PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کد: وقفه در php

afrateam
December 28th, 2009, 12:23
سلام
من به کدی نیاز دارم که یه چیزی تو مایه های تایمر تو ویژوال بیسیک باشه
یعنی
به طور مرتب و پشت سرهم با یه فاصله زمانی یه کار رو انجام بده
همچین چیزی رو میشه توی php پیاده کرد ؟

amiri113
December 28th, 2009, 12:38
اگر ميخواين يه چيزی به طور مرتب اجرا شه ميتونيد از cron jobs در سرور لينوکس استفاده کنيد.

با تشکر
علی امیری

afrateam
December 28th, 2009, 12:39
زیر دیپلم لطفا :d:

packsaft
December 28th, 2009, 13:22
برای چه کاری میخواین؟ تو php که میشه ولی فقط زمانی که پیجی مرور میشه

afrateam
December 28th, 2009, 13:43
میخوام با یه اسکریپ پی اچ پی هر یک دقیقه برم به یه سایت سربزنم
ادرس یه صفحه رو بهش بدم
و هر یک دقیقه اونو چک کنه و محتویات صفحه رو واسم بریزه توی یه فایل تا ازش استفاده کنم
و الان مشکلم اینه که نمیدونم چیکار کنم که کدی که قراره بنویسم هر یک دقیقه اجرا بشه

rn4j1m1
December 28th, 2009, 16:30
باید از cron jobs استفاده کنید توی php وقفه ی تایمر نداریم

afrateam
December 28th, 2009, 16:44
ممنون
من میرم یه کم در مورد این جناب cron jobs سرچ میکنم
اگه به نتیجه نرسیدم بازم توی همین تاپیک مزاحمتون میشم
مرسی از همگی

Metalik
December 28th, 2009, 18:27
ادرس یه صفحه رو بهش بدم
و هر یک دقیقه اونو چک کنه و محتویات صفحه رو واسم بریزه توی یه فایل تا ازش استفاده کنم
و الان مشکلم اینه که نمیدونم چیکار کنم که کدی که قراره بنویسم هر یک دقیقه اجرا بشه

می خواید براتون بنویسم؟ :79:
با cron job تنظیمش کنید روی 1 دقیقه

afrateam
December 28th, 2009, 18:33
ممنون میشم اگه این کارو بکنین

پ.ن: تو نت گشتم ظاهرا نیاز به وی پی اس یا سرور داره.. درسته ؟؟ اگه اینطوره تو زحمت نیفتین چون من نه وی پی اس دارم نه سرور..

packsaft
December 28th, 2009, 20:25
ادرس یه صفحه رو بهش بدم

فقط قسمت تایمر رو مشکل دارین یا کل کدی که لازمه تا سایت ها رو هم مرور کنه و ذخیره کنه رو میخواید؟

Metalik
December 28th, 2009, 21:00
ممنون میشم اگه این کارو بکنین

پ.ن: تو نت گشتم ظاهرا نیاز به وی پی اس یا سرور داره.. درسته ؟؟ اگه اینطوره تو زحمت نیفتین چون من نه وی پی اس دارم نه سرور..

برای cron job فقط نیاز به هاست لینوکس هست.

فقط قسمت تایمر رو مشکل دارین یا کل کدی که لازمه تا سایت ها رو هم مرور کنه و ذخیره کنه رو میخواید؟

این مورد تاکید شد! اگه فقط برای cron می خواید که مشکلی نیست فقط بگید کنترل پنلتون چیه باستون توضیح بدم ولی برای نوشتن اسکریپت نیاز به پرداخت هزینه (کم) است.

rn4j1m1
December 28th, 2009, 21:45
من بدون هزینه مینویسم فقط لطفا کاملا توضیح بدید چی میخاین (کامل کامل !)

HugeServer
December 28th, 2009, 21:54
اگه cpanel باشه و مدیر سرور دسترسی داده باشه از پنل میشه کرد
ولی اگر نداده باشه کافیه یه مدیر سرور بگید..

afrateam
December 28th, 2009, 22:21
ممنون از همه دوستان
من باقی کد رو مشکلی ندارم
یه کوجولو پی اچ پی بلدم ..
فقط اگه قسمت تایمر رو لطف کنین بدین عالی میشه
پنل هم سیپنل هشت
متشکر

rn4j1m1
December 28th, 2009, 22:46
خوب توی cpanel باید یه قسمت با همین نام باشه می تونید اونجا تنظیم کنید که اسکریپت مورد نظر هر چند دقیقه یا چند ساعت یا چند روز یا ... اجرا بشه

afrateam
December 28th, 2009, 23:03
ایول پیدا کردم

فقط :
Warning: You need to have a good knowledge of Linux commands before you can use cron jobs effectively. Check your script with your hosting administrator before adding a cron job.

