PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توقف انتقال آنی کارت به کارت پول/ واریز به حساب مقصد در 7مقطع زمانی

novintak2
November 28th, 2012, 19:25
توقف انتقال آنی کارت به کارت پول/ واریز به حساب مقصد در 7مقطع زمانی
خبرگزاری فارس: بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، انتقال آنی وجه از حساب خریدار به حساب فروشنده به صورت کارتی متوقف شده و واریز به حساب مقصد در 7 مقطع زمانی صورت می‌گیرد.
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/12/11/13901211000017_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» فعالیت شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی با نام اختصاری «شاپرک» در چهاردهم مرداد ماه سال جاری افتتاح شد.
این سامانه با هدف تحول اساسی در صنعت پرداخت الکترونیک کشور، کنترل و نظارت متمرکز بر شبکه پرداخت کشور و گسترش بازار ابزارهای کارتی، خدمات پرداخت را تسهیل کند.
در واقع شاپرک یک نهاد حاکمیتی است که رابط میان بانک مرکزی، شبکه بانکی و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات الکترونیک(PSP) بوده و استانداردسازی پرداخت‌های کارتی، کنترل و نظارت متمرکز در شبکه پرداخت، باز توزیع سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و هدایت منابع بانک‌ها به سمت امور بهینه، گسترش بازار کارتی و نظارت بر عملکرد پایانه‌ها از مزایای آن ذکر شده است.
اما ظاهراً این شبکه با ارائه بخشنامه بانک مرکزی به شبکه بانکی با مشکلاتی مواجه شده است.
یک مدیر شبکه بانکی در این‌باره به خبرنگار فارس گفت: با توجه به برنامه بانک مرکزی در حال حاضر تمام پرداختها و مبادلات بانکی مشتریان بانکی در قالب شبکه «شاپرک» صورت می‌گیرد.
وی افزود: در واقع با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی تمامی پرداختهای کارت به کارت یا حواله تنها در 7 زمان مشخص از شبانه‌روز به حساب مقصد واریز شده و امکان انتقال آنی وجوه وجود ندارد.

بازه زمانی انتقال کارتی وجوه
زمان آغاز واریز وجوه به حساب مقصد

از ساعت 18 روز قبل تا 4 صبح
ساعت 6 و 5 دقیقه صبح

4 تا 8 صبح
ساعت 9 و 35 دقیقه

8 تا 10 صبح
ساعت 11 و 35 دقیقه

10 تا 12 ظهر
ساعت 13 و 35 دقیقه

12 تا 14
ساعت 15 و 35 دقیقه

14 تا 16.30
ساعت 18 و 5 دقیقه

16.30 تا 18
ساعت 20 و 5 دقیقه

این مسئله موجب نارضایتی مردم شده زیرا علاوه بر نبود امکان انتقال آنی وجوه، خرید و فروش کالا را با مشکل مواجه کرده و عدم اطمینان را به دنبال داشته است.
به نظر می‌رسد مسئله به وجود آمده در این شبکه خلاف فلسفه وجودی ایجاد این شبکه برای تسهیل و ایجاد تحول در پرداخت الکترونیکی است و بانک مرکزی برای راه‌اندازی این شبکه به دلیل اهمیت و حساسیت بالای آن باید تمام جوانب را از لحاظ فنی و امکان سنجی اجرا مورد بررسی کامل قرار می‌داد تا شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.

p30speed
November 28th, 2012, 19:39
از این به بعد تمام تراکنش ها کارمزد دار میشه
برای هر خرید که مشتری انجام میده از مشتری مالیات کسر میشود
بعد شما حساب کن با همین تاخیر چقدر پول در دست بانک میمونه و میتونه باهاش کار کنه؟

از این به بعد باید کلی دنبال پولتون باشید. دوست خودم مشتری خرید کرده و تا امروز 4 روز پول به حسابش نیامده.

Ramin
November 28th, 2012, 20:20
این موضوع شایعه ای بیش نیست !
نقل و انتقال وجه از طریق هیچ کدام از سیستم ها شامل این بخشنامه نیست!
همچنین کارمزد که دوستان اشاره کردند شایعه است ! 0 اگر منبعی برای این صحبت خود دارید ارائه دهید تا همه مطلغ شوند !)

