PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای بستن سیستم.

jgvr
December 27th, 2009, 12:12
سلام.
میخواستم بعد از 7 سال سیستم جدید ببندم.:65:
فقط کیس میخوام ببندم/ و بودجه هم در حد 400 دارم.
اصلا اهل بازی نیستم حتی قارچ خور هم بازی نمیکنم. پس رو گرافیک مانور ندین.
میخوام قطعات حسابی مچ باشن با هم. کیس شیک و خوشکل باشه (اگه میشه عکس بزارید)
سرعت و کیفیت بترکونه و برای ارتقا هم بعد ها دچار مشکل نشم.
حالا با این توضیحات چه قطعاتی رو پیشنهاد میکنید؟ با ذکر قیمت هر قطعه بگید.

ممنون:-|

MelatHOST
December 27th, 2009, 12:17
با 400 تومن میخواید بترکونید ؟
خیلی کمه

Arashdn
December 27th, 2009, 12:24
سرعت و کیفیت بترکونه و برای ارتقا هم بعد ها دچار مشکل نشم.

با 400 تومن بیشتر از سی پی یو Core2Due و رم DDR2چیزی گیرت نمیاد ها

jgvr
December 27th, 2009, 12:36
حالا شما بگید 500-600 مشکلی نداره. من در حد خودم بترکونم که خونمون بره هوا کافیه....>:)

h_zaman06
December 27th, 2009, 12:48
دقیق بگو برای چه کاری میخوای تا بشه پیشنهاد داد ... تا اینجا فقط میدونیم که بازی نمیخوای بکنی !!!

jgvr
December 27th, 2009, 12:56
خب کارایی که با یه سیستم خونگی میکنن ولی جونش باید بیشتر باشه چون شاید زد به سرم 2 ماه خاموشش نکردم.
برای طراحی و برنامه نویسی و همین جور چیزا. اینطوری نباشه که تا یه آنتی ویروس نصب میشه روش دیگه دیزلی بشه. سرعت لود ویندوز و نرم افزارها بالا باشه. هر دقه led قرمز کیس روشن نباشه ( ینی رمش پر نشه ) کرش نکنه.
قابلیت های گرافیکی لینوکس و سون به راحتی اجرا بشه.
یه سیستم کاربردی (از نظر سایت خودتون fanoos ) ولی فقط کیس.
سرو صدا هم نده. الان سیستم من ماشاالله با باند فرودگاه رقابت میکنه تو صدای فن...
در کل سرعت مد نظرم هست.

Kambiz
December 27th, 2009, 13:12
خب کارایی که با یه سیستم خونگی میکنن ولی جونش باید بیشتر باشه چون شاید زد به سرم 2 ماه خاموشش نکردم.
برای طراحی و برنامه نویسی و همین جور چیزا. اینطوری نباشه که تا یه آنتی ویروس نصب میشه روش دیگه دیزلی بشه. سرعت لود ویندوز و نرم افزارها بالا باشه. هر دقه led قرمز کیس روشن نباشه ( ینی رمش پر نشه ) کرش نکنه.
قابلیت های گرافیکی لینوکس و سون به راحتی اجرا بشه.
یه سیستم کاربردی (از نظر سایت خودتون fanoos ) ولی فقط کیس.
سرو صدا هم نده. الان سیستم من ماشاالله با باند فرودگاه رقابت میکنه تو صدای فن...
در کل سرعت مد نظرم هست.

:111::111:
منم همین مشکل رو دارم
تا 30 متر برد صدا داره نمی دونم چی کار کنم
صدای همه رو در اورده :دی

jgvr
December 27th, 2009, 13:15
تازه بعضی وقتا فنش غیژ غیژ هم میکنه. اصولا سیستم من لغطیه... میزنم تو سرش صداش کم میشه.:71:
دوستان این همه مدیر شرکت کامپیوتری و هاستینگ و اینا اینجا هست. یکی نمیتونه یه پیشنهاد به من بده؟ حالا کجا بود سرور خواسته بودما.:-s

h_zaman06
December 27th, 2009, 13:43
ببخشید طول کشید این کروم نمیدونم چرا هی کرش میکنه

اول یه توضیحی بدم ... من کلا به کسانی که زیر 1میلیون میخواند خرج بکنند همیشه amd پیشنهاد میدم چون کارایی بالاتری ارئه میده ...
خوب پیشنهاد من اینه :
main : giga GA-MA785UD3H
cpu : AMD Athlon II X2 250 - 3.0GHz
HDD : 500 gig samsung - seagate
RAM : king max 2gig ddr2 800
ODD : samsung dvdrw - 22x sata
power : green 485 A

توضیحات : مادربورد چون یه گرافیک قوی روش هست به راحتی جوابگوی شماست حتی باهاش بازی هم میتونید بکنید ... دو تا اسلات هم برای اضافه کردن کارت گرافیک داره برای روز مبادا

سی پی یو چون دو هسته ای هست و نسل جدید amd هست دمای کمتری داره ضمن اینکه از قدرت پردازش کارهای شما مطمئنا به راحتی برمیاد
هارد به میزان حجم کاریتون بستگی داره اما من 500 فعلا براتون نوشتم که مارک سامسونگ سری f بسیار معروف و با قدرت هست ... که البته کم پیدا میشه ...
رم چند وقتی هست گرون شده ... البته با 2گیگ به مشکل خاصی بر نمی خورید .. اما خواستید میتونید 2تا 2گیگ بگیرید ...
و پاور اینکه .. 485 وات مسلما برای شما بسیار زیاد هست .. اما به دلیل انتخاب شده : 1- فن پاور سیستم تنظیم دما داره و خودش سرعتش کم یا زیاد میشه که باعث میشه صدای کمتری تولید بکنه ... دوم اینکه اگر در آینده خواستید سی پی یو را عوض کنید و نسل جدید بزارید .. فیش مربوط به مادربورد را داشته باشد .. سوم اینکه می تونید یک کارت گرافیک با قدرت بالا هم بزارید بدون اینکه مشکلی براش پیش بیاد .. البته میل خودتون هست و میتونید از 435 هم استفاده کنید که 10 تومن ارزون تر هست

