PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حق الناس و ضرر های که می زنیم

Web-Lovers
October 26th, 2012, 08:44
با سلام
نمی دونم توی این بازار هاست و سرور کسی اعتقاد به حق الناس دارد یا نه ولی این چند روزه به این نتیجه رسیدم که کار سرور و هاست جز حق الناس چیزی بر گردن فروشندگان ندارد بخصوص که بسیاری از این فروشندگان اساسا ناوارد هستند و ایراد از خودشون هست.

نظر دیگر دوستان در این مورد چیه؟

Hostpolis
October 26th, 2012, 09:03
مشکلی که با اون مواجه هستید، چه چیزی هست.

جمع بستن یک جور halo effect هست. کار میزبانی بیشتر تجربی هست تا علمی چرا که کانفیگ سرور سلیقه ای و بر اساس تجربه گذشته انجام میشه. الزاما با تجربه ترین ها بهترین ها نیستند و الزاما بهترین ها با تجربه ترین ها نیستند.

هاست اشتراکی اگر نیاز رو برآورده نکنه و یا در برآورده سازی شک باشه باید حتما سرور اختصاصی تهیه کنید.

nerd
October 26th, 2012, 09:22
فکر کنم یه مقدار توضیح بدید که چه موردی اذیتتون می کنه و یا چه جنبه ای از حق الناس رو مد نظر دارید بهتر بشه پاسخ داد
من که از صورت مسئله ای که مطرح کردید چیزی دستگیرم نشد

Web-Lovers
October 26th, 2012, 16:45
مثلا شما سرور می فروشید و حالا به علت کانفیگ غلط شما مجبور می شوید تمام سرویس ها را از نو بسیازید و سه روز سرویس های مردم قطع می شود.
یا اینکه سرور توانایی تعداد سایت را ندارد و سرویس های سرور دان می شوند حالا گناه اون طرف که سرور یا هاست خریده چیه؟

nerd
October 26th, 2012, 16:56
مثلا شما سرور می فروشید و حالا به علت کانفیگ غلط شما مجبور می شوید تمام سرویس ها را از نو بسیازید و سه روز سرویس های مردم قطع می شود.
یا اینکه سرور توانایی تعداد سایت را ندارد و سرویس های سرور دان می شوند حالا گناه اون طرف که سرور یا هاست خریده چیه؟

بله خب این مثل تعمیر کاریه که یه پیچو یادش میره ببنده یا جراحی که تیغ رو تو شکم طرف جا میزاره!
گوشزد این مسئله خوبه اما مسئله ای نیست که خاص هاستینگ باشه

Web-Lovers
October 26th, 2012, 17:03
درسته
اما متاسفانه اعتبار همه را زیر سال می برد و این روند اساسا درست نید.
یا حتی من دیدم کسی که اصلا هیچ سررشته ای ندارد وارد بازار هاست شده است و متاسفانه به بسیاری دیگر ضرر می زند و امیدوارم این بازار سامان پیدا کند.

dertgtr
October 26th, 2012, 17:35
خود خریدار هم مقصر هست وقتی به خاطر مبلغی ناچیز تفاوت قیمت از سرویس بی کیفیت استفاده می کنه . غیر اینه ؟
طرف صحبتم با سرویس دهنده خاصی نیست ولی 2 * 2 تا 4 تا که کنید مشخصه وقتی قیمت دلار / یورو / پوند میره بالا باید قیمت های سرور / هاست بره بالا وقتی نمیره این وسط چی تغییر می کنه ؟ غیر این هست که کیفیت میاد پایین ؟ پس مشتری نباید کمی تعقل کنه قبل خرید ؟ ولی برعکس مشتری میاد فقط به خاطر چند هزار تومن اختلاف باز میره از سرویس دهنده بی کیفیت می خره !

Web-Lovers
October 26th, 2012, 18:44
این حرف درسته اما به نظرم باید توی ایران یک نظام برای هاست ایجاد بشه تا این حد کاربرا اذیت نشوند.

HOSSEIN1242000
October 26th, 2012, 19:12
با سلام

80 درصد مشکلات به 3 دسته مهم هست یک ارزونی سرویس و خردید سرور اختصاصی کیفیت پایین و نداشتن هیچ گونه نظارتی روی این موضوع هر کی دوست داره واسه خودش کار می کنه

TARIMEHR
October 28th, 2012, 02:29
لابد دیدین فروشنده های معتبر بخاطر مثلا ۳ روز قطعی یک ماه رایگان برای جبران خسارت سرویس میدن

به هر حال فرد سودجو با این چیزا سر عقل نمیاد

secure_host
October 28th, 2012, 03:37
با سلام
اول این موضوع را مشخص کنم که بله در بازار هاستینگ نیز کسانی هستند که حق الناس براشون مهمه . و بنده یک عقیده ای دارم و آن هم این است که تا تخصص کافی در زمینه ای پیدا نکنم وارد گود نخواهم شد.
خوب ببینید هر سرویس دهنده یک SLA برای ارایه سرویس دارند که طبق همون SLA مشتری خرید می کنه و طبق همون SLA هم می تونه خسارت دریافت کنه . درواقع SLA مثل قرار دادی است که بین طرفین منعقد می شود.
حالا اگر شخص رفته و از یک جایی سرویس گرفته که هیچ گونه SLA ندارد. ممکن است که شخص متضرر شود و سپس دستش به هیچ جا نرسه که در این حالت هم شخص فروشنده و هم خریدار مقصرند که خریدار به اصطلاح فقهی جاهل قاصر محسوب می شود.
مثلا یکی از بندهای که می توان در Service Legal Argument مشخص نمود down time است که مثلا در صورتی که در ماه بیش از 1 ساعت قطعی در سرویس وجود داشت فروشنده 1 ماه زمان ارایه سرویس را بیشتر می کند و موارد دیگه

lived
October 28th, 2012, 04:05
با سلام
اول این موضوع را مشخص کنم که بله در بازار هاستینگ نیز کسانی هستند که حق الناس براشون مهمه . و بنده یک عقیده ای دارم و آن هم این است که تا تخصص کافی در زمینه ای پیدا نکنم وارد گود نخواهم شد.
خوب ببینید هر سرویس دهنده یک SLA برای ارایه سرویس دارند که طبق همون SLA مشتری خرید می کنه و طبق همون SLA هم می تونه خسارت دریافت کنه . درواقع SLA مثل قرار دادی است که بین طرفین منعقد می شود.
حالا اگر شخص رفته و از یک جایی سرویس گرفته که هیچ گونه SLA ندارد. ممکن است که شخص متضرر شود و سپس دستش به هیچ جا نرسه که در این حالت هم شخص فروشنده و هم خریدار مقصرند که خریدار به اصطلاح فقهی جاهل قاصر محسوب می شود.
مثلا یکی از بندهای که می توان در Service Legal Argument مشخص نمود down time است که مثلا در صورتی که در ماه بیش از 1 ساعت قطعی در سرویس وجود داشت فروشنده 1 ماه زمان ارایه سرویس را بیشتر می کند و موارد دیگه

واقعا حرفهای خوبی زدید
اگر واقعا بییم یه سری قوانین وضع کنیم برنامه فروش سرور و هاست خیلی بهتر میشه و مشتری متوجه میشه که باید چه کار کنه و برنامه چیه
ما بدون هیچ قاعده و قانونی خودمان این مبحث بالا که فرمودید را تا الان رعایت کردیم یعنی ما دون تایم داشتیم و به کاربرها اضافه کردیم
اما اگر یه قانون مثل فرمایش شما ردیف بشه خیلی عالی میشه