PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد شرکت هاستینگ

baztabroh
October 23rd, 2012, 08:57
سلام من یک جستجوی در این انجمن انجام دادم و به نتیجه مطلوب نرسیدم یا مطلب خیلی قدیمی بود و یا خیلی به حاشیه رفته بود ممنون میشم توضیح بدین بنده اگر بخواهم یک شرکت هاستینگ راه بندازم چیکار باید بکنم ممنون میشم به صورت قدم به قدم توضیح بدین و توروخدا به حاشیه نرین میخوام اصل مطلب رو بفهمم اوضاع کاری خیلی خرابه میخوام توی این موضع سرمایه گذاری کنم به امید خدا نتیجه بده وشاید خودمون روبکشیم بالا دوستان بازم خواهش دارم به صورت کامل و دقیق توضیح بدین من باید چیکار کنم که از صفر یک شرکت تاسیس کنم.از ثبت شرکت تا خرید سرور ممنون این لطف رو هیچ وقت فراموش نمیکنم

RoobinaServer
October 23rd, 2012, 10:23
سلام من یک جستجوی در این انجمن انجام دادم و به نتیجه مطلوب نرسیدم یا مطلب خیلی قدیمی بود و یا خیلی به حاشیه رفته بود ممنون میشم توضیح بدین بنده اگر بخواهم یک شرکت هاستینگ راه بندازم چیکار باید بکنم ممنون میشم به صورت قدم به قدم توضیح بدین و توروخدا به حاشیه نرین میخوام اصل مطلب رو بفهمم اوضاع کاری خیلی خرابه میخوام توی این موضع سرمایه گذاری کنم به امید خدا نتیجه بده وشاید خودمون روبکشیم بالا دوستان بازم خواهش دارم به صورت کامل و دقیق توضیح بدین من باید چیکار کنم که از صفر یک شرکت تاسیس کنم.از ثبت شرکت تا خرید سرور ممنون این لطف رو هیچ وقت فراموش نمیکنم

سلام

فقط با اسم شرکت نمیشه رشد کرد

الان اگر شرکت ثبت کنید ممکن هست مشتری بیاد ولی چون تجربه کافی ندارید مشتری ها را به مرور از دست میدهید و اسم شرکت هم بد نام میشه و در ذهن ها میماند.

بهتره اول تجربه (حالا کار در شرکت های دیگر یا ...)

یا فقط به عنوان سرمایه گذار فعال باشید و با کسی که تجربه دارد شریک شوید.

بعد از موارد بالا که انتخاب کردید مراحل ثبت شرکت :

مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و دریافت فرم های مربوطه (بنا به تشخیص خودتان فرم شرکت مسئولیت محدود یا سهامی عام و خاص و ...)
مسئولیت محدود معمولا برای این کار ثبت میکنن یعنی یک شرکت کوچک

بعدش مراجعه به سایت irsherkat.ir و ارسال مدارک و پر کردن مدارک در سایت و واریز حدود 11100 تومان به بانک ملی برای خرج های ... در سایت شرکت ها زده و در همان سایت اعلام نام های انتخابی برای شرکت و ...

کلا سرو کارتون با همین جاهاست اگر میخواید از تمام این مشکلات راحت بشید بهتره به شرکت هایی که کارشون ثبت شرکت هست مراجعه کنید ... (هزینه 200 الی 300 تومان میگیرن براتون ثبت میکنن)

