PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال خیلی مهم (ببخشید اینجا میپرسم)

kasiri182
October 26th, 2012, 14:23
سلام دوستان ببخشید این سوال رو اینجا میپرسم

راسیتش من میخوام یه دیتا سرور بزنم با چند تا تاور و از نظر مالی اسپانسرش رو هم پیدا کردم فقط نمیدونم برای راه اندازیش سراغ کدوم ارگان های دولتی برم و مجوز بگیرم
انصافا اگر کسی اطلاعاتی داره و میتونه کمکم کنه بهم بگه ممنون میشم

اگه تونست بهم ایمیل کنه بهتره kasiri182@gmail.com

ma3oud91
October 26th, 2012, 14:39
بحث زیاد شده دوست عزیز.یه سرچ کنید پیدا میشه

kasiri182
October 26th, 2012, 14:50
دوست من لطف میکنید خودتون بگید
هرچه قدر سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم .... هنوز در این مسئله دچار ابهام هستم

gitiserver
October 26th, 2012, 15:11
رویه لینک زیر کلیک کنید:
ثبت شرکت هاستینگ - Google Search (http://www.google.com/search?q=%D8%AB%D8%A8%D8%AA+%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8% AA+%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF&sitesearch=webhostingtalk.ir)

parsdrive
October 26th, 2012, 15:33
رویه لینک زیر کلیک کنید:
ثبت شرکت هاستینگ - Google Search (http://www.google.com/search?q=%D8%AB%D8%A8%D8%AA+%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8% AA+%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF&sitesearch=webhostingtalk.ir)

ایشون میگن دیتاسنتر شما لینک ثبت شرکت هاستینگ رو میدی؟؟؟؟؟ دیتاسنتر همون شرکت هاستینگه؟؟؟؟؟؟

gitiserver
October 26th, 2012, 15:42
ایشون میگن دیتاسنتر شما لینک ثبت شرکت هاستینگ رو میدی؟؟؟؟؟ دیتاسنتر همون شرکت هاستینگه؟؟؟؟؟؟

من اشتباه کردم بهتر نبود به جای ایراد گرفتن شما راهنمایی می کردی ؟
اشتباه من به کسی ضرر نزد پس اتفاق خاصی نیفتاده و فقط اشتباه کردم .

دوست من لطف میکنید خودتون بگید
هرچه قدر سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم .... هنوز در این مسئله دچار ابهام هستم
فکر می کنم بهترین راه این هست که شما بری شرکت رو ثپت کنید موقع ثپت دقیقا می گن چه مجوز های رو نیاز دارید و دیگه مشکلی هم پیش نمیاد

parsdrive
October 26th, 2012, 15:53
بنده که ایرادی نگرفتم. هر آدمی متوجه میشه که جمله سوالی بود نه ایرادی!

gitiserver
October 26th, 2012, 15:59
بنده که ایرادی نگرفتم. هر آدمی متوجه میشه که جمله سوالی بود نه ایرادی!

عزیز من چیز خاصی نگفتم فقط از (؟؟؟؟؟؟) شما چه برداشتی می کنی بعد
حداقال راهنمای کن نه که فقط بگی اشتباه
بیخیال پست اسپم و ربطی به موضوع نداره .
موفق باشید

amirlord
October 26th, 2012, 16:02
سلام
من نفهمیدم منظورتون از "دیتا سرور" چی بود . اما اگر دیتاسنتر بود :
1- مجوز IDC برای مرکز داده .
2- مجوز ISDP هم که معمولا همه ی مراکز داده دارند . برای دریافت پهنای باند از شرکت زیرساخت ایران و ارائه اون به مشتریان .
( وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات )
البته پارسال این مجوز هارو باید تو خواب می دیدیم ، امسال خبری ندارم که میشه دریافت کرد یا نه .

