PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هاست دی ال و این همه جنجال ؟؟!!!

parsianweb
November 30th, 2012, 18:54
سلام خدمت تمامی دوستان
اتفاقات رخ داده برای هاست دی ال و کاربران آن، طوری صدا کرده که فکر می کنم کلاغ های کورِ بیابون هم ازون خبردار شدن !!!!
اما:
به نظر شما این درسته که یک هاستینگ اینقدر در صنعت وب ایران تاثیر گذار باشه؟؟

Mr.Roham
November 30th, 2012, 18:59
عزیز بخوای حساب کنی چندین سایت بزرک مجاز و غیر مجاز رو میزبانی می کرد حالا کلی هم سایت های متوسط به بالا
حالا حساب کنید یک دفه بگن تموم دیگه سرویس نمی دیم
گروه بزرگی بودن

parsianweb
November 30th, 2012, 19:03
در کار خوبشون که شکی نیست
ولی بقول یه بنده خدایی
فرصت رقابت برای میزبانی سایت های بزرگ از بقیه رقبا گرفته شده بود
البته شاید هم قدرت رقابت نداشتند و ندارند

---
November 30th, 2012, 19:51
در کار خوبشون که شکی نیست
ولی بقول یه بنده خدایی
فرصت رقابت برای میزبانی سایت های بزرگ از بقیه رقبا گرفته شده بود
البته شاید هم قدرت رقابت نداشتند و ندارند
صد در صد با چیزی که اون بنده خدا گفت بنده مخالفم
فرصت ؟ اونم از نوع رقابت , اونم از میزبانی سایت های بزرگ
قدرت رقابت نداشتند و ندارند .
از دید جامعه ی وبمستر های عزیز که همگی به حرف عطار گوش میکنند تا اینکه خودشون بو کنند بله سایت های هاستینگ دیگر قدرت رقابت با هاست دی ال رو نداشتند . و بهترین و حرفه ای ترین توی دنیا هاست دی ال بودند .
اما از دید حرفه ای تر بخوایم نگاه کنیم سیاست حرفه ای میزبانای دیگه بود که خودشون رو از صحنه ی مثلا رقابت به کنار کشیدن . هستند هاستینگ های بزرگی مثل پارس دیتا و ایران هاست که اگر پا توی صحنه ی رقابت بزارند فکر نکنم جایی برای
امثال نت افراز یا هاست دی ال و هاست ایران بمونه چرا که بیش از 10 برابر این هاستینگ ها مشتری و صد البته تجربه دارند .
میزبانی سایت های وارز و دانلود چیزی جز ضرر و ضایع کردن وقت نداره . به جای میزبانی 1 سایت پربازدید 10 سایت رو میزبانی کنید سایت هایی که نه بازدیدی دارند و نه ترافیکی مصرف میکنند نه کپی رایتی ضایع میکنند و نه بحث و جنجال ایجاد میکنن با دیتاسنتر .
اما زمانی که هاست دی ال دوباره سرویس دهی رو جمع کنه و یه چند وقتی استراحت و گردش دوباره برگرده فکر کردید این سایت های بزرگ کجا باید برن ؟ البته نیاز به فکر نداره هاست ایران میزبان رایگان و اسپانسری قدرتمند / نت افزار با سرور های قدرتمند هتزنر و فکر کنم ایران سرور هاستینگ همیشه در صحنه ی خرید هاستینگ های دیگر و مشتری جمع کن نیازی به فکر نباشه . البته هاستینگ های کوچیک رو هم با وی پی اس های رایگان نباید از نظر انداخت .