در اخبار نیمروزی رئیس ارتباطات بانک مرکزی با صراحت اعلام کرد این بخشنامه تنها و تنها برای کارتخوان های موجود در فروشگاه ها می باشد . یعنی اگر شما فروشگاهی دارید و مشتری وجه کالا را از طریق کارتخوان پرداخت نماید به صورت آنی به حساب شما واریز نمی شود . تـــــــــــــمــــــــــ ـــــام!!!!!!!!!!!!!!

Ramin
November 28th, 2012, 20:24
درحالی که برخی اخبار از توقف انتقال آنی کارت به کارت پول حکایت دارد، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی ضمن تکذیب این خبر گفت: کارت به کارت پول و خریدهای فروشگاهی کمافی‌السابق انجام می شود.

ناصر حکیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در واکنش به توقف انتقال آنی کارت به کارت پول اظهار داشت: کارت به کارت پول از طریق خودپردازها، اینترنت و شعبه کما فی السابق انجام می شود و هیچ اتفاق خاصی در این حوزه روی نداده است.

وی با بیان اینکه بخشنامه بانک مرکزی کاملاً تکنیکی و تخصصی بانک‌ها بوده است، افزود: این بخشنامه به پایانه‌های فروشگاهی مربوط می شود که از ابتدا هم قرار نبود از طریق پایانه‌های فروشگاهی عملیات کارت به کارت انجام شود؛ برخی بانک‌ها با فراهم کردن این امر در واقع تخلف مرتکب شده‌اند.

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی ضمن تأکید براینکه همچنان خرید و فروش ها از طریق پایانه‌های فروشگاهی انجام می شود تصریح کرد: انتقال کارت به کارت از این طریق هم متوقف نشده بلکه پول 2 ساعت بعد به حساب مقصد واریز می شود و این امری عادی است چراکه در تمام دنیا وجه حاصل از انتقال کارت به کارت پایان شب به حساب‌ها واریز می شود اما در ایران این امکان فراهم شده که 2 ساعت بعد پول به حساب واریز شود.

وی با اشاره به اینکه خرید و فروش از طریق پایانه‌های فروشگاهی هیچ تغییری نسبت به قبل نداشته است، افزود: طی روز گذشته تنها 18 میلیون فقره تراکنش فروشگاهی در مرکز شتاب ثبت شده است و این نشان‌دهنده عدم صحت خبر مذکور است.

حکیمی ادامه داد: خریدهای فروشگاهی کمافی السابق ادامه دارد و وجه حاصل از این عملیات مانند قبل به حساب فروشنده واریز میشود؛ برخی رسانه‌ها بخشنامه بانک مرکزی را منتشر کرده‌اند که صرفاً ویژه بانک‌ها بوده چراکه ادبیات تکنیکی آن مختص بانک‌هاست و عمومیت ندارد.

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی به مردم اطمینان داد که خرید‌های فروشگاهی و انتقال وجه از طریق کارت به کارت کمافی السابق انجام می‌شود و مشکلی در این رابطه بوجود نیامده است.

p30speed
November 28th, 2012, 20:28
همچنین کارمزد که دوستان اشاره کردند شایعه است ! 0 اگر منبعی برای این صحبت خود دارید ارائه دهید تا همه مطلغ شوند !)

در اخبار نیمروزی رئیس ارتباطات بانک مرکزی با صراحت اعلام کرد این بخشنامه تنها و تنها برای کارتخوان های موجود در فروشگاه ها می باشد . یعنی اگر شما فروشگاهی دارید و مشتری وجه کالا را از طریق کارتخوان پرداخت نماید به صورت آنی به حساب شما واریز نمی شود . تـــــــــــــمــــــــــ ـــــام!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز منظور من هم دستگاه های pos فروشگاه ها می باشد. 4 روز همسایه روبرو تراکنش انجام داده تو حساب نیومده.
در مورد مالیات هم امروز صبح بانک بودم و کارمند بانک این رو اعلام کرد. از این به بعد تمام پوزها کارمزد دار میشه. و مشتری خرید که انجام بده با پوز مالیات کم میکنه. عجله نکنید بعد چند روز دیگه بهتون ثابت میشه.

p30speed
November 28th, 2012, 20:33

دوست عزیز منظور من هم دستگاه های pos فروشگاه ها می باشد. 4 روز همسایه روبرو تراکنش انجام داده تو حساب نیومده.
در مورد مالیات هم امروز صبح بانک بودم و کارمند بانک این رو اعلام کرد. از این به بعد تمام پوزها کارمزد دار میشه. و مشتری خرید که انجام بده با پوز مالیات کم میکنه. عجله نکنید بعد چند روز دیگه بهتون ثابت میشه.