در ضمن چند تا تاور Server Room هم نمیشه چه برسه به دیتاسنتر .
با این وضع دلار شما نیاز به حداقل 20 میلیارد تومان دارید .
در کل اگر مصرفتون در حد 2 تا 4 رک هست بهتره از دیتاسنتر های مطرح مثل افرانت ، پارس آنلاین و ... کیج یا روم اختصاصی اجاره کنید .
موفق باشید .

Ramin
October 26th, 2012, 16:20
شما اگر توانایی ایجاد دیتاسنتر را داشتید این سوالات مبتدیانه را اینجا مطرح نمی کردید . امیدورام منظور این جمله را درک کنید ....

ourweb
October 26th, 2012, 16:39
سلام اگه واقعا سرمایه دارید از نظر من داخل کشور های همسایه بزنید خیلی ارزون تر در میاد ولی خب این سوال که چطوری دیتاسنتر بزنید خیلی پیش پا افتاده بود لطفا کمی مقاله و با چند نفر که کارشون دیتامیباشد حرف بزنید نمونه هاست پلیس که دیتاسنتر دارند ازشون بپرسید در همین انجمن هم هستند

kasiri182
October 26th, 2012, 18:45
سلام
من نفهمیدم منظورتون از "دیتا سرور" چی بود . اما اگر دیتاسنتر بود :
1- مجوز IDC برای مرکز داده .
2- مجوز ISDP هم که معمولا همه ی مراکز داده دارند . برای دریافت پهنای باند از شرکت زیرساخت ایران و ارائه اون به مشتریان .
( وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات )
البته پارسال این مجوز هارو باید تو خواب می دیدیم ، امسال خبری ندارم که میشه دریافت کرد یا نه .

در ضمن چند تا تاور Server Room هم نمیشه چه برسه به دیتاسنتر .
با این وضع دلار شما نیاز به حداقل 20 میلیارد تومان دارید .
در کل اگر مصرفتون در حد 2 تا 4 رک هست بهتره از دیتاسنتر های مطرح مثل افرانت ، پارس آنلاین و ... کیج یا روم اختصاصی اجاره کنید .
موفق باشید .

دوست من عزیز من بالا گفتم من میخوام دیتا سرور (چندتا سرور روم) بزنم نه دیتا سنتر که هزینه ی بالایی داره....
خواهشا پست ها رو قشنگ بخون و پست اسپم نذار

kasiri182
October 26th, 2012, 18:48
شما اگر توانایی ایجاد دیتاسنتر را داشتید این سوالات مبتدیانه را اینجا مطرح نمی کردید . امیدورام منظور این جمله را درک کنید ....

عزیز من مگه کسی که توانایی دیتا سنتر زدن رو داشته باشه باید حتما خدا باشه و همه چیز رو بدونه؟
اصلا شما فکر کن من این سوالم واسه کسب اطلاعات عمومیه ؟
به نظرت کسی سوال میپرسه باید آدم بکوبتش؟؟؟
اگه جواب سوالم رو نمیدونی بیخود میکنی پست اسپم میذاری....

ma3oud91
October 26th, 2012, 18:56
شما میخوای داخل ایران دیتا سنتر بزنی؟

kasiri182
October 26th, 2012, 18:57
سلام اگه واقعا سرمایه دارید از نظر من داخل کشور های همسایه بزنید خیلی ارزون تر در میاد ولی خب این سوال که چطوری دیتاسنتر بزنید خیلی پیش پا افتاده بود لطفا کمی مقاله و با چند نفر که کارشون دیتامیباشد حرف بزنید نمونه هاست پلیس که دیتاسنتر دارند ازشون بپرسید در همین انجمن هم هستند

