PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ران کردن یک سایت با دور نمای بازدید بالا

shadow
November 3rd, 2012, 01:59
با سلام به دوستان و اساتید محترم

چند وقته دارم رو ی سایت کار میکنم که قرار از ماه دیگه بیاد بالا ، که قراره واسش درگاه پرداخت بگیرم و واسه حساسیت زیادم آی پی اختصاصی لازمه ، و همچنین برای ایمیل هایی که از طرف سایت به کاربرا ارسال میشه آی پی اختصاصی باشه بهتره واسه اسپم نشدن

حالا چند تا سوال داشتم
به نظرتون برای این سایت من چه سرویسی بگیرم ؟
سرویس داخل ایران ؟
هاست اشتراکی حرفه ای لینوکس ؟
رسلر با لایت اسپید ؟
وی پی اس با رم 512 -1 گیگ
سرور اختصاصی ؟؟؟
---
خوب جواب از همین الان مشخصه ، میگیت اگه بودجه ت میرسه سرور اختصاصی !
ولی من چون تخصص کافی در این زمینه ندارم ، چون کلا از لینوکس هیچی نمیدونم ،فقط 7 8 سالی هست با whm و cpanel کار کردم و اصول کار رو میدونم
و نمیخوام هزینه زیادی بکنم ، چون برای ی سرور اختصاصی با لایسنس ها حداقل کم کم باید ماهیی 200 تومن هزینه کرد که بازم زیاد چیز جالبی از آب در نمیاد
-
حالا نظرتون رو میخوام بدونم که چه کاری انجام بدم ، چون میخوام کار از اول اصولی باشه
و اینکه داخل دامین تولز بعضی سایت هارو نوشته هاستد آن ددیکتید سرور، اگه روی وی پی اس یک سایت باشه بازم همینو مینویسه ؟؟؟

shahab-f
November 3rd, 2012, 02:07
والا همچی بستگی به موضع سایت داره که سایته دانلوده یا سایت معمولی

اگر سایت معمولی هست مثل سایت های تفریحی یه وی پی اس ایران 256 برای شروع بگیرید ..

shadow
November 3rd, 2012, 02:09
والا همچی بستگی به موضع سایت داره که سایته دانلوده یا سایت معمولی

اگر سایت معمولی هست مثل سایت های تفریحی یه وی پی اس ایران 256 برای شروع بگیرید ..

نه سایت دانلود و آپلود نیست
همش پیج ویوو هستش
-
خب این جوابتون خیلی کلیه
کنترل پنل چی ؟
روی چه سیستم عاملی ؟
کانفیگ ؟
دی ان اس سرور ، من این اینها هیچ اطلاعی ندارم
راهنمایی کنید لطفا

shahab-f
November 3rd, 2012, 02:13
نه سایت دانلود و آپلود نیست
همش پیج ویوو هستش
-
خب این جوابتون خیلی کلیه
کنترل پنل چی ؟
روی چه سیستم عاملی ؟
کانفیگ ؟
دی ان اس سرور ، من این اینها هیچ اطلاعی ندارم
راهنمایی کنید لطفا

بنید برای اینجور سایت ها بهتره از لینوکس استفاده کنید .

کنتل پنل هم برای اینکه هزینتون کم شه از کنترل پنل های رایگون مثل koloxo استفاده کنید . و اگر هزینه براتون مهم نیست سی پنل (البته رو سرور ها ایران نمیشه از این کنترل پنل استفاده کرد ) , دایرکت ادمین ...

کانفیگ هم همون اول که وی پی اس میگرید یه هزینه ای میدید براتون کانفیگ میکنند البتی دوستانی تو این انجمن هستند که وی پی اس با کانفیگ رایگان ارائه میدن ..

دی ان اس ها هم همون تو بخش کنفیگ براتون اوکی میشه .....

shadow
November 3rd, 2012, 02:18
بنید برای اینجور سایت ها بهتره از لینوکس استفاده کنید .

کنتل پنل هم برای اینکه هزینتون کم شه از کنترل پنل های رایگون مثل koloxo استفاده کنید . و اگر هزینه براتون مهم نیست سی پنل , دایرکت ادمین ...

