PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تقويت انتن وايرلس دانشگاه از داخل خانه

ajabamo
October 16th, 2012, 14:17
سلام دوستانمن خونم تقريبا كنار دانشگاستدانشگاه براي محوطه اينترنت وايرلس رايگان بدون پسورد همگاني گذاشته!انتنش تا خونه ما نمياد اما من ديروز يك برنامه اي نصب كردم كه كارش بررسي انتن هاي اطراف بود و فاصله من تا اولين نقطه اتصال رو ميگقفتحالا تو اين برنامه اسم شبكه هاي اينترنت بيسيم دانشگاه رو مياره و ميگه من ١٠٠ متر از اولين سيگنال براي كانك شدن دورم حالا ميخوام ببينم راهي هست تا دستگاهي رو بخرم تو خونه بزارم و بتون اين فاصله رو از بين ببره و انتنش رو تقويتش كنه؟

sajad2745
October 16th, 2012, 14:20
شنیدم اگه بتونید یه آلومینیومی ، پاکت چیپسی چیزی بپیچید دور آنتن میشه دریافت کرد سیگنال ها رو :d

ajabamo
October 16th, 2012, 15:04
ممنون اما مسئله سر ١٠٠ متر با موانع است

shahmoradi
October 16th, 2012, 18:57
شما می توانید یک گیرنده وایرلیس قوی تر تهیه کنید و به لپ تاپ یا پی سی خود متصل کنید.چیزی بخرید که روش آنتن داشته باشه یه سری هایی هم هستن که آنتن مستقل از گیرنده است فکر کنم اگه اون رو بذاری یه جا بالای خونه تون بگیره

petr0s
October 16th, 2012, 19:21
شما باید برای اینکار هزینه کنی ( پول خرید آنتن و راه اندازی و ... ) که اگه همون هزینه رو صرف کنی یه اینترنت برای خودت راه بندازی یا اینکه اگه داری ارتقا بدی سرعتت رو بیشتر صرف می کنه ، در ضمن یه مسئله دیگه اینکه از کجا معلوم دانشگاه شما همیشه اینترنت دائمی و رایگان شیر کنه که شما استفاده کنی اصلاً شاید هم شب ها خاموش کنن که نت باز قطع می شه . در نهایت باید بگم که ارزش پیگیری نداره اینکار ;)

ajabamo
October 16th, 2012, 22:06
شما می توانید یک گیرنده وایرلیس قوی تر تهیه کنید و به لپ تاپ یا پی سی خود متصل کنید.چیزی بخرید که روش آنتن داشته باشه یه سری هایی هم هستن که آنتن مستقل از گیرنده است فکر کنم اگه اون رو بذاری یه جا بالای خونه تون بگیره
اين كه ميكيد چي هست منظورتون همون مودم وايرلسه يا چيز ديگست؟

ajabamo
October 16th, 2012, 22:09
شما باید برای اینکار هزینه کنی ( پول خرید آنتن و راه اندازی و ... ) که اگه همون هزینه رو صرف کنی یه اینترنت برای خودت راه بندازی یا اینکه اگه داری ارتقا بدی سرعتت رو بیشتر صرف می کنه ، در ضمن یه مسئله دیگه اینکه از کجا معلوم دانشگاه شما همیشه اینترنت دائمی و رایگان شیر کنه که شما استفاده کنی اصلاً شاید هم شب ها خاموش کنن که نت باز قطع می شه . در نهایت باید بگم که ارزش پیگیری نداره اینکار ;)
اخه سيستم دانشگاه همين بوده هميشه رايگانه
و تو اين شهري كه من اومدم اينترنت خيلي گرونه برا همين ترجيح ميدم از اينترنت دانشكاه استفاده كنم;):67:

ali2k
راه هستش:

1- تشریف می برید روی پشت بام منزل
2- لپ تاپ گرامی رو هم همراه خود می برید پشت بوم :دی
3- در پشت بام یه سرچ می زنید و اگر وایرلس دانشگاه رو هرچند ضعیف توانستید ببینید شما امکان اتصال به دانشگاه رو دارید و ادامه مراحل رو طی کنید در غیراینصورت خیر امکانش نیست :دی
4- اگر وایرلس دانشگاه رو در مرحله قبل هرچند ضعیف مشاهده کردید در لپ تاپ ، باید تشریف ببرید بازار و یک عدد access point با قابلیت repeater خریداری کنید (این قابلیت روی 99% اکسس پوینت ها هست) و دقت کنید که اکسس پوینتی که خریداری می کنید باید حتما قدرت بالایی داشته باشه و انتن اکسترنال داشته باشه و ترجیحا قابلیت اتصال انتن اکسترنال دیگر داشته باشه

5- اکسس پوینتی که خریدی رو با لپ تاپ میبری بالا پشت بوم و میزنیش به برق و روی حالت repeater کانفیگ میکنی (کاری که انجام میده این هست که به اینترنت دانشگاه شما وصل میشه و مجدد وایرلس توی خونه شما پخش میکنه)

6- اکسس پوینت همونجا تو پشت بوم به برق باقی می مونه ، و شما با لپ تاپ میای توی خونه راحت وصل میشی به اینترنت ...