اتفاقات رخ داده برای هاست دی ال و کاربران آن، طوری صدا کرده که فکر می کنم کلاغ های کورِ بیابون هم ازون خبردار شدن !!!!
فکر کنم اگر پارس دیتا و یا ایران هاست مشکلات شخصی ایجاد بشه براشون و منحل بشن کار به خودکشی کلاغ های کور بیابون هم برسه

habiballahafg
November 30th, 2012, 20:41
مثل justhost برای ایران بود که از همه نظر برتر از باقی بود من هم به عنوان کسی که در این بازار هستم خیلی ناراحت هستم و ببینید که چقدر بزرگ بود که از صبح تا الان انجمن تحت تاسیرشون هست
امیدوارم که یه روز برگردند

pardishosting
November 30th, 2012, 20:44
میزبانی کردن سایت های بزرگ با این قیمت ها صرفه اقتصادی نداره.

deltamusic
November 30th, 2012, 20:58
برای من سواله الان این سایت های غول و گده چیکار می کنن؟

princo
November 30th, 2012, 21:06
میزبانی کردن سایت های بزرگ با این قیمت ها صرفه اقتصادی نداره.

ینی قمیت های هاست دی ال کمه ؟
اگه کمه چرا همه از گرونیش مینالن ؟

اگه برای هاستای دیگه نمیصرفه خوب قیمت رو ببرن بالا . درعوض خدمات خوب ارائه کنن .
ما که برای یه پراید 13 میلیون میدیم . برای یه هاست خوب نیایم پول خوب بدیم ؟

RoobinaServer
November 30th, 2012, 21:06
امروز فهمیدم همین سایت های غول و انجمن های بزرگ در ماه شاید 60 بیشتر نمیدن. :)

کلا هاست دی ال ارزان فروشی میکرد.

godfather28
November 30th, 2012, 21:09
دوستی در اون تاپیک حرف جالبی زده بود

برادر هاستینگی شما اگر کارت درسته نیازی نیست بیای اینجا از هاست دی ال بد بگی ببین یه هاستینگ چقدر باشرف کار کرده که وقتی میگه داره جمع میکنه یه همچین حجمه و نارحتی ائی تو فضای مجازی ایران رخ میده
شماها که این کاره هستید جمع کنید ببینیم چند نفر ناراحت میشن از رفتنتون نهایتاً نگران بک آپ های خودشون میشن (که آخرم بهشون نمیدید یا حسابی تیغشون میزنید) نه جایگزین پیدا کردن و یک روزه یکی دیگه مثل شمارو پیدا میکنن

کی ها از هاست دی ال تعریف دارند میکنند: مشتریهاش
کی ها انتقاد میکنند: .....

این سرمایه
به آسانی بدست نمیاد
اونهم در جامعه ای مثل ایران
سایتی که 2 هزار کاربر انلاین داره .. 10 دقیقه دان تایم.. یعنی فاجعه!
هاست دی ال واقعا خوب سرویس میداده

امیدوارم که برگرده
ولی اگر هم برای همیشه بره ..
در اوج رفت

کسانی که تعریف میکنند مثل من
بدونید چند سرویس هاستینگ فروشندگان این انجمن رو چک کردند و ضربه های اساسی خوردند
(البته صحبتم با همه فروشندگان نیست شاید با انصاف و معتبر هم باشه .اگر چه ما ندیدیم)
هاست فروشان عزیز
از هاست دی ال,سرویس ممتاز و ساپورت عالی و احترام رو یاد بگیرید

godfather28
November 30th, 2012, 21:16
امروز فهمیدم همین سایت های غول و انجمن های بزرگ در ماه شاید 60 بیشتر نمیدن. :)

کلا هاست دی ال ارزان فروشی میکرد.

این ظاهر قضیه هست و شما قیمتهای بیس رو می بینید
سایتهای زیر 100 ایران
بالای 200 پرداخت میکردند
بسته به مصرف و نوع کاربری

در کل
مدیریت سرور و استفاده به جا از منابع و کش نقش بسیار مهمی در بهره وری سرور داره
و کار هر کسی هم نیست!