اما قیمت ها :
115
75
50
40
30
55

با مابقی پول هم هر کیسی خواستید میتونید بگیرید البته پیشنهاد من یک مدل از گرین هست که حول حوش 50 تومن مدل های عالی و قشنگی داره

---------- Post added at 01:43 PM ---------- Previous post was at 01:37 PM ----------

:111::111:
منم همین مشکل رو دارم
تا 30 متر برد صدا داره نمی دونم چی کار کنم
صدای همه رو در اورده :دی

یکمی به خودت زحمت بده در کیس را باز کن فنش رو تمیز کن .... درست میشه ... اگه درست نشد برو 5تومن خرج کن .. یه فن براش بگیر خیال خودت و خانواده رو راحت کن

rn4j1m1
December 27th, 2009, 14:01
فکر کنم با این هزینه cpu فنوم هم بتونن بگیر چرا اتلون؟

jgvr
December 27th, 2009, 14:13
اول یه تشکر اساسی بکنم ازت.:x
دوم : این که شد 365 + 50 تومن کیس میشه 415 پس چرا دوستان گفتن با 400 چیز بدرد بخور نمیشه؟
سوم : این مادربرد اینقدر قوی هست که من بتونم ارتقا اساسی بهش بدم؟

فکر کنم با این هزینه cpu فنوم هم بتونن بگیر چرا اتلون؟
فرق این دو تا چیه؟
دوستان نظر دیگه ای ندارن؟ چیزی کم و زیاد و چنج نمیشه کرد به نظرتون؟
راستی این قطعات خوب با هم مچ هستند؟ چون یکی از دوستام 700 تومن خرج کرده بود ولی سرعتش از مال من بدتر بود...

TukaNet
December 27th, 2009, 14:14
CPU : AM3 - Athlon II X4 620 - 2.6GHz - 105T
MB : GIGABYTE - MA785G-UD3H - 110T (+ VGA)
RAM : CRUCIAL - 2GB - 800 - 40T
HDD : Western Digital - SATA2 - 500GB - 32mb Buffer - 65T
CD/DVD Drive : HP or Asus - 35T
Power : Redmax or Cooler Master - 400W - 55T

کیس رو هم تو بازار بگردید یه چیزی که خوشتون بیاد در حدود 40-50 تومان .
پاور به هیچ وجه طرف گرین نرید چون تازگی ها خیلی افت کیفیت داشته ، بهتر هست کول مستر بگیرید .
فکر کنم این سیستم برای امثال من و شما تا 7-8 سال دیگه هم کار کنه :دی

h_zaman06
December 27th, 2009, 14:22
دوم : این که شد 365 + 50 تومن کیس میشه 415 پس چرا دوستان گفتن با 400 چیز بدرد بخور نمیشه؟

فرق این دو تا چیه؟
راستی این قطعات خوب با هم مچ هستند؟ چون یکی از دوستام 700 تومن خرج کرده بود ولی سرعتش از مال من بدتر بود...

به خاطر این هست که همه با اینتل کار میکنند (هر چند اینتل قدرت بیشتری دارد اما در مقایسه قیمت به هیچ عنوان برتر نیست) این سیستم بسیار قدرتمند هست ... به هیچ عنوان شما را دچار مشکل نخواهد کرد ... مادربورد از نسل آینده پردازنده های amd پشتیبانی میکنه ... قابلیت اضافه کردن 2 کارت گرافیک را هم دارد .. تا 16 گیگ هم می تونید روش رم بگذارید ... فکر نمیکنم به این زودی ها به مشکلی بر بخورید ...

و اما در مورد فنوم : در انتخاب قطعات فاکتور اصلی قیمت در مقایسه با کارایی که شما ازش میخواهید بود درنتیجه این قطعات انتخاب شد (که همین سیستم هم الان تا 30-40 درصد قوی تر از چیزی هست که شما نیاز دارید)
فنوم ها قوی تر هستند اما هم گران تر و هم دمای بیشتری دارند که خودش باعث افزایش سر و صدا میشه ... به هر حال اگر هم بخواهید می تونید فنوم بذارید (فقط حواستان باشد فنوم 2 بزارید)

jgvr
December 27th, 2009, 14:25
خب با این توصیفات من سردر گم شدم.
دو تا پیشنهاد مطرح شد... یه کم تحلیل کنین تا من بفهمم کدوم بهتر هست...

TukaNet
December 27th, 2009, 14:29

فرق این دو تا چیه؟

1 - چرا نمیشه ، برای استفاده خانگی خوبم هست

2 - مادربورد خوبی هست اما زیاد روش نمیشه مانور داد ، چون الان رم های ddr3 هستند که این مادربورد نمی خوره
در مورد سی پی یو هم فکر نکنم نیاز به ارتقاء داشته باشید ...