بعدش چه دلیلی میتونه داشته باشه که پول من الکی 2 تا 4 ساعت نگه دارند و بعد واریز کنند؟
پول نقد ول کنم 2 صبر کنم انشااله پول بره تو حساب . میتونید تو کاسبها چقدر از همین پوز برای پاس کردن سریع چک ها استفاده میشد؟ حالا کلی چک برگشتی داره بانکها مجدد شلوغ میشه و...

9994

novintak2
November 28th, 2012, 20:34
خدا کنه درگاه های اینترنتی این طوری نشه که به .... می رویم

Ramin
November 28th, 2012, 20:34

دوست عزیز ما در فروشگاهمان 4 کارتخوان از بانک های مختلف داریم . حتی همین بخشنامه ( تسویه حساب در دوره های مشخص) هنوز اجرایی نشده است ! یعنی همین امروز تا 30 دقیقه قبل تراکنش های ما آنی به حساب واریز می شد مانند گذشته ! احتمالا از هفته آینده اجرایی شود !
کارمند بانک وظیفه اش دریافت و پرداخت پول و وارییز قبوض آب /برق است و نه قانون گذاری در بانک مرکزی کشور ! در حال حاضر در هیچ رسانه ای و حتی سایت بانک مرکزی هیچ خبری در مورد کارمزد و ..... وجود ندارد !

novintak2
November 28th, 2012, 20:37
اینم لینک خبری که دادم

توقف انتقال آنی کارت به کارت پول/ واریز به حساب مقصد در 7مقطع زمانی (http://farsnews.com/newstext.php?nn=13910907000816)

کارت به کارت با تاخیر انجام می شود

ولی کارمزد دستگاه پوز رو نشنیدم

خرید ها انجام می شه مثلان شما 300+200+200 خرید کردن از دستگاه شما بعد طی یک حواله از طرف بانک مرکزی به مبلغ 700 واریز حساب می شه حالا بدبخت اونی که زیاد تراکنش داره نمی دونه کدوم اومده کدوم نیومده

Ramin
November 28th, 2012, 20:40
بعدش چه دلیلی میتونه داشته باشه که پول من الکی 2 تا 4 ساعت نگه دارند و بعد واریز کنند؟

دلیل را همین امروز کاملا از طریق اخبار توضیح دادند و با منطقی بود . بنده شخصا تجربه کرده ام هر ماه در روز ها ابتدای بعد از واریز یارانه ها بیش تر تراکنش های pos ناموفق است . دلیل آن ترافیک بالای خطوط می باشد . هر تراکنش بر روی pos به صورت آنی سبب ایجاد دو پردازش بر روی خطوط می شود 1- برداشت از حساب خریدار 2- پرداخت به حساب فروشنده به صورت آنی . طبق آمار امروز اعلام کردند 8-9 میلیون تراکنش بر روی pos ها در 24 ساعت گذشته وجود داشته این یعنی 18 میلیون پردازش ! که در روز های پرداخت یارانه افزایش چشمگیری نیز دارد !

Ramin
November 28th, 2012, 20:42
اینم لینک خبری که دادم

توقف انتقال آنی کارت به کارت پول/ واریز به حساب مقصد در 7مقطع زمانی (http://farsnews.com/newstext.php?nn=13910907000816)

کارت به کارت با تاخیر انجام می شود

ولی کارمزد دستگاه پوز رو نشنیدم

خرید ها انجام می شه مثلان شما 300+200+200 خرید کردن از دستگاه شما بعد طی یک حواله از طرف بانک مرکزی به مبلغ 700 واریز حساب می شه حالا بدبخت اونی که زیاد تراکنش داره نمی دونه کدوم اومده کدوم نیومده

کارت به کارت تنها از طریق pos برخی بانک ها و تنها در صورت آپدیت بودن سیستم عامل pos امکان پذیر است که این مورد نیز با تاخیر انجام می شود . اما کارت به کارت از طرق رایج دیگر دچار هیچ تغییر و تاخیری نشده است !