یک سایت 150 ایران رو ببرید روی یک سرور شاید دان بشه
ولی اگر خوب مدیریت بشه
شاید با منابع بسیار کمتر و با یک vps هم جواب بده

abasaqa
November 30th, 2012, 21:17
برای من سواله الان این سایت های غول و گده چیکار می کنن؟

سایت دیگه میرن هاست وارز می گیرن دوبرابر قیمت! الانم میشه همون امکانات هاست دی ال رو پیدا کرد، ولی با قیمت بیشتر. کلی سرور روسی هست، می فروشن توتال وارز (حتی از هاست دی ال هم وارزتر!) ولی برید مسترکارت جورکنی و پول بریزی توش و دو برابر قیمت هم پول بدی برا همون امکانات و بری روسی یاد بگیری:))

کی حوصله داره. برو سرور ددیکتد بگیر حالشو ببر، ولی باید کم کم به فکر قالی خونه هم باشیم که بزودی میره تو شیکم سایت!

RoobinaServer
November 30th, 2012, 21:24
این ظاهر قضیه هست و شما قیمتهای بیس رو می بینید
سایتهای زیر 100 ایران
بالای 200 پرداخت میکردند
بسته به مصرف و نوع کاربری

در کل
مدیریت سرور و استفاده به جا از منابع و کش نقش بسیار مهمی در بهره وری سرور داره
و کار هر کسی هم نیست!

یک سایت 150 ایران رو ببرید روی یک سرور شاید دان بشه
ولی اگر خوب مدیریت بشه
شاید با منابع بسیار کمتر و با یک vps هم جواب بده

همین امروز شاهد این جریان بودم که سرویس های دانلودی (نام نمیبرم) سرویسی داشتند که حدود 400-500 به هاست دی ال میدادند ولی الان سرور اختصاصی بخوان آفرهایی که به هشون داده شد حدود 800 هزار تومن بود.

این میشه ارزان دادن و عادت دادن ارزان به مشتری.

حالا هاست دی ال هم نمیشه گفت زیر قیمت میداد چرا چون اون سرورهای خیلی قدرتمند داشت که چند تا از این 800 تومنی ها را جواب میداد برای همین به مشتریهاش 500 میداد ولی به فکر خراب شدن بازار نبود.

سرویس دهی خوب داشتند طبق نظر مشتریهاشون که گفتند (چون خودم تجربه نداشتم با هاست دی ال) ولی قیمت ها به دلیل سرورهای بزرگی که داشتند خیلی پائینتر هست که الان تمام مشتریهاشون بخوان سایتشون بالا بمونه باید هزینه شاید دو یا سه برابر پرداخت کنند تازه کیفیتش هم مثل قبل نمیشه.

نمیدونم متوجه منظورم شدید یا خیر.

ارادتمند سجادیه
یا حق

j4b3r
November 30th, 2012, 21:34
کاش میشد تاپیک های hostdl رو مثل تیکت های WHMCS ترکیب کرد!
دقیقا شده مثل وقتی که یک مشتری 7-8 تا تیکت باز میکنه!
:)

---
November 30th, 2012, 21:47
دوستی در اون تاپیک حرف جالبی زده بود

کی ها از هاست دی ال تعریف دارند میکنند: مشتریهاش
کی ها انتقاد میکنند: .....

این سرمایه
به آسانی بدست نمیاد
اونهم در جامعه ای مثل ایران
سایتی که 2 هزار کاربر انلاین داره .. 10 دقیقه دان تایم.. یعنی فاجعه!
هاست دی ال واقعا خوب سرویس میداده