عزیزم من چیزی رو میبینم که شما نمیبینی!!! تصور کن زمانی رو که شما نتونی به اینترنت بین المللی وصل شی یا اگرم بتونی باهزار مصیبت
اونوقت من برم کشور همسایه سرور بزنم!!! (حالا حرف من مبتدیانست یا حرف شما)
در ضمن من در راستای تحقق اینترنت ملی میخوام یه دیتا سرور خوف بزنم (که البته عقل میگه اول با سرمایه کوچیک شروع کرد نه این که اول کار n میلیارد ریخت وسط میدون)
تازه من سوالم پیش پا افتادست درست..... اما باید از شماها بپرسم دیگه تا اطلاعات کافی کسب کنم....در ضمن نمیخوام خودم همه چی دان شم مطمئنا تو اینکار نیاز به نیروهای متخصص هست که از شماها هرکی میخواد میتونه باما همکاری کنه

بازم ممنون بابت فرهنگ پاسخ گویی بالاتون.....(خواهشا به چند تا فروم انگلیسی زبان سر بزنید ببینید وقتی یکی یه سوال بچگانه میپرسه چجور جوابشو میدن....حداقل نمیکشنش!!!)

kasiri182
October 26th, 2012, 18:58
شما میخوای داخل ایران دیتا سنتر بزنی؟

عزیزم تاج سرممممممم من میخوام دیتا سرور (چند تا سرور روم - دیتا سنتر کوچیک) برای شروع تو ایران بزنم...

ma3oud91
October 26th, 2012, 19:08
ببخشید متوجه شدم.دقیق چیزی نمیدونم از این که خودتون بخواین یک دیتا سنتر کوچیک بزنید.
در سرش خیلی زیاده اگه خودتون بخواین بزنید اگه دیتا سنترهایی مثل افرا نت .
تاپیک های زیر رو یه مطالعه بکنید.

دیتاسنتر (http://www.webhostingtalk.ir/f6/58696)

http://www.webhostingtalk.ir/f181/48211/

gitiserver
October 26th, 2012, 19:12
شما برای اینکه بتونی همچین کاری رو انجام بدید تا اونجا که من میدونم باید پهنای باند داشته باشید برای این که پهنای باند داشته باشید باید مجوز بگیرید که به طبع باید شرکت ثپت کنید
فکر هم نمی کنم حتی اگر ایترانت هم بخواید بگیرید بدون مجوز بهتون اجازه بدن چون کار شما با 1 مگ که حل نمی شه دست کمش یه پورت 100 مگ احتیاج دارید .
پس یه جورای فکر کنم با شما طوری رفتار کنن که می خوایید دیتا سنتر بزنید .
شما توجه داشته باش همیشه با کسی طرف نیستی که واقعا در اون کار باشه ممکنه شما وقتی میری برای ثپت شرکت طرف شمارو از ارشاد گرفته تا ثپت احوال هم بفرسته پس هر چیزی ممکنه چون کار معمولی نیست و به صورت خیلی محدود .
یکی از دوستان هم معمول کار رو گفتن حالا بستگی داره موقع کار شد چقدرش به شما نسبت داده بشه
مثلا هاستینگ مجوز خاصی نمی خواد ولی طراحی وب و نرم افزار مجوز از ارشاد می خواد پس به خیلی چیزا بستگی داره ( البته یه سری دوستان هم گفتن نمیخواد من دقیق نمیدونم)
پهنای باند هم فکر میکنم مجوز از سازمان ارتباطات و اطلاعات بخواد .
کامل ترین اطلاعات موقع ثپت فکر کنم بتونید بدست بیارید .
بلاخره تا کسی این کارو نکرده باشه 100% نمی تونه اطلاعات بده
منم فقط نظرم گفتم ممکنه اصلا درست نباشه

amirlord
October 26th, 2012, 19:13
دوست من عزیز من بالا گفتم من میخوام دیتا سرور (چندتا سرور روم) بزنم نه دیتا سنتر که هزینه ی بالایی داره....
خواهشا پست ها رو قشنگ بخون و پست اسپم نذار

