PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئوال : آیا خارج کردن CD در vps های vmware مشکلی ایجاد میکند؟

Roka
January 3rd, 2010, 21:57
با عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان

همونطور که میدونید ، مجازی ساز vmware از هارد به عنوان CD Driveاستفاده میکنه !
قطعاً موقع ریستارت سرور مجازی ، فشار آنی و زیادی رو روی سرور اصلی میاره که اگه یه خورده هم فشار های دیگه ای باشه روی سرور ممکنه hard failure بخوره !

من جدیداً وقتی که vps رو ساختم و نصب رو تمام کردم ، از پنل Vmware سخت افزار cd Drive رو کلاً remove میکنم !!

سئوال اصلی : تا حالا برای دوستانی که CD Drive رو حذف کردند ، مشکلی پیش اومده ؟

منظورم مشکل خواصی نیست ، کلاً تا حالا کسی مشکلی دیده ؟ احتمال خطر هست ؟

HugeServer
January 3rd, 2010, 22:07
منم دقیقا همین کارو می‌کنن، مشتریام هم همین کارو می‌کنن، مشکلی‌ تا بحال پیش نیومد. و نخواهد آمد.

Roka
January 3rd, 2010, 22:51
منم دقیقا همین کارو می‌کنن، مشتریام هم همین کارو می‌کنن، مشکلی‌ تا بحال پیش نیومد. و نخواهد آمد.

با تشکر از شما دوست عزیزم !
بقیه دوستان هم همین نظر رو دارند ؟
من فکرش رو هم که میکنم ، نباید مشکل خواصی پیش بیاد !
ولی توی سرور یه چیز رو واقعاً احساس میکنم : هر کاری انجام بدی ، احتمال خطر هست !

HugeServer
January 3rd, 2010, 22:56
با تشکر از شما دوست عزیزم !
بقیه دوستان هم همین نظر رو دارند ؟
من فکرش رو هم که میکنم ، نباید مشکل خواصی پیش بیاد !
ولی توی سرور یه چیز رو واقعاً احساس میکنم : هر کاری انجام بدی ، احتمال خطر هست !

روکا جان، این کار که می‌خوای بکنی‌، دقیقا مثل این میمونه که سی‌دی رو umount کردی، و کلا هیچ گونه مشکلی‌ نداره، هر موقع هم نیاز داشتی میتونی‌ ادد کنید

packsaft
January 3rd, 2010, 23:18
مشکلی از لحاظ خود unmount نداره فقط برای استفاده وی پی اس ها لازم میشه مثلا تو ویندوز iis رو میخوان نصب کنن نمیشه واگرنه مشکلی بوجود نمیاد

Aria
January 3rd, 2010, 23:55
سلام

من در مورد همین موضوع مشخصاً تجربه ای ندارم ولی در مورد مجازی ساز ها اینو میدونم که در نهایت سورس اصلی Hard Disk هست که فایل ISO رو به صورت On the Fly روی درایو مجازی سی دی Mount می کنه.

این مورد عملاً فشار شدیدی به هارد دیسک سرور میاره و توضیح علمیش هم میشه:

وقتی فایل ISO از روی هارد دیسک برای سی دی درایو مجازی شده Mount میشه، در واقع فایل ISO رو با سرعتی معادل 40 - 60 X میخونه !
این سرعت معادل حدودی 50 مگابایت در ثانیه هست (50MB/s) و سرعت هارد دیسک معمولی SATA در حالت Standalone که میشه همون بودن RAID تا نهایت 95MB/s خواهد بود و با یک حساب کتاب سر انگشتی، نتیجه مشخص هست و دلیل فشار و کند شدن و احتمال Hard Disk Failure در هر لحظه داده میشه !

راه حل ها:

1. داشتن یک هارد دیسک جدا، تنها برای استفاده به عنوان CD ROM که روشی اقتصادی ولی در عمل غیر استاندارد می باشد.

2. داشتن RAID به حالت Mirroring - Stripping که میشه دو حالت RAID1 و RAID10 که به شدت تاثر داره و حتی باعث بالا رفتن سرعت انتقال اطلاعات در هارد دیسک، تا حد چشمگیری (بین 130 تا 150MB/s) میشه که این عمل در کیفیت خدمات بسیار تاثیر خواهد گزاشت.

3. اضافه کردن یک هارد دیسک SSD تنها جهت انجام عمل CD-Drive Simulation که یکی از بهترین راه حل های موجود برای حل این مشکل هست ولی از نظر اقتصادی در حال حاظر پیشنهاد نمیشه.

با تشکر.