ارادتمند سجادیه
یا حق

baztabroh
October 29th, 2012, 09:19
سلام فقط با اسم شرکت نمیشه رشد کرد الان اگر شرکت ثبت کنید ممکن هست مشتری بیاد ولی چون تجربه کافی ندارید مشتری ها را به مرور از دست میدهید و اسم شرکت هم بد نام میشه و در ذهن ها میماند. بهتره اول تجربه (حالا کار در شرکت های دیگر یا ...) یا فقط به عنوان سرمایه گذار فعال باشید و با کسی که تجربه دارد شریک شوید. بعد از موارد بالا که انتخاب کردید مراحل ثبت شرکت : مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و دریافت فرم های مربوطه (بنا به تشخیص خودتان فرم شرکت مسئولیت محدود یا سهامی عام و خاص و ...) مسئولیت محدود معمولا برای این کار ثبت میکنن یعنی یک شرکت کوچک بعدش مراجعه به سایت irsherkat.ir و ارسال مدارک و پر کردن مدارک در سایت و واریز حدود 11100 تومان به بانک ملی برای خرج های ... در سایت شرکت ها زده و در همان سایت اعلام نام های انتخابی برای شرکت و ... کلا سرو کارتون با همین جاهاست اگر میخواید از تمام این مشکلات راحت بشید بهتره به شرکت هایی که کارشون ثبت شرکت هست مراجعه کنید ... (هزینه 200 الی 300 تومان میگیرن براتون ثبت میکنن) ارادتمند سجادیه یا حق سلام حالا من دارم شرکت رو تاسیس میکنم میخوام بدونم سرور اختصاصی بگیرم یا اینکه از سرور مجازی استفاده کنم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ضمنا اگر بخوام سرور اختصاصی بگیرم با چه مشخصاتی اسمبل کنم و ضمنا هزینه راه اندازی چقدر میباشد و کجاها باید مراجعه کنم تا بتونم مجوز بگیرم و همینطور اگر بخوام از مجازیش استفاده کنم چیکار باید بکنم و چقدر هزینه داره ممنون میشم راهنمایی کنید؟

gitiserver
October 29th, 2012, 10:28
سلام حالا من دارم شرکت رو تاسیس میکنم میخوام بدونم سرور اختصاصی بگیرم یا اینکه از سرور مجازی استفاده کنم ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ضمنا اگر بخوام سرور اختصاصی بگیرم با چه مشخصاتی اسمبل کنم و ضمنا هزینه راه اندازی چقدر میباشد و کجاها باید مراجعه کنم تا بتونم مجوز بگیرم و همینطور اگر بخوام از مجازیش استفاده کنم چیکار باید بکنم و چقدر هزینه داره ممنون میشم راهنمایی کنید؟

سلام
گرفتن سرور مجازی یا اختصاصی به خیلی چیزا بستگی داره
مثلا میگم :
برای شروع کارتون روی چقدر سایت حساب باز کردید .
سایت های رو که قصد میزبانی دارید در چه حدی هستن . پر بازدید . هاست دانلود ....
و ...
تمام مشخصات به محدوده ای که شما مد نظرتون هست بستگی داره و نمی شه گفت شما با چقدر میتونید شروع کنید البته گفتن مشخصات کاری نداره ولی باید دست بالا رو گرفت

به طور مثال سرور زیر می تونید در نظر بگیرید ( مثال )
D6-370: Quad Core 3.20Ghz (E3-1230)
2x SSD 120G or SAS 2T
16GB RAM
1Gbps
£99.99 per month

یا با مشخصه پایین تر یا بالا تر

به نظر من چون شما هنو ز شروع به کار نکردید اول با سرور مجازی شروع کنید که قشنگ همه چیز دستتون بیاد هزینش هم به نسبه خیلی پایین تر هست
البته سایت های کمتری رو نسبت به سرور اختصاصی می تونید میزبانی کنید .
اگه سایت های شخصی باشه به نظر من با 2 گیگ رم سرور مجازی خوبی اما اگه قرار باشه مثلا 50 تا سایت میزبانی کنید من مناسب نمی دونم و باید رم بالا تری رو در نظر بگیرید
اگه میزبانی ویندوز کنید روی ویندوز 2008 می تونید از پنل Website panel که رایگان استفاده کنید
اگه میزبانی لینوکس کنید می تونید از پنل Cpanel استفاده کنید که هزینه داره
*اصلا هم نال شده پیشنهاد نمی کنم حتما لایسنس اصل استفاده کنید .