عزیزم من چیزی رو میبینم که شما نمیبینی!!! تصور کن زمانی رو که شما نتونی به اینترنت بین المللی وصل شی یا اگرم بتونی باهزار مصیبت
اونوقت من برم کشور همسایه سرور بزنم!!! (حالا حرف من مبتدیانست یا حرف شما)
در ضمن من در راستای تحقق اینترنت ملی میخوام یه دیتا سرور خوف بزنم (که البته عقل میگه اول با سرمایه کوچیک شروع کرد نه این که اول کار n میلیارد ریخت وسط میدون)
تازه من سوالم پیش پا افتادست درست..... اما باید از شماها بپرسم دیگه تا اطلاعات کافی کسب کنم....در ضمن نمیخوام خودم همه چی دان شم مطمئنا تو اینکار نیاز به نیروهای متخصص هست که از شماها هرکی میخواد میتونه باما همکاری کنه

بازم ممنون بابت فرهنگ پاسخ گویی بالاتون.....(خواهشا به چند تا فروم انگلیسی زبان سر بزنید ببینید وقتی یکی یه سوال بچگانه میپرسه چجور جوابشو میدن....حداقل نمیکشنش!!!)

سلام دوست عزیز .
من خواهش میکنم ، تمنا میکنم شما نیز به چند فروم انگلیسی سر بزنید و درک کنید که در همچین مواقعی باید تشکر کنید .
چیزی به نام دیتا سرور وجود نداره . شما سوال پرسیدید من هم جواب دادم . حالا اسپمش کجا بود ؟
جهت اطلاع خودتون دارید میگید چند تا سرور روم . دیتاسنتر های معمول در واقع تشکیل شده از چند سرور روم یا سالن هستند . شما چیزی رو مطرح کردید که در واقع حتی خودتون هم راجع بهش درک واقعی ندارید .
دقیقا شما چه چیزی می بینید ؟ من که دارم می بینم شما بر اساس حرف چند مسئول بی سواد میخواید سخت به کار پر ریسکی بزنید .
چیزی به نام اینترنت ملی وجود نداره . بهتره از عبارت شبکه ی ملی استفاده کنید .

- در ضمن سرور روم هایی که دانشگاه ها یا مراکز کوچک دارند فکر میکنید کم خرجش شده ؟ نکنه میخواید به جای سوییچ از هاب های 5 تایی استفاده کنید ؟! میدونم بحث شما سر مسائل مالی نبود اما در واقع با پست بالاتون گفتید که سرور روم خرج بالایی نداره .

- یک سوییچ عادی 24 تایی گیگابیت سیسکو : 2000 دلار به بالا قیمت در امریکا . با توجه به این که استفاده از محصولات سیسکو در ایران به هر شکل غیرمجاز هست قیمتش توی ایران بالای 15 ~ 25 میلیون تومان هست .
حالا Jiniper که بماند ... !
- هر کابینت 48 یونیتی الان قیمتش بالای 4 - 5 میلیون باید داشته باشه .
- UPS و PDU و ... خیلی چیزای دیگه که وقتی شروع به کار کنید هزینه ش میاد تو دستتون .
- هزینه های دستگاه های تهویه ی هوا
- دستگاه های امنیتی
- ساختمان
و ..... !!!!

در مورد مجوز هاش هم که در پست قبلی اشاره کردم که زیاد امیدی به دریافتشون نداشته باشید :)

برای این پست 4 دقیقه وقت صرف کردم امیدوارم ارزشش رو در راستای ارتقای سطح اطلاعاتی شما و دیگران داشته باشه !