کانفیگ هم همون اول که وی پی اس میگرید یه هزینه ای میدید براتون کانفیگ میکنند البتی دوستانی تو این انجمن هستند که وی پی اس با کانفیگ رایگان ارائه میدن ..
بله قبلا با کلوکسو 2 سالی کار کردم
رایگان بودنش که مشکلی نیست ، ولی تا اونجایی که شنیدم امنیتش نسبت به سی پنل و دایرکت ادمین کمه و همچنین سرعت لود سایت تو کلوکسو
البته این تجربه من برمیگرده به 3 سال پیش
میخواستم بدونم دایرکت ادمین برای 1 دونه سایت رایگان نیست ؟؟
آخه قبلا فکر کنم برای 3 تا سایت رایگان بود، البته شاید اشتباه کنم
و بگید کلوکسو چی از دایرکت ادمین و سی پنل کم داره ، چون زیاد ازش چیزی یادم نمیاد

shahab-f
November 3rd, 2012, 02:25
بله قبلا با کلوکسو 2 سالی کار کردم
رایگان بودنش که مشکلی نیست ، ولی تا اونجایی که شنیدم امنیتش نسبت به سی پنل و دایرکت ادمین کمه و همچنین سرعت لود سایت تو کلوکسو
البته این تجربه من برمیگرده به 3 سال پیش
میخواستم بدونم دایرکت ادمین برای 1 دونه سایت رایگان نیست ؟؟
آخه قبلا فکر کنم برای 3 تا سایت رایگان بود، البته شاید اشتباه کنم
و بگید کلوکسو چی از دایرکت ادمین و سی پنل کم داره ، چون زیاد ازش چیزی یادم نمیاد

100 درصد از قدیم گفتند هزچی پول بدی آش میخوری !!

نه فکر نمیکنم اینطوری باشه شما باید هز ماه هزینه لایسنس رو بدی کاری ندارند شما برای چند تا سایت میخوای استفاده کنی (البته دقیق راجب این موضوع نمیدونم بنده بیشتر با سی پنل آشنایی دارم)

ببینید چیزی کم نداره تقریبا امکانات سی پنل و دایرکت ادمین رو داره ولی رایگانه دیگه اسمش با خودشه ! مثلا از نظر امنیت مقداری از سی پنل و دایرکت ادمین ضعیفتره .. ولی به عنوان 1 کنترل پنل رایگان خوبه کار ادمو راه میندازه ..!!

dude
November 3rd, 2012, 02:35
طبق معمول جواب درست اینه که بسته داره.
بستگی به این که اپلیکشن شما چیه گیر کار یا bottleneck شما فرق می کنه. مثلا برای سایت دانلود احتمالا گیر شما توی پهنای باند یا رم لازم برای وب سرور خواهد بود نه قدرت پردازنده. بنابراین باید به این قسمت هایی که گیر کار خواهد بود در پکیج ها دقت کنید. برای یک سایت مبتنی بر دیتابیس، احتمالا گیر شما در سی پی یو و دسترسی به دیسک خواهد بود. قسمت دیگه تصمیم گیری بستگی به پکیج هایی داره که به شما ارائه می شه. توجه کنید یک vps می تونه تا بی نهایت بیشفروشی شده باشه، پس با کوچ از هاستیگ اشتراکی به vps لزوما منابع بیشتری از دسترس به دیسک و cpu نخواهید داشت. اینجا قضیه به میزان سخاوتمندی فروشنده بستگی داره :)

اما به طور کلی می شه گفت برای شروع کار سرور اختصاصی نگیرید مگر اینکه قرار باشه از ماه اول روزانه چند ده هزار تا بازدید داشته باشید. با یک vps متوسط و ترجیحا مجازی سازی xen هم توان هندل کردن چند هزار بازدیدکننده در روز رو خواهید داشت. فقط لازمه اطمینان حاصل کنید که کانفیگ درستی دارید وگرنه استفاده از منابع محدودتون بهینه نخواهد بود. (مثلا برای سایت دانلود یک vps کوچیک با سرور وب nginx اقتصادی تر از یک لایت اسپید از رم سرور استفاده می کنه و بنابراین گزینه بهتریه) . در نهایت اگر مشخصات vps متوسط جواب درخواست ها رو نداد همیشه می تونیند یک جعبه بزرگ تر بگیرید تا اینکه شاید بعد از چند ماه به جعبه ای به بزرگی خود سرور اختصاصی نیاز پیدا کنید. این طوری بیخود برای منابعی که لازم ندارید پول نمی دهید.
موفق باشید

