PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا با یک خط تلفن میشه از دو ای دی اس ال استفاده کرد؟

psfa
October 23rd, 2012, 22:48
دوستان خونه ی ما دو طبقه هست الان از یک شرکت ای دی اس ال دارم که کامپیوتر پایین هست
راهی هست از همون شرکت یه اشتراک دیگه بگیرم و شب با لپ تاپ اینترنت برم؟(اینی که دارم محدوده و شبانه رایگان نداره) یکی دیگه رو می خوام برای شبانه بگیرم که 1 تا 7 رایگان هست و دانلود کنم
راهی هست؟

hostarya
October 23rd, 2012, 23:01
adslروی یه خط دوتا امکانش اصلا وجود نداره ولی خب شما میتونین با مودم وایلس کار کنین به نظر من ;)

habiballahafg
October 23rd, 2012, 23:05
بله دوستمون درست میگه والی از wi -fi بی سیم استفاده کنید

shahmoradi
October 23rd, 2012, 23:25
خط تلفن شما در مخابرات وصل شده به یک پورت دستگاه dslma
هر شرکتی در محلی که مخابرات تعیین کرده یه دونه از این دستگاه ها گذاشته و مثلا روش 100 تا پورت است حالا خط شما به یکی از این پورتها وصله و به اصطلاح خط رانژه شده
نمیشه که خط شما به دو تا dslma وصل بشه
به نظر من از مخابرات سرویس بگیر که کلا نامحدود است
شاتل،پارس آنلاین و... شبانه رایگان دارن ولی شبا سرعت مناسبی نیست همه دارن دانلود می کنند شاتل یه سیاستی داره که من بهش میگم روباه مکار شبای شاتل خیلی خوبه ولی شبش هم یه محدودیتی داره مثلا پشت سرهم متوالی دانلود کنی جلوت رو می گیره و محدودت می کنه چون نمی خواد سایر مشترکینش افت سرعت داشته باشن به نظر من کلا تو ایران دانلود کردن فایده نداره و شرکتی چیزی نیست واقعا بخواهی دانلود کنی با سرعت بالا همون از مخابرات بگیر سیستمو مجهز به خنک کننده خوب مثل کولر و یه چند تا فن نصب کن روش بذا دانلود کنه 24 ساعت شبانه روز 7 روز هفته

poriya_hashie
October 23rd, 2012, 23:27
یه وایمکس مبین نت بخر یا ایرانسل راحت باشی

Reza.exe
October 24th, 2012, 00:35
یه وایمکس مبین نت بخر یا ایرانسل راحت باشی

لذت قطعی های مکرر و پشتیبانی 24 ساعته را با مبین نت تجربه کنید :)

hostarya
October 24th, 2012, 00:41
لذت قطعی های مکرر و پشتیبانی 24 ساعته را با مبین نت تجربه کنید :)

تایید میشه این حرفتون کلا وایمکس هنوز تو ایران جا نیفتاده بازم صد رحمت به ایرانسل مبین نت دیگه ماشاالله
دوست عزیزمون باید وایلس wi-fiاستفاده کنن

websazha
October 24th, 2012, 02:47
اون قضیه 2 مودم روی یک خط که من شخصا قبلا تست کردم و این طوری میشه که یکی از مودم ها وصل میشه و بلافاصله بعد از این که مودم بعدی میاد روی خط و مودم میره که بره یک سری اطلاعات رو بخوبه مودم اولی قطع میکنه مودم 2ومی وصل میشه بعد مودم اولی بعد 1 دقیقه میبینه ارتباط قطع شده و باز یه خودی نشون میده مودم بعدی قطع میکنه.
2 راه یا WIF یا کابل شبکه اگر نمی خوایم هزینه کنید الان کابل لن با کیفت مناسب 20 متر 40 هزار تومان هست.
مودم wif مدل d-link مودل مناسب 90 تومن خرید هست.
راه دیگه هم و خیلی ارزون ولی پر درد سر هست استفاده از بلوتوث برای شبکه 2 سیستم که یه طور هایی برد کم سرعت حداکثر 40 kb و... کسی ندیدم جای انجام بده.