هزینه سرور مجازی هم از 50 تمان به بالا روش حساب کنید ( دست کم)
سرور مجازی براتون بهتر چون می تونید با رم مثلا 3 گیگ یا 4 گی شروع کنید یا هارد 200 گیگ بعد که کاراتون زیاد شد بدون مشکل رم رو ببرید بالا یا هارد ( البته اینم محدودیت داره چون کمتر کسی پیدا میشه که مثلا 16 گیگ رم بتونه فقط به شما اختصاص بده مگر اورسل کنه یا 16 گیگ خالی تو سرورش داشته باشه که بده به شما که خیلی احتمالش کم )

اگه سرور مجازی گرفتید و به امید خدا کارتون پیشرفت کرد می تونید بعدش سرور اختصاصی بگیرید و فقط دردسر انقال دارید که یکم انتقال سایت های تحت میزبانی زیادی دردسر داره

برای سرور مجازی می تونید از بخش فروش سرور هایی مجازی ، سرورهای مجازی که همکاران اعلام کردن ببینید و هر کدوم رو مناسب تر دیدی تهیه کنید و بسته به سیستم عامل پنل مورد نظر روش نصب کنید
(اکثریت از لینوکس و Cpanel استفاده می کنن مگر این که بخوان از سایت های ASP می زبانی کنن) ، یه کوچولو هم کانفیگ امنیتی انجام بدید بد نیست که حداقل تو شروع کار یه مبتدی نتونه خراب کاری کنه .

موفق باشید

baztabroh
October 29th, 2012, 14:02
سلام گرفتن سرور مجازی یا اختصاصی به خیلی چیزا بستگی داره مثلا میگم : برای شروع کارتون روی چقدر سایت حساب باز کردید . سایت های رو که قصد میزبانی دارید در چه حدی هستن . پر بازدید . هاست دانلود .... و ... تمام مشخصات به محدوده ای که شما مد نظرتون هست بستگی داره و نمی شه گفت شما با چقدر میتونید شروع کنید البته گفتن مشخصات کاری نداره ولی باید دست بالا رو گرفت به طور مثال سرور زیر می تونید در نظر بگیرید ( مثال ) D6-370: Quad Core 3.20Ghz (E3-1230) 2x SSD 120G or SAS 2T 16GB RAM 1Gbps £99.99 per month یا با مشخصه پایین تر یا بالا تر به نظر من چون شما هنو ز شروع به کار نکردید اول با سرور مجازی شروع کنید که قشنگ همه چیز دستتون بیاد هزینش هم به نسبه خیلی پایین تر هست البته سایت های کمتری رو نسبت به سرور اختصاصی می تونید میزبانی کنید . اگه سایت های شخصی باشه به نظر من با 2 گیگ رم سرور مجازی خوبی اما اگه قرار باشه مثلا 50 تا سایت میزبانی کنید من مناسب نمی دونم و باید رم بالا تری رو در نظر بگیرید اگه میزبانی ویندوز کنید روی ویندوز 2008 می تونید از پنل Website panel که رایگان استفاده کنید اگه میزبانی لینوکس کنید می تونید از پنل Cpanel استفاده کنید که هزینه داره *اصلا هم نال شده پیشنهاد نمی کنم حتما لایسنس اصل استفاده کنید . هزینه سرور مجازی هم از 50 تمان به بالا روش حساب کنید ( دست کم) سرور مجازی براتون بهتر چون می تونید با رم مثلا 3 گیگ یا 4 گی شروع کنید یا هارد 200 گیگ بعد که کاراتون زیاد شد بدون مشکل رم رو ببرید بالا یا هارد ( البته اینم محدودیت داره چون کمتر کسی پیدا میشه که مثلا 16 گیگ رم بتونه فقط به شما اختصاص بده مگر اورسل کنه یا 16 گیگ خالی تو سرورش داشته باشه که بده به شما که خیلی احتمالش کم ) اگه سرور مجازی گرفتید و به امید خدا کارتون پیشرفت کرد می تونید بعدش سرور اختصاصی بگیرید و فقط دردسر انقال دارید که یکم انتقال سایت های تحت میزبانی زیادی دردسر داره برای سرور مجازی می تونید از بخش فروش سرور هایی مجازی ، سرورهای مجازی که همکاران اعلام کردن ببینید و هر کدوم رو مناسب تر دیدی تهیه کنید و بسته به سیستم عامل پنل مورد نظر روش نصب کنید (اکثریت از لینوکس و Cpanel استفاده می کنن مگر این که بخوان از سایت های ASP می زبانی کنن) ، یه کوچولو هم کانفیگ امنیتی انجام بدید بد نیست که حداقل تو شروع کار یه مبتدی نتونه خراب کاری کنه . موفق باشید خیلی ممنون از این همه لطف و وقتی که گذاشتی حالا یک سوال برای من پیش آمده که کلا از روی کنجکاویه میخوام بدونم مثلا من شرکت رو زدم و سرور هم گرفتم هزینه حاشیه این موضوع چقدر است ممنون میشم توضیح بدین بعد از گرفتن سرور چه هزینه هایی داره و چه کارهایی باید بکنم ممنون

