PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قدرت isp ها

aliboy
October 29th, 2012, 01:09
سلام دوستان

با تشکر از سایت مفید و جامعتون

در مورد قدرت ای اس پی ها ( ISP ) ها زیاد شنیدم و میدونم اطلاعات رو لاگ میکنن و به همه اطلاعات کاربران دسترسی دارن.سوالم اینکه
1-به چه اطلاعانی دسترسی ندارن یعنی به محتویات سایت هایی که با https کار می کنن هم دسترسی دارن یا نه ؟

2-تا چه حد قدرت لاگ کردن اطلاعات وی - پی - ان رو دارن ؟ (محتویات - آدرس ها-... )

با تشکر از شما

HyperServer
October 29th, 2012, 14:07
click stream به صورت کامل ذخیره میشه.

کلیه دیتا هم در router با آی پی 10.10 شروع میشه sniff میشن... چیزی مخفی وجود نداره ;)

aliboy
October 29th, 2012, 22:42
سلام
به HyperServer (http://www.webhostingtalk.ir/member/13415/)

با تشکر از اطلاعات مفید شما. با این حساب که باید وی -پی -ان هم قابل شنود باشن پس چجوری مسدود نمی شن و اطلاعات رو رد و بدل میکنن؟مگه مزیتشون همین رمزنگاری نیست؟

HyperServer
October 29th, 2012, 23:27
سلام

با تشکر از اطلاعات مفید شما. با این حساب که باید وی -پی -ان هم قابل شنود باشن پس چجوری مسدود نمی شن و اطلاعات رو رد و بدل میکنن؟مگه مزیتشون همین رمزنگاری نیست؟

با سلام...
سوال من رو شما پاسخ بده. ...
الان y0outube باز نمیشه به هیچ وحه ...چرا تمام سایت ها رو به این صورت فیل نمی کنن :) ؟

parsa7
October 29th, 2012, 23:36
با سلام... سوال من رو شما پاسخ بده. ... الان y0outube باز نمیشه به هیچ وحه ...چرا تمام سایت ها رو به این صورت فیل نمی کنن :) ؟ چرا باز نمیشه؟خیلی هم خوب باز میشه.با l 22 t p

gitiserver
October 29th, 2012, 23:40
سلام

ببینید وقتی اطلاعت شما روی یه پهنایه باندی تبادل میشه پس دسترسی بهش خیلی کاره ساده ای هست.
در کتاب شبکه تنن باوم تو یه فصل ارتباطاتش این رو نوشته که در امریکا اعلام کرده که کلیه ایمیل های ارسالی و دریافتی هم کنترل میکنن!!!

اما این که چرا وی.پی.* بازه می تونه دلیلش این باشه که مرکزی که می خواد افراد رو کنترل کنه به سادگی می تونه به دو دسته گروه تقسیم کنه، یعنی کار بار با ... و کاربر بدون ...

aliboy
October 29th, 2012, 23:59
سلام

با تشکر از پاسخ های شما.

انتظار داشتم پاسخ های قویتری بشنوم.

با سلام...
سوال من رو شما پاسخ بده. ...
الان y0outube باز نمیشه به هیچ وحه ...چرا تمام سایت ها رو به این صورت فیل نمی کنن

خوب من الان با وی پی ان رفتم video دیدم و دانلود کردم و مشکلی هم نداشت سرعتم خوب بود (دور زدن ISP محلی).قبلا سایت انگلیسی (گل دات کام) می رفتم به من پیغام میداد به سایت فارسی برم ما الان با وی -پی ان هویت منو شناسایی نکرد.(دور زدن سرور خارجی)

در کتاب شبکه تنن باوم تو یه فصل ارتباطاتش این رو نوشته که در امریکا اعلام کرده که کلیه ایمیل های ارسالی و دریافتی هم کنترل میکنن!!!