یه کد بدین که فایل a.php که توی روت سایت هست هر یکدقیقه اجرا بشه

مرررررسی

rn4j1m1
December 28th, 2009, 23:24
روی استاندارد کلیک کنید و تنظیمات زمان رو خودتون انجام بدید و برای اجرای یه فایل php می تونید از کد زیر استفاده کنید :

php /home/[your username]/public_html/test.php

به جای [your username] یوزر نیم خودتون رو بنویسید و بقیش هم آدرس فایل php که میخاین اجرا بشه هست

afrateam
December 29th, 2009, 00:22
واقعا ممنونم
دقیقا همونیه که میخواستم
خیلی خیلی مرسی :x

---------- Post added at 12:22 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

ببخشید یه سوال دیگه
اگه تعداد زیادی وقفه داشته باشیم (مثلا ده تا) به سرور فشار میاد ؟

packsaft
December 29th, 2009, 00:52
حالا که شما از طریق خود سرور میخوای فایل رو اجرا کنی میتونی بگی مثلا ساعت 3 شروع کن

من یه کد خیلی ساده نوشتم این کد زمان رو از سیستم میگیره و اگه زمان مورد نظر بود یه کاری انجام میده اگه هنوزم بدرد میخوره بزارم

afrateam
December 29th, 2009, 00:54
اگه کدتون دم دسته بزارین تا استفاده کنیم
در مورد فشار به سرور هم اگه اطلاعی دارین بگین

rn4j1m1
December 29th, 2009, 01:00
بستگی به کاری که میخاین انجام بدید داره و همچنین به مشخصات سخت افزاری سرور
برای به دست آوردن ساعت می تونید از تابع date استفاده کنید
مثلا کد زیر ساعت رو از 00 تا 23 نمایش میده :

print date("H");

packsaft
December 29th, 2009, 01:04
$time2 متغییری هست که تایمی که مدنظر هست رو توش ذخیره کرده پس هر زمانی که مد نظرتون هست بدین بهش
اینجا پیش فرض 150 یا همون 15:00 هست وقتی میخواید 14:00 باشه نباید 1400 بزارین باید اینطوری باشه 140 ولی اگه 15:36 باشه 1536 میدین بهش
شما میتونین با سیستم خودتون هم کاری که مد نظرتون هست رو انجام بدین بدون اینکه تنظیم خاصی رو طرف سرور داشته باشین ولی باید یه مرورگر باز باشه برای این حالت کد <meta http-equiv="refresh" content="10"> رو داشته باشین در غیر اینصورت حذفش کنین

afrateam
December 29th, 2009, 01:15
ممنون
packsaft ایده جالبی بود ;)

rn4j1m1
December 29th, 2009, 10:21
$time2 متغییری هست که تایمی که مدنظر هست رو توش ذخیره کرده پس هر زمانی که مد نظرتون هست بدین بهش
اینجا پیش فرض 150 یا همون 15:00 هست وقتی میخواید 14:00 باشه نباید 1400 بزارین باید اینطوری باشه 140 ولی اگه 15:36 باشه 1536 میدین بهش
شما میتونین با سیستم خودتون هم کاری که مد نظرتون هست رو انجام بدین بدون اینکه تنظیم خاصی رو طرف سرور داشته باشین ولی باید یه مرورگر باز باشه برای این حالت کد <meta http-equiv="refresh" content="10"> رو داشته باشین در غیر اینصورت حذفش کنین

با این کار هم یه صفحه همیشه باید رفرش بشه و ینی بروزر همیشه باید باز باشه
در ضمن پهنای باند هم بی خودی استفاده میشه

packsaft
December 29th, 2009, 11:29
گفتم اگه خواستسن اگه نه این کد رو حذف کنین !!!
مگه این پیج چقدر ظرفیت داره؟ تازه خروجی خیلی کمتر از خود کد هست در حد بایت

اینو بهش میگن ترافیک ؟