PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی سرور در خانه

SiavashRC
November 8th, 2012, 11:12
دروردی دوباره.
من یه مدت پیش این سوال را پرسیدم و دوستان راهنمایی کردند که خوب بهتره که از دیتاسنتر سرور اجاره کنم.
ولی الان 3 4 تا سیستم تمیز دارم و خوب اینترنت 100Mbps دانلود و 100Mbps آپلود. بدون هیچ گونه محدودیتی. مشکل برق هم نخواهم داشت چون تجربه ثابت کرده امکان رفتن برق 0.0001 % ه!
از طرفی IP public دارم . اونم نه یکی ! چندینا!
مورد دیگه Ping هست. الان بچه های ایران با سرور فرانسه من پینگ میانگین 160 دارند. الان چندیدن مورد پینگ تست کردم از ایران 150 ه با IP خودم.
حالا با این حساب نظرتون چیه؟
البته بگم کار زیاد سنگینی ندارم. چندتا سایت ه . به اضافه 2 تا سرور بازی و تیم اسپیک و ...

danitfk
November 8th, 2012, 11:32
سلام ؛
اگر 100Mbps (+10Mb/s) Duplex باشه واقعا خوبه !
هم برای گیم سرور حرفه ای و تیم اسپیک , اما برای مجازی سازی و ساختن VPS ممکن مشکل پیش بیاد.
البته چون سیستم 24 ساعته روشنه و ممکنه استفاده از پردازنده 100% Usage بشه بهتر به فکر دمای سخت افزار هم باشید.

SiavashRC
November 8th, 2012, 11:41
سلام ؛
اگر 100Mbps (+10Mb/s) Duplex باشه واقعا خوبه !
هم برای گیم سرور حرفه ای و تیم اسپیک , اما برای مجازی سازی و ساختن VPS ممکن مشکل پیش بیاد.
البته چون سیستم 24 ساعته روشنه و ممکنه استفاده از پردازنده 100% Usage بشه بهتر به فکر دمای سخت افزار هم باشید.
با سپاس.
بله دوست عزیز. 100 MBps دانلود و آپلود ثابت . بدونه حتی 1 ثانیه مشکل! البته اگه سرور درست ران بشه اینترنت را به 1 Gbps ارتقا می دم. البته اگه لازم شد. چون کیم سوفی که بودم مشکلی با 100 mbps نداشتم . حتی می تونم بگم به نصبت اون نت من پایدارتر خواهد بود.
در مورد دما! کلا محیط زندگیم سرد ه! فقط کافیه بزارمش بیرون! واسه اینکه روشن بشه باید زیرش آتیش کنم فکر کنم! ;)
ولی به فکر کولینگ سیستم هم خواهم بود. الان دارم روی یکی از سیستم ها centos نصب می کنم تا بصورت آزمایشی چند روزی تست کنم. ببینم چی میشه.
به نظر خودم اگه یه بار خرج سیستم کنم بهتر از اینکه هر ماه پول سرور بدم!! البته به نصبت استفاده من!

danitfk
November 8th, 2012, 12:12
پس شما امکانات خوبی دارید..!
دانشگاه ما هم اینترنت 100Mbps نداره !

khazarnet
November 8th, 2012, 15:08
پس شما امکانات خوبی دارید..!
دانشگاه ما هم اینترنت 100Mbps نداره !

حالا دانشگاه خوبه تو کل استان ما همچین سرعتی وجود نداره//// :))

vps-baran.ir
November 8th, 2012, 15:22
دروردی دوباره.
من یه مدت پیش این سوال را پرسیدم و دوستان راهنمایی کردند که خوب بهتره که از دیتاسنتر سرور اجاره کنم.
ولی الان 3 4 تا سیستم تمیز دارم و خوب اینترنت 100Mbps دانلود و 100Mbps آپلود. بدون هیچ گونه محدودیتی. مشکل برق هم نخواهم داشت چون تجربه ثابت کرده امکان رفتن برق 0.0001 % ه!
از طرفی IP public دارم . اونم نه یکی ! چندینا!
مورد دیگه Ping هست. الان بچه های ایران با سرور فرانسه من پینگ میانگین 160 دارند. الان چندیدن مورد پینگ تست کردم از ایران 150 ه با IP خودم.
حالا با این حساب نظرتون چیه؟
البته بگم کار زیاد سنگینی ندارم. چندتا سایت ه . به اضافه 2 تا سرور بازی و تیم اسپیک و ...

یه سوالی داشتم؟

شما داخل ایران ساکن هستید؟ :-b

moheen2712
November 8th, 2012, 15:35
سلام
میتونم بپرسم اینترنت 100 مگابیت رو از کجا اوردین؟؟
پارس آنلاین به اون بزرگی 800 مگابیت پهنای باند داره بعد شما 100 مگابیت فقط دانلود داری؟

SiavashRC
November 8th, 2012, 17:26
یه سوالی داشتم؟

شما داخل ایران ساکن هستید؟ :-b
نه دوست عزیز ایران نیستم!