3 - فنوم هم فرقش با اتلون این هست که طراحی بهتر و جدیدتری داره ، ولی توصیه می کنم اتلون بگیرید
چرا ؟ چون با بودجه شما نمیشه فنوم با کارایی بالا داشت پس بهتر هست اتلون بگیرید

jgvr
December 27th, 2009, 14:33
h_zaman06 جان نظر شما درمورد سیستم پیشنهادی دوستمون جناب babak چی هست؟
و همچنین بابک جان نظرتون راجع به سیستم پیشنهادی h_zaman06 چی هست؟
لطفا کمک کنین تا من به یه نتیجه مناسب برسم.

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:29 PM ----------

خوب اگه بخوام رم یddr 3 هم ساپ کنه چی؟ خیلی هزینه بالا میره؟
این قیمت ها تقریبی هست یا دقیق؟

- مادربورد خوبی هست اما زیاد روش نمیشه مانور داد ، چون الان رم های ddr3 هستند که این مادربورد نمی خوره
در مورد سی پی یو هم فکر نکنم نیاز به ارتقاء داشته باشید ...

منظورتون سیستم پیشنهادی خودتون هست ؟
از تو این دوتا یه چیزی به اتفاق نظر در بیارید تا من بگیرم.

پاور به هیچ وجه طرف گرین نرید چون تازگی ها خیلی افت کیفیت داشته ، بهتر هست کول مستر بگیرید .

همه تایید میکنن؟

TukaNet
December 27th, 2009, 14:37
اتلون ها دو مدل دارند X2 و X4 که به ترتیب دو هسته ای و چهار هسته ای هستند ، مدلی که من پیشنهاد دادم چهار هسته ای بود

مادربورد به نظر من خیلی خوب هست برای این قیمت ... همون طور که دوستمون هم گفتن تا 16 گیگ ساپورت میکنه
AM3 رو هم ساپورت میکنه که سی پی یو پیشنهادی هم AM3 هست .

رم به هیچ وجه مارک های دیگه نگیرید ، فقط کروشیال یا OCZ .

هارد هم seagate نگیرید ، مشکلدار زیاد دارند ، سامسونگ هم بد نیست ولی به پای وسترن دیجیتال نمی رسه

دی وی دی رایتر هم که زیاد مهم نیست ، پاور رو هم که توضیح دادم

h_zaman06
December 27th, 2009, 14:48
cpu : Am3 - athlon ii x4 620 - 2.6ghz - 105t
mb : Gigabyte - ma785g-ud3h - 110t (+ vga)
ram : Crucial - 2gb - 800 - 40t
hdd : Western digital - sata2 - 500gb - 32mb buffer - 65t
cd/dvd drive : Hp or asus - 35t
power : Redmax or cooler master - 400w - 55t

کیس رو هم تو بازار بگردید یه چیزی که خوشتون بیاد در حدود 40-50 تومان .
فکر کنم این سیستم برای امثال من و شما تا 7-8 سال دیگه هم کار کنه :دی

با این قطعات هم من موافقم : اما اگه خواستی پردازنده را فنوم بزاری یا کارت گرافیک بزاری باید پاور رو عوض بکنی ... در مورد پاور هم کلا پاورهای کولر مستر بسیار عالی و قدرتمند هستند ... اما دلیل انتخاب گرین قدرت بیشتر در مقابل قیمت کمتر و دوم اینکه گارانت فوق العاده آن هست (به عنوان نمونه من هم روز اولی که پاور را گرفتم مشکل تنظیم دور فن داشت که توی فروم سخت افزار مطرح کردم ... نیم ساعت بعد ایمیلی آمد که از من آدرس محل سکونت را خواست و گفتند فردا پاور بدستتون میرسه .. که همینطور هم شد ... یک پاور نو به من دادند ... من هم پاور قبلی رو دادم به نمایندگی )
فکر نمیکنم هیچ کدام از شرکت های گارانتی دهنده در عمل همچین گارانتی بکنند (البته توی حرف زیاد از این چیزا گفته میشه) ... به هر حال من خودم هر دو پاور را تایید میکنم اما به دلیل گارانتی بهتر گرین را انتخاب میکنم ... رایتر را هم ایسوس را پیشنها نمیکنم اما اچ پی هم خوب هست .. هر چند باز هم به دلیل گارانتی خوب سام سرویس باز هم ساموسونگ را انتخاب میکنم (6ماه گارانتی تعویض)
با هارد هم کاملا موافقم هرچند بسیار کم یاب هست مخصوصا در شهرهای غیراز تهران و البته گران تر

اما سی پی یو ... این سی پی یو 4 هسته ای هست و مطمئنا قوی تر و البته گران تر ... اما باید توجه کنی که در حال حاضر نرم افزارهای قابلیت استفاده از تکنولوژی چند هسته ای را دارند ... (بیشتر نرم افزارای ویرایش فیلم .. عکس و صوت این قابلیت را دارند) بنابراین بعید میدونم خیلی به کار شما بیاد ... در نتیجه چون فرکانس کمتری نسبت به 255 داره در جاهایی که تک هسته ای کاربرد داره ... کارایی کمتری خواهد داشت ... هرچند این سی پی یو را هم کاملا تایید میکنم ...