websazha
October 24th, 2012, 03:01
مبین نت رو نمی دونم ولی ایرانسل واقعا اصلا وضعیت پایداری ندارد به هیچ عنوان.
ایرانسل 2 مگابایت داشتیم
حداقل سرعت دانود ما = 1بیت بوده.
حداکثر سرعت دانلود = 240 کیلوبایت.
میانگین سرعتی که همیشه تقریبا همیشه داشتیم توسط نرم افزار در طول 24 ساعت 60 کیوبایت بوده.
این شد کیفیت !
الان یک مگابایت هست
حداقل = قطع
حداکثر 105 کیلوبایت
اوریج 24 ساعته 35 کیلوبایت.
نتیجه ایرانسل به شخصه من که اینجا ساکن هستم توصیه نمی کنم شاید شهر های دیگه وضعیت فرق کند.
صبانت توصیه میشه سرعت واقعا لذت بخش 400-500 کیلوبایت راحت دانلود داریم نسبت.

baranblog
October 24th, 2012, 03:12
من یک سال مبین نت دارم و خیلی راضی هستم ، تو هر شهری بودم با سرعت کار کرده و قطعی نداشته

mamali5
October 24th, 2012, 06:04
دو مودم باهم نمیشه و دلیلش هم مربوط به پورت نمیشه
بلکه مربوط به نویز های ایجاد شده هست
چون فرکانس کاری هردو باهم برابر هست نمیتونن باهم هم زمان کار کنن روی یک لاین!
اما ما تو شرکت یک سری مودم های خاصی داریم که میتونیم این مورد رو به راحتی برای شما حل کنیم!
یعنی با یک خط تلفن با چندین اکانت کانکت بشین!
اما قیمت مودم کمی بالاست...

1eng.ir
October 24th, 2012, 07:43
خط تلفن شما در مخابرات وصل شده به یک پورت دستگاه dslma
هر شرکتی در محلی که مخابرات تعیین کرده یه دونه از این دستگاه ها گذاشته و مثلا روش 100 تا پورت است حالا خط شما به یکی از این پورتها وصله و به اصطلاح خط رانژه شده
نمیشه که خط شما به دو تا dslma وصل بشه
به نظر من از مخابرات سرویس بگیر که کلا نامحدود است
شاتل،پارس آنلاین و... شبانه رایگان دارن ولی شبا سرعت مناسبی نیست همه دارن دانلود می کنند شاتل یه سیاستی داره که من بهش میگم روباه مکار شبای شاتل خیلی خوبه ولی شبش هم یه محدودیتی داره مثلا پشت سرهم متوالی دانلود کنی جلوت رو می گیره و محدودت می کنه چون نمی خواد سایر مشترکینش افت سرعت داشته باشن به نظر من کلا تو ایران دانلود کردن فایده نداره و شرکتی چیزی نیست واقعا بخواهی دانلود کنی با سرعت بالا همون از مخابرات بگیر سیستمو مجهز به خنک کننده خوب مثل کولر و یه چند تا فن نصب کن روش بذا دانلود کنه 24 ساعت شبانه روز 7 روز هفته

DSLAM رو میفرمایید دیگه؟
dslma نداریم که همشهری :d

ma3oud91
October 24th, 2012, 14:10
مبین نت رو نمی دونم ولی ایرانسل واقعا اصلا وضعیت پایداری ندارد به هیچ عنوان.
ایرانسل 2 مگابایت داشتیم
حداقل سرعت دانود ما = 1بیت بوده.
حداکثر سرعت دانلود = 240 کیلوبایت.
میانگین سرعتی که همیشه تقریبا همیشه داشتیم توسط نرم افزار در طول 24 ساعت 60 کیوبایت بوده.
این شد کیفیت !
الان یک مگابایت هست
حداقل = قطع
حداکثر 105 کیلوبایت
اوریج 24 ساعته 35 کیلوبایت.
نتیجه ایرانسل به شخصه من که اینجا ساکن هستم توصیه نمی کنم شاید شهر های دیگه وضعیت فرق کند.
صبانت توصیه میشه سرعت واقعا لذت بخش 400-500 کیلوبایت راحت دانلود داریم نسبت.