shadow
November 3rd, 2012, 02:50
طبق معمول جواب درست اینه که بسته داره.
بستگی به این که اپلیکشن شما چیه گیر کار یا bottleneck شما فرق می کنه. مثلا برای سایت دانلود احتمالا گیر شما توی پهنای باند یا رم لازم برای وب سرور خواهد بود نه قدرت پردازنده. بنابراین باید به این قسمت هایی که گیر کار خواهد بود در پکیج ها دقت کنید. برای یک سایت مبتنی بر دیتابیس، احتمالا گیر شما در سی پی یو و دسترسی به دیسک خواهد بود. قسمت دیگه تصمیم گیری بستگی به پکیج هایی داره که به شما ارائه می شه. توجه کنید یک vps می تونه تا بی نهایت بیشفروشی شده باشه، پس با کوچ از هاستیگ اشتراکی به vps لزوما منابع بیشتری از دسترس به دیسک و cpu نخواهید داشت. اینجا قضیه به میزان سخاوتمندی فروشنده بستگی داره :)
اما به طور کلی می شه گفت برای شروع کار سرور اختصاصی نگیرید مگر اینکه قرار باشه از ماه اول روزانه چند ده هزار تا بازدید داشته باشید. با یک vps متوسط و ترجیحا مجازی سازی xen هم توان هندل کردن چند هزار بازدیدکننده در روز رو خواهید داشت. فقط لازمه اطمینان حاصل کنید که کانفیگ درستی دارید وگرنه استفاده از منابع محدودتون بهینه نخواهد بود. (مثلا برای سایت دانلود یک vps کوچیک با سرور وب nginx اقتصادی تر از یک لایت اسپید از رم سرور استفاده می کنه و بنابراین گزینه بهتریه) . در نهایت اگر مشخصات vps متوسط جواب درخواست ها رو نداد همیشه می تونیند یک جعبه بزرگ تر بگیرید تا اینکه شاید بعد از چند ماه به جعبه ای به بزرگی خود سرور اختصاصی نیاز پیدا کنید. این طوری بیخود برای منابعی که لازم ندارید پول نمی دهید.
موفق باشید
مشکلی از لحاظ تهیه وی پی اس ندارم ، چون چند ساله دارم با مجیک وی پی اس کار میکنم و سرویس هاشون محشره
-
سایت تحت هیچ شرایط سایت دانلودی نیست ، فقط ترافیک پیج ویوو هستش
راستشو بخواید برای اینکه بخوام سرور رو مونیتور کنم نه زمانشو دارم نه تخصصشو
یعنی به نظر شما یک بار که کانفیگ به درستی انجام شد دیگه نیازی به تخصص وجود نداره و کار های روتین همیشگی کافیه ؟
حالا برای یک سایت با بازدید روزانه حداقل 10.000 تا پیج ویوو چه کنترل پنل و تنظیماتی مد نظرتون هست ؟
به غیر از هزینه سرور ، چقدر دیگه هزینه داره ؟
-و این سوالمم کسی پاسخ نداد : اگه رو یک وی پی اس فقط یک سایت باشه داخل دامین تولز مینویسه Hosted On Dedicated server ؟
ممنون

dude
November 3rd, 2012, 03:13
یعنی به نظر شما یک بار که کانفیگ به درستی انجام شد دیگه نیازی به تخصص وجود نداره و کار های روتین همیشگی کافیه ؟
بله سروری که خوب کانفیگ شده باشه تا وقتی که سخت افزار درست کار می کنه و ترافیک تغییری نکرده خوب کار خواهد کرد و نیاز به کانفیگ مجدد نخواهد داشت. مگر اینکه اتفاقات نادری بیفته ;i مثلا اپلیکشن شما ورژن آینده php رو ساپورت نکنه (حالتی که مثلا بین جوملا 1 و php 5.3 افتاد)

حالا برای یک سایت با بازدید روزانه حداقل 10.000 تا پیج ویوو چه کنترل پنل و تنظیماتی مد نظرتون هست ؟

برای استفاده بهینه از منابع سرورتون ایده آل اینه که هیچ کنترل پنلی نصب نکنید. اگر کمی تجربه داشته باشید لزومی هم به نصب کنترل پنل نخواهید داشت چون فقط یک کانفیگ یک بار برای یک سرور قراره انجام بشه. یک vps با رم یک گیگ که خوب کانفیگ شده و حداقل یک و ترجیحا دو هسته cpu داره باید بتونه جوابگوی یک اپلیکشن با 10K پیج ویو باشه که کوروی هاش خیلی افتضاح نیست. با توجه به اینکه قراره فقط یک سایت روی vps نصب بشه واقعا نیازی به کنترل پنل ندارید. فقط لازمه وب سرور مناسب نصب کنید و دیتابیس رو ایمپورت کنید و احتمالا ایمیل سرور تعریف کنید. البته این کارها هم تجربه یا آزمایش لازم داره و اگر خودتان وارد نیستید خوبه از یک آدم وارد بخواهید که این کار رو بکنه و ازش بخواهید که حتما از nginx استفاده کنه دست کم برای سرور کردن فایل های استاتیک. به علاوه هر چی کش بیشتر، بهتر. مثلا اگر رم اجازه بده و varnish و memcached هم نصب کنید با یک کانفیگ بهینه کلی از رم رو صرفه جویی می کنید و رسپونس خیلی خوبی برای بازدیدکنند ها خواهید داشت.

اگر از لینوکس و نرم افزارهای رایجش استفاده کنید، هیچی.

