PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال فایل با ftp بین دو لینوکس

majam
November 27th, 2012, 01:49
سلام با چه دستوری میتونم کل فایلها و پوشه هارو با ftp بین دو لینوکس منتقل کنم put* رو میزنم فقط فایل رو میفرسته فولدر رو نمیبره

majam
November 27th, 2012, 09:50
up

parsspace
November 27th, 2012, 12:09
mc‌رو نصب کن راحت میتونی اینکارو انجام بدی

serverstar.ir
November 27th, 2012, 13:44
بنده هم همین مشکل رو دارم در مورد mc لطفا اطلاعات بیشترب بدید

با تشکر

majam
November 27th, 2012, 14:49
ممنون اگر در مورد mc توضیح بدید

parsspace
November 27th, 2012, 15:09
قدیما معرفت داشتن تشکر میکردن ;)
ام سی یه برنامه تحت شل هست که میتونید با اس اس اچ نصبش کنید و مانند برنامه nc تو محیط داس انتقال و پیمایش توی فولدر هارو آسون میکنه. شامل ۲ پنجره هست که تو هریک از پنجره ها میتونید به افتیپی وصل شید. و با زدن دکمه اف ۵ فایل هارو کپی کنید. و البته چندین قابلیت دیگه هم داره

parsvia
November 27th, 2012, 15:16
برای نصب mc از طریق ssh وارد سرور بشید و بعد این دستور رو واسه نصبش بزنید
yum install mc

بعد از نصب به کمک این دستور می تونید mc رو باز کنید و فایل هارو مدیریت کنید... امکانات فوق العاده ای داره و واقعا کارو واسه مدیر سرور راحت تر می کنه
دستور اجرا بعد از نصب : mc

SV24.CO
November 27th, 2012, 15:24
با wbmin هم میتونید این کا رو انجام بدین ، ولی ما هم mc رو پیشنهاد میدم

serverstar.ir
November 27th, 2012, 15:25
با تشکر 2 سوال

اول اینکه فرقی نداره روی سرور مبدا یا مقصد نصب بشه
دوم اینکه میشه دایرکتوری هم کپی بشه به طور کامل چون scp ویا ftp فقط فایل رو منتقی میکنند

parsvia
November 27th, 2012, 15:31
با mc فکر کنم بتونید دایرکتوری رو هم منتقل کنید
اگر نشد دایرکتوری رو zip کنید بعد منتقل کنید

majam
November 27th, 2012, 15:32
من نصب کردم ممنونم از دوستان

اما به سرور دوم چطوری وصل بشم که کپی کنیم !

اینجا فقط سرور اول هست دومی رو چطوری باز کنم

serverstar.ir
November 27th, 2012, 16:40
!!!!!!

parsspace
November 27th, 2012, 16:43
تو منوی بالا یه منو هست به نام رایت روش کلیک کن گزینه اف تی پی به چشمت میخوره بعد که روش کلیک کنی ازت آدرس میخواد آدرس رو به صورت user@ip وارد کن بعد پسورد میخواد که اونم وارد کنی پنل سمت راست متصل میشه به اف تی پی

serverstar.ir
November 27th, 2012, 16:44
تو منوی بالا یه منو هست به نام رایت روش کلیک کن گزینه اف تی پی به چشمت میخوره بعد که روش کلیک کنی ازت آدرس میخواد آدرس رو به صورت user@ip وارد کن بعد پسورد میخواد که اونم وارد کنی پنل سمت راست متصل میشه به اف تی پی

ممنون از پاسخ پس فرقی نداره رو سرور مبدا یا مقصد نصب بشه ؟

parsspace
November 27th, 2012, 16:48
از دکمه تشکر استفاده کنید لذتش بیشتره.

خیر فرقی نداره حتی فکر میکنم میشه رو سرور ۳وم هم نصب بشه. البته مطمئن نیستم.

vpspro.org
November 28th, 2012, 00:23
داداش اینجوری (http://www.vpspro.org/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=7) هم میشه

ابتدا با استفاده از نرم افزار putty وارد سروری شوید که می خواهید فایل ها را به آنجا انتقال دهید. برای اتصال به سرور مبدا از طریق سرور مقصد،‌دستور زیر را وارد نمائید:

$ ftp IP
- دقت نمائید اگر می خواهید از یوزر root استفاده نمائید می بایست دستور بالا را با sftp IP جایگزین نمائید و پس از آن تنها نوشتن پسورد، مجوز ورود به سرور مبدا را می دهد. پس اگر از ftp استفاده می کنید، از شما نام یوزر پرسیده می شود و پس از آن پسورد.
پس از ورود وارد فولدری شوید که می خواهید فایل مورد نظر را روی سرور مقصد دانلود نمائید.