حرف ایشون درسته هر شهری فرق داره.من از شرکت شاتل ADSL 2مگ گرفتم روز با سرعت 300 تا 320 دانلود می کردم و شب با سرعت 260 تا 270 .الان رفتم 128 گرفتم روز با سرعت 260-270 دانلود می کنم شب با سرعت 70.فقط بدی این شرکت هایی مثل شاتل اینکه که اگه شما خط 2مگ گرفتی اگه شب ها که مجانی میشه زیاد دانلود کنی share میشی دقیقا کاری که با من شد:d.اما الان 128 دارم شبی 1گیگ هم دانلود کنم افت سرعت ندارم و share نمی کنن:-|

parsdrive
October 24th, 2012, 15:16
درود
دوست عزیز نیاز به خرید هیچ نوع مودم و یا پرداختی به هیچ کسی نیست!
در پرشین تولز جستجو کنید حتما جواب می گیرید. اتصال یکی به usb و یکی با LAN.

mmzznn
October 24th, 2012, 16:40
امکان راه اندازی دو adsl از دو شرکت متفاوت بر روی یک خط وجود نداره. ولی می تونید کلا محل خرید سرویستون رو جابجا کنید و از جایی که ترافیک شبانه رایگان داره Adsl تهیه کنید. و یا یک خط تلفن دیگه تهیه کنید و براش از جای دیگری adsl بگیرید که فکر نمیکنم خیلی بصرفه باشه چون در این حالت علاوه بر آبونمان خط جدید باید دوجا adsl شارژکنید.
اگر هم منظورتون این بود که در طبقه بالا هم اینترنت میخواید ساده ترین راه تهیه یک مودم wireless هست

psfa
October 24th, 2012, 20:16
بسیار ممنون از همه ی دوستان
جواب دوستان:
از یک شرکت می خوام دو تا بگیرم
این شرکت سرویسی که الان دارم شبانه رایگان نداره به خاطر سرعتش نمیتونم اینو عوض کنم اینو واسه وبگردی اینا می خوام
یکی دیگه می خوام از همین شرکت بگیرم که شبانش رایگانه و اونو واسه دانلود بگیرم(مشکل فقط طبقه بالا نیست که مودم وایرلش بگیرم)
وایمکس نه مبین نت نه ایرانسل اینجا نداریم و نمیتونیم استفاده کنیم

mmzznn
October 25th, 2012, 12:31
اگر دو سرویس از یک شرکت میخواید بگیرید فکر میکنم میشه. چون یک لینک از اون شرکت کافیه و فقط باید مشخصات سرویس جدید رو زمانی که میخواید استفاده کنید داخل مودمتون ست کنید.

psfa
October 25th, 2012, 12:41
اگر دو سرویس از یک شرکت میخواید بگیرید فکر میکنم میشه. چون یک لینک از اون شرکت کافیه و فقط باید مشخصات سرویس جدید رو زمانی که میخواید استفاده کنید داخل مودمتون ست کنید.

مودم وایرلسی نیست که دیگه نیاز به ست کردنو اینا نباشه و یه سوئیچی چیزی داشته باشه؟

ma3oud91
October 25th, 2012, 15:22
بله دوست خوبمون درست میگه اگه دو اشتراک رو از یک شرکت میخواین بگیرین مشکلی نداره چون خط رانژه شده اون شرکته.مودم هم فقط یک سوئیچ بگیرین کافیه

psfa
October 25th, 2012, 15:57
بله دوست خوبمون درست میگه اگه دو اشتراک رو از یک شرکت میخواین بگیرین مشکلی نداره چون خط رانژه شده اون شرکته.مودم هم فقط یک سوئیچ بگیرین کافیه

منظورتون مودم هم یک سوییچ بگیرم چی بود؟ دستگاه جدا هست برای سوییچ بگیرم؟ بعد به طبقه بالا چیجوری اوکی کنم؟ :d

mehdisr
October 25th, 2012, 16:37
بهترین راه اینکه که از مودم wi-fi دار در جایی که خط اول وجود داره -طبقه اول - وجود داره استفاده کنید . و با استفاده از مودمهای usb که ارزان هم هستند در طبقه دوم از مودم اول دریافت کنید .وقتی خواستید مودم wi-fi دار بخرید حتما برد گیرنده و فرستنده رو چک کنید ببنید به اندازه فاصله شما هست یا خیر
یک راه دیگه هم هست بعضی از شرکتها چند کاربره دارن می تونید از ا ونها هم استفاده میتونید بکنید .
یک راه هم هست وقتی 2 مودم با هم روشن باشن هیچ کدوم کار نمیکنن . وقتی یکی روشن باشه میشه استفاده کرد از اون .
البته باید خط تلفن در طبقه واحد شما نیز وجود داشته باشه .
البته اگه مسیر کوتاه باشه می تونید از یک کابل شبکه نیز استفاده کنید از پنجره به پنجره اتاق خواب سیم بکشید (کابل Cat5) - برای شبکه