بله حرف شما درسته ISP ها داده و ایمیل رو sniff میکنن اما اونهایی که رمزنگاری نشده اند !؟ ای اس پی داده های رمز نگاری (وی -پی -ان) رو نمیتونه ردیابی کنه و فقط ممکنه از طریق Wireshark بعضی ای پی ها رو رصد کنه که اون هم قابل درو زدنه.

gitiserver
October 30th, 2012, 00:16
در مورد یو تیو... :
با پورت 443 کار نمی کنه، منظور دوستمونم اینه که اگر بخوان می تونن ببندن مثل خیلی وقتایی که همین وی پی... و پروک... کار نمی کنه!

در مورد رمز نگاری:
شما کجا خوندی که وی پی ... رمز نگاری میکنه؟؟
وی پی ... از اروش ارتباط نقطه به نقطه یا همون پرتکل point to point استفاده می کنه.

درضمن کی گفته رمزنگاری باز نمیشه؟
من تو حوزه رمز نگاری کار کردم و aes رو سخت افزاری پیاده سازی کردم، با حوزه رمزنگاری اشنا هستم به غیر از روش aes که تا امروز شکسته نشده (که شاید فردا شکسته بشه) بقیه متد ها قابل شکستنه!

aliboy
October 30th, 2012, 00:39
با تشکر از شما

در مورد یو تیو... :
با پورت 443 کار نمی کنه، منظور دوستمونم اینه که اگر بخوان می تونن ببندن مثل خیلی وقتایی که همین وی پی... و پروک... کار نمی کنه!

وقتی شما وی-پی-ان بکار میبرید تمام اطلاعات بصورت رمزنگاری شده ولی قدرت رمزنگاری حداکثر 128k خواهد بود (همون قدرت معمول رمزنگاری که سرور های گول-بانکها به کار میبره.) پس زیاد هم ضعیف نیست.؟!
این لینک رو بخونید بیشتر متوجه میشید:

http://***blog.info/pptp-vs-l2tp.html

قسمتی هم به دلخواه براتون آوردم و با رنگ قرمز مشخص کردم:

L2TP vs PPTP
L2TP/IPSec and PPTP are similar in the following ways:

[*=left]provide a logical transport mechanism to send PPP payloads;
[*=left]provide tunneling or encapsulation so that PPP payloads based on any protocol can be sent across an IP network;
[*=left]rely on the PPP connection process to perform user authentication and protocol configuration.

Some facts about PPTP:+ PPTP easy to deploy+ PPTP use TCP, this reliable solution allow to retransmit lost packets+ PPTP support– PPTP less secure with MPPE(up to 128 bit)– data encryption begins after the PPP connection process (and, therefore, PPP authentication) is completed– PPTP connections require only user-level authentication through a PPP-based authentication protocolSome facts about L2TP(over IPsec):+ L2TP/IPSec data encryption begins before the PPP connection process+ L2TP/IPSec connections use the AES(up to 256bit) or DESUup to three 56-bit keys)

همون طور که میبینید قدرت رمز نگاری pptp کمتر از L2TP هست (پس رمزنگاری میکنه و قدرت کمتری داره که همون هم برای ما کافیه)

درضمن کی گفته رمزنگاری باز نمیشه؟
من تو حوزه رمز نگاری کار کردم و aes رو سخت افزاری پیاده سازی کردم، با حوزه رمزنگاری اشنا هستم به غیر از روش aes که تا امروز شکسته نشده (که شاید فردا شکسته بشه) بقیه متد ها قابل شکستنه!

در مورد این حرفتون هم باید بگم بله شکسته میشه ولی پس از چند ماه یا سال.؟این حرف که امروز یا فردا شکسته میشه یه کم غیر منطقیه
با این حساب شما باید اطلاعات معاملات بانکی رو به راحتی بتونید ردگیری کنید که در این صورت رمزنگاری صرفا یه کار نمادین محسوب میشه.

با تشکر از دوستان و سوال من در مورد قدرت ای اس پی ها و ردگیری وی پی ان ها بود.همین.