خوب در آخر نیخوام بگم که این حرف ها فقط پیشنهاد هست ... و دست آخر این خودت هستی که باید انتخاب کنی ;)

---------- Post added at 02:48 PM ---------- Previous post was at 02:39 PM ----------

اصلا نیازی به رم ddr3 ندارید چون هم قیمت بالاتری دارد هم اینکه اگه خواستید یا باید اینتل بگیری یا فکر کنم فنوم های نسل جدید را ... چون نسل قدیم ساپورت نمیکنه

قیمت هایی که بهت دادم رند شده به سمت بالا هست .. در عمل هرکدوم 2-3تومن ارزون تر هست

TukaNet
December 27th, 2009, 14:51

با این هزینه دور ddr3 رو خط بکشید ، اصلا نیازی هم نیست . فعلا چون کمی چدید هست قیمتش خیلی بالاست

قیمت های من دقیق بود

در ضمن کالاهای مارک ایسوس رو حتما با گارانتی آلبالو بگیرید ، آلبالو واقعا خوب کار می کنه .

jgvr
December 27th, 2009, 14:53
پردازنده رو فنوم نمیزارم. پاور رو میخوام بتونه گرافیک و ارتقا رو ساپورت کنه بنابراین همون گرین.
رم هم پیشنهاد بابک جان.
هرد دیسک هم پیشنهاد بابک جان
dvd rw هم خودم دارم نمیخرم.سی پی یو نمیدونم کدوم بگیرم. هر کدوم به نظر شما بهتر هست
مادر برد هم نمیدونم کدوم بهتر هست.

حالا شما دو عزیز این دو آفر رو یه جوری قاطی کنین که با خواسته من متناسب بشه و اونا هم که گفتم نمیدونم خودتون هر کدوم بهتره رو جایگزین کنین.

حالا پیشنهاد جدید رو بنویسین (با ذکر قیمت) تا من برم ببینم چند در میاد

TukaNet
December 27th, 2009, 14:59
اگر آینده نگری کنید پاور رو کمی بالاتر بگیرید ، مثلا 500 یا 600 وات
البته اگر 500 یا 600 بگیرید دقت کنید روی پاور سوکت 8پین پاور atx هم داشته باشه

---------- Post added at 02:59 PM ---------- Previous post was at 02:59 PM ----------

h_zaman06
December 27th, 2009, 15:03
پردازنده رو فنوم نمیزارم. پاور رو میخوام بتونه گرافیک و ارتقا رو ساپورت کنه بنابراین همون گرین.
رم هم پیشنهاد بابک جان.
هرد دیسک هم پیشنهاد بابک جان
dvd rw هم خودم دارم نمیخرم.سی پی یو نمیدونم کدوم بگیرم. هر کدوم به نظر شما بهتر هست
مادر برد هم نمیدونم کدوم بهتر هست.

حالا شما دو عزیز این دو آفر رو یه جوری قاطی کنین که با خواسته من متناسب بشه و اونا هم که گفتم نمیدونم خودتون هر کدوم بهتره رو جایگزین کنین.

حالا پیشنهاد جدید رو بنویسین (با ذکر قیمت) تا من برم ببینم چند در میاد

مادربورد که یکی هست :)
سی پی یو را هم دیگه هر جور خودت میدونی ... من گفتنی ها رو گفتم ... دیگه ببین میخوای چی کار کنی ... آقا بابک اگه نظری داری راهنمایی کن ;)

jgvr
December 27th, 2009, 15:08

منظورتون چی هست؟ جناب h_zaman06 که گفتن این پاور برای ارتقا هم کافیه.

---------- Post added at 03:08 PM ---------- Previous post was at 03:06 PM ----------

cpu : AMD Athlon II X2 250 - 3.0GHz
power : green 485 A
این چطوره؟
مادر برد هم من نمیدونم بگید کدوم بهتره.

h_zaman06
December 27th, 2009, 15:11
منظورتون چی هست؟ جناب h_zaman06 که گفتن این پاور برای ارتقا هم کافیه.

پاوری که معرفی شد سومت جدید مادر بورد را دارد و مشکلی از این بابت نیست ... اما در مورد کارت گرافیک هم فکر نمیکنم تا گرافیک هایی که بین 150تا 180 وات مصرف میکنند (قیمت این نوع گرافیک تا 200 تومن هست) مشکلی با این پاور داشته باشید ... اما گرافیک های قوی تر مسلما پاور قوی تری نیاز دارند ... باید ببینی اگه هم می خوای گرافیک بزاری چه گرافیکی می خوای بزاری

jgvr
December 27th, 2009, 15:14
سی پی یو من توش موندم. 4 هسته ای مصلما خیلی قویتره ولی جناب h_zaman06 میگن نیازی نیست. نمیدونم سردرگم شدم. فعلا به قیمتش فکر نکنید. به نظرتون کدوم سی پی یو بیشتر بدرد میخوره؟ نمی خوام حالا حالاها آپگرید کنما. میخوام حداقل چندین سال یه سیستم توپ باشه.

TukaNet
December 27th, 2009, 15:26
سی پی یو همون x4 رو بگیر که واسه 6-7 سال ساپورت کنه شما رو
مادربورد هم که یکی بود ( تو این رنج قیمت بهترین مادربورد هست )
پاور هم یه 500 وات بگیر ، حالا یا گرین یا رد مکس یا مستر کول ( مستر کول بهتر از همه هست البته گرونتر هم هست )

قیمت هایی هم که من دادم دقیق بودند

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:24 PM ----------

رم هم اگر دلتون خواست 2-3 ماه دیگه یه 2 گیگ دیگه اضافه کن بشه 4 گیگ ...

jgvr
December 27th, 2009, 15:48
خب بابک جان اینطوری که من نمیدونم. دقیق به انگلیسی همه رو یه بار بنویس.
تا اینجا اینا ثابت شدن :

پاور هم شما بگو تا تکمیل بشه.