kasiri182
October 26th, 2012, 19:42
سلام دوست عزیز .
من خواهش میکنم ، تمنا میکنم شما نیز به چند فروم انگلیسی سر بزنید و درک کنید که در همچین مواقعی باید تشکر کنید .
چیزی به نام دیتا سرور وجود نداره . شما سوال پرسیدید من هم جواب دادم . حالا اسپمش کجا بود ؟
جهت اطلاع خودتون دارید میگید چند تا سرور روم . دیتاسنتر های معمول در واقع تشکیل شده از چند سرور روم یا سالن هستند . شما چیزی رو مطرح کردید که در واقع حتی خودتون هم راجع بهش درک واقعی ندارید .
دقیقا شما چه چیزی می بینید ؟ من که دارم می بینم شما بر اساس حرف چند مسئول بی سواد میخواید سخت به کار پر ریسکی بزنید .
چیزی به نام اینترنت ملی وجود نداره . بهتره از عبارت شبکه ی ملی استفاده کنید .

- در ضمن سرور روم هایی که دانشگاه ها یا مراکز کوچک دارند فکر میکنید کم خرجش شده ؟ نکنه میخواید به جای سوییچ از هاب های 5 تایی استفاده کنید ؟! میدونم بحث شما سر مسائل مالی نبود اما در واقع با پست بالاتون گفتید که سرور روم خرج بالایی نداره .

- یک سوییچ عادی 24 تایی گیگابیت سیسکو : 2000 دلار به بالا قیمت در امریکا . با توجه به این که استفاده از محصولات سیسکو در ایران به هر شکل غیرمجاز هست قیمتش توی ایران بالای 15 ~ 25 میلیون تومان هست .
حالا Jiniper که بماند ... !
- هر کابینت 48 یونیتی الان قیمتش بالای 4 - 5 میلیون باید داشته باشه .
- UPS و PDU و ... خیلی چیزای دیگه که وقتی شروع به کار کنید هزینه ش میاد تو دستتون .
- هزینه های دستگاه های تهویه ی هوا
- دستگاه های امنیتی
- ساختمان
و ..... !!!!

در مورد مجوز هاش هم که در پست قبلی اشاره کردم که زیاد امیدی به دریافتشون نداشته باشید :)

برای این پست 4 دقیقه وقت صرف کردم امیدوارم ارزشش رو در راستای ارتقای سطح اطلاعاتی شما و دیگران داشته باشه !

عزیز من قربونت برم ممنون...بنده شرمنده ام که ازت تشکر نکردم و الان داری منو میزنی
دوست من اگه من توی این موضوع اطلاع کافی داشتم که نمیومدم تو این فروم با شما سر و کله بزنم.... دوست خوبم عزیزم اینجور که شما میگید هیچ کسی نباید دل و جرات وارد شدن تو این بحث رو داشته باشه دیگه
چرا؟؟؟ چون افرانت و پارس آنلاین و این جور شرکتا هستن و بقیه بوقن
عزیز دلم اینکه مسئولین باسوادن یا بیسواد به بنده ربطی نداره اما مهم اینه که مملکت دستشونه(روزی رو یادتون نیست که واسه دو سه روز نمیتونستیم به گوگل دسترسی داشته باشیم؟؟؟)
حال چه تضمینی هست که آینده ما همانند کره شمالی نشه؟؟؟ نمیخوام بحث های سیاسی کنم و هیچوقت هم چنین بحث هایی نمیکنم چراکه تخصصی در این زمینه ندارم .... اما شما تصور کن برای شروع هزینه ای شروع چنین کاری رو دارم و رفته رفته این کار رو گسترش میدم آیا بازم کوتاه بیام و بذارم افرانت و سایر دیتاسنترهای بزرگ در ایران بازار رو برای خودشون انحصاری کنن و امکاناتشون رو با قیمت های گذاف به کاربران بفروشن؟؟؟
وقتی بازار انحصاری شه همین میشه دیگه؟؟؟ خود شما وقتی بدونی یه شرکتی هست که امکانات خوب به همراه هزینه بسیار کم میده میری سراغ افرانت و جاهای دیگه ؟؟؟

عزیز شماکه تخصص در این بابت داری میتونی تجاربت رو در اختیار شرکت ما بذاری؟