با تشکر

gitiserver
October 30th, 2012, 01:50
بله رمز نگاری میکنه من منظورم رمز نگاری هایه ترکیبی بود که فراموش کردم بنویسم.

رمز نگاری به روش MPPE رمز نگاریی ترکیبی پیشرفته ای نیست فقط بسته ها رمز میشه و الگوریتم هایه باز کردنش هم موجوده...

وی پی ... یه لایه امنیتی روی شما میزاره اما اینو در نظر داشته باشید که با اون شما از کاربرهایی که از اون استفاده نمی کنن به راحتی تفکیک می شید به قوله یکی از دوستان با این کار کاربر سالم از کاربر غیر سالم تفکیک شده !!!

یعنی دیگه تقریبا معلومه باید کارهای چه گروهی بررسی بشه و با الگوریتم های موجود رمزگشایی اونا چیزی نیست که باز نشه...

اما یه نکته دیگه میمونه، اون هم زمان بر بودن پردازش ها هستش که با یه حساب سر انگشتی معلوم میشه که این کار عملا امکان پذیر نیست.

پس چه افرادی کنترل میشن؟
-در کل افرادی که مشکوک باشن. (این که چطور شناسایی میشن بحثش جداس و اطلاعات کافی ندارم)

اما در مورد این که یه الگوریتم کی شکسته میشه

خوب هر چند سال یک بار (فکر می کنم 4 سال) مسابقه ای تحت عنوان Advanced Encryption Standard در امریکا بر گزار میشه که کد برنده نام aes رو می گیره. (کد قعلی بر گرفته از rijndael است البته تکمیل تر شده)
پس هر کد تاریخ مصرف داره. و این که گفتم فردا شاید شکسته بشه ،خوب طبیعی هستش که تعدادی برای شکستن در حال تلاش باشن و شاید فردا پس از این همه مدت تلاششون به نتیجه برسه!

اما بانک ها، اونها علاوه بر رمز نگاری از پروتکل ssl هم استفاده می کنند که امنیته لایه ای بالایی داره.
با این حال گه گاهی شنیده میشه که اطلاعتی از بانکی ***یده شده...

HyperServer
October 30th, 2012, 13:38
با سلام...

تا حدود بسیار زیادی خودتون در مورد موارد مختلف صحبت کردید... اما بدونید اگر قرار به sniff باشه با wireshark این کار رو نمیکنن :)

ما داریم در مورد sniff در سطح دولتی صحبت می کنیم.

یادم هست در حدود ٥ سال پیش شرکت مخابرات اداره دیتا با مجوز از کشور آلمان (siemens) حدود 20 میلیون دلار تجهیران سخت افزاری و نرم افزاری وارد کرد !

در حال حاضر هم که با شرکت های چینی کار می کنن

خلاصه بهتون بگم که در حال حاضر در ایران تمامی اطلاعات رد رو بدل شده بر روی شبکه به اصطلاح اینترنت (اینترانت)، بدون استثتا sniff میشن و تمامی الگوریتم های decrypting رو دارن. اگر میبینید که سایتی با پروتوکول X باز میشه بدونید که به طور عمد باز گذاشته شده.

رشته ای از اطلاعات هم که براشون unknown باشه، به بخش مجزایی ارجاع داده میشه تا بررسی شه.
جایی که SSL و رمزنگاری اون با متدهایی همچون man in the middle باز میشه دیگه امنیت تبادل اطلاعات مفهومی نداره.

http://www.windowsecurity.com/articles/Understanding-Man-in-the-Middle-Attacks-ARP-Part4.html

امیدوارم اصل داستان رو گرفته باشید. :)

موفق باشید.