ناصر حکیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در واکنش به توقف انتقال آنی کارت به کارت پول اظهار داشت: کارت به کارت پول از طریق خودپردازها، اینترنت و شعبه کما فی السابق انجام می شود و هیچ اتفاق خاصی در این حوزه روی نداده است.

parsdrive
November 28th, 2012, 21:38
درود بر دوستان
خرید از pos و همچنین فروشگاه های اینترنتی موردی نداره وبلافاصله(درگاه ملت) دریافت میشه.(خودمون امروز چند فروش داشتیم و مشکلی نیست)
این امر فقط در پرداخت های کارت به کارت از خود پرداز وجود داره وواقعی هم هست.نه شایعه.

Ramin
November 28th, 2012, 21:40
درود بر دوستان
خرید از pos و همچنین فروشگاه های اینترنتی موردی نداره وبلافاصله(درگاه ملت) دریافت میشه.(خودمون امروز چند فروش داشتیم و مشکلی نیست)
این امر فقط در پرداخت های کارت به کارت از خود پرداز وجود داره وواقعی هم هست.نه شایعه.

بهتره قبل از تائید و تکذیب یک موضوع کمی فقط کمی مطالعه بفرمائید !!!
بخشنامه فوق هنوز اجرایی نشده است ! ( در حال حاضر پرداخت ها POs همچنان به صورت آنی است )

parsdrive
November 28th, 2012, 21:44
نه بنده با شما قصد بگو مگو دارم نه اینکه مثل شما اهل مطالعه و پذیرش هرچی که از اخبار شبکه یک پخش میشه فوری میای اینجا میگی هستم!!!

امتحان و تست شده شما هم امتحان کنید متوجه میشید.

عالم بی عمل نباشید.

Ramin
November 28th, 2012, 21:48
نه بنده با شما قصد بگو مگو دارم نه اینکه مثل شما اهل مطالعه و پذیرش هرچی که از اخبار شبکه یک پخش میشه فوری میای اینجا میگی هستم!!!

امتحان و تست شده شما هم امتحان کنید متوجه میشید.

عالم بی عمل نباشید.

دوست عزیز بنده معنی "بگو مگو" را نمی دانم !!!
بحث دوستانه هستش اینجا !

یک بخشنامه صادر شده (در حال حاضر تنها صادر شده ) آنهم فقط و فقط در مورد pos است و به هیچ چیز دیگری ربطی ندارد . در اخبار اعلام شد . در خبرگزاری ها توضیح داده شد که تنها و تنها در مورد pos است !

باز هم شما اینجا خیلی صریح و با اطمینان فرمودید >>

خوب کاملا اشتیاه است !

شما دقیقا چه چیزی را امتحان کردید؟؟؟ الان کارت به کارت از طریق اینترنت و یا خودپرداز برای شما با تاخیر انجام شده است؟
در مورد pos هم که هنوز بخشنامه اجرا نشده است و خود بنده هم در پیج قبلی عرض کردم واریز ها آنی انجام شده است (برای امروز )

امکان پذیر است شما اطلاعات خودتان را در اختیار بنده و دیگران قرار دهید؟

parsdrive
November 28th, 2012, 22:04
والله بنده که انتقال کارت ندادم یکی از آشنایان انتقال دادن ما گفته نرسیده ما هم توی این انجمن این تاپیک رو دیدیم به استناد همون انتقال که نرسیده عرض کردم.

p30speed
November 28th, 2012, 22:32
دوست عزیز بنده معنی "بگو مگو" را نمی دانم !!!
بحث دوستانه هستش اینجا !

یک بخشنامه صادر شده (در حال حاضر تنها صادر شده ) آنهم فقط و فقط در مورد pos است و به هیچ چیز دیگری ربطی ندارد . در اخبار اعلام شد . در خبرگزاری ها توضیح داده شد که تنها و تنها در مورد pos است !