سلام
میتونم بپرسم اینترنت 100 مگابیت رو از کجا اوردین؟؟
پارس آنلاین به اون بزرگی 800 مگابیت پهنای باند داره بعد شما 100 مگابیت فقط دانلود داری؟
من ایران زندگی نمی کنم! اینم یه نمونه تست:
http://www.speedtest.net/result/2285516565.png

جایی که هستم راحت می تونم 1000 مگابیت دانلود هم بگیرم!

abc
November 8th, 2012, 17:32
به نظرم اصلا منطقی نیست راه اندازی سرور در خانه

AvalinHost
November 8th, 2012, 17:40
به نظرم یه دیتاسنتر خونگی درست کن و به بچه های همین انجمن سرور بفروش :d

SiavashRC
November 8th, 2012, 19:07
به نظرم اصلا منطقی نیست راه اندازی سرور در خانه
با سپاس ،دوست عزیز میشه خواهش کنم دلیل اینکه میگید منطقی نیست بفرمایید؟

به نظرم یه دیتاسنتر خونگی درست کن و به بچه های همین انجمن سرور بفروش :d
اینم فکر خوبیه! :d والا تا اینجای کار که از سروری که از کیم سوفی داشتم خیلی بهتره!!

vps-baran.ir
November 8th, 2012, 19:36
با سپاس ،دوست عزیز میشه خواهش کنم دلیل اینکه میگید منطقی نیست بفرمایید؟

ایشون یه حرفی زدن برای خودشون

این شخص داره اسپم های الکی ارسال می کنه

DreamServer
November 8th, 2012, 19:47
بکنش یه دیتاسنتر خونگی راحت! :دی

AvalinHost
November 8th, 2012, 21:14
گوشه اتاقتو بکن رک اختصاصی هرکی خواست یه یونت بهش بده سرورش رو کلو کنه :d

reza*
November 8th, 2012, 21:42
ایشون یه حرفی زدن برای خودشون

این شخص داره اسپم های الکی ارسال می کنه

SiavashRC اسپم میده یا abc ?!

SiavashRC
November 8th, 2012, 23:24
بکنش یه دیتاسنتر خونگی راحت! :دی

گوشه اتاقتو بکن رک اختصاصی هرکی خواست یه یونت بهش بده سرورش رو کلو کنه :d
نه مثل اینکه باید یه چند تا سرور ران کنم! اینطوری فایده نداره! :d

SiavashRC
November 8th, 2012, 23:32
خوب دوستان من الان سرور ران هستش. حالا یه مشکلی دارم. من چون فیبر نوری تا در خونم میاد از اونجا یه کابل Lan خارج مشه که وصل کردم به Router ، و از Router وصل شده به سرور. قبل از روتر IP public هستش و مثلا اگه مستقیم وصل کنم به کامپیوتر ای پی که ست میشه همون ای اپ پابلیک هست . که حالا اینجا میشه گفت تویه یه رنجی ای پی بهم میده.
ولی الان که روتر وصط هستش خوب مسلما ای پی خود سرور Private هست. و خوب من اومدم تویه روتر پورت ها رو باز کردم که بشه به سرور وصل شد. ولی وقتی مثلا با یه ای پی غیر از این شبکه ip public پینگ می کنم بهم تایم اوت میده. ولی SSH وصل میشه! بنظرتون چرا پینگ نمیده ؟

AvalinHost
November 8th, 2012, 23:35
حتما توی روترتون قابلیت پینگ گرفتن بسته شده.

SiavashRC
November 8th, 2012, 23:49
حتما توی روترتون قابلیت پینگ گرفتن بسته شده.
سپاس؛ درست شد. دقیقا روتر درخواست هایی مثل پینگ ***** میکرده.

SiavashRC
November 9th, 2012, 00:02
یه چیزی که خیلی بهم حال داد اینکه کسایی که از ایران تویه تیم اسپیک ی که روی سرور کیم سوفی هستند دقیقا اگه پینگ 150 دارند با سرور فرانسه. با سرور من که الان ران شد پینگ 100 اند. :)

ghorbani73
November 9th, 2012, 00:14
ما منتظر دومیش هستیم ! :))
به نظر من شما اونجا یه دیتا سنتر راه بنداز !

AvalinHost
November 9th, 2012, 00:47
یه چیزی که خیلی بهم حال داد اینکه کسایی که از ایران تویه تیم اسپیک ی که روی سرور کیم سوفی هستند دقیقا اگه پینگ 150 دارند با سرور فرانسه. با سرور من که الان ران شد پینگ 100 اند. :)

ای ول پس دیتاسنتر راه بنداز خودمون گندت میکنیم مشتریات زیاد بشه. :d
لوکیشنت کجاست؟
مگه از اون شخصی که توی همین انجمن هست و دیتاسنتر راه انداخته چی کمتر داری؟! شاید اونم همین کارو کرده! خدا عالمه!!!

abc
November 9th, 2012, 01:55
نمیدونم وی پی اس ایران چه مشکلی داره برای پست زیاد کردن به اینو اون گیر میده
ما توی یکی از ای اس پی های شهرمون که 40مگابیت پهنای باند داشت البته شبکه خلوتی داشت و آپلود اینترنت که برای سرور میشه دانلود در حد صفر هست و خالی
یه چند مدت تست کردیم و هزار تا مشکل بود و آخر سر بی خیال موضوع شدیم.
حالا اگر از پایداری برق صحبتی نکنیم قطعی استانی دیتا یک طرف قطعی مخابرات شهر یک طرف قطعی های کشور از طرف دیگر
و گم شدن پکت ها یک طرف
البته من ابتدا فکر کردم شما در ایران هستید

NINJA
January 4th, 2013, 21:58
آموزش راه اندازی سرور در خانه رو اینجا کسی داره