اگه رو یک وی پی اس فقط یک سایت باشه داخل دامین تولز مینویسه

نه. دامین تولز مخشصات دامنه و دارنده اش و دی ان اس سرورهاش رو مشخص می کنه اما نمی گه که آن دامنه روی روی vps است یا سرور اختصاصی

parsspace
November 3rd, 2012, 03:21
من میخوام یه سرور اختصاصی جدید بگیرم میتونید به اندازه مصرفتون با من شریک شید. پشتیبانی و نگهداری هم به عهده بنده هست.

shadow
November 3rd, 2012, 03:37
بله سروری که خوب کانفیگ شده باشه تا وقتی که سخت افزار درست کار می کنه و ترافیک تغییری نکرده خوب کار خواهد کرد و نیاز به کانفیگ مجدد نخواهد داشت. مگر اینکه اتفاقات نادری بیفته ;i مثلا اپلیکشن شما ورژن آینده php رو ساپورت نکنه (حالتی که مثلا بین جوملا 1 و php 5.3 افتاد)

برای استفاده بهینه از منابع سرورتون ایده آل اینه که هیچ کنترل پنلی نصب نکنید. اگر کمی تجربه داشته باشید لزومی هم به نصب کنترل پنل نخواهید داشت چون فقط یک کانفیگ یک بار برای یک سرور قراره انجام بشه. یک vps با رم یک گیگ که خوب کانفیگ شده و حداقل یک و ترجیحا دو هسته cpu داره باید بتونه جوابگوی یک اپلیکشن با 10K پیج ویو باشه که کوروی هاش خیلی افتضاح نیست. با توجه به اینکه قراره فقط یک سایت روی vps نصب بشه واقعا نیازی به کنترل پنل ندارید. فقط لازمه وب سرور مناسب نصب کنید و دیتابیس رو ایمپورت کنید و احتمالا ایمیل سرور تعریف کنید. البته این کارها هم تجربه یا آزمایش لازم داره و اگر خودتان وارد نیستید خوبه از یک آدم وارد بخواهید که این کار رو بکنه و ازش بخواهید که حتما از nginx استفاده کنه دست کم برای سرور کردن فایل های استاتیک. به علاوه هر چی کش بیشتر، بهتر. مثلا اگر رم اجازه بده و varnish و memcached هم نصب کنید با یک کانفیگ بهینه کلی از رم رو صرفه جویی می کنید و رسپونس خیلی خوبی برای بازدیدکنند ها خواهید داشت.

اگر از لینوکس و نرم افزارهای رایجش استفاده کنید، هیچی.

نه. دامین تولز مخشصات دامنه و دارنده اش و دی ان اس سرورهاش رو مشخص می کنه اما نمی گه که آن دامنه روی روی vps است یا سرور اختصاصی

والا به نظر اگه کنترل پنل نصب نشه دردسترش بیشتره ، چون باید همه چیو تک تک کنار هم چیند و در آخر بازم یک سری مشکلات برای مدیریت پیش میاد
یعنی شما فکر میکنید این کار بهتر از نصب کلوکسو هستش ؟
--
در مورد دامین تولز هم منظورم اینجاست که فلش زدم
سایت حتما باید روی یک سرور اختصاصی باشه یا روی یک vps اختصاصی هم باشه همینو مینویسه ؟
http://www.myup.ir/images/09190708108500427831.jpg

shadow
November 3rd, 2012, 03:39
من میخوام یه سرور اختصاصی جدید بگیرم میتونید به اندازه مصرفتون با من شریک شید. پشتیبانی و نگهداری هم به عهده بنده هست.

ممنون از شما دوست عزیز
ولی هنوز 1 ماه مونده تا سایت بالا بیاد ، فعلا دارم شرایط رو میسنجم

dude
November 3rd, 2012, 22:11
در مورد دامین تولز هم منظورم اینجاست که فلش زدم
سایت حتما باید روی یک سرور اختصاصی باشه یا روی یک vps اختصاصی هم باشه همینو مینویسه ؟
http://www.myup.ir/images/09190708108500427831.jpg

من الان برای یک سایت روی یک vps تست کردم که در واقع روی اون vps بیش از یک سایت هم سرو می شه اما چون هر دامنه آی پی اختصاصی داره هوایزتولز اینطور نشون می ده که:‌ is hosted on a dedicated server.

shadow
November 3rd, 2012, 23:38
من الان برای یک سایت روی یک vps تست کردم که در واقع روی اون vps بیش از یک سایت هم سرو می شه اما چون هر دامنه آی پی اختصاصی داره هوایزتولز اینطور نشون می ده که:‌ is hosted on a dedicated server.
بنظرتون اگه ی رسلر بگیرم که فقط یک دونه سایت روش باشه با آی پی اختصاصی هم همینو مینویسه رفیق ؟؟

dude
November 3rd, 2012, 23:44
اگر آی پی اختصاصی داشته باشید قاعدتا باید همین نتیجه رو بگیرید اما من تست نکرده ام برای همی نمی توانم جواب قطعی بدهم.