PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هک شدن کارت شبکه میکروتیک من و دانلود با سرعت 10 مگابایت (مشکلی عجیب)

[E2]
November 29th, 2012, 14:17
با سلام من یک سرور وی پی اس از شرکت گذرگاه جهانی (persianwhois) اصلی با exsi مجازی شده و hetzer آلمان هم هست

روی این سرور میکروتیک نسخه 5.22 نصب شده و نال شده هم هست جریان همون ایمیج که از هارد مجازی گرفته شده... هم دارن استفاده میکنند

سرور کانفیگ مشکلی نداره چون خود مسئول فنی شرکت چک کرد گفت درسته چند نفر دیگه هم که کار کانفیگ انجام میدادند گفتن درسته

از این سرور برای چیز پی N استفاده میشه,حدود 20 روز پیش متوجه کندی سرعت شدم (من کملان 5 تا یوزر بیشتر فعال ندارم که همشونم اینترنت 1278 دارن)

وارد Winbox شدن و دیدم با 8 ماگابایت در ثانیه داره از کارت شبکه تعریف شده در میکروتیک من دانلود میشه به هرکسی نشون دادم هیچی سر در نیاورد حتی مکدیرفنی سرور هم خودشگفت نمیدونم این چه مشکلی هست.

آیپی سرور رو تغیییر دادن برام مشکل حل شدو به اندازه ای که کاربر داشت دانلود میکرد از کارت شبکه استفاده میشد دوباره این مشکل پیش آمده و هیچ کس حتی حرفه ای هایی هم که تو نت بودن و من تماس گرفتم سر در نمیارن این چه مرگش شده؟؟؟

با این که آیپی تغییر کرد بعد 15 روز دوباره وضعیت به این حالت برگشت و شروع شد به دانلود و اینکه پینگ از آیپی هم میگری 2 تا تایم میده 3 تا تایم اوت و بیشترش timeout هست

لطفا اگر میدونید مشکل از چی هست راهنمایی کنید (پسورد وین باکس رو هم میدم که ببینید نگید من دارم دروغ میگم تو این چند روز 7 ترابایت دانلود شده وقتی هم که سرور رو تو پنل خاموش روشن میکنم تا 2 دقیقه اولهمه چیز خوب و پینگ یکنواخت است اما باز شروع میشه)

[E2]
November 29th, 2012, 22:14
این همه مدیر سرور اینجا هست یعنی این مشکل اولین باره داره پیش میاد و من اولین نفر هستم؟؟؟ دوستان تا حالا با این مشکل بر نخوردن؟؟

ipsat
November 29th, 2012, 23:13
رو اينترفيس torch كن ببين چه آي پي ترافيك ميكشه
احتمالاً مشكل از كانفيگ اشتباه مي باشد
در صورت لزوم مي تونيد پسورد بديد تا چك كنم

MFOROOGHII
December 2nd, 2012, 00:50
torch استفاده کنید و ip مورد نظر رو دراپ کنید تو فایروال

چک کنید system/Btest server غیر فعال یاشه.

majidisaloo1
December 2nd, 2012, 01:01
یک سوال ببخشید میپرسم
الآن اگه مک کارت شبکه یکی از وی پی اس ها رو برداریم و آی پیش رو هم که داریم میشه ار اینتر نتش توسط ما*هواره استفاده کنیم؟؟؟؟؟؟؟
چون همین ها نیازه دیگه

MFOROOGHII
December 2nd, 2012, 01:24
نه.شما نیاز به ip یه کاربری دارید که رسیوش از ماهوارست.میکروتیکه هم اگه اینترنتش رو ماهواره هست میشه.

Moein01
December 19th, 2014, 23:27
درود بعد از مدت ها من هم به این بلا مبتلا شدم با تفاوت این که سرور من سرور ایران هست.

مدیر پشتیبانی میگه که اتک دادند .

حالا ip رو بلاک کردند ولی اگه دوباره ip رو طرف عوض کنه وصل بشه به این چکار کنم ؟

در عرض هر ساعت 2 گیگ دانلود شده در سرور

یجا اینو خونده بودم.

روی gateway برای ip شما پهنای باند 10 مگ ست شده .
من هم در شبکه شما قرار دارم و یک ip public دارم که 4.2.2.3 هست . روی gateway این ip پهنای باند 2 مگ داره .

روی میکروتیک شما تنظیمات Nat به گونه ای ست شده که هر پکتی که از پورت 4.2.2.2 خارج میشه نت میشه . یعنی Source , ... براش تعریف نشده . فایروال هم تنظیم نکردید .

حالا به نظر شما اگه من بیام Ip شما رو به عنوان Gateway برای خودم ست کنم چه اتفاقی میوفته ؟
اتفاقی که میوفته اینه که من از ip شما و در نتیجه پهنای باند شما استفاده میکنم .

من چند سال پیش یه جا خارج تهران یک سرویس اینترنت از یک شرکت گرفتم . سابنت ماسکی که به من داد 224 بود . اما به من فقط 2 تا از ip های این رنج رو داد و گفت بقیه داره استفاده میشه !
شاید مورد شما یه همچین چیزی بوده باشه .
میتونستید زمانی که کارت شبکتون مشغوله برید کانکشن ها رو ببینید . اینطوری معلوم میشد که چه Source IP هایی از شما سرویس میگرفتند .