( بنده اشتباه متوجه شدم . فکر کردم میخواهید از یک طبقه به طبقه دیگر اینترنت دهید ) . پست رو پاک نکردم به خاطر اینکه شاید به درد کسی بخوره .
فشار کاری و اقتصادی ببین تا کجا پیش میره . یه چیزی میخونیم اما چیز دیگه برداشت میکنیم .

mehdisr
October 25th, 2012, 16:39

نمیشه همچین چیزی دوست عزیز .

psfa
October 25th, 2012, 17:01
بهترین راه اینکه که از مودم wi-fi دار در جایی که خط اول وجود داره -طبقه اول - وجود داره استفاده کنید . و با استفاده از مودمهای usb که ارزان هم هستند در طبقه دوم از مودم اول دریافت کنید .وقتی خواستید مودم wi-fi دار بخرید حتما برد گیرنده و فرستنده رو چک کنید ببنید به اندازه فاصله شما هست یا خیر
یک راه دیگه هم هست بعضی از شرکتها چند کاربره دارن می تونید از ا ونها هم استفاده میتونید بکنید .
یک راه هم هست وقتی 2 مودم با هم روشن باشن هیچ کدوم کار نمیکنن . وقتی یکی روشن باشه میشه استفاده کرد از اون .
البته باید خط تلفن در طبقه واحد شما نیز وجود داشته باشه .
البته اگه مسیر کوتاه باشه می تونید از یک کابل شبکه نیز استفاده کنید از پنجره به پنجره اتاق خواب سیم بکشید (کابل Cat5) - برای شبکه

( بنده اشتباه متوجه شدم . فکر کردم میخواهید از یک طبقه به طبقه دیگر اینترنت دهید ) . پست رو پاک نکردم به خاطر اینکه شاید به درد کسی بخوره .
فشار کاری و اقتصادی ببین تا کجا پیش میره . یه چیزی میخونیم اما چیز دیگه برداشت میکنیم .
ممنونم حالا واسه این چیزی که من می خوام راهی نیست؟

Yas-Host
October 25th, 2012, 17:43
با سلام
01- شما میتونید اینترنت رو با usb به سیستم طبقه اول وصل کنید! بعدش با کابل شبکه به طبقه دوم هم اینترنت هم وصل کنید
2- اگر از بیش از 2 سیستم استفاده میکنید میتونید سوییچ بگیرید ! و مودم رو مستقیم به سوییچ وصل کنید و سوییچ رو به سیستم ها!
یا اگر از usb استفاده نمیکنید راه دوم مورد نظر است !

یا علی
یاس هاست

ma3oud91
October 25th, 2012, 19:23
منظورتون مودم هم یک سوییچ بگیرم چی بود؟ دستگاه جدا هست برای سوییچ بگیرم؟ بعد به طبقه بالا چیجوری اوکی کنم؟ :d

برادر گلم منظورت اینه شما یک هاب سوئیچ بگیری و از خورجی مودم ADSL به Lan هاب سوئیچ بدی و یکی برای لپ تاپ استفاده کنی بکی هم یک کابل بگیری ببری بری کامپیوتر دیگه مثل کافی نت منظورمو گرفتی ؟

psfa
October 25th, 2012, 19:32
برادر گلم منظورت اینه شما یک هاب سوئیچ بگیری و از خورجی مودم ADSL به Lan هاب سوئیچ بدی و یکی برای لپ تاپ استفاده کنی بکی هم یک کابل بگیری ببری بری کامپیوتر دیگه مثل کافی نت منظورمو گرفتی ؟
بله عزیز
این مشکل حله خوب دوستان راه های زیادی دادن
اما مثل اینکه بازم منظورمو کامل متوجه نشدین مشکل الان اینه می خوام از همین شرکت یه اینترنت دیگه هم بگیرم.
در واقع می خوام از یک شرکت 2تا سرویس داشته باشم(یکی واسه وبگردی یکی دیگه واسه دانلود شبانه)