TukaNet
December 27th, 2009, 16:11
من یه لیست از پاور های خوب رو میدم هر کدوم که با بودجتون هماهنگ بود رو بگیرید :

Cooler Master 600W - Silent Pro - 130T
Cooler Master 500W - Silent Pro - 110T
Cooler Master 460W - 55T

GREEN - GP585B - 600W - 100T
GREEN - GP535A - 500W - 60T

Arashdn
December 27th, 2009, 16:19
بابک جان من تا الاه فقط تو کار اینتل بودم
یه کم در مورد اتلوت و فنوم و کلا همه سری های amdبرامون توضیح میدی؟

jgvr
December 27th, 2009, 16:34
Cooler Master 460W - 55T

این خوبه دیگه بابک جان؟ همه قطعات مچ هستند؟ و بهترین کارایی رو میدن؟
حساب کردم جمعا بدون کیس و dvdrw میشه : 375
میخوام بدونم با دستمزد سر هم کردن چند میشه؟
آیا میتونم خودم ببندم؟

jgvr
December 27th, 2009, 19:46
کجا رفتین پس؟

Kambiz
December 27th, 2009, 20:45
یکمی به خودت زحمت بده در کیس را باز کن فنش رو تمیز کن .... درست میشه ... اگه درست نشد برو 5تومن خرج کن .. یه فن براش بگیر خیال خودت و خانواده رو راحت کن
فن رو 10 بار تمیز کردم اما بازم صدای تراکتور رو داره
من حاضرم بهترین وسیله روبگیرم اما دیگه صداش در نباد اینجوری
چه مدل فنی بگیرم ؟
جنساشون همه یکیه ؟

کجا رفتین پس؟

شام غریبان :63:

jgvr
December 27th, 2009, 21:36
فن برای چته؟ تنت سلامت...
برو مثل من سیستمتو پرت کن تو استخر حیاط یا از پنجره پرتش کن بیرون یکی دیگه بگیر.
من تا حالا چندین بار باید قایمکی میشستم پای سیستم ولی روشن که میشد همه میریختن تو اتاقم... آدم رو بد ضایع میکنه.:52:
من فن رو دستکاری کردم. عوض کردم . تمیز کردم. بدتر میشه که بهتر نمیشه. الان هم برای اینکه شبا سردرد نداشته باشم یکی از فن ها رو از کار انداختم:">[COLOR="Silver"]

jgvr
December 28th, 2009, 13:30
دوستان من رفتم همه قطعات رو پرسیدم نداشتن. گفتن این قطعات که شما میگین خرابی زیاد داره یا همون اول خرابه یا وقتی وصل میکنی یه مدت بعد خراب میشه و گارانتی هاشون هم سر کاریه.
میخواست بدونم واقعا اینطوریه یا چون نداشتن میخواستن من چیز دیگه ای بگیرم؟

ممنون میشم زود پاسخ بدین چون کار سرعتیه....!!!

h_zaman06
December 28th, 2009, 19:22
دوستان من رفتم همه قطعات رو پرسیدم نداشتن. گفتن این قطعات که شما میگین خرابی زیاد داره یا همون اول خرابه یا وقتی وصل میکنی یه مدت بعد خراب میشه و گارانتی هاشون هم سر کاریه.
میخواست بدونم واقعا اینطوریه یا چون نداشتن میخواستن من چیز دیگه ای بگیرم؟

ممنون میشم زود پاسخ بدین چون کار سرعتیه....!!!

خودت چی فکر میکنی ؟ فکر میکنی شرکت های اصلی اعتبارشون را از سر راه اوردن که جنس خراب بدن تو بازار ؟ یا طرف قطعات را نداشته می خواسته بهون جور کنه یا کلا هیچی حالیش نبوده .... در مورد گارانتی ها هم .. خوب و بد داره ... دیگه خود دانی

---------- Post added at 07:22 PM ---------- Previous post was at 07:13 PM ----------

فن رو 10 بار تمیز کردم اما بازم صدای تراکتور رو داره
من حاضرم بهترین وسیله روبگیرم اما دیگه صداش در نباد اینجوری
چه مدل فنی بگیرم ؟
جنساشون همه یکیه ؟

شام غریبان :63:

به شخصه برای سی پی یو کولینگ های کولرمستر را انتخاب کردم از اینجا میتونی مدل مناسبت را انتخاب بکنی : Darya Computer (http://www.daryacomputer.com/product-Cooler.htm) ... فعلا هم حدود یک سالی هست جواب داده که راضی هستم (البته کلا خودم سرعتش را آوردم پایین)

فن کارت گرافیکم را هم که ایسوس بود من کلا در اوردم و روی هیت سینکش یه فن 12 سانتی گذاشتم نتیجه این شد که دیگه نه صدایی تولید میکنه .. تازه دمای گرافیک را هم 5 درجه کمتر کرد (دمای کلی سیستم الان حدود 50 -40 هست بستگی به پردازشی که داره انجام میده ) ... فن پاور را هم با اینکه کم صدا بود ولی حس کردم بیخودی داره می تابه واسه همین سنسور دماش را یکمی دست کاری کردم تا کمتر بچرخه فعلا هم بعد از 7-8 ماه که چیزیش نشده :)

Kambiz
December 28th, 2009, 20:23
به شخصه برای سی پی یو کولینگ های کولرمستر را انتخاب کردم از اینجا میتونی مدل مناسبت را انتخاب بکنی : Darya Computer (http://www.daryacomputer.com/product-Cooler.htm) ... فعلا هم حدود یک سالی هست جواب داده که راضی هستم (البته کلا خودم سرعتش را آوردم پایین)