samaras
November 22nd, 2012, 23:30
با این روش من ، فقط با همکاریه 3 شرکته که میشه فهمید من کجا رفتمو چی کردم ،چون الگوریتم های رمزگشایی من فقط دست این 3 تا شرکته :
1. شرکتی که ازش *** گرفتم که تو آمریکاست www.raptor***.com و از رمزنگاری 128 بیت استفاده میکنه
2. شرکتی که سایت www.getcocoon.com رو راه اندازی کرده و من عضوشم و رمزنگاریش 386 بیته
3. شرکت مایکروسافت که الگوریتم رمزنگاریه https رو در اختیار داره و رمزنگاریش از 48 داره تا 2048 که عرفش 128 هست
رمز نگاری در ایران هر چقدر هم قوی باشه باز استفاده کننده از تکنولوژیه نه تولید کننده ، پس فناوری ساخت و تولید و اسرار اون دست یکی دیگست که تو ایران نیست ، از جمله همین الگوریتم های رمزگشایی:B-)
شکستنش امکان نداره ، اما پیدا کردنش چرا ، اما اونم صدها سال زمان میبره ، چون باید تمام حالتهای ممکنو تست کرد

HyperServer
November 22nd, 2012, 23:34
با این روش من ، فقط با همکاریه 3 شرکته که میشه فهمید من کجا رفتمو چی کردم ،چون الگوریتم های رمزگشایی من فقط دست این 3 تا شرکته :
1. شرکتی که ازش *** گرفتم که تو آمریکاست www.raptor***.com (http://www.raptor***.com) و از رمزنگاری 128 بیت استفاده میکنه
2. شرکتی که سایت www.getcocoon.com (http://www.getcocoon.com) رو راه اندازی کرده و من عضوشم و رمزنگاریش 386 بیته
3. شرکت مایکروسافت که الگوریتم رمزنگاریه https رو در اختیار داره و رمزنگاریش از 48 داره تا 2048 که عرفش 128 هست
رمز نگاری در ایران هر چقدر هم قوی باشه باز استفاده کننده از تکنولوژیه نه تولید کننده ، پس فناوری ساخت و تولید و اسرار اون دست یکی دیگست که تو ایران نیست ، از جمله همین الگوریتم های رمزگشایی:B-)
شکستنش امکان نداره ، اما پیدا کردنش چرا ، اما اونم صدها سال زمان میبره ، چون باید تمام حالتهای ممکنو تست کرد

لازمه که بدونید ایران خریداریش میکنه یا به دیت میاره....چون Government هست نه Company ;)

aliboy
November 23rd, 2012, 01:17
دوستان حرفهای شما کاملا متین.

ما حداقل 9 میلیون نفر کاربر ایرانی در فیسبوک داریم که اکثرا با وی پی ان کار می کنن و خیلی افراد دیگه که با اینترنت فعالیت دارن و از وی پی ان اسفاده میکنن و ... خود شما روزی چند ساعت توی اینترنت فعالیت میکنید (روزانه)
بنابراین حجم زیادی از اطلاعات -لاگ ها- در حال تولید شدنه که عملا بررسی این همه لاگ بسیار وقتگیره و زمانبر.
در مورد سخت افزار این یک امر طبیعیه که ما ضعیف هستیم پس نیازمون رو از کشورهای دوست و همسو تامین میکنیم از جمله چین.
حملاتی از قبیل
man in the middle چیزی نیست که یک روزه یا یه هفته ای حاصل بشه در واقع نتیجه یک کار گروهیه که ممکنه ماهها طول بکشه و توضیحات تو اون لینک توی یه شبکه ازمایشی و جهت اشنایی با انجام کاره.
اونی که شما فک میکنید حتی با وجود وی پی ان ما رو لاگ یا رد یابی میکنن بخاطر سخت افزار نیست بلکه یک ردپاست که ما فک میکنیم با به کاربردن وی پی ان پاک میشه....در حالی که سرجاش هست.

