3 تا لینک ورودی داشته باشه حدود 5 تومن هست
(اگر تو فکرتونه که چند تا adsl بگیرید سرعتتون زیاد شه و باهاش سرور راه بندازید اصلاااا اینکارو نکنید :دی)
* اما اگر بخواید از tplink , dlink یا میکروتیک استفاده کنید میتونید با 300 تومن هم راش بندازید اما اصلا stable نیست
موفق باشید

afrateam
December 4th, 2012, 15:07
سلام
با load balancer میشه چند ورودی وارد کرد و یک خروجی دریافت کرد و هزار تا کار دیگه باید دید قصد شما دقیقا چیه
مدل دستگاه بستگی به این داره که بخواید چی کار کنید .
مثلا بعضی وقت ها فقط می خواید 2 تا اینترنتتون رو یکی کنید
بعضی وقت ها می خواید مثلا ای پی هایی که روی لینک 1 هست رو خارج کنید و روت کنید
و...... (بستگی به کارایی باید مدل انتخاب کنید)
با میکروتیک ، load balancer tp-link و dlink هم میشه این کار رو کرد اما مدلی که واقعا جواب بده peplink هست
peplink هم قیمتش بالای 1 تومن هست
مثلا مدلی که فقط 2 تا ورودی بگیره و یک خروجی بده حدود 1500 هست
مثلا بخواید مدلی بگیرید که 2 تا پورت ورودی داشته باشه ای پی های یک لینک رو خارج و روت کنید حدود 4 تومن هست
یا مدلی بگیرید که علاوه بر امکانات بالا 3 تا لینک ورودی داشته باشه حدود 5 تومن هست
(اگر تو فکرتونه که چند تا adsl بگیرید سرعتتون زیاد شه و باهاش سرور راه بندازید اصلاااا اینکارو نکنید :دی)
* اما اگر بخواید از tplink , dlink یا میکروتیک استفاده کنید میتونید با 300 تومن هم راش بندازید اما اصلا stable نیست
موفق باشید

راهکار نرم افزاری نداره که کار تو خود pc انجام بشه ؟ منم به این ویژگی نیاز دارم اما نه در حد استفاده همزمان از 10 خط ای دی اس ال، همون 2 خط هم اوکی بشه عالیه

the_coder
December 4th, 2012, 15:17
راهکار نرم افزاری نداره که کار تو خود pc انجام بشه ؟ منم به این ویژگی نیاز دارم اما نه در حد استفاده همزمان از 10 خط ای دی اس ال، همون 2 خط هم اوکی بشه عالیه
با همون دستگاشم 10 تا بخوای وذودی داشته باشه خیلی قیمت بالایی داره
دستگاهاش جز prplink خیلی خوب جواب نمیده چه برسه نرم افزار :دی
ممکنه نرم افزارم باشه ، یک سرچ ساده تو گوگل کنید اگر باشه پیدا می کنید (البته فکر اینجا هم کنید چطور 2 ا ورودی بدید)
موفق باشید

3245
December 4th, 2012, 15:59
با همون دستگاشم 10 تا بخوای وذودی داشته باشه خیلی قیمت بالایی داره
دستگاهاش جز prplink خیلی خوب جواب نمیده چه برسه نرم افزار :دی
ممکنه نرم افزارم باشه ، یک سرچ ساده تو گوگل کنید اگر باشه پیدا می کنید (البته فکر اینجا هم کنید چطور 2 ا ورودی بدید)
موفق باشید
lممنون از پاسخ مفید
در واقع من میخوام یک مجتمع تجاری رو و یک کتابخونه رو ADSL ّبدم
دوست دارم از این مدل ترفند استفاده کنم
خوب برای این کار، مثب هاب usb نداره؟ که بشه هاب زد؟

من در واقع دقیقا میخوام 5 تا الی چندتا adsl را شیر کنم برای بک خروجی، هرجی بیشتر بهتر
چرا گفتید که نمیشه برای یک سرور استفاده کرد؟ برام جای سوال شد...

smail_f
December 4th, 2012, 23:30
سلام
ببخشید در تاپیک شما وارد شدم
مطلب جالبی دیدم بابت این موضوع وارد شدم
میخواستم بدونم این load balancer دقیقا چیه میشه یک توضیح مبتدیانه به من بدید
با تشکر

the_coder
December 4th, 2012, 23:43
lممنون از پاسخ مفید
در واقع من میخوام یک مجتمع تجاری رو و یک کتابخونه رو ADSL ّبدم
دوست دارم از این مدل ترفند استفاده کنم

من در واقع دقیقا میخوام 5 تا الی چندتا adsl را شیر کنم برای بک خروجی، هرجی بیشتر بهتر
چرا گفتید که نمیشه برای یک سرور استفاده کرد؟ برام جای سوال شد...
شما بهتره بگید دقیقا چقدر می خواید هزینه کنید (هزینه اولیه + ماهانه) شاید بشه ترفند بهتر داد ، چون این روش چندان توجیح خوبی نداره چون +5 پورت load balancer خوب اگر بخواید تهیه کنید هزینه بالایی داره

منظورتونو اینجا متوجه نشدم

سلام
ببخشید در تاپیک شما وارد شدم
مطلب جالبی دیدم بابت این موضوع وارد شدم
میخواستم بدونم این load balancer دقیقا چیه میشه یک توضیح مبتدیانه به من بدید
با تشکر
تو پست بالا خیلی ساده توضیح دادم :

موفق باشید

smail_f
December 4th, 2012, 23:50
من دیدم میگن که چند تا خط اینترنت رو میشه وارد این دستگاه کرد و یک خروجی با سرعت بالاتر گرفت
ایا کسی این کارو تا الان تست کرده ؟

the_coder
December 4th, 2012, 23:54
من دیدم میگن که چند تا خط اینترنت رو میشه وارد این دستگاه کرد و یک خروجی با سرعت بالاتر گرفت
ایا کسی این کارو تا الان تست کرده ؟
بستگی داره دستگاه چند پورت تهیه کنید (از 2 پورت گیر میاد به بالا)
بیشتر isp ها از این روش استفاده می کنند .

3245
December 5th, 2012, 00:00
اگر بیشتر ISP ها از این استفاده میکنند، چرا نمیشه از همچین چیزی برای دیتاسنتر استفاده کرد؟ و در نهایت خروجی پورت 10 مگ مثلا گرفت؟

آیا لن مثل usb که میشه هاب usb کرد و 10 تا شاخه کرد به عنوان مثال، لن هاب نداره؟

smail_f
December 5th, 2012, 00:04
اول این دستگاه رو از کجا میشه تهیه کرد
بعد مثلا یک نمونه از 2 یا 3 پرت این دستگاه چه قیمت هست
مارک خواصی هست یا اینکه مختلف هست در بازار ؟