باز هم شما اینجا خیلی صریح و با اطمینان فرمودید >>

خوب کاملا اشتیاه است !

شما دقیقا چه چیزی را امتحان کردید؟؟؟ الان کارت به کارت از طریق اینترنت و یا خودپرداز برای شما با تاخیر انجام شده است؟
در مورد pos هم که هنوز بخشنامه اجرا نشده است و خود بنده هم در پیج قبلی عرض کردم واریز ها آنی انجام شده است (برای امروز )

امکان پذیر است شما اطلاعات خودتان را در اختیار بنده و دیگران قرار دهید؟

فکر کنم شما حقوق بگیر دولت هستی که انقدر طرفدار میکنی مرد مومن دو روز دستگاه های ما تراکنش ندارد. شما اطلاعاتتون بیشتر از کارمند بانک؟ و مستندات یک مشت خبر از مسئول میاری انیجا میذاری میشه منبع و سند. واقعیت رو نگاه کنید.
کارمند بانک از خیلی چیزها خبر داره که من و شما نداریم.
بعدش بانک صادرات و ملت به ما رسما اعلام کردن . تو سایت به پرداخت که سر بزنید تا انقدر حرف تکذیب نکنید.

دیگه هم در مورد باهاتون بحث نمیکنم.

p30speed
November 28th, 2012, 22:39
واریز آنلاین در هاله ابهام
جالب‌تر اینکه در نظام بانکی کشور به عنوان بطن راهبری این سیستم در حال حاضر خبری در خصوص شاپرک وجود ندارد. که این دلایل خاص خود را دارد. به عنوان مثال برخی از بانک‌ها که سال‌ها است در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را در این صنعت متمرکز کرده‌اند تعلیق این روند را موجب ضرر خود می‌بینند. . سوت پایان رقابت بر سر به دست گرفتن بازار پرداخت الکترونیک و شروع دوباره این مسابقه می‌تواند موجب دلسردی بانک‌ها بر سرمایه‌گذاری در این صنعت شود. خبری عجیب دیگری که از شاپرک به گوش می‌رسد اینکه با اجرای شاپرک احتمالا واریز آنلاین متوقف شده و دست کم به ساعت ۱۲ شب موکول خواهد شد. این در واقع یک نوع برگشت به عقب است و پایین آمدن کیفیت خدمات. .
آینده‌ مبهم شرکت‌های psp
در این میان ظاهرا شرکت‌های psp همانند گذشته عمل خواهند کرد؛ با این تفاوت که دیگر سوئیچی در اختیار ندارند و تنها در اداره و پشتیبانی پایانه‌های فروشگاهی فعالیت خواهند کرد. به تعبیر دیگر شرکت شاپرک بستر پذیرش تراکنش‌های کارتی را فراهم خواهد کرد و پایانه های تحت مالکیت شرکت‌های psp ابزار اجرایی انجام تراکنش خواهند بود. . طبعا این شرکت‌ها باید طرف قرارداد شرکت شاپرک شوند و در نتیجه این شرکت شاپرک است که بازار هریک از pspها را مشخص می‌کند و در واقع مانع تداخل در بازار خواهد بود. در این صورت آیا شاپرک خود ایجاد انحصار نخواهد کرد و عدالت را در توزیع سهم بازار مبتنی بر اصول اقتصادی بین شرکت‌های psp رعایت می‌کند؟

منبع : دنیای اقتصاد

Ramin
November 28th, 2012, 22:40
فکر کنم شما حقوق بگیر دولت هستی که انقدر طرفدار میکنی مرد مومن دو روز دستگاه های ما تراکنش ندارد. شما اطلاعاتتون بیشتر از کارمند بانک؟ و مستندات یک مشت خبر از مسئول میاری انیجا میذاری میشه منبع و سند. واقعیت رو نگاه کنید.
کارمند بانک از خیلی چیزها خبر داره که من و شما نداریم.
بعدش بانک صادرات و ملت به ما رسما اعلام کردن . تو سایت به پرداخت که سر بزنید تا انقدر حرف تکذیب نکنید.