:)

paypal
November 23rd, 2012, 07:50
اشتباهی که دوستان می کنند این هستش که فکر می کنند اون Device رمز شکنی می کنه . خیر اون Device با استفاده از ssltrip ؛ spoof میکنه . که هیچ اررور certificate ای هم از جانب کاربر دریافت نمیشه در این صورت .

HyperServer
November 23rd, 2012, 13:41
دوستان حرفهای شما کاملا متین.

ما حداقل 9 میلیون نفر کاربر ایرانی در فیسبوک داریم که اکثرا با وی پی ان کار می کنن و خیلی افراد دیگه که با اینترنت فعالیت دارن و از وی پی ان اسفاده میکنن و ... خود شما روزی چند ساعت توی اینترنت فعالیت میکنید (روزانه)
بنابراین حجم زیادی از اطلاعات -لاگ ها- در حال تولید شدنه که عملا بررسی این همه لاگ بسیار وقتگیره و زمانبر.
در مورد سخت افزار این یک امر طبیعیه که ما ضعیف هستیم پس نیازمون رو از کشورهای دوست و همسو تامین میکنیم از جمله چین.
حملاتی از قبیل
man in the middle چیزی نیست که یک روزه یا یه هفته ای حاصل بشه در واقع نتیجه یک کار گروهیه که ممکنه ماهها طول بکشه و توضیحات تو اون لینک توی یه شبکه ازمایشی و جهت اشنایی با انجام کاره.
اونی که شما فک میکنید حتی با وجود وی پی ان ما رو لاگ یا رد یابی میکنن بخاطر سخت افزار نیست بلکه یک ردپاست که ما فک میکنیم با به کاربردن وی پی ان پاک میشه....در حالی که سرجاش هست.

:)

همونطور که پیامک ها و تماس های تلفنی شنود میشن...این موارد هم میشن...این کار رو اپراتور که انجام نمیده...بر روی یک سری لغات حساسیت گذاشته میشه...قطعا در مواقعی با این موارد برخورد کردید که با وجود کلماتی خاص در پیامک ها sms ها برای ارسال کننده پیام delivered میده اما به مقصد نمیرسه :)...قبلا هم گفتم...الان هم گفتم...هیچ چیز در ایران مخفی نیست...اگر به کسی گیر نمیدن...برای این هست که فرصت رسیدگی ندارن...اما مطمئن باشید همه موارد ثبت میشه و در مواقع لازم بیرون کشیده میشه....امیدوارم هیچ وقت تجربه نکنید :)

samaras
November 23rd, 2012, 18:25
لازمه که بدونید ایران خریداریش میکنه یا به دیت میاره....چون Government هست نه Company
اگه Company بود که میشد کمپانی حکومت ایران :78: اگر منظورتون از دیت به دست هست کی تونسته به پیشرفته ترین ابزار های رمز گشایی دست پیدا کنه ؟؟:-o اگر با kasper virutal keyb کمی آشنایی داشتید به خوبی منظور منو درک میکردید