امیدوارم که برگرده
ولی اگر هم برای همیشه بره ..
در اوج رفت

کسانی که تعریف میکنند مثل من
بدونید چند سرویس هاستینگ فروشندگان این انجمن رو چک کردند و ضربه های اساسی خوردند
(البته صحبتم با همه فروشندگان نیست شاید با انصاف و معتبر هم باشه .اگر چه ما ندیدیم)
هاست فروشان عزیز
از هاست دی ال,سرویس ممتاز و ساپورت عالی و احترام رو یاد بگیرید
دوست عزیز شما فکر میکنید من اگر انتقاد میکنم هاستینگ دارم و تور پهن کردم .
نخیر عزیز بنده نه هاستینگ دارم و نه کار فروش سرور انجام میدم . شما خیالتون راحت . اسم تک تک کسانی که تورشون رو خیلی زود تر از اینها پهن کردند رو بالا آوردم .
امثال هاستنگ هایی که نام بردم بهتره نباشن جز ضرر چیزی برای همکارانشون ندارن .
برای اینکه بهتر درک کنید یه پاساژ موبایل در نظر بگیرید که همه ی پاساژ قیمت های مختلف توی یه رنج مشخص دارن اما چند تا مغازه از همه شلوغ تره و فروش بیشتری دارن اونایی هستن که 50 % تخفیف ویژه روی هر گوشی میدن .
این شده امثال همین هایی که نام بردم . بنده کارم چند سال هاستینگ بوده و کاملا با این بازار آشنایی دارم . توی این 2 روز شاید بالای 10 نفر رو ارجاع دادم به آی آر پاور وب چرا چون بدون سر وصدا کاملا حرفه ای داره کار میکنم هماهنگ با بازار ایران .
هرکس فکر میکنه بنده ضد و نقیض حرف میزنم یا مشکلی توی حرفام میبینه مشکلی برای اثبات حرفام ندارم .
دوستان زیادی دارم که سایت های زیر 300 ایران رو دارند و هم خودشون با من حرف میزنن و هم از بقیه دوستاشون تعریف میکنن

tizparvaz
November 30th, 2012, 21:49
@-)
یه سوال مگه سروراش یساپ هاست نبودن پس چجوری وارز بوده اونا که وارز نیستن ! :-/

j4b3r
November 30th, 2012, 21:57
@-)
یه سوال مگه سروراش یساپ هاست نبودن پس چجوری وارز بوده اونا که وارز نیستن ! :-/

هلند بود. فکر کنم leaseweb

tizparvaz
November 30th, 2012, 22:04
هلند بود. فکر کنم leaseweb
Hostdl.com - HostDL :: Major Web Hosting Services (http://whois.domaintools.com/hostdl.com)

فک کنم کانادا بود . البته اینکه سایت خودشون کانادا هست ملاک نیست اما تا اونجاییم که شنیدم کل سروراشونو به این دیتاسنتر منتقل کردن

yekmobile.com
November 30th, 2012, 22:04
ینی قمیت های هاست دی ال کمه ؟
اگه کمه چرا همه از گرونیش مینالن ؟

اگه برای هاستای دیگه نمیصرفه خوب قیمت رو ببرن بالا . درعوض خدمات خوب ارائه کنن .
ما که برای یه پراید 13 میلیون میدیم . برای یه هاست خوب نیایم پول خوب بدیم ؟

هاست دی ال فوق العاده و فوق العاده ارزون سرویس میدادن در حدی که الان باید 5 تا 20 برابر هاست دی ال هزینه بدیم

j4b3r
November 30th, 2012, 22:16
hostdl.com - hostdl :: Major web hosting services (http://whois.domaintools.com/hostdl.com)

فک کنم کانادا بود . البته اینکه سایت خودشون کانادا هست ملاک نیست اما تا اونجاییم که شنیدم کل سروراشونو به این دیتاسنتر منتقل کردن

توی سایت خودشون هست.
مشخصات سرور ها
45 تا سرور!
سرورهای دانلود nl و ca هستند فکر کنم.
بقیه هم ca

4reza
November 30th, 2012, 22:17
Hostdl.com - HostDL :: Major Web Hosting Services (http://whois.domaintools.com/hostdl.com)

بله کانادا بود اکثر سروراشون

deltamusic
November 30th, 2012, 23:02
سایت دیگه میرن هاست وارز می گیرن دوبرابر قیمت! الانم میشه همون امکانات هاست دی ال رو پیدا کرد، ولی با قیمت بیشتر. کلی سرور روسی هست، می فروشن توتال وارز (حتی از هاست دی ال هم وارزتر!) ولی برید مسترکارت جورکنی و پول بریزی توش و دو برابر قیمت هم پول بدی برا همون امکانات و بری روسی یاد بگیری:))

کی حوصله داره. برو سرور ددیکتد بگیر حالشو ببر، ولی باید کم کم به فکر قالی خونه هم باشیم که بزودی میره تو شیکم سایت!