حال از دستور get برای دریافت فایل مربوطه استفاده نمائید. برای مثال اگر نام فایل example است مانند زیر عمل نمائید:

$ get exampleارادتمند

serverstar.ir
November 28th, 2012, 00:44
این رو شما از مرکر اموزش پارس پک گرفتی :دی

باید بگم با این روشی که شما فرمودید تک تک اسمها باید انتخواب بشه و فولدرها هم جابجا نمیشن اگر 500 فایل باشه دستی 500 دستور نمیشه نوشت با یه دستور میشه کلش رو انتقال داد

dertgtr
November 28th, 2012, 02:14
با wbmin هم میتونید این کا رو انجام بدین ، ولی ما هم mc رو پیشنهاد میدم

وب مین کنترل پانل تحت جاوا هست . این کنترل پانل رو توی یه آموزش دیدم میشه کنار کولوکسو نصب کرد و تداخل نمی کنه با کولوکسو . به نظرتون کنار دایرکت ادمین هم میشه نصبش کرد؟

vpspro.org
November 28th, 2012, 03:11
این رو شما از مرکر اموزش پارس پک گرفتی :دی

باید بگم با این روشی که شما فرمودید تک تک اسمها باید انتخواب بشه و فولدرها هم جابجا نمیشن اگر 500 فایل باشه دستی 500 دستور نمیشه نوشت با یه دستور میشه کلش رو انتقال داد

داداش چه فرقی میکنه که از کجا باشه :d ما هم سوال داشتیم شما بیا از هر جایی که دوست داری کپی کن و ما نوکرتم هستیم .:53:
برای قسمت دوم هم دوستمون parsvia راهنمایی کردن ( دایرکتوری رو zip کنید بعد منتقل کنید )

serverstar.ir
November 28th, 2012, 10:54
داداش چه فرقی میکنه که از کجا باشه :d ما هم سوال داشتیم شما بیا از هر جایی که دوست داری کپی کن و ما نوکرتم هستیم .:53:
برای قسمت دوم هم دوستمون parsvia راهنمایی کردن ( دایرکتوری رو zip کنید بعد منتقل کنید )

600 گیگ رو زیپ کنیم ؟ بر فرض اینکه جای خالی هم وجود نداشته باشه وقتی با یه دستور میشه منتقل کرد چرا یکی یکی :دی

parsspace
November 28th, 2012, 11:04
چقدر سخت میگیرید بابا با mc‌منتقل کن دیگه. من باهاش سرورمو منتقل کردم.

alieblice
November 28th, 2012, 12:06
از rsync هم میشه استفاده کرد.
برایه ftp هم از دستور mget اف تی پی باید استفاده کنین تا اون * کار کنه . چون تو mget از glob expansion پشتیبانی میکنه.

lob Toggle filename expansion for mdelete, mget and mput. If
globbing is turned off with glob, the file name arguments are
taken literally and not expanded. Globbing for mput is done
as in csh(1). For mdelete and mget, each remote file name is
expanded separately on the remote machine and the lists are
not merged. Expansion of a directory name is likely to be
different from expansion of the name of an ordinary file: the
exact result depends on the foreign operating system and ftp
server, and can be previewed by doing 'mls remote-files -'
Note: mget and mput are not meant to transfer entire direc-
tory subtrees of files. That can be done by transferring a
tar(1) archive of the subtree (in binary mode).

من باشم از همون rsync استفاده میکنم. البته بدون انکریپشن که لود cpu نره بالا.

AvalinHost
November 28th, 2012, 12:13
استفاده از mc خوبه ولی اگه میخواین راحت و بدون دردسر انتقال بدین، روی سروری که دسترسی root دارین یه دسکتاپ مثل kde نصب کنید بعد توسط filezilla client به اون سرور ftp کانکت بشین و فایلهاتون رو منتقل کنید.

web-iran
May 6th, 2013, 01:53
داداش
اینجوری (http://www.vpspro.org/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=7)
هم میشه

ابتدا با استفاده از نرم افزار putty وارد سروری شوید که می خواهید فایل ها را به آنجا انتقال دهید. برای اتصال به سرور مبدا از طریق سرور مقصد،‌دستور زیر را وارد نمائید:
$ ftp IP

- دقت نمائید اگر می خواهید از یوزر root استفاده نمائید می بایست دستور بالا را با sftp IP جایگزین نمائید و پس از آن تنها نوشتن پسورد، مجوز ورود به سرور مبدا را می دهد. پس اگر از ftp استفاده می کنید، از شما نام یوزر پرسیده می شود و پس از آن پسورد.
پس از ورود وارد فولدری شوید که می خواهید فایل مورد نظر را روی سرور مقصد دانلود نمائید.

حال از دستور get برای دریافت فایل مربوطه استفاده نمائید. برای مثال اگر نام فایل example است مانند زیر عمل نمائید:

$ get example

ارادتمن

netmelli
May 7th, 2013, 13:48
استفاده از mc خوبه ولی اگه میخواین راحت و بدون دردسر انتقال بدین، روی سروری که دسترسی root دارین یه دسکتاپ مثل kde نصب کنید بعد توسط filezilla client به اون سرور ftp کانکت بشین و فایلهاتون رو منتقل کنید.

این روش تایید میشه
ه نظر من بهترین راه همین هست که دوستمون اولین هاست گفتند