همونطور که پیامک ها و تماس های تلفنی شنود میشن...این موارد هم میشن...این کار رو اپراتور که انجام نمیده...بر روی یک سری لغات حساسیت گذاشته میشه...قطعا در مواقعی با این موارد برخورد کردید که با وجود کلماتی خاص در پیامک ها sms ها برای ارسال کننده پیام delivered میده اما به مقصد نمیرسه :)...قبلا هم گفتم...الان هم گفتم...هیچ چیز در ایران مخفی نیست...اگر به کسی گیر نمیدن...برای این هست که فرصت رسیدگی ندارن...اما مطمئن باشید همه موارد ثبت میشه و در مواقع لازم بیرون کشیده میشه....امیدوارم هیچ وقت تجربه نکنید :)
فرض بخان رد شمارو بگيرن وبه اطلاعات ارسالي و دريافتي شما پي ببرن
اولين کاري که isp ميکنه اينه که ميره ميبينه شما در فلان تاريخ و فلان ساعت از چه شماره اي کانکت شديد و از اين طريق آي پي موقتي شما که در اون لحظه بهتون اختصاص داده شده رو در ميارن (فرض که شما مجرم سي يا سي امنيتي هستيد و دارن شما رو کنترل و شنود ميکنن)
بعدش آي پي لاگ شمارو تو چک ميکنن ، به کجا ميرسن ؟ (ميخايم بدترين حالت ها رو که توسط مجهزترين و پيشرفته ترين و قوي ترين تجيهيزات امکانش هست رو بررسي کنيم ، تجهيزاتي که عمرا تو ايران وجود داشته باشه)ميرسن به مرحله کانکت به *** ، به فرضا بتونن اطلاعات ارسالي شمارو از لحظه اتصال به *** به بعد رمزگشايي کنن و ip تغيير يافته توسط وي پي ان رو بدست بيارن (عمراااااااا)
بعدش ميرسن به اطلاعاتي که نشون ميده شما توسط برنامه cocoon به دنياي اينترنت وصل شديد و دوباره يه سري اطلاعات رمزنگاري شده ي نامفهوم که توسط cocoon رمزنگاري شده (منتها ايندفه خيلي خفن تر از ***) به دستشون ميرسه که دوباره واسه رمزگشايي اون بايد چندين سال (شايد هزاران سال) وقت بزارن حالا شاید بعد ده سال کارو تلاش بي وقفه فرض ميگيريم که اطلاعات ارسالي و دريافتي ما از طريق cocoon هم رمزگشايي شد و اينا به ip اي که توسط cocoon تغيير کرده بود دسترسي پيدا کردن و مثلا فهميدن ما به کدوم سايت رفتيم اما !!!!!!!! کدوم سايت ؟ مگه سايت هاي https که توسط SSL رمزنگاري ميشه قابل پيگيري و شنوده ؟؟؟؟ پس دوباره ميرسن به يک سري اطلاعات نامفهوم و رمزنگاري شده که دوباره بايد چند سالي وقت بزارن تا بفهمن مني که از ريشه با اون ip اوليه به isp کانکت شدم چه اطلاعاتي ردو بدل کردم
تا سوتي نديد و اين مراحل رو رعايت کنيد صد سال ديگه هم کسی نمیونه شناسايي کنه البته با امکاناتی که اینور هست

پ.ن 1 : اگه شما تونستيد پسورد فايلهايي مثل rar رو بشکنيد (البته اگه پسوردتون ازين زپرتيا نباشه مثل 123456) ، امکان شناسايي اطلاعات شما هم تو اينترنت هست :66:پيدا کردن رمز با شکستنش فرق دارد
فايلها يا در کل اطلاعات رمزنگاري شده قابل شکستن نيستند و بايد الگوريتم رمزنگاري پيدا بشه تا به وسيله اون اطلاعات رمزگشايي بشه که اين الگوريتم فقط و فقط در اختيار شرکت سازنده هست که هرگز نميان بدنش اونم isp هاي Government ايراني !!!:65: نمونش مسنجر یاهو و...
پ.ن2:
کاملا علمي ، ساده ، منطقي و محسوس گفتم ، حالا اينکه قبول کنيد يا نه برميگرده به حس منطق پذيريتون که از بزرگ نمايي هاي الکي قدرت isp های دولتی ترسید!!!؟
يا حق

aliboy
November 23rd, 2012, 18:50
سلام

تشکر بخاطر اشتراک گذاری مطالب

شنود پیامک ها و تماس های تلفنی چیز طبیعه چون در حالت عادی رمزنگاری نمیشن درست مثل حالتی که ما بدون وی-پی-ان به اینترنت وصل میشیم،این 2 مورد مثل هم هستند
ولی اگر (به عنوان مثال) از اسکایپ استفاده کنیم این اطلاعات قابل ردگیری نیست (مثل استفاده از اینترنت در حالت استفاده از چیزپی ان می مونه.)
اینجا رو نگاه کنید:

https://support.skype.com/en/faq/FA31/does-skype-use-encryption

All Skype-to-Skype voice, video, and instant message conversations are encrypted. This protects you from potential eavesdropping by malicious users

این راه حلی برای اون قضیه مکالمات بود.نرم افزار هایی دیگه هم هستند.