دیگه هم در مورد باهاتون بحث نمیکنم.

شغل بنده به ....

شما فروش ندارید چه ربطی دارد به بانک مرکزی؟
در سایت به پرداخت مطلبی رویت نشد . لطفا لینک دهید
بانک صادرات و ملت دقیقا چه جیزی را رسما به شما اعلام کردند و از چه طریقی؟ شما چه سمتی دارید که رسما و طی یک صورتجلسه هیئت مدیره این بانک ها به شما اعلام کرده اند؟

موفق باشید

p30speed
November 28th, 2012, 23:06
شغل بنده به ....

شما فروش ندارید چه ربطی دارد به بانک مرکزی؟
در سایت به پرداخت مطلبی رویت نشد . لطفا لینک دهید
بانک صادرات و ملت دقیقا چه جیزی را رسما به شما اعلام کردند و از چه طریقی؟ شما چه سمتی دارید که رسما و طی یک صورتجلسه هیئت مدیره این بانک ها به شما اعلام کرده اند؟

موفق باشید

نخونده فقط مینویسی خیلی هرس نخور. تو مطلب بالا کجا نوشتم فروش ندارم؟
به پرداخت صفحه اولش عکس به اون بزرگی رو نمیبینی؟
به پرداخت ملت | ارائه دهنده خدمات و راه حلهای پرداخت الکترونیک (http://www.behpardakht.com/)

به ما اس ام اس کردن. شما خوب چون شغلت.... بهت نگفتن شامل شما نمیشه برای شما آنی واریز میشه
این آخرین پست من تو این تایپیک. موفق باشید.

Ramin
November 28th, 2012, 23:10
نخونده فقط مینویسی خیلی هرس نخور. تو مطلب بالا کجا نوشتم فروش ندارم؟
به پرداخت صفحه اولش عکس به اون بزرگی رو نمیبینی؟
به پرداخت ملت | ارائه دهنده خدمات و راه حلهای پرداخت الکترونیک (http://www.behpardakht.com/)

به ما اس ام اس کردن. شما خوب چون شغلت.... بهت نگفتن شامل شما نمیشه برای شما آنی واریز میشه
این آخرین پست من تو این تایپیک. موفق باشید.

شما هنوز اطلاع ندارید "پایانه فروشگاهی " همان pos و اصطلاحا "دستگاه کارتخوان" است :دی و با درگاه پرداخت انلاین تفاوت دارد :دی

به هر حال موفق باشید :دی

SV24.CO
November 28th, 2012, 23:37
کارت به کارت تنها از طریق pos برخی بانک ها و تنها در صورت آپدیت بودن سیستم عامل pos امکان پذیر است که این مورد نیز با تاخیر انجام می شود . اما کارت به کارت از طرق رایج دیگر دچار هیچ تغییر و تاخیری نشده است !

این pos همون دستگاه کارتخوان هست ؟

itjavani
November 28th, 2012, 23:39
7/9/91 در پوز شرکت (پوز بانک ملت) توسط یکی از مشتریان ساعت 19:33 دقیقه مبلغی کارت کشیده شد. امروز 8/9/91 به حساب ما اومد. رسید ساعت واریزی پیوست شد.

سیستم بسیار مسخره ای هست.سه تا پوز پارسیان ، صادرات و ملت در دفتر داریم. عملا از امروز تعطیل کردیم. تنها کار مفیدشون گرفتن موجودی حساب بود.

در مورد کارمزد هم صحبت هایی شده که اگر به این سیستم کارمزد هم اضافه بشه باید بانک ها دستگاه هاشون رو جمع کنند. شخصا به معامله نقدی بیشتر علاقه دارم تا اینکه بدوم دنبال پولم.

9995

novintak2
November 28th, 2012, 23:44
آقا من مغازه دارم امروز خرید شد از بند ساعت 9:30

ساعت 5:30 پول اومد تو حسابم

این خرید ساعت 11 صبح انجام شده

+۹۱۰,۰۰۰
واریز ح/پ تاریخ ۹۱/۰۹/۰۸سیکل۵
شاپرک / ترمینال : ****

۲۵۷۳۰۱۴
۰
۴۴۸۱