Ashkankamangar.ir
October 29th, 2012, 14:29
خیلی ممنون از این همه لطف و وقتی که گذاشتی حالا یک سوال برای من پیش آمده که کلا از روی کنجکاویه میخوام بدونم مثلا من شرکت رو زدم و سرور هم گرفتم هزینه حاشیه این موضوع چقدر است ممنون میشم توضیح بدین بعد از گرفتن سرور چه هزینه هایی داره و چه کارهایی باید بکنم ممنون

سلام خب هزینه ی تمدید سرور هزینه ی لایسنس سیپنل، اگر کیفیت بالا بخواید هزینه ی لایسنس های فوق گرون لایت اسپید ، باز کیفیت بخواید هزینه ی لایسنس کلود لینوکس
اگر بلد نباشید خب طبیعتاً هزینه ی کانفیگ سرور
باز اگر تجربه نداشته باشید هزینه ی استخدام پشتیبان
هزینه ی رفت و آمد به شرکت
مالیت
هزینه ی adsl
هزینه ی تلفن
حالا با عدد براتون حساب میکنم اگر یه سرور اختصاصی درست و با کیفیت بخواید(برای جمع آوری اعتبار) براتون در میاد یه معمولی ماهی 160 دلار(بالخره باید جوری شروع کنید که سرور انقدر کم نیاره که هر سه ماه مجبور به انتقال بشید
هزینه ی لایسنس سیپنل ماهیانه 35 دلار و هزینه ی لایسنس لایت اسپید 2 هسته(برای شروع)46 دلار و هزینه ی لایسنس whmcs هم 16 دلار ، هزینه ی لایسنس کلود لینوکس هم ماهیانه 15 دلار
باقی موارد رو هم نادیده میگیرم فعلا شد ماهیانه 272 دلار با دلاری 3800 میوفنه براتون ماهیانه 1 میلیون تومن بدون باقی خرج ها
الان این خرجهایی هست که واسه خود من برای یک سرور باید پرداخت بشه
ولی شما که تازه میخواید شروع کنید به نظرم ریسلر بشید
ریسلر از یک جای معروف چون اگر سرور مجازی بخرید مشکلات خاص خودش رو داره البته اگر از جای معتبر بگیرید مانند ریسلری خواهد بود ولی با خرجی بسیار بالاتر یعنی بخواید رو سرور مجازی این شرایط رو ایجاد کنید باز نیاز دارید بابت یه سرور مجازی خوب ماهیانه 90 تومان بپردازید تا حداقل هی مجبور به انتقال نشید و هزینه ی لایسنس ها هم تغریبا نصف میشه