پيدا کردن رمز با شکستنش فرق دارد
:) جمله درستی بود.

HyperServer
November 23rd, 2012, 20:04
اگه Company بود که میشد کمپانی حکومت ایران :78: اگر منظورتون از دیت به دست هست کی تونسته به پیشرفته ترین ابزار های رمز گشایی دست پیدا کنه ؟؟:-o اگر با kasper virutal keyb کمی آشنایی داشتید به خوبی منظور منو درک میکردید

فرض بخان رد شمارو بگيرن وبه اطلاعات ارسالي و دريافتي شما پي ببرن
اولين کاري که isp ميکنه اينه که ميره ميبينه شما در فلان تاريخ و فلان ساعت از چه شماره اي کانکت شديد و از اين طريق آي پي موقتي شما که در اون لحظه بهتون اختصاص داده شده رو در ميارن (فرض که شما مجرم سي يا سي امنيتي هستيد و دارن شما رو کنترل و شنود ميکنن)
بعدش آي پي لاگ شمارو تو چک ميکنن ، به کجا ميرسن ؟ (ميخايم بدترين حالت ها رو که توسط مجهزترين و پيشرفته ترين و قوي ترين تجيهيزات امکانش هست رو بررسي کنيم ، تجهيزاتي که عمرا تو ايران وجود داشته باشه)ميرسن به مرحله کانکت به *** ، به فرضا بتونن اطلاعات ارسالي شمارو از لحظه اتصال به *** به بعد رمزگشايي کنن و ip تغيير يافته توسط وي پي ان رو بدست بيارن (عمراااااااا)
بعدش ميرسن به اطلاعاتي که نشون ميده شما توسط برنامه cocoon به دنياي اينترنت وصل شديد و دوباره يه سري اطلاعات رمزنگاري شده ي نامفهوم که توسط cocoon رمزنگاري شده (منتها ايندفه خيلي خفن تر از ***) به دستشون ميرسه که دوباره واسه رمزگشايي اون بايد چندين سال (شايد هزاران سال) وقت بزارن حالا شاید بعد ده سال کارو تلاش بي وقفه فرض ميگيريم که اطلاعات ارسالي و دريافتي ما از طريق cocoon هم رمزگشايي شد و اينا به ip اي که توسط cocoon تغيير کرده بود دسترسي پيدا کردن و مثلا فهميدن ما به کدوم سايت رفتيم اما !!!!!!!! کدوم سايت ؟ مگه سايت هاي https که توسط SSL رمزنگاري ميشه قابل پيگيري و شنوده ؟؟؟؟ پس دوباره ميرسن به يک سري اطلاعات نامفهوم و رمزنگاري شده که دوباره بايد چند سالي وقت بزارن تا بفهمن مني که از ريشه با اون ip اوليه به isp کانکت شدم چه اطلاعاتي ردو بدل کردم
تا سوتي نديد و اين مراحل رو رعايت کنيد صد سال ديگه هم کسی نمیونه شناسايي کنه البته با امکاناتی که اینور هست

پ.ن 1 : اگه شما تونستيد پسورد فايلهايي مثل rar رو بشکنيد (البته اگه پسوردتون ازين زپرتيا نباشه مثل 123456) ، امکان شناسايي اطلاعات شما هم تو اينترنت هست :66:پيدا کردن رمز با شکستنش فرق دارد
فايلها يا در کل اطلاعات رمزنگاري شده قابل شکستن نيستند و بايد الگوريتم رمزنگاري پيدا بشه تا به وسيله اون اطلاعات رمزگشايي بشه که اين الگوريتم فقط و فقط در اختيار شرکت سازنده هست که هرگز نميان بدنش اونم isp هاي Government ايراني !!!:65: نمونش مسنجر یاهو و...
پ.ن2:
کاملا علمي ، ساده ، منطقي و محسوس گفتم ، حالا اينکه قبول کنيد يا نه برميگرده به حس منطق پذيريتون که از بزرگ نمايي هاي الکي قدرت isp های دولتی ترسید!!!؟
يا حق