ma3oud91
October 25th, 2012, 19:40
بله عزیز
این مشکل حله خوب دوستان راه های زیادی دادن
اما مثل اینکه بازم منظورمو کامل متوجه نشدین مشکل الان اینه می خوام از همین شرکت یه اینترنت دیگه هم بگیرم.
در واقع می خوام از یک شرکت 2تا سرویس داشته باشم(یکی واسه وبگردی یکی دیگه واسه دانلود شبانه)

خوب همون اول که گفتم خط شما رانژه شده اون شرکته نباید مشکلی باشه.منظورت اینه میخوای همزمان از هر دو اشتراک استفاده کنی؟یا نه دانلود ها برای یک ساعت خاص

psfa
October 25th, 2012, 19:45
خوب همون اول که گفتم خط شما رانژه شده اون شرکته نباید مشکلی باشه.منظورت اینه میخوای همزمان از هر دو اشتراک استفاده کنی؟یا نه دانلود ها برای یک ساعت خاص
اللن مشکل اینه که من دو تا اشتراک رو بگیرم با این مودم ای دی اس الی که دارم هر دفعه باید تنظیمات مودم رو دست بزنم تا به یه کدوم از اکانت ها وصل بشم؟ یا تنظیم کردنش کاری نداره؟

mmzznn
October 25th, 2012, 19:51
اگر مودمتون وایرلس نیست یه قطعه ای هست اسمشو فراموش کردم.یه آنتن کوپیکه که به کیس وصل میشه و کامپیوتر رو مجهز به وایرلس میکنه
در این حال می تونید در طبقه بالا با لپ تاپ به کامپیوتر پایین متصل بسید و از اینترنت وایرلس استفاده کنید. فقط باید کامپیوتر پایین هم روشن باشه
اگر هم مودمتون وایر لس هست. فقط کافیه وارد مودم بشید و یوزر پس adsl رو تغییر بدید.کار سختی نیست

ma3oud91
October 25th, 2012, 19:59
اللن مشکل اینه که من دو تا اشتراک رو بگیرم با این مودم ای دی اس الی که دارم هر دفعه باید تنظیمات مودم رو دست بزنم تا به یه کدوم از اکانت ها وصل بشم؟ یا تنظیم کردنش کاری نداره؟

ببخشیدا اول ازت عذر خواهی میکنم.حالا نمیدونم اما من الان با دوستم که نمایدگی شاتل داره تماس گرفتم گفت نه نمیشه واسه 1 خط دو اشتراک گرفت:109:.یه چیز دیگه هم هست که میگم حالا نمیدونم شهر شما هم ایطوریه یا نه اما مخابرات جدیدا یه خط های اعتباری مجانی برای خطوط ای دی اس ال ارائه میده یعنی اگه برین برای گرفتن اشتراک یه خط بهتون هدیه میده .یه سوالی کنید ببینید اونجا هم اینطوریه

ma3oud91
October 25th, 2012, 20:00
اگر مودمتون وایرلس نیست یه قطعه ای هست اسمشو فراموش کردم.یه آنتن کوپیکه که به کیس وصل میشه و کامپیوتر رو مجهز به وایرلس میکنه
در این حال می تونید در طبقه بالا با لپ تاپ به کامپیوتر پایین متصل بسید و از اینترنت وایرلس استفاده کنید. فقط باید کامپیوتر پایین هم روشن باشه
اگر هم مودمتون وایر لس هست. فقط کافیه وارد مودم بشید و یوزر پس adsl رو تغییر بدید.کار سختی نیست