=D>:-&

pardishosting
December 1st, 2012, 00:38
من تحقفیقات زیادی کردم ...
هاست دی ال از کش خاصی یا کانفیگ خاصی از کش استفاده می کرد که باعث می شد ... مصرف منابع به شدت پایین بیاد.
ما هر چه قدر تلاش کردیم موفق نشدیم به اون نقطه برسیم.
تنها مزیت هاست دی ال همین بود و هست !

ما سرور 32 هسته ایی هم داریم اما هر چه قدر از کش استفاده کردیم بازم تاثیری مثل هاست دی ال نداشت.
راز ارزون فروشی هاست دی ال همین بود ...

star25
December 1st, 2012, 08:40
hostdl واقعا حیف بود ولی از یه نظر با ارزان فروشی فرصت رقابت را گرفته بود امیدوارم مشکلشون زودتر حل بشه

diges
December 1st, 2012, 09:45
هاست دی ال ارزان فروش نبود قیمت کم تمام می شد قیمت کم هم فروخته می شد سایت من روش بود می تونستیم جایی دیگه با 10 هزار تومان هاست کنم ولی به خاطر کیفیت 40 هزار تومان می دادم هیچ فشاری هم روی سرور هاست دی ال نبود .

شک نکنید جمع کردن هاست دی ال 100% از اختلاف داخلی بین مدیریت هاست دی ال بوده و مطمین باشید 80% کسانی که هاست داشتند از هاست دی ال با افزایش قیمت مشکلی نداشتند .

star25
December 1st, 2012, 09:51
هاست دی ال ارزان فروش نبود قیمت کم تمام می شد قیمت کم هم فروخته می شد سایت من روش بود می تونستیم جایی دیگه با 10 هزار تومان هاست کنم ولی به خاطر کیفیت 40 هزار تومان می دادم هیچ فشاری هم روی سرور هاست دی ال نبود . شک نکنید جمع کردن هاست دی ال 100% از اختلاف داخلی بین مدیریت هاست دی ال بوده و مطمین باشید 80% کسانی که هاست داشتند از هاست دی ال با افزایش قیمت مشکلی نداشتند .دوست عزیز افراد خیلی باتجربه و زیادی هستند که متاسفانه چون سرمایه اندکی دارند شرکت هایی مثل هاست دی ال فرصت و قدرت رقابت را از اینها گرفته بود مثال بارز همین شرکت مایکروسافت هست که چندین سال به دلیل سرمایه بسیار بالا شرکتهای سیستم عامل اروپا را فلج کرده است و هیچ فرصتی برای رشد این شرکتها اجازه نمی دهد. به نظر من تک قطبی بودن در هر زمینه ای خیلی بد هست

mihankid
December 2nd, 2012, 18:24
دوست عزیز تک قطبی چه حرفیه که شما میفرمایید؟
هاست دی ال حرفه ای بود واقعا حرفه ای و آن تایم
شما کدوم شرکت را سراغ دارید که 4 صبح تیکت بزنی 5 دقیقه بعد جواب بدن؟
بحث تخصص هست نه سرمایه
من خودم خیلی از هاستینگ ها را امتحامن کردم ولی خود وقتی جواب ندادن رفتم رو هاست دی ال و خیلی خیالم راحت شد
راه رقابت باز هست اما متاسفانه شرکت ها فقط صحبت زقابت میکنندد و رقابت اصلی در تخصص و پشتیبانی است که اگر هر شرکتی راه هاست دی ال را پی بگیره میشه یکی مثل هاست دی ال
پس اگر کسی تخصص داشته باشه و بخواد مطمئنا میشه