فن کارت گرافیکم را هم که ایسوس بود من کلا در اوردم و روی هیت سینکش یه فن 12 سانتی گذاشتم نتیجه این شد که دیگه نه صدایی تولید میکنه .. تازه دمای گرافیک را هم 5 درجه کمتر کرد (دمای کلی سیستم الان حدود 50 -40 هست بستگی به پردازشی که داره انجام میده ) ... فن پاور را هم با اینکه کم صدا بود ولی حس کردم بیخودی داره می تابه واسه همین سنسور دماش را یکمی دست کاری کردم تا کمتر بچرخه فعلا هم بعد از 7-8 ماه که چیزیش نشده :)

استاد این مشخصات دقیق سیستم منه
http://www.host3erver.com/up/uploads/CPU.jpg
البته به احتما 99 % فقط مشکل از پاور هست به نظر شما چی کار کنم ؟

h_zaman06
December 28th, 2009, 21:57
استاد این مشخصات دقیق سیستم منه
http://www.host3erver.com/up/uploads/cpu.jpg
البته به احتما 99 % فقط مشکل از پاور هست به نظر شما چی کار کنم ؟

پاور چی هست ؟ گارانتی داره ؟ فن 12 سانتی داره یا 6 سانتی ؟
گفتی فنش را عوض کردم ... منظورت فن پاور بود یا سی پی یو ؟ کارت گرافیک هم فن داره ؟

TukaNet
December 28th, 2009, 22:59
بابک جان من تا الاه فقط تو کار اینتل بودم
یه کم در مورد اتلوت و فنوم و کلا همه سری های amdبرامون توضیح میدی؟

اینتل الان واسه سیستم های خانگی زیاد صرف نمی کنه ، چون سیستم اینتل دسته کم 200 تومان گرونتر از AMD در میاد . در مورد سی پی یو های AMD هم فرق این دو مدل در سری های اول این بود که اتلون شبیه Core 2 Duo بودند یعنی دو هسته ای ولی فتوم های شبیه Core 2 Quad بودند و چهار هسته ای ، سیستم طراحی اتلون K8 هست ولی فنوم K10 هست و کمی جدید تر و سریعتر و پایدارتر .
اما سری دوم اتلون ها هم چهار هسته ای هستند ولی یه جورایی زورکی :65:
یعنی چهار هسته ای فنوم با اتلون در حالتی که فرکانس و کش یکی داشته باشند حدود 30 درصد تفاوت عملکرد دارند . قیمت رو هم که خودتون می تونید حدس بزنید ، اتلون ارزونتر از فنوم هستند ... و معمولا از فنوم ها برای سرورهایی که AMD مصرف می کنند استفاده می شه ... این همه چیزی بود که من می دونستم .

Cooler Master 460W - 55T

این خوبه دیگه بابک جان؟ همه قطعات مچ هستند؟ و بهترین کارایی رو میدن؟
حساب کردم جمعا بدون کیس و dvdrw میشه : 375
میخوام بدونم با دستمزد سر هم کردن چند میشه؟
آیا میتونم خودم ببندم؟

در پیغام خصوصی هم که ارض کردم خدمتتون ، با این بودجه اگه یک سیستم خوب بخواهید این سیستم هست .

Subhosting
December 29th, 2009, 01:04
سلام دوست عزیز
به شما پیشنهاد میکنم برای اینکه چند سال راحت باشید به این ها هم فکر کنید:

RAM: Patriot - 2GB - 1333 DDR3
MB: GIGABYTE - MA770T-UD3
DVD-RW: LITEON - 24X - SATA
HDD: Western Digital - SATA 2 - 500GB + / 32mb buffer
VGA: XFX - GeForce 8400 GS - 512MB
CPU: AM3 - Phenom II X4 945 - 3.0GHz

کلش نزدیک 500 در میاد.
اما طرف ddr2 نرید چون بعدا نمیتونید آپگرید کنید.
موفق باشید

TukaNet
December 29th, 2009, 01:44
سلام دوست عزیز
به شما پیشنهاد میکنم برای اینکه چند سال راحت باشید به این ها هم فکر کنید:

cpu: Am3 - phenom ii x4 945 - 3.0ghz - 170t
mb: Gigabyte - ma770t-ud3 - 110t
ram: Patriot - 2gb - 1333 - ddr3 - 55t
hdd: Western digital - sata 2 - 500gb + 32mb buffer - 65t
vga: Xfx - geforce 8400 gs - 512mb - 45t

خوب این هم سیستم خوبیه ولی ....
1 - رم های پاتریوت رو توصیه نمی کنم ، تقلبی زیاد دارن ، گارانتی خوبی هم ندارن
2 - گارت گرافیکی هم زیاد تعریفی نداره ، فنشون بعد از یک مدت به صدا می افته
3 - در نظر بگیرید با این سی پی یو و کارت گرافیکی باید یه پاور 500 هم بگیرید که به طور متوسط 100 تومان هم هزینه اون هست .