ایشون گفتن میخوان 2 تا اشتراک بگیرن بحث مودم حل شد :دی

psfa
October 25th, 2012, 20:02
ببخشیدا اول ازت عذر خواهی میکنم.حالا نمیدونم اما من الان با دوستم که نمایدگی شاتل داره تماس گرفتم گفت نه نمیشه واسه 1 خط دو اشتراک گرفت:109:.یه چیز دیگه هم هست که میگم حالا نمیدونم شهر شما هم ایطوریه یا نه اما مخابرات جدیدا یه خط های اعتباری مجانی برای خطوط ای دی اس ال ارائه میده یعنی اگه برین برای گرفتن اشتراک یه خط بهتون هدیه میده .یه سوالی کنید ببینید اونجا هم اینطوریه
خواهش می کنم
ممنون از پیگیری های شما ، جبران کنیم
مخابرات میرم می پرسم پس ، فقز یک نکنه فقط از مخابرات بخوایم بگیریم میدن این خطو یا نه؟

ma3oud91
October 25th, 2012, 20:08
والا اینجا که این خط اعتباری رایگان رو میدن اونجا رو نمیدونم .

vps-baran.ir
October 26th, 2012, 03:07
اقا چرا خودت رو اینقدر اذیت می کنی یه خط تلفن دیگه بگیر ، راحت کن خودت رو

دیگه این قدر دنگو فنگ نداره

من امتحان کردم با یه خط 2 تا اینترنت از 2 تا شرکت نمیشه

فقط 1 یکی رو می تونی انلاین باشی همزمان امکان نداره

تمام شرکت ها با مراکز مخابراتی در ارتباط هستن و باید حتما در مراکز

مخابرات رانژه بشه

رانژه چیه؟

رانژه یعنی اینکه زمانی که خط تلفن شما سیمش تو مخابرات وصل هست به یه سیستمی به نام ویس

چیزی اصافه حمل نمی کنه جز ویس

یعنی زمانی که کسی با اون شماره تماس میگیره باری به نام ویس به سمت شما حمل می کنه

حالا میان چه کار می کنن تو مراکز برای رانژه

میان یه کابلی بین سیستم ویس و سیستم ای دی اس ال وصل می کنن و کابلی که از خونه شما رفته اونجا رو میدن به

سیستم ای دی اس ال

یعنی زمانی که روی اون خط ویس حمل میشه یه بار ای دی اس ال هم وجود داره و با خودش به سمت شما میاره

این کابلی که به سیستم ای دی اس ال وصل می کنن رو می گن رانژه

ma3oud91
October 26th, 2012, 13:30

مخابرات رانژه بشه

رانژه چیه؟

رانژه یعنی اینکه زمانی که خط تلفن شما سیمش تو مخابرات وصل هست به یه سیستمی به نام ویس

یعنی زمانی که کسی با اون شماره تماس میگیره باری به نام ویس به سمت شما حمل می کنه

میان یه کابلی بین سیستم ویس و سیستم ای دی اس ال وصل می کنن و کابلی که از خونه شما رفته اونجا رو میدن به

سیستم ای دی اس ال

یعنی زمانی که روی اون خط ویس حمل میشه یه بار ای دی اس ال هم وجود داره و با خودش به سمت شما میاره

بله حرف شما کاملا درسته ، از یک شرکت هم نمیشه.دوست خوبمون برن از مخابرات سوال کنن شاید خط اعتباری رایگان دادن بهشون

psfa
October 26th, 2012, 15:14

مخابرات رانژه بشه

رانژه چیه؟

سیستم ای دی اس ال

ممنون از توضیحات کامل شما
اما اینجوری هزینش همون مقداری میشه که یه دفعه من اینترنت نامحدود بگیرم :d واسه همین این کارو نکردم
و در ضمن نمیخوام هر دو همزمان کانکت باشن من که تو یه زمان دو جا نیستم :d

vps-baran.ir
October 28th, 2012, 15:01
ممنون از توضیحات کامل شما
اما اینجوری هزینش همون مقداری میشه که یه دفعه من اینترنت نامحدود بگیرم :d واسه همین این کارو نکردم
و در ضمن نمیخوام هر دو همزمان کانکت باشن من که تو یه زمان دو جا نیستم :d

ببینید سیستم ای دی اس ال هر شرکت تو مرکز مخابراتی فرق داره اگه شما مثلا از مخابرات دارید

براتون کابل رانژه رو از سیستم ای دی اس ال مخابرات می کشن به سیم خونتون

حالا نمی دونم امکانش هست که 2 تا کابل رانژه شده روی یه خط بهتون بدن یا نه؟

باید بپرسید .