این روش رو من انجام دادم کاملا جواب میده ، اگر حتی فاصله شما کمی زیاد هست و اکسس پوینت به خوبی وصل نمیشه کافیه برید یک عدد انتن اکسترنال براش بخرید و تو پشت بوم نصب کنید تا قشنگ راحت وصل بشه ...

حالا همه این ها رو که گفتم راهش رو یاد گرفتی من شخصا میرفتم یه adsl میگرفتم ماهی 10 هزارتومن !!
10 تومن بیشتر نیست دیگه !! این همه دنگ و فنگ و خرج نمی کردم که مجانی به اینترنت دانشگاه وصل بشم !! مگر اینکه سرعت اینترنت دانشگاه حداقل 2 مگ باشه :دی

sina_mech
حالا کدوم دانشگاه هست ؟ :d

shahmoradi
October 16th, 2012, 22:25
نیازی به مودم نیست که شما گیرنده هستین (مصرف کننده) مودم وایرلیس فرستنده است ببنید شما باید گیرنده امواج وایرلیس سیستم خود را تفویت کنید
تا به حال با این دانگل تست کردی؟

اینها نسبت به بعضی از گیرنده های لپ تاپ قوی تر هستند مخصوصا بعضی از مدل هاش که روش یک انتن داره (فکر کنم این کارتو راه بندازه)
http://tplink.com/resources/images/products/gallery/TL-WDN3200-01.jpg

ajabamo
October 16th, 2012, 23:02
راه هستش:

1- تشریف می برید روی پشت بام منزل
2- لپ تاپ گرامی رو هم همراه خود می برید پشت بوم :دی
3- در پشت بام یه سرچ می زنید و اگر وایرلس دانشگاه رو هرچند ضعیف توانستید ببینید شما امکان اتصال به دانشگاه رو دارید و ادامه مراحل رو طی کنید در غیراینصورت خیر امکانش نیست :دی
4- اگر وایرلس دانشگاه رو در مرحله قبل هرچند ضعیف مشاهده کردید در لپ تاپ ، باید تشریف ببرید بازار و یک عدد access point با قابلیت repeater خریداری کنید (این قابلیت روی 99% اکسس پوینت ها هست) و دقت کنید که اکسس پوینتی که خریداری می کنید باید حتما قدرت بالایی داشته باشه و انتن اکسترنال داشته باشه و ترجیحا قابلیت اتصال انتن اکسترنال دیگر داشته باشه

5- اکسس پوینتی که خریدی رو با لپ تاپ میبری بالا پشت بوم و میزنیش به برق و روی حالت repeater کانفیگ میکنی (کاری که انجام میده این هست که به اینترنت دانشگاه شما وصل میشه و مجدد وایرلس توی خونه شما پخش میکنه)

6- اکسس پوینت همونجا تو پشت بوم به برق باقی می مونه ، و شما با لپ تاپ میای توی خونه راحت وصل میشی به اینترنت ...

این روش رو من انجام دادم کاملا جواب میده ، اگر حتی فاصله شما کمی زیاد هست و اکسس پوینت به خوبی وصل نمیشه کافیه برید یک عدد انتن اکسترنال براش بخرید و تو پشت بوم نصب کنید تا قشنگ راحت وصل بشه ...

حالا همه این ها رو که گفتم راهش رو یاد گرفتی من شخصا میرفتم یه adsl میگرفتم ماهی 10 هزارتومن !!
10 تومن بیشتر نیست دیگه !! این همه دنگ و فنگ و خرج نمی کردم که مجانی به اینترنت دانشگاه وصل بشم !! مگر اینکه سرعت اینترنت دانشگاه حداقل 2 مگ باشه :دی
اخه تو اين شهر خيلي وضعيت اينترنتش داغونه گير نمياد اگر بياد قيمتاش زياده ونميرزه به اينترنت دانشگاه كه دانلودش 1مگابيته!

حالا کدوم دانشگاه هست ؟ :d
بوووووقق:d :78: :68: ;) 8-}

نیازی به مودم نیست که شما گیرنده هستین (مصرف کننده) مودم وایرلیس فرستنده است ببنید شما باید گیرنده امواج وایرلیس سیستم خود را تفویت کنید
تا به حال با این دانگل تست کردی؟

اینها نسبت به بعضی از گیرنده های لپ تاپ قوی تر هستند مخصوصا بعضی از مدل هاش که روش یک انتن داره (فکر کنم این کارتو راه بندازه)
http://tplink.com/resources/images/products/gallery/TL-WDN3200-01.jpg

ممنونم ازت

AfaghData
October 17th, 2012, 16:40
هزینه دریافت سیگنال برای شما 190.000 تومان تا 200.000 تومان میشه که اون 10.000 تومان هم به علت تغییر وضعیت بازار هست !

سیستم دریافت کننده : نانو استیشن 2 ! ( این دستگاه در بازار موجود نیست ، اگه هم باشه کپی است )

aligoli
October 17th, 2012, 17:07
اسم دانشگاه رو بگو، ارشد بیاییم اونجا !