خوب اگر کیس رو هم حساب کنیم سر جمع میشه حدود 600 تومان ... 200 تومان این ور اون ور زیاد فرق نداره :d

Kambiz
December 29th, 2009, 10:36
پاور چی هست ؟ گارانتی داره ؟ فن 12 سانتی داره یا 6 سانتی ؟
گفتی فنش را عوض کردم ... منظورت فن پاور بود یا سی پی یو ؟ کارت گرافیک هم فن داره ؟

http://www.host3erver.com/up/uploads/Desktop.zip
این عکس ها رو که زیپ کردم رو دانلود کن
مشخصاتت و هر چی نیاز باشه توش هست
فن رو نمی دونم ، خودت ببین چند ساننته :دی
گارانتی نداره
تا حالا فن تعویض نشده
2 ساله دارم ازش استفاده میی کنم
کارتت گرافیک غنش اصلا صدا نداره
95% صدا از طرف پاوره
5% از سی پی یو

منتظر راهنمایی هات هستم دوست عزیز

h_zaman06
December 29th, 2009, 11:27
http://www.host3erver.com/up/uploads/desktop.zip
این عکس ها رو که زیپ کردم رو دانلود کن
مشخصاتت و هر چی نیاز باشه توش هست
فن رو نمی دونم ، خودت ببین چند ساننته :دی
گارانتی نداره
تا حالا فن تعویض نشده
2 ساله دارم ازش استفاده میی کنم
کارتت گرافیک غنش اصلا صدا نداره
95% صدا از طرف پاوره
5% از سی پی یو

منتظر راهنمایی هات هستم دوست عزیز

هر چند فن سی پی یو خیلی کثیف هست اما منم باهات موافقم که به احتمال زیاد مشکل از پاور هست ...

پیشنهاد من :
اولا ببر کیس را یه بادی توش بگیرند تا هر چی گرد و خاک داره بیاد از توش بیرون (مخصوصا هیت سینک سی پی یو) البته تو خونه هم اگه از این جاروبرقی پر قدرت ها داشته باشی خودت هم میتونی این کار رو بکنی ... فقط باد را توی فن نگیر که خرابش میکنه

دوم اینکه برو یه دونه فن 12 سانتی (دقیقا هم اندازه همینی که رو پاور هست برو بگیر) فکر کنم 1500 تومن یا 2 تومن باشه بعدش بیا کلا سیم های پاور را جدا کن .. از تو برق درش بیار ... با یک فازمتر ورودی های پاور را به هم اتصال کوتاه بکن تا ولتاژ ذخیره نداشته باشه .. بعدش 4تا پیچ رو پاور هست بازش کن ... در پاور را بردار .... بعدش 4تا پیچ فن را باز کن (از بیرون این کار انجا میشه) فن را بیار بیرون از نزدیک ترین فاصله به فن سیم هاشو بچین (یعنی بیشترش روی خود برد پاور بمونه تا توی اتصال فن جدید به راحتی به همین 2تا سیم اتصال بدیش) بعد فن جدید را جای قبلی بزار پیچهاشو ببند و سیم های سیاه و قرمز را به همون سیم هایی که از فن قبلی مونده وصل کن و دورش را به طور کامل با چسب برق عایق کن .. در پاور را بزار و پیچ هاشو ببند ... کار تمام ... فقط بهت بگم وقتی در پاور را باز میکنی به هیچ هنوان دستت به جاهای دیگه و قطعاتش نخوره .. احتمال شک الکتریکی وجود داره ... می تونی یه دستکش دستت بکنی که خیالت از این بابن هم راحت باشه ....
اما یه چیزم بگم .. پاورت قیمت خاصی نداره .. از همین هایی هست رو کیس میدند ... بنابراین اگه نخواستی فن را عوض کنی میتونی دور و بر 10 تومن خرج کنی و یه پاور نو جاش بزاری :)

Arashdn
December 29th, 2009, 13:57
اینتل الان واسه سیستم های خانگی زیاد صرف نمی کنه ، چون سیستم اینتل دسته کم 200 تومان گرونتر از amd در میاد . در مورد سی پی یو های amd هم فرق این دو مدل در سری های اول این بود که اتلون شبیه core 2 duo بودند یعنی دو هسته ای ولی فتوم های شبیه core 2 quad بودند و چهار هسته ای ، سیستم طراحی اتلون k8 هست ولی فنوم k10 هست و کمی جدید تر و سریعتر و پایدارتر .
اما سری دوم اتلون ها هم چهار هسته ای هستند ولی یه جورایی زورکی :65:
یعنی چهار هسته ای فنوم با اتلون در حالتی که فرکانس و کش یکی داشته باشند حدود 30 درصد تفاوت عملکرد دارند . قیمت رو هم که خودتون می تونید حدس بزنید ، اتلون ارزونتر از فنوم هستند ... و معمولا از فنوم ها برای سرورهایی که amd مصرف می کنند استفاده می شه ... این همه چیزی بود که من می دونستم .
والا من که نفهمیدیم کدوم مشخصه مال کدوم سر هست

Subhosting
December 29th, 2009, 15:06
خوب این هم سیستم خوبیه ولی ....
1 - رم های پاتریوت رو توصیه نمی کنم ، تقلبی زیاد دارن ، گارانتی خوبی هم ندارن
2 - گارت گرافیکی هم زیاد تعریفی نداره ، فنشون بعد از یک مدت به صدا می افته
3 - در نظر بگیرید با این سی پی یو و کارت گرافیکی باید یه پاور 500 هم بگیرید که به طور متوسط 100 تومان هم هزینه اون هست .

خوب اگر کیس رو هم حساب کنیم سر جمع میشه حدود 600 تومان ... 200 تومان این ور اون ور زیاد فرق نداره :d

سیستم عالیست .

1. رم بسیار خوبی هست این مارک اما اصلیش را پیدا کنید. توی اینترنت هست اصلش چطوریه
2. ایشون نیاز به کارت گرافیک حرفه ای ندارند.
3. این کارت گرافیک پاور 100 هزار تومانی نیاز ندارد.