baztabroh
October 29th, 2012, 15:29
حالا با توضیحاتی که دوستان گلم گفتند یک سوال دیگه برای من پیش میاد و اون اینه که سرور مجازی که میخوام بگیرم چه مشخصاتی داشته باشه مثلا با ماهی 100 هزارتومان و ضمنا معروفترین ها چه اشخاصی میباشند؟ و یک سوال دیگه که بالا هم پرسیدم و دوستمون فکر کنم یک چیزیه دیگه رو توضیح دادند من مثلا یک سرور دیدم اچ پی به مبلغ 3 میلیون تومان بخرم و بیام جایی مد نظر قرار بدم واجاره کنم برای گذاشتن سرور داخل ایران حالا طریقه ارتباط این سرور به خارج چگونه است و هزینه اشتراک چقدره؟ نه اینکه بیام سروری رو در امریکا یا کانادا بخرم منظورم نمیدونم رسوندم یا نه؟ باید مجوز بگیرم؟ چطوری؟مجوز بگیرم؟ اگر باید اشتراک بگیرم از مخابرات چطوری و چه شکلی باید بگیرم و هزینه ماهانه اش چقدر میباشد ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون

Ashkankamangar.ir
October 29th, 2012, 15:44
باید در دیتاسنتر های ایرانی سرور کلو کنید
باید هزینه ی اجاره محل و برق و ... رو بدید

gitiserver
October 29th, 2012, 15:57
حالا با توضیحاتی که دوستان گلم گفتند یک سوال دیگه برای من پیش میاد و اون اینه که سرور مجازی که میخوام بگیرم چه مشخصاتی داشته باشه مثلا با ماهی 100 هزارتومان و ضمنا معروفترین ها چه اشخاصی میباشند؟ و یک سوال دیگه که بالا هم پرسیدم و دوستمون فکر کنم یک چیزیه دیگه رو توضیح دادند من مثلا یک سرور دیدم اچ پی به مبلغ 3 میلیون تومان بخرم و بیام جایی مد نظر قرار بدم واجاره کنم برای گذاشتن سرور داخل ایران حالا طریقه ارتباط این سرور به خارج چگونه است و هزینه اشتراک چقدره؟ نه اینکه بیام سروری رو در امریکا یا کانادا بخرم منظورم نمیدونم رسوندم یا نه؟ باید مجوز بگیرم؟ چطوری؟مجوز بگیرم؟ اگر باید اشتراک بگیرم از مخابرات چطوری و چه شکلی باید بگیرم و هزینه ماهانه اش چقدر میباشد ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون

چه مشخصهای زیاد مشخص نیست چون معلوم نیست شما به کجا برسید بسته به سایت های که میزبانی می کنید فرق داره مثلا میگم شما با 4 گیگ رم می تونید حتی 50 تا سایت رو هم میزبانی کنید ولی وقتی 1 سایت پر بازدید بیاد وسط ممکنه 4 گیگ رم کم بیاد چون بلاخره مجازیه و CPU به اشتراک گزاشته شده و پورت شبکه هم محدود کلا به نظر من همین جوری نمی شه گفت

بالا هم من اشتباه گفتم ، شما سرور نمی خرید در اصل اجاره میکنید .

این که خودتون سرور بخرید بزارید در یکی از دیتا سنتر های ایران مثل تبیان و .......... من مناسب نمی بینم چون خرج زیادی داره و برای شروع کار اصلا پیشنهاد نمی شه شما یه سرور ( اجاره کردن از دیتاسنتر ) از ایران بگیرید فکر کنم به صرفه تر باشه ( البته اطلاع دقیق ندارم چون تاحالا سرور از ایران نداشتم )
در این باره من چیزی نمی تونم بگم چون ممکنه اشتباه کنم
البته میزبانی تو ایران یکم مشکلات زیادی داره مثلا هزینه بیشتر نسبت به کشورهای دیگه و پهنای باند محدود تر و .............
فقط پینگش نسبت به بقیه جاها کمتر که فکر نمی کنم چیز مهمی برای شما باشه