mizbanaval
December 3rd, 2012, 00:18
سخنان دوستان را خوندم و خیلی واسم جالبه
شکی نیست تا چند وقت دیگه کسانی که اینجا در مورد هاست دی ال نظر دادن خودشون کار رو تعطیل کنن و از صحنه خارج بشن
دوستان عزیز پروسه ی بازار هاستینگ ایران بسیار جالب هست و هر روز جالبتر میشه
دوستان: من واقعا یک چیزی هنوز واسم تعجب اوره نصف شما چجوری پول سرورتون رو در میارین ؟
خیلی جالبه ارز چند برابر قیمت مثل چند ماه پیش حتی پایین تر !!!
من هر وقت این صفحه رو میبینم واقعا کف میکنم : فروش سرور مجازی (http://www.webhostingtalk.ir/f15/)
بعد خیلی جالبه دوستان میان راجع به هاست دی ال نظر میدن !! دوستان خودتون دارین این بازار رو نابود میکنین شما باعث از بین رفتن هاست دی ال و امثال هستید این چه نوع تجارتیه که فقط قیمت ملاکشه ؟
والا من که سر درنیاوردم ازین سیستم شما تو تمام بازار ها مخصوصا بازار دیجیتال ارز بره بالا قیمت میره بالا ولی اینجا ارز بره بالا قیمت میاد پایین !!
دوستان ما که دیگه تو کار نیستیم بلکه فرجی بشه یکم منطقی قیمت بزارید رقابت رو سر کیفیت و پشتیبانی بزارین ما 1000 بار گفتیم کسی گوش نداد خودتون ضرر میکنین و به بقیه هم ضرر میرسونین ما بازم نفهمیدیم شما سود که هیچی چجوری پول سرورتون رو در میارین !
این پروسه بازار هاستینگ باید جزو عجایب دنیا تو تاریخ ثبت بشه !

موفق باشید

iMohsen
December 3rd, 2012, 00:56
من تحقفیقات زیادی کردم ...
هاست دی ال از کش خاصی یا کانفیگ خاصی از کش استفاده می کرد که باعث می شد ... مصرف منابع به شدت پایین بیاد.
ما هر چه قدر تلاش کردیم موفق نشدیم به اون نقطه برسیم.
تنها مزیت هاست دی ال همین بود و هست !

ما سرور 32 هسته ایی هم داریم اما هر چه قدر از کش استفاده کردیم بازم تاثیری مثل هاست دی ال نداشت.
راز ارزون فروشی هاست دی ال همین بود ...

یک نوع کش ترکیبی بوده . سایتی که حدود 1200 کاربر آنلاین داشت حداکثر استفاده اش از پورت سرور 1.5 تا 2 مگابیت بوده ( در پیک مصرف ) این یعنی کف مصرف ! اما رسیدن به این کش ترکیبی دور از دسترس دیگران نیست .
پشتیبانان هاست دی ال دانشی رو دارند که هر کسی که مطالعه کنه میتونه به دست بیاره .

Ashkankamangar.ir
December 3rd, 2012, 01:06
ما رو این سیستم کش کار کردیم
متاسفانه مشکلی که به وجود میاره اینه که برخی سایتها مخصوصا وی بی ها اگر نظر سنجی داشته باشند در سایت ها
با باز کردن نظر سنجی مثلا امروز و مثلا مشاهده ی اینکه نظر اول 5 رای دارد
اگر چند ساعت دیگر به سایت برگردید امکان دارد باز همان 5 رای را مشاهده نمایید اما با رفرش صفحه به یکباره اون 5 رای به تعداد اصلی تبدیل میشود
این حالت رو من قبلا روی وی بی ایران دیده بودم که روی هاست دی ال بود
همچنین هاست دی ال تغییراتی روی تیبل ها میده