یک کیش و پاور خوب با هم نزدیک 100 تومان میشود. اما این سیستم ارزش بالایی دارد.
چرا؟

1. رم ها ddr3 هستند
2. cpu بسیار قویست نسبت به قیمتش و چهار هسته ای
3. هارد بسیار سرعت خوبی دارد با مشخصات عالی
4. مین بورد بسیار عالیست

رم های ddr2 دیگر از رده خارج خواهند شد و رم های ddr3 جای آن را میگیرند.

راستی اگر مدتی صبر کنید آخر های زمستان قیمت ها پایینتر هم میاید.

---------- Post added at 03:06 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

روی این ست هم میتونید فکر کنید :

CPU : Intel Core 2 Quad Q8200 - 2.33GHz - 45 nm 155T
MB : GIGABYTE - EP43T-UD3L 120T
RAM : GEIL- Dual Channel 2GB - 1333-(2x1GB) 72T
HDD : Western Digital - SATA 2 - 500GB + / 32mb buffer 65T

Kambiz
January 1st, 2010, 21:16
هر چند فن سی پی یو خیلی کثیف هست اما منم باهات موافقم که به احتمال زیاد مشکل از پاور هست ...

پیشنهاد من :
اولا ببر کیس را یه بادی توش بگیرند تا هر چی گرد و خاک داره بیاد از توش بیرون (مخصوصا هیت سینک سی پی یو) البته تو خونه هم اگه از این جاروبرقی پر قدرت ها داشته باشی خودت هم میتونی این کار رو بکنی ... فقط باد را توی فن نگیر که خرابش میکنه

دوم اینکه برو یه دونه فن 12 سانتی (دقیقا هم اندازه همینی که رو پاور هست برو بگیر) فکر کنم 1500 تومن یا 2 تومن باشه بعدش بیا کلا سیم های پاور را جدا کن .. از تو برق درش بیار ... با یک فازمتر ورودی های پاور را به هم اتصال کوتاه بکن تا ولتاژ ذخیره نداشته باشه .. بعدش 4تا پیچ رو پاور هست بازش کن ... در پاور را بردار .... بعدش 4تا پیچ فن را باز کن (از بیرون این کار انجا میشه) فن را بیار بیرون از نزدیک ترین فاصله به فن سیم هاشو بچین (یعنی بیشترش روی خود برد پاور بمونه تا توی اتصال فن جدید به راحتی به همین 2تا سیم اتصال بدیش) بعد فن جدید را جای قبلی بزار پیچهاشو ببند و سیم های سیاه و قرمز را به همون سیم هایی که از فن قبلی مونده وصل کن و دورش را به طور کامل با چسب برق عایق کن .. در پاور را بزار و پیچ هاشو ببند ... کار تمام ... فقط بهت بگم وقتی در پاور را باز میکنی به هیچ هنوان دستت به جاهای دیگه و قطعاتش نخوره .. احتمال شک الکتریکی وجود داره ... می تونی یه دستکش دستت بکنی که خیالت از این بابن هم راحت باشه ....
اما یه چیزم بگم .. پاورت قیمت خاصی نداره .. از همین هایی هست رو کیس میدند ... بنابراین اگه نخواستی فن را عوض کنی میتونی دور و بر 10 تومن خرج کنی و یه پاور نو جاش بزاری :)

سلام
یدونه از این دستگاه های دمنده پیدا کردم اسمش یادم نیست
خواک روبی کردم خفن
کیس نو شد :دی
حالا فهمیدم صدای فن سی پی یو بیشتر از پاوره
می خوام بهترین فن موجد در باار رو برای سی پی یو بگیرم
چی پیشنهاد میدی ؟

h_zaman06
January 1st, 2010, 23:57
سلام
یدونه از این دستگاه های دمنده پیدا کردم اسمش یادم نیست
خواک روبی کردم خفن
کیس نو شد :دی
حالا فهمیدم صدای فن سی پی یو بیشتر از پاوره
می خوام بهترین فن موجد در باار رو برای سی پی یو بگیرم
چی پیشنهاد میدی ؟

فن های زیادی تو بازار هست ... گرین یه مدل داره که معروفه اما قیمتش فکر کنم دور بر 50 -60 باید باشه که بیشتر میگیرند برای کارهای اورکلاک

اما خودم بیشتر کولر مستر را می پسندم ... هم قیمتش مناسبه هم گارانتی خوبی داره ... هم مارکه معروفی هست ... و مهم تر از همه کارایی خوبی هم داره

لینکش را هم که توی پست های قبلی بهت دادم .. به مدل هاش یه نگاهی بنداز ... هر کدوم به بودجه می خوره بگیر ... اگه هزینش مهم نیست که یه دونه از اینا بگیر که بدون فن هست (تا دیگه اصلا صدایی نشنوی :) ) اما خوب قیم هاش دور بر 70 به بالا باید بشه ... اما کلا هر چی می خوای بگیری ببین ماکزیمم صدای تولیدی چند دسی بل هست ... اینایی که زیر 25 -24 هست مدل های خوبی هستند ... زیر 18 مک اصلا دیگه آدم نمی شنوه ... در ضمن دقت هم بکن که به سوکت سی پی یو ت بخوره (معمولا همشون می خورند و مشکلی ندارند)

یه مدل میتونه این باشه : Darya Computer (http://www.daryacomputer.com/product-Cooler-Vortex752.htm)
اینو الان خودم دارم استفاده میکنم ... مدل خوبی هست ... صداش کمه (البته با برنامه تنظیم دما سرعتش رو کاملا کم کردم) ... در کل شبها که کامپیوتر روشن هست ... مشکلی با صداش ندارم ... خوب هم خنک میکنه ... دمای پردازنده معمولا روی 45 تا 50 هست (البته من amd ) دارم ...