طریقه ارتباطم که مشخص دیگه با اینترنت وصل می کنن کجاش مشکل داره :d

بهترین و کم خرج ترین و ساده ترین روش به نظر من برای شما گرفتن سرور مجازی

از کجا سرویس بگیرید ؟ چی بگم بهتر در بخش خرید یه پست بزنید مثل چی افر که رو سرتون حوار میشه :65:
تو انجمن هم خیلی از همکاران تایید میشن
RoobinaServer (http://www.webhostingtalk.ir/member/43051/) سجادیه
sheitonakshirazi (http://www.webhostingtalk.ir/member/35389/) کاکوهاست
loginvps.com (http://www.webhostingtalk.ir/member/43422/)
و ..........
از هر شخصی خواستید بگیرید یه سرچ کوچولو بزنید متوجه می شید چقدر مخالف (حق یا ناحق) و موافق داره

ertebat7
October 29th, 2012, 18:13
از ریسلری اغاز کنید
بعد از یه مدت پیشرفت کردید سرور اختصاصی بگیرید

gitiserver
October 29th, 2012, 20:44
از ریسلری اغاز کنید
بعد از یه مدت پیشرفت کردید سرور اختصاصی بگیرید

بله کاملا این حرف درسته
با ریسلر هزینتون خیلی کم میشه
بلاخره کسی که ریسیلر میده یه سرور قدرت مند گزاشته و کانفیگ های درستی هم روش انجام داده
منم موافقم از یکی از همکاران ریسیلر بگیرید
موفق باشید

baztabroh
October 30th, 2012, 08:29
سلام. یک سوال دیگه طی صحبتهایی که دوستان کردند نمیشه یک سرور خونگی گرفت و ازش به عنوان هاستینگ استفاده کرد. حالا بنده چند روز پیش یکی از دوستان رو دیدم که سرور هاستش داخل خونه اش بود این چه توجیحی داره ممنون میشم در این زمینه هم من رو راهنمایی کنید. یعنی یک سرور داشت که سایتش داخل اون بود و سرور داخل خونه اش بود حالا با این تفاسیر میشه من هم یک سرور بگیرم بزارم توی خونه ام و ازطریق اون هاست بفروشم یعنی شدنی هست؟ اگر هست شرایط و مراحلش چیه کجاها باید برم؟

TARIMEHR
October 30th, 2012, 13:25
سلام بله شدنی هست

یه سرور باید خریداری کنین حداقل ۳-۴ میلیون

بعدش یه اینترنت پرسرعت داشته باشین که ایران هنوز نداره و اگه داشته باشه به قیمت غیر قابل پیش بینی با تعداد صفرهای زیاد

اگه دوستتون به اینترنت خودش وصل کرد باید بگم که سایتش بیشتر از ۳ نفر آنلاین رو دوام نمیاره :))

حالا سی پنل ایران هم تحریمه و نمیتونین رو سرورتون سی پنل بفروشین

اگه بصرفه هست باقی رو هم بگم

سرور تو خونه اونم ایران ؟ =))

baztabroh
October 31st, 2012, 08:24
سلام بله شدنی هست یه سرور باید خریداری کنین حداقل ۳-۴ میلیون بعدش یه اینترنت پرسرعت داشته باشین که ایران هنوز نداره و اگه داشته باشه به قیمت غیر قابل پیش بینی با تعداد صفرهای زیاد اگه دوستتون به اینترنت خودش وصل کرد باید بگم که سایتش بیشتر از ۳ نفر آنلاین رو دوام نمیاره :)) حالا سی پنل ایران هم تحریمه و نمیتونین رو سرورتون سی پنل بفروشین اگه بصرفه هست باقی رو هم بگم سرور تو خونه اونم ایران ؟ =)) حالا من سرورش رو دیدم فقط میخوام بدونم که برای این کار مجوز میخواد.وضمنا با خطوط 2 مگ نمیشه همچین کاری کرد؟اصلا به چه طریق میشه گرفت؟