سلام

تشکر بخاطر اشتراک گذاری مطالب

شنود پیامک ها و تماس های تلفنی چیز طبیعه چون در حالت عادی رمزنگاری نمیشن درست مثل حالتی که ما بدون وی-پی-ان به اینترنت وصل میشیم،این 2 مورد مثل هم هستند
ولی اگر (به عنوان مثال) از اسکایپ استفاده کنیم این اطلاعات قابل ردگیری نیست (مثل استفاده از اینترنت در حالت استفاده از چیزپی ان می مونه.)
اینجا رو نگاه کنید:

https://support.skype.com/en/faq/FA31/does-skype-use-encryption

این راه حلی برای اون قضیه مکالمات بود.نرم افزار هایی دیگه هم هستند.

:) جمله درستی بود.

من بیشتر از این نمیتونم مسائل رو باز کنم و اطلاعات رو بازگو کنم! ...این جمله آخر هست که میگم و دیگه پستی نیمدم.
تمام فعالیت های شما در وب ایران به صورت Click Stream ثبت میشه. اگر از رقم واردات تجهیزات شنود شامل سخت افزار و نرم افزار توسط ایران و شرکت های شبه دولتی اطلاع داشتید و یک بار مسیرتون به ... میفتاد، این جا این صحبت ها رو نمیکردید !

موفق و پیروز باشید.

aliboy
November 23rd, 2012, 21:09
تمام فعالیت های شما در وب ایران به صورت Click Stream ثبت میشه

کلیک استریم یعنی کاربر روی چه چیزهایی کلیک کرده و ای اس پی قدرت مشاهده همه درخواستها رو داره.همه اینها بخشی از همون لاگ تلقی میشه.چیز خاصی نیست.
پلیس فتا:
بودن در فیس بوک جرم نیست

عضویت در فیس بوک جرم نیست - مشرق نیوز | mashreghnews.ir (http://www.mashreghnews.ir/fa/news/164861/%D8%B9%D8%B6%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D8%AC%D8%B1%D9%85-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA)

اسکایپ هم مثه مسنجره.همه آشنایی دارن.

samaras
November 23rd, 2012, 22:06
من بیشتر از این نمیتونم مسائل رو باز کنم و اطلاعات رو بازگو کنم! ...این جمله آخر هست که میگم و دیگه پستی نیمدم.
تمام فعالیت های شما در وب ایران به صورت Click Stream ثبت میشه. اگر از رقم واردات تجهیزات شنود شامل سخت افزار و نرم افزار توسط ایران و شرکت های شبه دولتی اطلاع داشتید و یک بار مسیرتون به ... میفتاد، این جا این صحبت ها رو نمیکردید !

موفق و پیروز باشید.

اصلا کاملا حق با شماست و iran Government نامبروانه در زمینه ی رمز گشایی و شنود .تمام وسایلشم دستاورد خودشه :65: و این کشورهای دیگه اند که استفاده کننده از تکنولوژی هستند و حتی چیزی هم تولید نمیکنند :77:
آخرین پ.ن
بله شنود در ایران وجود داره در آمریکا هم وجود داره ولی نرم افزاری که پنتاگون استفاده میکنه با نرم افزارهای وارداتی دسته چندم تاریخ گذشته ما یکی هست؟
ضمنا اگه کسی اطلاعاتی به این مهمی داشته باشه از طریق isp تبادل نمیکنه که حالا بخواد پنتاگون رمزگشایی کنه یا کس دیگه ای

شما هم موفق باشی